Snelle repatriëring stelt KLM voor problemen Luchtbrug eist bestudering van alle mogelijke details Maatschappij voor Diergenees kunde bestaat 100 jaar Studie van drs.W. J. J. Kusters over bevolkingsvraagstuk in Nederland EHI WHü In de vishal en op zee Strandvoetbal Uitslag van de kleurwedstrijd Dierenartsen gaan feestvieren Surinaams minister nu hoofdambtenaar Nederland betaalt een miljoen voor VN-krij gsmacht Jan Goderie overleden SCHEEPVAARTBERICHTEN ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1962 DC'8 gehuurd Lijntje naar Bangkok Geruisloze aanloop Kanselboodschap voor Nieuw-Guinea De radio geeft zondag De radio geeft maandag 7 elevisieprogramma De K.LM. bereidt zich voor op een versnelde repatriëring en dat levert tal van grote problemen op. Bij een luchtvaartmaatschappij die onder normale om standigheden reeds alle moeite doet vliegtuigen en bemanningen zo intensief mogelijk te gebruiken vergt een plotselinge luchtbrug het uiterste aan organi satie- en puzzeltalent. Men ziet zich genoodzaakt binnen de normale dienst- geling, die en dit stelt men voorop niet mag worden aangetast, een tweede eine dienstregeling on te stellen voor dn luehthmcr DnnrHii mnpt mpn mr»f reL kleine enstregeling op te stellen voor de luchtbrug. Daarbij moet men met icuiuic ïactoren rekening houden en er zeker van zijn, dat men ge< factoren over het hoofd ziet, want dan loopt het hele schema vast. Het is de afdeling vluchtregeling der K.LJM. op Schiphol, die deze plannen ont werpt. Eerst berekent zij hoeveel repa trianten in de normale lijnvliegtuigen kunnen worden meegenomen om daarna na te gaan hoeveel extra vluchten nodig zijn voor de overige repatrianten. Het technisch bedrijf heeft dan tot taak uit te zoeken wat aan extra materiaal kan worden vrijgemaakt uit de normale dienst. Aan de dienstindeling vliegend personeel wordt een opgave verzocht van beschikbare bemanningen. Voor de huidige luchtbrug hebben eerst twee super-constellations gefungeerd. Dus moesten er zogenaamde slipbemanningen voor aflossing op de route door Azië wor den geplaatst, want de vluchten zijn te lang voor één bemanning. Ook vergde deze plotselinge terugkeer van super connies op de route naar Biak het stu ren van onderdelen naar tussenliggende plaatsen. Maar de super-connies zijn al oud en zij bereikten al spoedig het aantal vlieg uren, waarop zij aan een inspectie toe waren. Toen moest een DC-8 het werk overnemen. De K.L.M. had echter in dit drukke zomerseizoen geen DC-8 meer vrij. Er werd er dus een gehuurd van de Philip pine Airlines (P.A.L.) een gloednieuwe, die nog niet eens was afgeleverd. De witte machine werd uit Amerika regelrecht naar Schiphol gevlogen en daar gingen de K.L.M.-bemanningen, die op Mexico vliegen, er op trainen. Het is maar een klein detail, maar het is tekenend voor het streven naar efficiency. Iedere route en ieder type Vrijdag Vrijdag werden in IJmuiden aangevoerd 6720 kisten verse zeevis, waarvan 908 kisten tong en tarbot, 1 heibot, 16 tongschar en schartong, 1495 schol, 30 schar, 45 bot, 680 haring, 1330 makreel, 1060 schelvis, 725 wij ting, 365 kabeljauw en gul, 10 poon, 25 kool vis en 30 diversen. Prijzen per kilogram, in guldens: heil bot 5.604.60, gr. tong 6.404.80, Grm. tong 4.904.30, kim. tong 3.803.30, kl. tong I 3.60— 3.10, kl. tong II 2.70—2.20, tarbot I 5.30—4.20 Per 50 kilo: tongschar 70, kl. tongschar 70— 62, kim. schol 45, kl. schol I 45, kl. schol II 328, schar 2919, bot 198, verse haring 5411, makreel 25.2012, gr. schelvis 4941, grm. schelvis 4841, kim. schelvis 6144, kl. schelvis I 60—31, kl. schelvis II 37—10, wijting 35—12, gr. gul 57—46, mid. gul 50—37, kl. gul 4524 en poontjes 15. Per 125 kilo: gr. kabeljauw 248125 en gr. koolvis zw. 100. Besommingen: KW 46 4780.KW 98 8650.—, KW 128 3990.—, KW 209 4010.—, KW 112 970.—, KW 52 f 7280.—, KW 117 9440.—, KW 208 6640.—, KW 29 7450, KW 109 950.—, IJM 154 6720.—, IJM 62 1200.—, VL 121 16.110.—. Op zee De schipper van de KW 87 Albatros stond vrijdagmiddag met verbazing te luisteren toen enkelen van zijn collega's trekjes meldden van 35 kantjes schone haring iets bezuiden Flamborough. Aan boord van de Albatros zou men als dag vangst ook wel eens 35 kantjes willen bergen. De KW 4 Golfstroom had na drie sche pen 30 kantjes gekaakte haring onder de bak staan. Men hoopte nog drie van die slepen te kunnen doen, want dan zou men een dag beleven zoals op deze reis niet eerder was meegemaakt. Vanmorgen haalde de Emma Wilhelmina KW 135 40 kantjes scheep, bestaande uit makreel en haring. Dit was voor de IJM 72 Beatrice aanleiding om de nummers van de deccastand op te vragen aan de Emma Wilhelmina. De Beatrice en Ada visten bij elkaar, maar konden niet meer dan een enkele mand haring en wat klein spul uit hun eerste trek halen. De strandvoetbalploeg De Graaf heeft zich vrijdagavond bloedig gewroken op Real Menger, dat eerder in het seizoen met 91 van De Graaf won. De jongens van De Graaf waren deze keer heer en mees ter, vooral in de eerste helft. Zij kwamen in een nieuwe opstelling uit en bonden Real Menger met 61 aan de zegekar. De rust ging in met een 50 stand. Na de hervatting ging De Graaf het wat kal mer aan doen en kwam Real Menger, dat met lief vijf invallers speelde (zo miste men onder anderen de gebroeders Duiven- bode en een van de gebroeders Venus), er wat beter in. De Graaf kwam nog een keer tot scoren en Van Hoof, die met Venus van plaats was gewisseld en na rust inplaats van midvoor spil was, redde na een hevige scrimmage met een ver afstandsschot de eer voor Real Menger. Voor De Graaf doelpuntten J. Soer twee maal, J. verbaan, Van der Steen, Jaap Borst en Jaap Menger. Keeper Klaassen van De Graaf stak in een grootse vorm. Joop de Graaf leidde de wedstrijd voortreffelijk. Na afloop wa ren de spelers nog enige tijd gezellig bijeen bij Joop de Graaf. Het was voor Real Menger de eerste en niet verwachte nederlaag van dit seizoen, dat met deze prettige wedstrijd werd af gesloten. Er was weinig publiek maar het weer was uitstekend. Volgend jaar hoopt men het strandvoetbal op competitiebasis te kunnen spelen. vliegtuig heeft zijn eigen vaste cockpit bemanningen. Er zijn dus bemanningen die altijd naar Biak en Sydney vliegen en er zijn bemanningen die altijd naar Mexico vliegen. Ieder kent zijn eigen route op zijn duimpje. Wanneer er dus een nieuwe ma chine is, waaraan alle vliegers moeten wennen, dan moeten zij daarin allemaal een aantal trainingsvluchten maken. Welnu, aangezien de route naar Biak drukker is dan naar Mexico, zijn er meer vliegers, die op Biak vliegen. Wanneer men de nieuwe P.A.L.-DC-8 dus zou gaan gebruiken op Biak zou den alle Biak-vliegers er op moeten trainen. Daarom besloot men de nieuwe DC-8 alleen op Mexico te laten vlie gen, zodat het aantal vliegers dat aan de machine zou moeten wennen zoveel mogelijk beperkt bleef. Zo wordt thans voor de luchtbrug naar Biak niet de speciaal van de P.A L ge huurde DC-8 gebruikt, doch slechts de capaciteit van deze machine. De luchtbrug zelf wordt nu eens door deze, dan weer door die DC-8 van de K.L.M. zelf onder houden. De luchtbrug-DC-8 brengt wekelijks ook een groep van 150 tot 180 repatrianten naar Bangkok. Zij worden daar onder gebracht in het eigen hotel van de K.L.M. (zelden is dat zo goed te pas gekomen ais in deze dagen) en worden dan in klei nere groepen naar Nederland afgevoerd met de normale K.L.M.-lijnmachines, die op Bangkok vliegen, b.v. de Tokio- en de Manilla-machines. Af en toe bieden deze geregelde lijn kisten niet voldoende plaats, omdat ze zelf al te veel passagiers hebben. Dan is er dus een overschot aan repatrianten ii Bangkok. Dezen worden tegenwoordig opgehaald door een Electra van de K.L.M. En waar haalt men die Electra dan zomaar vandaan? Is dat er een, die de K.L.M. steeds in reserve houdt? Nee, de K.L.M. kan zich die luxe niet permitte ren. Voor zulke invals-vluchten voor de luchtbrug wordt dus een Electra even uit een vaste route weggehaald, waarop ook Viscount-machines zijn ingedeeld. De afwezige Electra wordt door een Viscount vervangen. Komt er daardoor een dag lang gebrek aan een Viscount, dan wordt daarvoor een Convair in de plaats gezet en dat kan dan blijkbaar nog juist geplooid wor den. Intussen vergt ook de Electra weer slip-bemanningen op de route naar Bang kok, alsmede onderdelen. Zo is dan de eerste aanloop van een grootscheepse operatie geruisloos aan de gang. Reeds zijn enkele duizenden Nederlanders over de pool en langs de zuidelijke route gerepatrieerd, maar nu bereidt de K.L.M. zich voor op de te rugkeer der militairen. Voorlopig dacht zij daarvoor twee a drie maanden de gelegenheid te krijgen. Een geweldige stroom kleurplaten, de ene nog mooier dan de andere, is bij ons binnengekomen na publicatie van onze vakantie-pagina. Niet iedereen kon een prijs krijgen, maar wij hopen dat degenen die er buiten vielen een vol gende keer weer met goede moed zul len meedoen, en dan gelukkiger zullen zijn. Hier zijn de prijswinnaars en win naressen. Fabiola Wilma Dicky Staalman Pepita Vakantievreugd Jeroen Krullekopje Merel Trix Aan de Plassen Zomerpret Robbie Antoinette Bambi Madeion Zwieren en zwaaien Sylvia Jolanda Romance Woezel Watersport Tippie Ijskoningin Alle kinderen die zich achter deze fraaie namen verbergen, kriigen in de komende week hun boek thuisgestuurd. Een aantal anderen komen nog in aan merking voor een troostprijsje. De Maatschappij voor Diergeneeskunde bestaat op 12 september honderd jaar. Er is voor de viering van dit eeuwfeest een uitvoerig programma vastgesteld, waar van de hoogtepunten zich in Utrecht, de vestigingsplaats van de diergeneeskundi ge faculteit, afspelen. Daarna volgt een receptie in het Groot Auditorium van de rijksuniversiteit. Des avonds wordt een galaconcert ge geven door het Utrechts Stedelijk Orkest onder leiding van Paul Hupperts, met als solist Theo Bruins, piano. Op donderdag 13 september, tijdens een Aan de eigenlijke viering van het eeuw- feestelijke openbare vergadering, worden ere-leden benoemd. Prof. dr. J. D. Ver linde zal spreken over de plaats van de diergeneeskunde in de medisch-biologi- sche wetenschappen en dr. M. F. Kra mer over de sociale aspekten van het worden er hippische demonstraties gege ven op de speelweide van het Utrechtse Wilhelminapark en staat er een ont vangst door het gemeentebestuur van Utrecht op het programma. Vrijdag wordt een puzzelrit voor dierenartsen-automobi listen gehouden. Verder vermeldt het programma een ontvangst door het ge meentebestuur van Gouda en festiviteiten in het Goudse veemarktrestaurant. Een feestbanket in het Scheveningse Kurhaus vormt het slot van de feestviering voor de dierenartsen. Voor de Utrechtse jeugd is er dan za terdag nog een feestmiddag waarbij ge dongen kan worden naar de titel „Utrechts beste huisdierverzorger(ster) Het aantal dierenartsen in Nederland bedraagt momenteel ruim 1100. Onge veer vijftig dierenartsen, die in Utrecht hebben gestudeerd, zijn buitenslands werkzaam. Enige dierenartsen zijn bij de landmacht ingedeeld en voorts bekleden er tachtig een functie bij het hoger onder wijs. Ook is een groot aantal dierenart sen verbonden aan provinciale en lande lijke gezondheidsdiensten alsmede aan het veeartsenijkundig toezicht. Bij de diergeneeskundige faculteit in Utrecht wa ren in 1961 528 studenten ingeschreven, waaronder 71 vrouwelijke. Per jaar stu deren ongeveer zeventig dierenartsen af, een aantal dat wel ongeveer in de be hoefte voorziet. feest gaat op dinsdag 11 september een oecumenische gebedsbijeenkomst in de Janskerk te Utrecht vooraf. Op woens dag 12 september opent de presidenten rator van de rijksuniversiteit te Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg, in het Utrechts Universiteits museum de tentoonstelling „Honderd jaar Maatschappij voor Diergeneeskunde in de wereld van mens en dier". De ten toonstelling omvat de geschiedenis van de maatschappij en van het diergenees kundige beroep. De burgemeester van Utrecht, jhr. C J. A. de Ranitz, opent op diezelfde dag, maar een uur later, de tentoonstelling Het dier in de Kunst" in het expositie gebouw „Kunstliefde" te Utrecht. De in gezonden werken worden beoordeeld door een jury bestaande uit mej. Thea van der Pant, beeldhouwster, Jan Groene- stijn, kunstschilder, W. Perdok, kunst schilder, Lou Strik, graficus, en dr. W. A. de Haan namens de Maatschappij voor Diergeneeskunde. In de Domkerk wordt vervolgens 's middags een herden kingsbijeenkomst gehouden waar onder meer het woord zal worden gevoerd door de minister van Landbouw en Visserij De verwezenlijking van een gedifferentieerd nationaal ontwikkelings plan, dat optimaal en voor iedereen aan vaardbaar is, is bijzonder moeilijk. Tot deze conclusie komt drs. W. J. J. Kus ters van het Katholiek Sociaal-Kerkelijk Instituut, samensteller van „Het Neder lands bevolkingsvraagstuk". In de studie wordt o.a. aandacht ge schonken aan de gemiddelde gezinsgroot- De spits zou in oktober komen te liggen, want dan verwacht men ook nog de laat ste burgers als passagiers. De dienst vluchtregeling had een sche ma opgesteld. Juist als nu zou een DC-8 gebruikt worden voor vluchten over de Noordpool (met bemanningen van deze route), maar ook via de zuidelijke rou te (om de extra inspanning zoveel moge lijk over twee routes te verdelen). Daarnaast zouden de lijnvluchten wel licht wat meer plaatsen over hebben dan het drukkere zomerseizoen. De totale capaciteit is, nu de terug keer moet worden versneld, echter ontoe reikend voor de repatriëring der militai ren, zelfs over een tijdvak van drie maan den. Daarom stelt de K.L.M. zich voor een DC-7 machine in de luchtbrug op te nemen. Die zal dan langs de zuidelijke route heen en weer gaan vliegen, natuur lijk weer met onderdelen langs de hele route en met slip-bemanningen die in et telijke tussenstations de vliegende be manning kunnen aflossen. Deze DC-7 komt in de herfst min of meer automatisch vrij uit de K.L.M.- vloot. Des zomers calculeert men name lijk in het vliegschema der DC-7 ma chines een deel in voor chartervluchten op Amerika. In de herfst daalt de vraag voor chartervluchten aanzienlijk en houdt men dus aan DC-7 capaciteit wellicht juist voldoende voor een hele DC-7 over. Die wordt dan voor de luchtbrug benut. Volgens een bekendmaking van de rijks voorlichtingsdienst Suriname is de heer H. Shriemisier, oud-minister van Justitie en Politie, met ingang van 30 augustus be- van de minister van Justitie en Politie. Zoals gemeld is met ingang van voor noemde datum aan de heer Shriemisier eervol ontslag verleend als minister. Hij had om dit ontslag gevraagd in verband met de „rijstaffaire Thomas". te. Opgemerkt wordt, dat het geboorte- niveau, dat bij rooms-katholieken steeds hoger is dan bij niet-katholieken, per pro vincie variëert. Het is hoog, waar ook het algemeen niveau hoog is en laag, waar ook het algemeen niveau laag is. Het niet-rooms-katholieke geboorteni veau in de zuidelijke provincies heeft zich zichtbaar aangepast aan het rooms-katho- lieke niveau, zo betoogt de schrijveh I noemd tot hoofdambtenaar ter beschikking voorts aan de hand van cijfers. In rooms-katholie,ke steden is het geboorte niveau lager dan in overwegend rooms katholieke plattelandsgebieden. Zeeuws Vlaanderen vormt een uitzondering, in zo verre, dat in dit overwegend r.k.-gebied de huwelijksvruchtbaarheid extreem laag is vergeleken met andere overwegend r.k. plattelandsgebieden. Het instituut ver klaart dit door de ligging van het ge bied en dientengevolge de oriëntering op en penetratie uit Noordwest-België. Drs. Kusters merkt vervolgens op, dat het geboorteniveau bij de Nederlandse rooms-katholieken de laatste decennia sneller daalt dan bij de niet r.k.bevol- kingsgroep. In dit verband voert hij de invloed van de geboorteregeling aan. Ver der constateert hij, dat vooral tussen 1900 en 1950 de Nederlandse bevolking bijzon der snel is toegenomen. Ook de laatste jaren behoort ons land nog tot de West- Europese landen met de snelste bevol kingsgroei. De bevolkingsontwikkeling van Oostenrijk en Groot-Brittannië blijft tot de laagste van Europa behoren. Voor de toekomst voorziet drs. Kusters hetzelfde patroon. De veroudering van de bevolking in Nederland zal beperkt blij ven vergeleken bij die in andere West europese landen. Vooral Groot-Brittannië, Oostenrijk en België zijn landen met veel oudere en weinig jonge mensen Slechts Frankrijk maakt een omzwaai. Nederland is het enige der snelgroeiende landen, dat een gunstig industrieël en commercieël klimaat heeft, aldus de schrij ver. De Verenigde Naties hebben meegedeeld dat Nederland een miljoen dollar (3,6 miljoen gulden) heeft betaald als voor schot ter dekking van de eerste kosten van de V.N.-krijgsmacht. In de op 15 augustus in New York ge sloten overeenkomst hebben Nederland en Indonesië beloofd de kosten van het V.N.- toezicht en -bestuur gezamenlijk te zul len dragen. De eerste bijdrage van een miljoen dollar van Indonesië wordt dezer dagen verwacht. Het kabinet van Oe Thant heeft ook meegedeeld dat de 21 officieren van de groep waarnemers hun hoofdkwartier heb ben gevestigd te Hollandia en waarne- mingspunten hebben gevestigd in andere plaatsen, waaronder Biak, waar de inter nationale luchthaven van het gebied is. Het waarnemersteam is over het gehele gebied verspreid om toezicht uit te oefe nen op het staken der vijandelijkheden tussen Nederlanders en Indonesiërs. In zijn woning in Den Haag is onver wachts overleden de journalist Jan Gode rie. Hij was 50 jaar. De heer Goderie was in de laatste ja ren bekend door zijn veilig verkeerpraat- jes voor de VARA-microfoon en door zijn medewerking aan de K.R.O.-televisieru- briek „Brandpunt". Hij was voorts vaste medewerker aan een aantal zuidelijke dag bladen. Van 1952 tot 1957 was de heer Goderie hoofd van de afdeling voorlichting van de stichting bevordering bescherming bevol king. Als oorlogscorrespondent was hij getui ge van de Duitse capitulatie in West- Europa. Hij versloeg ook een aantal nazi processen, waaronder het proces tegen de vrouw van de commandant van het con centratiekamp Buchenwalde, Ilse Koch. Het moderamen van de algemene syno de van de evangelisch christelijke kerk op Nieuw-Guinea heeft een kanselboodschap gericht aan de predikanten en voorgangers van deze kerk, die zondag in de meeste kerken in Nieuw-Guinea zal worden voor gelezen. De synode doet een beroep op alle leden aan het werk te blijven en zich verre te houden van de haat en van datgene wat de samenleving in verwarring brengt. Zij vraagt de leden om de werkers van de zending en de kerk te beschermen, op dat zij zullen doorwerken in school en ge meenten voor de opbouw van de christelij ke samenleving in Nieuw-Guinea. Aagtedijk 1/9 te Chalna verwacht. Acila 31 250 m. n.o. Azoren n. Curagao. Acteon 31 180 m. z. Ras Al Hadd n. Abadan. Agamemnon 31 60 m. n.n.o. Ouess. n. Le Havre. Akkrumdijk 31 te Pt. Everglades n. Antwerpen. Alamak 31 t enanker voor Abudhabi. Alcor 31 te Bremen. Alhena 31 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alkes 31 20 Om. z.w. Fayal n. New York. Almtdijk 31 v. Barcelona n. Antwerpen. Alnitak 1/9 te Rotterdam. Aludra pass. 31 Recife n. Rio de Janeiro. Amrnon 31 te Kingston v. Turks eiland. Amsteldijk 31 te Vancouver. Amstelland 1/9 v. Bahia n. Amsterdam. Amstelmeer 31 te Chittagong v. Sydney. Amstelmolen 31 420 m. o. Bermuda n. Ceuta. Amstelsluis 31 400 m. w. Manilla n. Formosa. Andijk 31 v. Le Havre n. Antwerpen. Area 5/9 te Curagao verwacht. Arendskerk 31 v. Antwerpen n. Rotterdam. Ares 31 960 m. z.w. Azoren n. Le Havre. Attis 1/9 te Bermudas verwacht. Atys 3/9 te Honolulu verwacht. Averdijk 1/9 te Rotterdam. Bali 31 205 m. z.o. Bangkok n. Jesselton. Banggai 31 te Port Said. Batavia 31 400 m. n.o. Singapore n. Singapore. Bintang 31 443 m. n. Socotra n. Kuwait. Bosco 3/9 te Bombay verwacht v. Muscat. Breda pass. 31 Dover n. Amsterdam. Burl S. Watson 31 90 m. o. Gibraltar n. Pt. Said. Caltex Amsterdam 31 v. Halmstad n. Vlissingen. Caltex Arnhem 31 125 m. n.w. Muscat n. Vlissing. Caltex Delft 31 rede Genua. Caltex Eindhoven 1/9 te Rotterdam verwacht. Caltex Madrid 31 v. Bougie n. Rotterdam. Caltex Napels 31 v. Port Said n. Gothenburg. Caltex Pernis 31 65 m. n.w. Esbjerg n. Fredericia. Caltex Rotterd. 31 53 m. wji.w. Algiers n. R'dam. Calt. The Hague 31 270 m. z.w. Bombay n. Abadan. Caltex Utrecht 31 300 m. z.o. Suez n. Canvey eil. Camerounkust 31 v. Port Harcourt n. Doua^a. Camitia 30 v. Bay Town n. Curagao. Camphuys 31 v. Mukalla n. Aden. Cartago 31 v. Cortes n. New Orleans. Casamance 31 v. Dakar n. Caen. Castor 31 te Santo Domingo v. Puerto Cabello. Ceres 31 te Antwerpen. Charis 31 450 m. z. Flores n. Rotterdam. Cinulia 31 te Barton. Congokust 31 110 m. o. Madeira n. Le Havre. Cradle of Lib. 30 200 m. o.n.o. P. Rico n. Corvton. Crania 31 v. Cardon n. Landsend. Daphnis 31 50 m. w. Vlissingen n. Bridgetown. Dorestad 31 45 m. n.w. Majorca n. Rotterdam Echo pass. 31 Kp. Villano n. Koper, Eenhoorn 31 75 m. z.z.o. Kreta n. Beyrouth. Eos 31 v. Bremerhaven n. Hamburg. Esso Amsterdam 31 67 m. z.w. Malta n. R'dam Esso Rotterd. 31 103 m. o.no. R. Fartak n. Mena. Fina Nederland 31 750 m. w.n.w. Bombay (best Forest Lake 1/9 te Suez. Forest Town pass. 31 Massawa n. Mena A1 Ahm Fravizo 1/9 te New York. Gaasterkerk 31 v. Genua n. Port Said Gaas ter land 31 20 0m. n.n.o. K. Verd. eil. n. Recife Gabonkust 31 10 0m. n. P. Noire n. Novoredoado. Garoet 29 v. Shmanghai n. Manilla, Grebbedijk 31 v. New Orleans n. Le Havre. Gulf Hansa 31 240 m. o. Bahrein n. Mizushima. Gulf Italian 31 in Suezkanaal n. Gibraltar. Gulf Swede 31 30 Om. w.n.w. Pt. Said n. R'dam Hathor 30 v. Piraeus n. Alexandrië Hector pass. 31 Gibraltar n. Antwerpen. Hersilia 1/9 te Iskenderun v. Piraeus. Holendrecht 31 470 m. n.n.o. F. Noronha n. Vitoria. Holland 31 v. Macuse n. Durban. Irazu 1/9 te Valparaiso. Izalco 1/9 te Gulf Port. Kabylia 31 v. Napels n. Vado. Kalydon 31 te Fao. Kara 1/9 v. Rotterdam n. Skelleftehamn. Karakorum 1/9 te Beyrouth. Katelysia 1/9 v. Bremen n. Hamburg. Katendrecht 31 210 m. n.n.o. K. Finist. n. P. Said. Katsedijk 1/9 te Vera Cruz. Kelletia 31 v. Baltimore n. Maracaibo. Kenia vermè 1/9 v. Hamble n. Thameshaven. Kermia 31 23 m. z. Wight n. Curagao. Khasiella 31 te Rotterdam. Kinderdijk 31 745 m. w. Bishoprock n. Le Havre Koningswaard 31 v. Shellhaven n. Amsterdam. Kopionella verm. 4/9 v. Bonny n. Rotterdam. Koratia 1/9 te Hamburg verwacht. Korenia 31 300 m. w. Gibraltar n. Livomo. Kosicia 31 te Helsingborg. Krebsia 31 te Monrovia. Kreon 31 360 m. n.o. Azoren n. Amsterdam. Kylix verm. 3/9 v. Old Kilpatrick n. Tranmere. Laarderkerk 31 130 m. n.w. Alexandrië n. Antw, La wak 31 v. Port Elisabeth n. East-London. Leersum 31 450 m. w. St. Helena n. Kaapstad. Liberiakust 1/9 te Dakar verwacht. Loppersum 31 720 m. w. Landsend n. Le Havre. Maasdam 31 v. Cobh n. New York. Maaskerk 31 te Londen v. Umuiden. Madisonlloyd 1/9 te Yokohama verwacht. - Mainlloyd 1/9 te Shanghai verwacht. Marathon 31 te Paramaribo v. Bridgewater. Maron 30 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Mataram 31 50 m. z. Lissabon n. Rotterdam. Maureen 31 100 m. w. Sta. Maria n. Panamacity. Meerkerk 3 0v. Napels n. Beyrouth. Memnon 31 v. La Guaira n. Guanta. Mentor 31 47 m. o.z.o. Bone n. Piraeus. Merseylloyd 31 v. Hamburg n. Bremerhaven. Merwede 31 v. Freetown n. Takoradi. Merwelloyd 1/9 te Djeddah verwacht v. Akaba. Minos 1/9 v. Rotterdam n. Helsingborg. Mississippilloyd 31 v. Houston n. Philadelphia. Mitra 2/9 te Rotterdam verwacht. Molenkerk 1/9 te Calcutta verwacht v. Madras. Moordrecht 31 60 m. n. Tunis n. Rotterdam. Munttoren 1/9 te Petit Couronne. Mylady 31 v. Manchester n. Sint John. Naess Commander 31 140 m. n.w. Ras Al Hadd naar Fawley. Naess Lion 31 v. Port Said n. Rotterdam. Naess Tiger 1/9 te Sete verwacht. Nanusa pass. 31 Las Palmas n. Le Havre. Nashira 31 v. Montevideo n. Idaja. Neder-Waal pass. 31 Burlings n. Port Said. Nestor 31 600 m. w. Ouessant n. Hamburg. Nias 31 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam 31 v. N. York n. Southampton. Onoba 31 te La Skihirra v. Rotterdam. Osiris 31 v. Aruba n. Georgetown. Overijsel 31 150 m. n.n.o. K. Verd. eil. n. Lissab. Papendrecht 31 85 m. n.o. Algiers n. Rostock. Peperkust 31 te Freetown. Pericles 1/9 te Paita. P. G. Thulin 31 v. Cristobal n. Baltimore. Philidora 1/9 te Mena Al Ahmadi verwacht. Pieter S. 1/9 v. Rotterdam n. Swansea Prins Maurits pass. 31 St. Vincent n. Lissabon. Pr. Willem IV 31 213 m. w. Kp. Wrath n. Hamb. Pr. Willem V 31 320 m. n. n.w. Valentia n. Montreal Radja 2/9 te Aden verwacht. Randfontein 31 ten anker nabij Weser. Rempang 31 110 m. p. Malaga n. Duinkerken. Roebiah 31 te Penang. Roepat 31 v. Papeete n. Noumea. Rossum 31 600 m. z. Azoren n. Coribbean. Rijnkerk 31 400 m. n.w. St. Helena n. L. Palmas. Saloum 31 150 m. n.n.o. K. Villano n. P. Etienne. Scheldelloyd 31 165 m. o.z.o. Pt. Sudan n. Akaba. Schelp wijk 31 275 m. w. Finisterer n. Rotterdam. Sepia 31 150 m o. Algiers n. Rotterdam. Serooskerk 1/9 te Le Havre. Sinon 31 v. New York n. Santo Domingo. Skadi 31 v. Gaspe n. La Spezia. Slamat 31 v. Duinkerken n. Antwerpen. Sliedrecht 31 te Yali eil. Sloterdijk 31 v. New York n. Antwerpen. Socrates 31 te Manta. Soestdijk 31 25 0m. o. Kp. Race n. New York. Sorwnelsdijk 31 30 0m. w. Scillys n. Antwerpen. Stad Amsterd. 31 5 5m. w. Casablanca n. Genua. Stad Gouda 31 120 m. o.n.o. St. Vincent n. R'dam. Stad Leiden 31 v. Genua n. Casablanca. Stad Zwolle pass. 31 Casquets n. Rotterdam. Statendam 1/9 te Rotterdam. Statue of Lib. 31 80 0m. w.z.w. L'end n. R'dam. Steemkerk 31 v. Brem enn. Antwerpen. Steenwijk 31 190 m. o. Malta n. Haifa. Stentor 31 te Napels. Straat Lombok 2/9 te Fremantle verwacht. Straat Rio 31 v. Buenos Aires n. Montevideo. Straat Soenda 31 v. Port Gentil n. Matadi. Straat Torres 31 220 m. w. Saigon n. Singapore. Tamara 31 v. Ummsaid n. Montreal. Tegelberg 31 360 m. n. Rodriguez n. Singapore. Tero 31 100 m. w. Monrovia n. Bremen. Thuredrecht 31 47 m. n. Villano n. Rotterdam. Tjibodas 1/9 te Moji verwacht. Tjipondok 31 v. Mtwara n. Zanzibar. Tjitarum 31 700 m. z.o. Madagascar n. Durban. Triton 30 v. Nassau n. Baltimore. Tweelingen pass. 31 Kp. Finisterre n. Monrovia. Van Cloon 31 135 m. n.w. Soerabaja n. Fiji. Van Linschoten 31 te Durban v. Kaapstad. Van Neck 2/9 te Melbourne verwacht. Van Noort 31 te Manilla v. Biak. Van Riebeeck 31 v. Das eiland n. Ummsaid. Van Waerwijck 31 v. Port Harcourt n. Lagos. Vasum 59 in Suezkanaal verw. n. Mena Al Ahm. Viana 31 te Tripoli (Libanon). Vitrea 31 290 m. n.n.w. Flores n. Liverpool. Vivipara )/9 te La Spezia verwacht. Waibalong 2/9 te Mogadiscio verwacht. Waikelo 31 v. Mombasa n. Mogadiscio. W. Alt. Jones 31 80 m. z. Massawa n. Rastanura. Westerdam 31 530 m. w. Lnadsend n. Rotterdam. Willemstad 31 1050 m. o. K. Verd. eil. n. Madeira. Witmarsum 31 te Le Havre v. Antwerpen. Wonogri 1/9 te Seattle. Wonosobo 31 v. Auckland n. Mount Maunganui. Zaankerk 1/9 te Port Said verwacht. Zafra pass. 31 Finisterre n. Mena Al Ahmadi. Zaria 30 v. Mena Al Ahmadi n. Gibraltar. Zeeland 31 178 m. w.n.w. Port Said n. Gibraltar. Zuiderkerk 1/9 te Port Elisabeth verwacht. KLEINE VAART Alcetas 31 v. Rotterdam te Famagusta. Ank T 30 20 m. n.o. Sandhammern n. Zaandam. Areas 30 v. Livorno n. Napels. Bab. T. 30 v. Skutskaer n. Ala. Helvetia S. 29 v. Colchester n. Londen. Jupiter 31 260 m. w.n.w. Shannon riv. n. IJsland. Looiersgracht 31 dwars IJmuiden n. Mantyluoto. I Midas 31 dwars Gibraltar n. Tunis. Strabo 30 v. La Coruna n. Vigo. Wilpo pass. 31 JE-<1 v. Zaandam n. Delfzijl. SLEEPVAART Humber 29 v. Rotterdam n. Noordzee. Maas 28 v. Newport Mon n. Vigo. Noordzee 30 v. Hoek v. Holland n. Noordzee. Oostzee 28 v. Bilbao n. Horta. Thames 27 v. Aden n. Das eiland. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV 10.00 Convent v. Kerken. 11.30 NCRV 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV 19.45—24 00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoon muziek 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gees telijke liederen (gr.). Convent van Kerken: 10.00 Geref. kerkdienst. NCRV 11.30 Geestelijke bede ren. 12.00 Klassieke muziek (gr.). KRO: 12.15 Buitenlands commentaar. 12.25 Metropole-orkest en zangsoliste. 12.55 De kerk zijt gij, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 Populaire grammofoonmuziek. 13.35 Chansons de France. 13.50 Radio-Filharmonisch orkest en zangsoliste. 14.25 Wereldkampioenschap pen wielrennen te Salo. 14.30 Nederland zendt zijn missionarissen uit, klankbeeld. 16.00 Sport. 16.30 Populaire grammofoonmuziek. IKOR: 17 00 Re portage uit het Jongenshuis Hoenderloo. 17.15 Kerkdienst. 18.00 Het geladen schip, critieken 18.30 De Kerk aan het werk, actualiteiten 18 40 In gesprek met de wereld, lezing (4). NCRV 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Meisjeskoor 19.30 De. openbaring aan Johannes, lezing. KRO 19.45 Nieuws. 20.00 London is the place for me, klankbeeld. 2130 Do-Re-Mi, licht programma. 22 15 Pleisteraktie 1962 22.30 Nieuws. 22.40 Avondge bed 22 55 Omroepkarmerkoor: Frans volksliedjes 23.10 Populaire grammofoonmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO 17 00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR 20.00-24.00 AVRO VARA: 8.00 Nieuws, postduiven berichten en so cialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd programma 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Kamerorkest klassieke muziek 10.35 Lieve ouders.. (XVII). brieven van beroemde kinderen. 10 55 Lichte grammofoonmuziek. AVRO: 12.00 Licht ensemble 12.30 Wereldkampioenschappen wielrennen t^ Sa lo. 12.35 Licht instrumentaal trio met zangsoliste 13.00 Nieuws 13.07 De toestand in de wereld, le zing. 13.17 De wereldkampioenschappen wielren nen te Salo. 13.25 Muziek uit Spanje (gr.). 14.00 Boekbespreking. 14.15 Pianorecital: Klassieke en moderne muziek. 14.55 Toneelbeschouwing. 15.05 Omroeporkest en solist: moderne muziek 16.00 Dansorkest en zangsolisten. 16.30 Sportrevue VARA: 17 00 Walsorkest. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte kerkdienst van de Nederland se Protestanten Bond. IKOR: 19.00 Voor de jeugd 19.30 De Open Deur. lezing. AVRO: 20.00 Nieuws 20.05 Orkestenparade 20 40 Doe het zelf, hoorspel 21.30 Met de Franse slag. 22 00 Rijkdom der wel luidendheid (gr.): klassieke en moderne muziek 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23 00 Licht trio 23.20 Balletmuziek (gr 23 55—24 00 Nieuws BLOEMENDAAL. 245.3 m. - 1223 kC/s. 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaai. 11.00 ds. G. Rang van Haarlem - uitzending dienst voor belangstellenden. 16.00 ds. H. Dijkstra van Rotterdam. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsorkest en zangsolist. 12.50 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten 14 00 Opera- en belcanto-con cert. 15.30 Sportprogramma 17 00 Nieuws 17 lü Lichte grammofoonmuziek. 17 45 Sportuitslagen 17.50 Grammofoonmuziek 18.00 Pianorecital mo derne muziek 16 80 Godsdienst, uitzending. 19 00 Nieuws. 19.30 Lichte grammofoonmuziek 20 00 Koorzang. 21 00 Gevarieerde muziek 22 00 Nws 22.15 Lichte muziek 23 00 Nieuws. 23.05 Gram mofoonmuziek voor de automobilisten. 23.55— 24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek (gr.) 7.30 Sportuitslagen van zaterdag. 7.40 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Lich te grammofoonmuziek 9 00 Voor de zieken 9 40 Voor de vrouw (9.35-9.40 Waterstanden10 10 Kamermuziek (gr.). 10.20 Rondom het Woord theologische etherleergang. 11.05 Viool en piano - moderne muziek. 11.30 Lichte grammofoonmuziek 12.10 Pianospel met ritmische begeleiding. 12 25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal sep tet. 12.53 Grammofoonmuziek of actualiteiten 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Negro spirituals (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Radio-ka merorkest en solisten: moderne muziek. 15.20 Pia norecital (gr 15.45 Vocaal ensemble. 16.00 Bij beloverdenking. 16.30 Zangrecital: moderne lie deren. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Licht instru mentaal kwintet. 17.40 Beursberichten. 17.45 Re- geringsuitzendingHet toerisme in Suriname, door H. de Wit. 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Klassieke grammofoonmuziek 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Accordeonorkest. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte orkestmuziek en zang. 20.10 Zangrecital. 20.30 De vorstin, hoorspel. 21 00 Lichte muziek. 21.20 Gewijde muziek. 22.05 Grammofoonmuziek. 22.15 Amusementsmuziek. 22 30 Nieuws en S.O.S.- berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespreking. 23.05 Muziek uit Latijns-Amerika (gr 23.40 Het Evangelie tn Esperanto. 23.55— 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (gr.). (Om 720 Van de voorpagina, praat je). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8 18 Lichte grammofoonmuziek. 8.35 Grammofoonmu ziek: klassieke muziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 10 00 Want ieder mens draagt een naam, overdenking. VARA: 10.20 Zestig minuten voor boven de zestig. 11 20 Stemmen van schrijvers (gr.). 11.35 Trombone-kwartet. 11.50 Declamatie en strijkkwartet. 12.00 Orgel en trompet: lichte muziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland 12 38 Instrumentaal licht kwintet. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand. 13.20 Istru men taal trio: ka mermuziek. 13 45 Door West-Afrika. lezing 14.00 Viool en piano: klassieke muziek. 14.15 Holland Festival 1962: carillonconcert. 14.30 De voorbij gangers. hoorspel. 15.30 Roemeens orkest. 16 00 Oude liedjes. 16 15 Weerklank, muziekrevue. 17 00 Operette-ouvertures (gr 17 25 Actualiteiten 17 35 Pianpduo. 17 50 Militair commentaar. 18.00 Nws. soliste: jazzmuziek. 18.40 Hammondorgelspel 19 00 en commentaar. 18.20 Instrument, trio met. zang- Lichte grammofoonmuziek 19.15 Regeringsuitzen ding: De Radio-zilvervloot, gepresenteerd door Herman Stok. 19.30 Amusementsorkest. 20.00 Nws. 20.05 Radio-philharmonisch orkest, groot koor en soliste: klassieke en moderne muziek. 21.25 Op de praatstoel 21.50 Licht orkest 22.20 Actuali teiten. 22.30 Nieuws. 22.40 Gitaarrecital (gr.). 23.15 Lichte grammofoonmuziek 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmuziek. 12 30 Weerbericht. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Zigeunermuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuziek. 14 00 Lichte grammofoonmu ziek. 15 00 Moderne kamermuziek. 15 30 Zangre cital. 16 00 Beursberichten. 16.06 Voor de zieken 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.50 Ballet muziek 18 20 Voor de soldaten 18 50 Lichte or kestmuziek 19 00 Nieuws. 19 40 Festival van Bay- reuth: Lohengrin, opera (Om 20 45 Grammofoon muziek en om 22.25 Nieuws). 23.45—24.00 Voor de zeelieden. NTS: VOOR ZATERDAG 12.0012 30 Eurovisie: Wereldkampioen schappen wielrennen op de weg te Salo. VPRO: 15.00 Gesprek over de nieuwe voetbalcompetitie. NTS: 15.3016.30 Eurovisie: Wereldkampioen schappen wielrennnen op de weg te Salo VPRO' 16 30 Muzikaal progrgamma: 17.00—17 30 Voor de kinderen. 19.30 Actualiteiten. NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel 20.30 De goudzoeker en de boterham, verfilmd gedicht 20.55 Het huis waar rood de zon opgaat!, Canadese inzending naar Festival in Montreux. 21.30 De oude draaidoos. 22.10 Stroom afwaarts (Les fiancés de la Seine), éénakter. VOOR ZONDAG KRO: 11.00—plm. 12.15 Hoogmis NTS: 13.40 Paardesport: landenwedstrijd te Rotterdam 15.45 16.30 Eurovisie: Wereldkampioenschappen wiel rennen te Salo 19 30 Weekjournaal. 20 00 Sport in beeld. NCRV: 20.30 Documentaire film 20 45 Voor dracht. 21.10 Documentaire film 21.40 De verlo ren zoon, opera. 22 20-22 30 Dagsluiting. VOOR MAANDAG NTS: 20.00 Journaai en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld 20 35 Tekenfilm 21 00 Licht ensemtble. 21.25 Documentaire over Japan. 22 10 Epiloog.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6