I m nil IJmuiden schreeuwde om tong en Scheveningen kwam te hulp K.W.F.-dag in „Noord" succesvol DCIJ vergroot kansen op landelijk clubkampioenschap IN DE VISHAL+EN OP ZEE WilmS Floei IEDERE STAND KOLEN CONTANT Weekoverzicht vishandel IJmondver enigingen vandaag en morgen Vanavond schaken in Cultureel centrum Geslaagde dans-vaart op Noordzeekanaal Kind ontsnapte aan verdrinkingsdood Mississippi met Breda op sleeptouw Havenberichten Korfbal-tweekamp Watervliet-Oosthoek Grote drukte in Velser tunnel MAANDAG 3 SEPTEMBER 1962 k'<i im mm 'nsdag ma :ocht urs mm Mü Wie niet horen wil Beker voor VEB-garage L. Schaap onderscheiden NATUURPERMANENT gehad Dameskapsalon JAN SUYK WÊÊmmm DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL VU- JfcïT'i OUW/MGEH /s. 7.00-24 00 isieke gram- >ed en over- musements- w. 9.35 Wa- rammofoon- 11.30 Muziek vooruit, - noodklok. iuziek. 12.30 tuinbouw. 13.00 Nws. sementsmu- rkestmuziek ids vrouwen. 15.00 Lichte r de zieken. 17.00 Voor i. 17.45 Re- ndse Antil- \rion. 18.00 i Regerings universiteit: door H. Ci- .ctualiteiten. k. 20.10 We- 1962: Orgel- me kamer- ïisch orkest >.15 ieuws. 22.40 15 Pianore- 23.55-24.00 kc/s. 7.00 !4.00 AVRO. chtendgym- foonmuziek. 1VRO: 8.00 foonmuziek. de vrouw, lokfluit en 9.40 Mor- g. 10.00 Ar- le kleuters, strumentaal ringsuitzen- bouw. 12.30 land- en •kest. 13.00 'entueel ac- 3.25 Beurs- 14.00 Mo- r de jeugd, ke liederen, jrspel. 16.10 30 Voor de .00 Nieuws. Pianospel. :aal ensem- gesproken :anto (gr.). 21.00 Dans- ïccessen en schappelijk Bariton en dualiteiten, iuziek (gr.). ammofoon- 2.35 Tuin- iek. 12.50 13.15 Ka- r le Tsaar, 5.30 Lichte titen. 16.06 n moderne 15 Lichte 18.00 Ka- laten. 18.50 jws. 19.40 zing. 20.00 6 Amuse- nek. 22.00 ;-orkest en ik. 22.55- roverzicht. .35 Teken- .35 Docu- iloog. agrarisch dtijd poli- de Katho- Woord en ■vood der (ramma. terfeld, de conserva- :he kunst in New it a-n de de ,.?rin- die was erd rond- De eerste dagen van de vorige week waren niet bevorderlijk voor de visserij. De week werd ingezet met hoge prijzen voor de vis. Platvis was de gehele week goed van prijs. Er was alle dagen een behoorlijke aanvoer, maar dit konden de handelaren niet vooruit weten en zij stel den zich in de eerste dagen van de week al veilig. Zij bleken goed gegokt te heb ben, want spoedig volgde het bericht dat harde wind op komst was en zodoende zou de kleine vaart niet naar de visgron den gaan. De aanvoer werd toen ver zorgd door die schepen die .hun vangst om de een of andere reden nog niet aan de veiling hadden gebracht. Toen zij dit wèl deden, kregen zij niet die hoge prij zen welke zij hadden verwacht, omdat, zoals gezegd, de handel zich al voorzien had. De schepen die echter op woensdag en donderdag met levende schol op de markt kwamen, maakten wel degelijk een beste prijs, want hiervoor is altijd wel grote liefhebberij, vooral bij de markt kooplieden en venters. De aanvoer van tong in IJmuiden was niet voldoende. De handel bestelde tong per telefoon of telex uit de Noord of uit Scheveningen. De aanvoer van tong in IJmuiden was donderdag 6500 kilogram, terwijl op diezelfde dag de aanvoer van tong in Scheveningen tienduizend kilogram was. Voor velen in IJmuiden heeft dit stof tot nadenken opgeleverd. Meer haring en makreel in Schevenin gen is zo'n bijzonderheid niet meer, maar tong.Het is vele maanden zó, dat ver scheidene kotters, die voorheen in IJmui den losten, dit nu in Scheveningen doen. Men dacht aanvankelijk dat het een ver schijnsel van tijdelijke aard was. Maar het aantal kotters dat in Scheveningen lost is de laatste tijd eerder toe- dan afgenomen. Ook grotere Katwijkers, die in IJmuiden hun vangsten op de veiling brachten, ziet men zo af en toe rondvis, haring en makreel in Scheveningen aan de markt brengen. Het is begrijpelijk dat deze schepen naar een andere haven vluchten, als zij hierdoor vertraging, die extra kosten met zich meebrengt, kunnen voorkomen. Wan neer in IJmuiden hal E in gebruik kan worden genomen, zal dit een belangrijke verbetering betekenen. Met de spreiding van vis over de ge hele week gaat het nog steeds niet. Na de drukte in de eerste dagen, waren er woensdag slechts twee schepen en don derdag was er één vaartuig van de gro tere schepen aan de markt. De schaar ste aan haring en makreel was deze da gen dus compleet. Een en ander had mede tot gevolg, dat de loscapaciteit niet volledig werd benut en een deel der ar beiders geen dienst behoefde te doen. Al dus ontstonden tal van onproductieve uren, hetgeen toch na gemeenschappe lijk overleg moet kunnen woVden voor komen. Door deze buitengewoon schrale aan voer, hebben weer vele importen plaats gevonden. Wij vragen ons af, of het in dergelijke periodes niet door één of meer schepen kan worden „gepionierd" in de omgeving van IJsland of andere visgron den, bekend als de zogenaamde „verre visserij". Ook hier moet in gezamenlijk overleg tot resultaat worden gekomen De prijzen, die in deze laatste week van augustus voor de grovere soorten schelvis zijn betaald, zouden in de aller- schaarste wintermaanden nog als fantas tisch hebben gegolden. Dit was ook het geval met de overige rondvissoorten. Zo kwam vrijdag een grote kotter aan de markt, die in één trek ruim zeshonderd vijftig kabeljauwen had gevangen. Zelfs zijn uit deze trek nog vele vissen ont snapt, doordat het net ging scheuren. Het De Eben Haëzer KW 194, een van de kotters die niet in IJmuiden gelost heeft, maar zijn tongenvangst naar Scheveningen heeft gebracht. was zowel voor handel als aanvoerder bepaald spijtig, dat deze lading niet voor de woensdagmarkt werd aangevoerd, daar deze prachtige lading dan ongetwijfeld beter was beloond. Opnieuw een bewijs, dat het buitengewoon moeilijk is, op zee de marktdag te bepalen. Van vele schepen hadden de bemanningen niet durven dro men, dat, toen de uitvaart dinsdagmor gen een aanvang nam, nog aan de vrij dagmarkt zou worden verkocht. Verscheidene grotere kotters, die dins dag waren gevaren, zijn vrijdag in de vroege morgen aan hal F. afgemeerd. Deze schepen zijn weer te klein om een dag langer buiten te blijven, ten einde met een grotere lading binnen te ko men. Bovendien lopen zij het risico, dat na een extra etmaal niet op tijd kan worden gelost. MAANDAG 3 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u. Theeschenkery Velserbeek, 20 u.: Jaar lijkse algemene ledenvergadering Velsen en omstreken van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren. DINSDAG 4 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21 u. bovenzaal „De Duinpan", Willem de Zwij gerlaan, Santpoort-Zuid: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tol 12 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot- 17 en 19 tot 21 u. Velsen, Raadhuis, 19.30 u.: Vergadering nieuwe gemeenteraad. Petrakerk, 20 u.: Herdenking gouden jubileum Groen van Prinstererschool. Beverwijk, Raadhuis, 19.30 u.: Vergade ring nieuwe gemeenteraad. Heemskerk, Raadhuis, 19.30 u.: Vergade ring nieuwe gemeenteraad. Vanavond om acht uur zal in het Cul tureel Centrum te IJmuiden een schaak wedstrijd plaats hebben tussen lezers van de IJmuider Courant en clubschakers van „Kijk Uit". Mocht u om een of andere oorzaak hebben vergeten om u aan te melden dan kunt u voor de aanvang van de wedstrijd toch nog een plaats laten reserveren voor deelneming. Maar komt u dan vooral tijdig opdat er voor u 'n nog passende tegenstander kan worden ge vonden. Kosten zijn er voor u niet aan verbonden. U kunt een prijs winnen en een gezellige avond heben. Enige malen hebben wij in ons blad reeds de aandacht gevestigd op het wel zeer laakbare gedrag van een deel der jeugdige bezoekers van de wedstrijden onzer beide semi-profclubs, hetwelk o.m. al eens tot gevolg heeft gehad, dat tot tweemaal toe een wedstrijd door de scheidsrechter tijdelijk gestaakt moest worden. Thans vernemen wij, dat ter voorkoming van strafmaatregelen door de KNVB, ten gevolge waarvan bij de wedstrijden geen jeugd meer aanwezig zou mogen zijn, in gezamenlijk overleg tussen de gemeente lijke overheid en de betrokken besturen is besloten, dat een speciale, hoog afge schermde ruimte zal worden ingericht voor de jeugd. Na het gereedkomen van deze ruimte zullen jeugdige bezoekers tot geen andere plaatsen meer worden toege laten. Alleen de jeugdleden van beide verenigingen behouden voorshands nog het recht van toegang tot de ringplaatsen. Zouden ook zij zich echter onverhoopt aan wangedrag schuldig maken, dan worden ze onverbiddelijk naar de speciale ruimte voor de jeugd verwezen. JEUGDAPPEL In de Grote Kerk te Beverwijk werd zondagavond het jaarlijkse jeugdappèl ge houden, waar de Christelijke Muziekver eniging „Wilhelmina" haar medewerking aan verleende. Het kerkgebouw was zo goed als geheel gevuld. Dit appèl werd begonnen met het zingen van Gezang 217 „Komt laat ons voortgaan kinderen, want de avond is nabij", waarna de vlaggen der jeugdverenigingen werden binnenge dragen. Ds. D. ter Steege uit Santpoort, sprak naar aanleiding van Lucas 2 40 „En het kinde- ke wies op en werd gesterkt in de geest en vervuld met wijsheid en de genade Gods was over hem". De dienst werd be sloten met het gezamenlijk zingen van „Voorwaarts Christen strijders, druk uws Konings spoor". Door de fraaie en welverdiende overwin ning zaterdagmiddag in Hotel Kennemer- hof te IJmuiden op de Damclub Huissen, heeft DCIJ opnieuw een tegenstander uit geschakeld. De strijd om het landskam pioenschap dammen 1961-1962 gaat nu al leen nog tussen DCIJ en de Amsterdamse meesterclub Gezellig Samenzijn. De club van Keiler en Herm. de Jongh won zondagmorgen te Amsterdam van het, met invallers spelende, Residentie Dam- genootschap en wel met 12-8. Het Limburgse Treebeek won met 12-8 van Utrecht en boekte daarmede zijn eer ste overwinning (ternauwernood) na een 10-0 voorsprong. De stand van de competitie, waarin DCIJ alleen nog met GS moet strijden, is als volgt: DCIJ 6 6 0 0 12 74-56 Gezellig Samenzijn 5 5 0 0 10 61-39 Huissen 5 2 2 1 6 51-49 Res. Dam. Gen. 6 3 0 3 6 58-62 Groningen 5 2 0 3 4 50-50 Het Oosten 5 1 1 3 3 45-55 Utrecht 5 0 1 4 1 41-59 Treebeek 5 0 0 5 0 35-65 Het verloop van de wedstrijd DCIJ De K.W.F.-dag van de afdeling Velsen- Noord van het Koningin Wilhelmina Fonds ten bate van de kankerbestrijding, is za terdag en in de vroege zondagmorgen, dank zij een toegenomen belangstelling, succesvol verlopen. Hiertoe heeft ongetwij feld de geslaagde dansvaart aan boord van het luxueuze m.s. „Holland" op het Noordzeekanaal, niet weinig bijgedragen. De organiserende afdeling mocht voor de ze gezellige nachtelijke tocht een aanmer kelijk grotere interesse van het publiek ondervinden dan vorig jaar, toen deze boottocht een eerste experiment was. Dit alles is echter niet alleen te danken aan een toegenomen bekendheid voor de K.W.F.-dag in Velsen-Noord. Een zeer groot deel van de mogelijkheden tot uit voering van deze dag komt ook op naam van talrijke grotere en kleinere bedrijven, aarvoor het K.W.F.-bestuur dan ook zijn grote erkentelijkheid niet onvermeld heeft gelaten. Een ballon, een ballon, een ballonnetje Niet één ballon, maar enige honderden fris gekleurde, omhulsels, beschikbaar ge steld door een bekend bedrijf van frisdran ken, vonden zaterdagmiddag tot in de avond hun weg naar vele grage kinderhan den. Er was zelfs een dame, die er acht tegelijk kocht en daarmee op haar fiets gelijktijdig een reclameritje door Noord maakte op weg naar huis. Leuke taferelen speelden zich bij de verkoop van de bal lonnen af, die een eerste stoot gaven voor de kas van de kankerbestrijding. Natuur lijk ging voortijdig een flink aantal gasbol- len de heldere lucht in, waar men ze tot het kleinste stipje kon volgen. Het vastge stelde verkoopuur werd ver overschre den, zodat het tot des avonds zeven uur wemelde van de rose-gekleurde ballonnen in Velsennoords straten, totdat op dit uur de taptoe begon. Taptoe In plaats van vier muziekverenigingen waren het er slechts twee, die zich aan de gemaakte afspraken hebben kunnen houden. De Hoogoven Harmonie had wegens ziekte van vele leden vroegtijdig bericht van verhindering gezonden; hetzelfde ge schiedde door de r.k. harmonie „St. Cae- cilia", dat ook over een te gering aantal muzikanten te beschikken had om goed voor de dag te komen. De taptoe bleef dus beperkt tot de christelijke muziekvereni-* ging „Wilhelmina" uit Santpoort en de drumband van de speeltuinen Schulpen Meerweiden. Met grote interesse werd de show van de beide bands gadegeslagen. Aardig was daarbij het contrast op de zo- merstille, mooie avond tussen de donker blauwe uniformen van Wilhelmina en het fleurige groen en wit van de speeltuin drumband. Vooral de jeugdige tamboer - maitre van Schulpen-Meerweiden zag zijn uitstekend „maatwerk" beloond bij de af wisseling van tromgeroffel. Bal-bootvaart Met het naderen van „negen heit de klok" verzamelden zich vele liefhebbers op het sluisplein in IJmuiden en bij de kade van de papierfabriek in „Noord" om te embarkeren op het fraaie m.s. „Hol land", dat een goed verzorgde nachtelijke tocht ging maken. Al direct na het verla ten van de papierfabrieksteiger, kwam er op de muziek van de dans- en showcombo „de Ad-ri-jo's" onder leiding van Joop Hansen en met Betty Armand als soliste, een opgewekte stemming onder de passa giers, die verdeeld waren over de grote salon en het afgesloten bovendek. Dank zij het optreden van de band, die met gees tige shows, de aanwezigen in gezellige dansspelletjes betrok, was er een prima sfeer. Een geslaagde verloting van vele ar tikelen, die ook al weer gratis waren afgestaan, bracht nog weer meer geld op voor het goede doel. Bijzonder aardig was dames, die het begin van hun verjaardag dus in een groot gezelschap van onbeken den vierden, een leuke verrassing te schen ken. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat namens het afdelingsbestuur de heer W. P. J. Mudde tijdens de gezellige vaart allen, die op welke wijze ook medewerking hadden verleend, hartelijk dankte. Hij was er van overtuigd volgend jaar opnieuw een dergelijke tocht te maken, die tot een jaarlijkse traditie kan uitgroeien in de plaats van de vroegere geslaagde evene menten. Onder de beste stemming vond te gen twee uur zondagmorgen de debarkatie plaats van een opgetogen gezelschap. Door met 4-3 te winnen van de Haar lemse glazenwassers heeft de VEB-garage uit Beverwijk de wisselbeker in het be- drijfsvoetbaltoernooi gewonnen. Het span nende eindduel had plaats in het sport park Adrichem. De twee overige deelne mers aan dit toernooi waren Overdorps expeditiebedrijf uit IJmuiden en het expe ditiebedrijf van Van Seumeren te Uit hoorn. In aansluiting aan hetgeen wij reeds hebben gemeld in verband met het veer tigjarig dienstjubileum van de heer L Schaap, eerste afslager bij het Staatsvis- sershavenbedrijf te IJmuiden, kunnen we nog mededelen dat tijdens een huldiging in het bedrijf de heer Schaap een ko ninklijke onderscheiding heeft ontvangen uit handen van de directeur, mr. J. R van Eerde. De heer Schaap is namelijk toegekend de eremedalje in goud verbon den aan de orde van Oranje Nassau. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne Of indien u geen permanent wilt, neemt u dan eens een TEENAGER WAVE. Wükerstraatweg 259 - Velsen-N. - Tel. 3585 Huissen: drs. P. Roozenburg wint van A. v. Aalten. H. Laros remise met Saint-Fort. B. Dukel remise met M. Storm. Varne Mor- seld remise met P. Levels. P. v. d. Berg remise met A. Leyers. H. v. Gerrevink wint van H. Janssen. Tommy Postma ver liest van L. Ronni. Leen Vooys remise met G. Janssen. J. van Straten wint van Looy. Ir. M. Krijgsman remise met J. Niels. Totaal 12-8 voor DCIJ. Gezellig SamenzijnRDG Herm de Jonh remise met J. Tims. J. H Beeke remise met-H. F. .T. Kinneging. J. H. Amsems remise met F. C. Ivens. W. Rus tenburg remise met W. C. v. Rooy. Ph. de Schaap remise met F. L. v. d. Velde. J. Steenhuis wint van F. Rennes. D. de Ruy- ter wint van P. Scheeres. R. C. Keiler re mise met G. J. L. Bijlsma. J. Karsten ver liest van R. v. d. Klift. C. P. H. Bakker wint van J. Lemmers. Totaal 12-8 voor GS. De Amsterdamse meesterclub was vol ledig. In verband met de Challenge-Mon dial te Luik moesten de Hagenaars het zonder Ivens, mr. Ham, Mulder en Mille doen. De wedstrijd die Gezellig Samenzijn vrij dag als inhaalwedstrijd te Huissen moet spelen is zeer belangrijk voor DCIJ. Bij een overwinning voor GS is de wedstrijd in de laatste rond op 15 september te Utrecht tussen DCIJ-GS beslissend. Incident Voor de aanvang van de wedstrijd DCIJ- Huissen ontstond een onaangenaam in cident omdat de pas aangetrokken, overi gens zeer sympathieke Raymond Saint- Fort uit Haïti aan bord twee werd opge steld. De DCIJ-secretaris overhandigde de wedstrijdleider een officieel schrijven van het hoofdbestuur der Koninklijke Neder landse Dambond, waarin staat dat het uit komen van de pas verworven buitenlandse spelers Baba-Sy en Saint-Fort voor dit toernooi verboden was. Op een bemiddelingsvoorstel van voor zitter K. de Jong mocht de man uit Haïti toch meespelen, onder protest van DCIJ, Indien na afloop zou blijken dat de partij Saint-FortH. Laros van grote invloed was op de uitslag van de wedstrijd, zou het spel aan bord 2 worden geannuleerd en opnieuw, maar nu met een Huissense spe ler, worden overgespeeld. Door het incident begon de wedstrijd een half uur later. DCIJ had drie invallers voor T. Tielrooy. A. Ligthart en H. Swier. Huissen miste Baba-Sy en J. Eddink. De grootste belang stelling gold het spel van de zwarte man uit Haïti tegen H. Laros. Na twee uur ging het spel positioneel gelijk op Tommy Postma had een nadelige halve hekstelling ingenomen en verloor in het middenbord teveel terrein door achter waartse ruilen Een eresaluut voor drs. P. Roozenburg, die de lange treinreis vaji Haaksbergen IJmuiden er toch maar voor over had ge had om voor DCIJ uit te komen. Prachtig bracht hij de sterke meester Van Aalten in een positie waarin de vele combinaties en slagdreigingen grote moei lijkheden voor de Huissenaar veroorzaak ten. Met de 42ste zet gaf Van Aalten zich gewonnen. Daarmede had DCIJ een kost bare voorsprong. De 19-jarige en veelbelovende Varne Moseld had een gunstige remise tegen Le vels. Postma verloor en het was 3-3. De spanning was groot en er viel over de uitslag niets te voorspellen. Een gunstige remise van Leen Vooys, waarin deze ver moedelijk winst heeft verzuimd, bracht de stand op 4-4. Van Straten speculeerde op een geestige afwikkeling en Van Looy tippelde er in, waardoor de stand opnieuw een DCIJ- voorsprong met 6-4 betekende. Een voordelige remise van ir. M. Krijgs man en P. v.d. Berg bracht de stand op 8-6. Een fraaie afwikkeling in een klassieke stelling bracht Gerrevink winst en daar mede was het 10-6 voor DCIJ. Nog twee borden aan de kop leverden strijd. Laros had een zeer fraaie en moei lijke partij, in een open klassieke partij. Het werd toch een remise, waarmede DCIJ de overwinning (11-7) had behaald. Dukel had twee stukken winst in het eindspel en het heeft nog lange tijd ge duurd voordat het finaal gewonnen spel was uitgespeeld. Door te haastig spel werd Dukel het slachtoffer van een geestige re mise finesse. De uitslag was een fraaie en welverdien de 12-8 overwinning voor DCIJ. In het zwembad Velserend verloren zon dagmiddag de ouders van een 6-jarig jon getje uit Limmen hun kind een ogenblik uit het oog. Toen de vader op zoek ging naar zijn zoontje zag hij dat een kind zich in het instructie bad begaf en niet meer boven water kwam. Op zijn aanwijzingen dook een 13-jarig meisje de drenkeling na. Zij slaagde erin het kind boven water te brengen. Het bleek het zoontje van de Limmense vader te zijn. Nadat omstanders met succes kunstmatige ademhaling had den toegepast werd het kind voor onder zoek overgebracht naar het Antoniuszie kenhuis in Beverwijk. De Rotterdamse zeesleepboot Mississip pi is zaterdag met de Breda van de K.N.S.M. op sleeptouw in IJmuiden aan- de geste *van het bestuur om twee jarige gekomen op doorreis naar Amsterdam. De K.N.S.M.-er had machineschade en de sleep begon in Cristobal aan het Pana makanaal. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Sleipner 1 van Gruvon, hout voor Zaandam; Friedsip, Swan sea; Breda, Christobal; gesleept door sleepboot Mississippi; Viod, Rochester, ledig voor IJmuiden; Westland, Hamiburg; Rijnstroom, Londen; Gar- dience, Londen; Hinde, Londen; Julia Mary, Lon den; David, Par; Gerd, Londen; Yewmouth, Mid dlesbrough, ledig voor Umuiden; River Afton, Pepel, erts voor IJmuiden; Antartica, Londen, le dig voor Umuiden; Yorkshire Coast, Hartlepool; Tuko, Goole, ledig voor Umuiden; Elsa Essber- ger, Aruba; Delta, Walkom. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Aegir van Lulea; Hoechst, Antwerpen; Bore 8, Jacobstad; Ank T., Holmsund; Favoriet, Kotka; Basse Indre, Antwerpen, ledig voor IJmuiden; Magua, Londen, schroot voor Umuiden; Gisela Flint, Mantyluoto; Margit Gorthon, Lulea, erts voor Umuiden; Graal Muritz, Wismar; Alcor, Bremen; Servaaskerk, Bremerhaven; Jurgen Wehr, Rochester; Vecht stroom, Londen; Heluam, Otterbachen, erts voor Umuiden; R. E. Fritzen, Gefle, erts voor Umui den: Skaraas, Larvik; Texelstroom, Hull; Nether lands Coast, Newcastle; Diecksand, Rotterdam; Atlas, Odense; Phidias, Gothenburg; Steady, Kot- ka, Harrogate, Goole; Tuskar, Par; Anne Ursula, Kotka; Admiralengracht, Mantyluoto; Zaanstroom, Londen; Julianka, Ramvik; Fjorden, Kramfors; Calchas, Kopenhagen; Syrte, Hamburg; Olaf, Hamburg; Aldebaran, Kotka; Germania, Kalmar; Heriot, Leith; Coenrad, Hamburg. Maandag kwam in IJmuiden aan: Agamemnon van Le Havre. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Port Talbot naar Kingslynn: Arie S., Londen; Draco, Oslo; Cuxhaven, Bremerhaven; Franka 2, Stettin, ledig van Umuiden; Justus Waller, Constanza; Jantje Eppinga, Stockholm; Philetas, Tel Aviv; Swallow, Cobh, walsmateriaal van Umuiden; Nore, Stock holm; Editha, Velje; Waverstroom, Shoreham; Koserow, Rostock, walsmateriaal van Umuiden; Sandenburgh, Stockholm; Jans, Londen; Jean E., Londen; Mississippi, Maassluis, bijlegger Umui den; IJstroom, Leith; Christel, Kopenhagen; Pa- tria, Gothenburg; Louise, Aalborg, walsmateriaal van Umuiden; Frey, Malmö; Pygmalion, Rotter dam; Noordwijk, Monrovia, ledig van IJmuiden; Time, Newhaven, kunstmest van IJmuiden; Her mes, West-Indië; Schwarzenbeck, West-Indië; Maas, Aruba. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Vigsness naar Oddo; Hontestroom, Huil; Lingestroom, Londen; Richard Kaselowski, Constanza; Lu ja, Nyköping; Esso Frankfurt, Aruba; Lena, Kopenhagen; Oranjestad, Funchal. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Aanvoer maandag De aanvoer werd maandag verzorgd door 112 vaartuigen. De totale aanvoer was 9880 kisten, waarvan 1180 kisten schelvis, 1240 wijting, 280 gul en kabeljauw, 1290 haring, 1560 makreel, 2750 schol, 105 tarbot, 85 radio, 340 diversen, 650 stuks stijve kabel jauw, 55.000 kilogram tong. Prijzen in guldens per kilogram Zalm 7.50-7, tarbot 4.60-3.70, grote tong 6.40 -5.70, grm. tong 4.40-3.70, kim. tong 3.50- 2.90, tong 1 3.40-2.70, tong 2 2.40-1.90. Per 125 kilogram kabeljauw 144-80. Per 50 kilogram: grote gullen 52-43, mid delgullen 41-36, kleine gullen 24-20, grote en grm. schol 54-42, kim. schol 50-37, schol 1 42-38, schol 2 40-26, schol 3 14-8, wijting gestript'IT-'12, Wijting dicht 11-8, schar 32- 29, grote en grm. schelvis 60-55, kim. schel vis 59-42, schelvis 59-40: schelviS-2 '46-13, radio 11-8. tarbot 180-75, griet 70, tong schar 80-70, verse haring 39-24, makreel 28-9, toters 19-12.40, rode poon 58-21, inkt vis 42-53. Regels kabeljauw: groot 140-98 en mid del 64-48. Aanvoer Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was maan dag 110 kisten schelvis, 160 wijting, 130 gul en kabeljauw, 700 haring. 300 toters. 1000 makreel, 30 schol, 600 kilogram tong en 2300 kantjes gezouten haring. Op zee De Deining KW 8 kon zaterdagmiddag na een trekje van anderhalf uur twaalf kantjes schone haring tellen. De Ada VL.7 haalde in deze periode 35 kantjes hoops scheep bestaande uit haring en makreel. Zaterdagavond meldde de IJm.26 'sGra- venhage dat de thuisreis was aangevan gen. De visserij van de laatste drie et malen leverde bijna niets op. Met het oog op de aan boord zijnde vis was langer vissen niet verantwoord. Gisteravond om streeks half tien meldde de IJm. 33 Thori- na dat zijn laatste trek 10 kantjes haring en een enkele mand makreel had opge leverd. De Delft, die zaterdag 7 last ha ring had geborgen, was over de visserij van gisteren niet erg te spreken. De laat ste trek gisteravond leverde 10 manden makreel en 8 manden haring op. De netten gingen op de pennen en de Delft ving de thuisvaart aan. De Allan Water IJm34 had gisteren echter over de visserij niets te klagen. Zijn laatste trek leverde zelfs nog drie flinke boxen op. De Postboy IJm 35 was niet ontevreden over de vangsten van de afgelopen week. De meegenomen lege tonnen waren gisteren vol gekomen. De bedoeling was om wat makrelen te ver schalken en de thuisvaart aan te vangen Dit is echter bij een goed voornemen ge bleven want de makrelen lieten zich niet verschalken. De KW 159, Marian Ellen, had gisteren weinig succes. Op de echometer zag men wel veel haring maar deze zwom te hoog Er was zelfs nog een paar uur ver- stoomd. Bij de laatste trek constateerde men dat de buik uit het net was ge scheurd. Dit was een grote tegenvaller want er was een enkel plekje haring aan de grond waargenomen. Op de onderlinge golf van de Duitsers had de schipper van de Marian Ellen vernomen dat er door diverse Duitse vissersschepen, in spanvisserij prachtige successen waren behaald. Aan deze visserij konden de Ma rian Ellen en de Francina zich niet me ten want deze manier van vissen wordt door de grote Nederlandse visserssche pen niet beoefend; alleen de kotters vis sen op een dergelijke wijze. Vanmorgen haalde de Haarlem een grote box scheep waaruit een gevarieerde vangst van ha ring, makreel en wat stripvis .kwam. De SCH 302, Willem van der Zwan, (ex- Amsterdam) meldde vanmorgen dat reeds na twee trekken 100 kantjes met steurharing waren gevuld. Dit was voor verschillende schepen aanleiding om nara de opgegeven positie van de Willem van der Zwan te gaan verstomen. De afgelopen nacht riep de SCH 135, Cornelia Maria, om hulp naar de wal omdat bij het starten van de motor een tandwiel afbrak waardoor de motor niet gestart kon worden. In overleg met de wal werd aan de Onderneming 2 SCH 27 opgedragen haar hulpeloze zuster naar IJmuiden te slepen. Advertentie SPORTHUIS QUICK PUMA ADIDAS Breestraat 158 - Beverwijk Begunstigd door het bijzonder fraaie zo merweer heeft de korfbalvereniging Wa tervliet zondag met de Haarlemse club een tweekamp gehouden op het nieuwe terrein „Koningsveld" aan de Koningsweg. Het zeer fraaie veld en het weer stelden de verschillende teams in staat zich toe te leggen op de laatste voorbereiding van de nieuwe competitie, die volgende week gaat beginnen. De aspiranten van beide clubs openden de wedstrijdreeks, waarbij Adri Hagens voor een Watervliet-voorsprong zorgde. De eindstand was echter voor de gasten, die deze op 1-2 brachten. Een combinatie van Watervliet 3, dat nog moet worden afge stemd op de bezetting, speelde tegen Oost hoek 2. Met doelpunten van J. de Roos, J. Floor, J. Koenderman en P. de Roos legde Watervliet 3 beslag op de overwin ning met 4-3. Na een gelijk opgaande, aardige strijd. Bij de ontmoetine tussen Watervliet 2 en Oosthoek 1 lag het tempo door de warmte vrij laag. Met een doorloopbal opende J. van Dijk voor de Velsenaren de score (1-0), doch Oosthoek maakte spoe dig gelijk (1-1). Na de vakwisse*ng zorg de D. van Ladesteyn voor een 2-1 voor sprong, die door mevr. Andriessen uit een kansje onder de paal werd vergroot (3-1). In de volgende opstelling liep Oosthoek weer in tot 3-2. Na de hervatting werd het zelfs 3-3, doch weer wist Oosthoek gelijk te komen (4-4). In de laatste minuten was er nog voldoende spanning totdat J. de Roos van afstand het voordeel aan Water vliet bracht (5-4). Maar liefst 35.000 motorvoertuigen pas seerden zondagavond tussen vijf en negen uur de Velser tunnel. In de loop van de avond vonden er in de westelijke tunnel buis drie botsingen plaats waarbij nie mand werd geworjfi. Er ontstond alleen materiële schade. Het tunnel verkeer on dervond vertraging. Advertentie

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5