De Jong naar de tweede plaats v na remise tegen Baba Sy Peil van voetbal in afdeling bereikte vorig jaar dieptepunt Europese roeititelstrijd over twee jaar in Nederland? Milaan kan het ver brengen in de strijd om de Europa-beker M DIO weer dichter bij eerste klasse van de softbalsters Neer lands tweede kunstijsbaan HVV krijgt geen gelijk van de protestcommissie Hisard won weer twee keer Titelkandidaten wonnen weer Wederom record van protestcommissie Met opzet speelt Vorwarts niet tegen Nato-landen Benfica verloor in Stockholm Antilliaans elftal tegen Nederland Hockeyers voor de centrale training Drie doden op het eiland Man Ploegen voor ronde van IJsselmeer HHC is favoriet voor de titel m WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1962 13 KANDIDATENTOERNOOI DAMMEN De Engelse League Nederlandse damesploeg verloor in Berlijn van Oost-Duitsland Gebroeders Van Est in Ronde van Brasschaat Hugens won in tijdrit Jacques Anquetil won in Chateaulin Harry Jerome evenaarde al weer het wereldrecord Deze foto toont duidelijk een begin nende vorm van Neerlands tweede openluchtkunstijsbaan in Deventer. In een bed van zand zijn reeds de koelhuizen aangebracht. Op de voorgrond bouwen enkele arbeiders aan de betonnen overdekte zit- tribune. Onder deze tribune komen de kleedkamers, garderobes, een winkel en de machinekamer. Der tien oktober, de dag van de officiële opening, moet de kunstijsbaan klaar zijn. HVV krijgt geen gelijk en zal dus het aanstaande seizoen als derdeklasser moe ten beginnen. Gisteravond namelijk heeft de protestcommissie van de KNVB het pro test van de Haagse vereniging, dat al maanden lang in de belangstelling stond, afgewezen. De uitslag in de wedstrijd HVVNeptunus blijft dus 0-0. Het bestuur van HVV kon ons nog geen commentaar geven op de voor de Haagse vereniging zo teleurstellende beslissing aangezien men nog niet op de hoogte was van de toelich ting van de protestcommissie, die mr. Piek als voorzitter had. De wedstrijd HVVNeptunus, wij heb ben dat al enkele malen bericht, werd op 20 mei van dit jaar gespeeld. Het was voor beide clubs een bijzonder belangrijke match aangezien Neptunus aan een gelijk spel voldoende had voor het kampioen schap en HVV via een overwinning gelijk kon komen met Papendrecht, dat op de een na onderste plaats stond met twee punten meer. Officieel eindigde de wed strijd met 0-0 waardoor Neptunus kam' pioen werd (de ploeg promoveerde overi gens niet), maar HVV tekende protest aan. Stol namelijk had in de eerste helft een doelpunt gemaakt, dat door scheidsrechter Kraay werd afgekeurd wegens buitenspel. Het protest werd voor een deel toegewe zen, maar HVV bracht dat geen baat. De goal bleek namelijk niet in buitenspelposi tie gescoord, maar in de uitslag bracht de commissie geen verandering omdat de scheidsrechter had verklaard dat hij had gefloten voordat de bal de doellijn was ge passeerd. HVV protesteerde opnieuw omdat men van mening was dat de scheidsrechter pertinent niét gefloten had voordat de bal in het doel lag. Een commissie van onderzoek maakte vervolgens uit dat de verklaring van de scheidsrechter niet juist was, waarna het protest werd terugver wezen naar de protestcommissie, die dus gisteravond uitspraak heeft gedaan. Het bestuur van de Haagse club gaat zich nu zo spoedig mogelijk beraden wat of de volgende stap zal zijn. Inmiddels is voor de HVV-ers, die reeds werden ingedeeld in de derde klasse, zondag al een wedstrijd in die klasse vastgesteld Was het protest toegewezen, dan zou HVV het recht hebben gehad twee beslis singswedstrijden te spelen tegen Papen drecht, dat nu zijn plaats in de tweede klasse behoudt. Met die mogelijkheid van beslissingswedstrijden hebben de Hagenaars de gehele zomer rekening gehouden en zijn iedere week blijven trainen. Het kandidatendamtoernooi .in Luik is dinsdag voortgezet met de partijen van de derde ronde. De Nederlander De Jong en de Fransman Hisard behielden hun lei dende positie door beiden in een bekwaam gespeelde positiepartij te winnen van respectievelijk Agliardi en de Descallar. De uitslagen waren: Hisard (Fr.)De Descallar (Marok.) 20, Laporta (It.)Ver- leene (Belg.) 02, Smith (Suriname)Rei- marm (Ts.j.pl.) 20, Agliardi (Monaco) De Jong (Ned.) 02, Baba Sy (Senegal) St. Fort (Haiti) 20. Dinsdagavond werden de partijen uit de vierde ronde gespeeld. De belangrijkste partij in deze ronde was ongetwijfeld die tussen onze landgenoot Wim de Jong en de Senegalees Baba Sy. De Jong viel aan vankelijk aan, maar zette de partij toen voort in het klassieke genre, waardoor hij temponadeel kreeg. Ondanks de tijdnood had hij de aanwezige ressource echter zeer goed berekend. Zijn variant klopte der mate nauwkeurig, dat de Senegalees de aanwezige remisemogelijkheid aan moest nemen, wilde hij niet verliezen. Door deze uitslag gaat Hisard als lachen de derde met vier overwinningen fraai aan kop, De uitslagen vierde ronde waren: De Descallar (Marokko)Saint Fort (Haiti) 02, De Jong (Nederland)—Baba Sy (Senegal) 1—I, dr. Reimann (Tsj Slowakije) Agliardi (Monaco) 11, Verlene (België) Valois Smith (Suriname) 11, Hisard BRIDGE. Morton L. Rubinov, de Ameri kaanse bridgekampioen 1959, die twee jaar geleden tijdens de bridge-olympiade in Tu rijn voortreffelijk speelde, is na een kort stondige ziekte in een Newyorks zieken huis overleden. Rubinov is 35 jaar ge worden. (Frankrijk)Laporte (Italië) 20. De stand na de vierde ronde luidt: 1. Hi sard 8 pnt.; 2. De Jong 7 pnt.; 3. Baba Sy 6 pnt.; 4. Saint Fort 5 pnt.; 5/6. Smith en Verleene 4 pnt.; 7/8. Agliardi en Laporta 2 pnt.; 9/10. De Descallar en dr. Reimann 1 punt. T ennis Tijdens de dinsdag gespeelde partijen voor de Amerikaanse kampioenschappen enkelspel in Forest Hills slaagde Wimble- don-winnares Karen Hantze-Susman er in, ondanks een plotseling opgekomen griep, haar landgenote Mimi Arnold met 6-1, 8-6 te verslaan. Een andere kandidate voor de titel, de Australische Margaret Smith, had niet de minste moeite met de 17-jarige Stephanie de Fina, die zij in 25 minuten met 6-0 en 6-1 de baas bleef. De overige uitslagen waren: dames 3e ronde: Carol Hanks-Constance Jaster (bei den V.S.) 6-3, 6-2; Maria Bueno (Brazilië)- Deijjre Catt (B.B.) 6-4, 8-6; Carole Cald well (V.S.-Francoise Durr (Frankrijk) 6-2, 10-12, 6-4; Gewyn Thomas (V.S.)-Florence de la Courtine (Frankrijk) 6-4, 6-4; Dar- lene Hard (V.S.)-Jan Lehane (Australië) 6-4, 6-3; Sandra Reynolds (Z. Afr.)-Pia Baling (Denemarken) 6-3, 6-2; Anna Dmi- trieva (Rusl.)-Nadine Netter (V.S.) 6-4, 6-0. Heren derde ronde: Reino Nyyssoenen (Finl.)-Jacques Renavand (Frankrijk) 6-2, 6-4, 6-1; Roy Emerson (Australië-titelhou der)-Martin Riessen (V.S) 6-2, 11-9, 6-3 De overige partijen konden wegens de regenval geen doorgang vinden. Het peil van het voetbal in het gebied dat tot de afdeling Haarlem van de KNVB behoort, bereikte vorig jaar een dieptepunt. De tjjd van weleer, toen een Haarlems elftal zelfs een Nederlands elftal een nederlaag kon toebrengen, behoort helaas reeds lang tot de verleden tjjd. Duidelijk kwam dit wel naar voren in de ontmoeting Haarlems elftalLeyton Orient (10 mei van dit jaar). Het toch al niet verwende Haarlemse publiek bleef er rustig voor thuis. Dit voor onze stad niet zo gunstige nieuws staat te lezen in het fraai uitge voerde jaarverslag 1961-1962 van de HVB. Het jaarverslag brengt echter nog veel meer aan het licht. Zo deelde de straf- commissie mede, dat het aantal strafzaken weliswaar een daling te zien gaf, maar dat de overtredingen toch nog te veelvuldig voorkwamen. Ook het ingeschreven ledental steeg dit seizoen en wel met 142. Dit betekende evenwel een geringé stijging in vergelijking met voorgaande jaren. Hierdoor valt te verwachten, dat het aantal jeugdleden in de komende jaren eerder zal dalen dan stijgen. Wat betreft de sporttoto gelukkig alleen maar gunstige geluiden. Liefst 158 ver enigingen namen er dit jaar aan deel en ondanks het verlaagde percentage van 22 percent (vorig jaar 24 percent) voor onkosten steeg het aandeel van de vereni gingen met ruim 16.000. Het aantal ge- registreerden bedroeg dit seizoen 36.803, het vorige 34.971. Aardig is ook wel de volgende vergelijking, waarin het getal tus sen haakjes de hoeveelheden van het vo rige seizoen aangeeft: totaal aantal formu lieren: 965.151 (813.265); totaal aantal ko lommen: 5.009.172 (4.317.532); totaal bruto bedrag: 1.252.293 1.079.383); aandeel verenigingen: 275.504,16 259.051,92), hetgeen gemiddeld neerkomt op ongeveer 1750,per vereniging. De enorme groei van het bondswerk bracht een stijging van de kosten met zich mede. Zo vermeldden de kas-bank- boeken zelfs een recordcijfer van.... 1.102.922,05; 128.678,73 hoger dan vorig jaar. Een duidelijker voorbeeld van de groeiende activiteit op financieel gebied bestaat er niet. De wedstrijd Haarlems elftalLeyton Orient betekende dus geen propaganda voor de voetbalsport in Haarlem. Het zag er in 't begin nog wel zo gunstig uit. Ley ton Orient vormde toch immers niet de eerste de beste tegenstander. En ook het weer toonde zijn beste zijde. Maar toen, geheel onverwacht, verscheen er nauwe lijks publiek. Resultaat: een financiële strop van 3.867,98. Consequentie: een dergelijke wedstrijd zal er in de nabije toekomst bepaald niet meer .worden ge organiseerd. De nettowinst, zo kon de financiële com missie mededelen, bedroeg over het afge lopen jaar 10.304,18. Een bedrag, dat De uitslagen van de dinsdag voor de Engelse competitie gespeelde voetbalwed strijden luidden: Eerste divisie: ArsenalAston Villa 12, BurnleyLeicester 11 Tweede divisie: Scunthorpe United Newcastle United 21, Swansea Town Cardiff City 21, WalsallMiddlesbrough 1—0. Met een gloedvol betoog heeft de voorzitter van de Nederlandse Roei- bond, drs. E. C. van der Ploeg, dinsdag tijdens het door de joviale Zwitserse president, Thomas Keiler, knap geleide congres van de FISA in Luzern nog maals de Nederlandse kandidatuur onderstreept voor de organisatie van de Europese dames- en herenkampioen schappen in 1964 Tot verbazing van de Nederlandse delegatie, bestaande uit de heren Buzeman, Meyjes en Kolkman, allen bestuursleden van de Nederlandse Roeibond, en de heer Van der Ploeg, lid van de technische commissie van de FISA, verdedigde Roemenië, dat tot vorig jaar nog grote belangstelling voor de kampioenschappen in 1964 had, zijn kansen niet. De strijd om de Europabeker tussen de landskampioenen het belangwekkend ste clubtournooi ter wereld begint weer deze week. Sterke Skandinavische ploegen bevinden zich onder de nationale kampioe nen die vandaag de bal aan het rollen brengen teneinde te trachten Benfica de beker afhandig te maken. Ebsjerg (Denemarken) speelt in Belfast tegen Linfield van N. Ierland. Frederik- stad (Noorwegen) ontmoet thuis de Hon gaarse club Vasas, en Helsinki gaat in We nen op bezoek bij FK Austria. In Dundee komt Keulen uit tegen Dundee, kampioen van Schotland. Benfica moet het zonder zijn trainer Be- la Guttmann stellen, die de Portugezen naar overwinning in 1960 en 1961 voerde. Hij traint thans Penarol de kampioen van Uruguay. Benfica met zijn sterren spil Germano, binnenspeler Eusebio en midvoor en aanvoerder Aguas, is als bekerhouder in de eerste ronde vrij. Real Madrid, die de beker voor Benfica vijf keer achtereen won, speelt deze maand te gen de Belgische kampioenen Anderlecht. Milaan wordt als de gevaarlijkste tegen stander van Real Madrid en Benfica be schouwd. Deze Italianen beschikken over een van de beste binnentrio's ter wereld: de Braziliaanse internationaal en midvoor Altafina met naast zich Rivera en Dino Sano. Milaan won verleden jaar de Ita liaanse titel in een fantastische finish van tien wedstrijden achtereen zonder neder laag, nadat Sano uit Buends Airos de ploeg kwam versterken. Hij kwam in de plaats van de Engelsman Jimmy Greaves, die niet kon aarde in Italië. Milaan speelt volgende week tegen Union Luxembourg. De Oostduitse club Vorwaerts is zo in gedeeld, dat zij niet tegen clubs uit Nato- landen behoeft te spelen, aangezien de Oostduitsers daarvoor toch geen visa kun nen krijgen. Het vorig jaar speelde Vor waerts zijn thuiswedstrijd tegen Glasgow Rangers in het neutrale Zweden. Vorwaerts komt in de eerste ronde uit tegen Dukla uit Praag. Laatsgenoemde club telt twee sterren uit de wereldkampioenschappen de halfspelers Ploeskal en Masopoest. De eerste ronde van het toernooi moet in september zijn gespeeld. Hoewel de definitieve toewijzing pas op 13 augustus '63, in Kopenhagen plaats heeft, kan nu al worden gezegd, dat Nederland de titelwedstrijden voor 1964 de belang rijkste „generale" voor de olympische roei- wedstrijden van Tokio nauwelijks nog kan missen. In de wandelgangen was men het er vrijwel over eens, dat Roemenië zelfs in 't geheel geen belangstelling meer heeft yoor de kampioenschappen. Een sterke troef is, dat de Nederlandse roei bond bereid is, zowel de dames- als de herenwedstrijden te organiseren. Juist die titelwedstrijden bij de dames zijn ieder jaar weer het grote probleem op het FISA-congres. Financieel zijn ze bijzonder onaantrekkelijk. Dit jaar bood Oost-Duitsland zich nog te elfder ure voor de organisaties aan. Voor de dameskam pioenschappen van 1963 is echter geen en kele officiële kandidaat. Wel heeft Rusland, om de internationale roeifederatie uit de moeilijkheden te helpen, in Luzern, waar na twee maanden van vaak bijna verzen gende hitte een hevige onweersbui dins dag eindelijk tenminste even verkoeling bracht, officieus toegezegd de dameswed strijden in 1963 alsnog te organiseren. De Amsterdamse Bosbaan, waar de strijd om de titels uiteraard zal worden gehou den, zal voor deze kampioenschappen op nieuw moeten worden verbeterd. Onderhan delingen tussen de gemeente Amsterdam en de roeibond zijn momenteel gaande. Ge hoopt wordt, dat deze met succes zullen grotendeels is ontstaan uit de inkomsten 12.603,93. Want de kosten gaven een stijging te zien van f 23.610,17 (vorig jaar) tot 27.570,38 (dit seizoen). Gelukkig kan er ook de vol gende jaren op een hoge toto-opbrengst worden gerekend. En dan een somber geluid van de scheidsrechterscommissie. Ook dit jaar blijven er weer een te groot aantal scheids rechters zonder kennisgeving zo maar weg van de door heen te fluiten wedstrijden. De commissie spreekt daarom zijn hoop uit, dat hier in de naaste toekomst ver betering in zal komen. De protestcommissie blijft maar records vestigen. In het seizoen 1959-1960 was er een hoogterecord van 25 protesten, het vo rige seizoen daalde dit getal tot 9 stuks, maar dit jaar belandde het wederom vrij hoog, namelijk 19 stuks. Weliswaar geen record, maar daar zorgde dan wel het volgende feit voor: var de 19 ingediende protesten werd er namelijk geen enkel toegewezen. De houder van de Europese beker, het Portugese Benfica, heeft dinsdag in Stock holm met 3-2 verloren van een elftal, dat was samengesteld uit spelers uit deze stad. De Portugezen hadden bij de rust reeds een 3-1 achterstand. Het was een uitstekende wedstrijd van beide ploegen. De rechtsbinnen van de Zweedse ploeg, Leif Skiold, scoorde al na vijf minuten maar onmiddellijk daarop maakte rechtshalf Cavem op perfecte wij ze gelijk met een schot van twintig me ter. Enige tijd oefenden de befaamde Ben- fica-binnenspelers Eusebio en Coluna zwa re druk uit op het Zweedse doel, maar Skiold en midvoor Eriksson brachten na vloeiende combinaties in de 28ste en 29ste minuut de stand op 31. Ook in de tweede helft werd in een „tempo furioso" gespeeld waarbij Zwe den en Portugezen beiden mooie scorings kansen kregen. Twaalf minuten voor het einde scoorde linksbinnen Coluna nog voor Benfica. De 14.000 toeschouwers in het Raasun- da-stadion beloonden beide ploegen met langdurig applaus voor de voortdurend spannende en fraaie wedstrijd. Het elftal van de Nederlandse Antillen, dat vanavond in het Olympisch stadion in Amsterdam tegen het Nederlands elftal speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Paul Diaz (Estrellas, Aruba). Achter: Edgard Meulens (Jong Holland, Curagao) en Juan Pablo (Dakota, Aruba). Midden: Daniel Pablo (Dakota, Aruba), Augusto Beltrand (Sithoc, Curagao) en Rudy Cameron (Jong Holland, Curagao). Voor: Ruben Brandbörg (Jong Holland, Curagao), Carlos Comencia (Sithoc, Cura gao), Jose Bibiana (Sithoc Curagao), Ed- won Loran (Scherpenheuvel, Curagao) en Eugène Testing (Sithoc, Curagao). De elftalcommissie van de KNHB heeft zestien spelers aangewezen voor de cen trale hockeytraining, die vanaf 13 septem ber wekelijks in het Olympisch stadion wordt gehouden. De groep bestaat uit de volgende spelers: Veentjer (HDM), Van der Zee (SCHC), Leemhuis (SCHC), Van Gooswilligen (SCHC), Herbers (SCHC), Fokker (Laren), Fiolet (HDM), Van Rossem (HHIJC), Mijnarends (Amsterdam), Krol (Leiden), Voigt (Amsterdam), Keyzer (Breda), Van 't Hooft (Hilversum), Van Vroonhoven (Til burg), De Lanoy Meyer (Laren) en Zweerts (SCHC). Het Nederlandse herenteam speelt 4 no vember op een nog nader aan te wijzen plaats in ons land tegen Frankrijk. Motorsport De twee met stuurman van Laga (Snijders, Schutter en Rijnders) na de training op de Rotsee. worden bekroond en dat de Bosbaan tot een internationale vijf-ploegen-baan kan worden verbreed. Het Nederlandse dames-basketbalteam heeft, als onderdeel van een trip door Polen en Oost-Duitsland, dinsdagavond een wedstrijd gespeeld tegen de officiële vertegenwoordiging van O.-Duitsland. De ontmoeting leverde een 51-33 nederlaag op. Bij de rust hadden de Oostduitse da mes reeds een 15-7 voorsprong. Het spel van onze landgenotes viel, na de uitstekende resultaten in Polen, ietwat tegen, hoewel zij voor de rust slechts door briljant verdedigend spel van hun tegen standsters niet tot een voorsprong konden komen. Na de rust buitten de Oostduitse da mes 't zwakke schieten en de slechte dek king van de oranjedames volledig uit en kwamen zij tenslotte tot een onverwacht grote voordelige eindstand. Annie Koper van Es en Janny Wes tenbrink waren de meest op de voor grond tredende speelsters. Mej. De Gioot was met elf punten het produktiefst. De junior grand prix races, die dins dag op het eiland Man werden gehouden, hebben drie doden geëist. De 20-jarige Thomas Pratt, die voor het eerst aan deze wedstrijden deelnam, overleed onmiddel lijk na zjjn val. De beide andere slacht offers waren Charles Robinson en Geof frey Prentice, respectievelijk 38 en 24 jaar oud. Wielrennen De ploegen voor de Ronde van het IJsselmeer voor amateurs, die ter gele genheid van het 60-jarig bestaan van de vereniging „De Germaan" van vrijdag 7 tot en met zondag 9 september wordt ge houden, zijn als volgt samengesteld: Ploeg Peters: Den Hartog, Van Espen, Visser, Duyker, v.d. Klooster, Krabben bos en H. Peters; ploeg M. Snijder: Zo mer, Griffioen, Boom, Schouten, Ver- wey, Fransen en Westerhof. Menno; Ploeg Rijkes: Ter Riele, Sacks, de Boer G. de Jager, Hoevermans, Hermans en Hel sloot; ploeg E. Lammers (Van Mokkum): W. de Jager, H. Ottenbros, H. den Har tog, Snijders, P. Kooyman, De Jong en Koopmans; Duikelman (H. Haan): Drop, Ten Herkei, Bogaard, Bouma, Rassenberg Damo en N. Lute; ploeg J. Ladenius: R. van Smirren, Verheul, v. d. Wijk, Welling hof, Van Lachterop, De Kok en H. Comes- lisse; ploeg Alberti en Lakeman: Althui zen, Rijkers, Koremans, Van Tilburg, Pie terse, Deijkers en N. N.; ploeg N. N.; Broekman, Geuzingen, Huenders, Boeket, v. d. Dussen, Meinster en Langendijk; ploeg N.N.: Hermens, Kraan, Bakker, Van Schie, Paaij, Konijn en Bol. De veelbelovende Belgische wielrenner Jos Wouters heeft dinsdag in Brasschaat een wedstrijd voor profs over 120 km gewonnen in de tijd van uur en 57 mi nuten. Zijn landgenoten Van Looy en Troonbeeckx werden resp. tweede en der de. Van de Nederlanders leverden de ge broeders Van Est de beste prestaties: Wim werd achtste, Piet 14de. De Limburger Jan Hugens heeft dinsdag in het Belgische Brasschaat een tijdrit over 45 kilometer gewonnen. Hij legde de afstand af in 1 uur 6 minuten en 45 secon den. Er namen slechts zes rijders aan de wedstrijd deel. De uitslag luidt verder: 2. Planckaert (B.) 1.07.01; 3. Eugen (Den.) 1.07.21; 4. Oelibrandt (B.) 1.07.35; 5. Covens (B.) 1.08.21; 6. Van Schil (B.) 1.09.05. De Fransman Jacques Anquetil heeft dinsdag in Chateaulin het 26ste circuit van Aulne gewonnen. Hij reed de 150 km. in 3 uur 56 minuten en 42 seconden. De Spanjaard Manzano werd tweede op een halve lengte terwijl André Darrigade be slag legde op de derde plaats. De Fran sen Groussard en Picot finishten resp. als vierde en vijfde. Tijdens de wedstrijd nam Louison Bobet afscheid van het Bretonse wielerpubliek. De meervoudige tourwinnaar werd door ruim 50.000 wielerenthousiasten alle fa brieken in de omgeving hadden hun werk nemers een extra vrije dag gegeven hartstochtelijk toegejuicht. Tijdens de hul diging werden Bobet enkele postzakken met ansichtkaarten overhandigd. DIO is door een 9-6 overwinning op Bloe- mendaal dichter bij de eerste klasse van de softbalcompetitie gekomen. De Meteoor stelde het tweedeklasseschap veilig. Bloe- mendaal werd door een overwinning op OVVO 2 tweedeklasser. Verrassend, doch volkomen verdiend, heeft DIO de belangrijke wedstrijd tegen Bloemendaal gewonnen. Het DIO-negental was in deze wedstrijd mentaal bijzonder sterk. DIO-werpster A. Schaaf-v.d. Pol wierp in de beginfase zeer sterk. DIO, dat aan slag gevaarlijker was, wist via veld- fouten reeds in de eerste inning een 2-0 voorsprong te nemen. Een falend Bloe- mendaalveld plus slechts één honkslag deden DIO zeifs uitlopen tot 5-0. Toen scheen het keerpunt in de wedstrijd te ko men. Honkslagen van Jean Gaartman en Adrie van Riessen en vier vrije lopen deden Bloemendaal onverwachts een 6-5 voorsprong nemen. Doch opnieuw toonde DIO een uitstekende mentaliteit te bezit ten. In de zesde innings waren drie honk slagen met een homerun van C. Oudhof voldoende voor een 9-6 score. Bloemendaal Zondag 9 september zal in Geldrop het officiële softbal-kampioenschap van Neder land gespeeld worden. De deelnemende ploegen zijn: de kampioen van Zuid, Gel- drop, en de beide westelijke kampioenen, het Haagse Vodo SC en het Haarlemse HHC. Evenals in voorgaande jaren zal het kam pioenschap in toernooivorm worden ge speeld. Favoriet voor de titel is qpnieuw de kampioen van West I, HHC. De Haar lemse meisjes zullen ongetwijfeld trachten de reeks van zes kampioenschappen uit te breiden. Het Haagse Vodo, dat zeer wis selvallig speelt, is echter in staat voor een verrassing te zorgen, vooral nu HHC met werpstersproblemen worstelt. zag geen kans wijziging in de stand aan te brengen. DIO gaat nu trachten via TYBB het eersteklasseschap te veroveren. De eerste wedstrijd vindt zondag om 5 uur plaats op het terrein aan de Schalkwijker- weg. In de tweede klasse viel ook de laatste beslissing. De Meteoor wees in de beslis singswedstrijd HCK 2 terug. De 6-5 over winning betekende voor HCK het spelen van degradatiewedstrijden. Of het rechts gevoel van beide partijen bevredigd zal zijn, is echter een vraag. De laatste in nings werden gespeeld toen de stadsver- lichting al lang brandde. Het ware dan ook juister geweest deze wedstrijd in het weekeinde te spelen. Ondanks dit alles kan toch gezegd wor den, dat De Meteoor deze wedstrijd door enthousiaster spel verdiend heeft gewon nen. Sloegen de Kinheimmeisjes beter, het veldwerk was dermate zwak, dat runs niet konden uitblijven. Twee doorgeschoten bal len beslisten in de zesde innings de strijd. In de derde klasse zijn nog steeds niet alle beslissingen gevallen. De wedstrijd DSS 2-SC Haarlem 2, beslissend voor de titel in 3A, verregende al twee keer. In 3B werd Bloemendaal 2 kampioen. In Am sterdam bereikte een gehandicapte ploeg een zwaar bevochten 9-7 zege. THB zag zich hier dus de automatische promotie ontgaan. Via promotiewedstrijden tegen HCK 2, SC Haarlem I en waarschijnlijk SC Haarlem 2 kan echter toch nog de tweede klasse bereikt worden. Voor de tweede maal binnen tien dagen heeft de 22-jarige Canadese sprinter Harry Jerome het wereldrecord op de 100 yards geëvenaard. Tijdens wedstrijden in Toron to liep hij de afstand in 9,2 seconden. Het record is thans in handen van drie atleten, namelijk Frank Budd (V.S Robert Hayes (V.S.) en Jerome. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13