Recordhouder van plasticbom aanslagen krijgt 20 jaar geef acht: hier is de (^P.' Moskou laakt westelijke politiek in Berlijn SUNIL KALEN! de nieuwe ^ero soep is uit m Verdediging Polyester O Wereldnieuws 4 tifi} vwjftbt U SPREIEN Roermond heeft een nieuwe Maasbrug Lijntrekker Kardinaal Alfrink in Concilie-raad Vrij spel voor fascistische elementen zie achterpagina Dp de raatótcel DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 - „Verzachtende omstandigheden voor Philippe Castille Electr. naaimachines, compl. 175.- Electr. Zig-Zag machines compi. 295.- Landing van Nikolajev |NASA meldt vijf mislukte Russische lanceringen naar Venus en Mars Kort nieuws Paus Joannes benoemt 10 kardinalen in bestuur NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Propaganda M. Mok 4* H. Haken geen wethouder meer van Finsterwolde Oude korenmolen in Ee door brand verwoest Een SIERAAD voor uw SLAAPKAMER 1-per s43.75 2-per s48.75 2-pers. „TERLENKA" spreien met „PERLON" vulling 57.75 2-pers. „CHENILLE" spreien prachtig bestikt 22.25 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 S4 7 0,3 8 2 7 0,5 6 3 8 2 7 12 9 12 8 0,1 4 5 5 6 4 6 7 1 4 1 0 3 8 5 8 0,4 8 6 8 15 3 0,2 5 0 9 0 0 7 2 6 0 I 1 0,4 3 0 5 0 2 7 9 1 4 0 2 0 0 0 0 1 0 2 0 7 0 PARIJS Terwijl het proces tegen de vijf daders van de eerste mislukte aanslag op het leven van generaal De Gaulle in Troyes met het verhoor der getuigen nog steeds in zijn eerste fase verkeert, is gis teren voor het militaire gerecht in Parijs Louis Castille, een andere gevaarlijke ac tivist, verschenen, met wie echter kortere metten zijn gemaakt. Vanwege zijn ver schillende bijdragen tot de terreur op Franse bodem en in het bijzonder voor het organiseren van „de blauwe nacht" op 17 januari toen achttien kneedbommen in Parijs voor tientallen miljoenen franc schade aanrichtten, is Castille door zijn militaire rechters tot twintig jaren gevan genisstraf veroordeeld. Zijn adjudant, Barbera-Villar, oud-légio- nair, in wiens gezelschap hij enkele maan den geleden werd gearresteerd, is er met vijf jaren afgekomen. Castille was trouwens al een oude be kende van de justitie. In 1957 werd hij tot tien jaren dwangarbeid veroordeeld wegens een aanslag op het leven van de toenmalige opperbevelhebber in Algerije, generaal Salan, die in die dagen bij de Algerijnen in een kwade reuk stond. Bij die aanslag werd een officier van Sa- lans staf gedood. In de dagen van de bar ricaden, in januari 1960, werd Castille door een commando van Lagaillarde be vrijd en nog een jaar later begaf hij zich naar Madrid om Salan, die daar toen zijn uur zat af te wachten, excuses aan te bieden voor zijn onbeleefd gedrag in het verleden. De vergiffenis die Ca stille grif geschonken werd beantwoordde de moordenaar door zich op staande voet 'ter beschikking te stellen van Salan, die Advertentie m. volle garantie, les enz. het alleen aan Castille's onbekwaam heid als scherpschutter te danken had ge had dat hij nog onder de levenden ver keerde. Intussen maakte Castille in Sa- lans terroristenorganisatie snel promotie Na enkele maanden stond hij al aan het hoofd van alle plasticcommando's die Pa rijs maandenlang onveilig hebben ge maakt. Castille, die zich voor het gerecht voorstelde als technisch adviseur van de O.A.S., heeft het aan de verzachtende omstandigheid, dat hem althans in Parijs geen aanslagen met dodelijke afloop ten laste konden worden gelegd, te danken gehad dat de hoogste straf hem bespaard is gebleven. Advertentie In de Sovjet-Unie zijn woensdag de eerste foto's vrijgegeven de landing van de kosmonauten Nikolajev en Popovitsj na hun geslaagde dubbele ruimtevlucht, die eindigde op 15 augus tus. Geholpen door een medicus be vrijdt Andrian Nikolajev zich van de parachute, waarmee hij de begane grond bereikte. (Telefoto) WASHINGTON James A. Webb, het I hoofd van de Amerikaanse dienst voor lucht- en ruimtevaart (NASA), heeft in een brief aan de ruimtevaartcommissie van het parlement meegedeeld, dat de Sovjet-Unie vijf mislukte pogingen heeft gedaan om ruimtevaartuigen naar Venus De directeur-generaal van de rijkswa- en Mars te zenden. Een zesde poging was Opvangkamp. Het militaire kamp aan de Dorpsweg in Rotterdam zal in overleg met het ministerie van Defensie door het ministerie van Maatschappelijk Werk in gebruik worden genomen voor huisvesting van gerepatrieerden uit Nieuw-Guinea. Het wordt geschikt gemaakt voor verblijf van 50 tot 60 gezinnen (totaal circa 250 per sonen). terstaat, ir. J. van de Kerk, zal donder dag de nieuwe Maasbrug te Roermond of ficieel openstellen. In 1867 werd de eerste brug over de Maas bij Roermond gebouwd door de ge meente. Om in de onderhoudskosten te I kunnen voorzien hief zij een tol van het passerend verkeer. Op 10 mei 1940 werd de brug opgeblazen door de Nederlandse genie. Zij werd hersteld en later ver schillende malen door de geallieerden ge- bombardeerd. Op 13 oktober 1944 werd de brug vrijwel geheel vernield. Sinds 1946 maakte het verkeer gebruik van een permanente noodbrug. slechts een gedeeltelijk succes. De mislukkingen waren te wijten aan het onjuist functioneren van de draagra- ketten. De lanceringen naar Mars zouden hebben plaats gehad op 10 en 14 oktober 1960. De schoten op Venus dateren van 4 en 12 februari 1961 en van 25 augustus en. 1 september 1962. De capsule die op 12 februari 1961 werd gelanceerd kwam wel in de juiste baan, maar door het uit vallen van de zendapparatuur konden geen wetenschappelijke gegevens het worden ver kregen. (AP). De nieuwe brug bestaat uit vier over spanningen van resp. 60,80, 72,50 en 57.50 I doel van deze lanceringen meter. Zij heeft een lengte van totaal 270 1 meter. De totale kosten van de brug heb ben f 4.500.000.- bedragen. De 12 meter brede rijbaan gaat op de opritten over in een dubbelbanige weg met twee door een groenstrook van elkaar gescheiden rij banen van 7 meter. PENNSYLVANIA (AP) Een arbeider die witte verkeersstrepen op een weg moest aanbrengen, heeft een groot deel van het stadje Tharptown in de Verenig de Staten wit geschilderd. Hij maakte ge bruik van een automatische lijntrekker die achter een vrachtwagen was bevestigd. Hij reed daarmee over de hoofdweg die door het centrum van Tharptown leidt. De lijntrekker raakte lek en spoot witte verf in alle richtingen. Pas na drie kilo meter merkte de arbeider door voortdu rend claxoneren achter zich, dat er iets mis was. Hij had toen echter al het groot ste deel van Tharptown bespoten. Trot toirs, grasvelden, voortuintjes, hekken, heggen, bloemen en schuttingen waren wit. Een zwarte sportwagen met rode be kleding en open kap, die langs de route van de lijntrekker geparkeerd stond, werd geheel volgekladderd. Huizenbouw en taal VATICAANSTAD (AFP) Paus Jo annes XXIII heeft een raad ^an tien I bedoelingen te weten kan komen. Ik kardinalen benoemd, onder wie kardinaal dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, om leiding te geven aan het op Een firma die huizen onder de mensheid verspreiden wil, zond mij een kleurig pren tenboekje waaruit ik allerlei over haar goe- 11 oktober aanvangende algemene Conci lie van de rooms-katholieke kerk. Hij gaf ook een apostolisch schrijven uit over de procedureregels voor de beraadslagin gen op het tweede Vaticaanse Concilie. moet toegeven dat haar huizen er mooi bijstaan, op papier tenminste. En aange zien ik mijn medeschepselen graag met vertrouwen tegemoet treed, wil ik veron derstellen dat de woningen er in gemate rialiseerde staat even bekoorlijk uitzien als in prentvorm. Omringd door lachende tui- lei iweeue vauwmi« met uitnodigend-geopende vensters, Ook zijn de benoemingen bekendgemaakt een opengeworpen para- van de voorzitters van de Concilie-com- \J 1 i, missies en de lijst van waarnemers-af- 0' een gevaardigden van andere christelijke ker- staan- bunnen ze de burger van een m woningnood verkerend land het water in de mond doen lopen. Opdat de belangstellende zich nauwkeu rig van de indeling der huizen kan ver gewissen, zijn van de verschillende typen plattegronden afgedrukt waarop alle ver trekken, van de openbaarste tot de ge heimste, met naam en afmetingen zijn LONDEN (Reuter-AFP) De Sovjet- Unie heeft de westelijke mogendheden in een nota beschuldigd van pogingen om zich vrij te pleiten van verantwoordelijkheid voor de jongste ontwikkelingen in Berlijn. De Sovjet-Unie is tevens van oordeel, dat de westelijke mogendheden niet de nodige maatregelen hebben genomen om de „fas cistische elementen" in Berlijn in toom te houden. De Russische nota is een antwoord op een nota van 24 augustus waarin de drie westelijke mogendheden verklaarden, dat de verantwoordelijkheid voor de verhoog de spanning in Berlijn aan de Sovjet-Unie ken. Lid van de Concilieraad zijn, behalve de Nederlandse kardinaal, de kardinalen I Tisserant (deken van het college), Lie- nart (bisschop van Rijssel), Tappouni (pa triarch van Antiochië), Gilroy (aartsbis schop van Sydney), Spellmann (aartsbis schop van New York), Pla-y-Deniel (aartsbisschop van Toledo), Frings (aarts- aangegeven. Bij het bestuderen van deze bisschop van Keulen), Ruffini (aartsbis- P^t^onden werd xk getroffen door het schop van Palermo), en Caggiano (aarts- /«t dat de grootste kamer van ieder huis bisschop van Buenos Aires). w.erd„ aangeduid met een woord dat h- Tot secretaris-generaal van het Conci- mnS luidde. Eerlijkheidshalve moet ik lie is benoemd mgr. P. Felici, titulair zeggen dat ik terstond begreep wat hier- aartsbisschop van Samosata. mee bedoeld werd. Wie ook maar een snuf- je Engels heeft opgedaan, zal inzien dat hier op een woonkamer werd gezinspeeld- Waarom dit echter in een vreemde taal wordt opgevoerd in een Nederlands plaat werkje is mij niet duidelijk geworden. Kent men bij de toch zo volijverige firma het woord woonkamer niet? Dat lijkt mij on denkbaar. Of meent men dat er iets gê nants in steekt? Ook dat kan ik mij moei lijk indenken. De woonkamer is immers, zo meen ik in mijn onschuld, uit moreel oogpunt het hoogststaande vertrek in een huis. Geen enkele reden dus om niet met man en paard voor de dag te komen. Er was echter nog iets. Er knaagde een tandje aan mijn taalkundig geweten. Advertentie te wijten is. De westelijke mogendheden stelden toen nogmaals viermogendheden- besprekingen voor om te pogen een einde I Spreekt men in Engeland en daarmee lin ie maken aan de spanning. In de Russische nota wordt er de nadruk op gelegd, dat niet zozeer „besprekingen van incidenten" nodig zijn, zoals de drie westelijke regeringen hebben voorgesteld, maar een radicale verbetering van de si tuatie door het sluiten van een Duits vre desverdrag en door normalisatie, op grond van een dergelijk verdrag, van de toe stand in West-Berlijn. Volgens de nota hebben de westelijke „bezettingsautoriteiten" vliegtuigen ter be schikking gesteld voor 't overbrengen van guïstisch gelijk te stellen gebieden ooit van living", als men een woonkamer wil aan duiden? Om het knagen van dat tandje te bestrijden heb ik mijn woordenboeken te hulp geroepen. In alle desbetreffende Ne derlandse publikaties kon ik voor dit be grip uitsluitend „living-room" vinden. De beroemde Oxford Dictionary dacht er niet anders over. In een Amerikaans woorden boek dat ik het mijne mag noemen, kwam zelfs het woord „living-room" niet voor, laat staan „living" zonder meer. Vervolgens toog ik op informatie uit bij enige lieden die diep in het labyrint van de politici en agenten van W.-Duitsland naar Engelse taal zijn doorgedrongen. Zij kon- West-Berlijn, waar zij de bevolking van de stad opstookten tegen de Duitse Demo- I cratische Republiek (Oost-Duitsland) en de Sovjet-Unie. WASHINGTON (AP) De Amerikaan se autoriteiten zien de Russische nota als een ongewone bittere propaganda-aanval die mogelijk een voorloper is van nieuwe stappen van de Russen in Berlijn. De nota wordt gezien als een aanwijzing den mij ook al niet troosten: het woord livingin de zin van woonkamer was hun onbekend. Zodat ik tot de conclusie kwam dat de goedwillende firma behalve huizen ook woorden produceert en deze in een uitheems gewaad steekt, alles waarschijn lijk tot meerder gerief van de klant. Bij mij heeft haar opzet echter niet het be oogde effect gehad. Ik heb er enkele mo menten van onzekerheid door ervaren en zelfs even aan de hechtheid van haar bouwkundige produkten getwijfeld. Waar uit de moraal te putten is dat men, in zaken en anderszins, voorzichtig moet zijn flat de Russen met bereid zijn maatrege- met het inslaan van nieuwe paden. len te overwegen om de spanning over de tnuut fh Berlijn te doen verminderen. Ver scheidene autoriteiten hebben de indruk dat premier Kroesjtsjev mogelijk op het punt staat een afzonderlijk vredesverdrag met Oost-Duitsland te tekenen. Zij zeggen dat de toestand in de komende paar weken waarschijnlijk nog slechter kan worden. Advertentie Advertentie Van Hero verwacht U het beste... van Hero krijgt U het beste! Verwen Uw gezin met de nieuwe Hero soepen Het fijnste uit Neerlands hof ..héérlijk! „EBO G«9!SEK°Wen ma'5 «.w'öent Kort voor de vergadering van de nieuwe raad van Finsterwolde heeft de communis tische wethouder H. Haken medegedeeld geen functie meer in het dagelijks bestuur van de gemeente te zullen aanvaarden. Wel blijft hij raadslid. In zijn plaats werd een andere communist tot wethouder gekozen. De heer Haken is ook lid van de Eerste Kamer. Te Ee in Friesland is de meer dan 200 jaar oude korenmolen door brand ver woest. Men vermoedt dat de brand ont staan is in een graandrogerij beneden in de molen. De fraaie en goed onderhouden molen beheerste het gehele beeld van het dorp Ee en omgeving. In deze tijd van opvallende schaarste aan verenigingen en stichtingen zijn wij via Haagse kringen verblijd met de op richting van een stichting, waaraan al enkele eeuwen dringend behoefte bestond: „Volk en Verdediging" heet zij en wij heten haar welkom. De nieuwe stichting heeft al aanstonds na haar geboorte niet over goede relaties te kla gen, aangezien zij in alle ran gen en standen méér dan be leefde medewerking onder vond. Bovendien kreeg haar totstandkoming een plaats in het televisieprogramma, en dat overkomt ook maar niet zo de eerste de beste. Uit dit alles zou men mogen concluderen, dat de doelstel lingen van de nieuwe organi satie de eerste levensbehoeften van ons volk raken en dat de natie zonder haar moeilijk ver der door het leven had kunnen gaan. „Volk en Verdediging" is dan ook opgericht in een tijd, die het probleem van de manier waarop een volk moet worden verdedigd, centraal heeft ge steld. Dat is een gevolg van de snelle ontwikkeling der dingen, die met vele verouder de opvattingen heeft afgere kend en op schokkende wijze de fundamenten van het natio nale voortbestaan heeft gewij zigd. Ik weet niet precies hoe de nieuwe stichting haar werk wil aanpakken, maar ik ben het eens met haar ontstaan en ik hoop dat nu eindelijk eens een begin zal worden gemaakt met de verspreiding van de nieuwe, frisse kijk op de eisen en mo gelijkheden van wat men onder „verdediging" gelieft te verstaan. Ik ben blij dat de stichting er is, maar nog verheugender lijkt het mij dat ze nog zo jong is. Eigenlijk is ze nog niet eens begonnen en dat laat dus de mogelijkheid open om van haar alle goeds te verwachten. „Volk en Verdediging" wil het wederzijds begrip tussen volk en verdediging versterken en verdiepen. Hoe zou ze dat gaan aanpakken? Ik heb er wel een vaag idee van. Ik denk, dat ze zal begin nen met de situatie van een volk het ónze in dit ge val duidelijk en eenvoudig onder ogen te zien, in verband met al datgene wat de laatste decennia op de wereld heeft plaatsgegrepen. Daarna zal ze, uitgaande van de overtuiging dat dit volk in die moderne situatie een verdediging nodig heeft om zijn voortbestaan te bevorderen, een diepgaande studie maken van alle moge lijkheden daartoe. Dat lijkt me héél verstandig en daarom ben ik zo blij met deze stichting. Nu zal er ein delijk eens een eind komen aan al die drogredenen en waan denkbeelden, waarmee we al eeuwenlang onze gewetens in slaap sussen en de bloedige catastrofes goedpraten. Nu zal er eindelijk eens verstandig en nuchter over de realiteit wor den geredeneerd, zonder diplo matieke leugentjes en ver stolen strevinkjes, zonder in trigante kuiperijen en narco tische exclamaties. Dat is im mers allemaal uit de tijd. Door scha en schande wijs gewor den, hebben de volken geleerd dat ze de logica en werkelijk heid in hun vaandel moeten schrijven, na er de holle frases uit te hebben weggeknipt. De mensen zijn in groei- enden getale tot de ont dekking gekomen dat ze, alle maal apart en voor zich her sens hebben gekregen om te denken, zodat het niet meer nodig is een massale bedwel ming als maatstaf voor doen en laten te nemen. En nu de mensen zo ver standig zijn geworden dat ze de realiteit hoger schatten dan de leuze, hebben ze een grote behoefte gekregen aan een realistische stichting: „Volk en Verdediging" is op de juiste tijd gekomen. Als ik dus zo onbescheiden mag zijn om vooruit te lopen op datgene wat deze stichting ongetwijfeld zal gaan doen, moet ik als mijn overtuiging uitspreken dat zij duidelijk zal formuleren wat reed zo lang in het volk, dat verdedigd wil worden, leeft: namelijk, dat een terugkeer naar oude denkbeelden en tradities niet meer mogelijk is, als het erop aankomt wérkelijk een ver dediging op te werpen tegen datgene, wat een wérkelijk gevaar vormt. Vroeger was dat allemaal een beetje anders. Toen dacht men nog in termen van ver sterkte grenzen en waterlinies, loopgraven en vestingkanon nen, fortificaties en stadsmu ren. Men leefde in een wereld waar het geweld de eenvoudige en romantische vorm van de gewapende krijger had, die trachtte een stad of een land in te nemen, en waar de ver dediger eveneens als gewapen de krijger pal stond tot be houd van huis en haard. Als men toen een leger langs de grenzen legde, was er nog een reële mogelijkheid tot ver dediging. Men trok een muur van wapens op rondom dat gene, wat men behouden wilde. Maar thans? De grenzen van landen en zelfs werelddelen hebben af gedaan als linies, waar men pal kon staan. Er valt niet meer pal te staan tegen een hel van vuur, die losbreekt uit de hemel of tegen een slui pende dood, die in wolken op de wereld daalt en de lichamen verkankert tot in de cellen. Een krijgsmacht is geen verdedi gen meer aangezien zij niet meer verdedigen kan. De reële mogelijkheid om een volk te beschermen tegen de gevolgen van een oorlog, is vervallen. Wat men thans nog verdedi ging noemt is eensdeels slechts represaille tegen de burgers van de vijandelijke natie, en anderdeels een fractionaire vertraging van de stormloop der horden, die met de snel heid van de moderne tech niek neervallen over de nog sneller verschroeide aarde. Wat men vroeger krijgs macht noemde, is nu een inge wikkeld en onoverzichtelijk technisch apparaat van ver woestingsmogelijkheden, gere guleerd door drukknoppen en draden. Verwoesting, géén ver dediging. Verdedigen is een synoniem van beschermen. Als de be scherming wegvalt, is de ver dediging mislukt. De stichting zal daarom zeker niet onder „verdediging" dat geünifor meerde deel van het volk ver staan, dat exerceert en proef- rijdt en nu en dan wapens leegschiet op schietschijven. Ofschoon dit onderdeel wel licht op een of andere manier ergens nog wel een taak zal vinden bij opruiming, eva cuatie, hulpverlening, politie diensten. patrouille, plaatselij ke beveiliging, heropbouw, verkenning of transport is het niet meer de kern van dat gene, wat men onder „verde diging" verstaan kan. Verdediging is iets groters, grootsers en iets heel nieuws geworden in onze tijd. Dat zal de stichting ongetwijfeld be grepen hebben. Anders zou ze trouwens niet zo dringend nodig zijn geweest. Verdediging dat is be scherming tegen de uitbraak van het geweld. Nu tegen het geweld zelf geen veiligheid of verdediging meer mogelijk is, moet een volk zich. samen met alle andere, ervan ver zekeren dat het geweld blijft opgesloten waar het opgesloten is: in de metalen mantels der atoombommen, in de onge splitste atomen, in de messing omhulsels der granaten, binnen in de verzegelde holen der oer krachten, waar het na de on heilen van '40'45 is opge slagen. „Verdediging" is nog slechts mogelijk één stap ver der terug dan het geweld, daar, waar het nog niet zijn boeien heeft verbroken. Een verdedigingsmacht is in moderne, niet mis te verstane betekenis een macht, die in staat is de oorlog te voor komen. Nu de oorlog boven de krachten van de verdediging is gegroeid, is hij tot de enige werkelijke vijand van alle na ties geworden. En wie zich en de zijnen verdedigen wil. gorde zich aan tot de oorlog tégen de oorlog. Ziet u nu, hoe goed het is dat we een stichting hebben gekregen, die dat tot factor van ons nationaal volksbestaan proclameren wil? Het is de enige stichting die we ooit werkelijk hard nodig hebben gehad. Begrip van de burger voor de noodzakelijke verdediging is meer dan ooit een dringende eis. Hij moet immers begrijpen dat hij, als hij zich werkelijk verdedigen wil, in de eerste plaats moet weten wie zijn vijand is. Vergis u niet, wanneer u echter denken zou dat zo vele burgers dat niet zouden weten. Méér mensen dan u en ik be seffen, hebben eindelijk door zien hoezeer zij zich tot voor kort hebben vergist. Zij hebben het schromelijke anachronisme aangehangen, dat men zich slechts tegen een moordenaar verdedigen kan door hem neer te slaan, terwijl ze vergaten dat hun enige kans van ver dediging lag in: hem veilig op te sluiten. De oorlog opsluiten achter on noemelijke dikke deuren: zie daar de taak van de mensheid voor de komende honderd jaar en het is een zo eenvoudige, heldere formule van effectieve en reële verdediging, dat we eigenlijk geen stichting nodig zouden hebben om ons dat te doen begrijpen. Maar ten overvloede moet ons die stichting toch welkom zijn. Tenzij. Tenzij die stichting onver hoopt een ander, ouder denk beeld van „verdediging" zou hebben. Tenzij ze bijvoorbeeld zou trachten, de bestofte leu zen van de zolder der niets waardigheden te halen en de antieke optocht der nationale waandenkbeelden aan ons te doen voorbijtrekken, onder de schetterende tonen van mars muziek en met een oranjezon netje blinkend op schitterende uniformen. Ja, dan maar kom. Het is 1962. Zó naief kan toch een Haagse stichting zelfs niet zijn! Spionage. De afdelingssecretaris van de Westduitse sociaal-democratische partij, Fritz Lompscher en zijn vrouw, die dinsdag zoals gemeld zijn aangehouden, worden verdacht van spionage voor Oost-Duitsland. Ziekte op Cuba. In de maanden juli en augustus zijn ongeveer 1.750 Cubaanse kinderen overleden aan een epidemische ingewandsziekte. Contact. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken, Stewart Udall, die op het ogenblik in Rusland vertoeft om waterkrachtcentrales te bezichtigen, zal op de Krim een onderhoud met premier Kroesjtsjev hebben. Doodstraf. Een rechtbank in de Sovjet republiek Oekraïne heeft een man ter dood veroordeeld die schuldig is bevon den aan het verraden van 56 partisanen in de oorlog. Frans in Egypte. Op alle scholen in Egyp te zal voortaan weer de Franse taal wor den onderwezen. Na de Suez-crisis was deze taal van het lesrooster geschrapt. Vriendelijk. Het vliegveld Idlewild van New York heeft dinsdag de piloten ver zocht geen gebruik te maken van de langste baan van het vliegveld, omdat in een woning in het verlengde van die baan een kind ernstig ziek lag. Vreemd oogmerk. De Engelse mevrouw Eva Liszewska uit Hinckley wil één van haar ogen verkopen om haar twaalf poe dels bij zich te kunnen houden. Zij moet haar huis met haar gezin binnen tien da gen verlaten en heeft nog 5000 gulden nodig om 'n geschikte woning voor mens en dier te kopen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3