SPORT IN DE IJMOND STERK wiel BROMFIETSEN COR 0LY Auto-accessoires COR 0LY STOFZUIGERS HET MOOIE HANDJE Nieuwe Morris in Engeland NIEUWE OPEL „KADETT Russisck asato's in Langs de weg gevonden.... IJmondverenigingen vandaag en morgen Koffie K REM E R Thee Havenberichten DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 voor iedere beurs met versnelling v.a. 395.— Breestraat 108 - Beverwijk Winterprogramma „De Gieteling" Volksfeesten in Heemskerk Faillissementen GROTE SORTERING Breestraat 108 - Beverwijk Chris Duyker opnieuw de sterkste f Korfbal Watervliet. Voor de korfbalvereniging Watervliet begint zaterdag en zondag het nieuwe competitieseizoen op het nieuwe wedstrijdterrein van het nieuwe sportpark Koningsveld aan de Koningsweg. Dit nieuwe sportcomplex van de vereniging Kennemerstaten, waarvan onder andere Watervliet een onderafdeling is, heeft men nog niet geheel gereed kunnen krijgen. Er bestaat een goede kans, dat dit sportpark, waarop nu kleedkamers en een kantine worden gebouwd, in de loop van de volgende maand officiéél in gebruik zal worden genomen, dus juist een jaar nadat het sportpark Watervliet wegens de uitbreiding van de P.E.N.-centrale moest worden verlaten. Watervliet gaat dus zondag het seizoen beginnen met een thuiswedstrijd van het eerste twaalftal tegen de oude concurrent BEP uit Purmerend. Aangezien de Water- vlieters in vrijwel dezelfde samenstelling zullen operen als in het vorige seizoen en de Purmerenders eveneens is er de groot ste kans, dat de thuisclub wint. Wij hou den het er op. Watervliet 2, dat wel op enige plaatsen wijziging in het twaalftal heeft ondergaan, trekt zondag naar Blauw Wit 4 in Amsterdam. Voor de eerste strijd in de reserve tweede klasse KNKB. Voorts spelen Watervliet 3-Oosterkwarüer 4 en junioren Watervliet-Oosthoek op het Ko ningsveld. Watervliet 1 komt uit met de dames: I. Bakkenes, T. Floor, B. Hoen, G. Kae- bisch, H. van de Ree, I. Waagmeester; Heren: G. van den Brink, J. van Dijk, S Hartman, D. van Ladesteijn, H. Schol- ting en M. Veerbeek. Watervliet 2: Dames: T. Argeloo, R. de Boer, S. Meijer-San- ders, I. Roos, L. Wiggerts, C. Zandbergen; Heren: R. van den Berg, J. Floor, T. van Ladesteijn, J. de Roos, A. Verkerk en F. Vos. Zaterdagmiddag spelen de aspiranten: Oosterkwartier A-Watervliet A en Water vliet B-Haarlem C. De jaarvergadering, die wegens gebrek aan belangstelling op 30 augustus werd verdaagd, is nu verlegd naar 13 sep tember. DKV. Reeds op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen staan er voor de chris telijke korfbalvereniging D.K.V. belangrij ke wedstrijden op het programma. Het eerste twaalftal debuteert in de eerste klasse tegen Wordt Kwiek II uit Uithoorn. Hoewel het voor de IJmuidenaren een verre van gemakkelijke wedstrijd zal wor den, mag een goede start tot de mogelijk heden gerekend worden. Lastiger zal het worden voor het tweede twaalftal, dat in Mijdrecht tegen D.I.O.D. voor het eerst met de tweede klasse ken nis zal maken. Weten de IJmuider reser ves deze ontmoeting in winst om te zet ten, dan zullen zij in hun nieuwe omgeving een geducht woordje mee gaan spreken. De belangrijkste ontmoeting is: Die- men-D.K.V. III, omdat hier twee teams tegen over elkaar zullen staan, die in het afgelopen seizoen resp. als tweede en derde geëindigd zijn en waarvan ver wacht mag worden, dat zij dit seizoen weer tot de kanshebbers zullen behoren. Het volledige programma voor D.K.V. luidt: D.K.V.-Wordt Kwiek II 3.30; D.I.O.D. D.K.V. II; Diemen-D.K.V. III; D.K.V. a- D.I.O.D.; Sport Vereent a-D.K.V. b. Atletiek Bij de in Luik (België) gehouden wed strijden tussen jeugdatieten .van Nederland en België van 18 tot 20 jaar heeft de Suomi-atleet Anton Blok uit IJmuiden we derom een zeer goede wedstrijd gelopen op de 800 meter. De zeer snelle baan en het prachtige zo merweer waren voor de IJmuidenaar fac toren, die hem in staat stelden een prach tige race te lopen, waarin hij van start tot finish de leiding nam en niet meer afstond. Bij de opgemeten tussentijden kwam Blok op de 400 meter tot 56,5 seconden en op de 600 meter tot 1 minuut 25 seconden. Hij eindigde dus als eerste in de fraaie tijd van 1 minuut 54,4 seconden, waaruit tevens blijkt, dat hij de laatste tweehon derd meter aflegde in 29,4 seconden. Door dit resultaat versloeg hij de Belg Gorde- beke, die 1 minuut 54,9 seconden nodig had Blok nam door zijn prestatie tevens revan che op deze Belg, die hem vorig jaar op de 1500 meter versloeg. Voetbal VVB. Het eerste elftal van de voet balvereniging Breesaap zal zondag voor de eerste wedstrijd in de nieuwe compe titie naar DWV in Amsterdam gaan met een elftal, dat nogal afwijkt van dat van het vorige seizoen. VVB heeft in R. de Jong, E. Scholting, Doornbos, Muskee en de Greef niet minder dan vijf nieuwe, jeugdige spelers in het elftal opgenomen; hetzelfde team, dat vorige week in Amers foort de tweede klasser Amsvorde een nederlaag met dubbele cijfers toebracht. Hiervan uitgaande kan worden aangeno men, dat VVB waarschijnlijk in Amster dam een overwinning zal gaan behalen. Voor de zaterdagafdeling trekt het eerste elftal van VVB naar Halfweg om de ge lijknamige ploeg te ontmoeten. De opstellingen zijn: Zondag VVB 1: Van den Boogaard; Hoogendijk en R. de Jong; Van Vuuren, E. Scholting en Kers bergen; Kooimans, A. Luitjes, Doornbos, Muskee en J. de Greef. Zaterdag VVB 1; Steinvoord; Meijer en Borm; Praay, Van Hertzberg en F. Morlang; Michel, Zand, Verswijveren, Van der Linde en C. Luntz. Zaterdag, 15 september zullen ook de VVB-senioren hun jaarlijkse zevenkamp op het Koningsveld houden, evenzeer be doeld voor de veteranen. Evenzeer als vorige jaren staat er ook nu een vier kamp voor de dames van de leden op het programma, voor welke wedstrijd steeds en goede belangstelling is en waarin het autopedrijden altijd weer een spectaculaire factor voor de puntentelling betekent, 's Morgens om negen uur wordt al met deze wedstrijden voor de heren begonnen, terwijl de dames wat later aan de beurt komen. Holland I bekertoernooi. De uitslagen in de halve finales: Lijntrekkers-Walserij- west 0-0, ook na verlenging, Walserij-west wint na strafschoppen; VTH-Koudwals 1-1, ook na verlenging, na tweede serie straf schoppen wint Koudwals. De finale tussen Koudwals en Walserij- west wordt zaterdagmorgen, aanvang 10 uur, gespeeld op het CVB-sportveld aan de Rooswijkerlaan in Beverwijk. VV Waterloo. Het wedstrijdprogramma voor zondag 9 september is als volgt DIO-Waterloo 14.30 uur; Bl-daal 2-Water- loo 2 9.45 uur; W'loo 3-Velsen 5 12 uur; K'mers 7-Waterloo 4 9.45 uur; T'vogels 4 Waterloo 5 10 uur; W.a.Zee A-Waterloo A 12 uur; Waterloo B-Beverwijk C 12.30 uur; Waterloo A-VSV C 14 uur (zaterdag). Waterloo komt tegen Dio uit met R. Bril man; H. F. A. Maas en D. Mulder; L. W. v. Dongen, J. P. v. Eden en J. L. Kos sen; G. Boekhout, W. P. Demmers, C. Wortel, A. Bannink en A. Tijms. Advertentie A/ZHOCCU/O ZOOL IDEAAL yoob 'JEUGD (VOOR BETER SCHOENWERK) Kennemerlaan 95 - IJmuiden Lange Nieuwstraat 797 - IJmuiden Hoofdstraat 134 - Santpoort VRIJDAG 7 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945. IJmuiden Oost: 10 tot .12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „öe Brulboei", Kanaal straat 228c, IJmuiden-West: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost: 14.30 tot 17.30 u., 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Raadhuis Velsen, 11 tot 12 u.: Spreekuur wethouder van financiën. Advertentie De rennersclub Kennemerland heeft woensdagavond haar onderlinge wedstrij den in sportpark Adrichem voortgezet. Bij de A-klassers kon ook nu niemand te gen Chr. Duiker op; hij won onbedreigd. Jan Timmer eiste de tweede plaats voor zich op; voor F. Tel, die derde werd, en F. van Tongeren en D. Dullemans, die respectievelijk 4de en 5de werden. Jan Serpenti ging bij de B-klassers als eerste door de finish en liet Jan van Rijn achter zich; 3. J. Luntz, 4. G. Bobeldijk, 5. J. Rijkhof. S. de Goede was de sterkste C-klasser gevolgd door P. Slotemaker als tweede; 3. R. Ooteman; 4. E. Bemeveld; 5. J. Bo beldijk; 6. Boomsma; 7. J. de Page. Bij de junioren werd J. van Hoof eerste; 2. Durge; 3. T. Pekel; 4. A. Martens; 5. Dekker; 6. Pekel jr. Volleybal De volleybalvereniging Tyfoon heeft tij dens een .goed bezochte jaarvergadering terug kunnen zien op een seizoen dat voor alle teams beter had kunnen zijn. Het eer ste herenteam, dat dit jaar voor het eerst in de overgangsklasse uitkwam, deed het aanvankelijk heel goed, maar heeft tegen het einde van de competitie toch nog alle zeilen bij moeten zetten om zich te kun nen handhaven. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: H. Schaap, voorzitter; H. Kroeze, secretaris; J. Timmermans en H. Steeman, leden. Tyfoon gaat haar tweede lustrum vie ren. Hiervoor is een commissie samenge' steld, die dit jubileumfeest, dat in noveim ber plaats zal hebben, gaat voorbereiden. Men zal nog in overweging nemen om het volgende jaar met een buitenlandse sportvereniging tot een uitwisseling te ko men. Advertentie Het programma, dat door het bestuur van „De Gieteling" te Beverwijk voor het winterseizoen I962-'63 is samengesteld, vermeldt weer de traditionele bezoeken aan Amsterdam voor opera- en toneel voorstellingen en concerten. Ook zal het! Concertgebouw in Hgdtlbrn worden be zocht, ter gelegenheid van de uitvoering van de Matthaus Passion in maart 1963. Voorts zullen de juiste data nog bekend worden gemaakt voor een grammofoon- platenconcert met toelichting, een disco- en een kamermuziekavond en diverse le zingen en filmvoorstellingen. Het Sint Nikolaasfeest voor de kinderen is vast gesteld op zaterdag 1 en de kienavond op zaterdag 15 december. Door de toneelclub „Tavido" zullen weer drie toneelvoorstellingen worden verzorgd: de eerste serie op 31 oktober en 2 en 3 november; de tweede op 7, 8 en 9 februari en de derde op 18, 19 en 20 april. Zoals gewoonlijk, wordt de eer ste toneelavond hiervan telkens gegeven in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan in IJmuiden-Oost en de beide volgende in het Kennemer theater in Beverwijk. De titels der te spelen stuk ken, zijn nog niet bekend. Tenslotte worden er weer cursussen ge geven in autotechniek, pottenbakken en fotograferen, terwijl er nog een cursus in schilder- en tekenkunst in voorberei ding is. De Heemskerkse volksfeesten zijn woens dagmorgen ingezet met een optocht van versierde wagens. Zag het er aanvankelijk wat betreft de weersomstandigheden slecht uit, in de loop van de ochtend bleek het toch wel mee te vallen. Op een enkele bui na bleef het droog en voor vele kinderen die gekleurd papier meevoerden was dit een groot geluk. Voorafgegaan door het fanfarekorps „St. Caecilia" werd het een fleurige optocht waaraan vele bloemen kleur gaven. Ook waren er verscheidene versierde fietsen. Een meisje droeg een grote aardbeienslof met het opschrift: „Waar de huizen verschijnen, moeten wij verdwijnen". Hierover sprak ook burgemeester H. Nielen, die op het bordes van het gemeen tehuis staande, de feesten opende met een toespraak. Hij wees op de eenheid die met de volksfeesten altijd wordt gedemon streerd. Het uitbreiden van Heemskerk heeft ook wel zekere voordelen betoogde de heer Niel endie benadrukte dat men de positieve waarden hiervan niet moet onderschatten. De kom van het dorp is herschapen in een groot lunaoark dat al dadelijk volledig in de belangstelling van zowel groot als klein Heemskerk stond. Op diverse plaat sen werden voor de kinderen volksspelen georganiseerd. De meeste belangstelling gaat uit naar de donderdagmiddag te hou den kortebaanwedstrijden. De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag de volgende faillissementen uitgesproken: Mevrouw de weduwe L. Romans-de Kater, zonder beroep, wonende te Zandvoort, Prinsenhofstraat 12. Rechter-commissaris is mr. J. D. Vink. Curator mr. J. G. Bet- tink te Haarlem en Johannes Engelbertus Kalshoven, koopman, te Zandvoort, Ooster parkstraat 41. Rechter-commissaris is mr. J. D. Vink, curator mr. J. G. Bettink te Haarlem. Wegens gebrek aan baten werd opge heven het faillissement van Rienk van der Zee jr., expediteur, te Haarlem, Oude- weg 17, uitgesproken op 5 juni 1962, cu rator is mr. J. C. Smithuysen te Haarlem. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Oberon van Rotterdam; Ganymedes, Antwerpen; Donau, Nyland; Renee, Londen; Garthdale, Archangel, naar Zaandam; Scheldeborg. Rotterdam; Grave- land, Cabadello; Swift, Londen; Jean E., Lon den: Argos, Bremen; Triton. Londen; Hecuba, Rotterdam; Martha Ahrens, Hamburg; Jans, Lon den; Hunter, Londen; Sporonia, Rptterdam, voor Ijmukïen; Ahritje. Londen: Marig^n, Rotetrdam; Ubbergen, Klaipeda: Wexford, Boston, naar Koog aan de Zaan. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Magas van Rotterdam; Le Sagittaire, Noordzee, bijleg ger IJmuiden: Clio, Rotterdam; Atlantic, Fowey; Lady Macgowan, Antwerpen, naar Buitenhuizen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Tim naar Odense. Petajas, Gdynia; Elizabeth, Archangel; Irish Fern. Rotterdam; St.ylehurst, Key West; Vera, Domsjö, van IJmuiden; Lis Frellsen, Ham burg, van Zaandam: Agamemnon, Bremen; At- land, Lulea, van IJmuiden: Kalisz, Stettin; Noordborg, Rotterdam; Fermia, Curacao; Rote, Rotterdam; Kate Oltman, Antwerpen; Archon, Rafael, Hamburg; Aldebaran, Bremen; Phidias, Rotterdam; Pladda, Rotterdam; Falstria, Bre merhaven; Westland, Bremen; Flevo, Rotter dam: Alcor. Antwerpen; Vechtstroom, Rouen Calchas, Rotterdam; Peregrine, Harlingen; Five)- borg, Herron, van IJmuiden; Grampian Coast, Londen; Delta. Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Sont naar Rochester, van Zaandam; Grebbestroom, Shore- ham; Despatch, Weymouth, van IJmuiden; Lord Viking, Antwerpen; Kambodia, Bremerhaven. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Een door de rennersclub „Kennemerlan in het sportpark „Adrichem" te Bever wijk gehouden rit van de zomeravondcom' petitie, is opnieuw gewonnen door Chris Duyker Hij behaalde daarmee zijn vierde achtereenvolgende overwinning. De uitslag luidde: 1. C. Duyker (Bever wijk), 2. J. Timmer (Velsen-Noord), 3. F, Tel (Zaandam), 4. F. van Tongeren (Be' verwijk), 5. D. Dullemans (Beverwijk). Een rit voor nieuwelingen werd gewon' nen door Jan Serpenti (Wijk aan Zee) vóór J. van Rijn (Heemskerk) en J. Lunz (Beverwijk). 'Advertentie Alle goede merken 100*/, service en garantie We c l£ F D HABKTf Lil I 9 IX t K TELEFOON 4KB BEVERWIJKSE GROENTEVEILING. De noteringen op de Beverwijkse groen' teveiling waren woensdag: andijvie 32 47, bloemkool 2877, sla 630, bospeen 1842, waspeen 1022, tomaten 2046, spinazie 2850, postelein 2837, prei 22 46, snijbonen 3485, sperziebonen 3073 pronkbonen 2868. V Herinnert u zich het nog? Bij de ooms en tantes, bij de mevrouw van hiernaast, bij de meneer van de post, bij oma en de juffrouw van de kleuterklas „Zo, krijg ik een handje van je?" En wat gaf u! Precies, het mooie handje. „Wat een beleefd kind!", riepen de ooms en tantes, de mevrouw van hiernaast, de meneer van de post, oma en de juffrouw van de kleuterklas uit. Zouden ze dat nu ook nog zo uitbundig roepen, als ze ons in het verkeer zagen? Ik ben er niet geheel zeker van. Ik heb haast, u hebt haast, we hebben allemaal haast. En dan zijn er van dieehnou ja, d'r is geen beter woord voor.... rotzakken langs de weg, die 's effetjes proberen je dwars te zitten. Maar dan zijn ze nog niet gelukkig! Er is altijd baas boven baas. Wat moet je dan nog met je mooie handje. Een dreigende vuist kunnen ze krijgen! Naast de rotzakken heb je de sufferds, de koeke- bakkers in het verkeer, de weifelaars op de zebrapaden. Dan heb je het mooie handje nodig om op je voor hoofd te wijzen. Degeen, waar het voor bedoeld is, braakt dan enkele verwensingen uit, die ook niet voor de poes zijn. U hoort het niet, maar het blijft in de lucht hangen als een boze wolk. Ons hele wegverkeer heeft een zoldering van boze wolken. Alle haatgedachten, vervloekingen en hoon- mimiek van voetganger naar brommer, van brommer naar auto, van auto naar auto, vaniedereen naar iedereen, houden de geboorte van onnodige ongelukken in zich. En alleen om die reden willen het Verbond voor Veilig Verkeer en ik het mooie handje terug. Met het gebaar van „gaat u eerst", met de hoffelijkheid van „de weg is voor ons allemaal". Door de boze-wolk zoldering flitsen dan warme vonkjes. Sentimentele onzin, dacht u! Lieve mensen, als het dierbaarste wat je hebt, dood wordt thuis gebracht of misschien alleen maar een beetje verminkt. Dan kun je alleen nog maar een berustend gebaar maken met het mooie handje. Martie Verdenius Zoals wij onlangs hebben geschreven, heeft de Engelse BMC-fabriek een nieuwe Morris op de markt gebracht. Deze wagen, de Morris 1100, bezit aandrijving op de voor wielen en heeft de motor dwars voorin geplaatst. De wagen is voorzien van een zogenoemde „hydro-elastische vering" (volgens de fabriek een revolutionair systeem) waardoor schokbrekers bij deze wagen tot het verleden behoren. De 1098 cc motor bezit vier versnellingen, een gesloten koelsysteem en geeft de auto een topsnelheid van 125 kilo meter per uur. De nieuwe Morris heeft schijfremmen op de voorwielen. Het nieuwe veersysteem is ontworpen om stoten en op gooien tot een minimum te beperken zonder dat aan de wegligging afbreuk wordt gedaan. Zoals de benaming al zegt zijn de toegepaste elementen rubber en water en bij de bouw van de wagen is het systeem hermetisch afgesloten, zodat het tijdens de gehele levensduur van de wagen geen onderhoud vergt. De veren de conussen zijn in lengterichting voor en achter door nauwe leidingen met elkaar verbonden. De leidingen zijn onder de wagen gemonteerd. Wanneer bijvoorbeeld door een oneffenheid in de weg het voorwiel een opwaartse be weging maakt, dan wordt een tapse zuiger in de voorste conus gedrukt die daardoor een verplaatsing van water naar het achterste systeem via de leiding bewerkstelligt, ■condt net acnterste gedeelte van de wagen tot dezelfde hoogte stijgt als het voorste. Bij terugveren wordt een tegengestelde beweging veroorzaakt. Bovendien zijn er stabilisatiestangen gemonteerd. In de nieuwe fabriek in Bochum is dc Opelfabriek begonnen met de produktie van de Opel-kadett, een kleine Duitse wagen die uitgerust is met een viercilinder motor. Deze krachtbron levert 993 cc en is in staat de nieuwe Opel een maximumsnelheid te geven van 120 kilometer per uur. De wagen heeft een lengte van bjjna vier meter. TUSSEN ■schot NORMAAL SCHOK TERUGSTOOT— Binnenkort zal men op de Nederlandse wegen kennis kunnen maken met twee wagens van Russische oorsprong: de Scaldia (zie foto) en de Volga. De Scaldia wordt in Bel gië geassembleerd en heeft een watergekoelde, viercilinder kopklepmotor. Deze motor, uitgerust met een vierversnellingsbak, ont wikkelt bij 4500 toeren per minuut een venpogen van 45 pk. Het benzineverbruik bedraagt 1 12,5. Topsnelheid 125 kilo meter per uur. De Volga is een zespersoons wagen met een vier cilinder dieselmotor. De lengte bedraagt ruim vier meter. Deze wagen bezit drie versnellingen en heeft een topsnelheid van 115 kilometer per uur. Deze tekening toont de werking van de nieuwe „veer- installatie die aangebracht is in de Morris 1100. Renault heeft verschillende wijzigingen aangebracht in de zijn Estafette-bestelwagen. Het laadvermogen van de nieu we Estafette is vastgesteld op 1000 kilogram (voorheen 700 kilogram). Bovendien heeft de bestelauto een nieuwe motor gekregen met een cilinderinhoud van 1108 cc. Deze motor, die een gesloten koelsysteem heeft, kan de bestelwagen een topsnelheid geven van 90 a 95 kilometer per uur. De Britse Dunlopfabrieken hebben een nieuwe band ge construeerd, die bij uitstek geschikt is voor gladde wegen. Duizend draadeindjes van een speciaal soort gesneden staaldraad zorgen ervoor dat het loopvlak van deze band dermate ruw is, dat men er zelfs mee op ijs kan rijden. Dit is Amerika's snelheidsmaniak Arthur Arfrons in zijn nieuwe door middel van straalmotoren aangedreven wagen. Met behulp van twee enorme remparachutes brengt hij op een baan in Akron (Amerika) zijn experimentele auto, waarmee hij reeds snelheden van meer dan 300 kilo- staat van wijlen John Cobb. meter per uur bereikte tot stilstand. De grootste snelheid die hij ooit behaalde bedroeg 469 kilometer per uur. Met deze wagen wil Arthur Afrons evenals Donald Camp bell op de Bonneville zoutvlakten een aanval doen op het wereldsnelheidsrecord te land, dat nog steeds op naam

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9