Nederlandse troeven: Kamerbeek en Kraan 1200 atleten uit 28 landen Wie gaat er nu de 1 meter winnen f Voorzitter NSF installeerde de raad opleiding en research Australië gaf de toon aan: titels voor Margaret Smith en Laver Morgen: atletiekstrijd in Belgrado Generale repetitie Werkzaamheden al direct begonnen Gehele topklasse in de Grote Prijs van Hilversum Oostduitsers eisten teveel: wederom geen inreisvisa's m DINSDAG 11 SEPTEMBER 1962 13 «**r Niet kijken Maand rust Real Madrid zegevierde over Glasgow Geltics Contract Goud voor Tamara? België-Nederland (tot 23) 9 maart '63 in Turnhout Uitslagen Engelse League gezond lekker! Tenniskampioenschappen in Forest Hills r V.' AW//////AV.i*L Uj^PPP® '•»«w«w V- rm -woCW-w Tienkamper Eef Kamerbeek Wat gaat Ray van Asten, de Ameri kaanse Nederlander, in Belgrado doen? Voorlopig iveet nog niemand het. Misschien komt hij daar in Joego slavië wel tot bijzondere prestaties. Cees Koch, de Rotterdamse discus werper, prepareerde zich zorgvuldig op het trejjen in Belgrado. De wedstrijden om de Europese «titels, die om de vier jaar tussen de Olympische Spelen in worden geor ganiseerd, vormen telkens weer het grootste atletiekschouwspel, dat onder auspiciën van de IAAF wordt gehou den. De kampioenschappen - in 1934 ingesteld op voorstel van de Hongaar Stankovitz - werden voor het eerst in Turijn gehouden. Nederland be waart hieraan nog dankbare herinne ringen. Want Chris Berger liep er oppermachtig op beide sprintnum mers, terwijl hinkstapspringer Wim Peters eveneens een gouden medaille veroverde. In 1938 herhaalde sprin ter Tinus Osendarp in Parijs dit feit met twee gouden medailles op de 100 en 200 meter. Na de oorlog werden de kampioenschap pen in Oslo, 1946 (Fanny Blankers-Koen won de 80 meter horden en de dameses tafetteploeg de 4x100 meter) en in Brus sel, 1950 (een drievoudige triomf van de „vliegende huismoeder" op de 100, 200 en de 80 meter horden, alsmede een zege van de talentvolle Wim Slijkhuis op de 1500 meter) gehouden. Vier jaar later in Bern won Puck van Duyne-Brouwer nog een zil veren plak op de 100 meter, maar in 1958 in Stockholm keerden wij met lege handen naar huis terug. Sedert „Stockholm" is het prestatiepeil weer sterk gestegen en wordt er in het buitenland om prestige-redenen op wetenschappelijke basis getraind, hetgeen tot gevolg heeft, dat de atleten als het ware naar de top worden „gedrongen". Nederland kon deze wedloop niet volgen, doch bezit desondanks negen vertegen woordigers, die op de Europese ranglijst van dit jaar hoge plaatsen innemen en in de strijd om de zo begeerde medailles een woordje zullen meespreken. Een zo'n kanshebber op een gouden, zil veren of bronzen „plak" bij de heren is zonder twijfel tienkamper Eef Kamerbeek, die wanneer alles meezit tegen het geweld van de Rus Vassily Kusnetsov, de Duit sers Manfred Bock, Werner von Moltke, Willy Holdorf en de Fin Seppo Suutari kan optornen. Na zijn blessures, die hem noop ten de training een tijdlang te onderbre ken, was er het herstel in vorm via 6744 punten naar 7196 punten tijdens de Neder landse kampioenschappen. Vervolgens boekte hij vooruitgang op speer (66,54) en discus (46,05) en kwam op de 110 meter horden terug tot 14.5 sec. Wanneer hij zijn snelheid nog iets kan op voeren en de nieuwe glasfiberstok weet te hanteren, zijn verrassingen niet uitgeslo ten, temeer daar de Rus Yuri Kutenko door een niersteenaanval tijdelijk uitge schakeld, is geweest en de drie sterke Duit se tienkampers twee weken geleden bij lange naniet aan hun recprdprestaties kwamen. De Rotterdamse discusreus Cees Koch krijgt het op te nemen tegen sterke man nen als de Rus Vladimir Trusseniev (61,64) de Hongaar Josef Szecseni (60.66) en Ed mund Piatkowski (59.52). Hij staat nu op de Europese ranglijst als zesde en heeft zich zorgvuldig geprepareerd op dit grote treffen. Het zou ons niet verwonderen, in dien hij zijn record op 59 meter zou bren gen, want nog steeds zit hem het falen van Rome dwars. Als Cees Koch mentaal keihard kan zijn en zich niet laat intimi deren door tijdens de wedstrijd naar zijn tegenstanders te kijken, zit er van alles Voor Ray van Asten, de Amerikaanse Nederlander en Henk Snepvangers, die resp. op de 800 en de 1500 meter zullen starten, is de uitzending lange tijd een twijfelachtig geval geweest. De laatste wedstrijd tegen Fi ankrijk b heeft de door slag gegeven, niet omdat beiden zegevier den, maar vooral omdat zij bewezen in een harde race hun mannetje te staan. Of zij in Belgrado tot de finale zullen doordrin gen is de vraag, maar dat zij beiden in een regelmatige race, waarin er door de tegenstanders hard aan wordt getrokken, tot bijzonder goede prestaties kunnen ko men, staat wel vast. Bij de dames staat Gerda Kraan op de 800 meter met een tijd van 2 min. 06 sec. aan de top van de ranglijst en met bij zonder goede races tegen de Russische da mes, o.a. de olympische kampioene Lud- milla Lysenko-Shevtsova in het verleden, bezit Gerda Kraan medaillekansen. Een blessure aan de achillespees wierp haar trainingsprogramma omver, maar nu weer hersteld, moet zij in staat worden geacht in de finale een belangrijke rol te spelen. Janny van Eyck-Vos, de tweede 800-me- ter loopster, ziet als eerste grote doel het bereiken van de eindstrijd. Ook verspringster Joke Bijleveld, met 6.30 meter als vierde geklasseerd, heeft een maand rust moeten houden, doch zij behoort in Belgrado met de Russische we reldrecordhoudster Tatjana Schelkanova, de Duitse meisjes Belga Hoffmann en Hil- drun Claus en de Poolse Elsbieta Krezins- ka tot de Europese topklasse. De gouden medaille bij het hoogspringen d?mes is weggelegd voor de Roemeense Jolanda Balas, die nu al vijf jaar de toon aangeeft. Wanneer onze landgenote Nel Zwier haar prestatie van 1.70 meter herhaalt zou dat „onder Belgrado-spanningen" een formi dabele verrichting zijn. Voor een verrassing kan Aalsmeer's Til ly van der Zwaard zorgen. Zij, de vecht jas, het strijdvaardige type, die tijdens de Nederlandse kampioenschappen zonder concurrentie haar record van 55 sec. pre cies evenaarde, is capabel zelfs de Ierse Maeve Kyle, de Britse meisjes Joy Grie- veson en Jean Dunbar-Sorrel, de Russi sche Yekaterina Parliuk en de Duitse da mes Helga Henning en Vera Kummerfeldt te verslaan. Hardloopster Gerda Kraan T- H V, *-Hv Vechtjas Tilly van der Zwaard kan in Belgrado voor een verrassing zorgen. Belgrado, de Joegoslavische hoofd stad met zijn 588.000 inwoners, gele gen op een heuvel boven de Sava en de Donau, is dit jaar bij alle Euro pese atleten een magisch begrip ge weest. Immers, nog één nacht rest de sportmannen en -vrouwen van ons we relddeel en dan is Belgrado gevan gen in de ban van een groots «pge- zet sportevenement: de strijd om de Europese atletiektitels. Want na de olympische spelen zijn de Europese kampioenschappen het be langrijkste atletiekfestijn en het is daarom niet verwonderlijk dat een ieder met spanning de resultaten af wacht, die in Belgrado's arena zullen worden geleverd. Gaan de Russen, Po len en Duitsers weer een overheer sende rol spelen en hoe staat het met de kansen van de Nederlandse deel nemers? Tot aan de dag van vandaag heerst er in het hoofdkwartier van het or ganisatiecomité, waar toernooileider Vlado Ivkovic de scepter zwaait over zijn 1500 medewerkers, een koortsach tige activiteit. Ruim 1200 atleten uit 28 landen bestrijden elkaar in de pe riode van 12 tot en met 16 septem ber in het stadion van het leger onder het oog van de wereld, die door Euro visie, radio en een legertje journalisten op de tribunes van minuut tot minuut op de hoogte zal worden gehouden. Speciale comités zijn in het leven om niet alleen alle deelne mers en officials te huisvesten, maar i aim 8000 toeristen, die spe ciaal voor de Eurofiese titelwedstrijden naar Belgrado zullen komen. Voor de pers is er een 20-etages tellend hotel uit de grond gestampt, terwijl er voor atleten een..§oort „olympisch dorp" is ingericht bij de sporthogeschool in KofeUtHjak, oftgevëër zevën kiloffieter buiten de Joegoslavische hoofdstad ge legen. Vier sportcentra, met restau rants en alles wat daarbij behoort, staan klaar en leerlingen van hotel vakscholen zijn gerecruteerd om de maaltijden, naar aard en gewoonte van ieder land, te bereiden. Real Madrid won gisteravond in Glas gow met 31 een vriendschappelijke ont moeting tegen Glasgow Celtics. De wed strijd, waarvan het voordelig saldo aan een liefdadig doel ten goede komt, werd door 72.000 mensen bijgewoond. Door doelpunten van Puskas en Amancio sloot Real de eerste helft met een 20 voorsprong af. In de 16de minuut na de hervatting bracht linksbuiten Gento de stand op 30 en een minuut daarna wist midvoor Chalmers de eer voor Celtics te redden. Er is geen onderdeel - de marathon daargelaten, - waarin een voorspel ling zo moeilijk is als op de 100 meter, nu een topman als een Armin Hary ontbreekt. De atleet, die in de finale 10,3 sec. loopt, is de winnaar en kan didaten hiervoor zijn de Polen An. dres Zielinski en Marian Fiok, de Duitse Peter Gamper en de Fransman Joceleyn Delecour. Op de 200 meter ligt de situatie iets gunstiger. Olym pisch kampioen Livio Berutti is uit vorm, maar zijn landgenoot Serge Ottolina, de Polen Foil en Zielinski en het Zweedse idool Ove Jonsson ontlopen elkaar niet veel. Outsiders zijn de Brit David Jones, die Foik eenmaal klopte, terwijl titelhouder Manfred Germar (21 sec.) op papier snellere tegenstanders heeft versla gen. Favorieten op de 400 meter zijn de Brit ten Robbie Brightwell en Adrian Metcalfe. Laatstgenoemde sukkelt met een blessure, zodat de Duitsers Jochen Reske en Man fred Kinder zeker niet kansloos zijn. De Zwitserse revelatie Peter Lang ligt met waterpokken in bed en zal niet deelnemen Bijzonder sterk is ook de Pool Jerzy Ko- walski, die een tijd van 46 sec precies ver wezenlijkte. Van de Fransman Michel Jazy, winnaar van het zilver op de 1500 meter in Rome, hangt het af of hij zowel op de 800 als op de 1500 meter zal starten. Hij is de grootste man op beide afstanden. Geroutineerde atleten als Paul Schmidt en Manfred Ma tuschewski zullen op de 800 meter hun woordje meespreken, terwijl op de 1500 meter de Pool Witold Baran, de Rus Ivan Belitzki en de 19-jarige talentloper Harald Borpoth (Did) alle aandacht zullen vra gen Nu de Oostduitser Hans Grodotzki in Pjotr Bolotnikov op de 5 en 10 km de grote favoriet, temeer, daar hij enkele weken ge leden het wereldrecord op de 10.000 me ter tot 28.18.2 terugbracht. Op de 5000 me ter wacht hem sterke tegenstand, o.a. van de barrevoets gaande Brit Bruce Tulloh. Dat schriele mannetje is van plan het goud te gaan winnen en wanneer dat niet gebeurt, moet zijn tegenstander een nieuw wereldrecord lopen. Titelhouder, de Pool Zdislav Kryskowiak (in 1958 won hij de 5 en 10 km) heeft last van zijn maag en start misschien alleen op de 3000 meter steeple. Een bijzonder sterk veld lopers zal in die finale ongetwijfeld voor een van de hoogtepunten zorgen, met o.a. de Belg Gaston Roelants, de Russen Sokolov, Ko- noc en Yefdokimov, de Duitser Herman Buhl, de Joegoslaaf Slavko Span en de Fin Esko Siren. Op de korte hondenafstand is de Rus Ana- toly Michailov favoriet, terwijl op de 400 meter horden de Duitser Helmut Janz en de Italiaan Salvatore Morale de strijd zul len dicteren. Hoogspringer Valerie Brumel is ongekroond koning en de strijd om de tweede plaats zal gaan tussen olympisch kampioen Robert Shavlakadze en de Zweed Stig Pettersson, die in de afgelo pen weken tweemaal de Amerikaan John Thomas versloeg. Bij het verspringen steekt weer een Rus met kop en schouders boven alles uit, nl. Igor ter Ovanesian, die dit jaar het we reldrecord op 8.31 meter bracht. Een op komende kracht is de Fin Pennti Eskola Polsstokhoogspringer Pennti Nikuia (4.94 meter met katapultstok) oftewel glasfi berstok is favoriet met als sterke tweede de Duitser Manfred Preussger. Josef Schmidt (Polen) is de meest constante hinkstapspringer en de Rus Janis Lusis, de Italiaan Carlo Lievore en de Fin Pauli Nevaila de kansrijkste speerwerpers. De Hongaren Zsigmond Nagy, Vilmos Var ju en de Rus Viktor Lipsnis strijden om de erve van Arthur Rowe bij het kogelstoten. De Britse smid tekende vlak voor de Euro verband met een achillespeesoperatie voor pese kampioenschappen een contract als Belgrado is uitgeschakeld, blijft de Rusrubgy professional Een gouden medaille gaat zeker naar de hoogspringen Jolanda Balas, en ook de technische nummers zoals het speerwer pen (Elvira Osolina), het discuswerpen (Tamara Press) en de vijfkamp (Irina Press) leveren voor Rusland gouden me dailles op. Een felle tweekamp wordt het kogelduel tussen Tamara Press en de Duitse Re- nate Garisch, terwijl bij het verspringen Tatjana Schelkanova als nummer 1 fun geert. Een formidabele sprong van Joke Bijleveld, Helga Hoffmann, Hildrun Claus, Elsbieta Krezinska of Mary Rand-Bignal (ja, die van Eef Kamerbeek) kan alle prognoses omverwerpen. Betty Moore, de Britse hordenloopster ongetwijfeld de snelste van het ogenblik kan, omdat zij in Australië geboren is niet deelnemen, zodat nu Karin Baltzer, Irina Press, Erika Fisch of de Poolse Teresa Ciepla om de medailles zullen strijden. De 400 en 800 meter zal een Russisch- Nederlands-Engelse aangelegenheid wor den, waarbij onze landgenoten Tilly van der Zwaard, Gerda Kraan en Janny van Eyck-Vos een rol kunnen spelen. De sprint zowel de 100 als de 200 meter, wordt uiter mate spannend met als tweestrijd de Duitse miljonairsdochter Jutta Heine en de flegmatieke Dorothy Hyman. Joegoslavische functionarissen hielden gisteravond in het legerstadion, dat aan 50.000 mensen plaats biedt, een generale repetitie voor de atletiekkampioenschap- pen. Verscheidene Joegoslavische atleten liepen enige proefronden om de registratie van de tijden te controleren. Daarna werd een prijsuitreikingsplechtigheid gehouden, waarbij een kapel van het Joegoslavische leger het Joegoslavische volkslied speelde. Tijdens de kampioenschappen zal dit waar schijnlijk niet dikwijls gebeuren, want Joe goslavië is niet sterk op het gebied van de atletiek. Een actiefoto van Tamara Press, de Russische discuswerpster, die on getwijfeld in Belgrado het goud op dit nummer zal veroveren. De voorzitter van de Nederlandse Sport federatie jhr. mr. A. Feith heeft maandag morgen in Wassenaar de raad voor oplei ding en research geïnstalleerd. Deze raad, die tot taak krijgt het N.S.F.-bestuur te adviseren omtrent de bevordering van de sportresearch en de kader-opleiding, zal worden voorgezeten door dr. K. Rijsdorp ('s-Gravenhage), rector van de Haagse academie voor lichamelijke opvoeding. Als leden hebben zitting genomen: prof. dr. N. Beets (Utrecht), hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Leiden, mej. W. J. Bladergroen (Groningen), lector in de kin derpsychologie aan de rijksuniversiteit in Groningen; dr. F. H. Bonjer (Warmond), hoofd van de afdeling arbeidsgeneeskunde van het Nederlands instituut voor prae- ventieve geneeskunde; W. J. van der Bijl (Rosmalen), rector van de katholieke academie voor lichamelijke opvoeding; J. J. Dijkhuis (Heiloo), hoofd van de psycho logische afdeling van de psychiatrische in richting St. Willibrordusstichting in Hei loo; ir. H. F. Hopster, directeur van de R.H.B.S. in 's-Hertogenbosch; S. Kuyper (Amsterdam), rector van de academie voor lichamelijke opvoeding; prof. dr. H. J. Lammers (Nijmegen), verbonden aan de medische faculteit van de r.k. universiteit in Nijmegen; prof. dr. E. J. Leemans (Nijmegen), verbonden aan de r.k. uni versiteit in Nijmegen; P. P. Moerman (Rotterdam), leraar lichamelijke opvoe ding aan het Erasmusgymnasium in Rot terdam; D. H. Schmull (Amsterdam), al gemeen sportleider van de universiteit van de gemeente Amsterdam; P. J. Slot- De wedstrijd tussen de jeugdploegen (18 tot 23 jaar) van België en Nederland aan de vooravond van de interlandwedstrijd NederlandBelgië (10 maart 1963) zal op zaterdag 9 maart in Turnhout worden ge speeld. Voor de Engelse League werden maan dag de volgende wedstrijden gespeeld: eer ste divisie: Aston VillaArsenal 31. Tweede divisie: ChelseaSouthampton 2—0. Advertentie houwer (Duivendrecht), rijksconsulent voor de lich. opvoeding; mevr. N. A. We gener Sleeswijk ('s-Gravenhage), arts, ge specialiseerd als sportarts; dr. J. F. de Wijn (Utrecht), privaatdocent in de voe dingsleer aan de rijksuniversiteit in Lei den; N. G. Vlot, hoofd van de afdeling opleiding en research van de N.S.F., se cretaris van de raad. De werkzaamheden van de raad begon nen maandagmiddag met een oriënterende bespreking met een aantal buitenlandse deskundigen, leden van de internationale raad voor sport en lichamelijke opvoe ding. Hoewel de dinsdagavondmeeting in Hil versum begint met een zwak nummertje voor tweejarigen, waarin Brave Mac en Bring it Again de hoofdrollen zullen ver vullen, is ook de rest van het programma van een uitstekend gehalte. De Grote Prijs van Hilversum brengt de gehele topklasse aan de start, die over een juist verdeelde handicap elkaar te lijf zal gaan. Het is een vuurproef voor de Franse hengst Kan Pom B, die in dit gezelschap zijn echte kunnen moet laten zien. Dat dit zo groot is om de cracks Quicksilver S en Theo Messidor te verslaan, wordt betwijfeld. Favoriet is daarom Quicksilver S, vóór Mitchouka en de wat uit vorm rakende Theo Messidor. Outsiders in dit prachtige nummer zijn Kan Pom B, Visuil S en Jour de Java. In de autostartkoers verschijnen even eens snelle paarden aan de start. De goede vorm van W'endy Hollandia stempelt haar wederom tot de favoriet, vóór Wilster S en Victor Hollandia, wiens goede zomerpres- taties niet mogen worden vergeten. Out sider Walnut Erebus. De Groningse stal Bakker (V Paula en Walnut Hall) is heer en meester in de Dariaprijs, waarin Witty Hanover nog als gevaarlijkste concurrent wordt gezien. De reeks goede prestaties van Y Zella stempelen haar tot de aange wezen kandidaat voor de Daisy Hollandia- prijs, omdat de goede IJsloper aan zijn handicap van veertig meter beslist teveel heeft. Het derde plaatspaard kan Zephyr zijn, vóór Y Dunst. In het vierde nummer moet het goede noordelijke paard Zombro met een be kwame rijder een eerste kans hebben, te meer daar de ruim 2400 meter lange af stand hem uitstekend ligt, hetgeen in min dere mate het geval is met Zane Grey. Zatopeka en Xandover zijn de andere mo gelijkheden in dit zwaar bezette nummer. Daar ook Anna Sofine de goede weg blijft bewandelen zal zij de Dominaprijs voor haar rekening kunnen nemen, gevolgd door Zizi's Juweel, die zich dan voor de derde achtereenvolgende keer net geslagen zal zien. Zoon Erebus en Alice van Haghewey- de kunnen voor een verrassing zorgen. Voor Astrid, die eveneens enige keren in het gezicht van de haven strandde, ligt in de Diplomaatprijs thans de grote kans op haar eerste overwinning, zij het onder be dreiging van Arisien en Anitra. Een ge vaarlijk outsider is Axworthy B. Margaret Smith heeft maandag als eer ste Australische speelster in de geschiede nis het tenniskampioenschap van de Ver enigde Staten op haar naam gebracht. Zij zegevierde in de dames enkelspelfinale met 9-7, 6-4 over de titelhoudster Darlene Hard (VS). Margaret Smith dankte de overwinning niet zozeer aan haar eigen goede spel (zij speelde ver beneden haar normale vorm), maar aan het feit dat Darlene Hard in de 80 minuten durende partij niet minder dan 16 dubbele fouten sloeg. De Amerikaanse barstte in de tweede set in tranen uit, toen een twijfelachtige beslissing van een lijnrechter haar de kans ontnam door de service van de Australische te breken. Het duurde enke le minuten voor zij weer verder kon spe len. Toen forceerde zij alsnog een doorbraak, waardoor zij op 4-4 kwam. Het bleek haar laatste wapenfeit, want door een serie missers bracht zij haar tegenstandster in een winnende positie. Eenzelfde reeks fou- '<Tïi ■WWWWltSMk ten had haar ook reeds de eerste set doen verliezen. Daarin kwam de Amerikaanse bij de stand 7-6 namelijk op setpoint. Zij miste echter de beslissende smash en verloor vervolgens acht punten achtereen, waar door de Australische de eerste set kon inpalmen. Margaret Smith, die bij verras sing in de eerste ronde van Wimbledon werd uitgeschakeld door Billy Jean Mof- fitt, won dit jaar naast de Amerikaanse titel, ook die van Australië en Frankrijk. De finale van het heren enkelspel werd gewonnen door de Australiër Rod Laver. Hij versloeg zijn landgenoot Roy Emer son met 6-2, 6-4, 5-7, 6-4. Twee sets lang speelde de linkshandige Wimbledonkam- pioen tennis van de allergrootste klasse. Emerson stond gewoonweg machteloos. Zijn hardste services werden zo mogelijk nog harder geretourneerd en herhaalde lijk werd hij onhoudbaar gepasseerd door de zwaar gesneden backhand van zijn te genstander. Maar bij 3-3 in de derde set moest La ver de pressie wat verminderen. Zijn sla gen verloren de allergrootste precisie en kracht Emerson rook zijn kans, forceer de een doorbraak, kwam op 5-3, maar maakte toen twee dubbelfouten en zag zijn voorsprong weer verloren gaan. Laver kreeg echter moeite met zijn service. Hij deed drie setpoints te niet bij 4-5, voor dat hij gelijkmaakte en redde er nog een bij 5-6. Het vijfde setpoint bracht Emer son de set. Na de tien minuten rust verloor Emer son tweemaal achtereen zijn service en hoewel de Wimbledonkampioen niet meer tot zijn beste spel kwam, kon hij de par tij vrij gemakkelijk uitserveren. Rod Laver zegevierde in alle grote toer nooien van dit jaar. Het ministerie van binnenlandse zaken van de Westduitse deelstaat Beieren heeft de Oostduitse motorrijders, die wilden deelnemen aan de internationale motor- zesdaagse van 17 tot en met 22 september in de omgeving van Garmisch-Partenkir- chen een inreisvisum geweigerd. Een woordvoerder van het ministerie verklaarde, dat de Oostduitse autoriteiten voorwaarden hadden gesteld, die „eenvou dig niet konden worden geaccepteerd". Zo eisten zij dat er van de deelnemende lan den geen vlaggen zouden worden gehesen. De enige vlag zou dan zijn die van de algemene Duitse automobielclub. Deze voorwaarden heeft Oost-Berlijn gesteld, nadat het hoogste bestuurslichaam in de Westduitse motorsport zijn toestemming aan de Oostduitse deelnemers had gewei gerd om hun vlag (zwart-rood-goud met hamer en passer) mee te nemen en te laten wapperen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13