Papieren band tussen en de Verenigde VGZ en Crown Zellerbach gaan samen papierfabriek bouwen Velsen-N. Staten Nieuwe methode voor boren in zee heeft succes LAHGS SLUIZEN EM HAVENS SÈfj! Iloe de duiven vlogen Strijd tussen DCIJ- Gezellig Samenzijn brengt beslissing Mishandeling op ogger: f 100 boete In Beverwijk wordt Concilie voorbereid Geflatteerde zege van IJmond-dames Hektrawler Junella H 347 Misdragingen van Poolse en N'landse vissersvaartuigen? Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen 5 DINSDAG 11 SEPTEMBER 1962 De banden tussen de Verenigde Staten van Amerika en Velsen zijn nauwer aangehaald dan ooit tevoren, nu besloten is op het Velsen-Noordse fabrieks terrein van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. een nieuwe papierfabriek te bouwen. Hiertoe hebben, zoals men al weet, Van Gelder Zonen en de Crown Zellerbach Corporation in de Verenigde Staten een nieuwe n.v. opgericht. Er komen Amerikaanse technici naar Velsen-Noord om de nieuwe machines te helpen installeren. De nieuwe fabriek zal vermoedelijk in 1964 gereed komen en de verwachting is dat er 53.000 ton speciaal papier (onder meer ponskaartenkarton) per jaar zal kunnen worden gemaakt. Wasmachines - Centrifuges Damlandskampioenschap voor poliopatiënten Damcompetitie hoofdklasse met een andere speelwijze Beker voor beste hengelaars JAARVERGADERING DEM-VOLLEYBAL Heren handbalden niet Arie van der Veer Het is ongetwijfeld interessant iets meer te weten van de Crown Zellerbach Corpo ration, die de grootste papierproducent van de Verenigde Staten is. Crown heeft eigen boomaanplantingen, waarvan de meeste in Brits Columbia te vinden zijn. Ook zijn er wouden in de westkust van de Verenigde Staten. De meeste fabrieken van Crown Zeller bach staan in de westelijke staten. Pulp en papierfabrieken staan in Los Angeles, An- tioch (nabij San Francisco), Lebanon. St. Helens, West Linn, Camas, Port Townsend, Port Angeles, Elk Falls en Ocean Falls. Andere staten waar grote papierfabrie ken van de Crown Zellerbach staan, zijn Louisiana, Ohio en New York. Voorts heeft Crown houtzagerijen, chemische fabrieken, research-centra, tientallen verkoopkanto ren, verspreid over vele staten van Ame rika en Canada. Enige tijd geleden heeft de Amerikaan se maatschappij de mogelijkheden bestu deerd naar het verkrijgen van een markt in Europa, speciaal nu de levensstandaard in West-Europa omhoog gaat en de vraag naar papier en papierprodukten toeneemt. Samengaan Crown's eerste stap in Europa is vorig jaar gedaan. Te Zurich werd de Crown Zellerbach A. G. gevestigd, die weer is sa mengegaan met de Koninklijke Nederland se Papierfabrieken n.v. Van Gelder Zonen, is de tweede grootste papierproducent bin nen de Europese Economische Gemeen schap. De nieuwe fabriek te Velsen is voor de helft eigendom van Van Gelder Zonen en voor de andere helft van Crown Zeiler' Advertenti VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4401 KOOPT BIJ DE VAKMAN 1 Door de inhaalwedstrijd tegen Huissen met li9 te winnen, is het de Amster damse meesterclub Gezellig Samenzijn ge lukt nog met DCIJ gelijk te komen in de strijd om het landskampioenschap datnmen van het seizoen 1961-1962. In de laatste ronde, zaterdagavond 15 september in Utrecht, zal er in de wedstrijd DCIJ— Gezellig Samenzijn de beslissing vallen welk tiental clubkampioen van Nederland 1962 zal worden. Komt er weer een gelijk spel uit de bus, dan zal er opnieuw een be slissingswedstrijd worden vastgesteld. De stand van het toernooi met nog een ronde te spelen is als volgt: 12 12 6 6 6 3 2 1 bach. De Amerikaanse onderneming heeft in het afgelopen jaar voor een bedrag van 562.604.000 omgezet. Er werd een netto winst over genoemd jaar geboekt van $36.679.000.-. Eind december vorig jaar wa ren bij de Amerikaanse onderneming 25.627 mensen in dienst. Aan de veiligheid in de fabrieken te Ame rika en Canada wordt heel veel gedaan. In het afgelopen jaar bijvoorbeeld is er een nieuw vgiligheidsrecord gevestigd. In zes fabrieken heeft men een zeldzaam suc ces geboekt; geen enkel ongeval. De onderneming heeft een eigen fonds, waaruit jaarlijks vele duizenden dollars vloeien naar opvoedkundige, wetenschap pelijke en filantropische instellingen. Se dert het fonds tien jaar geleden werd ge sticht, is er een totaal van vijf en een half miljoen dollar geschonken aan diver se instellingen, zoals Rode-Kruiszieken- huizen. Voorts is het geld ten goede geko men aan de gemeenschap, want belang rijke bedragen werden gestoken in reclas sering. stadsverfraaiing enzovoort. Per jaar worden honderden studiebeurzen verstrekt. Het Amerikaanse bedrijf van de ko- I bij vastgezet zonder dat er een duiker aan ninklijke Shell heeft twee belangrijke te pas behoeft te komen, technische resultaten behaald bij zijn ont- Deze techniek werd ontwikkeld door de wikkelingswerk op het gebied van de ap- afdeling exploratie en produktieresearch paraten voor het opsporen en winnen van I van de Shell Development Company in aardolie op zee. Het is daardoor mogelijk Houston. Verenigde Staten. Het verbinden geworden in volle zee naar olie te boren, 1 en weer losmaken, zowel als het openen ongeacht de afstand tot de kust of de en sluiten van de zware boorputafsluiters diepte van het water. I geschiedt door middel van oliedruk, die via hoge-drukslangen naar de apparaten De eerste is de constructie van een op de zeebodem wordt overgebracht. Daar- booreiland, waar vanaf men onder vrij- bij wordt vaak gebruik gemaakt van een wel alle weersomstandigheden kan boren televisiecamera, waarmee men de werk waar men dat ook wenst. Het effect van zaamheden onder water kan gadeslaan, wind en golven is gering, omdat het Het speur- en ontwikkelingswerk heeft grootste gedeelte dat het drijvend vermo- zeven jaar geduurd en meer dan zeven gen moet leveren onder het wateropper- miljoen dollar (25 miljoen gulden) gekost, vlak is. Het eiland „Blue water", ont- de aanschaffingskosten van het schip en worpen in samenwerking met de Blue Wa- boorduitrusting zijn daarbij niet inbegre ter drilling corporation is dan ook in pen. feite een open rooster, dat opgebouwd De eerste put, waarbij de nieuwe tech- werd uit grote holle cilinders. niek van controle en afwerking onder wa- Op de vier hoeken van dat rooster be- ter is toegepast, werd al geruime tijd ge- vinden zich dertig meter hoge, eveneens leden geslagen in de Golf van Mexico cilindrische kolommen, die voor de sta biliteit moeten zorgen. De diepgang en Gii-fiis Ruc dnf delrl de trim van het eiland worden geregeld! ^lrCUb OdS gdi gCIU met behulp van drijftanks. Tot dusverre werden de meeste zee boringen verricht vanaf veel kwetsbaar- I Circus Bas heeft zaterdagavond in Rotter der installaties, die op de bodem rustten. dam jn de piste van circus Toni Boltini, De „Blue Water' is op het ogenblik overhandigd aan de heer L. van in de Golf van Mexico bezig aan de vier- sto]k voorzitter van het bestuur van „De de boring in bijna honderd meter diep Ark,. de polio-afdeling van het Rotter- water. Nog nooit is er in dergelijk diep damse Zuiderziekenhuis. Het geld is door water geboord. middel van circusvoorstellingen bijeen In het slechtste weer dat men heeft Lebracht meegemaakt golven van ruim acht 8 meter hoogte en windsnelheden van meer „O.B.K." OPENT SEIZOEN dan 100 kilometer per uur is het stam- toneelvereniging „Oefening Baart pen en slingeren van het eiktnd binnen Kunst" uit Beverwijk, geeft zaterdag d0TTV^u §rad,en ,g Jfn 22 september in het Kennemer Theater Het booreiland wordt naar de hoorplaats 00V-<.,0 tnnefUvom-stpllinp van dit sei- haar eerste toneelvoorstelling van dit sei saraoor acm anKers va,, uvn Opgevoerd wordt vNiemand de deur plaats gehouden Het heeft klucht in drie bedriiven door Yvonne gesleept en daardoor acht ankers van tien ton op zijn plaats gehouden. Het heeft een landingsdek voor helicopters, de be manning bestaat uit ongeveer veertig per sonen I bal besloten, op muziek van „De Moon De tweede vondst was een methode voor putafwerking onder water met be hulp van afstandbediening vanaf het zee oppervlak. De apparatuur wordt daarbij uit!", klucht in drie bedrijven door Yvonne Keuls-Bamberg. De regie is van mevrouw Ruth Snel. De toneelavond wordt met een Een geldboete van 100.- of 20 dagen hechtenis heeft de Haagse politierechter opgelegd aan een 46-jarige motordrijver uit Den Haag, die in november van het afgelopen jaar aan boord van een Katwijk- se logger van de rederij Meerburg een jonger lid van de bemanning met een bier fles heeft mishandeld. Terwijl het vissersschip op de Noordzee was kwam het aan boord tot een vecht partij. De verdachte, geïrriteerd door op merkingen van een jonge visser, sloeg er in een vlaag van woede plotseling op los met een bierfles. Hij raakte de knaap in het gezicht. „Het is een formidabele klap geweest", meen de de officier van justitie. „Deze man heeft de fles kapot geslagen op het ge zicht van het slachtoffer". De jonge visser, die volgens de ver dachte een „opsnijer" was, kreeg snij- wonden in zijn gezicht en een hersenschud ding. Hij is overgezet op het hospitaal kerkschip „De Hoop". Aangezien de man nog niet eerder met de justitie in aanraking is geweest wilde de officier nog geen vrijheidsstraf vorde ren. Zijn eis: een week voorwaardelijk en een boete van 100.-. De politierechter liet het bij een boete, vooral ook omdat naar haar mening geen gevaar bestaat dat de verdachte weer tot mishandeling zal ko men. Door het besluit van de algemene jaar vergadering Noord-Holland zal de Noord hollandse hoofdklasse damcompetitie dit jaar anders worden gespeeld als voor gaande jaren. De indeling in twee groe pen is namelijk als volgt: A. Alkmaar, JK.D.A. Crescendo, Jozeph Blankenaar II (allen in Amsterdam), St. Bavo, (Heemstede), Haarlemse damclub, Zaandam en damclub IJmuiden. B. Trefpunt (Uithoorn), C.D.A., Jozeph Blankenaar, Gezellig Samenzijn, (allen in Amsterdam), Oostzaan, Het Oosten (Haar lem), Diemen, Haarlemse Damclub II. De twee als eerste geëindigde clubs van elke groep spelen een enkele finale om de clubtitel van Noord-Holland. De twee eerst geplaatsten komen dan weer uit in de landelijke eindstrijd. Tevens is voor dit seizoen het besluit genomen dat de drie laatst geplaatsten zullen degraderen naar de le klasse. De vijf bovenste van elke groep spelen volgend seizoen 1963-1964 in een klasse van 10 om de clubtitel van Noord-Holland. De Beverwijkse hengelsportverenigingen „De IJmond Vissers" en ,,'t Karpertje" hebben een viswedstrijd gehouden in het Noordhollands kanaal bij Akersloot. In totaal werden negenenveertig bovenmaat se vissen gevangen. In zaal Hoogerwerf vond de prijsuitreiking plaats. De voorzit ter van DIJV, de heer H. Oostervold was van mening dat, ondanks de minder goede vangst, deze ontmoeting een succes is ge worden. Hij reikte hierna de prijzen uit. t Karpertje won dit jaar de wisselbeker met het vangen van de meeste vis. Dertien hengelaars van de Gele Wacht van de P.E.N. en 12 hengelaars van HSV Velsen hebben de jaarlijkse beker-wed strijd gehouden. Het was geen ideaal visweer, want er stond een zeer sterke wind en het water was onrustig. Niettegenstaande de ongunstige omstan digheden werden toch nog 73 bovenmaatse vissen boven water gehaald. Hiervan nam de Gele Wacht er 42 en HSV Velsen 31 stuks voor hun rekening. De Gele Wacht behield aldus de wissel beker. De volleybalvereniging van DEM heeft maandagavond in het St. Jozef-zaaltje aan de Arendsweg te Beverwijk haar jaarver gadering gehouden, onder leiding van voor zitter J. Bruins. Deze volleybalvereniging kan op een goed jaar terugzien, wat de aanwas van het ledental betreft; er zijn vooral vele jongeren toegetreden. In het sportlokaal aan de Kuikensweg wordt ijverig ge oefend. In het bestuur zijn enkele verschuivin gen gekomen. De heer Bruins is voorzitter gebleven, de dames Beers en Steenvoorden zullen de financiën beheren, mejuffrouw Tol is tweede secretaresse en de heer Ver- mey gaat voortaan over het materiaal; de heer Wester werd herkozen als lid van het bestuur. De heren Burger en Schelvis zul len de oefeningen leiden. Op 14 oktober gaat een herenteam naar Rotterdam, om daar deel te nemen aan het toernooi van VICO. NUTSSPAARBANK VELSEN In de periode januariaugustus van dit jaar was de inleg bij de Nutsspaarbank Velsen 22.927; terugbetaald werd 19.569. Vorig jaar was de inleg in de overeen komstige periode 20.564 en terugbetaald werd toen 18,161. De inleggersrekening was per 1 septem ber 1962 14.352.553,65. 2235 2 2*1 MfiM P.v.d.A.-BIJEENKOMST IN ROYAL Uitgaande van de Federatie Velsen van uit het boorschip -ergelaten op de put- deul^^varde"^d mond, juist boven de zeebodem, en daar-1 R september in de bovenzaal van Hotel Royal te IJmuiden een bijeenkomst ge- I houden, tijdens welke men gelegenheid zal hebben afscheid te nemen van de voor malige raadsleden en anderzijds om kennis te maken met de nieuwe leden van de gemeenteraad. 74—66 72—48 60—60 58—62 60—60 54—66 47—63 49—71 DCIJ 6 6 0 Gez. Samenzijn 6 6 0 Huissen6 2 2 R. Damgenootsch. 6 3 0 Groningen 6 3 0 Het Oosten 6 1 1 Treebeek 6 1- 0 Utrecht6 0 1 In het gebouw GSB aan de Kromme Nieuwe Gracht zal zaterdagavond half acht de laatste ronde worden gespeeld met de volgende teams: DCIJ—GS, Treebeek Hussen; GroningenDen Haag; Utrecht Het Oosten. Voor DCIJ is het teleurstellend dat Theo Tielrooy niet beschikbaar is. De opstelling van beide tientallen luidt: DCIJ: Roozenburg, H. Laros, B. Dukel, V. Morseld, A. Ligthart, P. v. d. Berg, H. v. Gerrevink, A. W. Beukema, Leen Vooys, ir M Krijgsman. Reserves: J. van Straten, Leo Binkhorst, K. de Jong en K. v. d. Steen. T Gezellig Samenzijn: Herm de Jongh. J. H. Beeke, J. H. Amsems, W Rustenburg, Ph. Schaap, J. Steenhuis, De Ruiter, R. C. Keller, J. Karsten en C. Bakker. Alyorens donderdag 11 oktober in Rome het tweede Vaticaans Concilie een aan vang neemt, houdt het Katholiek Oriën tatiecentrum voor Kennemerland vrijdag 21 en zaterdag 22 september nog een bijeenkomst in paviljoen „Lommerlust" in Beverwijk. Hier zal het woord worden gevoerd door drie Nederlanders, die gedu rende de voorbereidingen direct bij één der commissies of secretariaten waren betrokken. Dit zijn mgr. P. A. Nierman bisschop van Groningen en lid van het secretariaat voor de eenheid der chris tenen; mgr. dr. A. C. Ramselaar direc teur van het seminarie te Apeldoorn en lid van de commissie voor het lekenapos- tolaat en dr. P. Lucas Brinkhoff, direc teur van het interdiocesaan liturgisch se cretariaat en consultor van de commissie voor de liturgie. Deze bijeenkomst wordt vrijdagavond geopend door deken B. G. Hosman van Beverwijk, waarna mgr. dr. A. C. Ram selaar een inleiding houdt over het on derwerp „Algemene achtergronden vai het komende Concilie en in het bijzon der het lekenapostolaat". Na afloop van deze causerie is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Zaterdagmiddag «snrpekt eerst dr. P- Lucas Brinkhoff des avonds gevolgd door mgr. P. A. Nl" man. Deze bijeenkomst wordt daarop met een groepsdiscussie besloten. BEDRIJFSONTSPANNING Maandagavond zijn op de sportvelden aan de Rooswijkerlaan handbalwedstrijden Het herenelftal van de handbalvereni- 1 gespeeld, die door de commissie voor be ing IJmond kreeg vorige week net op tijd irijfsontspanning waren georganiseerd, bericht, dat het veld van Jahn in het ver- oe uitslagen luiden als volgt Dikkertje re Stadskanaal niet bespeelbaar was. Dien- _Dap 3—8; Heren Labor—Allerhande tengevolge dus zondag geen wedstrijd i5_e; RWM—Servislab 4—3; BBD—Bui Jahn-IJmond. De IJmonddames kwamen echter wel in het veld en wel bij Concor dia in Haarlem. IJmond verscheen met R. I Wagenaar onder de lat. daar doelverdedig- ster W. SchoorI wegens een blessure al leen als veldspeelster kon fungeren. tenhof 16—6; Lab. VinkenbaanPKA 16; IM—ETA Mekog 9—7. NIEUWE E.H.B.O.-CURSUS De E.H.B.O.-vereniging St. Christophorus te Heemskerk organiseert het komende De Concordia-dames namen al spoedig seiZOen wederom een cursus. Deze wordt een 2-0 voorsprong. Voor de rust wist elke donderdagavond gehouden in het Wit IJmond zich echter naast Concordia te Gele Kruisgebouw aan de Bachstraat. Voor schieten (2-2). Na de hervatting deed er gediplomeerde E.H.B.O.'ers worden om de zich een soort „stuivertje verwisselen" twee weken op dinsdag oefenavonden ge- voor. Eerst doelpuntte namelijk Concor- houden. De eerste van deze avonden is dia (3-2), vervolgens IJmond (3-3), even u september. later benutte Concordia een strafworp (4- 3), G Slatmond egaliseerde deze stand ech ter weer (4-4) en kort voor het eindsig- j naai schonk A. Poelman IJmond de (ge flatteerde) zege (4-5). De overige uitslagen zien er als volgt uit: dames: Rapiditas 2-IJmond 2 3-4; he- ren: IJmond 2- Alkmaar 1 13-11; IJmond 3-Zandvoort meeuwen 2 16-5. DE NIEUWSTE trawler van Hull die dezer dagen in de vaart is gebracht, is de hektrawler Junella H. 347. Huil heeft hiermede de tweede hektrawler in gebruik genomen. Al een jaar oud is de hek trawler Lord Nelson II. 330. die in Duits land is gebouwd bij de Rickmerswerft in Bremerhaven. Met 1226 bruto reg. ton en een motorvermogen van 1800 pk be hoort die Lord Nelson tot de grootste hektrawlers die we thans kennen. Dit schip wordt echter weer overtroffen door de Junella, die 1450 reg. ton bruto meet. Dit sc*ip is sfknmstip van de werf Hall, Russell Co Ltd. in Aberdeen, waar ruim 60 jaai geleden al trawlers wer den gebouwd, waarvan we er later ook in IJmuiden hebben kunnen aantreffen. Hull is in het bezit van ruim 150 traw lers, welke vloot is verdeeld over 18 re derijen. De grootste rederij is de Lord Line, met 19 schepen, gevolgd door de King ston Steam Trawling Co Ltd en de St. Andrews Steam Fishing Co Ltd. met elk 18 trawlers. J. Marr Son, de Boyd Line en Hudson Bros Ltd hebben er elk 12, waarna Charleson Smith, met 10, volgt en dan is Thomas Hamling er nog met 9 trawlers. J. Marr Son heeft er een dozijn, maar deze rederij is gevestigd in Fleet wood. Marr heeft nog 14 andere traw lers, zodat deze rederij in het bezit is van 26 visserijschepen, die alle na de oorlog zijn gebouwd. De trawlers van Marr hebben een rode schoorsteen met zwarte top en een geel geschilderde romp met donker rode lijn. In het laatstverschenen nummer van 1 „The fishing news" maakt een zekere heer Eric Alien met verontwaardiging melding van misdragingen door Poolse en Nederlandse vissersvaartuigen waarvan Schotse vissers het slachtoffer zouden zijn geworden. De buitenlanders, zo heet het, opereren in groten getale en dwingen de Britten de eerder door hun bereikte visgronden te verlaten om mijlen verder het maar eens te proberen. De vreemdelingen, zo gaat het verder, halen zelfs de kleinste visjes uit het wa ter en de stropers laten de Britten aldus niets over. Het zijn vooral de Polen, die zich aan deze onverantwoordelijke praktij ken zouden hebben schuldig gemaakt. Mo gelijk nog erger is, zo schrijft de heer Allen, dat ongemoveerd lichtkogels wer den afgevuurd, zodat reddingboten van de Royal National Lifeboat Institute urenlang voor niets de zee hebben afgezocht naar eventuele schepen en mensen in nood. De heer Allen vraagt om krachtige maatregelen ter bescherming van de Brit se vissers tegen de „roversmanieren" van de Polen en Nederlanders. SPORTIEF ACTIEF Op de jaarvergadering van de damclub Sportief is besloten om dit seizoen met twee senioren-tientallen en een jeugd- tiental deel te nemen aan de bondswed strijden. De onderlinge competitie is in middels gestart. Er zijn in de laatste dagen enkele nieuwe leden toegetreden en de verwachting is, dat op de vrijdagse clubavonden, in het Gebouw van het Cultureel Centrum te IJmuiden, zich nog anderen zullen opgeven als lid van Sportief. GROEIEND LEDENTAL BIJ NEPTUNUS De ruim een jaar oude neutrale korfbal vereniging Neptunus in IJmuiden heeft voor de competitie van dit seizoen inge- schreven met twee senioren-twaalftallen, een juniorenploeg en vijf adspiranten- teams. Er komen bij Neptunus steeds nieu we leden bij. ZILVEREN „US MEMMETAEL" Het Frysk selskip „Us Memmetael" uit Beverwijk, gaat in het komende seizoen het vijfentwintigjarig bestaan herdenken. Dit geschiedt vrijdag 1 maart 1963, met een feestelijke bijeenkomst in het Hervormd Jeugdhuis aan de Schans. Het programma hiervoor wordt nog nader bekendge maakt. Vrijdag 9 november wordt het winter seizoen geopend met een toneelavond door de eigen toneelclub. Gespeeld wordt „Dochs fekansje", een vrolijk stuk in drie bedrijven door Meint Visser. Vrijdag 11 januari komt de zustervereniging uit Cas- tricum een gastvoorstelling verzorgen, waarbij de datum voor de resterende bij eenkomst is vastgesteld op vrijdag 19 april. De iJmonden Van de postduivenhoudersver. De IJmonden te IJmuiden namen 80 duiven deel aan een wed vlucht van Neufvilles af (217 km.). Gelost om - 13.30 uur. Eerste duif van Schriever om 14.56 uur, nm rif npfïjnnnl like laatste prijsduif 17.26 uur. Door de harde noord- ötrija om ue perMJUllllJtVC westen wind bereikten de vogels geen grote J 4-V~1 IV^vrl T-ïrJlat-irl snelheid. Bovendien werd last ondervonden van damtitel iNOOra-rlOIianCl regenbuien. Uitslag: Schriever 1 8. Knapen 2 3 5; Antonis 4 6; v. d. Scheer 7 9 16; De Heer 10 15; i li I Verduin 11 14. Wiiekr 12; Surmond 13. De rondwedstrijd om het clubkampioen-I verduin „et Atoom schap van Noord-Holland wordt van 22 Vgn de postduivenhoudersver. Het Atoom te september af tot en met 3 november in Velsen-Noord namen 91 duiven deel aan een wed- TTitpeest eespeeld In de hoofdklasse ne- vlucht van Mons (Bergen in België) af (230 km.). Uitgeest gespeeiu. UJ ue uw Gelost tijdens windstil weer om 8 uur. Eerste men de volgende dammers aan ait toer- duJf van j As)es om 1(l 25 Uur, laatste prijsduif nooi deel 10.38.54 uur. De windstilte heeft de Atoomvlie- A rie Dood J Verhey, P. V. Heerde, gers een aanmerkelijk hoge uursnelheid toege- ae UOOp, staan, die dit seizoen nog met was bereikt. Ge- M. R C. Stahlberg, A. Grooteman, J. middeld kwamen de prijsduiven, die overigens ZiiD J. Bus, M. V. Hal, H. V. d. Vosse, binnen veertien minuten op het hok waren, tot n Kiewiet H Havik, en de heer W. C. ongeveer 95 kilometer per uur. Van de melkers u T ,c niet van de was deze keer de gelukkigste deelnemer D. van Beeke. De heer H. Laros is met van ae de[ Linde, dje van zijn vier vogels er due op oartii. Mogelijk dat J. van Straten van I achtereenvolgens de tweede, vierde en negende nrv rip olaats van Laros zal innemen, plaats kreeg. De heer H. Winkel was ook 11U on- ULY ae plaats van a ,„„t fortuinlijk want met de laatste prijsduif (16) De wedstrijden worden tijdens de week- schoten ziJn twintig meegegeven vogels vei einden gespeeld. I naast Uitslag: J. Asjes 1 11 12; D. van der Linde In de eerste klasse komen voor het 2 4 9; a. Duineveld 3: PhF Martinius 5 6; L. in ae K1MC nrv-prs Veldt 1 17; P. Schoone 8; W. Schouten 10; A. de district Kennemerland uit. de DCY ers ,r ]4. d stijnman 15 i6; h. winkel 18. J. Duivenbode en H. Bosma, voorts ae De sneiviieger deelnemers C. Westerveld en E. Holt- Van de postduivenhoudersver, De Snelvlieger Wamn (Zaanstreek) J. de Wit en J. Blauw- te IJmuiden-O. namen 174 duiven deel aan een kamp (ZaansireeKj, Waterloo pn D wedvlucht van Mons af (230 km Gelostd om 8 boer (Amsterdam) en H. Waterloo en u. ur Eerste dulI van c de Boer Qm 10.25 uur, Broerse (Het Noorden). laatste prijsduif 10.36 uur. Uitslag: E. de Boer 1; gebr. Boender 2 6 19 21 22 25 33; H. in 't Velt 3; GROENTEVEILING BEVERWIJK s. Voet 4 15 20: C. Zwanenburg 11 16 18; B Vis- De noteringen op de Beverwijkse groen, ser^. 14 24 so; R. ^ns^J. de weers^St, teveiling waren maandag: Andijvie 37, sla 23'. R jung 26 29 35; h. v. d. wieie 28. 5—22 spinazie 2250, postelein 22—50, oranje Nassau nnsteipin '>8—51 snijbonen 3493, sperzie- van de postduivenhoudersver. Oranje Nassau postelein -0 0. j te IJmuiden namen 94 duiven deel aan een wed- bonen 4472, pronkbenen 28 65. tomaten v]ucht van Mons a{ (23o km Gelost om 8 uur 9045 bosneen 2138. waspeen 10Zó, Eerste dUü Van E. Schreuder om 10.31.14 uur prei 17—48! 1 laatste prijsduif 10.36 uur. Uitslag: E. Schreuder 1 2 3 4 7 14 16 17; F Bruisschaart 5 6; P. Visser 8 9;A. Waard 10 11; A. Broek 12; P Martens 13; S. Leeuwen 15; Ch. Prins 18; J. Sikkelerus 19. IJmuiden Van de postduivenhoudersver. IJmuiden te IJmuiden namen 104 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af (228 km.). Eerste duif van G. v. d. Struik om 10.31.22 uur, laatste prijsduif 10.36. Uitslag; G. v.t d. Struik 1 17 21; A. J. Waal 2 4 5 8 9 11 12 14 18; P. Hoekstra 3 19; J. v. Or- bergen 6 10; J. de Waard 7 13 16 20; A. Voemnan 15. Bonte Duif De Bonte Duif nam deel met 153 duiven aan een wedvlucht van Mons af (227 km.). Had de heer Sj. Heis vorige week 11 prijsduiven met 16 duiven mee, nu had hij weer een pracht uitslag met 8 prijzen van 16 duiven mee. Door de harde wind hadden de duiven een snelheid van plm. 96 km, per uur Eerste prijsduif van J. Kalde- bach om 10.28 uur, laatste prijsduif 10.36.1 uur. Uitslag: J. Kaldebach 1 7 15 19 20 23 25; E. Klinge 2 3 17: Sj. Hels 4 8 9 13 22 27 29 30: A. Niemever 5; P Verschuren 6 10 24 28; A Verduin 11: J. Minneboo 12; R. Schaper 14 18 26: N. Swart 16; P Griekspoor 21: W. v. Opbergen 31 De Reisduif Van de postduivenhoudersver. De Reisduif te Beverwijk namen 269 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af (232 km.). Gelost om 8 uur. Eerste duif van C. Westrate om 10.25 uur, laatste prijsduif 10.36 uur. Uitslag: C. Westrate 1 12 43: D. Stiemer 2 4 5 9 11 14 28; G. Visser 3 40; R. Westrate 6; Th. de Winter 7 8 22 32 48; S. v. d. Kolk 10: G. Grapendaal 13 24; H. Gaasenbeek 15; G. v. d. Winden 16 20 51; A. Six 17 54; C. Castri- cum 18 36 39; D Philippi 19 41; J. Schipper 21 31; P v. d. Outenaar 23; B Vinke 25 29; H Beentjes 26 38 42: B. v. Vuuren 27 33 50; G. P. Mulder M Riebeeck 34; P de Munk 35 44; A. Snijders 37: H. Zillig 45 49; W. Tuyn 46 J. Schoo 47 52; J. Durge 53. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersver. Ons Genoegen te Beverwijk namen 63 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af (230 km.). Gelost om 8 uur. Eerste duif van F. Blommaerts om 10.26 uur, laatste prijsduif 10.37 uur. Uitslag: F. Blommaerts 1 9: A de Kraker 2 4 6; A. v. Leeuwen 3; A. Goderie 5; J. Kramers 7 12 13; gebr. Vergonet 8 10 11. Een van de eerste na-oorlogse motor trawlers, die voor Marr in 1946 gereed kwam was de Thorina H. 318, nu alweer ruim 15 jaar geleden. De N.V. Visserij onderneming De Vem in IJmuiden kocht dit schip in 1947 aan. Onder dezelfde naam, als IJM. 33, is het vaartuig nog steeds in de vaart. Aan nieuwbouw werd steeds voldoende aandacht besteed maar ook kocht men trawlers aan van andere rederijen. Zo schafte Marr in 1955 de stoomtrawler St. Crispin H. 399 aan, welke in 1947 nieuw in de vaart was gebracht door de West Hartlepool Navigation C. Ltd. Een schip, afkomstig van de werf van Cook, Welton Gemmell te Beverley, groot 559 bruto reg. ton en uitgerust met een -stoomma chine van 785 pk met oliegestookte ketel. Deze trawler kwam in bedrijf onder de naam Junella H. 399 maar heeft kort ge leden deze naam af moeten staan aan de nieuwe hektrawler. De voormalige Junella werd herdoopt in Farnella H. 399. Wat bouw en inrichting betreft, is de nieuwe Junella een kapitaal schip, fraai van lijn maar ook fraai wat de opbouw aangaat. In maart van dit jaar had de tewater lating plaats en op 17 juli kon de eerste reis ter visserij een aanvang nemen. Die heeft 32 dagen geduurd en het resultaat was, dat 5500 kisten vis aan wal werden gebracht, afkomstig van de westkust van Groenland. Zoals gezegd, bedraagt de inhoud 1450 bruto reg. ton. De lengte over alles is 72,68 m, de breedte bedraagt 11,76 m en de holte tot het opperdek 8.07 m. De voortstuwing geschiedt diesel-elektrisch, vermogen 2100 pk. De Junella heeft een zogenoemde slip way en het ruime werkdek biedt de mo gelijkheid het vistuig in de kortst moge lijke tijd uit te zetten en te halen. De vangst wordt meteen op het tussendek gestoit waar de last is aangebracht voor de sortering en de eerste bewerking van de gevangen vis. In het voorste gedeelte van het tussendek bevinden zich de vries- kamers met een capaciteit van 25 ton per etmaal. Het visruim kan 300 tot 350 ton bevroren vis bevatten en daar heerst een temperatuur van -20 graden F. Schipper op de Junella is Charles Dre- ver. Hij heeft de beschikking over alle moderne navigatiemiddelen. De hektrawler Junella H 347, nieuw ste aanwinst van de vissersvloot van Huil. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Prinses Irene van Swansea; Alstern, Gruvon; Wartena, Splitsund; Eemstroom, Shorehamn; Dunera, Ko penhagen; Amstelstroom, Poole; Stad Den Haag, Norfolk, Hoogovens IJmuiden; Titan, Norresund, naar Velsen; Prinsenbeek, Kramfors; Otto Nubel Liverpool; Belgia, Gothenburg; Embla, Stock holm; Bolt, Oslo; Widar, Pepel, voor Hoogovens IJmuiden; Moni, Luvia; Soela, Oxelosund; Ve nus, Londen; Berkelstroom, Manchester; Achil les, Rotterdam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Jannie van Swansea; Tilly, Hamina, naar Zaandam; Green- field, Dordrecht; Ettrick, Antwerpen, voor IJ muiden; Plato, Rotterdam; Rigel, Antwerpen; Leo, Helsinki, Basse Indre, Antwerpen, voor IJmuiden. Maandag vertrokken uit IJmiuden: Lindesin gel naar Gothenburg, van IJmuiden; Plato, Ham burg; Start Point, Rochester, van IJmuiden; Fram, Ipswich, van IJmuiden. Bore 9, Kopenha gen van Velsen; Alstern, Rotterdam; Pandora, Glasgow; Marie Both, Goole; Danae, Rotterdam; Neth. Coast, Rotterdam; Aardenburgh, Rotter dam; Pajala, Lulea, van IJmuiden; Frans Böh- mer. Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Peter Meyer naar Ahus; Catharina Sartori, Montreal; Suffolk Coast, Londen; Stella Stroemer, Aarhus; Zus, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de naven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). DINSDAG 11 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort-Zuid: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. WOENSDAG 12 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, 10 tot 12.30 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd). R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 77: 14.30 tot 17.30 uur (ook volwassenen); St. Jozef huis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. Raadhuis Velsen, 14 tot 16 uur: Spreek uur wethouder van onderwijs. Beverwijk, Meidoornstraat 1, 14 tot 15 u.: Spreekuur wethouder van onderwijs.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5