GRAFZERK VAN VELDHOEN „IN 'T GOEDE UUR" V Chefarine „4 Engels jeugdorkest gaf concert in Haarlems Coornhertlyceum DANSSCHOOL T. GRIEK Op Grand Gala du Disque worden achttien „Edison" uitgereikt 4 krachtige middelen tegen pijn en griep! „Koek" wordt eerlijk verdeeld tussen kijkers en luisteraars m „Provincie" acht zich tekortgedaan door radio- en tv-journaal Toegangsprijzen nu drastisch verlaagd Van Gogh-Museum komt in Amsterdam Portugees studentenkoor naar Nederland NCR V-winterplannen T aylor-medaille voor ir P. J. M. Boes Schuit klem onder brug ixm VOORBEELDIG OPIREOEN WERK VAN ALBERT BE KLERK BEKROÜNB 6 DINSDAG 11 SEPTEMBER 1962 7 Bob Buys Chefarine „4" bevat vier beroemde geneesmiddelen, die te zamen nog krachtiger werken. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen het zonder bezwaar gebruiken, want één der bestanddelen beschermt de maag. „Knipoog naar het kind" P. Zwaanswijk Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 Frans Halsexpositie Kostbare collectie voor Nederland behouden Deense acteur Wieth in Londen overleden Radiotoespraak van de Paus T elevisieprogramma De radio geeft woensdag DEZE MAAND WORDT „In 't Goede Uur" een expositie van grafiek van A. J. Veldhoen gehouden. Deze begaafde jon ge kunstenaar toonde hier al eerder werk. Veldhoen verdiept zich meestal in hele reeksen naar één onderwerp. Wij ontmoe ten hier vooral zijn Spaanse landschap pen, liefdesparen en beelden van het ziek bed. waarnaast nog enige naakten en por tretten. Dat Veldhoen zich veelal richt op wat weinig gebruikelijke of wel eer der, maar dan meer verbloemd behan delde onderwerpen spruit voort uit zijn wil tot getuigen van voor hem zeer bij zondere ervaringen en het voor alles on der ogen willen zien van de realiteit. Dan kan het gebeuren dat Veldhoens re sultaten enige weerzin opwekken. Hij kan zijn als een arts, die lyrisch wordt over een mooi-helende wond, zoals ik dat eens mocht meemaken. Daar het mezelf be trof kon ik dat gebeuren ook meebe- wonderen, maar het valt te begrijpen dat een „buitenstaander" daarbij liever een andere kant uit kijkt. Dit kan ook van toepassing zijn met betrekking tot Veldhoen's beelden van het ziekbed. De wil tot uitbeelden van de verruk king van het minnen is waarlijk niet nieuw te noemen. Het onderwerp „Leda en de zwaan" was er onder meer een vorm voor. Opgemerkt moet worden dat zelfs een vorm als deze geen garantie biedt tegen een eventueel aanstotelijk-zijn van het resultaat. Alles hangt af van de zuiverheid van het karakter van de kunstenaar. Veldhoen bezit, dunkt mij, een grote zuiverheid. ONTROEREND zijn de vrouwekopjes te noemen. Nu kan het daarbij voorkomen dat enkele details te zeer alleen vlees blijven. Een aan de fotografie herinneren de benadering komt bij andere onder werpen van Veldhoen ook wel voor. Maar dat doet ook niets af aan de zui verheid van Veldhoen's verhalen, dat be wezen zijn beste hier geëxposeerde li tho's. De werken waarin het meest van „verbeelding" sprake is. Veldhoen gaat een verre van gemakkelijke weg. De Een landschap van Veldhoen kwaliteit van zijn kunnen is controleer baar als die van zeer weinig andere he dendaagse kunstenaars. En zo constateer ik, naast een zeer eigen en mij vaak meeslepxde expressiviteit toch soms enig tekort nog in Veldhoen's tekenen. Zijn contour is nogal eens niet meer dan een volgen van de uiterlijke omlijning en daardoor te weinig plastiek oproepend. Dat is onder meer zichtbaar aan schou ders en armen van sommige van zijn naakten. Mede-verantwoordelijk voor dit tekort moet hier zijn de opleiding, die Veldhoen kreeg of mogelijk moest ont beren. Dat tekort is ook te zien in de tails van zijn Spaanse landschappen. Het hindert me overigens niet bij het genie ten van zijn werk. Bovendien wordt het juist door het constateren van die tekor ten duidelijk, dat Veldhoen al wat hij aan kwaliteiten bezit, zelf verworven heeft. Op zijn thans vertoonde werk is een verdere ontwikkeling mogelijk en dat kan schone beloften inhouden. Advertentie Een der middelen zorgi ervoor dei de meeg niet ven sireek raekil n BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisja 20 tabletten f 0.80 Handig» stripverpakking 40 tabletten f 1.B0 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 De rel in Kerkrade ontstaan omdat er geen televisieteam tijdig aanwezig was om er het internationale muziekconcours te verslaan is door een VAR A-mede deling al zo'n beetje als een zeepbel uit eengespat. De t.v. kon namelijk de rech ten voor de muziekuitzending niet krijgen. Maar intussen is de vraag nog niet be antwoord of de t.v. nu wel voldoende aan dacht aan de provincie besteedt. Men ver wijt zowel het journaal als de omroep- actualiteitenafdelingen dat er te weinig re gionaal nieuws is en dat er „blijkbaar al leen maar de randstad Holland bestaat". Niet alleen de K.R.O. en de VARA pro beren thans wat meer „in het regionale te duiken." Van N.C.R.V.-zijde is thans ook gezegd dat mén zich kan indenken dat de provincie zich wat stiefmoederlijk bedeeld voelt. Mr. A. van Veen, directeur van de N.C.R.V. zei ons: „Het is louter gebrek aan materiaal. Het actuele nieuws in de provincie is al voorbij voordat er een re portagewagen kan heengaan. We kunnen, en dat doen we dan ook, wel met film werken maar dan is vaak de actualiteit er af, terwijl een andere gebeurtenis al weer voor de deur staat." MINISTER LUNS VOOR DE RADIO (ANP) Minister J. M. Luns zal van daag in een vraaggesprek met de directeur van de Rijksvoorlichtings dienst, dr. G. J. Lammers, voor de radio een toelichting geven op de vorige week bij de Tweede Kamer ingediende nota over de hulp aan minder ontwikkelde landen. Het vraaggesprek wordt uitgezonden van 17.45 tot 18.00 uur over Hilversum I. In de benedenzaal van In 't Goede Uur zijn enkele kleine werken van de beeldhouwer Onkenhout te zien, waar onder dit fraaie houtplastiek je, voor stellend prof. Bronner. De grote, fraaie concertzaal van het Coornhertlyceum daverde maandagavond van de geestdriftige toejuichingen, waar mede de jeugd van de scholen voor voort gezet onderwijs uit Haarlem en omgeving de muzikale prestaties beloonde van een Engels jeugdorkest: „The Symphonic Or chestra of the schools of the County of Leicester". Dit orkest, waarin de muzi kaal begaafdste leerlingen van de middel bare scholen in het graafschap Leicester verenigd zijn, maakt deze maand een tournee door ons land, waarin ook Haar lem werd opgenomen. De drie dirigenten van het orkest, de heren Eric Pinkett, David Pettit en J. E. Neale hebben het zichzelf en de jonge or kestleden voor dit bezoek aan Nederland niet gemakkelijk gemaakt. Hoeveel studie tijd zal de voorbereiding van de uitvoe ring van de vele belangrijke werken, die het tournée-repertoire vormen, niet heb ben gevergd? Er is veel durf voor nodig om composities als de „Academische Fest- ouverture" van Brahms, de Ouverture Carnaval" van Dworsjak, Beethovens Vijfde symfonie, het Pianoconcert van Grieg, Mendelssohns Vioolconcert, om slechts enkele van de werken voor deze tournée te noemen te gaan instuderen en de vele en grote technische moeilijk heden te overwinnen, om nog maar niet te spreken over de eisen wat betreft stijl, muzikale expressie en sfeer. De resultaten van de volhardende ijver van de jonge instrumentalisten konden ook op het concert in het Coornhert Lyceum gedemonstreerd worden met toegewijd? uitvoeringen van veelal prijzenswaardig karakter, waarbij men vaak bewondering kon krijgen voor de belangrijk ontwikkel de technische beheersing. Het concert werd ingezet met de ouver ture „Carnaval" van Dworsjak, een aan trekkelijk geestdriftig stuk, dat met geest drift en stevig werd gespeeld. Prettig was de kennismaking met vier Schotse dansen van Malcolm Arnold, „ve ry Scottisch" met karakteristieke klank effecten. De dirigent Eric Pinkett, die deze vertolkingen leidde, bracht later ook de innemende „Matinées Musicales" van Benjamin Britten tot uitvoering, voortref felijk geïnstrumenteerde muziek, markant en voor „Pantomime" als geknipt voor de opera. Een jongeman uit het orkest speelde met voortvarendheid de finale van Men delssohns Vioolconcert, een vertolking die van de dirigent en het orkest bij het be geleiden bijzondere aandacht vroeg. Voor velen in de zaal zal de uitvoering van „Wand of Youth" van Elgar, de be tekenis van een première hebben gekre- Bij twee foto's van bekroonde inzendin gen voor onze voorronde van de nationale fotowedstrijd „Knipoog naar het Kind" zijn zaterdag, in Erbij, tot onze spijt de onderschriften verwisseld. Het betrof de foto's van respectievelijk mevrouw M. A. Anker-Broekman uit Haarlem en de heer A. H. van den Berg te Zandvoort, die bei den het motief „kind en regenleed" uitge beeld hadden. Het jochie in plastic regen jas was een opname van de heer Van den Berg, het kindje met de paraplu een plaat van mevrouw Anker-Broekman, wie hierbij dus met ons excuus recht wedervaart. Beide foto's werden, zoals men heeft kunnen lezen, door de jury ge honoreerd met een troostprijs van f 10. gen. want van deze Engelse eWftpbffiSt' wordt in ons land maar zeer weinig ge speeld. De knappe uitvoering door "het or kest, dat nu geleid werd door David Pet tit, bracht een aangename ontmoeting met goede muziek, waarvoor de componist uit nemende instrumentale timbres vond. Men hoorde het orkest nog met de po pulaire „Elizabethan Serenade", die als toegift kwam na ovationele bijvalsbetui- gingen. Een schoon intermezzo kwam er op dit concert met het optreden van een uit het orkest gevormd vocaal koor. Met fraaie, vaak verfijnde klank zond het onder direc tie van David Pettit werkjes van Vaughan Williams en Stanford. Vermelding verdient verder de technisch verzorgde vertolking van muziek uit de 12e Serenade voor blazers van Mozart, waarbij de heer Neale als dirigent optrad. Advertentie AANMELDEN VAN NIEUWE LEERLINGEN DAGELIJKS. Wij vormen clubs voor BEGINNERS en GEVORDERDEN. Alle leeftijden - Aanvang der lessen a.s. zaterdag - Privéles volgens afspraak MET INGANG VAN zaterdag 22 sep tember zullen de entreeprijzen voor de Frans Hals-expositie in Haarlem drastisch verlaagd worden, aldus heeft de tentoon stellingscommissie besloten. Dit geschiedt om tegemoet te komen aan de talrijke ver zoeken, vooral van Haarjemmers, voor wie in vele gevallen de huidige toegangs prijs een bezwaar was. Voorts is beslo ten, de tentoonstelling tot en met 30 sep tember ook des avonds geopend te houden. De entreeprijzen worden als volgt ver laagd: Van 2,50 tot ƒ1.- (van 10 tot 17 uur), en van 3,50 tot 2,50 voor de avonduren (van 20.30 tot 22.30 uur). OVERDAG worden ouden van dagen op vertoon van een legitimatiebewijs in de ge legenheid gesteld de tentoonstelling te be zoeken tegen een prijs van 0,50. Ook voor studenten (met collegekaart) en kinderen geldt deze prijs. Voor groepen wordt geen extra reductie ingevoerd. Meer dan 175.000 bezoekers Maandag passeerde de 175.000ste bezoe ker de toegang van het museum. Op 11 augustus werd de 100.000ste bezoeker be groet; op 22 augustus werd het aantal van 125.000 en op 31 augustus de 150.000 be zoekers bereikt. NADAT IN talrijke gesprekken was ge bleken dat zowel de familie Van Gogh als de overheid bereid waren zich belang rijke financiële offers te getroosten om de rijke kunstverzamelingen van ir. V. W. van Gogh voor Nederland te behouden, heeft deze onlangs zijn gehele kunstbe zit overgedragen aan de Vincent van Gogh Stichting. De familie Van Gogh was be reid haar kunstverzamelingen tegen een aanzienlijk lager bedrag dan de geschatte waarde aan de stichting over te doen; de bijdrage van de staat bestaat in 'n sub sidie van 18.500.000 die de stichting in staat stelt, de overeengekomen koopsom te voldoen. De verzamelingen zijn groten deels bekend, doordat zij voor een aan zienlijk deel reeds meer dan 30 jaren in het Stedelijk Museum te Amsterdam zijn tentoongesteld. Toch vormt de uitbreiding van de col lecties voor velen een verrassing. Zij be staat uit: ongeveer 150 schilderijen en ten naaste bij 400 tekeningen van Vincent van Gogh, - de brieven wansnVincent, van zijn broer Theo ep andéren, alsmede andere ar chiefstukken. de „Collectie Theo van Gogh", die meer dan 150 schilderijen en tekeningen van Corot, Manet, Pisarro, Gauguin, Tou louse-Lautrec, Bernard, Monticelli en ve le anderen bevat. Aan deze collectie zal nog een schen king worden toegevoegd van een aantal schilderijen, welke ir. Van Gogh reeds vroeger aan de Theo van Gogh-Stichting ten geschenke heeft gegeven. DE HEER VAN GOGH heeft zich voorts bereid verklaard aan de stichting een be drag van één miljoen gulden te schenken. De staat heeft op zich genomen voor het bewaren van de verzamelingen een Rijksmuseum Vincent van Gogh te bou wen dat in Amsterdam gevestigd zal worden in de onmiddellijke nabijheid van het Rijksmuseum en het Stedelijk Mu- Het Portugese studentenkoor „Coral dos estudiantes da faculdade de letras da uni- versidade de Coimbra" onder leiding van dr. Francisco begint eind van deze maand zijn Nederlandse tournee 1962. Het koor treedt op onder auspiciën van het „In stitute Holanda-Portugal-Brasil" en de stichting „Het Spaans, Portugees en Ibe- ro-Amerikaans instituut". In 1954 werd het koor opgericht met de bedoeling de studenten liefde en begrip bij te brengen voor de zangkunst en de folklore van Portugal. Een jaar later be gon het zich ook bezig te houden met Por tugese volksdansen. Sindsdien trad het koor op in vele Europese steden. Op het programma voor de tournee in Nederland staan oude en hedendaagse Portugese muziek en volksdansen. Op 27 september treedt het koor op in Den Haag in het Cultureel Centrum Op 28 septem ber in de Bachzaal te Amsterdam, 29 sep tember in „De Lantaren" te Rotterdam. Daarna worden nog Eindhoven, Nijme gen en Utrecht bezocht. De Deense acteur Mogens Wieth is gis teren in zijn Londense apartement dood aangetroffen, twee.weken nadat hij hier was aangekomen om met het beroemde Old Vic Theater op te treden. De doodsoorzaak werd niet bekend ge maakt. Een woordvoerder voor de Old Vlc zei, dat Wieth dood in zijn bed werd ge vonden. Wieth, die 42 jaar is geworden, zou An tonio spelen in de „Koopman van Vene tië" van Shakespeare. De voorstellingen zouden 17 oktober beginnen. Wieth, een van de beroemdste Deense ac teurs, was lid van een Deense verzets groep tijdens de tweede wereldoorlog. In de loop van de oorlog wist hij naar Enge land te ontkomen. Dit zou zijn eerste optreden met de „Old Vic" zijn geweest. Drie jaar geleden trad hij op in „The Doll's House" bij het Lyric Theater. Wieth sprak vloeiend Engels zonder een enkel accent. Hij is verschillende malen voor de Brit se televisie opgetreden onder andere als Astrov in „Oom Wanja" van Tsjechov. Door ernstige ziekte verdween hij lange tijd van het toneel in het begin van de jaren vijftig. Zijn terugkeer in de Kon. Schouwburg in Kopenhagen in 1955 was een van de grote evenementen van het sei- De jury's, die de Commissie Collectieve Grammofoonplaten Campagne hebben bij gestaan voor de toekenning van de artistieke erkenning in de vorm van een „Edison hebben achttien artiesten waardig bevonden een dergelijk beeldje naar het ontwerp van de beeldhouwer Pieter d'Hont dit jaar tijdens een Grand Gala du Dtsgwe in ont vangst te nemen. Alleen in de rubriek „gesproken woord" bij de afdeling „Edisons Populair 1962" werd de trofee niet toegekend. Het is de derde keer, dat de C.C.G.C. kest onder leiding van Arturo Easily en „Edisons" uitreikt. In de afdeling „Klas-" siek 1962" gaan de bronzen beeldjes in de rubriek Nederlandse produkties naar Al- bert de Klerk voor „Die Kleinorgel", in de rubriek „concerten" naar Isaac Stern (Bruch-Mendelssohn), in „symfonieën" naar Colin Davis (drie werken van Stra- winsky) in „kamermuziek" naar Sviatos- lav Richter en naar Gerard Souzay, en in „vocale werken en opera" naar prof. dr. Wilhelm Ehmann, Renata Tebaldi en Karl Boehm. De Edisons in de afdeling „populair 1962" gaan naar Jules de Corte voor „Lied jes die eigenlijk niet mogen," Ellen Craa- mer voor „Middellandse Zee", Ella Fitz gerald voor „Ella sings the Harold Arlen Songbook", „The Diamond Five" voor „Pollwinners Jazz", Oscar Peterson voor „The trio live from Chicago", Cliff Ri chard voor „Cliff sings for the young ones", Brenda Lee voor „Sincerely", Ad van der Hoed plüs combo voor „Too close for comfort", Jacques Brei voor „Jacques Brei" en naar Jean Dulieu voor „Paulus de Boskabouter." Evenals vorig jaar zullen ook dit jaar in het Amsterdamse Concertgebouw een klassieke en in het Scheveningse Kurhaus een populaire Grand Gala du Disque-avond worden gegeven, die de „Maand voor de grammofoonplaat", oktober, moet inlui den, wanneer bij de grammofoonplaten- handel, analoog aan de acties tijdens de jaarlijks weerkerende boekenweek, een premieplaat beschikbaar zal zijn. Op deze plaat staan opnamen van Wim Sonneveld en een gesprek van Godfried Bomans met Wim Sonneveld. De avond in Amsterdam op vrijdag 28 september zal worden verzorgd door Re nata Tebaldi, die dan voor het eerst in Nederland optreedt, met het residentieor- OOK DE N.C.R.V. gaat meer dan te voren rekening houden met de snel ver anderde en nog veranderende luister- en kijkgewoonten in ons land. De N.C.R.V. ziet drie grote groepen van luisteraars: ten eerste zij die alleen maar een radio toestel bezitten, ten tweede de t.v.-kijkers die alleen overdag van de radio gebruik maken en op de derde plaats de t.v.-be zitters die 's avonds een bewuste selectie willen maken tussen t.v. en radio. De N.C.R.V laat zich leiden, zo verklaart deze omroep, door het feit dat nog min stens 50 percent van de bevolking alleen aangewezen is op de radio. Bovendien re aliseert men zich dat in één gezin de een televisie wil kijken, maar de ander de voorkeur aan de radio geeft. Deze ge dachten zijn verdisconteert in de radio- en t.v.-programma's. Inmiddels meent men wel dat men er thans aan toe is de t.v.-programma's op geselecteerde groe pen te richten. DAT IS AL gedeeltelijk in de kinder programma's verwerkelijkt en zal zich thans na 1 januari 1963 voorzetten in de vrouwenprogramma's en in de „series" waarin men o.a. aandacht gaat wijden aan recente ontdekkingen op het gebied van het centrale zenuwstelsel. Dezelfde tendens treft men aan in het besluit van de t.v.-secties om de vrijdagavond van half acht tot acht uur voor de tieners te bestemmen. Dit gericht programma zal bij de N.C.R.V. voorlichting geven bij de beroepskeuze van jongelui met onderwer pen als muziek, landbouw en sociale be roepen. De N.C.R.V. wil een radiotraditie her stellen; de dagopening. De ochtendeditie „vandaag" komt voor acht uur te liggen en als het derde net er is wil men deze ru briek elke dag geven, zowel in ochtend als in avondeditie. Er is veel aandacht besteed aan de programmering voor de hoorspelen en de lichte muziek. Op maan dagavonden van de hoorspelen zal de fan tasie van de luisteraar „bespeeld" wor den. Een bijzondere serie is „Oost en West" van Rob Geraerds. 300 uitzendin gen van lichte muziek komen er. De N.C.R.V. heeft er verschillende nieuwe en sembles voor willen aantrekken en er zijn contacten met buitenlandse artiesten. De donderdagavond blijft een radioavond, ge titeld „Samen uit, samen thuis". Op de vrije zaterdagmiddag ontvangt de N.C.R.V. zijn gasten in de studio te Hilversum, biedt een ontspanningsmiddag aan, ver bindt daaraan een wedstrijd en zendt de ze op donderdagavond uit. Direct daarop komt er een seriehoorspel over de ma rine, geschreven door de vlootaalmoeze- niers ds. C. de Bruine en ds. Cassuta. Een ander serieklankbeeld is genoemd „Bij de gratie Gods", vijf uitzendingen die elk tien jaar regeringsperiode van Ko ningin Wilhelmina bestrijken. T.V.-ontspanning DE TELEVISIE zal amusement geven „met als voertaal zo veel mogelijk Ne derlands" Dat zal blijken uit de liedjes maar tevens uit de „Magazines" van Dick van Bommel. Albert Mol en Benavente moeten dat bewijzen met hun amusements programma op zaterdagavond. En ver der treedt dan op Coen Flink in een Ne derlandse versie van het B.B.C.-werk „The Tony Hancock half hour". Zondags wordt het t.v.-feuilleton „Arthur en Eva gegeven, ook een stukje voor Nederland bewerkt buitenlands serietoneel, met Kit ty Jansen en Paul Cammermans. Woens dagavond wordt „Alles draait om moeder" gevolgd door een eenacter of een opera ge geven. Een proef is de nieuwe rubriek „On der vier ogen"; een gesprek met een be kende Nederlander. Op 28 oktober zal men hierin als gast hebben A. Koejemans, de vroegere hoofdredacteur van De Waarheid. Bijzondere zorg heeft de N.C.R.V. besteed aan haar dramatische produkties. Er komt o.a. „Rechtspraak", uit België komt „dorp in opstand" en diverse opdrachten zijn ge geven voor werk van eigen bodem. Met Van Loggem, Keuls, Jan de Koek, Cees Nooteboom en anderen zijn contracten gesloten of besprekingen gaande. In het klassieke thema komt „Koning David", in het romantische genre „De woeste hoog ten", met Rob de Vries in de hoofdrol. Ook de quiz ontbreekt niet. Alexander Po- la komt met „Zoek de zin op". Dit is vooral voor de puzzelaars bestemd. De Nederlander ir. P. J. M. Boes van het centrum voor metaalbewerking van het metaalinstituut T.N.O. in Delft heeft uit handen van de oorzitter van het con gres van de C.I.R.P., de internationale vereniging voor onderzoek op het gebied van de mechanische produktie, prof. ir. Pesante, de Taylor-medaille ontvangen. Het congres, met deelnemers uit 20 lan den, wordt in de Rolzaal te Den Haag ge houden. De C.I.R.P., in 1948 opgericht, stelt zich ten doel de verdieping van het onderzoek en de kennis van de mechani sche bewerkingsmethoden van alle vaste stoffen en het uitwisselen van ervaringen. Paus Joannes XXIII zal vandaag een radiotoespraak houden over het tweede Vaticaanse concilie, dat 11 oktober te Ro me zal worden geopend. De K.R.O zal deze toespraak om 22.40 uur rechtstreeks uitzenden. Een onder een spoorbrug klem zittende zolderschuit heeft het treinverkeer tussen Zwolle en Leeuwarden enige tijd geblok keerd. De zolderschpit „Delfzijl 7" bTeek enkele centimeters te breed voor een spoorbrug in Heerenveen en moest met een kraanwagen worden losgetrokken De trein Wolvega-Heerenveen onder een uur vertraging. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Politieke uit zending A.R. 20.30 Baden in zee (les bains de mer), strandimpressies. 20.45-22.45 Jua rez, speelfilm. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 Jeugdjournaal. AVRO: 17.10- 17.40 Voor de kinderen. NTS: 17.45-20.00 Eurovisie: Europese atletiek-kampioen- schappen te Belgrado. 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20 35 De Flinstones. tekenfilm. 21.00 TV- Dansant: oude en nieuwe dansen. 21.30 Sport. 21.55-22.40 De Kerk en Haar verkon diging, documentaire. hetzelfde orkest onder leiding van Willem van Otterloo dat dan concerteert met de Franse vlolist Christian Ferras, voor de vertolking van een werk van Tsjaikowsky. Voor de populaire avond op zaterdag 29 september in het Kurhaus te Scheve- ningen hebben de organisatoren een reeks bekende artiesten geëngageerd als Vera Lynn, Les Compagnons de la Chanson, Russ Conway, Melita Muzsley, Rudolf Schock, Nana Moeskoury, Conny Froboess, Cleo Laine, Gerhard Wendland, Jan en Kjeld, Los Muchucambos, de Maastreech- ter Staar, Louis Neefs, en anderen. Het Cosmopolitain Orkest zal musiceren onder leiding van daartoe uit Zuid-Afrika over te komen Jos Cleber, terwijl voor de dansmuziek zijn aangetrokken de gezel schappen van Edmundo Ross, Kurt Edel- hagen, Victor Sylvester en „The diamond Five". HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu ziek. (gr.) 7.30 Lichte grammofoonmu- ziek. 7.50 Meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Ra diokrant. 8.35 Mil. orkest (gr.). 8.50 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huis vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen. 11.15 Het kind en de maan, hoorspel. 11.50 Lichte orkestmuziek (gr.). 12.05 Licht or kest en zangsoliste. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Licht orkest. 12.53 Grammofoonmuziek, even tueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Theaterorkest en zangsolisten. 13.40 Das Buch mit sieben Siegeln, oratorium. 15.40 Zang en dans uit Israël. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Jazz-Club (gr.). 17.40 Beurs berichten. 17.45 Blaasorkest: lichte mu ziek. 18.10 Koorzang. 18.30 Het spektrum, lezingen. 18.45 Liederen uit Israël. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Muziek van het Leger des Heils (gr.). 19.30 Radio krant. 19.50 Instrumentaal kwintet. 20.10 Radiophilharmonique orkest en soliste: Klassieke muziek 21.15 De zonen van de verloren zoon, lezing. 21.35 Pianoduo (gr): lichte muziek. 21.50 Kanttekeningen. 22.00 Promenade-orkest, koor en solisten. 22.30 Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 Lichte grammofoonmuziek (Om 7.30: Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Musette-ensemble (gr.) 8.30 Verkeerswen- ken. 8.35 Muzikale ochtendpost (gr.) 8.55 Kookpraatje. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Amusementsmuziek (gr.); 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uit zicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Grand Gala orkest. 11.30 Melodieën-Expres: lichte mu ziek en zang. 12.00 Hammondorgelspel: amusementsmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal kwintet. 13.45 Gesproken portret. 14.00 His torische opnamen: Pianorecital: klassieke muziek. 14.25 Moderne kamermuziek (gr.); 14.45 Volksmuziek uit Opper-Oostenrijk. 15.00 Vrouwen gaan met hun tijd mee. toe spraak 15.10 Voor de jeugd. 1700 Tentoon- stellingsagenda. 17.05 Licht ensemble. 17.35 Europese atletiek-kampioenschappen te Belgrado. 17.50 Regeringsuitzending: Nw- Guinea-Kroniek, door Drs. G. Chr. van Eek. Hoofd Voorlichting van het ministe rie van Binnenlandse Zaken. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Jazzmuziek. 18.50 De Europese atletiek- kampioenschappen te Belgrado. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Grammofoonmuziek. 19.15 Mozes Hess, een Zionistische voor trekker, lezing. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 22.05 Metro- pole-orkest. 20.35 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.45 Mijn drie mannen, hoorspel. 21.55 Grammofoonmuziek. 22.00 Sranang Tori, Surinaams programma. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nieuws. 22.40 Met een knipoog naar de Muzen: muziek en ge dichtjes. 23.00 Pianorecital. 23.30 Interna tionale volksliedjes (gr.) 23.55-24.00 Nws.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7