Dorpsnotabel dupeerde club Gerda Kraan is goed genoeg voor een zilveren medaille Van den Berg leidt in achtste schaaktoernooi van HetOosten Eindelijk een (ontevreden) winnares VOLGENS RUSSEN Antillen verloren Joke Bijleveld niet in vorm? Eder Jofre behield wereldtitel ook van Denemarken Carlile terug Jonkman kwam in tijdnood Koersen Hilversum Van der Linden is midvoor in het voorl. Oranje-team Nederlands elftal weer in training Jeugdig Servette tegen Feijenoord II» t WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1962 13 R. C. Keiler internationaal grootmeester, W. de Jong internationaal meester Voetbal Dr. Steinbach geblesseerd Tegenwoordig lopen wij, nuchtere Nederlanders, niet zo gauw meer warm voor de één of andere sportgebeurtenis. Voetballen valt hier soms buiten, voor de overige takken van sport geldt dik wijls de uitspraak: „Komt toch wel op de televisie". En inderdaad, zittend in een (droge, warme) gemakkelijke stoel en het koffiekopje in de directe nabij heid mist een groot gedeelte van Nederland hedentendage nagenoeg geen enkel facet meer van het be trokken sportduel. Merkwaardig A - - Niet vol Verlaten Jong Oranje Duitse voetbalclubs gaan een belangengemeenschap aan in Ludwigshafen De Engelse League Dammen In goede stemming is de N ederlandse afvaardiging naar de Europese atletiek- kampioenscnappen in Belgrado aange komen. De dames Tilly van der Zwaard, Nel Zwier, Joke Bijleveld, Gerda Kraan en Jannie van Eyck-Vos en de heren Henk Snepvangers en Cees Koch werden in het atletendorp Kosurnjak hartelijk begroet door Eef Kamerheek en Ray van Asten. Dinsdag waren de in oranje trai ningspakken gehulde Nederlanders al druk bezig met de training, ofschoon het parool „rustig aan" dankbaar werd ge accepteerd. Hoe kan het ook anders bij een temperatuur van 35 graden Over de kansen van de Nederlanders wordt door de buitenlandse pers druk ge schreven. Gerda Kraan, die dit jaar op de 800 meter een tijd heeft gemaakt van 2 minuten 6 seconden, is volgens Rus sische zegslieden goed voor een zilveren medailleHet goud is natuurlijk volgens hen althans weggelegd voor Ludmilla Lysenko-Chevtsova. Een hoge verwachting misschien, maar Gerda Kraan voelt zich prima in vorm. Zij bewees dit tijdens de training met ste vige tempolopen, waarbij alle concurren ten goedkeurend met het hoofd knikten en de Russen alles ijverig filmden. Eef Kamerbeek, de Nederlandse tien kamper, die de afgelopen week hard aan zijn vorm heeft geschaafd, verkeert in goede conditie. De Russische trainer Anzarov, die wij naar zijn mening vroegen,' zei: „Diahckov is nog wat jong. De Ne derlander Kamerbeek is zeer sterk op het ogenblik, en de Joegoslaaf Brovnik strijdt onder de ogen van zijn eigen volk, het geen natuurlijk een enorme stimulans is Wassily Kuznetzov is echter de grote rou tinier en ik geef hem de beste kansen". Joke Bijleveld, die wat losse sprongetjes deed, lijkt niet zo in vorm, haar tegen standsters wereldrecordhoudster Tatjana Schelkanova en de Engelse Mary Rand- Bignal, lieten daarentegen uitstekende din gen zien. Laatstgenoemde sprong enkele malen ruim over de zes meter. Cees Koch, Ray van Asten en Henk Snepvangers deden niet veel. Een harde training heeft één dag voor de wedstrijd weinig zin. Tilly van der Zwaard maakte een bij zonder goede indruk. Zij, de vechtjas, zou op deze kampioenschappen als volko men onbekende wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. In alle vroegte heeft de Nederlandse ambassadeur mr. S. G. M. Baron van Voorst tot Voorst, een bezoek gebracht aan onze landgenoten. Vooral om. zoals hij zei, nu eens persoonlijk met de Neder landse topatleten kennis te maken. Het was één dag voor het begin van de Europese kampioenschappen erg rustig in Kosurnjak. Stilte voor de storm? De Russen met showgirl Ludmilla Motina, door de pers tot koningin van deze titelwed- strijden uitgeroepen, voorop hebben op de trainingsvelden laten zien wat zij kun nen. Vooral Tamara Press, de wereldre cordhoudster op discus en kogel, heeft grote indruk gemaakt. Onder de ogen van bijna het gehele dorp bracht zij een ge wicht van honderd kilo omhoog en dat is meer dan menige man kan doen. Op de 100 meter dames bij de Europese atletiekkampioenschappen in Belgrado is de Nederlandse Joke Bijleveld ingedeeld in de tweede serie tezamen met Madeleine Cobb (G.B.), Molina Gorecka (Polen), Jutta De Nederlandse atleten hebben giste ren druk getraind in Belgrado. Op de foto ziet men Gerda Kraan, die er een zonnehoed bij opgezet heeft. Telefoto Heine (Dl'd.), Margit Marko (Hong.) en Ter ry Schueremans (België). Er zijn totaal vier series, de eerste drie van elke serie gaan over naar de twee halve finales, uit elk waarvan de snelste drie zich kwalifi ceren voor de finale. Tilly van der Zwaard is op de 400 meter dames in de derde serie ingedeeld met Ma ria Itkina (Rusland), Pamela Piercy (G.B.), Nada Simic (J.sl.) en Florentina Stancu (Roemenië). Ook op dit nummer zijn vier series. De snelste drie gaan over naar de twee halve finales, waaruit wederom de snelste drie zich plaatsen voor de eind strijd. De Nederlandse damsport heeft er een internationale grootmeester bijgekregen. Op de receptie, die aan de officiële ope ning van het grote internationale toernooi in Hoogezand-Sappemeer voorafging, deel de de heer H. C. van der Vreugde, de voorzitter van de Koninklijke Nederland se Dambond mede, dat de F.M.J.D. (De internationale dambond) met algemene stemmen heeft besloten de Nederlandse dammer R. C. Keiler de titel van inter nationaal grootmeester te verlenen. De heer R. C. Keiler, bekend speler en damjournalist, is 13 keer kampioen van Nederland geweest en is in 1956 als twee de geëindigd in het toernooi om het we reldkampioenschap dammen. Tevens besloot de internationale dam bond aan de Nederlander Wim de Jong (vier maal kampioen van Nederland) en aan Saint Fort uit Haiti de titel van in ternationaal meester te verlenen. De Braziliaan Eder Jofre, wereldkam pioen bantamgewicht, heeft dinsdagavond in Sao Paulo met succes zijn titel verdedigd tegen de Mexicaan Joe Medel. Jofre sloeg zijn tegenstander in de zesde ronde k.o. Een verschrikkelijk harde rechtse hoek maakte in de zesde ronde een einde aan het gevecht. Jofre, die zich in de tweede, der de en vijfde ronde reeds duidelijk de betere bokser had getoond, wenste de strijd zo snel mogelijk te beslissen. Medel verdedig de zich zo goed en zo kwaad als het ging tegen een regen van stoten, maar moest niettemin tweemaal steun zoeken in de touwen. Het voetbalelftal van de Nederlandse Antillen heeft dinsdagavond in Odense met 1 verloren van Denemarken. De rust stand was 20 in het voordeel van de Denen door twee doelpunten van Henning Enoksen. Het derde Deense doelpunt kwam op naam van Ole Madsen. Middenvoor Bi- biana scoorde voor de Antillen. Ongeveer 5.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Zoals bekend hadden de An tillen vorige week woensdag met 80 verloren van Nederland. De Australische zwemcoach Forbes Carlile is naar zijn land teruggekeerd. In de vertrekhal van Schiphol nam hij afscheid van de zwemmers Johan Bontekoe en Bert Sitters (rechts) en de heer De Boer, administrateur van de Bond. Links mevrouw Carlile. De inwoners van de klei ne Middenlimburgse ge meente Nieuwstadt tonen zich hevig verontwaardigd over het gedrag van hun ex-wethouder-loco-burge meester, de heer J. Wid- dershoven. Deze dorpsnota bel, die wel in de nieuwe gemeenteraad zitting heeft, maar niet als wethouder is herkozen, heeft de voetbal vereniging van het 1600 in woners tellende dorpje ern stig gedupeerd. Vorige week liet hij bij het voetbalterrein, waar de vereniging FC RIA al 25 jaar haar wedstrijden speelt, de bekende blauwe bordjes „verboden toe gang" plaatsen. De toe gangsweg sloot hij met prikkeldraad af. De heer Widdershoven kon dit doen, omdat het terrein zijn eigendom is en hij het, zonder dat er iets zwart op wit stond, ver huurde aan de voetbalver eniging, die de huur achter af betaalde. Toen de ter reinknecht zaterdag het veld voor de wedstrijd van zondag in orde wilde ma ken, werd hij door de po litie van het terrein ge stuurd. Het bestuur van de sport vereniging, dat eerst nog geloofde dat de soep niet zo heet zou worden gegeten als deze werd opgediend, berichtte de KNVB toen dat er zondag niet zou kun nen worden gespeeld. De bond toonde zich loyaal te genover de vierde klasser van de afdeling Zuid II en stelde de wedstrijd uit tot een andere datum. In het achtste schaaktoernooi van de Haarlemse vereniging Het Oosten werd dinsdagavond de derde ronde gespeeld. Gelukkig bleken de spelers nu allen pre sent en kon een volledig programma wor den afgewerkt. In de invitatiegroep wa ren het de partijen M. Jonkman-Chr. Vlagsma, drs. C. B. v. d. Berg-C. Orbaan en F. Henneberke-Th. D. van Scheitinga. Een interessant programma waarbij voor al de aandacht was gevestigd op het duel van drs. v. d. Berg. Na zijn zege op F. Henneberke en zijn remise met Chr. Vlagsma had hij alleen de leiding geno men. Een nieuwe overwinning zou hem een fraaie positie aan de top van de ranglijst bezorgen. Welnu, v. d. Berg heeft deze kans met beide handen aan gegrepen. Hij won van C. Orbaan en bracht daar mee zijn score op 2ih uit 3. Weliswaar staat Th. D. van Scheitinga na zijn over winning op F. Henneberke er relatief be ter voor met 1 uit 1, maar met een ongunstig staande afgebroken partij tegen M. Jonkman en een uitgestelde partij nog voor de boeg kan v. d. Berg zijn positie voorlopig als tamelijk gerieflijk beschou wen. Hij heeft er in de derde ronde prachtig voor gevochten. Tegen C. Orbaan kwam hij beslist beter uit de opening en ging in het middenspel tot een wel doordachte aanval over. De stukken werk ten goed samen waardoor de moeilijkheden voor Orbaan steeds groter werden. Het was een logisch gevolg dat dit hem op den duur „hout" zou gaan kosten Eerst verdween de kwaliteit in v. d. Berg's handen en even later ook nog een pion. In de tijdnood keerde de spanning nog even terug, maar Orbaan kon het getij toch niet meer doen keren. Th. D. van Scheitinga bestreed F. Hen neberke met de Siciliaanse verdediging. Er ontspon zich een ingewikkelde strijd waarbij de kansen moeilijk te taxeren waren. Er volgden enkele afwikkelingen die tot een eindspel leidden waarbij de heten eikaars pionnen onder vuur namen. Van Scheitinga rhakte een keer vaker de roos hetgeen er mede anleiding toe was dat hij tot de overwinning kwam. M. Jonkman kon zich na afloop van het treffen met Chr. Vlagsma de haren „r»i hot honfH trekken. In een Ko nings-indisch gevecht had hij zich een fraaie stelling verworven. Door sterk spel wist hij op prachtige wijze een pion te winnen. Hij bracht vervolgens zijn lopers in een positie om een vrijpion de promo tie-opmars te dekken. Vlagsma probeer de nog van alles en had zowaar succes toen Jonkman zijn opmars tot staan liet brengen en zich eenmaal in moeilijk heden met de klok gekomen een re mise door eeuwig schaak liet afdwingen. Voordien had hij een remiseaanbod af geslagen, maar nu was er toch geen ont komen meer aan. Bijzonder spannend ging het deze avond ook weer toe in de hoofdklasse A waar de partijen overwegend in remise eindig den maar daarvoor een zeer vinnige strijd hadden geleverd. Slechts het duel tussen Steijn en Jovanic werd afgebroken. A. Faase, die in een vooruitgespeelde partij met Molerovic ook reeds tot remise was gekomen, leidt nu met 2 punt uit 4. Van avond zullen in hoofdzaak achterstallige en afgebroken partijen worden gespeeld. In de invitatiegroep zijn dat o.a. de partijen Hen neberkeJonkman en V. Scheitingav. d. Berg twee duels uit de eigenlijke tweede ronde. Vooral de laatste partij kon wel eens van beslissende betekenis zijn voor het verdere verloop van het toernooi. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: invitatiegroep: JonkmanVlagsma remise; v. d. BergOrbaan 1-0; Henne berke—van Scheitinga 0-1; hoofdgroep A: SpinhovenMolerovic remise;- Jovanic Steijn afg.; BosscherFaase remise; Mo lerovicFaase remise; B: S. DivicA Herfst remise; van Kampen—v. d. Tak 1-0; Wilmink—mr. Santen 1-0: C: Ivanovic— Altena 1-0; Wolff—M. Divic remise; D: ZivkovicS. Herfst 0-1; Kranendonk- Mol 1-0; Walda—Krijnen 0-1; E: Mihaj lovicKoster 1-0; KasRoubos 0-1; den Hollander—Toeset 0-1; Roubos—Mihajlo- vic 0-1; F: PankovicSlagter 1-0; v. Nieu- wenhuizenHoogland remise; Molt/, er— Michel 1-0; groep 1: Markovic—J. Rothert 0-1G. de Haas—F. Noordhoek afg.; Lin- denhoviusL. Kensen afg.; 2: de Graaff de Waal 0-1; Pancras—Grünfeld 0-1; Duin Verkooijen remise. De Westduitse verspringer dr. Manfred Steinbaeh zal niet deelnemen aan de strijd om de Euröpësë titel op dit onderdeel. Hij heeft last van een oude blessure en acht zich niet in staat in Belgrado zijn kansen naar behoren te verdedigen. De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum gehouden draverijen luidden: Diana Sunshineprijs (1500) met autostart: 1. Brave Mac 1.37.6, 2. Bromelia, 3. Bring it Again L. W 2, P 1,90 en 2,40, C 3,90, K 6. Diplomaatprijs (2040): 1. Exworthy B 1.30.1, 2. Al ja Scotch, 3. Antje K. W 14,80(1), P 3,70, 3,90, 2,80, C 8,70, K 18,40. Domina II-prijs (2040): 1. Alice van Hagheweyde 1.29.9, 2. Amigo, 3. Anna Scotch. W 8,10, P 3,20, 3,90, 4,60, C 6, K 13,90. d'Or Fezprijs (2400): 1. ane Grey 1.28.3, 2. Zombro, 3. ampa. W 4,80, P 3, 2,20, 3,60, C 6,30, K 7,80. Grote Prijs van Hilversum (2400): 1. Jour de Java 1.23.-, 2. Kan Pom B, 3. Ovation, 4. Theo Messidor. W J 4,60, P 2,10, 2,70, 3,90, C 6, K 5,40. Daisy Hollandiaprijs (2400): 1. Yellow- throat S 1.29.5, 2. Yolanda van Oranje, 3. Xylander V. W 11,70, P f 3,40, 4,40, 2,30, C 19,20, K 14,50. Daria-DN-prijs (2000): 1. Veralynn Maire 1.28.0, 2. Woudsnip S, 3. Witty Hanover. W f 7,70, P 2,20, 1,90, 1,30, C J 6,30, K f 15,30. Darling Hollandiaprijs (2000 met auto start): 1. Wanita van Barke 1.24.7, 2. Wal nut Erebus, 3. Yberflöte. W 10, P 4,30, 2,50, f 3,40, C 6,90, K f 11,40. Totalisatoromzet 121.140,50. Met de komst van dit vreemde appa raat kreeg de moderne mens er bepaald een gemak bij; een gemak dat de gene ratie van de twintiger jaren (soms) he laas niet kende. Anders had vast en ze ker heel Europa en Amerika 16 februari 1926 voor zijn toestel gezeten, aan knop pen gedraaid en even later een tennis baan op het scherm gekregen.. Op die zonnige tennisbaan van de Carl ton Club in Cannes bewogen zich twee vrouwen, toendertijd twee beroemde ten- niskoninginnen die dan eindelijk voor het eerst in de geschiedenis van de tennis sport eikaars tegenstandsters wilden zijn. Links staarde de charmante Suzanne Lenglen (26 jaar en Frankrijks troetel kind) peinzend naar haar racket. Rechts trok een uiterlijk ijzig kalme Helen Wills (20 jaar, Californië) zich nergens iets van aan en wachtte rustig op het begin- sein van de umpire. Lang hadden ze kans gezien elkaar te mijden, nu moesten ze onderling wel uit maken wie zich voortaan de sterkste ten nisster ter wereld mocht noemen. Slechts éénmaal eerder tennisten zij tegen elkaar maar dan nog met een partner in het gemengde dubbelspel. Het duo Helen en Charles Aeschlimann leed toen een ne derlaag tegen hun tegenstanders Suzan ne en Henri de Montpurgo. Weer daarvoor maakten zij er zelfs een spelletje van elkaar op de tennisbanen te ontlopen. Ze deden namelijk wel eens sa men mee aan hetzelfde toernooi, doch dan voelde Helen plotseling niets meer voor" het enkelspel en Suzanne wilde op eens alleen maar het dubbel spelen Toch bewonderden zij elkaar. Suzan ne (zes maal „Wimbledon") vertelde eens aan verslaggevers, dat ze Helen (na Suzanne acht maal „Wimbledon") „een aardig kind" vond. Enkele dagen later merkte dezelfde Suzanne echter op, na dat ze Helen een tijdje tijdens haar spel had geobserveerd: „Is dat niet koddig." Helen hoorde de opmerking wel, zei ech ter niets terug. Nog moeilijker kreeg de bekende diplo- maat en schrijver Brand Whitlock het eens. Verslaggevers vonden Helens lan gere rokje een handicap voor de strijd tegen Suzanne. Whitlock ging hier niet op in, maai^ antwoordde slechts: „Het rokje van Helen is lang op een fatsoen lijke manier." Waarop de journalisten enigszins geprikkeld vroegen of hij daar mee bedoelde dat Suzanne's rokje dan onfatsoenlijk was. Haastig maakte de di plomaat het gesprek af met: „Dat ver schil van enkele centimeters zal beslist geen invloed hebben op de wedstrijd. Het beïnvloedde het duel natuurlijk niet, evenmin als de beschrijving van een journalist, die Helen met platvoeten liet lopen gelijk een indiaan of een de tective^). Maar goed, 16 februari stond dan het wereldtenniskampioenschap voor vrou wen op het spel. Bijna het gehele publiek (en dat waren er nogal wat) steunde Suzanne. Het Franse meisje begon uiterst voorzichtig, doodsbenauwd voor de moor- dendharde forehand van Helen. Ze liet Helen voortdurend naar het net komen, om haar dan direct weer ver terug naar de achterlijn te jagen. Het iets zwaarde re en daardoor langzamere Amerikaanse meisje hield het tempo nauwelijks vol. Suzanne schreef met 6-3 de eerste set achter haar naam. In de tweede set nam Helen evenwel een 3-1 voorsprong. Op dat moment stopte Suzanne, dronk een slokje cognac, hetgeen de rust in haar spel te rugbracht. Spoedig nadien wijzigde Su zanne de stand weer in haar voordeel: 5-5. Maar toen deed er zich een incident voor. Hard sloeg Helen de bal over het net en precies voor de witte achterlijn kaatste deze op de grond. Een toeschou wer schreeuwde heel luid „out". In de veronderstelling dat dit door een official was geroepen, stroomde iedereen de baan op. De werkelijke officials beslisten ech ter dat de bal geldig was. Suzanne had nog niet gewonnen. De tenniskoninginnen namen hun plaat sen weer in, om, kort daarna voorgoed op te houden. De nerveuze Suzanne had zich met 8-6 de sterkste getoond. De Suzanne Lenglen (links) en Helen Wills, twee tenniskoninginnen van vele jaren geleden. Frangaise verdween, bijna bedolven on der de bewonderaars, van de baan. Stil, door iedereen verlaten bleef Helen ach ter. Totdat er een jeugdige Amerikaan Fred Moore, op haar toe trad en waar derende woorden sprak, zo in de trant van „Wat speelde jij geweldig goed". (Later werd Helen mevrouw Moory). Helen antwoordde vrij kortaf: „Er ko men nog wel meer wedstrijden." Die speelde zij inderdaad, doch nimmer meer tegen haar rivale Suzanne. Waarom niet? Alleen Suzanne en Helen kunnen hier antwoord op geven. Waarschijnlijk von den zij deze ene zenuwslopende wedstrijd voldoende. Vast staat dat dit gevecht bei de tenniskoninginnen geen bevrediging schonk. Aan een kwaadaardige vorm van bloedarmoede overleed Suzanne 4 juli 1938. Velen kenden haar al niet eens meer, tegenwoordig zullen waarschijnlijk weinigen ooit over Suzanne en Helen ge hoord hebben. Toch bezaten zij beiden eens de titel van tenniskoningin. L. M Het voorlopig Nederlands elftal, dat woensdag 19 september in Eindhoven een oefenwedstrijd speelt tegen PSV, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Merwe (NAC). Achter: Petterson (Blauw Wit) en Ouder- land (Ajax). Midden: Schrijvers (NAC), Pronk (Ajax) en Muller (Ajax). Voor: Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), Van der Linden (DOS), Prins (Ajax) en Keizer (Ajax). Reserves zijn Lagarde (SC Enschede), Tijm (Ajax), Van Wijk (Volewijckers) en Tol (Volendam). Voor de centrale training van het Neder lands elftal, welke vandaag in het KNVB- centrum in Zeist begint, zijn de volgende 16 spelers uitgenodigd: Van der Merwe (NAC), Lagarde (En schede), Petterson (Blauw Wit), Renders (PSV), Wiersma (PSV), Muller (Ajax), Pronk (Ajax), Schrijvers (NAC), Van Wis sen (PSV), Henk Groot (Ajax), Keizer (Ajax), Kruiver (Feyenoord), Van der Kuil (PSV), Van der Linden (DOS), Prins (Ajax) en Swart (Ajax). De centrale training is ter voorbereiding van de landen wedstrijd tegen Denemarken op 26 september. Op 19 september speelt het voorlopig Nederlands elftal in Eind hoven een oefenwedstrijd tegen PSV. Ook Jong Oranje gaat zich voorbereiden op de wedstrijd tegen Denemarken (tot 23 jaar), die op woensdag 26 september in Veendam wordt gehouden. De volgende 27 spelers zijn uitgenodigd voor de centrale training van morgen in Zeist: Doesburg (Sparta), Jongbloed (DWS), Van Leeuwen (Sparta), Romeyn (Feye noord), Borghuis (GVAV), Engelen (Roda), Jochems (Velox), Libregts (Feyenoord), Meyers (Sparta), Mul (NAC). Vriens (Wil lem II):-Zoetendal (GVAV). Adelaar (Spar ta), "Bosveld "(Ènsënede), Geurtsen (Velox), Goesgens (BW), Heynen (ADO), Hoenen (PSV), Lefering (Go Ahead), Pelk (Volen dam), Petersen (Ajax), Visschers (NAC) en Wolbers (PSV). Het elftal van de Zwitserse club Servette voor de vandaag in Genève te spelen wed strijd tegen Feijenoord voor de eerste ron de van het toernooi om de Europese voet- balbeker voor landskampioenen, is als volgt samengesteld: Doel: Schneider. Achter: Maffiolo en Debaillets. Midden: Maylan, Roesch en Pazmandy. Voor: Nemeth, Makay, Mekloufi, Bosson en Georgy. Trainer Snella heeft voor deze ontmoe ting de voorkeur gegeven aan de jeugd. Geroutineerde krachten als de Joegosla vische spil Cmkovic, linksbinnen Fatton en middenvoor Robbiani werden niet op gesteld. Het team van Feijenoord is dinsdagmid dag per trein in Genève aangekomen. Trai ner Franz Fuchs, die zondag in Zürich de ontmoeting GrasshoppersServette heeft bijgewoond, was nog niet in staat de op stelling van zijn ploeg te geven. Rechtshalf Kreyermaat, linksbinnen Bouwmeester en linksbuiten Moulijn hebben namelijk lichte blessures. Waar in Nederland dagenlange gesprek ken over worden gevoerd, in vrijwel alle gevallen zonder enig resultaat, daarover is men het in Ludwigshafen spoedig eens geworden. In verband met de instelling van een Bondsliga (in Nederland de ere divisie) zijn de vier grote voetbalclubs in Ludwigshafen, te weten Tura, LSC en BSV Oppau, alle uitkomende in de Ober liga, alsmede Phoenix Ludwigshafen (twee- da klasse), overeengekomen een belangen gemeenschap aan te gaan. Uit de vier clubs zal het sterkste elftal worden samengesteld, dat reeds nu in het Zuid-West-stadion vriendschappelijke wedstrijden zal gaan spelen om tezijnertijd goed te zijn inge speeld. Een idee, dat in ons land met zijn te grote aantal betalende clubs en zijn versnippering van spelers, navolging ver dient. De uitslagen van de dinsdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luid den: eerste divisie: Ipswich TownMan chester City 0-0; Nottingham Forest Blackpool 2-0. Tweede divisie: Preston North EndLu- ton Town 3-1; Rotherham UnitedSunder land 4-2; Scunthorpe UnitedSwansea Town 1-0. ZWEMMEN. De Groningse zwemster Korrie Winkel zal morgenavond in het Helperzwembad in Groningen een aanval doen op het Nederlands record 200 meter rugslag (25 meterbaan), dat met 2 minuten 32,1 seconden sinds 31 mei 1960 op naam staat van Rini Dobber.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13