l wm Hendrik Lasschuit gaf een concert op het orgel van de Sint Bavo Internationaal Vocalisten met uitstekend concert Concours besloten Rendier wilde niet rennen 1WEE NOODZAKELIJKE DINGEN VOOR DE ZATERDAG AVOND Schilderij van naakte Christus taboe HALF MILJOEN SUBSIDIE VOOR JUBILEREND KUNSTMAANDORKEST K R M E R T mm Koffie Ei h$e Naar een zelfstandig „muziekcentrum" voor Noord-Holland Visser-Neerlandiaprijs voor Hella Haasse Frank Sinatra ziek Nieuwe werken bij het Scapino Ballet Nieuw programma van „Tingel-Tangel" Nieuw radiostation voor Suriname Albert de Klerk's „Prix du Disque BEKROONDE ZANG IN 'S HERTOGENBOSCH Kunstcensuur in Zuid-Afrika WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1962 .7 OPNAMEN VOOR „DE OVERVAL" GESTART Opera-fragmenten Jos. de Klerk - f Een bad nemen en Panorama lezen. Be gin er nog deze week mee. De stichting ter bevordering van hygiënische gewoonten (S.T.B.V.H.G.) is het met ons eens. „Het zilveren bruidspaar" Piet Kee geeft een orgelconcert Twee Nederlanders bij „Susana y José" De radio geeft donderdag 7elevisieprogramma In de Cinetone-stu- dio te Duivendrecht is men deze week begonnen met de op namen voor de nieu we Nederlandse speelfilm, die „De overval" gaat heten. De film wordt ge regisseerd door de Engelsman Paul Ro- tha, de leiding van het camerawerk heeft de Belg Pros per de Keukeleire. Op de foto een scène uit een der hoogtepunten van het verhaal: een groep (met in het midden Jan Blaaser), die de terugtocht van de overvallers in het nachtelijk duister moet dekken. DE ORGELBESPELING in de Haar lemse Grote Kerk was dinsdagavond toe vertrouwd aan de organist van de Nieuwe Kerk, Hendrik Lasschuit, die tevens als registrant van onze stadsorga- nisten nauw betrokken is bij de praktijk van het orgelspel in de Bavo. HET WAS dus niet te duchten, dat hij bij zijn registerkeuze in riskante experi menten zou vervallen en wat doorgaans het gevaar is waar vreemde organisten vaak op stranden bij zijn spel geen reke ning zou houden met de akoestische wer king van de klank. Van zijn vertrouwd-zijn met de situatie getuigde al direct zijn ver tolking van de korte Prélude en Fuga in F van Vincent Lübeck, die men kon prijzen om de evenredige klankverhoudingen en om de duidelijke articulatie, die de struc tuur van de fuga in haar lichte tinten zeer doorzichtig maakte. DIT DUIDELIJK houden van het polyfo ne weefsel is bij het orgelspel een toets steen van belang. Lasschuit wist hieraan ook opvallend te voldoen in de prachtige Fuga in E van Joh. Ludwig Krebs, waar van hij ook de opbouw markant realiseer de. Van de beide nummers van Francois Couperin kon mij vooral het eerste, „Do- mine Deus" bekoren; de melodie „en tail le" was daar een klankschone vondst. In een koraalbewerking van Georg Böhm leek mij de klankfantasie van de interpreet Zater zijn vertegenwoordigers van het Noordhollandse muziekleven in alle scha keringen bijeengeweest te Bergen, daar toe uitgenodigd door de Culturele Raad Noord-Holland. Behandeld werd de con clusie, neergelegd in het voorwoord tot het gepubliceerde rapport over de huidige situatie van het muziekleven in deze pro vincie. Met deze conclusie, namelijk dat een sectie muziek in de Culturele Raad moet gaan functioneren, toonde men zich van alle kanten ingenomen, en zegde men medewerking toe. In feite is de sectie derhalve reeds op gericht. De sectie heeft tot taak adviezen op te stellen, naar binnen en naar bui ten, gevraagd en eigener beweging, over de talloze vraagstukken waar het muziek leven voor staat. De sectie zal bestaan uit een twintigtal personen, aangewezen door de provinci- ties en instanties, groepsgewijs onderver deeld in: harmonie en fanfare, koorzang, overige amateuristische uitingen, het mu ziekonderwijs en de groep van toonkunste naars. Een der eerste taken zal zijn, voorberei dingen te treffen voor een zelfstandig „mu ziekcentrum Noord-Holland". Dit najaar zal de sectie, in voorlopige samenstelling, met haar vergaderingen aanvangen. Zo wel bij de culturele raad als bij organi saties en instellingen leeft de verwachting dat uit een doelmatige werkwijze van de sectie, gedragen door het gehele muziek leven, goede resultaten zullen voortko men. DE ZWARTE SCHIJF waarmee de H lemse stadsorganist Albert de Klerk de „Prix du Disque" alias de „Edison" ver diende, is de Telefunken-plaat AWT 9409-C Onder de titel „Die Kleinorgel" bevat zij opnamen, gespeeld op zeldzame kleine or gels (regaal, tafelorgel, kistorgel, secrétai re- en kabinetorgels), daterend van de 16de tot de 18de eeuw, die verleden jaar, ter gelegenheid van de her-ingebruikneming van het grote Bavo-orgel in de Vleeshal een unieke expositie vormden en waarvan de bespelingen bijzonder veel belangstel ling genoten. Het Internationale Vocalisten Concours, dat verleden week te 's-Hertogenbosch als een jaarlijkse traditie werd gehouden heeft dinsdagavond zijn afsluiting gekre gen met een concert, dat door het Bra bants Orkest in het Bossche „Casino" werd gegeven met medewerking van de eerste en tweede prijswinnaars van het concours. Op dit concert waren de uitvoerings-om- standigheden anders dan bij de wedstrijd, want nu kregen de solisten speciaal gele genheid om hun capaciteiten op het gebied van de opera te tonen. Weliswaar ging het hier om uitvoeringen in concertvorm, maar de vocalisten konden rekenen op de steun van een orkest, waardoor in belang rijke mate aan de gewenste uitvoerings vorm van de opera-arias tegemoet werd gekomen. Zou de jury bij de beoordeling van de zang op deze avond tot een zelfde prijzen- toekenning zijn gekomen? Ik heb mij dit afgevraagd na het luisteren naar verruk kelijke zang, van de winnaars van de tweede prijs op deze slot-avond. Ik heb mij daarbij ook afgevraagd of het aan wijzen van de „beste" vocalist op dit con cours niet te veel in het vlak van grote betrekkelijkheid wordt getrokken. Op dit concert kon men „absoluut" vast stellen hoe de Tsjechische zanger Ri chard Novak en de Amerikaanse zanger Frederick Gersten, die beiden een twee de prijs kregen toegekend, zich met de voordracht van opera-aria's in hun ele ment gevoelden en dat zij een minstens even voortreffelijke indruk maakten als de eerste prijswinnaar de Belg Jules Bastin, die voor het waarborgen van een goed re sultaat leek aangewezen op bijzondere aria's, waaraan hij zijn persoonlijke, gees tige mimische kwaliteiten dienstbaar kon maken. Zo konden de arias „Une puce gentille" en „Sérénade" uit „La Damna tion de Faust"'van Hector Berlioz zeer veel meer voldoening geven dan de derde „Voici des roses" uit hetzelfde werk. Ove rigens bezit Jules Bastin een uitstekende stem met een aantrekkelijk bas-bariton timbre. De zanger Richard Novak schonk met zijn sonore, typisch „Slavische" bas-stem veel vocaal genot en bovendien gaf hij aan zijn vertolkingen van opera-aria's van Verdi en Tsjaikofsky een spannende dra matische inhoud. Dramatiek werd ook gegeven door de bariton Frederick Gersten in zijn door fraaie klank uitmuntende voordracht van opera-aria's van Verdi. In vocaal opzicht maakte ook de Poolse sopraan Zofia Anna Wilma indruk met een aria van „Blondchen" uit Mozarts Die Entführung aus dem Serail". Op hoog niveau, mede door de prachtige beheer sing der coloratuur, kwam zelfs de vertol king van een aria uit „Lucia di Lammer- moor". Maar de dramatische spanning van haar voordrachten bleef te weinig in tensief, zodat de waarde van haar zang voornamelijk werd bepaald door de aan gename, heldere klank van haar eveneens „Slavische" stem. Veel hadden de solisten te danken aan de betrouwbare muzikale begeleiding van het Brabants Orkest, dat geleid werd door de dirigent Hein Jordans. Met zelfstand! ge soliede en klankrijke uitvoeringen van werken van Handel, Schubert en Rossini, met geestdrift gedirigeerd door Jordans, heeft het orkest zich op deze avond van zijn beste zijde doen kennen. P. Zwaanswijk Albert de Klerk HET IS VAN Albert de Klerk een geluk kige gedachte geweest deze collectie, uit verschillende landen bijeengebracht, in hun toevallige confrontatie op de plaat te ver eeuwigen, ieder instrument met een com positie die bij zijn klankkarakter past. Zo bevat de plaat muziek van Palestrina, Frescobaldi, Sweelinck, Buxtehude, Tho mas de Santa Maria, Gibbons, Casanoves, Zipoli, Couperin en Corrette. Zij verenigt dus tal van historische aspecten van de orgelkunst, die met een geïllustreerde „or- gelbrief" nauwkeurig omschreven worden. Men kan de bekroning van Albert de Klerk zien als een vrucht van de activiteiten van het Haarlems Orgelcomité. Dc lankmoedige minnaar. De Neder landse Comedie heeft in studie genomen het stuk De lankmoedige minnaar (The complaisant lover) van Graham Greene in dp vertaling van Alfred Pleiter en onder ras:e van Ank van der Moer. Het bestuur van het Algemeen Neder lands Verbond in Den Haag heeft een Visser-Neerlandiaprijs toegekend aan me vrouw Hella S. Haasse te Amsterdam voor haar toneelstuk „Een draad in het donker". De prijs zal haar worden uitgereikt op za terdagmiddag 6 oktober in het Parkhotel in Den Haag. Gelijktijdig zullen twee Visser-Neerlan- diaprijzen voor muziek worden uitgereikt, aan de heren Ary Verhaar uit Den Haag voor zijn stijkkwartet „Vivos Voco", opus 58, en Oscar van Hemel uit Hilversum voor zijn zesde strijkkwartet. Het is voor de twaalfde maal dat de Visser-Neerlandia prijzen worden toegekend. In februari wer den reeds negentien prijzen uitgereikt. De zanger en filmacteur Frank Sinatra is dinsdag in het Ceders van de Libanon- ziekenhuis te Hollywood opgenomen. Hij zal daar enkele dagen voor observatie en onderzoek moeten blijven. minder gelukkig. Maar voor de Ricercare („Hommage a Sweelinck") van Albert de Klerk trof de organist raak de sonore complexen, die de karakteristiek van elke expositie treffend dienden en in de coda een pakkend effect tot stand brachten. Een rustige psalmbewerking van Cor Kee kwam in grondspel mooi tot haar recht. TOT BESLUIT hield Hendrik Lasschuit een warm pleidooi voor Choral II van zijn leermeester, wijlen Jacob Bijster. Met dit stuk vermocht hij, naast zijn technische vaardigheid op de klavieren, zijn ver trouwd zijn met Müller's klankgeheimen overtuigend te tonen. In de eerste helft van december zal het Scapino Ballet in de Rievierahal te Rotter dam de première geven van een folklo ristisch ballet van Nederlandse volksdan sen en gebruiken, ontworpen door Hans Snoek en Jan Rebel. De pianist van het ballet, Joop Nuyten, heeft de muziek gecomponeerd en bewerkt. Verdere medewerkenden aan dit ballet zijn mevrouw Cars (kostuums), de Rotterdam se schilderes mej. Ruygrok en Giel de Mij (decors). Mevrouw Femke van Doorn- Last heeft al een aantal dansen met Scapinoleden ingestudeerd. In de Rivierahal zullen een week lang voorstellingen voor de jeugd worden gegeven. Op het programma van het Scapino Bal- letstaat voorts het ballet „Carnavals- grap", waarmee emplooi is gevonden voor het overschot aan balletkostuums. Hieraan werken mee de heren Langeveld (decor), Rebel (choreografie) en Nuyten (muziek). Aan Albert Mol is een opdracht ver leend, het verhaal van Pinokkio in ballet- vorm te gieten. Hiervoor zal het decor worden verzorgd door de heer W. Ledel de muziek door Cor Lemaire. Het ballet zal 27 oktober ter gelegenheid van de Kin derboekenweek worden uitgevoerd. Mej Greetje Donker, assistente van het Scapi no Ballet, zal in opdracht van de regering het ballet-„strip" vervaardigen, met me dewerking van Jan Bons (decor en kos' tuums) en Nico Schuit (muziek). Onder auspiciën van het Brabants Or kest zal het Scapino Ballet 20 oktober in Tilburg het ballet voor het werk van Karl Orff „Carmina Cutulli" (voor orkest, koor en ballet) uitvoeren. Koor en orkest staan onder leiding van dirigent Van Tricht. Advertentie PANORAMA NASSAUIAAN St HAARLEM De Zuidafrikaanse „censuurraad" heeft dinsdag bepaald, dat twee schil derijen, voorstellende Christus aan het kruis, niet mogen worden tentoon gesteld. Het ene doek, geschilderd door de ge kleurde kunstenaar Ronald Harrison, stelt Christus voor als een neger met het gezicht van de voormalige Zoeloe leider Albert Loethoeli, die de Nobel prijs voor de vrede heeft gekregen. Aan weerskanten van het kruis staan twee Romeinse soldaten, die duidelijk de ge laatstrekken hebben van premier Ver woerd en diens minister van justitie, Vorster. Het andere verboden schilderij is vervaardigd door Harold Rubin uit Johannesburg, die een naakte Christus aan het kruis heeft afgebeeld. Dit doek werd in juli jl. door de politie in be slag genomen, toen het op een tentoon stelling hing. De jaarlijkse uitgave „Juliana Regina" heeft voor 1962 de titel „Het zilveren bruidspaar", hetgeen te begrijpen is want in dit jaar is het huwelijksfeest van het koninklijk paar uitbundig gevierd. In de uitgave met ruim honderd foto's van het koninklijk gezin is een belangrijk deel ge wijd aan de dagen van eind april en be gin mei. „Juliana Regina 1962" is het veertiende deel in de reeks die samenge steld wordt door F. J. Lammers en uitge geven door de Uitgeverij en Drukkerij Hollandia n.v. te Baarn. De stadsorganist Pièt Kee geeft op don derdagmiddag 13 september 1962 van 4 tot 5 uur in de Grote of St. Bavokerk te Haar lem een orgelconcert. Zijn programma luidt: Fantasie over „Wie schön leuchtet der Morgenstern", Dietrich Buxtehude; Fantaisie chromatique, Gilles Jullien; Elevazione, Giambattista Martini; Toccata en fuga in d kl. t„ Joh. Seb. Bach; Twee koraalbewerkingen: „Wachet auf ruft uns die Stimme" en „Christ unser Herr zum Jordan kam", Joh. Seb. Bach; Preludium en fuga in e kl. t., Nicolaus Bruhns. Ten behoeve van een bedrijfsfilm voor een papierfabriek in Gennep zal Emile Fiches opnamen maken van een aan tal rendieren, die voor dat doel gis teren met hun geleider, de Lap Niels Paulens Fjaelgren op Schiphol zijn gearriveerd. De autoriteiten vonden het niet goed, dat een rendier aan een lange lasso om de verzorger heen over het platform zou draven. Maar na veel aandrang van de fotografen mocht er tenslotte toch één even worden los gelaten in een goederenloods. Rennen wilde het rendier echter beslist niet In Limburg zijn vannacht echter vijf van de rendieren ontsnapt Het Amsterdamse cabaret Tingel-Tangel van Sieto Hoving zal in de inmiddels enigszins verfraaide, intieme theatertje aan de N.Z. Voorburgwal te Amsterdam op 20 september een nieuw programma ten doop houden, „Laat ze maar praten", waaraan medewerken: Marijke en Sieto Hoving, Adèle Bloemendaal, Paul Deen en -Wouter Denijs (piano). „Tingel-Tangel" zal het gehele seizoen met dit programma in het theater te Am sterdam optreden, met uitzondering van januari, in welke maand een uitgebreide tournee door Nederland gemaakt zal wor den. „Laat ze maar praten" is het zevende programma dat „Tingel-Tangel" in zijn zesjarig bestaan uitbrengt. Het Spaanse dansensemble „Susana v. José" heeft voor zijn optreden in ons land tot en met december van dit jaar twee Nederlandse kunstenaars gecontracteerd, nl. de pianist Rudy de Heus en alt-hobo ïst Niels Walen. HET NU 61 LEDEN tellende Kunst- maandorkest bestaat het komende sei zoen tien jaar. In februari 1953 werd het als een ensemble ad hoe een strijk orkest opgericht om voor de Kunst- maand Amsterdam concerten te geven. Het was samengesteld uit net afgestu deerden en leerlingen van de hoogste klassen van het conservatorium. Er zijn thans nog vijf leden die van het begin af lid zijn van het orkest Sedert het sei zoen 1960-1961 is het een volledige be trekking voor de musici. Voor het aan staande seizoen ontvangt het orkest van de gemeente Amsterdam een subsidie van f 425.000 en van het rijk f 75.000, zo onthidde de oprichter en directeur, Jan Huckriede, op een persconferentie in Amsterdam. IN HET JUBILEUMSEIZOEN zal het Kunstmaandorkest in Amsterdam 38 con certen geven, waarvan 20 jeugdconcerten, voorts voor de K.R.O.-televisie een Mozart- serie van 12 concerten en vier populaire concerten. Verder vermeldt de agenda van het orkest vijf avonden en vijf jeugdcon certen in Zeeland, twee jeugdconcerten in Hilversum, twee concerten in de Kruiskerk te Amstelveen, vier in Castricum, 24 be geleidingen van nationale balletten en een tiental van koren. Advertentie HET JUBILEUMCONCERT onder lei ding van de dirigent van het orkest, Anton Kersjes, wordt gegeven op de oprichtings datum, 15 februari, in de grote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. Daar' bij zullen worden uitgevoerd Vivaldi's con cert voor twee violen met Jacques Holt- man en Walter Ellegiers als solisten, Mozart's aria voor sopraan en piano met als solisten Cora Canne Meijer en Jan Huckriede. Het orkest geeft vijf concerten voor het. Nederlands Theatercentrum met als dirigenten Anton Kersjes, Hans Lich- tenstein en Bernard Haitink. Solisten zijn Herman Krebbers, Erna Spoorenberg, Da niël Wayenberg en George van Renesse. In Suriname is een nieuw radiostation in gebruik genomen. Het heet radio Radika (Stem van het Distrikt) en zendt met een één kilowattzender uit op de 486 meter band. Hoewel via dit station ook uitzendingen in het Surinaams en in de Nederlandse taal zullen worden verzorgd, zal Radika hoofdzakelijk Hindostaanse programma's uitzenden. Het station wordt in de Surinaamse distrikten goed ontvangen. Be richten uit Brits Guyana en Frans Guya na meldden eveneens een goede ontvangst. Radio Radika heeft zijn studio midden tus sen de open sawahs even buiten Parama ribo. Suriname heeft thans in totaal vijf radiostations waarvan drie in Paramari bo gevestigd zijn (Radio Avros, Radio Pa ramaribo en radio Apintie) en twee in de districten (Radio Rani in Nickerie en Ra dio Radika en het district Suriname). A A ni\OHDlGIHG£/1 ehBESCHO UWIHGEH HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke or kestmuziek (gr.). 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. NCRV: 10.00 Grammofoonmuziek. 10.03 Klassieke muziek (gr.). 10.15 Mor gendienst. 10.45 Geestelijke liederen (gr.) KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geeste lijke liederen. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Licht instrumentaal kwartet met zangsolisten. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.38 Pianospel met ritmi sche begeleiding (gr.). 12.50 Actualiteiten 13.00 Nieuws. 13.15 Aqui Georgetown, im pressies uit het Caraïbisch gebied. 13.20 Platennieuws. 13.30 Licht orkest met zang solisten. NCRV: 14.00 Metropole orkest. 15.40 Moderne muziek (gr.). 15.30 Licht ensemble. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Alt en clavecimbel. 16.35 Lichte grammo foonmuziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.10 Lichte grammofoonmuziek. 17.20 Country- Western- en Hillbillymuziek (opn.) 17.40 lichte muziek. 17.55 Licht ensemble. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Vocaal ensemble. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Geestelijke liederen (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Nederlandse ensembles. 20.45 Pioniers voor Eden, klankbeeld. 21.00 Klassieke muziek (gr.). 21.30 Kerkorgel concert. 22.00 Muziek voor miljoenen (gr.) 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Pianorecital: klassieke muziek. 23.20 Boekbespreking. 23.45 Grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek 9.00 Gym nastiek voor de vrouw. 9.10 De Groente man. 9.15 Klassieke kamermuziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitami nen (gr.) 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Omroeporkest: popu laire klassieke muziek. 12.00' Amusements muziek en zangsolisten. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Europese at- letiek-kampioenschappen te Belgrado. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, actualiteiten of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Omroepdubbelkwartet 14.15 Klas sieke kamermuziek. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Zangrecital. 15.30 Extra Vitaminen (gr.). 16.00 Ridders van deze tijd, klank beeld. 16.25 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Ham mondorgelspel: fragmenten uit musicals. 18.00 Nieuws. 18.15 Europese atletiek- kampioenschappen te Belgrado. 18.25 Pro menade-orkest en zangsolisten: Opera muziek. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Car rousel, licht programma. 19.55 Europese atletiekkampioenschappen in Belgrado. 20.00 Nieuws. 20.05 Festival van Vlaande ren: Belgisch kamerorkest, sopraan en koor. 21.15 Een menuet ter herinnering, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Romantische muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsorkest en zang. 12.50 S.O.S.-berichten. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Aida, opera (3e en 4e bedrijf). 15.15 Pianorecital. 15.30 Orkestmuziek 16.00 Beursberichten. 16.06 Operettemuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lich te grammofoonmuz. 17.50 Klavecimbelre cital. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Gram mofoonmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram mofoonmuziek. 19.50 Vrije Politieke tribu ne. 20 00 Amusementsorkest, koor en solis ten: Amerikaanse concertmuziek. 21.00 Lichte grammofoonmuziek. 21.30 Lichte orkestmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 Jeugdjournaal. AVRO: 17.10- 17.40 Voor de kinderen. NTS: 17.45-20.00 Eurovisie: Europese atletiek-kampioen- schappen te Belgrado. 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.35 De Flinstones, tekenfilm. 21.00 TV- Dansant: oude en nieuwe dansen. 21.30 Sport. 21.55-22.40 De Kerk en Haar verkon diging, documentaire. VOOR DONDERDAG NTS: 1700-19.00 Eurovisie: Europese at letiekkampioenschappen te Belgrado. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Autobussen, filmdocumentaire. 21.00 De sjaal, detective-film (dl. 2 en 3). 22.10- 22.40 Tsjechisch folkloristisch ensemble. L

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7