Goud voor Russen Tamara Press en Peter Bolotnikov, en Engelsman Ken Matthews rai PINDAI KAAS Feijenoord won verdiend, maar had het geluk aan zijn zijde Nederlanders een ronde verder EERSTE DAG EUROPESE ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN Goede prestatie van Franse Nederlander Sjoukje Dijkstra weer in training Gordijn aan top in Hoogezand Vreemd duel voor de zwemsters Snepvangers droeg Nederlandse vlag Baars verdedigt zijn titel tegen Jan de Vos Rotterdammers sloegen in de tweede helft toe door Kruiver en Bennaars Hoofdprijs toto in twee delen Voetbalallerlei Suppoost vond zes toch echt teveel i&T SI NAS DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1962 15 Verbluft W" u i m Glasfiberstok behoort tot de standaarduitrusting M gezond en f&ZfMd lekker Haarlem gaat softballen tegen Den Haag TlhTTlMm m. lu>cJx£ei£ cle (rcudj/ Geen topvorm WW WzSm Dé kans Incident Een fantastische race op de 10.000 meter, waarin Peter Bolotnikov, de 32- jarige kapitein in het Russische leger zijn enorme grote klasse toonde, een tweede gouden „plak" voor Rusland door de Russische kampioene Tamara Press, die de kogel 18,55 meter ver expedieerde en daarmee haar eigen wereldrecord egaliseerde, en een eerste plaats van Ken Matthews, die als een echte Britse terrier de 20 km snelwandelen won, dat waren de hoogtepunten op de eerste dag van de Europese atletiekkampioen- schappen, die woensdag in het stadion van Belgrado zijn begonnen. Tweemaal goud voor Rusland en eenmaal voor Engeland. Uit dit laatste blijkt wel, dat de Russen zich totaal hebben vergist in de sterke Brit, want ofschoon de Russen als derde en vierde het stadion binnen kwamen, zagen wereldrecordhouder Goloubnitsji en zijn landgenoot Vedia- kov geen kans Matthews te bedreigen. Hetgeen Peter Bolotnikov, de man, die achter Vladimir Kuts als eeuwige tweede bekend stond en pas na het vertrekken van zijn landgenoot zijn kans kreeg op de Olympische Spelen in Rome, op de 10.000 meter liet zien, grenst aan het ongeloof lijke. Ruim twintig minuten later dan het programma aangaf, gingen de vijfentwin tig lopers van start voor het grootste nummer van deze eerste dag: de 10 kilo meter. Bolotnikov nam onmiddellijk de kop, waarna hij het grote veld direct een enorm hoog tempo oplegde. Tot 2000 me ter kon de groep zijn „meester" nog vol gen, maar toen Bolotnikov na 2500 meter een korte tussenprint plaatste, begon het slijtage-proces. De Duitser Friedrich Jan- ke was de eerste en enige die dat gat dichttrok. De Fransman Bogey, hartstochtelijk aangemoedigd door zijn landgenoten op de tribunes, zag eigenlijk als enige het ge vaar, dat in deze aanval school. Toch was de afstand tussen Bolotnikov en Janke en het groepje van acht man (met onder an dere de Russen Nikitine en Ivanov en de Duitser Kubicki) dat door Bogey werd aangevoerd, al te groot. Bolotnikov voerde het tempo steeds meer op en beukte daar mee de volgers kapot. Kubicki en enkele anderen moesten afhaken. Maar daarvoor in de plaats kwamen de Engelsen Bullivant, Hymane en Fowler, die na ruim vijf kilometers Bo lotnikov draaide die af in 14.18.6 van uit de achterhoede naar voren waren ge komen en eendrachtig probeerden de aan sluiting te bewerkstelligen. Toch was de eendracht in de volgersgroep, die met ruim drie kilometer voor de boeg een ach terstand had van zeker vijftig meter, maar schijn. Het Engelse trio trachtte Bogey de lei ding op te dringen, maar de Fransman speelde het spel zo slim, dat hij telkens een Engels shirt voor zich zag. Toen Mi chael Bullivant uit de kopgroep terugviel, nam de kleine Henri Fowler de leiding over. Met zijn korte pas bracht hij zijn twee tegenstanders iedere ronde dichter bij 't leidende duo Bolotnikov-Janke. Acht honderd meter voor de finish leek 't of de kleine Brit een hoge tol zou moeten be talen voor zijn inspanningen. Het tempo zakte en onmiddellijk nam Hyman de lei ding over. Toen gebeurde vlak voor hem, waarop bijna iedereen had zitten wachten. Frie drich Janke moest nu, op 600 meter van de streep, zijn aanval inzetten. Die aanval kwam. Met een felle srurt trok de Oost duitser van Bolotnikov weg. Even was de Rus verbluft, doch toen ging zijn tempo omhoog en binnen honderd meter was hij weer bij zijn tegenstander. Genadiglijk liet hij Janke zelfs nog tot 300 meter voor de finish kop doen. Maar toen was het gebeurd. Met een vernietigende eindsprint vaagde de blonde Peter Janke's illusies weg. Die laatste meters werden Bolotnikov's verdiende zegetocht. Hartstochtelijk toe gejuicht, de handen hoog geheven, ging hij over de finish. Janke's tweede plaats kwam zelfs nog in gevaar door de enor- Dit tweetal maakte de race op de 10.000 meter. Voorop loopt de latere winnaar, de Rus Bolotnikov, en achter hem de Oostduitser Friedrich Janke, die als tweede eindigde. derlander Eddy van Praagh twee jaar geleden liet hij zich tot Fransman natura liseren leverde met een tijd van 51.4 sec. een prestatie van formaat. Een nieuw Frans record werd zijn deel en de over winning op sterke tegenstanders doet ver moeden, dat hij in de finale een rol zal spelen. Tijdens het congres van de internatio nale atletiek federatie (IAAF), dat er ge legenheid van de Europese kampioen schappen in Belgrado wordt gehouden, heeft men definitief een streep gezet onder de discussies over de glasfiberstok. Het bestuur van de IAAF besloot geen verandering in het reglement aan te bren gen en stelde eens en voor altijd vast dat „de glasfiberstok tot de standaarduitrus ting behoort." Na afloop van de Europese kampioen schappen zullen de aanvragen van Brits Honduras, Congo, Costa Rica, Koeweit, Laos, Mali, Mongolië. Volta en Tonga om lid te worden, nader in bespreking komen. Het volgende IAAF-congres zal in 1963 na afloop van de Panamerikaanse spelen in Sao Paulo plaats hebben. Sjoukje Dijkstra traint weer in Lon den. Na een vakantie van enkele maan den heeft de Europese en wereldkam pioene kunstrijden de voorbereidingen voor het komende seizoen hervat. Dage lijks kan men haar op de Richmond Rink in de Engelse hoofdstad aantreffen, waar zij onder leiding van Arnold Gerschwiler haar figuren en sprongen oefent. De Europese kampioenschappen zijn in februari 1963 in Boedapest, de wereld kampioenschappen worden eind februari begin maart in Cortina d'Ampezzo ge houden. Tamara Press, Europees kampioene kogelstoten met een worp van 18.55 m., waarmee zij haar eigen wereldrecord evenaarde. (Telefoto) me eindsprint, waartoe het drietal Hu- man, Bogey en Fowler de laatste was weer bijgekomen elkaar aanzetten. Nek aan nek stormden zij op de finish af. Fowler, die uiteindelijk toch nog over de meêste reserves beschikte, greep ach ter de uitgebluste Janke de derde plaats en kreeg daarmee in de vorm van het brons de beloning waar hij recht op had, terwijl zijn landgenoot Hyman op de streep nog juist Bogey voor wist te blij ven. Tamara Press was in de finale van het kogelstoten dames een klasse apart. Niemand kon haar ook maar enigerma te bedreigen. Haar derde worp, waar mee zij haar eigen wereldrecord even aarde, was van een klassieke schoonheid. Het meest verheugd op de eerste dag was evenwel de Brit Kenneth Matthews. Op het moment, dat Cees Koch zich met een daverende tweede worp kwalificeer de voor de finale van het discuswerpen, kwam deze dappere en keiharde Engels man, zichtbaar met het linker been trek kend, het stadion binnen. Onverstoorbaar, zich op de lippen bijtend, ging hij door de finish, daarbij zijn petje van zijn hoofd trekkend als groet aan de applau- serende menigte. Was er in de series van de 100 meter voor heren eigenlijk nog niets gebuerd, al evenaarden de Duitsers Heinz Schumann, Peter Camper, die wij de beste kansen ge ven, Alfred Hebauf en de ooi Marian Foik allen met 10.3 sec. het record van de kam pioenschappen, in de halve finales was het een compleet slagveld, waarbij atleten van naam één voor één sneuvelden. Keien als de olympisch kampioen op de 200 me ter, de Italiaan Livio Berutti, de Brit Pe ter Radford. de Russen, die met het uit schakelen van Politiko, Osoline en Tuva- kov wel het grootste verlies leden, de Duit ser Schumann (10.4) en de Pool Zielinski bereikten niet de finale. Op de 400 meter horden verbeterde Hel muth Janz, die met de Italiaan Salvatore Morales tot de grote favorieten behoort, het record van het stadion. De „Franse Ne Dammen In HoogezandSappemeer zijn woens dagmorgen de partijen uit de eerste ronde gespeeld van een groot internationaal dam- toernooi, dat tot 19 september wordt ge houden. De resultaten in de eregroep waren: Va- lois Smith (Suriname)Holstvoogd (Ne derland) 11; Hisard (Frankrijk)Dionis (Frankrijk) 20; Gordijn (Nederland) Verleene (België) 2—0; Gournier (Frank rijk)Baba Sy (Senegal) 11; Bergsma (Nederland)Saint Fort (Haïti) 20; Ver- poest (België)De Jong (Nederland) 11. De uitslagen van de tweede ronde luiden: HolstvoogdHisard 11, DionisGordijn 02, VerleeneGournier 02, Baba Sy Bergsma 11, Saint Fort—Verpoest 02, Valois SmithDe Jong 02. De stand na de tweede ronde: 1 Gordijn (Ned.) 4 pnt.; 2. Hisard (Fr.), "Gournier (Fr.), Verpoest (Belg.), Bergsma (Ned.) en De Jong (Ned.) allen 3 pnt.; 7. Baba Sy (Sene gal) en Holstvoogd (Ned.) beiden 2 pnt.; 9. Valois Smith (Suriname), 1 punt, 10. Dio nis (Fr.), Saint Fort (Haïti) en Verleene (Belg.), allen 0 pnt. Tien bekende Nederlandse wedstrijd zwemsters, onder wie Ria van Velsen, Cockie Gastclaars, Adri Lasterie, Tineke Lagerberg, Ada Kok, Jopie Troost en trainster Wil van Beukelen zullen van avond op de Kaasmarkt in Purmerend een wedstrijd steenwerpen spelen tegen de steenwerpclub van Purmerend. De leden van deze club zijn mannen boven de 65 jaar. Omdat de laatste ja ren weinig verjonging plaats had, is de gemiddelde leeftijd van de stenengooiers inmiddels bijna tachtig geworden. De se cretaris is zelfs al 88 jaar. Bij het steenwerpen is het de kunst met een steen een rechtop staande klinker om ver te werpen. Daar een vaste hand en een scherp oog hierbij van meer invloed zijn dan een stevige been- of armslag, is de kans groot, dat onze zwemsterren don derdagavond een nederlaag tegemoet gaan. De wedstrijd wordt gehouden in het programma van nazomerfeesten in Pur merend. Belgrado heeft een hartelijk welkom toegeroepen aan alle atleten van Europa. In een imponerende opening onder een stra lende zon, waarbij het stadion, dat plaats biedt aan ruim veertigduizend toeschou wers, tot aan de nok was gevuld, mar cheerde ruim 1200 atleten onder de tonen van een Europese potpourri het strijdperk binnen. Oostenrijk met de sterke, blonde kogelslingcraar Heinrich Thun voorop. Daarna volgde België met Leo Marien als vlaggedrager en vervolgens een onaf gebroken rij met de donkergekleurde Bul garen, de Tsjechen, de Denen, de Finnen, die in een blauwe broek en witte trui ge stoken een fantastische aanblik boden en van het publiek een hartelijk applaus kre gen. Als negende in de rij van 28 landen, die opmarcheerden, staken de Nederlanders in hun oranje trainingspakken duidelijk af tegen de sintelbaan met als groene ach' tergrond de grasmat, die blonk in het zon licht. Het was een feest, waarbij het ap plaus niet van de lucht was en waarbij de Joegoslaviërs uiteraard door hun land genoten het hartstochtelijkst werden toege juicht. De Nederlandse vlag werd gedragen door Henk Snepvangers, die over enkele dagen de 1500 meter moet lopen. Hij werd ge volgd door Fanny Blankers-Koen en Jo Moerman, met daarachter Eef Kamer beek, Gerda Kraan, Nel Zwier, Joke Bij leveld en Jannie van Eyck-Vos. Lachend en zwaaiend naar de Nederlanders aan de kant, die met touringcars de verre tocht naar Joegoslavië hadden gemaakt, mar cheerden onze landgenoten langs de ere tribune, waar de „vader des vaderlands' Josib Broz Tito alle landen begroette. Het Slavia, Slavia, Slavia was niet van de lucht. Daarna verklaarde Tito op verzoek van de markies van Exeter de zevende Europese atletiek-kampioenschappen voor geopend. Advertentie Zaterdagmiddag 15 september om drie uur zal in Den Haag op het terrein van de vereniging „Vredenburch" de eerste offi ciële softbalstedenwedstrijd Den Haag Haarlem worden gespeeld. De opstelling van het Haarlems negental voor deze wedstrijd is: Werpster M. Albers, HHC; catcher J. Nijdam, HHC; eerste honk N. Goedhart, HCK; tweede honk R. v. d. Putten, Onze Gezellen; derde honk P. Im mer, HCK; korte stop D. Zwaneveld, DSS; verreveld E. Hofstra, HHC, E. ter Meulen, HHC en J. Mommers, HCK. Reserves: M. Wijnberg, Terrasvogels; F. Strijbis, De Pinguins; S. v. Breukelen, EDO; W. Hurkmans, THB. Het professional boksseizoen wordt op 20 september in Krasnapolsky in Amster dam geopend met het titelgevecht in het weltergewicht tussen titelhouder Theo Baars en uitdager Jan de Vos. Deze partij gaat over vijftien ronden van drie minu ten. In hetzelfde programma krijgt de Am sterdammer Tonnie van Eijk gelegenheid zijn aanspraken op de Nederlandse licht- gewichttitel te onderstrepen. Er is geen Nederlandse tegenstander voor Van Eijk en daarom zal hij zijn krachten kunnen tonen in een prestatiepartij over tien ron den van drie minuten tegen de Belg Ban- kaerd. Tenslotte zal de Amsterdammer Waldo Dors in het weltergewicht zijn debuut in de beroepsklasse maken tegen stadgenoot Chris Kok. Deze partij is vastgesteld op zes ronden van drie minuten. Advertentie Peter Roesch voelde liet gevaar niet. Bijna argeloos wachtte de Servette- stopper vier minuten na de rust op de middenlijn de uitworp van Eddy Pieters Graafland af. Piet Kruiver zag dat de Zwitser zich vergiste, sprintte alvast in de vrije ruimte en kreeg zijn kans. Angst wekkend beheerst omspeelde hij doel man Schneider en juist voordat rechts back Raymond Maffioli de kans kreeg het verlaten doel af te schermen, tikte de Feijenoorder, alweer opvallend be heerst, de bal in de touwen: 1—2. De Zwitsers, vaak briljant voor de rust, waren aangeslagen en tegen veler ver wachting in konden de Rotterdammers hun eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europa-cup, zelfs zonder hun sterrenvleugel Bouwmeester- Mouljjn, nog met ruim verschil winnen. Dank zij Bennaars werd het zelfs nog 31, zodat de Rotterdammers woensdag avond. als in het Fefjenoordstadion de re turn wordt gespeeld, met een veilige voor sprong van twee doelpunten kunnen be ginnen. Het is een verdiende overwinning voor de Rotterdammers geworden. Verdiend, maar ook bijzonder gelukkig. Zeker gezien de slotminuten, waarin de Nederlanders in de verdediging vaak in grote moeilijkheden raakten. Gelukkig ook als men aan de eerste helft denkt, waarin de Hongaarse vleugelspelers Georgy en Nemeth met hun razendsnelle rushes grote verwarring stichtten. Om dan nog maar niet te den ken aan de grote Mekloufi, de Franse Al gerijn een teamgenoot van Kees Rijvers in Saint Etienne die nu in Zwitserland bij Servette grote triomfen viert. Niet onverdiend, daarvoor speelden de Rotterdammers na de hervatting te reso luut, daarvoor was ook de verdediging met stopper Hans Kraay die juist in Mek loufi een ongelooflijk moeilijke tegenstan der had en met ..beer" Kreyermaat als uitblinkers, te sterk. Maar ondanks die belangrijke 31 zege, lijkt het spel van de Nederlandse kam pioenen nog steeds niet op dat, waarmee zij Tottenham Hotspur op eigen terrein nog wel bedwongen. Piet Kruiver, verdienstelijk door twee gevaarlijke treffers .heeft als aanvalsleider en spelverdeler opnieuw gefaald. Het ging allemaal te traag met de „Italiaanse Neder- Het totaal aan prijzen voor de sporttoto bedroeg deze week f 249.444. Er zijn twee winnaars van de eerste prijs, die 137.194,20 bedraagt. Ieder van hen ont vangt een bedrag van 50.000,De 100 gegadigden voor de tweede prijs delen de hiervoor beschikbare 94.380,43. Niet minder dan 1100 deelnemers komen in aan merking voor de extra prijs van f 37.416, en die hun ieedr 34,oplevert. Het Utrechts voetbalelftal, samengesteld iut spelers van DOS, Elinkwijk en Velox, heeft woensdagavond in het Utrechtse sta dion voor 12.000 toeschouwers een over winning met 32 (rust 11) behaald op Tasmania Berlijn in een wedstrijd voor het toernooi van de jaarbeurssteden. De re turnwedstrijd zal op 17 oktober in Berlijn worden gespeeld. De Hongaarse club Pees heeft zich woensdag geplaatst voor de kwartfinales van de intertotocompetitie door op eigen terrein in de tweede ontmoeting met 21 te winnen van de Joegoslavische club Rijeka. De ruststand was 20. De eerste wedstrijd tussen beide verenigingen was in een 22 gelijkspel geëindigd. De uitslagen van de woensdagavond voor de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: LeytonEverton 30, LiverpoolWest Ham U. 2—1, Man chester U.Bolton W. 30, Sheffield W. Fulham 1—0, Tottenham H.—Wolverhamp ton W. 1—2, West Bromwich A—Birming ham C. 10. In de wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft de Hongaarse club Dosza Ujpest in Boedapest met 50 ge wonnen van de Poolse bekerhouder Zag- lebie Sosnowiec. Ujpest leidde bij rust met 2—0. „Impossible monsieur". De in de dienst vergrijsde suppoost zei het vriendelijk, maar uiterst beslist. „Ik heb hier aan het hek al vijf Nederlanders gehad, die me kwamen vertellen dat ze president van Feijenoord waren. Ik heb ze doorgelaten, maar zes wordt toch echt wel te veel..". De heer Kieboom, de echte Feijenoord- voorzitter, kon praten wat hij wilde, de suppoost bleef onverbiddelijk. Pas toen Servette-bestuursleden zich er mee gin gen bemoeien, kon de Rotterdammer, die met lede ogen had moeten toezien hoe zijn spelers en de andere officials de hek ken ongehinderd passeerden, zijn plaats op de tribune gaan opzoeken. Een goede dag voor die vijf hovaardige Nederlanders. Hun favorieten wonnen met 31 en dat feest maakten zij mee zon der een cent te betalen. Zij spaarden een bedrag uit van 15 dure Zwitserse franken, zo'n dertien gulden dus, voor een ere-tri- bune-plaats. De Nederlanders, die op de eerste dag van de atletiekkampioenschappen in het strijdperk kwamen, namelijk Cees Koch en Tilly van der Zwaard, kwalificeer den zich op overtuigende wijze voor respectievelijk de finale discuswerpen en de halve finales 400 meter. Tilly van der Zwaard, die hypernerveus, als een raspaardje voor haar eerste grote wed strijd, aan de start kwam, vertrok op de vierde baan in de derde serie bij zonder sterk en had na 200 meter een dermate grote voorsprong opgebouwd, dat een halve finaleplaats binnen haar bereik lag. Omdat zij de buitenbaan had geloot, diende zij als haas voor haar tegenstan ders en ging zij eigenlijk te snel weg. Achter haar, op de binnenbaan, in de meest gunstige positie sprintte na 200 meter de Russische wereld- en Europese recordhoudster, Maria Itkina, uit alle macht naar voren en trok daarbij ook de Joegoslavische Simic en de Engelse Pamela Percy mee. Bij het uitkomen van de bocht lagen Tilly van der Zwaard en Maria Itkina gelijk. Daarna liep de Russische lang zaam maar zeker weg. Haar tijd van 54,4 sec, de snelste van de dag, laat weinig twijfel over haar kansen. Ook de Russische Katerina Parluk (54,9), Engelse Elizabeth Grieveson (54,8) en Jean Sorell (55,5) zorgden voor haar goe de tijden in de series. Dat onze land genote (55,4), wanneer zij door haar halve finale komt, een rol kan spelen in de finale, is zeker, ofschoon de kans op een me daille betrekkelijk gering is. Cees Koch, de Rotterdamse discusreus, die bij het inwerpen reeds 55 meter be reikte, kwam bij zijn eerste worp niet goed uit en haalde daardoor niet meer dan 51,67 meter. Na zeker een uur wach ten er waren maar liefst 26 deelne mers, waarvan er slechts vijf zich bij de eerste worp kwalificeerden trof Cees Koch de discus vol en het ronde ding zeilde naar een afstand van 54,72 meter. Tot grote vreugde van zijn vrouw Laura, die met gespannen aandacht de verrichtingen van haar echtgenoot volgde. lander". Slechts één maal was de ex-Zaan- kanter werkelijk briljant, namelijk bij dat tweede Feijenoord-doelpunt. Een winst was stellig het spel van inval ler linksbuiten Jan Hordijk Bijzonder knap heeft de Rotterdammer zich door dit moei lijke duel heengeslagen. Moulijn heeft hij uiteraard niet volledig doen vergeten, maar hij kwam er wel een heel eind aan toe Ook Bergholtz, die de laatste wedstrijd van Feijenoord in het tweede heeft ge speeld, toonde zich gevaarlijk. Bijzonder snel en resoluut speelde de ex-MVV'er en linksback Debaillets kwam herhaaldelijk in moeilijkheden. Bij de Zwitsers kwam het grote gevaar, zoals gezegd, van Mekloufi. De Algerijnse veteraan heeft nog weinig aan snelheid en wendbaarheid ingeboet. Hij wervelde over het veld, zijn passes steeds weer even briljant uitdelend. De vleugelspelers Georgy en Nemeth maakten daar dankbaar gebruik van en met grote snelheid kwamen zij keer op keer op de Nederlandse defensie af, die vooral voor de rust slechts met moeite stand kon houden. In de zevende minuut scheen het te gaan gebeuren. Mekloufi kreeg zijn grote kans. Na eerst tegen Pieters Graafland te hebben geschoten kogelde hij opnieuw hard in De ruim 20.000 toeschouwers in het kleine knusse Servette-stadion sprongen op. De openingstreffer was er. De Belgische ar biter Versijp kende echter geen genade, en keurde tot razernij van alles wat Zwit sers was, het doelpunt af. Tot de 32ste minuut hebben ze moeten wachten, de enthousiaste, bepaald niet van chauvinisme ontblote Zwitsers, voor zij die openingstreffer konden begroeten. Weer was het Mekloufi, die alleen voor Pieters Graafland kwam. Het grote werk werd echter gedaan door Pazmandy, de linkshalf van Servette. In een meesterlijke rush pas seerde hij in de 32ste minuut Bennaars, toen Kreijermaat en tenslotte Kraay en een 9impel tikje bracht Mekloufi toen in vrije positie. Op het schot dat volgde had Pieters Graafland niet het minste verweer. Toch ging de rust met gelijke stand in. Daarvoor zorgde tien minuten later Piet Kruiver. Nadat een voorzet van rechts was opgevangen, kwam de bal voor de voeten van de Rotterdamse aanvalsleider Ji-ms Een Zwitser is doorgebroken, maar een doelpunt zal deze actie niet opleveren. (Telefoto) schot trof in de uiterste benedenhoek doel: 1—1. Na vier minuten spelen in de tweede helft viel in feite de beslissing. Kruiver scherp op de middenlijn opgesteld, zag dat stopper Roesch uitworp van Pieters Graafland niet kon bereiken. Kruiver sprintte in de vrije ruimte, kreeg zijn kans en doelman Schneider stond machteloos: 1—2. De Zwitsers waren aangeslagen. Even werd de strijd ontsierd door een onvrien delijk intermezzo met Schouten en doel man Schneider beiden geblesseerd in de hoofdrol. Een vechtpartij dreigde en aanvoerder Kerkum kon slechts met moeite het onheil voorkomen. Nauwelijks was het stadion over de sen satie van het incident heen of Bennaars zorgde voor het derde doelpunt. Het kwam voort uit een van de snelle rushes van rechtsbuiten Bergholtz. De voorzet van de Rotterdamse vleugelman was bijzonder scherp. Een moment aarzelden de Zwit serse backs. De bal scheen voor het doel langs te gaan, maar het uitschietende been van de toestormende Bennaars bracht Feijenoord met een simpel tikje de derde treffer. Voorts speelden Milaan en Union Lu xemburg gisteren hun eerste wedstrijd voor de Europa-cup. Milaan won op eigen terrein met 8-0. De ruststand was 6-0. De returnwedstrijd zal op 19 septem ber in Luxemburg worden gespeeld. Nadat de Zweedse kampioen Norrkö- ping op eigen terrein een 2-0 overwinning had behaald op de Albaanse kampioen Tirana, hebben beide clubs woensdag in de Albaanse hoofdstad met 1-1 tegen el kaar gelijk gespeeld. Door dit resultaat heeft Norrköping zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskampioenen. Voor de Europese beker is woensdag in Warschau de wedstrijd gespeeld tussen Polonia Bytom (Polen) en Panathinaikos Athene (Griekenland). De Poolse vereni ging won deze eerste wedstrijd voor de eerste ronde met 2-1. De ruststand was 1-1.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15