Cultuur voor allen: door spreiding èn concentratie GROTE VOOR 3.25 Sprookje van Selma Lagerlöf werd op de film werkelijkheid 3 de nieuwe Hero soep is uit m „Oude bekenden" worden herdoopt en opgefrist Preadviezen voor congres over de gewestelijke cultuur problematiek Kleuren-t.v. via Telstar Rakettechniek in Delft op leerprogramma Antiekbeurs werd ongekend succes De negen Muzen 5 HOQEIt ZIEK DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1962 En dat is een flinke maat (44x37 cm) voor zo'n lage prijs. Maar er is meer. Enka zemen zijn soepel, zacht en ijzersterk. Enka zemen ne men o zoveel vocht op. En ideaal...u kunt direct zemen; hij hoeft niet eerst nat te zijn. Prof. van Itterzon tweede voorzitter NCRV „Dansberaad" verwerft collectie-Maronier A VRO- WINTERPLANNEN T.v.-duels tussen grote en kleine kunstenaars ïïï?"»-. bestand tegen alle wasmiddelen egarandeerd door nka, goedgekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen 3 formaten: 2,30-3,25 -4,75 VOOR UW GEMAK GEMAAKT DOOR Dr. E. van Raalte Hoorspelen T.v.-nieuwtjes NEEM ALS OLIEHAARD 't Hoogste rendement bij 'n relatief laag verbruik „Big Chief" Tallchief De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma DECENTRALISATIE en centralisatie in zalen, verenigingsgebouwen, opleidingsin- het culturele leven is het onderwerp, waar- stituten. De bijzondere taak bestaat in de mee de deelnemers aan het congres van subsidiëring: incidentele subsidies (experi- het „Nationaal overleg voor gewestelijke menten), stimuleringssubsidies, bijdragen cultuur" zich op 14 en 15 september in voor opleiding en kadervorming, instand- Delft zullen bezighouden. Dr. J. van Praag, houding®- en spreidingsmaatregelen. Via gedeputeerde van Zuid-Holland, heeft dit wisselwerking tussen nationale cultuurcen- onderwerp samengevat, terwijl pre-advie- I tra, regionale centra en de subcentra, zen zijn uitgebracht door de heer B. J. Verhoeven uit Arnhem over „spreiding kunstinstellingen en -manifestaties door de heer J. Willems uit Oosterwijk over „sprei ding kunstonderwijs" en door dr. P. A. Schroder uit Amsterdam over „Centrali satie en decentralisatie in het Nederland se bibliotheekwezen". DR. VAN PRAAG zegt in zijn inleiding, straalt de cultuur uit naar de gehele be volking. Ruimteprobleem DE HEER VERHOEVEN zet in zijn pre-advies uiteen, dat het vraagstuk van de accommodatie voorop staat bij de voor ziening, die elk streek- of lokaal cultuur centrum vordert. Ordening is daarbij ge dat decentralisatie voorwaarde is voor een wenst. Inschakeling van de provincie bij zo breed mogelijke spreiding van cultuur en dat centralisatie van het culturele le ven het klimaat schept voor baanbreken de prestaties. Zowel voor de nationale als voor de gewestelijke cultuur is even wicht tussen centralisatie en decen tralisatie vereist. De taak van de over heid ligt ook op het terrein van cul tuur in nauwere zin door steun aan de vereiste accommodatie: toneel- en concert- Advertentie de plaats- en functiebepaling in feite 'n bovengemeentelijke planning verdient naar zijn mening aanbeveling. Ook de streekcentra hebben als de meest onmid dellijke cultuurgemeenschappen recht op zorg van de overheid. Lokaliteiten voor het plaatselijke culturele leven vragen een inniger samenwerking tussen de organen van cultureel en maatschappelijk leven, aldus de heer Verhoeven. De bestuurlijke structuur der instellingen voor het orkestwezen heeft zijn bevredi gende vorm gevonden, aldus de heer Ver- hoeven, maar met betrekking tot het to neelwezen spreekt hij van een structuur problematiek. Van gewicht acht hij voor de provincie, dat er een evenwichtige belangenverte genwoordiging in het centrale orgaan voor de toneelpolitiek komt. Voor de gespreide toneelvoorziening moeten geschikte be stuursvormen worden gevonden. Het opera wezen heeft volgens de heer Ver hoeven eerder aan decentralisatie dan aan centralisatie behoefte. Het balletwe zen lijkt hem nauwelijks aan de toch wel gewenste decentralisatie toe. DE HEER WILLEMS concludeert in zijn pre-advies tot spreiding van kunst vakonderwijs. Daarbij moet worden over wogen of een voldoende aantal begaafde leerlingen mag worden verwacht, of vol doende goede leerkrachten beschikbaar zijn en of de vraag naar afgestudeerden I overeen zal komen met het aanbod. Bij meer spreiding zal een inspectie niet kun nen worden gemist. DR. P. A. SCHRÖDER meent, dat op I het terrein van het bibliotheekwerk pro. vinciaal niet moet worden geregeld wat plaatselijk kan worden gedaan. De pro vinciale bibliotheekcentrales dienen in hun besturen leden van plaatselijke bi- bliotheekbesturen op te nemen, eerder dan functies te gaan vervullen in deze be sturen. WOENSDAGAVOND is in Stockholm „Nils Holgerssons' wonderbare reis", de schitterendste en kostbaarste film ooit in Zweden gemaakt, in première gegaan in aanwezigheid van koning Gustaaf Adolf (die zelf een rolletje in de film als de koning van Zweden speelt) en koningin Louise. De première in het moderne Sergel- theater in het nieuwe winkelcentrum van de hoofdstad werd bijgewoond door jongens uit 22 landen, het corps diplo matique in de Zweedse hoofdstad en tal van prominenten. De film is gebaseerd op het beroem de sprookje van dezelfde naam, dat de Zweedse schrijfster en nobelprijswinna- res Selma Lagerlöf 55 jaar geleden schreef. De film is in kleuren op breedscherm opgenomen. Zij heeft 1,8 miljoen gul den gekost. Tal van opnamerf zijn van uit een helicopter gemaakt. De toeschouwer wordt van de vlakten in Zuid-Zweden naar het romantische eiland Gotland en zijn oude Hanseati- sche hoofdstad Visby gevoerd. Vandaar gaat het naar de meren in Midden- Zweden en naar Lapland in het hoge noorden. Een van de indrukwekkendste scènes laat kudden rendieren zien, die over de gletschers in de Zweedse bergen dra ven. Verder komen er machtige rivie ren in voor, die gebruikt worden voor het vervoer van hout naar de kust van de Botnische Golf terwijl de midder- nachtszon over de bergtoppen schijnt. Nils, de jongen die een dwerg gewor den is, reist op de rug van een gans of in de klauwen van een adelaar. Wan neer hij Stockholm passeert verschijnt de koning op het balkon van zijn paleis en kijkt naar de voorbijvliegende vo gels. Via de Amerikaanse satelliet Telstar is gisteravond voor het eerst een tv-uitzen- ding in kleuren van Engeland naar de V.S. gezonden. Het programma, dat 17 minuten duurde, werd in Amerika gade geslagen door 1.500 artsen. Het geluid via de telefoonkabels over de de Atlantische Oceaan gezonden. In de te Utrecht gehouden vergadering van de N.C.R.V. is tot tweede voorzitter van deze omroepvereniging gekozen prof. dr. G. P. van Itterzon uit De Bilt. Tot penningmeester werd benoemd de heer D. van der Kwaak uit Leiden. Dr. ir. J. M. J. Kooy, lector aan de koninklijke militaire academie te Breda, gaat in de afdeling der scheeps- en vlieg- tuigbouwkunde aan de technische hoge school te Delft onderwijs te geven in de rakettechniek. (ANP) De oude kunst- en antiekbeurs te Delft, die gisteravond gesloten is, heeft een record-aantal bezoekers gekregen. Vo rig jaar waren er in 23 dagen 36.647 be zoekers, nu in 20 dagen 38.913. Vele deelnemers aan de beurs verklaar den dat zij over de resultaten bijzonder tevreden zijn. Met medewerking van het Prins Bern- hard Fonds heeft de Stichting Centraal Dansberaad ten behoeve van haar documen tatiecentrum de beschikking gekregen over de zogenaamde „collectie Maronier", een uitgebreide, particuliere documentatiever- zameling op het gebied van de dans, in de loop van meer dan vijftig jaar bijeenge bracht door de heer J. H. Maronier te Wassenaar. Zij bestrijkt een belangrijke maar weinig ontsloten periode in de Ne derlandse dansgeschiedenis. Doel van de Stichting Centraal Dansbe raad is de bevordering van het contact tussen de verschillende gebieden van de dans, in het bijzonder de gezelschapsdans, de volksdans, de folkloristische dans en de kunstdans (ballet), en het stimuleren van een verantwoorde beoefening van de dans in Nederland. DE AVRO zal het komende radio- en te levisieseizoen diverse nieuwe gedachten realiseren, terwijl anderzijds verscheidene rubrieken worden voortgezet, aldus is op een persconferentie van deze omroepver eniging meegedeeld. In de radioprogramma's zal de afdeling ernstige muziek erop gericht zijn, zoveel mogelijk facetten van dit muzikale gebied te belichten. Henk Stam en Ton de Leeuw hervatten hun causerieën „Opleiding tot muziekbegrip" en „Venster op de heden daagse muziek". Maria Stroo en Danièle Dechenne geven recitals met verwaar loosde muziek", de quatremainsvan weleer. IN DE AFDELING lichte muziek wor den de „gerichte" programma's zoveel mogelijk op de daarvoor meest geschikte tijden uitgezonden (hieromtrent is in het verleden nogal eens wat critiek geuit, Red.). De rubrieken „Jazz Sociëteit" en „Swing Express" worden samengevoegd, en in ruimere mate dan tot dusver zal BB „Het landschap bjj Hokusai". In het Rijksprentenkabinet in Amsterdam wordt van 16 september tot 3 december een ten toonstelling gehouden van prenten, teke ningen en geïllustreerde boeken van de meester van de Japanse houtsnede Katsu- shika Hokusai (1760-1849) De beroemde serie prenten van Hokusai „de 36 ge zichten op de Fuji" is hier compleet aan wezig. Verder zijn van verschillende land schapsseries voorbeelden te zien. De pren ten zijn afkomstig uit de Bibliothèque Na tionale en het Museum Guimet te Parijs, de Musea voor Kunst en Geschiedenis te Brussel, het Museum voor Volkenkunde te Leiden, uit eigen bezit en uit particuliere verzamelingen. De 400.000 rond. Voor het eerst in de 50-jarige geschiedenis van het Nederlands Openlucht Museum in Arnhem is een be zoekersaantal van 400.000 geboekt. De heer J van de Weerdhof uit Amsterdam maakte het getal rond. Verschillende geschenken werden hem aangeboden. De 100.000ste be zoeker in één jaar tijd boekte het museum in 1948, de 200.000ste in 1953 en de 300.000ste in 1959. Dr. Bos, een uitzonderlijk veelzijdig man „HIJ HEEFT als een meteoor ge schitterd over ons vaderland, kort stondig, maar met buitengewone glans." Dat schreef mr. J. Limburg in de Groene Amsterdammer van 10 mei 1916 over de staatsman dr. D. Bos, die op 13 september 1862, een eeuw geleden, werd geboren en op 6 mei 1916 overleed, toen hij nog geen 54 jaar was. De allengs minder goede gezond heid van deze zoon uit een beschei den middenstandsgezin te Gronin gen was tenslotte niet bestand tegen het vele, dat hij van zichzelf eiste. Dr. Bos, een der oprichters van de Vrijzinnig-Democratische Bond. heeft tot zijn dood toe voor Winschoten deel uitgemaakt van de Tweede Kamer. Hij volgde prof. mr. H. L. Drucker op als fractievoorzitter. Hij was daartoe de bij uitstek aange wezen figuur, juist zoals het voor de hand lag dat hij na de linkse over winning bij de Kamerverkiezingen in 1913 kabinetsformateur zou worden. HIJ KREEG tot opdracht een kabinet te vormen uit de gehele lin kerzijde, namelijk de vrijzinnige concentratie (vrij-liberalen, unie liberalen en vrijzinnig-democraten) en de sociaal-democraten, en hoe wel hij een overtuigd tegenstander was van de klassenstrijd en het revo lutionaire van Troelstra's SDAP, was het hem toch wel toevertrouwd een bindend element te vormen tus sen de twee groepen. Helaas bleek in 1913 hoezeer Troelstra in dat opzicht voor de voorman uit het vrijzinnige kamp in weer staatsmansinzicht onderdeed. De weigering van de SDAP om portefeuilles te aanvaarden, die tot het optreden van het extra-parle mentaire kabinet-Cort van der Lin den leidde, heeft al te lang een ge- sonde werking van het parlemen taire stelsel in Nederland ernstig geschaad. Over staatsmansinzicht beschikte dr. Bos in bijzondere mate. Dit kwam onder meer tot uiting in de finan ciële gelijkstelling van het bijzonder lager met het openbaar lager onder wijs. die bij de grondwetsherziening van 1917 werd bereikt. Voor zijn dood had hij nog het werk van de door hem geleide en door Cort van der Linden in het leven geroepen ..bevredigingscom missie" kunnen voleinden. De verzoenende geest van Bos deed hem van het begin van zijn staatkundige loopbaan af werken in de richting van onder wijspacificatie. Meer dan een van zijn tijdgenoten had hij eerbied en begrip voor be ginselen, opvattingen en wensen van liegenen, die anders dachten dan hij zelf. De openbare school ging hem zeer ter harte, maar tegelijkertijd zag hij in dat nu eenmaal een belangrijk deel van het Nederlandse volk be hoefte had aan confessionele onder wijs. Naar zijn mening zou het onder wijs in zijn geheel er slechts wel bij kunnen varen als de wetgever met die realiteit voldoende rekening zou houden. Bos begon als leraar in de wis kunde aan het gymnasium te Win schoten, toen hij in 1883 in Gro ningen zijn kandidaats in de wis- en natuurkunde had gehaald. Tien jaar bleef hij het onderwijs actief Foto Winkler Prins encyclopaedie. dienen. Hij deed het voortreffelijk, want hij was een geboren pedagoog, een glashelder docent. In 1893 werd hijmedefirmant in de toen vooral in het noorden zeer bekende groothandel in koffie en thee van O. de Wiljes. Maar ook gaf hij van 1890 af samen met zijn me dedirecteur en zwager mr. N. F. Wilkens zijn krachten aan de door hen opgerichte Nederlandse Hypo theekbank te Veendam. In het tijdperk 1895-1900 was hij een voortreffelijk schoolopziener in het arrondissement Winschoten en bovendien muntte hij sinds 1893 uit als raadslid van Winschoten. Hij was dus op velerlei terrein werkzaam en toen hij in 1901 zijn intrede deed in 's lands vergader zaal bracht hij heel wat ervaring mee. Maar de Kamer was ook zeer gebaat bij zijn snel werkende geest, de vruchten van zijn intensieve zelf studie, zijn dadendrang, zijn grote gemeenschapszin en zijn brede blik. DIT ALLES, samen met zijn hoogstaand karakter, heeft dr. D. Bos zowel in als buiten het parlement tot een centrale, zelfs nationale figuur gemaakt. Hij heeft veel gedaan ten behoeve van ambachts-, vak- en handels onderwijs, en voor de middenstands beweging. Veel heeft hij tot stand weten te brengen van wat hij in zijn van 1898 daterend boek „Onze Volksopleiding" had bepleit. In de wereld van de hypotheek banken was hij een stuwende kracht, aan wie verschillende verbeteringen van het hypothecair kredietwezen te danken zijn geweest. Hij was d~ man, op wiens krediet de ge hele opzet van de commerciële be- drijfskracht, aan wie verschillende verbeteringen van het hypothecair kredietwezen te danken zijn geweest. Hij was de man, op wiens krediet de gehele opzet van de commerciële bedrijf sboekhouding der landsbe- drijven in Nederlands-Indië kwam te staan. En nu ik Nederlands Indië noem kan ik niet nalaten te vermelden hoe hij door een zich bezield in werken in de problemen het nodige heeft gedaan voor de rechten en belangen van de inheemse bevol king. Ook op dit gebied kwam weer sterk tot uiting over welk een visie hij beschikt en hoe ver hij zijn tijd vooruit was. IK MEEN nog te moeten vermel den dat dr. Bos, die ondermeer een vaardig schrijver van pakkende ge schriften en artikelen was, van 1905 af deel heeft uitgemaakt van de redaktie van het te Haarlem bij Tjeenk Willink uitgegeven maand blad „Vragen des Tijds". De daarin van zijn hand versche nen bijdragen trokken steeds in brede kring de aandacht. Hetzelfde gold voor de door hem in de Win- schoter Courant geschreven artike len en, niet te vergeten zijn van 1914 af in het orgaan van zijn partij ge publiceerde bijdragen. In het in „Vragen des Tijds" door zijn mederedacteur dr. Marchant aan hem gewijde „In Memoriam" ge waagde deze van dr. Bos als de man die de bijeenkomsten der redactie tot uren van genot wist te maken met zijn onderhoudende en geestige kout. Bos had een grote zin voor humor en nooit was deze grof of kwetsend. Dat lag niet in zijn voor de mede mens zo openstaande aard. Open, recht door zee, heerlijk non- conformistisch, hulpvaardig voor wie dan ook ging hij door het leven. Het is niet verwonderlijk, dunkt me, dat iemand van deze aard en hoedanig heden in korte tijd zo'n belangrijke dlaats in ons land is gaan innemen lis met dr. D. Bos het geval is ge veest. aandacht worden besteed aan kleinere combinaties op het terrein van de jazzor kesten, combo's, kwartetten e.d. Ook is ___i reeks uitzendingen geprojecteerd waarin operettes en musicals in verkorte vorm worden uitgevoerd door Gerard van Krevelen en zijn orkest en het promenade orkest met koor en solisten. Varia-spreiding De gevarieerde programma's van de AVRO zullen worden gespreid over de di verse zenddagen In voorgaande seizoenen waren deze programma's hoofdzakelijk op de dinsdag- en donderdagavonden te be liusteren. Het programma „Hou ja aan je woord" is verplaatst naar de zondagmid dag. De aan de kunst gewijde rubriek „ge hoord, gezien, gelezen" zal in plaats van één keer in de maand om de veertien da gen worden uitgezonden en dan telkens dertig minuten duren. Een tweede vrouwenprogramma is in het vooruitzicht gesteld. Ageeth Scherphuis is gevraagd, deze rubriek te verzorgen onder de titel „Even bij praten" waarin veel muziek en tips voor de vrouw op velerlei gebied val len te beluisteren. De reportagedienst van de AVRO brengt Benelux-miniaturen" in de plaats van de klankbeelden onder de titel „Nederlandse miniaturen". Deze klankbeelden hebben een romantisch-toeristisch karakter. „Sport en prognose" wordt herdoopt in „sport en recreatie." zodat niet slechts sportevene menten kunnen worden aangekondigd, maar ook bepaalde vormen van recreatie in ruimere mate onder de loep kunnen worden genomen. De hoorspelen bieden elk wat wils en bij het samenstellen van het repertoire is bij zondere aandacht geschonken aan werken van Nederlandse auteurs. De afdeling jeugduitzendingen heeft bij het opstellen van de plannen voor het komende seizoen niet zozeer nieuwe rubrieken te introduce ren, dan wel de bestaande programma's te verfrissen. De AVRO-televisie beschikt het ko mende seizoen over meer zendtijd dan voorheen. De informatieve en culturele programma's zullen worden gescheiden in actuele en documentaire programma's enerzijds en kunstprogramma's anderzijds Pierre Janssen verleent weer medewer king aan de kunstprogramma's. In voor bereiding is een serie onder de titel Kijk eens mensen". Het programma De Kring" vervalt. Daarvoor in de plaats komt de rubriek „Literaire ontmoetingen" De AVRO komt op de zaterdagavonden met „Sterren en streken", waarin beoefe naars van kunsten met grote en kleine k tegenover elkaar komen te staan, en dat het karakter van een familieprogram ma draagt. De serie „Domino" is ver plaatst naai zondagavond. i „uuwirnni...■■■■■.■■uhimmmmmmwmw» .nnnrnnnnnni■■■«■—«««iwwwwmwwwmmwmwmmmmwwwwiv Advertentie 'n Volmaakt begrip In oliestook Verkrijgbaar bij de erkende handel Expositie in Delft. In het Rijksmuseum Huis Lambert van Meerlen te Delft wordt van 15 september tot en met 1 oktober een tentoonstelling gehouden van schilderijen en beeldhouwwerk van de kunstenaars Kees Bak, Jan Rijnders. J. Molenaar en C. Dam. In Andarko in de staat Oklahoma is tijdens een bijeenkomst van Ameri kaanse Indianen Maria Tallchief, een van Amerika's bekendste ballerina's uitgeroepen tot „Indiaanse van het Jaar". De ballerina, wier vader opper hoofd was van de stam der Osagen, werd bovendien gehuldigd in 'n lied dat spe ciaal voor haar in de taal der Osagen was gecomponeerd. Maria Tallchief trad in 1942 toe tot het Ballet Russe de Monte Carlo. In 1947 ging zij over naar het New York City Ballet, waar van zij in de jaren 1954 en 1955 prima ballerina was. In 1960 werd zij in de zelfde functie benoemd bij het Ameri can Ballet Theater. Advertentie Van Hero verwacht U het beste... van Hero krijgt U het bestel Verwen Uw gezin met de nieuwe Hero soepen! Helemaal Hero... héérlijk! HERO GROENTESOEP met verse groenten, vers# kruiden en mals rundvlees: 4 vdlle borden: HERO TOMATENSOEP van zongerijpte tomaten en. mals rundvrees, afgemaakt met geurige kruiden: 4vólle borden! AAnKOHD/G/HGEH en BESCHOUW/MGEN HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Oude kamermu ziek (gr.). 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammo- foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Se- mi-klassieke orkestwerken (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.40 Strijkkwartet (gr.): oude muziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Lichte muziek. 12.30 Mededelingen ten be hoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Piano spel met ritmische begeleiding. 12.50 Ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen- nieuws. 13.20 Dansorkest en zangsoliste. 14.30 Alt en piano. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Klass. kamermuz. 17.00 Boekbespreking voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursberichten. 17.45 Grammofoonmuziek. 17.50 Europese atle- tiekkampioenschappen te Belgrado. 18.00 Musicerende dilettanten. 18.35 Pianoduo en licht orkest (gr.). 18.50 Regeringsuit zending: 7000 jaar Perzische kunst, door mr. L. J. F. Wijsenbeek, directeur van de Gemeentelijke Dienst voor Schone Kun sten te Den Haag. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.25 Boekbespreking voor de jeugd. 19.30 Politieke lezing. 19.40 Verzoek programma voor de soldaten. 20.30 Prome nade-orkest en soliste. 21.10 Lichte gram mofoonmuziek. 21.40 Europese athletiek- kampioenschappen te Belgrado. 21.45 Texas-Romance, hoorspel. 22.20 22.30 Nieuws. 22.40 Musicerende dilettan ten. 23.05 Metropole orkest en solist. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Concertgebouw orkest: klassieke muziek (gr.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Klas sieke muziek (gr.). 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Trompetspel met ritmische begeleiding. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Draaiorgeimuziek (gr.). U.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, actuali teiten of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Zing zonder zorgen (Sing something simple). 14.00 Zangrecital. 14.30 Boekbespreking. 14.50 Moderne kamermu ziek. 15.15 Dieren in en rondom het huis. VARA: 16.00 Jazzmuziek (gr.). 16.30 Voor de zieken. 17.00 Roemeens orkest. 17.25 Hammondorgelspel. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht ensemble en zang. 18.45 Lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muziek voor kinderen (gr.). VPRO: 19.30 In gesprek met anderen. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioportret. 20.20 Ne derlandse en Franse liedjes. 20.40 Boek bespreking. 20.50 Wereld in beweging, le zing. VARA: 21.00 Lichte grammofoonmu ziek. 21.25 Signalementen van het Ik, klankbeeld. 22.15 Buitenlands weekover zicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Voor het eerst naar de Middelbare school: gesprek over problemen van ouders en kinderen. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws in Espe ranto. 23.10 Vergelijkenderwijs, gesprek over muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Fantasieorgelspel en zang. 14.00 Klassieke en moderne kamer muziek. 15.15 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.50 Amusementsmuziek. 18.00 Vlaamse liede ren. 18.20 Voor de soldaten. 18 50 Grammo foonmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Holland Festival 1962: klassieke en moderne ka mermuziek. I.d. pauze: Theaterkroniek. 22.00 Nieuws. 22.10 Grammofoonmuziek. 22.30 Jazzmuziek. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 1700-19.00 Eurovisie. Europese at- letiekkampioenschappen te Belgrado 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Televizier 20 30 Autobussen, filmdocumentaire. 2100 De sjaal, detective-film (dl. 2 en 3). 22.10- 22.40 Tsjechisch folkloristisch ensemble. VOOR VRIJDAG NTS: 17.00-20.00 Eurovisie: Europese at- letiekkampioenschappen te Belgrado. 20.00 Journaal en weeroverzicht. VPRO: 20.20 Vernissage. 20.30 Mens durf te leven caba ret. 21.15 Filmreportage. 21.35 Ziek zijn, beter worden, medische rubriek. 22.05 Het leven van Boeddha.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5