IN DE VISHAL+EN OP ZEE Pan American zoekt Hollandse meisjes als stewardessen Watervliet ontmoet DDV in Amsterdam Jan Rasch sneller dan de favoriet Spanje erkent visserij- grens van Marokko niet Augustus was een stille en stabiele beursmaand Ford brengt nieuwe kleine auto uit Duits medisch rapport over slaapmiddelen ^KjEpSESEffl Eis tegen „maïsheiligen" een jaar en 8 maanden Russische raketten voor Indonesische luchtmacht Negen doden in het verkeer Betaling abonnementsgeld per giro ffiBMÉ DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1963 9 Mater Amabilisschool Kerkbouwactie :#É1 Iljoesjin vliegt weer Berlijnse muur niet op Westduitse postzegels Zeshonderd verdreven kleurlingen op mars door Zuid-Afrika Veiligheid in de lucht wordt veronachtzaamd Schirra's ruimtereis is drie dagen uitgesteld Proef met verblijf van een week onderzee Spanningen aan de grens tussen India en China DE CEDER i Woensdag De aanvoer in IJmuiden was woensdag 1710 kisten, waarvan: 128 kisten tong en tabot, 226 kisten schol, 11 kisten schar, 8 kisten bot, 297 kisten haring, 621 kisten makreel, 208 kisten schelvis, 94 kisten wijting, 96 kisten kabeljauw en gul, 2 kis ten poon en 19 kisten diversen. Prijzen per kilogram, in guldens: Grote tong 6.705.70, grootmiddel tong 5.60 4.80, kleinmiddel tong 5.204.40, kleine i.ong I 5.204.60, kleine tong II 43.40 en tarbot I 5.50—4.70. Per 50 kilogram: Tarbot 114; grote schol 5048, grootmiddel schol 4944, klein middel schol 5044, kleine schol I 5446, kleine schol II 4619, schar 4131, bot 16, verse haring 4818, makreel 4018, kleinmiddel schelvis 4238, kleine schel vis I 4239, kleine schelvis II 2823, wijting 2717, grote gul 6640, middel gul 4838, kleine gul 2722 en poontjes 26. Per 125 kilo: Grote kabeljauw 308140. Besommingen van woensdag: KW 3 9.540, KW 152 11.890, KW 184 1.260, KW 119 1.370, IJ 56 f 15.390, VL 112 f 3.310, VL 153 5.540, VL 7 4.730, SCH 171 11.960. Aanvoer van donderdag De aanvoer in IJmuiden werd donder dagmorgen verzorgd door zes schepen met rondvis, haring en makreel, en 36 schepen met platvis. De totale aanvoer bedroeg: 430 kisten schelvis, 235 wijting, 200 kabeljauw en gul, 630 haring, 850 makreel, 250 schol, 15 tarbot, 325 diversen, 310 stuks stijve ka beljauw, 22.500 kilogram tongen. Prijzen van donderdag Per kilogram: zalm 8, tarbot 6,405,50, gr. tongen 6,205,70, grm. tong 5,304,80, kim. tong 5,004,50, tongen I 4,404,00, tongen 3,703,20. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 120 114, middel kabeljauw 140134, koolvis 130135, leng 108100, witte koolvis 150 140. Per 50 kilogram: gr. gullen 5548. midd. gullen 4640, kl. gullen 3022, gr. en grm. schol 5248, kim. schol en schol I 50—46, schol II 45—34, schol III 28—16, wijting 2510, poontjes 2418, gr. schel vis 6146, grm. schelvis 5446, kim. schel vis 4740, schelvis I 4636, schelvis II 3515, tarbot 14. Het eerste twaalftal van de korfbalver eniging Watervliet, dat vorige week zijn rentree in de eerste klasse KNKB maak te met een goede 7-6 overwinning op BEP uit Purmerend zal zondag een heel wat lastiger uitwedstrijd te spelen krijgen te gen het Amsterdamse DDV. Deze ploeg verloor de eerste wedstrijd van Samos, zodat verwacht mag worden, dat de Am sterdammers zich ten volle zullen geven om het verloren geraakte terrein op de Velse- naren te heroveren. Toch is er 'n kans, dat Watervliet zoal niet wint, dan toch wel een gelijk spel uit het vuur kan halen. Voor Watervliet 2, dat zondag de meest lastige ploeg uit de reserve tweede klas se KNKB op bezoek krijgt, nl. Koog Zaan dijk 3,, is wellicht na de zege op Blauw Wit een kleine overwinning weggelegd. De Watervlieters zullen dan hetzelfde élan als vorige week aan de dag moeten leg gen. Verder worden gespeeld: Nieuw Flora 4 - Watervliet 3 in Haarlem en voor de aspiranten op zaterdagmiddag Watervliet a - Nieuw Flora a en Watervliet b - Nep' tunus c. De opstelling van Watervliet 1 is: Dames G. Kaebisch, H. van de Ree, T. Floor, B. Hoen, I. Waagmeester, I. Bakkenes; Heren: S. Hartman, J. van Dijk, D. van Ladesteyn, M. Verbeek, G. van den Brink H. Scholting. Watervliet 2: Dames: L. Wiggerts, T. Argeloo, R. de Boer, C. Zandbergen, T. van Ladesteyn, J .de Roos, J. Floor en R. van den Berg. Donderdag 29 september wordt in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeek- weg te IJmuiden het nieuwe, cursusjaar van de Mater Amabilisschool in Velsen ge opend. Deze opening wordt voorafgegaan door een mis in de Paterskerk, opgedra gen door pater-rector Theofridus. Na af loop hiervan, bestaat er gelegenheid tot onderlinge kennismaking van docenten, bestuursleden en cursisten. Voorts ligt het in de bedoeling, een der docenten te laten optreden als vertegenwoordiger der klein kunst. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnees f 8.15 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Tarbot 174114, tongschar 104, toters 2717, haring 5536, makreel 2819, re gels kabeljauw gr. 10888, kl. 6559. Aanvoer Scheveningen In Scheveningen werden donderdagmor gen aangevoerd 50 kisten schelvis, 180 kis ten wijting, 60 gul en kabeljauw, 550 ha ring, 370 makreel, 90 schol, 120 stijve ka beljauw, 2000 kilogram tong, 1800 kantjes gezouten haring. Op zee De Maria Elizabeth riep woensdagmid dag de 's-Gravenhage aan om te vragen of deze een betere vangplaats wist, want de Maria Elizabeth haalde uit de laatste twee trekken niet meer dan 10 kantjes. De 's-Gravenhage had echter de vlag, die eer gisteren omhoog was gegaan, weer inge haald want, in tegenstelling tot dinsdag toen er 180 kantjes waren scheepgekomen, werd er woensdag maar weinig gevangen; bovendien liepen de netten veel schade op. De Emma, die in het Farned-diep vist, haalde per etmaal 30 tot 40 kantjes haring en wat makreel. De Rotterdam haalde woensdagmiddag vijf pakken scheep, waaruit 50 kantjes haring en wat makreel kwamen; de trek daarvoor leverde een last schone haring op. De IJM 5, Julie Struijff, die tussen de 58 en 59 graden noorderbreedte vist, lag eerst met stormkracht uit het zuidwesten woensdag met de kop op zee. De wind, die woei, draaide tot noord-noord-oost waar door er een zeer moeilijke zee ontstond die het vissen belette. De Onderneming I haalde vanmorgen drie boxen scheep, waaruit 90 manden makreel, haring en wat stripvis kwamen Tijdens het halen ontstonden er moeilijk heden met de winch, die met eigen midde len weer verholpen konden worden. De schepen visten donderdagmorgen niet in een bepaalde concentratie. Men viste in alle richtingen, omdat er geen haring werd waargenomen op de echometers. Sommige van deze schepen hebben zelfs in de af gelopen nacht gevist, in de hoop wat strip- vis te vangen. De Willem, VL 21, die ook de afgelopen nacht heeft gevist, moest ge noegen nemen met een mand wijting en een paar makrelen uit een trek van drie ëneenhalf uur. Men heeft de afgelopen nacht gevist, omdat de reizen op hun eind gaan lopen en men er nog van wil maken wat er van te maken is. Haringvangsten Alle schepen meldden weinig of geen vangst.' WIELRIJDSTER GAF GEEN VOORRANG Op het kruispunt Alkmaarseweg, Wijk aan Duinerweg en Plesmanweg in Bever wijk verzuimde woensdagmorgen een 33- jarige wielrijdster uit Beverwijk voorrang te verlenen aan een scooterrijdster, even eens afkomstig uit Beverwijk. De dames botsten. De berijdster van de scooter viel en kreeg wonden aan het gelaat en een hersenschudding. In de vijftiende en tevens laatste zo- meravondrit van de rennersclub „Kenne- merland", die in het sportpark „Adri- chem" in Beverwijk werd gereden, heeft Jan Rasch zich ditmaal sneller getoond dan favoriet Chris Duyker. Rasch zege vierde in de sprint van een vier man sterk kopgroepje en liet daarbij zijn riva len een volle lengte achter zich. Alle overi ge A-klassers hadden er voortijdig de brui aan gegeven. De uitslag luidde: 1. J. Rasch, 2. C. Duyker, 3. L. Zonneveld, 4. F. van Ton geren B-klasse: 1. J. Serpenti, 2. G. Bo- beldijk, 3. H. Groot, 4. J. Rijkhoff C- klasse. 1. S. de Goede, 2. P. Slotemaker, 3 R. Ooteman, 4. J. Bobeldijk, 5. J. Boomsma, 6. H. van Wijk, 7. E. Berne- veld. 8. J. Paeze, 9. A. de Rijk. Jeugd- klasse. 1. P. Kleijn, 2. G. Tuijn, 3. C. Durge, 4 T. Pekel, 5. T Martens, 6. W. Dekker. De jongeren van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden in IJmuiden, heb ben in het kader van de kerkbouwactie een tweetal feestelijke bijeenkomsten ge organiseerd, waarvan de baten geheel voor dit doel zullen worden afgedragen. De eerste vindt plaats zaterdag 15 sep tember in gebouw „de Rank" aan de Wil- helminakade, waarvoor het programma bestaat uit de opvoering van twee leken spelen, afgewisseld door fluitspel van de heer J. Poolman. In dezelfde zaal wordt dan zaterdag 22 september nog een kien en balavond gegeven. MADRID (Reuter) De betrekkingen tussen Marokko en Spanje zijn in de af gelopen dagen slechter geworden na inci denten die voortvloeien uit het besluit van Marokko om zijn territoriale wateren van zes tot twaalf mijl uit te breiden. Schepen van de Marokkaanse kustwacht hebben Spaanse treilers, die binnen twaalf mijl van de Marokkaanse kust visten, aange houden en Spanje heeft oorlogsschepen naar het gebied gezonden om de treilers te beschermen. i De Russische testpiloot Vladimir Iljoesjin, die vorig jaar bij een ruimte- vlucht gewond zou zijn geraakt, heeft een nieuw wereldvliegrecord geves tigd. Met een eenmotorige straalvlieg tuig van het type T-34 bereikte hij op een hoogte van 21.300 meter een snel heid van 2100 km per uur over 15 20 kilometer. Iljoesjin, de zoon van de Russische vliegtuigconstructeur van deze naam, heeft in 1960 een auto ongeluk gehad. Augustus is een stille en stabiele beurs maand geweest. Dit blijkt uit de beurscij- fers verstrekt door het C.B.S. en door de afdeling public relations van de Amster damse effectenbeurs. De koerswaarde is met 156 min. gedaald van 28.153 min. tot 27.997 min. Deze daling kwam vrijwel uitsluitend ten laste van de internationale concerns, waarvan de koerswaarde is ver minderd van 19.546 min. tot 19.243 min. Met uitzondering immers van de rubriek scheepvaart en luchtvaart, waarvan de koerswaarde 3 min. lager was, waren de overige rubrieken in opwaartse richting, omzet. Gerekend zowel naar de effectieve als de nominale bedragen, stond Kon. Petro leum aan het hoofd van de lijst van fond sen met de grootste omzetten. Effectief was de omzet van Koninklijke 27,4 min. Philips als nummer twee haalde slechts 15,6 min., gevolgd door Unilever f 11,2 min. en Robeco f 10,3 min. Alle overige fondsen van de lijst boekten een effectie ve omzet beneden de 10 min. in deze volgorde: Hoogovens, ïnterunie, AKU, Woon- en Winkelhuizen, Kon. Zout-Ketjen, Vereenigd Bezit, Dordtsche Petroleum, Ford, Indola, Woon- en Winkelhuizen pref., Van Gelder, Zwanenberg-Organon, Am- sterdamsche Bank, Havenwerken, N.H.M. en Nefo. Deze twintig fondsen hadden een gezamenlijke effectieve omzet van 97.6 min. en de eerste tien van 85,1 min. (in juli resp. 127,3 min. en 114,7 min.). Op de nominale lijst had Koninklijke een omzet van f 3,9 min., gevolgd door Robe- co 2,5 min., Philips 2,4 min., Unilever 1,6 min., ïnterunie 1,2 min. en AKU f 1,1 min. De overige fondsen bleven be neden 1 min., aldus: Hoogovens, Aniem, Vereenigd Bezit, Deli Maatschappij, Scheepvaart-Unie, K.L.M., H.V.A., Woon- en Winkelhuizen pref.. Van Gelder, Nefo, Kon. Zout-Ketjen, V.M.F., Havenwerken en N.H.M. Deze twintig fondsen hadden een nominale omzet van 2ff,5 min. en de eerste tien van 15,7 min. of resp. 44,2 pet. en 34,1 pet. van de totale aandelen- Spanje gaat niet akkoord met de uitbrei ding van de territoriale wateren van Ma rokko en houdt eraan vast dat zijn trei lers krachtens een overeenkomst uit 1957 het recht hebben om in dit gebied te vis sen. In Spaanse regeringskringen meent men echter, dat de incidenten maar een voor- I wendsel voor Marokko zijn om zijn aan spraken op Ceuta, Melilla en Ifni Spaanse bezittingen in Noord-Afrika in de komende zitting van de UNO-assemblee kracht bij te zetten. In Madrid maakt men zich zorgen over de bewapening van Ma rokko, dat wapens en uitrustingsstukken I van de Russen zou hebben gekregen. BERLIJN (AP)— De Westduitse PTT en het Westberlijnse stadsbestuur heb ben voorstellen van de hand gewezen om postzegels met afbeeldingen van de Ber lijnse muur uit te geven. De Berlijnse se nator Klaus Schütz, hoofd van de postale dienst van het stadsbestuur, zei dat Oost- Duitsland brieven en pakjes, gefrankeerd met dergelijke zegels, niet zou afleveren. Het denkbeeld is afgewezen omdat der gelijke zegels een einde zouden kunnen maken aan het nog steeds bestaande post verkeer met Oost-Duitsland, aldus sena tor Schütz, die het woord voerde tijdens de openingszitting van het tweede congres van de „Fédération International des So- ciétés Aerophilateliques" (FISA) te Ber lijn. Met dit congres wordt in de stad een tentoonstelling van luchtpoststukken ge houden. De gekleurde gemeenschap van Elandskloof", een voormalige nederzet ting van de Nederduits Gereformeerde Kerk in Citrusdal in Zuid-Afrika, heeft 600 mensen in getal de nederzetting verlaten en is op mars gegaan „tot er iets aan hun toestand wordt gedaan". De men sen achten zich verdreven uit hun agrari sche vestiging, die twee jaar geleden door de kerk werd verkocht omdat zij niet meer rendabel was. De gemeenschap, die daar generaties lang onder de hoede van de kerk had ge woond, meende dat de pacht werd be schermd door een eeuwig durende koopak te, maar de gouverneur-generaal vernietig de de overeenkomst. Sindsdien werd het de kleurlingen las tig gemaakt door de nieuwe eigenaar van de nederzetting en door de overheid. De verdrevenen hebben angekondigd door te zullen lopen tot zij een nieuwe vestigings plaats hebben gevonden. „Als het moet lo pen wij naar Kaapstad", hebben zij ver klaard. Niettegenstaande dreigend optre den van de politie hebben de kleurlingen in bittere koude langs de weg gekampeerd tijdens een pauze in hun protestmars. De Zuidafrikaanse minister voor rassenaan- gelegenheden P. W. Botha heeft verklaard, dat de trek een „politieke demonstratie is die tot doel heeft wrijving tussen de ras sen te veroorzaken". Hij zei dat de kerk de missie opgeheven had vanwege de hoge kosten. Hij voegde er aan toe dat elk lid een bedrag van honderd pond geboden was om zich elders te vestigen, maar dat geen van de leden van de gemeenschap dit aan bod had aanvaard. Lord Brabazon oefent critiek DUBLIN (Reuter) Lord Brabazon van Tara, de 78-jarige Britse luchtvaart pionier, heeft op een conferentie van ver tegenwoordigers van luchtvaartmaatschap pijen als zijn mening te kennen gegeven, dat niet alles wordt gedaan om vliegtuig ongelukken te voorkomen. Naar zijn berekening doet zich elke maand een luchtramp voor. Als de huidi ge ontwikkeling zou voortgaan, zouden te gen het eind van deze eeuw 10.000 passa giers per jaar om het leven komen, met om de andere dag een vliegtuigongeluk. Lord Brabazon noemde de gewoonte om met een snelheid van ongeveer 270 km per uur op te stijgen en te landen princi pieel onveilig. Pan American gaat een speurtocht on dernemen naar Nederlandse stewardessen. De maatschappij stelt er veel prijs op het Nederlandse contingent in het stewardes senkorps, dat slechts bescheiden is, uit te breiden. Pan American biedt de meisjes een aan- vangsalaris van 1085 per maand, dat in dollars wordt uitbetaald. In New York zul len de nieuwelingen een opleiding ontvan gen, die 6 weken in beslag zal nemen. Hun standplaats zal daarna New York, San Francisco of Seattle zijn; zij worden op de intercontinentale lijnen geplaatst en zullen dus de hele wereld doorvliegen. Tegen het eind van deze maand worden drie vertegenwoordigers van de afdeling persoriéelzaken uit New York op Schip hol verwacht, die de meisjes op hun ge schiktheid voor het stewardessenvak zul len beoordelen. (AP) De Duitse Fordfabriek heeft vandaag een nieuwe automobiel uitge bracht, waarvan men aanneemt, dat zij een ernstige concurrent wordt van de Volks wagen en de Opel Kadett. De nieuwe 12M tweedeurs Sedan, die aan vijf personen plaats biedt, is de eerste Fordauto met voorwielaandrijving. De 12 M heeft een 1.183 cc watergekoel- de V-4 motor, die 50 p.k. kan ontwikkelen en die de wagen een maximum snelheid van 125 kilometer per uur geeft. Het brandstofverbruik is volgens een opgave van de fabriek 7,5 liter per 100 km. De 12 M is voorzien van enkele veilig heidssnufjes zo is het dashbord van een schuimrubber beschermingslaag voor zien en zijn haken voor de bevestiging van veiligheidsriemen in de carrosserie aange bracht. Deze nieuwe Ford die overal in Europa verkocht zal worden, heeft vier volledig gesynchroniseerde versnellingen CAPE CANAVERAL (AP) De voor genomen ruimtereis van zes omwentelingen om de aarde van de Amerikaanse astro naut Walter M. Schirra is drie dagen uit gesteld tot 28 september, om meer tijd te hebben voor de voorbereiding van de vlucht. Voor de Franse Middellandse Zeekust bij Marseille begint volgende week een proef, die moet uitwijzen of het mogelijk is geruime tijd onder water te werken en te wonen. Twee duikers zullen zeven da gen verblijven in een cilindervormige be huizing, die op 10,5 diepte op de zeebodem zal rusten. In de duikerklok bevindt zich een luchtbel met een druk van 2 atmos feer. In de ruimte komen behalve het ge wone huisraad een tevisietoestel en een telefoon te staan voor het contact met de buitenwereld. Omgekeerd zal een televisie camera er voor zorgen, dat men het leven van de twee duikers zal kunnen volgen. Overdag zullen de twee in duikerpakken buiten hun „huis" verschillende werk zaamheden moeten verrichten. De proef staat onder leiding van de be kende onderzeevorser majoor Cousteau, schrijver van „Stilte onder de zeespiegel". De Franse duikers Raymond Falco en Claude Wesly zullen maandag hun intrek nemen in hun onderzeewoning. Deze week zullen de duikers water-, elektrische en televisie-leidingen naar de onderwaterwo ning aanleggen. Elke morgen zullen twee doktoren in duikpakken van het moeder schip Calypson naar beneden zwemmen om de twee duikers in hun onderwater woning medisch te onderzoeken. De voorwaarden, die deze Amerikaanse luchtvaartmaatschappij voor de vervul ling van de stewardessenfunctie stelt: 1 De meisjes mogen niet te lang zijn. Ver eiste maat: tussen 158-173 cm. 2. Gewicht 50 en 63 kg. 3. Leeftijd: tussen 21 en 27 jaar. 4. Zij moeten ongehuwd zijn. 5 Zij mogen geen bril dragen en moeten goed gezond zijn. 6. Zij moeten een goed figuur hebben en er aantrekkelijk uitzien. 7. Zij moeten middelbaar onderwijs heb ben genoten (met voorkeur voor meisjes die aan een universiteit gestudeerd heb ben). 8. Zij moeten vloeiend Engels spre ken. De Duitse medicus Widukind Lenz heeft in Lissabon verklaard, dat alle aanstaan de moeders moeten vermijden, enig slaap middel in te nemen. „Hun uitwerking is moeilijk te voorspellen", zei hij, „en het gebruik ervan kan er zelfs toe leiden dat het kind kanker krijgt." Lenz, een Hamburgse arts, is een van de 3000 afgevaardigden uit zes landen die een internationaal congres inzake kinderge neeskunde in Portugal bijwonen. Op een vraag van een journalist naar het geval van mevrouw Sherri Finkbine die naar Zweden ging om de geboorte van een mogelijk misvormd kind te verhinde' ren zei hij „als dokter ben ik bang dat ik moet instemmen met wat zij deed, hoewel dit in Duitsland wettelijk niet toegestaan is." Dr. Lenz en dr. Knapp hebben een rap. port overgelegd genaamd „Thalidomide en misvormingen" waarin een aantal geval len behandeld worden die zij sedert 1959 bestudeerd hebben. „Wij bevonden dat de meeste moeders van de misvormd-ge boren kinderen thalidomide (softenon e.d.) ingenomen hadden in de eerste tijd van hun zwangerschap." Zij vertelden dat zij sedert hun eerste mededelingen van 18 november verleden jaar 70 nieuwe gevallen bestudeerd heb' ben en brieven ontvangen hebben waarin bijzonderheden meegedeeld werden van nog 200 andere gevallen. De misvormingen zijn volgens de ge noemde artsen gewoonlijk zo kenmerkend dat het innemen van thalidomide afgeleid kan worden uit de aard van de misvor ming. „Wij weten van 12 misvormde kinderen wier moeders voor de bevalling meedeel den, dat zij thalidomide ingenomen hadden Van 188 onderzochte gevallen van moe ders die normale kinderen ter wereld brachten hadden er slechts 7 thalidomide ingenomen". NEW DELHI (AP) De regering van India heeft bekend gemaakt dat Commu nistisch-Chinese strijdkrachten „in de na bijheid van een Indische grenspost zijn verschenen", maar dat er geen gevechten hebben plaats gevonden. Gisteren deden berichten de ronde, dat Chinese troepen India vanuit Tibet waren binnengevallen en ten noorden van Assam een Indische grenspost hadden omsingeld. Advertentie ORIGINEEL II CEDERSTRAAT 31 IJmuiden-O. - Telefoon 5610 PLANETENWEG 70 IJmuiden - Telefoon 8107 (Van onze correspondent) BONN De officier van Justitie bij het Landgericht in Bonn heeft gisteren (woens dag) tegen de twee kooplieden Wilhelm Schramayer en Heinrich Pieper, beter be kend als de „Maisheiligen", wegens op lichting een jaar en acht maanden gevan genisstraf geëist. Schramayer en Pieper hadden geprobeerd via een zwendeltrans- actie met mais, waarin een charitatieve organisatie in Munster en ook het Neder landse Prins Bernhardfonds waren be trokken, de Bondsrepubliek voor bijna twee miljoen mark op te lichten. Hoewel bij de behandeling van de zaak niet veel duidelijk werd, achtte de officier oplichting toch bewezen, aangezien, zelfs indien de charitatieve organisatie in Mün- ster de gehele bij elkaar gezwendelde winst van de transactie zou hebben ont vangen, toch bedrog tegenover de Bonds republiek zou zijn gepleegd. DJAKARTA (Reuter) In Indonesië is de eerste afdeling geleide projectielen van de Indonesische luchtmacht opgericht. Zij is uitgerust met meertrapsraketten van Russische makelij, die van de grond af worden afgevuurd op luchtdoelen. De commandant van de luchtmacht, vice- luchtmaarschalk Omar Jani, die de een heid in dienst stelde op een militair vlieg veld nabij Djakarta, verklaarde dat de luchtmacht thans ieder vliegtuig uit alle hoogten kan neerhalen. De 61-jarige mevrouw C. M. Casteleyn- Vrehoef is in een ziekenhuis te Gouda overleden aan de verwondingen, die zij enige uren tevoren had opgelopen bij een verkeersongeval. In Naaldwijk is de 19-jarige mejuffrouw C. Vijverberg uit 's-Gravenhage, toen zij te voet de Burgemeester Elsenweg over stak, door een passerende personenwa gen aangereden. Zij was op slag dood. Op het kruispunt Kleverlaan-Delftlaan- Westelijke Randweg te Haarlem is de 84-jarige wielrijder P. Strooband uit Sant poort door een auto aangereden en kort daarop in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo overleden. De heer Strooband stak de voorrangs- weg over, toen de verkeerslichten buiten werking waren. Uit zuidelijke richting na derden een vrachtauto en daarachter een auto, bestuurd door een 44-jarige televi sieregisseur uit Ankeveen. De bestuurder van de vrachtauto rem de af en de tweede auto passeerde dit voertuig. De televisie-regisseur zag de overstekende wielrijder te laat en een aanrijding volgde. In volle vaart is op de provinciale weg in Moordrecht een personenauto met drie Rotterdammers op een geparkeerde vrachtwagen gereden. Mevrouw M. Valen- tijn-Lamens, die uit de auto werd geslin gerd, overleed kort na aankomst in een Gouds ziekenhuis. De 25-jarige H. Staps uit Tilburg is in het ziekenhuis te Tilburg overleden aan de gevolgen van een verkeersonge val, dat hem woensdagmiddag was over komen. De 18-jarige P. J. van de Pompe uit Leiden is bezweken aan de verwondingen die hij gisteravond bij een verkeersonge val op de Rijksstraatweg te Sassenheim had opgelopen. In Den Haag is overleden de vijftig jarige heer A. S. Sethi, die maandag middag is aangereden toen hij onvoor zichtig de Rijkswijkseweg in Den Haag overstak. Ook is aan de gevolgen van een aanrijding in Den Haag overleden de heer S. W. Koster. In Haarlem is op het kruispunt Klever laanDelftlaanWestelijke Randweg de 84-jarige wielrijder P. Strooband uit Sant poort door een auto aangereden en in het ziekenhuis overleden. In Meppel is de 77-jarige A. Ent, uit Wilhelminaoord (Dr.) overleden ten ge volge van de bij een aanrijding opgelopen verwondingen. Alle secretarissen van verenigingen in onze stad en omgeving wordt verzocht om opgave van hun adres aan de redactie van dit blad, teneinde berichtgeving over het verenigingsleven te vergemakkelijken. INVULFORMULIER Vereniging: Eventuele onderafdelingen: Secretariaatsadres: Aantal leden: Jaar van oprichting: Onderwerp van activiteit: In te zenden aan de REDACTIE voor zaterdag 15 september. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9