Koningin Juliana officieel in Schiedam op bezoek AGE Htd SUNIL HALEN! Bejaarden vragen een groter aandeel in de welvaart Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! Polle m Kort en bondig Nieuwe verkiezingen in Huissen op komst Artis en Blijdorp willen wildpark gaan stichten Gouverneur Debrot naar Antillen N.S. geven uitleg van dienstregeling Kachelpijp zat dicht vrouw omgekomen Man, die zuster met bijl doodde, in gesticht Meer bewolking S&vutVmci m de kerkuil exposeert VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 2 Haarlem Beverwijk V elsen-IJ muiden Heemskerk Acht maanden voor schot op een ijscoman Rendieren gevangen NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL REGENJASSEN Gevangenisstraf voor twee BB-dienstweigeraars Geen Totoprijs of Loterijveine DIAMANTEN RINGEN gouden damesringen JACQ. FRANK 44. Pingobeste jongen, kun je me niet uit deze vieze boel helpen.... AchOlie is verrukkelijk voor een glijbaan!" Daar is nu niets aardigs aan!" „Maar, Polle, dit kun je toch geen vieze boel noemen, het is de heerlijkste glijbaan die je je indenken kunt! Ha! Baan vrij.„Kom, probeer het zelf ook nog eens. Kun je niet opstaan? WEERRAPPORTEN Bronzen jubelklanken van alle kerkklok ken hebben Schiedams vreugde uitgebei- erd over de komst van zijn koningin Ju liana voor een officieel bezoek. Schiedam heeft de vorstin ontvangen in de histori sche aula van zijn museum. Het liet de geschiedenis van de stad herleven in een Pleinspel. Het stelde zijn burgers in alle geledingen voor en het toonde op de werf Wilton-Fijenoord zijn gehele bestaan, zijn industriële werkdrift. Het was een pakken de representatie van een snel groeiende stad (80.000 inwoners) waarbij plaats was voor gróte en ktttne^zaken. De Schiedamse schooljeugd stood aan getreden langs de Rotterdamsedijk, waar burgemeester mr. J. W. Peek de vorstin begroette. In haar open AA-58 ging de vorstin, gekleed in een lila complet, naar het museum, waar de officiële begroeting geschiedde. Burgemeester Peek bood er namens de Schiedamse burgers en industrie een com plete inrichting aan voor een gymnastiek zaal bij een van de twee jeugdcentra Hun- De Koningin geniet naast de commis saris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, van het spel. nenschans en Zilveren schor, die het ko ninklijk paar bij zijn zilveren huwelijks feest zijn aangeboden. Daarna ging het koninklijk gezelschap naar het nieuwe Stadhuisplein waar in de schaduw van de ruïne Oud Mathenesse een brokje oud Schiedam van board en triplex was opge trokken voor het marktspel „Twintig eeuwen Schiedam presenteren zich". Nico van Loopik had het stuk geschreven. Pieter G. Lutz regisseerde het en de heer Van der Grind van de volkshuisvesting in Schiedam kleedde het aan. De koningin maakte daarna een rond rit door de oude en nieuwe wijken van Schiedam en reed vervolgens naar het restaurant Europoort waar zij in gezel schap van haar gevolg en de gemeente lijke autoriteiten de lunch gebruikte. 's Middags maakte zij opnieuw een rij toer en ontmoette zij in het Julianapark ouden van dagen en de jeugd. Aan het slot van het verblijf bezocht zij de werf van Wilton-Fijenoord. c „Hercules Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Drie maal koekoek". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De Perzische Maagdenroof", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Rendez vous Oostzone", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De molen van de versteende vrouwen", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Betaald nachtlogies", 18 j. Luxor, gesloten. Minerva, 14, 15.15 en 16.30 u.: „De prin sessen naar de West", a.l.; vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Suzanne", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Moord- verhaal", 14 j. Roxy, 14.30 19 en 21.15 u.: „De wet van de prairie", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „U spreekt met uw moordenaar", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u verovert Atlantis", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum fGroot Heiligland 62): Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 en 20.30-22.30 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg 103): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum; ip-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van Mary Noothoven van Goor, dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Tot 18 september. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand septem ber expositie van grafiek van A. J. Veld hoen. Dagelijks geopend van 10-18 en 20- 22 u. Dagelijks klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Strawinsky. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen, Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Openluchttheater Bloemendaal, zaterdag 20.15 u.: „Odyssee", door leerlingen van de driescholengemeenschap. Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne met zang door Cobi Schreyer en optreden poppentheater Baartmans. Iedere avond van 20 tot 1 u. (behalve maandag). Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 14 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De drie Stooges en Hercules". Luxor Theater, 19.30 u.: „The Olamo" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De revolverheid". ZATERDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De drie Stooges en Hercules"; 23.30 u.: „Het uur van de haat". Luxor Theater, 19.30 u.: „The Olamo" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De revolverheld". VRIJDAG 14 SEPTEMBER City, 20 u.: „De rimboevechters van Birma". Rex, 20 u.: „The young ones". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 15 SEPTEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De rimboevechters van Birma". Rex, 20 u.: „The young ones". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. VRIJDAG 14 SEPTEMBER Marquette-theater: Geen voorstelling. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Marquette-theater, 20 u.: „Overval in de Pacific". De rechtbank te Breda heeft een 22- jarige inwoner van Oosterhout, die op 6 mei zonder aanleiding met een jachtge weer op een ijscoman heeft geschoten, ver oordeeld tot acht maanden gevangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. De vijf rendieren, die in Limburg wa ren ontsnapt, zijn weer gepakt. Zij bleken zich niet ver van hun stal te hebben ver wijderd, en werden dicht bij de om de stal gelegen wei aangetroffen. Ze lieten zich rustig naar hun quarantaine-hal terugge leiden. Advertentie De Algemene Bond van Bejaarden heeft in een motie, die in algemene vergadering in Bellevue te Amsterdam volledige in stemming kreeg, geconstateerd dat van een rechtvaardige verdeling van de toene mende welvaart geen sprake is. In vijf jaar tijds zijn de uitkeringen krachtens de A.O.W. voor gehuwde bejaar den met 315 gulden per hoofd en voor al leenstaanden met 426 gulden per hoofd ge stegen tegen een stijging van het nationa ie inkomen van 1506 gulden per hoofd en van 1076 van het loon per hoofd. De bond doet daarom een ernstig en dringend beroep op de regering om te be sluiten de uitkeringen krachtens de A.O.W. belangrijk te verhogen en deze uitkeringen aan de bejaarden in overeenstemming te brengen met de stijgende welvaart, waar door wordt voorkomen dat duizenden oude werkers een beroep moeten doen op de uitkeringen van de gemeentedienst voor sociale zaken krachtens de armentwet. Voorzitter Rippen was van mening dat de taak van de bejaarden-organisaties nog Advertentie Nylonƒ29.75 Poplin, v.aƒ45.00 Falcon-tweed, v.a. ƒ49.75 Gen. Cronjéstraat 40 - 44 Haarlem - Telefoon 54679 niet als geëindigd kan worden beschouwd. Het ideaal is een wettelijke en afdoende ouderdomspensionering. Alleen in Amster dam zijn al 12691 bejaarden die moeten worden ondersteund. De heer Rippen vroeg zich af of iedere verbetering van de A.O.W. gedekt moet worden door verhoging van dt A.O.W.-premies. De heer Den Dekker noemde het ontoe laatbaar dat de A.O.W.-verhoging van 15 percent door vele gemeentebesturen uit de handen van de bejaarden wordt genomen. Hij gaf voorbeelden van gemeenten waar geen korting meer op de A.O.W. wordt toe gepast. Dit zijn volgens spreker gemeen ten die hebben gebroken met wat hij noemde „de ellendige lijn die het gemeen tebestuur van Amsterdam volgt". Beide sprekers drongen aan op een zo spoedig mogelijke invoering van de bijstandswet In Huissen zullen binnenkort nieuwe ge meenteraadsverkiezingen worden gehou den. De oude raad, die in functie is ge bleven, is tot de conclusie gekomen, dat de op 30 mei gehouden stemming ongel dig is. Het besluit werd genomen met acht stemmen voor en drie onthoudingen. De datum van de herstemming zal door bur gemeester en wethouders worden vastge steld. De Kroon had op verzoek van G.S, het raadsbesluit tot toelating van de nieu we leden vernietigd, omdat de volmacht formulieren niet door B. en W. waren gete kend en niet-kiesgerechtigden hadden ge stemd. Alvorens de raad tot stemming over ging uitte wethouder Leenaars felle kri tiek aan het adres van Gedeputeerde Sta ten. Hij noemde de uiterst formele gron den, waarop dit college 120 bij volmacht uitgebrachte stemmen als ongeldig be schouwde, „belachelijk". „Er zijn spijkers op laag water ge zocht. In welke gemeente", aldus de wet- hóbder. ;,ktmrieh B. 'en W. zfcTi metter daad bemoeien met volmachtstemmen. Ik zie de burgemeester van" Amsterdam al wroeten in stapels 'volmachten". De heer Leenaars zei verder dat de volmachtformulieren ook bij vorige raads verkiezingen niet onder ogen van B. en W. waren gebracht en dat er zolang Huis sen bestaat steeds een ongeldige raad zit ting heeft gehad. Volgens hem waren de onregelmatigheden van generlei invloed geweest op de uitslag der verkiezingen. De meerderheid van de raad deelde de ze mening niet en respecteerde het ver- nietigingsbesluit van de kroon. Wethouders treden terug In Roosendaal hebben drie van de vier wethouders zich bereid verklaard hun ze tel ter beschikking te stellen. De vier wet houders zijn allen van de lijst katholie- ke-sociale eenheid, die 11 van de 25 ze tels in de raad bezet. In de raadsvergadering had burgemees ter J. P. Godwaldt op de dreigende on bestuurbaarheid der stad gewezen ook al was de verkiezing der wethouders wettig verlopen. 6465. Opeens keek Snup aandachtig naar hun tentje, dat hij van hier uit kon zien staan. Wat is dat?! mompelde hij. Het scheen hem opeens niet meer te kunnen schelen, dat Sijpie hem kon zien; snel liet hij zich van de tak glijden en op de grond zakken. En toen begon hij opge wonden te hollen. Swop! hier, gauw! Sijpie! riep hij. Kom eens Ja, er scheen iets bijzonders aan hand te zijn. Wat had hij ontdekt? de Artis en Blijdorp hebben een plan in voorbereiding voor het stichting van een groot dierenpark in het westen van het land, in navolging van het Engelse wild park „Whipsnade" in de omgeving van Londen. De pasbenoemde gouverneur der Neder landse Antillen mr. N. Debrot, is van Schiphol naar Curagao vertrokken. „Ik weet zelf niet hoe ik de moed heb gehad deze hoge functie te aanvaarden" zei de nieuwe gouverneur, „maar»ik geloof niet dat iemand die voor zoiets geroepen wordt, de vrijheid heeft om zich aan de verantwoordelijkheid te onttrekken". Als de winterdienst van de Nederland sche spoorwegen op 30 september ingaat, zal tegelijk een boekje verschijnen onder de titel „Wat niet in de dienstregeling staat". Dit boekje, dat 32 pagina's telt, be licht de achtergrond van de ingewikkelde dienstregeling en vertelt op populaire wijze hoe de dienstregeling tot stand komt. Het boek is geschreven door de journalist J. H. Bartman te Heemstede. Een 31-jarige bouwvakarbeider uit Go- rinchem is door de politierechter te Dor drecht veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf, omdat hij geweigerd heeft dienst te nemen als noodwachter bij de B.B. Hij is Jehova-getuige en maakt prin cipieel bezwaar -tegen dienstneming. Een 29-jarige perser uit Gorinchèm, die niet was goedgekeurd als beroepsmilitair, had ook geweigerd gehoor te geven aan de oproep van de B.B. Hij kreeg een maand gevangenisstraf. Advertentie heeft u nodig om toch een kost baar SIERAAD te bezitten. U vindt bij ons een grote keuze in bezet met witte briljant, vanaf 92.—, f 115.—, 130.— en hoger; een duurzaam en trots bezit. JUWELIER Grote Houtstraat 109 Haarlem In het Binnenziekenhuis te Eindhoven is overleden de 73-jarige weduwe van T. Zij werd maandagavond in haar woning in het stadsdeel Tongeren door haar zoon in bewusteloze toestand aangetroffen. Een on derzoek heeft aangetoond, dat de pijp van de kachel in haar woning door roet bijna geheel dicht zat. De bejaarde vrouw is waarschijnlijk door koolmonoxydevergifti- ging omgekomen. Tegen een man uit Prinsenbeek (gem Breda); die vorig jaar augustus zijn bij hem inwonende zuster met een hamer heeft doodgeslagen, heeft de officier van justitie gisteren ontslag van rechtsvervol ging met opname in een krankzinnigenge sticht voor de duur van één jaar en daar na terbeschikkingstelling van de regering geëist. Hij deed dit op grond van een rapport, waarbij de verdachte volkomen ontoere- kenvatbaar werd verklaard. K.V.P. De heer C. B. N. H. Servaes, arts te Sittard, heeft bedankt als wethou der en raadslid en tevens als lid van de K.V.P. omdat hij zich niet langer met het beleid van de plaatselijke afdeling van deze partij kan verenigen. Kaasmeisje huwt. Nederlands kaas meisje nummer één, Anja Rutten uit Am sterdam, treedt heden in Boulogne-sur- Seine bij Parijs, in het huwelijk met de marketing expert Nick Edwin Keiler. De 23-jarige bruid is de dochter van cineast Gerard Rutten en zuster van de jazzviolist Edwin Rutten. Het echtpaar Keiler-Rutten gaat zich in Genève vestigen. Hoofdbedrijfschap detailhandel. Het hoofdbedrijfschap detailhandel gaat een nieuw gebouw zetten aan de Laan van Nieuw Oost Indië te Den Haag, heeft het bestuur met achttien tegen vier stemmen besloten. r- dit gebouw, dat vier verdie pingen hoog zal worden, zal ook het cen traal registratiekantoor worden gehuisvest. Scheveningen. In het afgelopen sei zoen zijn er in de zee bij Scheveningen zes personen verdronken en 71 gered. Voor zieken. Zaterdag begint in ge heel Nederland een grote inzamelingsactie, waarvan de baten ten goede zullen komen aan elf organisaties die werkzaam zijn op het gebied van de volksgezondehid. De actie draagt de naam „Gezonden voor zieken". Advertentie van 15 t/m 29 september, geopend van 9 tot 6 uur. vrijdag 21 en 28 september ook 's avonds van 8 tot 10 uur. de kerkuil moderne binnenhuisarchitectuur nieuwe gracht 21-23 tel. 17063 (0 2500) Het K.N.M.I. deelt mede: In de nacht van donderdag op vrijdag is door de uitstraling een grote temperatuur daling voorgekomen. Enkele stations meldden een minimumwaarde van 2 gra den. Op 10 c.m. werd hier en daar zelfs het vriespunt bereikt. Het hogedrukgebied dat gisteren nog boven Engeland gelegen was is in een snel tempo naar Midden-Europa getrokken en het verwijdert zich naar Oost-Europa. De barometers gaan nu weer dalen op de nadering van een depressie die enkele honderden kilometers ten zuidwes ten van Ierland ligt en die morgenochtend bij de ingang van het Kanaal wordt ver wacht. Nadat er aanvankelijk nog weinig bewolking zal zijn neemt de bewolking morgen geleidelijk toe en bestaat er kans op regen in de namiddag. De wind neemt toe uit zuidoostelijke richting zodat er tijdelijk iets warmere lucht uit Zuid- Duitsland wordt aangevoerd. Nachtvorst is de komende nacht zeer onwaarschijnlijk. Maximum-tempera turen 3f e' binnen- en buitenland. e 5 d 2 5 Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Y penburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. mist zwaar bew. zwaar bew. mist licht bew. mist mist licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. onbewolkt geheel bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. z 16 windst. 16 o 16 zw 15 windst. 16 windst. 16 zo 16 windst. 17 windst. 23 wnw 29 nw 31 windst. 30 no 28 windst. 36 windst. 32 ozo 32 Zaterdag 15 september Zon op 6.13 uur, onder 18.57 uur. Maan op 20.00 uur, onder 7.35 uur. Maanstanden 14 sept. 5.12 uur volle maan 20 sept. 20.36 uur laatste kwartier 28 sept. 20.40 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 14 september Hoog wa^er 3.30 en 15.55 uur. Laag water 11.40 en uur. Zaterdag 15 september Hoog water 4.12 en 16.39 uur. Laag water 0.02 en 12.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2