Gouden medaille van Gerda Kraan kwam na 500 meter al niet meer in gevaar Brumel en Nikula konden hun wereldrecords niet verbeteren Succesvol HLTC wederom clubkampioen van het district Haarlem BMHC-voorhoede kon tegen Hilversum niets uitrichten Cor Schuuring en Piet van Dijk zegevierden in Berlijn M EUROPESE ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN AFGELOPEN Snepvangers weerde zich goed in de achterhoede 1500 m. I Atleten kregen een gelukstelegram Als enige atlete veroverde Tamara Press twee titels Matige start van Nederlanders in „schaakolympiade" Rusland veroverde het meeste goud Brederode op de laatste plaats... Schuttersfeest bij BDHC (8-1) Henk Buis na val gewond Nederland leed in Wolfsburg zware tennisnederlaag Matthew jr Brits jeugdkampioen Baba Sy nu alleen aan de leiding Visuil S eerste bij de amateurrijders r MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 J v 12 Dikteren Boogaerts door andere Boogaard knock out Stayer Dolf Verschueren maakte zware val Dp< pioenschappen in Belgrado zijn geëin digd in een Nederlandse triomf. Een triomf, waar 800 meter-loopster Gerda Kraan zondag voor zorgde. Na het zilver van Cees Koch en liet brons van Tilly van der Zwaard bereikte Gerda Kraan, de 29-jarige politie-agente uit Den Haag, het fel begeerde, maar niet verwachte succes van een Europese titel. En dat was nog niet het enige. In een fantas tische race kwam Gerda Kraan met een tijd van 2 min. 02,8 sec. tot een verbete ring van het Europese record, dat met 2.04,3 op naam stond van de Russische atlete Ludmilla Lisenko-Chevtsova. In de buitenbaan gestart, lag Gerda Kraan na 200 meter achter de Hongaarse Olga Kazi op de tweede plaats, maar toen zij ingesloten dreigde te worden, nam zij resoluut de leiding. De eerste 400 meter werden in precies 62 seconden afgelegd en daaruit bleek reeds hoe snel het ging. De fantastische aanval van Gerda kwam eigenlijk pas 300 meter voor de finish. Sterk en prachtig lopend ging zij steeds sneller, geen moment kwam Gerda in ge vaar, integendeel zelfs. Bij het uitkomen van de laatste bocht, met nog 100 meter te lopen, werd haar pas nog sterker en vergrootte zij haar voorsprong van twee meter langzaam maar zeker tot twaalf meter. Voor Gerda Kraan, die in 1958 met at letiek begon en toen een tijd van 2 min 16,6 sec noteerde, daarna herhaaldelijk haar Nederlands record verbeterde, was dit een dag om nooit te vergeten. Hoe hard het ging, bleek wel uit de finaletij den. 2.02.8 voor Gerda, Waltraud Kauf- mann 2.05.0, Olga Kazi 2.05.0, Joy Jordan 2.05.5, Kristina Nowakowska 2.05.8 en Ve ra Moekhanova 2.07.2. Henk Snepvangers heeft zich goed ge weerd. In een finale vol sterke 1500 me ter lopers waren de kansen van de man uit Bergen op Zoom uiterst gering. Want Michel Jazy, de Pool Withold Baran, de Duitser Harold Nohrpot dikteerden een zo hoog tempo, dat het voor Snepvangers on mogelijk was zich in de werkelijke strijd te mengen. Hij bleef in de achterhoede, maar liet het tempo niet los en dat kon van de Brit Berisford niet worden gezegd. Met nog één ronde voor de boeg pro beerde de Duitser Nohrpot binnendoor te gaan. Hij kwam ten val op de betonnen rand, stond nog wel op maar gaf 100 me ter verder op. Henk Snepvangers, had in middels de laatste plaats verlaten en zich op de zevende genesteld, welke hij naar later zou blijken niet meer zou afstaan, Michel Jazy spurtte op 300 meter voor de finish weg en trok Withold Baran in zijn kielzog mee. Het gehele peloton bleef vol gen. maar in de volgorde kwam geen wij ziging. De tijd van Jazy was 3.40.9. Henk Snepvangers noteerde 3.44.8 en dat is na Wim Slijkhuis de snelste tijd ooit door een Nederlander gemaakt. Slechts twee centimeters ontbraken Jo ke Bijleveld zaterdag om de zilveren me daille bij het verspringen in ontvangst te Met man en macht wordt scheidsrech ter Boogaerts weer op de been geholpen. Ver in de tweede helft van de derby VolewijckersBlauw Wit ging scheids rechter A. Boogaerts uit Dordrecht knock out. Hij stond in de baan van een schot, dat de Volewijcker Boogaard van dichtbij loste. De heer Boogaerts kreeg de bal tegen het hoofd, bleef even kaars recht staan en vloog toen tegen het veld, waar hij roerloos bleef liggen. Van alle kanten snelde onmiddellijk hulp toe, maar het duurde toch wel een paar minuten aleer de scheidsrechter, nog wat duizelig met het hoofd schud dend, onder luide toejuichingen van de toeschouwers op de been kwam en de wedstrijd liet hervatten. De heer Boogaerts was niet de enige, die in deze ontmoeting moest worden opgelapt. Doelman Rob van Heeswijk had tot driemaal toe hulp van de ver zorgers nodig en ook Boogaard, Sparen- dam en Petterson maakten gebruik van hun diensten. De dolgelukkige Gerda Kraan wordt gefeliciteerd door de Hongaarse Olga Kazi, die op de 800 meter als derde eindigde. kunnen nemen. In een pakkende finale schaarde de Haagse atlete zich pas met haar laatste sprong onder de beste zes. Toen bereikte Joke een bijzonder eervolle vierde plaats met 6,21 meter. Zij versloeg daarbij o.a. grote rivalen als ex-wereld- recordhoudster Hildrum Claus en Helga Hoffmann. Het Russische springstertje Ta- tiana Chelkanova, wereldrecordhoudster met 6,53 m, zegevierde met 6,36 m voor de Poolse Elizabeth Krzesinska en de Brit se Mary Rand-Binal, die beiden 6.22 meter bereikten. Joke Bijleveld's serie was: 5,84 m, 5,93 m., 6,21 m, 5,67 m, 5,83 m en een foutsprong, die wanneer deze niet ongeldig zou zijn geweest Joke op het plat form zou hebben gebracht. Het bestuur van de Nederlandse Sport federatie zond zondagmiddag een geluks telegram aan de chef d'équipe van de Ne derlandse ploeg, die deelneemt aan de Europese atletiekkampioenschappen in Belgrado. In het bijzonder feliciteert de NSF Gerda Kraan met haar titel op de 800 meter en het nieuwe record. Ook de overige medaillewinnaars: discuswerper Cees Koch (zilver) en 400 meter-loop ster Tilly van der Zwaard (brons) alsme de de atleten die eervolle plaatsingen be reikten, werden telegrafisch gelukgewenst. Het hoogspringen heren ging zondag tijdens de Europese atletiekkampioen schappen in Belgrado naar de Rus Bru mel. De Zweed Petterson kwam als tweede niet verder dan 2,17 meter. Bru mel liet via 2,21 meter gehaald bij de eerste sprong de lat op 2,27 meter leggen, teneinde zijn wereldrecord te verbeteren. De Rus faalde echter drie maal. De 80 nieter horden dames werd verrassend gewonnen door de Poolse Ciepla, die evenals de nummers twee, drie en vier 10.6 sec. kreeg toegewezen. De finishfoto maakte uit, dat de Duitse Karin Balzer het zilver had gewonnen, terwijl Erika Fisch (Duitsland) en Maria Piatkowska (Polen) beiden een bronzen medaille kregen. Anatoly Michailov was op dit nummer de sterkste hordenloper bij de heren. De 200 meter heren leverde de verwachte overwinning op voor de Zweed Owe Jons- son. De bezetting van de tweede plaats werd een fel duel tussen de Italiaan Ottolina en de Pool Foik, dat door de Ita liaan werd gewonnen. Grote indruk bij het kogelslingeren maak te de Hongaar Zsivoczki, die bij zijn eer ste poging hij was de tweede atleet die aan de beurt kwam het Europees record verbeterde en daarmee zijn tegen standers dermate ontmoedigde, dat nie mand hem meer kon benaderen. Zelfs niet de Rus Bakarinov, die dit jaar de meest constante Europese werper was. Het meest klassieke atletieknummer, de marathon, leverde na de zege van Bruce Tulloh zaterdag op de 5000 meter opnieuw een Engelse zege op door Brian Kilby. De Kleine Belg Vandendriessche ein digde als tweede. Een andere Belg, Gas ton Roelants schreef de 3000 meter steep le chase op zijn naam. De twee heren estafette .nummers van zondag, de 4 maal 100 meter en de 4 maal 400 meter eindigden beide in een Duitse zege, waarbij die op de 4 x 400 meter de meeste indruk maakte omdat Groot-Brit- tannië, de grote favoriet op dit nummer, ondanks de vertwijfelde eindspurt van de Europese 400 meter kampioen Bobbie Brightwell, duidelijk verloor. De veras- De „schaakolympiade" in Zlatin Pesci (Bulgarije) is voor het Nederlandse team ongunstig begonnen. Nadat drie van de vier partijen tegen Luxemburg zijn uitgespeeld is de stand slechts 2-1 in het voordeel van Nederland. Aan het eerste bord verloor Bouwmeester op zeer ongelukkige wijze van Conradi. De afgebroken partij van Prins tegen Philippe zal waarschijnlijk in een remise eindigen. Wil Nederland zich van zijn belangrijke concurrenten in de groep, te weten Polen en IJsland ontdoen, dan zou tegen Luxem burg een resultaat van 4-0 nodig zijn ge weest. Vooral nu juist deze beide landen tegen Joegoslavië en Frankrijk niet onverdien stelijk hebben gespeeld, wordt de kans op een derde plaats, die noodzakelijk is om naar de finale over te gaan uiterst gering. sing op dit nummer was de derde plaats van Zwitserland. Jütta Heine zorgde zaterdag voor het eerste Duitse succes door op de 200 me ter dames haar grootste rivale. Dorothy Hyman, te verslaan. Pentti Nikula, de gymnastiek-leraar uit Summerola, de man die de internationale atletiekwereld dit jaar verraste met super-sprongen bij het pols stokhoogspringen, vormde zaterdag een klasse apart. Hij sprong achterenvolgens 4,45 m, 4,55 m, 4.65 m. bij de eerste po ging, was toen zeker van de eerste plaats en wiepte toen met de katapultsprong over 4,85 m. Zijn sprongen over 4,95 faalden alle, doch de laatste maal was hij niet ver van zijn wereldrecord verwijderd. Tamara Press is de enige atleet die twee titels behaalde. De 24-jarige Russi sche kwam na haar overwinning bij het kogelstoten tot een discusworp van 56.91 m. en dat betekende een tweede overwin ning. Na de zwemsuccessen in Leipzig, de we reldtitel en derde plaats tijdens de wereld kampioenschappen wielrennen van Henk Nijdam en Peter Post hebben de Neder landse atleten zij het op bescheiden wijze getoond een woordje in de grote sportwereld te kunnen meespreken. En het was dan ook een trotse Snepvangers en daar achter een even trotse Tilly van der Zwaard en Ray van Asten, die bij de sluitingsceremonie achter de Nederlandse driekleur liepen. Verheugend is het dat sinds 1954 (Bern), waar Puck van Duyne- Brouwer het zilver veroverde en in 1958 (Stockholm) toen wij met lege handen naar huis terugkeerden ondanks het weer gestegen prestatie-peil de inspanningen van onze atleten enige malen met succes werden bekroond. Een gouden medaille en een Europees record voor Gerda Kraan op de 800 me ter dames, zilver voor discus-reus Cees Koch en brons voor Tilly van der Zwaard. Voeg daarbij de vierde plaatsen van Eef Kamerbeek, met een fraai Nederlands re cord op de tienkamp (7724 pnt) en Joke Bijleveld, die beiden slechts een fractie van medailles verwijderd bleven, en de finaleplaatsen van Nel Zwier en Henk Snepvangers, waarbij vooral Snepvangers met zijn tijd van 3.44,8 imponeerde. Men kan zo van een onverwacht succes spreken. Ray van Asten, diep teleurge steld omdat hij door ziekte niet aan de start kon komen, en Jenny van Eyk-Vos, die te weinig internationale ervarihg-heeft, maakten de Nederlandse ploeg compleeti Een team dat met saamhorigheid en suc ces heeft gestreden. Op naar Tokio is nu het parool. De Nederlandse atleten hebben bewezen dat het heus wel kan. Aan het slot van de zevende Europese atletiekkampioenschappen in Belgrado ziet het landenklassement der medailles er als volgt uit goud zilver brons 1. Rusland 13 6 10 2. Groot-Brittannië 5 3 6 3. Duitsland 4 11 8 4. Polen 3 5 5 5. Frankrijk 2 2 0 6. Italië 2 1 1 7. Hongarije 2 0 2 8. Roemenië 1 2 0 9. Finland 1 1 2 10. Nederland 1 1 1 11. Zweden 1 1 0 12. België 1 1 0 13. Tsjechoslowakije 0 1 1 14. Joegoslavië 0 1 0 15. Zwitserland 0 0 1 Op de 80 meter horden dames werden twee bronzen medailles uitgereikt. De Haarlemsche Lawn Tennis Club heeft zondag in de A-afdeling wederom het club kampioenschap van het district Haarlem behaald Op het tennispark „Eindenhout" versloeg de HLTC al zijn tegenstanders, namelijk Brederode, Heemstede en Zand- voort. Brederode eindigde zonder overwin ning op de laatste plaats en dat was wel min of meer een verrassing want de de gradatie naar de B-afdeling had men aan TC Heemstede toegedacht. Heemstede versloeg echter Brederode met 4-1. Cockie v. d. Broek had met Hein Vogel zang in het duel met Zandvoort Brederode nog een zege kunnen bezorgen. Op de stand 2-2 moest het gemengddubbel met het echtpaar Hughan de doorslag geven. Alle ogen waren op deze partij gericht; het Brederode-dubbel had de zege voor het grijpen, maar Hein Vogelzang sprong zo nonchalant met zijn kansen om, dat ook deze kans, om althans met één overwin ning het toernooi te beëindigen, voor de Santpoortenaren verloren ging. In het B-toernooi hebben WOC en Bloe- mendaal een enerverende strijd om de ti tel geleverd. Uiteindelijk hing alles af van een partij, nl. het herendubbel uit het duel tussen Bloemendaal en WOC, dat voor Bloemendaal werd gespeeld door Verhoef en Barend en voor WOC door Fred Nee lissen en Han van Splunter. Na drie sets ging de winst naar de WOC-ers, die met Het is BMHC deze derde competitiedag voor de eerste klasse heren niet voor de wind gegaan. De eerste aanpak tegen Hilversum was niet ongunstig, want er werden in de twintig minuten na de be- ginbully aardige aanvallen opgezet. Het ontbrak ten enenmale aan de goede af werking daarvan en dus aan schutters- kwaliteit. Tegen de verhouding in kwam gastheer Hilversum uit een strafcorner aan het eerste doelpunt door v. Rooyen (1—0). De Bloemendalers lieten zich daardoor niet intimideren en bleven doorgaan met 't goed lanceren van de eigen voorhoede. Zonder resultaat evenwel. En juist in die periode scoorde Fr. van 't Hooft het twee de doelpunt voor Hilversum. Toen hadden de Bloemendalers geen tegenwoord meer. De hoc key com petitie Ofschoon het accent toen op de verdedi ging kwam te liggen, kreeg linksbuiten Bauwer van Hilyersum toch nog gelegen heid Honnebier te passeren (30). De stand in de eerste klasse is nu ge worden na de winst van 41 van Amster dam op DSHC, de uitslag van 13 voor Kampong-SCHC; 41 voor LarenHGC en 11 voor HDM-Leiden: Laren 6 pt.HDM 5 pt; Amsterdam 5 pt; SCHC 4 pt; Kam pong en BMHC 3 pt; Hilversum 2 pt.; HGC en DSHC 0 punten. Voor het overige is ei weinig gunstigs te melden uit de promotieklasse. Daar ging BMHC 2 met 15 ten onde- tegen RBC en verloor Alliance van HIC, waarbij de Haarlemmers geen voet aan de grond kre gen (30). Waarschijnlijk is dit te wijten aan de noodzaak om deze eerste compe- titedag met drie invallers in Amsterdam aan te treden. Uit een heel ander vaatje tapten BDIIC, Alliance en HBS bij de dames. Bij BDHC was het helemaal botertje tot de boom. Een waar schuttersfestijn kon worden ge houden omdat 't Gooi volkomen overspeeld werd. Mej. Houtkoper liet maar liefst 5 doelpunten van haar stick noteren, mej. Hoogeveen nam haar actief aandeel met één doelpunt en invalster Westdijk was met twee doelpunten meteen over de plan kenkoorts heen. 't Gooi scoorde éénmaal en dat was mogelijk dank zij een misver stand in de achterhoede van de Bloemen- daalsen tijdens een van de weinige keren dat 't Gooi kon opdringen tot in het doel gebied van mej. Jurrissen (81). De dames van Alliance behaalden ook een zij het niet zo forse overwinning. Eerst door 2 fraai genomen korte hoek- slagen, ingeschoten door mej. Hietbrink en daarna goede doelpunten van M. Ger- rits en J. Pielage, ging RBC door de knie- en. Bij Alliance schijnt men met de hui dige voorhoede belangrijk aan schotvaar digheid te hebben gewonnen. Iets waar aan dit team vorig seizoen een manco liet zien (40). Een even gunstig resultaaf behaalden de dames van HBS. Hun entree in de eerste klasse hield een goede overwinning op Amsterdam in. De twee doelpunten, waartegenover de hoofdstedelingen niets konden stellen, werden gemaakt door A. Nieuwveld en P. Immer. Met dit al gaan de drie clubs uit Haarlem en naaste om geving aan de kop der eerste klasse. W ielrennen Henk Buis uit Vijfhuizen, de nationale kampioen der amateur-stayers, is zater dagavond tijdens een wedstrijd achter mo toren op de baan in Dortmund door een klappende voorband zo lelijk ten val ge komen, dat hij met verwondingen aan een been en schouder in een plaatselijk zieken huis opgenomen moest worden. Het ongeval gebeurde op een moment dat Buis net een andere stayer was ge passeerd. Door een klappende voorband schoot de knaap uit Vijfhuizen in volle snelheid onderuit. De gangmaker van de door hem gepasseerde stayer vloog met zijn motor over de fiets van Buis, die nog met zijn benen in de voetriempjes vast zat. Met een gekneusd been onder de knie en een bezeerde schouder moest Buis in een ziekenhuis in Dortmund wor den opgenomen. Volgens de laatste be richten zal hij daar veertien dagen moe ten blijven. VOETBAL. Een amateurvoetbalinterland tussen de Ierse Vrijstaat en Engeland, zon dag in Dublin gespeeld, leverde een gelijk spel (22) op. Alle doelpunten werden na de rust gescoord. De Nederlandse kampioen op de weg Cor Schuuring heeft zaterdag in Berlijn een internationaal criterium voor ama teurs gewonnen met een tijd van 59 min. 25,4 sec. over de 48 km. De ruim 18.000 toeschouwers zagen 5 seconden na de win naar de Oostduitser Karl-Heinz Krause als tweede finishen. De Nederlander Henk Advertentie Cornelisse eindigde op de vijfde plaats. In West-Berlijn zegevierde Pielt van Dijk uit Wormerveer in een wedstrijd voor ama teurs over 84 km. Van Dijk maakte een tijd van 2 uur 15 minuten en 40 seconden. De omnium-wedstrijd voor beroepsren ners, die zaterdag in Nagele (N.O.-polder) werd gehouden en die als onderdelen sprint, achtervolging en een tijdrit telde, werd gewonnen door het koppel Stolker- Sijthof Tweede werden Van der Putten- Van Overveld en derde De Roo-Van Don gen. Jaap Kersten is zaterdag als derde ge ëindigd in een wegwedstrijd voor profes sionals in Turnhout. De Belg Henry Luy- ten, die zegevierde met een tijd van 2 uur en 59 minuten over de 125 km., versloeg in de spurt zijn landgenoot Roger Heuvel mans en Kersten. Ab Geldermans is zaterdag in de Grote Prijs van de stad Riom achtste geworden. Winnaar was de Fransman Ruby. De uit slag was: 1. Ruby (Fr.) de 100 km. in 2.35.16; 2. Wolfshohl (Dtsl.) op 50 sec.; 3. Joseph Groussard (Fr.) op 1 ronde; 4. Si- niscallchi (It.); 5. Colette (It.); 8. Gelder mans (Ned.). een zeer jeugdige ploeg dit fraaie resul taat behaalden. Jatiloo won geen partij en moest zijn plaats afstaan aan het Heemsteedse HBC, dat eveneens jeugdig voor de dag kwam en in de C-afdeling zijn beide tegenstanders klopte. Resultaten: A-afdeling; HLTCBredero de 4-1, HeemstedeZandvoort 1-4, HLTC Heemstede 3-2, Brederode-Zandvoort 2-3, T ennis HLTCZandvoort 3-2 en Brederode— Heemstede 1-4. Eindstand: 1. HLTC 6 pnt.; 2. Zandvoort 4 pnt.; Heemstede 2 pnt. en Brederode 0 pnt. B-afdelingBloemendaalGroenendaal 3-2, WOCJatiloo 5-0; GroenendaalWOC 2-3, BloemendaalJatiloo 5-0, Jatiloo Groenendaal 0-5 en BloemendaalWOC 2-3. Eindstand: 1. WOC 6 pnt.; Bloemen daal 4 pnt.; Groenendaal 2 pnt.; Jatiloo 0 pnt. C-afdeling: HBCBastione 4-1, Bastio- neAlliance 3-2, AllianceHBC 2-3. Eind stand: 1. HBC 4 pnt.; 2. Bastione 2 pnt. en 3 Alliance 0 pnt. De tenniswedstrijd West-Duitsland Nederland in Wolfsburg is in een zware nederlaag van onze landgenoten geëindigd. Nadat de Duitsers de eerste dag hadden afgesloten met de stand 73, zegevierden zij tenslotte met 175. Slechts 500 toe schouwers omzoomden zondag de banen. Het was regenachtig weer en er stond een zeer hinderlijke wind. Voor de enige winstpunten zorgden zondag Schneider en Hajer in het heren-dubbelspel en me vrouw De Jong-mevrouw Ridderhof in het dames-dubbelspel. Stanley Matthews jr., de 16-jarige zoon van de grote voetbal-goochelaar uit Stoke, heeft zaterdag in Wimbledon voor een nieuw Brits tennisrecord gezorgd. Voor de derde maal in successie werd hij Brits jeugdkampioen enkelspel, een prestatie die nog geen enkele tennisser geleverd heeft. In de lirlale versloeg hij zijn vriend en dubbelspel-partner Graham Stilwill uit Es sex met 6-3 6-4. Dammen Zaterdag zijn in Hoogezand de partijen voor'de vijfde ronde van het internatio nale damtoernooi gespeeld. De uitslagen waren: Bergsma (Ned.) Holstvoogd (Ned.) 20. Verpoest (Belg.) Dionis (Fr.) 20; De Jong (Ned.)Ver- leene (Belg) 20; Saint Fort (Haïti)Baba Sy (Senegal) 02; Valois Smith (Sur.) Gordijn (Ned.) 11; Hisard (Fr.Gour- nier (Fr.) 1—1. De uitslagen van de zesde ronde waren: HolstvoogdVerpoest 11; DionisDe Jong 02; VerleeneSaint Fort 11; Va lois SmithBaba Sy 02; Bergsma Hisard 11; GournierGordijn 11. Zondag speelden de dammers de zeven de ronde. Hier luidden de uitslagen: De JongHolstvoogd 11; Saint Fort Dionis 11; Baba SyVerleene 20; Va lois SmithGournier 02; HisardVer poest 11; GordijnBergsma 20. De stand is als volgt: 1. Baba Sy 11 punten; 2./3. Verpoest en Gordijn, beiden 10 punten; 4./5. Bergsma en De Jong beiden 9 punten; 6./7. Hisard en Gournier beiden 8 punten; 8. Holst voogd 7 punten; 9./10. Saint Fort en Valois Smith, beiden 4 punten; 11. Dionis 3 pun ten; 12. Verleene 1 punt. Koersen op Mereveld De uitslagen van de zondag in Mereveld ge houden draverijen luiden: LeensprUs (2140 m.): 1. Asilverno 1.32.7; 2. Antje K.; 3. Zeester. Winn, f 46.90; pl. 9.00, 2.90, 19.70; kopp. 9.80: cov. 6.30. Meedenprijs (1200 m.) met autostart (eerste af deling): 1 Bertha P. 1.31.3; 2. Boy Scotch; 3. Boyke Dear. Winn. 5.10; pl. 2.40, 2.60; kopp. 14.30; cov. 4.00 Meedenprijs (1200 m.) met autostart (tweede af deling): 1. Bravour S. 1.30.6; 2. Bentoprise; 3. Bubbv Six. Winn 1.80; pl. 1.40, 2.80; kopp. 5.90; cov. 4.80. Middelstumprijs (2120 m.) 1. X Messidor 1.27.7; 2. Zingaro; 3. Yeastly Hanover. Winn. 12.20; pl. 2.90, 1.40, 1.80; kopp. 10.70; COV. 4.20. H. van Wickevoort Crommelin Memoriaal 1962- prijs (2200 m.): 1. Zippora 1.24.8: 2. Zola S.; 3. Annemieke Hollandia. Winn. 1.50; pl. 1.30, 2.10, 2.60, kopp 4.30; COV. 4.40, Grote Beneluxprijs (2200 m.): 1. Harley 1.23.1; 2. Mitchouka; 3. Vita Kinley. Winn. 2.70; pl. 1.60, 1.60, 1.70: kopp. 6.50; cov. 5.80. Niewoldaprijs (2140 m.) met autostart: 1. Zion B. 1.28.5: 2. Zeppeline: 3. Y Rosemarijn. Winn. 59.50: pl. 12.30, 2.90. 2.80; kopp. 42.20; COV. 8.40. Amateurkampioenschap (finale over 2200 m.) voor amateurrijders: 1. Visuil S. 1.24.6; 2. Walnut Erebus: 3. Wanda van Gonny. Winn. 1.90; pl. 1.20, 1.40, 1.50; kopp. 3.90; cov. 4.60. Noordbroekprijs (2100 m.): 1. Arion Athel 1.38.2; 2.Amigo; 3. Anna Scotch. Winn. 4.20; pl. 3.00, 1.80, 4.90; kopp. 5.40; cov. 4.50. OldehoevepriJs (2600 m.) 1. Y Dunst 1.26.3; 2. Zilvervos; 3. Young Six. Winn. 9.60; pl. 2.10, 1.30, 1.70; kopp. 7.10; cov. 5.40. Totalisator-omzet: 232.731. Ex-wereldkampioen Dolf Verschueren (België) heeft zaterdag tijdens internatio nale stayerwedstrijden in Darmstadt een zware val gemaakt. De Belg liep o.a. let sel aan de wervelkolom op en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Hij zal pas in de loop van de volgende week naar België kunnen worden overgebracht.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12