E IN DE VISHAL+EN OP ZEE Spaarndam beleefde een zeer muzikale zaterdag meubel- catalogus Aanmeldingsformulier STERK Damclub IJmuiden won het clubkampioenschap Nederland Explosie maakt ruïne van huiskamer aan Creutzberglaan in Beverwijk Marswedstrijd van het jubilerende Crescendo" met 23 korpsen Havenherichten 15.»° Gezellig Samenzijn met 13-7 verslagen IJmondverenigingen Betaling abonnementsgeld per giro 5 MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 Onze nieuwe is uit KOSTELOOS VERKRIJGBAAR Meubelspecialisten 6 maanden garantie op de beroemde Supra Solid zool ROBINSONS zijn Twee inbraken in Beverwijk Vredesschip komt later naar IJmuiden Drie gewonden bij botsing HOTEL ROY AL Kennemerlaan - IJmuiden - Tel. 7452 SFEER EN GEZELLIGHEID TWEE DINGEN - EÉN BEGRIP «jij- Voor uw recepties en partijen SCHOOLTIJD IS ROBINSON-TIJD ff HET SPAARNDAMSE tamboerkorps Crescendoheeft zaterdagmiddag zijn vijfjarig bestaan gevierd met een marswedstrijd, waaraan werd deelgenomen door een groot aantal korpsen. Niet alleen uit Kennemerland, ook uit Oostzaan, Nieuwerbrug aan de Rijn en Vlaardingen en andere plaatsen waren zij gekomen om hun ritmische bedrevenheid of hun bekwaamheid in het spelen van marsen ,.op de plaats" en lopend in harmonie- en fanfarebezetting te demonstreren. De heren W. Steyn en P. Wit hadden zich beschikbaar gesteld om als jury de pres taties te beoordelen. EENVOUDIG was hun taak niet, want het ging om het bepalen van waarderings cijfers voor niet minder dan drieëntwintig verenigingen, die, een enkele uitzondering daargelaten, aan elkaar gewaagd waren. Daarbij kwam nog, dat de uitgevoerde marsen nogal verschilden in moeilijkheids graad. Onder een smetteloos blauwe hemel in de stralen van een prachtige nazomerzon werd de wedstrijd begonnen met als eer ste korps het tamboerkorps „Voorwaarts" uit IJmuiden. Het maakte een verdienste lijke indruk, al had de trommenklank kernachtiger kunnen zijn. „H.V.O." uit Vlaardingen kwam goed voor de dag met stevig en ritmisch gaaf geslagen marsen, waarbij ook de houding voorbeeldig was. Het was niet het enige korps, dat met zijn optreden liet horen en zien hoe de vaar digheid van het trommelspel, het besef voor klank met dynamische nuanceringen voor ritmiek, zelfs met een van fantasie getuigende verscheidenheid, in de laatste jaren bij de Nederlandse korpsen is ge groeid. Ik behoef maar te herinneren aan het optreden van het korps „Excelsior" uit Boskoop. Ook de jeugd heeft zich bij deze wedstrijd, relatief gezien dan, ter de- ge laten gelden. „Weltevreden" uit Haar lem was de dappere vertegenwoordiger van deze jeugd. De prijswinnaars OM ZEVEN uur werd de uitslag van de wedstrijd bekend gemaakt. Deze luidde: een eerste prijs voor HVO Vlaardingen (66V2 pnt.), NIVO, Nieuwerbrug (64 pnt.), Concordia, Oostzaan (66V2 pnt.), Eensge zindheid Halfweg (65 pnt.) Harmonie Haar lem (67 pnt.), Sussum Bloemendaal (66 pnt.), Wilhelmina, IJmuiden (66 pnt.) drumband „Vijfhuizen" (67'/j pnt.), Voor- Advertentie marktplein waarts, Vlaardingen (67 pnt.), Jeugd drumband Vijfhuizen (68V2 pnt.), „Excel sior" Boskoop (74 pnt. met lof) „Arti et Religioni", Haarlem (68V2 pnt.), „Soli Deo Gloria", Driehuis (73'/i pnt. met lof), Har monie Haarlem (65 p.), Fanfare „Wilhel mina" Santpoort (68 p.); een tweede prijs voor: Voorwaarts, IJmuiden (591/a pnt.), tamboerkorps Wilhelmina, Santpoort (62 pnt.), Ons Genoegen, Wormerveer (59 pnt.), „De Spaarnebazuin" (6OV2 pnt.), Kunstkring Apollo (62 p.), harmonie Eens gezindheid (60 p.), harmonie „Soli Deo Glo ria", Driehuis (60 p.); een derde prijs voor „Weltevreden", Haarlem (55 pnt.). Avondconcert DE FEESTDAG van „Crescendo" werd besloten met een concert op de Kolk te Spaarndam, waaraan medewerkten de har monie „Kunstkring-Apollo" met haar tam boerkorps en de jeugdband „Weltevreden" uit Haarlem. De dirigent Jan Groot leidde het harmonie-orkest bij de uitvoering van een programma, waarmede de rijke mo gelijkheden inzake de klankentimbre-ver- Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Ittersum van Duinkerken; Leliegracht, Mantyluoto; Ru- dolf J., Dordrecht, ledig voor IJmuiden; Brinda, Teignemouth; Thea, Barry, schroot voor IJmui den; Hinde, Londen; Julia Mary, Londen; Ladon, Paramaribo; Margit Gorthon, Lulea, erts voor Hoogovens; Janny, Felixtowe; Heimdal, Gefle; Fehmarn, Stettin; Gerd, Londen; Arkadia, Lon den; Timca, Walkom; Rijnstroom, Londen; Erlik, Alexandrië; Carmen, Karsnaes. Zondag kwamen in IJmuiden aan: August Leo nard van Wabana, erts voor IJmuiden; Westland, Bremen; Yewarch, Swansea; Friesland, Swansea, kolen voor IJmuiden; Friendship, Neith; Lady Sonia, Ipswich, ledig voor IJmuiden; Lise, Bar ry; Sindi, Antwerpen, ledig voor IJmuiden; Ruhr, Oskarsvik; Mitras, Antwerpen; Minos, Kotka; Jonan, Huil; Jaraconda, Aruba; Inamo, Jacobs- stad; Texelstroom, Hull; Tubo, Par; Zonnekerk, Bremerhaven; Huntsmore, Bremen; Neth. Coast, Newcastle; Armar, Antwerpen; La Paloma, Lon den; Dongeborg, Ixpila; Eemstroom, Leith; Aeneas, Kopenhagen; Tantalus, Birkeness; Cha- ris, Bremen; Heriot, Leith; Unitas, Hamina; Grebbestroom, Swansea; Conrad, Hamburg; Lu cas Bols 1, Hamina. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bomma van Christiansstad; Stettin, Stettin; Renee, Lon den, schroot voor IJmuiden Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Loke naar Stockholm; Achilles, Porto Cabello; Berta Dan, Black Sea; Pallas, Kapenhagen; Daje Böhmer, Leixoes; Yewhill, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Zaanstroom, Shoreham; Amstelland, Bremen; Jans, Londen: Jean E., Londen; Lohen grin, Varberg; Garthdale, Antwerpen, ledig van Zaandag; Nanusa, Bremen: Hawkwood, Imming- ham; Chirstiane Oldendorff, Leningrad, ledig van Zaandam; Corvus, Bremen; Lauriergracht, Ant werpen; Patria, Gothenburg; Keizersveer, Flens burg, walsmateriaal van IJmuiden; Frey, Malmö; Ceres, Bilbao; Kreon, Paramaribo; Groningen, Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Pole- gate, Dartmouth, ledig van Hoogovens; Arka dia, Bremerhaven. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Tank Empe ror naar Ras Tanura; Oiltank, Skagehamn; Lin- gestroom, Londen; Hontestroom, Huil; Delft, Curagao; Fehmarn, Hamburg; IJstroom, Leith; Willemstad, Antwerpen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Tim van Skarrehage; Laarderkerk, Hamburg; Truus, Lon den, ledig naar Binnenhaven IJmuiden; Hamina, Oxelosund, props voor Velsen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant I 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zj), die zich met ingang van 1 oktober 1962 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1962 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. Het korps van de harmonie „Haarlem" tijdens de marswedstrijden, die zater dag in Spaarndam werden gehouden. scheidenheid van de harmoniebezetting voortreffelijk aan de dag konden treden. Men kon „Kunstkring Apollo" wel beschou wen als een soort orgel van bijzondere hoedanigheden, dat bespeeld werd door de „organist" Jan Groot. Hij wist de klank kleuren, waarover hij kon beschikken, prachtig tegen elkaar af te wegen voor het vormen van sonore harmonieën en van melodieën, die door een uitstekend dyna misch contrast zich fraai konden afteke nen. Dank zij een prima muzikale ver standhouding tussen dirigent en orkest kwam er een voorbeeldige eenheid tot stand De toehoorders konden bij voorbeeld, voor zover zij daarin niet gestoord wer den door enige onruststokers, genieten van een werk als de ouverture „Flotte Bursche" van Franz von Suppé met de aantrekkelijke verwerking van studenten en volksliedjes in lichte ritmische tonen of in pompeuze, volle klank. Bijzonder karakteristiek werd de pro grammatische compositie van „In een kloostertuin" van Ketelbey, waarbij de exotische sfeer nog geaccentueerd werd door het merkwaardige gefluit van een or kestrale vogel, die zonder voorbehoud als ornithologisch wonder beschouwd kon wor den. Het goede musiceer-principe van de dirigent openbaarde zich niet alleen in de ze soort muziek, maar ook bij het spelen van enkele vlotte marsen, een genre, waar zo vaak oppervlakkig over heen gelopen wordt Verder heeft de jeugddrumband „Weltevreden" zich op deze avond met en kele marsen geducht kunnen weren. P. Zwaanswijk maten 27 t/m 46 (VOOR BETER SCHOENWERK) Kennemerlaan 95 - IJmuiden Lange Nieuwstraat 797 - IJmuiden Hoofdstraat 134 - Santpoort EERSTE PRIJS VOOR „WILHELMINA" Op zaterdag 15 september behaalde de drumband van de christelijke muziekver eniging „Wilhelmina" uit IJmuiden, op het concours te Spaarndam. in de eerste afde ling een eerste prijs met 66 punten. Hier door kon een grote zilveren lauwertak aan de prijzenverzameling worden toegevoegd. Aanvoer van maandag De aanvoer van vis in IJmuiden werd maandag verzorgd door 115 vaartuigen met 750 kisten schelvis, 1580 wijting, 400 gul en kabeljauw, 2720 haring, 1780 makreel, 2120 schol, 168 tarbot, 525 varia, 700 stuks ka beljauw en 46000 kilogram tong. Totaal 10963 kisten. Prijzen van maandag In guldens, per kilogram: zalm 8-5,50; heilbot 4,60; tarbot 4,60-3,90; grote tong 6.30-6; grootmiddel tong 4,50-4,30; klein- middel tong 3,80-3,30; tong 1 3,80-3,30; tong 2 3,40-2,70. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 140- 132; middel kabeljauw 118-106; grote en middel koolvis 120-108; leng 110-100; witte koolvis 145-150. Per 50 kilogram: grote gul 51-45; middel gul 43-38; kleine gul 27-18; grote en groot middel schol 52-48; zetschol 46-41; schol 1 46-41; schol 2 48-27; schol 3 26-11; wijting gestript 21-10; wijting dicht 15-8; schar 34- 27; poon 30-31; bot 12-8; grote en groot middel schelvis 52-42; kleinmiddel schel vis 47-32; schelvis 1 46-38; schelvis 2 36-12; tarbot 192-94; griet 77; tongschar 100-77; toters 15-13; haring 32-27; grote makreel 27-25,80; kleine makreel 18-14; rode poon 50-35; hake 1 90-70; vleet per hoop 60-35. Regels kabeljauw grote 120-100, middel 55-48. Schevenlngen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis maandagmorgen 100 kisten schelvis, 300 wijting. 100 gul en kabeljauw, 1200 haring (grof), 300 toters, 400 makreel, 120 schol, 1000 kilogram tong en 5000 kantjes haring. Op zee De VL 190 Koningin Wilhelmina ver meldde omstreeks het middaguur zaterdag een trek van een goed half uur, waarin ruim vijftig kantjes erg kuitzieke haring In de laatste ronde van het damtoernooi om de clubtitel van Nederland 19611962 is het Damclub IJmuiden (D.C.IJ.) gelukt een fraaie 137 overwinning op het sterke Amsterdamse Gezellig Samenzijn te be halen. Hierdoor hebben de IJmuidense dammers voor de tweede keer in hun bijna veertigjarig bestaan de hoogste damclub- titel van Nederland veroverd. Een zware explosie, veroorzaakt door het aansteken van een butagaskacheltje, heeft zaterdagmiddag om omstreeks twee uur een groot gat in de voorgevel van perceel Creutzberglaan 55 te Beverwijk geslagen. De gevel zelf helt gevaarlijk over. Een muur tussen gang en woonka mer stortte in. Terwijl de heer G. Broeze in de woon kamer zat, was een werknemer van een loodgietersbedrijf bezig het butagaskachel tje te installeren. Mevrouw Broeze die in de achterkamer was, merkte een sissend geluid op, terwijl de man aan het werk was. Gevraagd of het mogelijk gas was, dat zij hoorde ontsnappen, zei de man: „Oh, nee, dat is lucht". Een paar tellen later werd met een harde klap duidelijk dat het geen lucht was geweest. Toen d?man met een lucifer het kachel tje trachtte aan te steken, volgde de explo sie, die zo hevig was, dat er een groot gat in de voorgevel sloeg, een muur instortte door rondvliegend puin. De voorgevel helt nu gevaarlijk voor over, maar de ruiten zijn nog heel. In de voortuin was een berg puin ontstaan. De politie en de brandweer, die beide waren gealarmeerd, troffen in de wo ning de danig geschrokken heer des hui zes, diens vrouw en zoon aan. Gelukkig werd niemand gewond. De familie Broeze heeft het weekeinde in een tochtig huis moeten doorbrengen. „Maar de man heeft een fout gemaakt", verzekerde de zoon. Met palen heeft men de voorgevel gestut. Het herstel zal een flink bedrag vergen, aangezien de gevel geheel vernieuwd zal moeten worden. De familie is alleen tegen brand verzekerd. De foto toont het geruïneerde huis aan de Creutzberglaan. De uitslagen van de laatste ronde luiden: Treebeek verliest met 812 van Huissen; Residentie Damgenootschap wint met 137 van Groningen; Het Oosten wint met 128 van Utrecht; DCIJ wint met 137 van Gezellig Samenzijn Amsterdam. De eindstand van 't toernooi is alsvolgt: 1. D C IJ 7 7 0 0 14 88—52 2. Gez. Samenzijn 7 6 0 1 12 8060 3. Res. Damgen. 7 4 0 3 8 7070 4. Huissen 7 3 2 2 8 62—78 5. Groningen 7 3 0 4 6 6971 6. Het Oosten 7 2 1 4 5 66—74 7. Treebeek 8. Utrecht 7 1 0 6 2 55—85 7 0 1 6 1 57—83 De ontmoeting G.S.D.C.IJ.: J. H. Beeke P. Roozenburg 11; J. H. SteenhuisH. Laros 02; Ph. de SchaapB. Dukel 11; R. C. Keller—V. Morseld 1—1; J. de Ruiter T. Tielrooy 02; P. C. van HoutA. Ligthart 11W. RustenburgH. van Ger- revink 11; C. H. BakkerP. v, d. Berg 11; J. van WesterlooL. Vooys 2; Rob JansenA. W. Beukema 11. Totaal 713 voor DCIJ. Voordat de beslissende strijd een aan vang nam, deelde de wedstrijdleider, de heer De Kruiff, mede, dat de partij tussen H. Laros en Saint-Fort in de wedstrijd DCIJHuissen, die in remise eindigde, alsnog voor Laros gewonnen is verklaard, omdat DCIJ terecht had geprotesteerd tegen het opstellen van de man uit Haïiti. De eindstand DCIJHuissen werd hier door 137 voor DCIJ. Het heeft voorzitter K. de Jong heel wat moeite gekost om het DCIJ-tiental zonder invallers aan de start te doen verschijnen. G.S. en D.C.IJ. waren gelijk aan de kop gekomen. Het eerste DCIJ-succes kwam aan bord 2 voor Laros. In een klassieke stelling liet de in het nauw gedreven Steenhuis door een geestige meerslag zich verschalken en DCIJ had de leiding. Een iets voordeliger remise van P. Roo zenburg in de ontmoeting met J. H. Beeke bracht de stand op 31 voor DCIJ. Na een voordelige remise voor Ligthart was de stand 42 voor DCIJ. Toen Leen Vooys de stand op 62 bracht in een knap gespeeld positiespel, kon DCIJ zich veilig voelen. Bijna aan alle borden hadden de IJmui- denaren het spel in handen. Een fraaie aanvalspartij tussen Gerre- vink en Rustenburg wilde voor Gerrevink niet kloppen (73). Toen stelde Tielrooy de overwinning bijna veilig, door in een sterk opgedrongen positiespel van De Ruiter te winnen (93 voor DCIJ). Beuke ma zorgde voor het tiende punt en Dukel bood in een eindspel met twee stukken voordeel Ph. de Schaap remise aan, waar mee DCIJ de overwinning veilig stelde. Toen besloot P. van den Berg in de betere stelling remise aan te bieden en er bleef een merkwaardig spel aan bord vier, als laatste partij. In de strijd tussen de 18- jarige Varno Morseld en de pas gepromo veerde internationale grootmeester R. C. Keiler werd zonder een enkel voordeel voor Keiler tot remise besloten, waardoor de eindstand 137 voor DCIJ werd. In tien gespeelde partijen had geen enkele DCIJ-speler verloren, terwijl Vooys Tielrooy en Laros elk hun partij wonnen. Prijsuitreiking Een stralende DCIJ-voorzitter K. de Jong werd op het podium geroepen om de fraaie beker in ontvangst te nemen uit handen van voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Dambond, de heer H. de Vreugde. De spelers kregen een medaille als herinnering aan het toernooi. werd gevangen. Dit bericht was voor de Clara SCH 162 niet bepaald hoopgevend; dit schip lag met het vistuig overboord en kon het net niet scheep krijgen, aangezien de winchmotor niet starten wilde. Het hospitaalkerkschip De Hoop vroeg tijdens het weekeinde of er nog schepen waren die de thuishaven zouden opzoeken. Dit werd gevraagd, omdat aan boord van het schip twee lopende patiënten waren, die naar huis mochten terugkeren. Op de oproep meldden zich onmiddellijk de SCH 21 Arie van der Zwan en de VL 142 Voorwaarts. Daar de Arie van der Zwan het dichtst in de buUrt was, nam dit schip de patiënten mee naar huis. De Maria Theresia KW 99 deed e°n trek die slechts twee kantjes haring opleverde. De Dirkje KW 54 had de droogte opge zocht, waar hoofdzakelijk makreel werd gevangen. Gezouten brengt de makreel niet veel op en na een lange reis belanden de makrelen meestal in de vismeelfabriek. Ongeval op de VL 121 Aan boord van de VL 121 is zaterdag de 52-jarige J. S. met zijn hand tussen de winchdraad geraakt. De man werd mee getrokken, waardoor de arm uit de kom schoot. De Velsense Ongevallendienst heeft het slachtoffer van boord gehaald en naar het ziekenhuis gebracht. MAANDAG 17 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; fi liaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost: 14.30 tot 17.30. 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 21 uur. DINSDAG 18 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77: 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. Tweemaal is zondag te Beverwijk inge broken. Tijdens afwezigheid van de familie de Wildt aan de Zeestraat te Beverwijk, is men de woning binnengedrongen via een wc-raampje. Het gehele huis werd doorzocht. Kasten en laden werden ge opend aangetroffen. Voor zover kon wor den nagegaan is niets gestolen. Dezelfde dag is ook ingebroken in het kantoor van de n.v. Alpha aan de Parallel weg in Beverwijk. Men heeft hier een paneel voor een branddeur verwijderd. Een bureaulade werd geopend. Niets wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. De aanvankelijk op dinsdag aanstaande aangekondigde aankomst van „Everyman Drie" in IJmuiden, vanuit Londen, is uit gesteld. Het vaartuig een zeilschip komt nu over enkele weken pas naar IJmuiden. Het schip zal een tocht maken langs de belangrijkste Europese havens. Einddoel is Moskou. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnees f 8.15 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Drie mensen werden zaterdagmorgen ge wond bij een aanrijding tussen een motor en een bromfiets op het kruispunt Kenne- merlaan-Snelliusstraat in IJmuiden. De 36-jarige bromfietser uit IJmuiden ver leende geen voorrang aan de motorrijder. De bromfietser, zijn driejarig zoontje dat achterop zat, en de motorrijder vielen. De laatste keerde na in het Antonius- ziekenhuis te zijn behandeld, naar huis terug. De bromfietser en zijn zoontje wer den met een hersenschudding en beenwon den in het Antoniusziekenhuis opgenomen. De bestuurder van een auto verzuimde zaterdagmorgen op het kruispunt Driehui- zerkerkweg-Van den Vondellaan in Drie huis, voorrang te verlenen aan een motor rijder. Motorrijwiel en auto botsten tegen elkaar. De 22 jaar oude motorrijder, afkom stig uit Amersfoort, brak zijn rechterenkel. Hij is naar het Antoniusziekenhuis tn IJ muiden gebracht. Advertentie Advertentie

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5