Concertgebouworkest gaat met een jazzcombo optreden KREYMBORG WOENSDAG POLO-PULL EXPOSITIES IN AMSTERDAM ,YOOR ENGELEN GEEN AUTOMATEN a/itvn Opdracht-compositie van Hendrik Andriessen voor de gala-première „Radio Antwerpen" nog niet in de ether Miljoenste Mens voor mr. Van Hall aV it*',' -JLu Bloemen en zéér fijne flessen voor 70-jarige Hendrik Andriessen EERSTE OPVOERING VAN VERNIEUWDE „THEATER" DINSDAG 18 SEPTEMBER 1962 Jubileumseixoen met vele hoogtepunten Waarborg kwaliteit. Wol In diverse unie tinten. Alleen geldig 19 september a.s. GROTE MARKT 1 -7 HAARLEM Mahler op t.v. V er zoek-concerten' Holland Festival Jubileumboek NEGEN MUZEN Vier miljoen voor congres en cultuurcentrum Breda Feest voor 4-jarige drielingen Presentje van jarige Amerikaanse geleerden in Leiden onderscheiden 1 CORSETTEN Hans van den Bèrgh Bob Buys Is heel iets anders, maar echt dansen leert U bij: Idansacademie want MMii k rijmt De radio geeft woensdag 7 elevisieprogramma Van onze Amsterdamse redacteur) EEN CONCERT dat wordt verzorgd door het Concertgebouworkest en een jazzcombo belooft een van de hoogtepunten te worden van het komende jubi leumseizoen, waarmee het Concertgebouworkest zijn 75-jarig bestaan viert. Dit concert, dat het eerste in zijn soort zal zijn in de geschiedenis van het beroemde orkest, heeft plaats op 29 januari. Het publiek zal voornamelijk worden gerequi- reerd uit middelbare schooljeugd, die per trein en bus naar Amsterdam zal komen. Het Concertgebouworkest wordt voor deze gelegenheid uitgebreid met een jazz-quintet bestaande uit Misja Mengelberg, piano, Jacques Schols, contra bas, John Engels, slagwerk, Cees Smal, trompet en Harry Verbeke, tenorsax. Uitgevoerd wordt onder andere het Concertino voor jazz-quintet en orkest van Otto Ketting. Otto Ketting is een van de drie com ponisten die ter gelegenheid van het jubi leum zijn uitgenodigd, een werk te schrij- van. Hij heeft laten weten dat hij zijn op dracht niet tijdig kan uitvoeren. Ook An ton van der Horst, die een soortgelijke op dracht kreeg, is nog niet gereed, maar tevoren was al bepaald dat zijn werk in de tweede helft van het seizoen zal wor den uitgevoerd. De derde componist die een opdracht kreeg, was Hendrik Andriessen. De eerste uitvoering van zijn „Mascherata" zal, met Berlioz' ouverture „Le Carnaval Ro- main" en de eerste symphonie van Ma- Advertentie OP DE EERSTE OKTOBER zal een televisieploeg in het Concertgebouw aan wezig zijn om opnamen te maken van Mahler's Eerste symphonie. Deze opna men zullen op 17 oktober worden uitgezon den. De directeur van het orkest, de heer P. C. Heuwekemeijer, verwacht dat deze samenwerking met de t.v. in de toekomst nog vele goede resultaten zal hebben. De abonnementsconcerten in Amster dam zijn alle reeds volgeboekt. De jubi leumtournee door het land ziet er als volgt uit: tien abonnementsconcerten in Den Haag, vier concerten in Rotterdam, twee in Arnhem, Nijmegen en Scheveningen en één concert in Leeuwarden, Assen, Zwol le, Hengelo, Enschede, Heerlen, Den Bosch, Eindhoven, Tilburg, Middelburg en Amstelveen. voor leeftijd 6 jaar kl. stijging p. m. (Van onze correspondent) BRUSSEL Radio Antwerpen (het Bel gische pendant van Radio Veronica) is niet, zoals oorspronkelijk werd verwacht, tij dens het afgelopen weekeinde, in de ether gekomen. Het 600 ton metende betonnen vaartuig „Uylenspiegel", aan boord waar van de reclame-zender zich bevindt, heeft namelijk de Antwerpse haven nog niet kunnen verlaten. De Belgische scheep vaartinspectie had op het laatste ogenblik nog enige bezwaren waaraan tegemoet moet worden gekomen. De eigenaar ver wacht nu dat Radio Antwerpen thans zeker rondom 1 oktober „in de lucht" zal komen. hier, worden uitgevoerd op het galacon cert, waarmee op 1 oktober het jubileum seizoen inzet. Het galaconcert wordt onder andere bijgewoond door Koningin Juliana en is uitsluitend toegankelijk voor geno digden uit binnen- en buitenland. In april en mei 1963 zullen vier concer ten worden gegeven met „verzoeknum mers". Het publiek wordt uitgenodigd te schrijven, welke werken het wil horen en de programma's zullen zoveel mogelijk aan deze wensen worden aangepast. Als dirigenten zullen op deze concerten optre den de 87-jarige Pierre Monteux, Bernard Haitink en Peter Eroes. Voorts staat er een Weense avond met luchtige muziek op het programma, waar als dirigent of liever als „Stehgeiger" Willi Boskowsky op treedt, jl 1 OOK HÉT Holland Festival draagt bij tot de jubileumviering. Het Concertge bouworkest zal het 75ste seizoen besluiten met drie uitvoeringen in het raam van dit festival, respectievelijk onder leiding van Pierre Monteux, Eugen Jochum en Rafael Kubelik. Laatstgenoemde zal de Achtste symphonie van Mahler ten gehore bren gen. Het programma van Jochum zal in ieder geval een werk van Bruckner bevat ten. Monteux zal onder meer werken van Wagner dirigeren. Voorts ligt hef in de be doeling, tijdens het Holland Festival op 21 en 22 juni concerten voor een massaal publiek in het R.A.I.-gebouw te geven. BIJ EEN JUBILEUM hoort een jubi leumboek. De uitgave hiervan is nog in voorbereiding. Het zal geen gewoon herin neringsalbum- worden, doch een algemeen kunsthistorisch werk over de afgelopen driekwart eeuw, waarin het Concertge bouworkest uiteraard de centrale plaats inneemt. Aan het boek werken onder ande re mee prof. dr. Nolthenius, prof. dr. E. Reeser, dr. Jos Wouters, prof. dr. K. Ph. Bernet Kemperê, mr. J. W. de Jong Schouwenburg, Sam Tromp en Marius Flothuis. Los van de jubileumviering staat de komst van een jonge Amerikaanse gast- dirigent, waarmee een belofte wordt in gelost die tijdens de tournee door de Ver enigde Staten is gedaan. De keuze is ge vallen op Donald Johanos uit Dallas. Hij zal in februari een concert voor het Ne derlands Theatercentrum en enkele jeugd- concerten dirigeren. Voor de leden en medewerkers van het Concertgebouwor kest zelf zal in mei een groot feest met bal worden georganiseerd. Een aantal mu sici is van plan, een dansorkest te vor men. De musicus en componist prof. Hendrik Andriessen heeft gisteren in zijn woning in Den Haag onder zeer grote belangstel ling zijn. zeventigste verjaardag gevierd. Reeds in de vroege morgenuren begonnen de gelukstelegrammen binnen te stromen en in enkele uren was hun aantal opge lopen tot enkele honderden. Niet minder groot was de stapel brieven met felicita ties van heinde en ver, welker lezing van de jubilaris wel enige dagen zal vergen! Vele fraaie bloemstukken werden aan zijn woning bezorgd, onder meer van het koor van de Russische kerk, van het rooms- katholieke Residentiekoor en van Marten Toonder. Drie bekende oud-leerlingen van Hendrik Andriessen, namelijk Jan Mul, Albert de Klerk en Herman sfrategier zon den een mand met „zeer fijne flessen". Van de operadirigent Paul Pella kreeg de zeventigjarige een prachtige zilveren schaal cadeau. Tot laat in de avond daalde een stroom van geschenken en andere be wijzen van genegenheid over de jarige neer. Gemeentelijk kunstbezit. Overeen komstig het advies van de Kunstraad heb ben B. en W. van Amsterdam besloten, ook dit jaar werken voor het gemeentelijk kunstbezit aan te kopen via een algemene inzending. B. en W. hopen dat alle beeldende kunste naars uit Amsterdam en randgemeenten' hun beste werken (zowel oud als nieuw) zullen inzenden. Voor de aankoop van schilderijen is 38.200,beschikbaar gesteld, voor de aankoop van aquarellen, gouaches en pas tels is 15.900,beschikbaar, voor teke ningen en grafiek 17.000 en voor kleine plastiek 21.000. De drie jury's op advies van de Kunst- raad samengesteld uit beeldende kunste naars staan alle onder voorzitterschap van jhr. W. J. H. B. Sandberg, secretaris is drs. D. A. M. Binnendijk. De N.V. „Het Turfschip" te Breda heeft plannen voor de bouw van een congres- en tentoonstellingscentrum op het Chas- seeveld aldaar. De bouwkosten worden geraamd op vier miljoen gulden. De ge beente Breda en de Kamer van Koophan del voor Westelijk Noord-Brabant nemen deel in het aandelenkapitaal. De raad wordt voorgesteld, dat de gemeente zich volledig garant stelt voor de rente en af lossing van de geldleningen, door „Het Turfschip" aan te gaan. In de plannen is een functionele scheiding voor congressen en tentoonstellingen uitgewerkt. In overleg met Hein Jordans, dirigent van het Brabant Orkest, zijn eisen opge steld om de congreszaal tevens geschikt te maken als concertzaal. Tot de outillage van het centrum beho ren voorts afzonderlijke vergaderkamers, kleed- en stemkamers, pers-, radio- en televisiekamers. Gestreefd is naar een accommodatie voor nationale en regionale congressen en voor het exposeren op re presentatief en aantrekkelijk niveau. Ver wacht wordt, dat het Congresgebouw twee derde deel van het jaar zal zijn bezet, waarbij ook wel tegelijk de tentoonstel lingshal in gebruik zal zijn. Herman Broekhuizen en Lily Petersen van het radioprogramma „Kleutertje luis ter" zijn op maandag 8 oktober gastvrouw en gastheer van alle vierjarige drielingen van Nederland. Op die dag komen de in 1958 geboren kleutertrio's met hun ouders naar het „drielingencongres" in Hilversum ter gelegenheid van de opening van een baby- en kinderkledingvakbeurs die daar in de Expo-hal wordt gehouden. De enige Nederlandse kindervierling, het in 1958 geboren Friese kwartet Dirkje, Ietje, Meint en Willem Lautenbach uit Dei- num zal die dag ook naar Hilversum ko men. Pipo de Clown zal de kleuters be zighouden. ff Burgemeester mr. G. van Hall van Am sterdam heeft maandag het miljoenste exemplaar van de (in het Nederlands ver schenen) romans van Jan Mens in ont vangst genomen. Deze overhandigde het boek „Het heldere uur" zelf in 't Amster damse stadhuis aan de burgervader. Als dank voor de bijzondere verdiensten van Mens voor de verspreiding van de ken nis over Amsterdam, ontving hij de zilve ren medaille van de gemeente Amsterdam. Jan Mens is de tweede schrijver die deze onderscheiding ontving. Veertien jaar ge leden viel deze eer te beurt aan de auteur Nico van Suchtélen. In een korte toespraak merkte Jan Mens op dat het miljoenste boek voor hem per soonlijk waarschijnlijk interessanter is dan voor mr. Van Hall. „Ik hoop dat u bin nenkort in staat bent de eerste paal te slaan op een bepaalde plaats in de buurt van de Weespervaart. Daarvoor is het niet nodig dat sommige bestuurders een hel der uurtje hebben. Een helder ogenblik is voldoende," aldus Jan Mens. De burge meester repliceerde dat Amsterdam trots is op de schrijver, die vandaag 65 jaar wordt. Dr. L. N. Katz uit Chicago is door de nieuwe rector-magnificus van de universi teit te Leiden, prof. dr. S. Dresden, onder scheiden met de zilveren Leidse universi teitspenning. Tevens werd aan dr. R. W. Gerard van de universiteit van Michigan een eredoctoraat van de Leidse universi teit verleend. Beide plechtigheden gebeur den aan het slot van het fysiologisch con gres, dat vele honderden geleerden uit de gehele wereld in Leiden heeft bijeen gebracht. IN DE KUNSTZAAL Magdalene Soth- mann in Amsterdam is tot 29 september een expositie van schilderijen van F. van Steenhoven te zien. Men kan Van Steen hoven een autodidact noemen. Men kan hem ook een zondagsschilder noemen, daar hij met andere werkzaamheden dan 't schilderen in zijn onderhoud moest voor zien. Is dat laatste nog steeds het geval, te lang nu is hij met schilderen bezig om nog zondagsschilder genoemd te kun nen worden, waarbij dan nog komt dat hij inzicht heeft in de algemeen gelden de waarden in de schilderkunst. Zijn mij van den beginne af aan sympathieke werk had eerder wel iets van de bekoorlijke naïviteit van sommige zondagsschilders. Ik dacht dat hij in dat werk bepaalde waarden heeft onderkend en deze verder te ontwikkelen gezocht heeft. Zeker is ook dat hij niet afkerig' was van enig onder zoek betreffende de meer traditionele mid delen van de vakman en het zich daarvan eigen maken. Hij toetst zijn werk aan dat van de „echte" schilders, onder wie zich verscheidene'bevinden die hem als „col lega" hebben leren waarderen. Van Steervhoven exposeert landschap pen, portretten en andere figuurstukken, waaronder groepen. Hij waagt zich aan nogal gecompliceerde gegevens, die hij op expressionistisch te noemen wijze ver werkt. Gebrek aan een gedegen opleiding, blijft echter toch wel zichtbaar. Zijn en thousiasme is duidelijk, maar ik geloof dat hij te weinig op zijn doeken terug komt. De toets is over het gehele opper vlak wat weinig gevarieerd. De verf kon wel wat bedachtzamer zijn neerge- Advertentie Modisch en medisch verantwoord "fflHfMBW1 DE TONEELGROEP THEATER heeft zich zaterdagavond in haar nieuwe samenstelling voor het eerst aan het Amsterdamse publiek gepresenteerd. Dit gebeurde in de Kleine Komedie aan de Amstel met het blijspel „Voor Engelen •en Automaten" van Dario Fó, van welk stuk 'een week tevoren in Arnhem de première was gegeven. Deze Italiaan se komedie bestaat voor viervijfde uit een droom van de hoofdpersoon die een aantal bizarre avonturen beleeft, welke in een serie, soms niet onvermakelijke cabaretachtige scènetjes zijn uitgewerkt. Hoewel een dergelijk droommotief een gemakkelijke gelegenheid biedt om op een tot niets verplichtende manier fan tastische episoden aan elkaar te rijgen, is Dario Fó er bijna steeds in geslaagd zijn grillige avonturen binnen de perken van een zinrijke droom te houden. De HOOFDFIGUUR „Mooi Weer", die niet voor niets door zijn nozem-achtige vrienden de „Slome" werd genoemd, rijpt erin tot iemand die, o.a. in het hon- denasyl, leert dat je van je af moet bijten wil je niet aan de ketting gelegd worden. En zo komt hij er toe, eenmaal ontwaakt, zich niet langer te lenen voor de laffe grappen die zijn kameraden met hem plachten uit te halen. Hij verzet zich trouwt dan wel degelijk met het lichte meisje dat hem aanvankelijk ook alleen maar „voor de grap" wilde hebben. Ook al houdt het stuk dus wel iets meer in dan puur amusement, toch mag men hopen dat het nieuwe Theater met deze eerste keuze niet zijn volledige geestelijke visite-kaartje heeft getoond en dat men nog iets minder vluchtige pijlen op zijn boog heeft. AAN DE OPVOERING bleek ondertus sen de grootst mogelijke zorg besteed te zijn. Regisseir Walhain had getekend voor een uiterst gedetailleerde, op show-disci pline gerichte enscènering, vooral in die scènes die het van een zekere mechani sche grappigheid moesten hebben. Zijn groepje temidden waarvan geen werke lijke sterren van eerste grootte blonken, bleek hij zelfs al tot een hecht ensemble te hebben gekneed. Piet Kamerman was de eenvoudige volksjongen die hij voor moest stellen ten voeten uit, zonder dat men overigens de indruk kreeg, dat hier van enige rolop- bouw sprake was. Wim Kouwenhoven zagen we in een vijf dubbelrol waaruit hij wel enige ploertige humor wist te slaan, en Paul Meijer droeg in een zesdubbel rol ook een serie heel grappige uiter aard steeds zeer zwaarlijvige manne tjes bij. Aardige typeringen zag men Een vrolijke (gedroomde) dronk uit „Voor engelen geen automaten". voorts van Ingeborg Elzevier en Jurg Molenaar. Een tot de essentie teruggebracht decor van Herman van Elteren was weinig fraai maar maakte snelle wisselingen mogelijk. Zo nu en dan barstten de spelers los in het zingen van wat onwezenlijke liedtek sten die op pittige moderne muziek waren gezet door Henk van Dijk die met een kleine combo ook vaardig voor de bege leiding zorgde. Voor zover er van choreografie iets merkbaar was, moet die volgens het pro gramma verzorgd zijn door Kris van de Velde. Theo van der Horst: Portret. zet. Vroeger werk van hem leek me meer gespannen. IN DE GALERIE D'EENDT is tot 21 september werk te zien van de Zwitserse beeldhouwer Alfred Meyer en de Arnhem se schilder Theo van der Horst. Meyer is leerling van de grote Franse portrettist Despiau geweest en is, wat zijn wijze van uitdrukken betreft dicht in diens buurt gebleven. Zo getuigt ook Meyers werk van een grote beschaving en menselijkheid. Het behoeft geen inleiding, geen verkla ring. Het ontroert direct en is het resul taat van een fijn vakmanschap. Van der Horst is de winnaar van de Gelderse Quarles van Uffordprijs 1962. Men kwam zijn werk in onze naaste omgeving maar weinig tegen. Ik mocht er vroeg mee kennismaken en begreep toen, dat Van der Horst geen gemakkelijke weg gegeven was. Zijn werk was van een somberheid, die twijfel op' riep omtrent mogelijkheden tot een ver der reiken. Op een niet zo lang na de oorlog elders in Amsterdam gehouden tentoonstelling werd die twijfel echter weggenomen. Bij d'Eendt vindt men het bewijs van een krachtige, eigen persoon lijkheid. De zeer donkere schilderijen zijn nu ook melancholiek te noemen; hoewel zij qua kleur heel weinig variëren, boeit ieder doek opnieuw omdat Van der Horst bij zijn getuigen niet in herhalingen ver valt en dat getuigen zelf steeds indrin gend wordt. BIJ SANTEE LANDWEER exposeert tot 27 september de Israëlische schilder Zvi Mairovich. Bij een ontmoeting met slechts een enkel werk van deze schilder zou men dit oeuvre misschien abstrakt noemen. Dat de vertoonde gouaches steu nen op belevenissen in en met het land schap wordt hier spoedig duidelijk. Som mige kleuren doen ons misschien al te hard aan. Zij ontstonden echter onder een heel ander licht dan het onze en zijn voor mij een bewijs van de authen ticiteit van Mairovic kunst. De gouache, een dekkende waterverf, is voor mij meestal geen aantrekkelijke materie en ook Mairowich' resultaten hiermee heb ben soms iets kalkerigs. Zij doen echter rijke schilderijen in olieverf van hem ver moeden. Dat vermoeden werd mij beves tigd door een kunstbeschouwer, die ik ook een kenner acht, en die Mairowich' schilderijen op de Biennale te Venetië mocht bewonderen. BOEKEN GESTOLEN UIT VITRINE Tussen vorige week vrijdag en afgelopen maandag is ingebroken in een vitrine van een boekhandelaar aan de Bloemendaalse- straatweg te Santpoort. Uit de vitrine zijn vele pocketboekjes en enkele spelen ge stolen. Advertentie jjQr voor 't nieuwe dansseizoen Ql 4BF dagelijks van Q) 11-13,14-17 en 19-21 uur. t fto Scharchelstraat 29 j Haarlem 10806 0 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.OS.-berich- ten. 7.10 Gewijde muziek (gr.) 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Ra dio-krant. 8.35 Hammondorgelspel (gr.) 8.50 Walsmuziek (gr.) 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 1010 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Kinderkoor met or gelbegeleiding: geestelijke liederen. 11.10 Klassieke muziek (gr.) 12.00 Lichte gram mofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte muziek. 12.53 Grammofoonmuziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Volksmuziek uit Cen traal Europa. 13.40 Moderne muziek (gr.) 14.00 Klassieke kamermuziek (gr.) 15.00 Grammofoonmuziek. 15.15 Vrije tijd - wel besteed! 15.30 Israëlische volksmuziek. 15.50 Hammondorgelspel (gr.) 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Jazzmuziek. 17.40 Beursbe richten. 17.45 Lichte orkestmuziek. 18.05 Week van de Koorzang. 18.30 Het Spek- trum, lezingen. 18.45 Zangrecital. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Week van 'de Koorzang: Nederlandse Leger des Heislkoren. 19.30 Radiokrant. 19.50 Klas sieke kamermuziek (gr.) 20.10 Week voor de koorzang: omroep orkest, koren en so listen. 21.00 Week voor de koorzang: Ga zélf zingen, klankbeeld. 21.20 Metropole orkest en zangsoliste. 21.50 Kanttekenin gen. 22.00 Internationale Ensemble-Para de. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 23.25 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s, 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte klanken uit Noorwegen (gr.) 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.55 Kook- praatje. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke kamermuziek (gr.) 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uit zicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Salonorkest en zangsolist. 11.30 Licht ensemble en zang. 12.00 Amsterdamse Politiekapel. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Licht instru mentaal kwintet. 13.00 Nieuws. 13.15 Ham mondorgelspel en zangsoliste. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Radiokamerorkest, koor en solisten: Homo et Mundus. 14.45 Klassieke grammofoonmuziek. 15.00 Het huishoudboek van de Nederlandse Maagd, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Tentoon stellingsagenda. 17.05 Italiaans ensemble en zangsolist. 17.30 Licht instrumentaal Trio. 17.50 Regeringsuitzending: Nieuw- Guinea kroniek, door Drs. G. Chr. van Eek, Hoofd Voorlichting Ministerie van binnenlandse Zaken. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Dans orkest en zangsolist. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Jazzmuziek. VPRO: Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Prome nade-orkest en zangsolisten: operettemu ziek. 20.35 Wekelijkse notitites. 20.45 Een viool op de pof, hoorspel. 22.15 Grammo foonmuziek. 22.20 De sport halverwege. 22.30 Nieuws. 22.40 Holland Festival 1962: Strijkkwartet: Moderne muziek. 23.15 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Operamuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte orkestmuziek. 12.50 Berichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Klas sieke kamermuziek. 14.00 Operettemuziek. 14.45 Volksmuziek. 15.00 Cabaretprogram ma. 16.00 Beursberichten. 16.06 Klassieke en moderne kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Grammofoonmuziek. 18.10 Lekenmoraal en Filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Grammofoonmu ziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte orkest muziek. 20.00 Vlaanderen zendt zijn zo nen uit, missie-klankbeeld. 20.15 Opera concert. 21.05 Grammofoonmuziek. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.40 Russische volksmelodieën. 22.00 Nieuws. 22.15 De charme van het chanson. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: 12.50-13.45 Reportage van de plech tige opening door H.M. de Koningin van de zitting der Staten Generaal in de Ridder zaal te 's-Gravenhage. 20.00 Journaal. 20.20 Politieke uitzending V.V.D. 20.30 Herha ling prinsjesdag. 21.20-23.00 A letter to three wives (de fatale brief), speelfilm (v.volw.). VOOR WOENSDAG NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.30-17.45 Internationaal jeugdjournaal. 20.00-20.20 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 De toestand in de wereld. 20.35 Pia's Boogie, jazzprogramma. 21.30 De sjaal (Das rote Halstuch), detective film. 22.00-22.30 Litteraire ontmoetingen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7