Aan begin en eind van de week een gedrang om losbeurt Nederlandse damkampioenen worden zaterdag gehuldigd Wethouder opende jongeren centrum „Het Trefpunt" --r m Cursisten „werkschuitclubs houden een expositie Weekoverzicht vishandel Strijd clubtitels SUOMI afgelopen Succes voor „Voorwaarts" Overwinningen van Full Speed I en II Welkom met vlagvertoon en muziek Wethouder Vessies opende nieuwe speeltuin Afscheid van Duin en Kruidberg" Ruim 6500 voor kankerbestrijding Hoe de duiven vlogen DINSDAG 18 SEPTEMBER 1962 9 Concordia technisch veel beter dan Kinheim: 5-1 Handbal in IJmond Velen feliciteerden BHK met gouden jubileum BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK- Vorige week heeft bij de IJmuider vis- hal weer aan het begin en het eind een gedrang om een losbeurt te zien gegeven. Terwijl men in het midden van de week weer met een arbeidsoverschot zat. Dat dit verschijnsel het beeld ook voor de handel gaat beheersen laat zich indenken. Steeds opnieuw is het zo dat midden in de week de handel zich moet gaan behelpen of, en dat is niet denkbeeldig, néé moet verko pen. In verschillende pakruimten van de vishallen worden dan ook al koelcellen ge plaatst. waarin de vis, op overvloedige da gen gekocht, opgeslagen wordt, opdat men zeker is dat men aan een bepaalde aan vraag kan voldoen. Deze koelcellen moet men niet verwarren met vriescellen. Voor al voor de tongexporteurs kunnen deze cel len goede diensten bewijzen. Tong wordt meestentijds door de kleinere schepen aan gevoerd, die bij een ongunstige weersge steldheid al gauw naar binnen komen of als zij binnen zijn, binnen blijven tot er een verandering in de weersgesteldheid komt of verwacht kan worden. De tongen blijven, vooral de kleinste soorten, een zeer gewillig visje tfoor de handel, iedere week staat men weer met grote spanning in de markt, zowel hande laren als aanvoerders: wat zal het wor den? Voor de aanvoerders valt het in de meeste gevallen wel mee, maar of dit ook van de handel gezegd kan worden blijft een vraag. Vooral de prijsverschillen die optreden stellen steeds weer grote vraag tekens. Zoals b.v. jl. maandag toen werd de kleinste tongensoort ingezet voor prij zen rond 2.70 per kg. om tot 19 uur op te lopen tot 3. Na half tien werd het, steeds oplopend, tot 3.70. Een verschil dus van plm. 1 per kilogram. Dit be tékent een verschil van 50 *per normale kist vis. Voor de ene aanvoerder een nor-J male prijs voor de ander een geweldige meevaller. Maar hoe staat de handel hier tegenover? In vroeger jaren kon men nog wel eens de opmerking horen maken, wanneer er op een bepaalde partij vis werd achtergemijnd: „Ach, waarom gun je mij die zeper (strop) niet?" Dit werd dan gezegd tegen de deler van de bepaal de ploeg waarbij gekocht moest worden. Tegenwoordig hoort men wel meerdere ma len: '„Staat er geen kwakkie bij?" Ton- genhandel lijkt soms precies op een loterij, men moet genoegen nemen met de prij zen en nieten. Wat de verdere aanvoer dus handel be treft: Door de exporteurs zijn weer in de eerste dagen van de week aardige partij tjes grovere schol naar Engeland ge zonden. .Naar België zijn weer goede par tijen kabeljauw verdwenen. Echter op woensdag (de dag voor België) moest er weer gebeld worden dat er zo goed als niets te koop was. Het binnenland heeft vrij behoorlijk kunnen werken, alleen was er in het midden van de week een tekort aan kleine schol, zodat deze visjes ook voor de rest van de week aan de vrij hoge kant in prijs zijn geweest, wat ook voor de grovere soorten geldt. Schelvis en wijting zijn er in, a'le soorten, kwaliteit en prijzen te koop geweest. Over de gehele week zijn er tussen 5000 Gedurende drie weken hielden de leden van de Kennemerstaten Atletiekvereni- ing SUOMI zich bezig met de wedstrijden om de onderlinge meerkampen en de strijd om de clubtitels en de persoonlijke kampioenschappen op de verschillende onderdelen. Aan deze wedstrijden kwam zaterdagavond een einde, nadat in de voorafgaande weken het nieuwe sportpark Koningsveld in Velsen-Noord en de sin- telbaan van het sportpark Adrichem in Beverwijk de wedstrijdtonelen zijn ge weest. Talrijke club- en persoonlijke records sneuvelden er op de diverse nummers. Vooral op de 600 meter jongens B kwamen de deelnemers tot goede prestaties. Voorts nog een clubrecord bij de meisjes D waar voor Martine' Oorthuis zorgde op het num mer verspringen en haar verspringrecord bracht van 4.- op 4.04 meter. Onder de heren had Henk Witvoet bij de meerkampen tot het vierde nummer de leiding, maar moest zich in de laatste van de acht nummers gewonnen geven aan A. Langendoen. De ommekeer kwam bij het speerwerpen. M. Oorthuis, A. Vere- schildt en G. Oorthuis hadden van het be gin af de leiding bij respectievelijk meis jes D, C en A. Onder de dames kon mevr. L. Adelaar-Hurkmans zich van meet af aan de sterkste noemen en bij de jongens D toonde R. de Wilde zich superieur. W. v.d. Werff en R. Schmitz zorgden bij de jongens C voor spannende afwis seling. Eerstgenoemde bereikte iets meer punten door een goed resultaat bij het hoog- en verspringen. Onder de B-jongens had steeds C. Kooistra de winst in handen, doch moest deze tenslotte afstaan aan L. Langendoen. Fer Roemer wist op alle onderdelen de eerste plaats te bezetten onder de jongens A in de zeskamp en ver overde daardoor met ruim verschil de eerste plaats. tot 6000 kisten makreel aangevoerd, ver scheidene hiervan werden, na lossing, aan de onderkant van de hallen tegen de deur op een hoop gegooid, omdat men als ver tegenwoordiger van de rederij en als los ser al begreep dat deze vis toch afgekeurd zou worden en men de halkisten voor ex tra vuil wilde sparen. De makreel die overbleef, vooral de beste soorten, werden voor goede prijzen, variërend van 20 tot f 30 per kist, verhandeld aan de roke rijen en de conservenindustrie. Bepaald niet vergeten willen we de mooie lading vis die door de IJM 99 Egmont in de markt werd gebracht. Naast een pracht partij makreel en haring werd ook nog een goe de 100 kisten schelvis en een zeer goede partij van 25 grote kisten met kabeljau wen ten verkoop aangeboden. Samen een 1100 kisten, die in een week werden buit gemaakt, uit- en thuisvaart meegeteld. De haring kunnen we aanstonds wel per stuk gaan verkopen is een gezegde dat men al meer en meer gaat horen. De aanvoer blijft nog steeds zeer zuinig. De prijzen zijn dan ook steeds fantastisch hoog. Voor de haring die dinsdag door de SCH 171 Cornelis Vrolijk vanuit de Ierse Zee werd aangebracht en die door de ver zorging aan boord (wat mk met vergeten mag worden) van uitstekende kwaliteit was, werd gehonoreerd met 50-/ 48 per kist. Voor de allerslapste soorten betaalde men ook grif 36 tot 30. De kleine ha ring die goed was, bracht het ook tot even over f 30 met als allergoedkoopste toch altijd een goede f 18. Aan deze prijsvor ming merkt men wel dat er een groot tekort aan deze vissoort bestaat. De Ma rian Ei'en KW 159. wp:i'» vrndag aen de markt was, was deze week weer de groots te aanvoerder van haring, dit schip zorg de voor een kleine 500 kisten verse ha ring, met daarnaast nog 320 kantjes ge zouten haring, welke in Katwijk werden verkocht. Op de foto de KW 159 opnieuw ter visserij vertrekkend uit de vissers haven. Ook het tamboerkorps „Voorwaarts" uit IJmuiden, heeft met succes aan het zater dag in Spaarndam gehouden concours deelgenomen. Met 59 '/i punt behaalde dit korps namelijk de tweede prijs. Sinds april van dit jaar, heeft „Voorwaarts" nu in totaal één eerste, vier tweede en twee derde prijzen behaald. In Hiliegom kreeg Kinheim op gevoelige wijze klop van de technisch veel betere ploeg Concordia. Met de wind mee had Kinheim grote moeite zich tegen de steeds opeenvolgende aanvallen van Concordia staande te houden, hetgeen lukte tot 10 minuten na het begin. De thuisclub sloeg toen toe (1-0) en kon vijf minuten later doelman Van Dijke opnieuw passeren (2- 0). Kinheim gelukte het niet zich afdoende verweren en het was na 35 minuten toen een fraaie kopbal uit een hoekschop de derde treffer voor Concordia betekende (3-0). Na de hervatting dacht Kinheim de rol len om te keren en te profiteren van de harde wind. Concordia bleef evenwel de betere ploeg. Na 25 minuten sloeg de thuis club weer toe (4-0). Huider redde nog de eer (4-1). Tegen het einde sloeg de bal te gen de Kinheim-lat; volgens de scheids rechter was de bal bij het terugspringen op de grond de doellijn gepasseerd (5-1). De handbal-dames van Full Speed I en II namen zondag de volle winst mee uit Haarlem, waar zij respectievelijk tegen Blinkert II en Concordia III speelden. Het eerste zegevierde met niet minder dan 8-1, terwijl de reserves een 3-0 zege behaalden. Het met tien speelsters aantredende Full Speed begon de wedstrijd tegen Blin kert II met de straffe wind in de rug. Al heel spoedig verkregen de bezoeksters een veilige 4-0 voorsprong. Kort voor de rust scoorde Blinkert tegen. Na de hervat ting konden de dames van Full Speed de voorsprong, ondanks de hinderlijke tegen wind, opvoeren tot 8-1. Had het eerste van Full Speed „slechts" één speelster te kort, de reserves moesten het tegen Concordia III met niet minder dan negen speelsters proberen. Niettegen staande deze numerieke minderheid werd er met een 2-0 voorsprong voor de bezoek sters gedraaid. Na de thee voegde Full Speed II hier nog een derde treffer aan toe. Concordia kwam niet meer aan scoren toe. Wel moest de doelvrouwe van Full Speed een strafworp stoppen. Zaterdagmorgen kondigde een groot aantal uitgestoken vlaggen in de Duin- vlietstraat in Velsen-Noord een feestelijk gebeuren aan. Bij de woning van de fami lie Zoon, op nummer 66, bleek tevens een fraaie en fleurig versierde erepoort, met een „hartelijk welkom", het middelpunt van de feestelijkheden te zijn. Het betrof allemaal de hartelijke ont vangst door familie, buren en kennissen van Peter Zoon, die na anderhalf jaar als marinier tweede klasse in Nieuw-Guinea te hebben vertoefd, eindelijk werd thuis verwacht. De Nieuw-Guinea-vaarder was de vorige dag in het vliegtuig gestapt en kwam zaterdagmorgen tegen half negen op Schiphol aan, waar zijn ouders en ver loofde hem als eersten begroetten. Tegen half elf arriveerde het gezelschap bij de ouderlijke woning, welke inmiddels was volgestroomd met grote boeketten bloe men en geschenken. Maar de feestvreug de in de familiekring breidde zich des middags uit tot alle buurtbewoners, daar toe opgewekt door de pittige drumband „Schulpen-Meerweiden", die een vlotte se renade met trompetten en trommels ver zorgde. Dit was voor de thuiskomer een waarlijke verrassing, die hem, evenals zijn huisgenoten, danig ontroerde. Onge twijfeld zal deze begroeting hem en de zijnen nog lang in het geheugen blijven. Het tiental van Damclub IJmuiden dat werd „DCIJ" nog versterkt met het lid maatschap van de heer K. de Jong, die hier als voorzitter in de gelegenheid werd gesteld, zijn grote organisatorische talen ten volledig te ontplooien. Vandaar, dat „DCIJ" aan deze stuwende kracht bijzon der veel dank is verschuldigd. Omstreeks diezelfde tijd, gingen de toen zeer sterke „DCIJ"-spelers H. de Boer en B. Dukel over naar de Haarlemse Damclub, om hier de nodige techniek en wedstrijdrouti ne op te doen. In 1931 keerden zij weer naar hun oorspronkelijke club terug, om dat „DCIJ" inmiddels door een reorgani satie van de Nederlandse Dambond tot. de hoofdklasse Noordholland was toegelaten. Provinciaal kampioen Van 1932 tot nu, is „DCIJ" steeds een der allersterkste damclubs in deze provin cie geweest. Het zeven maal behaalde Noordhollands kampioenschap en de diver se tweede plaatsen, spreken in dit verband duidelijke taal. Het in 1937 veroverde kampioenschap van Nederland, kwam voor rekening van het volgende tiental: P. C. Bais, F. Basstra, H. de Boer, H Buys, B. Dukel, K. de Jong, H. Laros, P. Leyte, A, Ligthart, G. en T. Postma en C. Suyk. Het huidige tiental kent acht vas te spelers, met name de heren P. van der Berg, B. Dukel, H. van Gerrevink, H. La- ros, A. Ligthart, V. Morseld, P. Roozen- burg en T. Tielrooy, waarbij voor de twee resterende borden de overige spelers om beurten worden opgesteld. jongstleden zaterdag DCIJ de landstitel heeft bezorgd, zal zaterdag 22 september in IJmuiden gehuldigd worden. Plaats en tijd zullen nog nader bekend worden ge maakt. Over enkele weken zal het DCIJ- tiental een erewedstrijd spelen tegen het kampioenstiental van België. Het damkampioenschap van Nederland, dat door de damclub „IJmuiden" is be haald, (1962) verkrijgt ongetwijfeld een extra feestelijk tintje wanneer men weet, dat het precies vijfentwintig jaar is ge leden, dat de spelers de kampioenstitel ook al eens voor IJmuiden reserveerden. Er is dus reden, ter gelegenheid van dit glorieus gebeuren, even in de historie van deze IJmuidense damclub terug te duiken. Wanneer het „Koning Wilhelmshuis" aan de Kanaalstraat in Oud-IJmuiden niet was verdwenen, zou hier de gedenksteen moeten worden aangebracht, waarmee aan de oprichting van „DCIJ" wordt her innerd. Want het is in de bovenzaal van dit ge bouw geweest, dat op 25 februari 1925 een twintigtal enthousiaste dammers zich in clubverband verenigde. Weinig zullen zij hebben vermoed, dat hun vereniging zich eenmaal nationaal en internationaal zulk een geduchte naam zou veroveren. Eerste bestuur Het eerste bestuur bestond uit de heren G. van Zanten (voorzitter), P. Visser (se cretaris), J. Kramer (penningmeester) en D. Ott en P. Schager (commissarissen). Van hen is thans alleen de nu zesenzestig- jarige heer D. Ott nog actief lid en speler. Het eerste jaar beperkte de nieuwe club zich voornamelijk tot onderlinge kracht metingen en de aankoop van het benodig de materiaal. Met als resultaat, dat na enige jaren een vaste kern werd ge vormd, bestaande uit dammers, wier na men men nu nog telkens in gunstige zin ontmoet. In die tijd bestonden er in de gemeente Velsen vier damverenigingen, met name „DCIJ", „Excelsior", damclub „Eintho- ven" en de r.k. damclub „Gezellig Samen zijn". In Santpoort kende men toen de damclub „Stabiel". In 1927 besloten „DCIJ" en „Excelsior" tot een fusie, het geen voor de jonge club kwalitatief en kwantitatief een belangrijke versterking betekende. Tevens sloot de club zich aan bij de Nederlandse Dambond. Aldus werd „DCIJ" 1 oktober 1927 toegelaten tot de Haarlemse Dambond, om hier bij de der de klasse te worden ingedeeld. Reeds in het eerste speeljaar werd uit vijf wedstrij den het recordaantal punten behaald. Met 70 bordpunten voor en 30 tegen, was de promotie naar de tweede klasse dus alles zins gerechtvaardigd. In ditzelfde jaar -■-.SI v; Zaterdagmiddag heeft wethouder W. Vessies, namens het gemeentebestuur van Beverwijk, een nieuwe speeltuin geopend in de wijk Merestein. De wethouder bracht dé dank over van het gemeentebestuur aan de Speeltuincentrale en de besturen van de nieuwe speeltuin, voor al het werk dat zij in zulk een korte tijd hebben ver richt. Hij vroeg voorts bijzondere aan dacht voor de gewassen in de gazons, die nogal veel te lijden zouden hebben gehad van de jeugd. Zondag zijn er voor het laatst mensen naar binnen gelopen Mensen, die trek hadden in een kop thee of koffie. Mensen die nog eens wilden rondkijken in de hall met de gebeeldhouwde schouw, de wandtapijten, de monumentale trap en de fauteuils, waarin zo'n veertien jaar belangrijke en minder belangrijke gas ten een aperitief hebben genoten. De koningin heeft over de tapijten gedrenteld en bezoekers van vorste- lijken bloede uit 't buiten land hebben voordat zij naar binnen gingen, eens omhoog gekeken langs de gevel, met de vele ramen, de kleine uitbouwtjes en de hoektorens. Zondag kon dat nog, maar vandaag is hotel „Duin en Kruidberg" in Santpoort gesloten. In mei 1963 trekt de Nederlandse Handelmaatschappij dit ge bouw binnen en wordt er van dit landgoed een recreatie-oord gemaakt waarvooi indien de ge ruchten juist zijn als bedrijfsleider reeds een Zandvoorts hotelhouder is aangetrokken. Aan de ge schiedenis van dit lustoord reeds lang en zeer oud wordt een nieuw hoofdstuk toegevoegd. De heer J. H. Peeters, tot 1 oktober nog directeur van het hotelbedrijf, heeft zijn bezwaren tegen de algehele gang van zaken bij de plot selinge verkoop van „Duin en Kruidberg" door eige naar T. Cremer aan de Handelmaatlchappij niet onder stoelen of banken gestoken. Vooraanstaande leidersfiguren van de in dustrieën uit de omgeving werden in de arm genomen, de Haarlemse Kamer van Koophandel vergaderde over het verlies van dit zeer gerenommeerde hotel in Kennemerland en stuur de zelfs een brief naar de heer Cremer in New York. De koop bleef gehandhaafd en de heer en mevrouw Peeters schikten zich in het onvermijdelijke. In Heemstede hebben zij nu een huis ingericht met de waardevolle collectie schil derijen, die voorheen in het hotel een permanente ex positie vormden. Zaterdag avond nodigden zij familie leden en intieme kennissen uit voor een afscheidsdiner. Hefc bleef niet bij deze „partij" in het afgelopen weekeinde. Een Zaandamse industrie hield nog snel een diner in het hotel, Franse en Engelse gasten die tot donderdag hun kamers be wonen, schiepen nog een maal die sfeer, zo specifiek eigen aan een hotel, dat veel buitenlandse gasten herbergt. Maar het was allemaal voor het laatst. Een van de kelners die symbolisch voor de komen de ontbinding stiekem een sigaret rookte, vertel de: „Meneer, als de hele maand september net zo druk was geweest als de laatste twee dagen, dan was dit de topmaand ge worden in veertien jaar". Een schrale troost voor de heer Peeters. De voorzitter van de nieuwe speeltuin, de heer J. Hofland, betuigde zijn dank aan de vele medewerkers, die soms tot diep in de nacht bezig zijn geweest met graven en lassen. De voorzitter van de speeltuin Centrale, de heer N. J. Zuurbier, meende dat het moeilijk is in een snel groeiende stad als Beverwijk, het tempo van nieuwe speel tuinen in gelijke mate op te voeren. De kinderen van de 450 gezinnen, die zich reeds in Meerestein vestigden, hebben nu al niet voldoende aan de speelwerktuigen en toch verwacht men zeker duizend ge zinnen, aldus de heer Zuurbier. Nadat een dochter van wethöuder Vessies het lint had doorgeknipt, namen de kinderen on der een luid gejuich de speeltuin in bezit. Het nieuwe jongerencentrum aan de Wil- lemsbeekweg in IJmuiden is juist voor de officiële opening klaargekomen. Hoewel op sommige plaatsen de verf nog nauwelijks was opgedroogd, trok de wethouder van de gemeente Velsen, de heer J. van Leeuwen, zaterdagmiddag al de doek weg die boven de ingang de naam van het jongerencen trum verborgen had gehouden. De wethou der volbracht hiermee zijn eerste officiële daad in de gemeente. Van nu af aan zullen de leden van de Katholieke Arbeiders Jeugd elkaar in „Het Trefpunt" kunnen ontmoeten. De heer J. Tol, voorzitter van de finan ciële commissie, overhandigde de sleutel van het gebouw aan de voorzitter van de KAJ, de heer J. Weber. Met enkele woor den legde de rector van de parochie, pa ter Theofridus, nog eens de nadruk op de geest van goede samenwerking die er in de parochie heerst waardoor het mogelijk is geworden het jeugdhuis met een mini mum aan kosten te bouwen. Hij bood het bestuur van de KAJ een elektrische klok aan. „Om bij de tijd te blijven en om de jeugd in staat te stellen te vertrekken op het ogenblik dat de paters in het naburige klooster zich ter ruste begeven." Nadat de voorzitter van de KAJ in zijn toespraak een gedeelte van de geschiede nis van het jeugdwerk naar voren had ge bracht werd het gebouw ingezegend en konden de aanwezigen het bestuur van de KAJ met het bezit van het nieuwe jeugd huis gelukwensen. Internationale toernooien Door „DCIJ" werden in de loop der ja ren diverse internationale toernooien ge organiseerd, zoals een vierdaags in 1934, dat onder de deelnemers de Franse we reldkampioen Raichenbach, de Belgische kampioen Demesmaecker en de Nederlan ders R. C. Keller en B. Dukel telde. Het in 1951 door B. Dukel gewonnen grote „DCIJ"-„damastoernooi", vermeldde als deelnemers de namen van diverse Fran se. Italiaanse en Zwitserse meesters. In 1958 bestonden de tegenstanders onder meer uit de Russische wereldkampioen Koeperman, de Franse kampioen His- sard, de Belg Hugo Verpoest en de Neder landers Laros, Dukel en Van Dijk. Voorts werd in 1960 het internationaal „DCIJ"- toernooi" georganiseerd, met Baba-Sy als deelnemer, dat door Springer werd ge wonnen. Naast vele schooltoernooien en jeugdwedstrijden, nam „DCIJ" tijdens de Velser sportweek in 1960 ook nog een sterk de aandacht trekkende levende dampartij voor zijn rekening, tussen B. Dukel en Wim de Jong. Zes meesters „DCIJ" slaagde er in totaal niet min der dan zes meesters af te leveren, die ruim dertig jaar voor het persoonlijk Ne derlands kampioenschap zijn uitgekomen. Dit zijn B. Dukel, H. Laros, P. Leyte, A. Ligthart, C. Suyk en P. Roozenburg. waar van laatstgenoemde van 1946 tot 1948 we reldkampioen is geweest. Van de overigen slaagde alleen Duke erin, in 1959 de Ne derlandse titel te veroveren. Met Laros had hij reeds eerder aan toernooien om het wereldkampioenschap deelgenomen. Alle zes hebben zij Nederlandin diverse buitenlandse toernooien vertegenwoordigd, waarvan H. Laros in 1961 in Jalta onge twijfeld het verst van huis is geweest. Huidig bestuur Het huidig bestuur van „DCIJ" bestaat uit K. de Jong (voorzitter), ir. M. Krijgs man (secretaris), H. Laros (penningmees ter), W. Gomes (tweede voorzitter), J. van Straten (wedstrijdleider), H. van Gerre vink (tientallen) en B. Dukel (technisch adviseur). Door het vertrek van Roozen burg naar Haaksbergen en de militaire dienst van Morseld, zal „DCIJ" in het ko mend seizoen waarschijnlijk iets minder sterk dan gewoonlijk kunnen uitkomen. Aan de andere kant is dit een welkome gelegenheid voor talentvolle jeugdige spe lers als Duivenbode, Moleman en Pippel, om gedurende deze periode zoveel routine te verzamelen, dat zij in de toekomst de kleuren van „DCIJ" met hetzelfde succes kunnen verdedigen. D.IJ.V.-JEUGD De jeugdafdeling van. de Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJmond Vissers" heeft in de Fortgaten een wedstrijd gehou den. Ondanks de grote belangstelling van de zijde der jeugd, werd er slechts één bo venmaatse vis gevangen en wel door J. v. Zutphen. De opbrengst van de door de afdeling Velsen van het Koningin Wilhelmina Fonds georganiseerde collecte, ten bate van de kankerbestrijding, bedroeg in totaal 6526,54. Hiervan hebben de diverse on derafdelingen de volgende bedragen bijeen gebracht: Driehuis, f 597.55; Santpoort-Zuid, 511,66; Santpoort-Noord, 1033,00; Vel- sen-Dorp en Velserbeek, 377,00; Velsen- Noord. f 1450,- IJmuiden-West en Oost f 2557,33. Dit is in totaal bijna duizend gulden meer dan verleden jaar. Dat de Beverwijkse Harmoniekapel in de gemeenschap van Beverwijk een grote plaats inneemt, is zaterdagmiddag bewe zen tijdens een druk bezochte receptie van het bestuur ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan van de Harmonie. Alle ge ledingen van de burgerij waren vertegen woordigd in het te kleine zaaltje van „De Harmonie" aan de Groenelaan. Het ge meentebestuur van Beverwijk was verte genwoordigd door burgemeester J. G. S. Bruinsma, de gemeentesecretaris de heer Huisman, en de wethouders E. Gerritse en A. J. Hermes. Hartelijke woorden sprak de burgemeester, die de Harmonie-leden dankte voor alles wat zij voor Beverwijk hebben gedaan in de afgelopen vijftig jaar. De Beverwijkse middenstand bood sym bolisch het geld aan voor de aankoop van diverse instrumenten voor Harmonie en Drumkorps. Er werd enthousiast geapplau- diseerd. De Damesclub had gezorgd voor een zeer „kostbaar" schilderij, bestaande uit vele geldstukken die op het doek wa ren bevestigd. Er waren tientallen bloem stukken. Er werden vele herinneringen op gehaald uit de goede oude tijd. Er werd ook gesproken namens harmonieorkesten uit andere gemeenten. GEBOREN: Johannes W. J., z. v. J. Ha mers en C. Zonneveld te Velsen; Myriam J. C.. d. v. C. A. Aardenburg en M. J. de Wildt; Ivonne, d. v. J. Elzinga en D. Zweep; Frank, z. v. S. Bontes en N. van Outenaar te Beverwijk; Jacobus V., z. v. C. J. de Wildt en A. M. Smit; Jan, z. v. E. van der Worp en J. L. Klinkenberg; Anja, d. v. J. Bolhuis en B. Timmermans; Hen- drica M., d. v. C. J. Koopman en A. M. Schelvis; Jean B. M., z. v. J. M. M. Was- senberg en A. M. Th. Bouwmeester; Cor nelis, z. v. C. Lukkien en N. van 't Wout; Wilhelmus, z. v. J. G. Nanne en G. Wokke te Uitgeest; Raymond M., z. v. A. J. van den Berg en E. Th. Veldt te Castricum; Karin N. H., d. v. Th. van Warmerdam en A. W. Louman te Castricum; Jan J., z. v. J. D. Spigt en E. A. Poortman; Aad, z. v. J. M. Apeldoorn en W. de Vries te Velsen; Bart, z. v. P. D. Wierenga en Sj. Dijkstra; Rudolf R. F., z. v. K. Wijkhuizen en P. J. Kroone te Velsen; Ronald A. A., z. v. A. C. Kuilman en M. P. Olsthoorn te Beverwijk. De IJmonden Van de postduivenhoudersver. De IJmonden (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 74 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af (231 km.). Gelost om 12.15 uur. Eerste duif van Antonis om 15.23 uur, laatste prijsduif 15.40 uur. Mooi weer, snelle vlucht. Uitslag: Antonis 1 6; Visser 2 3; v. d. Scheer 4; Knapen 5 10; Suur- mond 7 8 9 11 13; Koffeman 12; Wijker 14; De Heer 15. Oranje Nassau Van de postduivenhoudersver. Oranje Nassau te IJmuiden namen 74 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (237 km.). Ge lost om 7.50 uur. Eerste duif van L. Wassenaar om 11.4.11 uur, laatste prijsduif 11.17.8 uur. Uit slag: Wassenaar 1 9 10; A. Broek 2; Bruisschaart 3 11; A. de Waard 4 5 6 12; P. Visser 7; Schreu- der 8 13 14: Ch. Prins 15. Bonte Duif De postduivenhoudersver. De Bonte Duif te IJmuiden nam met 110 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (231 km.). Eer ste duif van J. Kaldebach 11.1.45, laatste duif 11.13.37. Uitslag: J. Kaldebach 1 4 7 10 12; E. Klin- ge 2 13 16 18 19 21; G. v. Zutphen 3; W. v. Op bergen 5 22; A. Verduin 6; H. Schaper 8; Sj. Heis 9 14 20; Joh. Swart 11; P. Verschuren 15; R. Wie- lart 17. Kampioen navlucht: 1. Sj. Heis; 2. J Kalde bach: 3. E. Klinge. Kampioen generaal J. Kal debach. IJmuiden Van de postduivenhoudersver IJmuiden te IJmuiden namen dit weekeinde 82 duiven deel aan de laatste navlucht van St. Ghislain Hornu af (231 km.). Gelost om 7.50 uur. Eerste duif van G. v. d. Struik om 10.59. laatste prijsduif 11.09 uur. Kampioen navlucht G. v. d. Struik; 2. J. de Waard; 3. A. J. Waal. Uitslag: G. v. d. Struik 1 5 7 9 12; P. Hoekstra 2 10; J. de Waard 3; A .J. Waal 4 6 11 13 15 16; F. Piers 8; J. v. Opbergen 14. In de benedenzaal van de jeugdafdeling van de gemeentebibliotheek aan het Plein 1945 in IJmuiden is zaterdagmiddag een tentoonstelling geopend van werkstukken die zijn gemaakt door deelnemers aan de basiscursus voor volwassenen en op de verschillende Werkschuitclubs voor kinde ren in de gemeente IJmuiden. Wethouder H. de Boer, die de opening verrichte, legde de nadruk op het belang van de door de commissie „Werkschuit clubs Velsen" georganiseerde cursus in „een tijd waarin de mens door de groei ende specialisatie de mogelijkheden mist om nog scheppend werk te verrichten". De tentoonstelling zal geopend zijn tot en met 23 september. Er zijn pastel- pen en krijttekeningen te zien, boetseerwerk en gouaches. Behalve het werk van de cur sisten hangen er ook tekeningen die zijn gemaakt door kinderen van vijf tot acht» en van acht tot dertien jaai;. 4

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9