Gerda Kraan: „Ik kan onder de 2 minuten blijven op 800 m. 91 Moerkerk en Posthumus uit de strijd op heel zware tweede dag van motorzesdaagse Rowley maakte zijn 410de goal en evenaarde record McGrory Amateurelftal onder de loupe I Huldigingen op Schiphol, in Leiden en Hoogmade Nederland veel te sterk voor Cyprus Woudsma, de keeper van zaterdagelftal, een jaar gestorst Honderd jaar, maar toch nog umpire... Zaterdag alleen aan de top? Op de schouders Baba Sy versloeg ook Hisard Schotvaardig sten Ipswich versloeg Floriana (Malta) Elftal Jong Oranje TYBB blijft in eerste klasse W l D.AG 19 SEPTEMBER 1962 13 In Leiden Hoogmade De Engelse League Tennisleraren houden in oktober instruetieweek NA ZEVENTIEN JAAR PROFVOETBAL 4 mmum. Europa-beker VODO SC tegen HHC in de bekerfinale Dinsdagmiddag is Gerda Kraan, win nares van de gouden medaille op de 800 meter voor dames, uit Belgrado op Schiphol aangekomen. Onder aan cle vliegtuigtrap werd zij hartelijk omhelsd door haar vader en moeder, en bijna bedolven onder bossen bloemen. Nadat een batterij persfotografen de Europese kampioene voor zich had laten poseren, ging Gerda naar de ontvangstkamer op Schiphol, waar zij haar eerste huldi ging onderging. Ook de overige leden van de Neder landse afvaardiging die gistermiddag samen met Gerda op Schiphol terugkeer den, werden in de bloemetjes gezet. „Bron zen" Tilly van der Zwaard (400 m), vèr- springster Joke Bijleveld, die met haar sprong van 6.21 een vierde plaats ver diende, Nel Zwier (hoogspringen), Janny van Eyck-Vos, alsmede Henk Snepvangers (zevende op de 1500 meter), deelden in de hulde. Na een welkomstwoord van de heer W. Dijkstra, vice-voorzitter van de KNAU, dankte de chef d'equipe, de heer J. Moer man, de atleten, die zijn verwachtingen hadden overtroffen. Na alle hulde was het woord aan Gerda Kraan, die vertelde, dat ze nog harder kon lopen dan ze in Belgrado deed. „Het zit er in, dat ik onder de 2 minuten blijf", zei ze. „Ik was helemaal niet moe. Maar het is zo moeilijk om alleen te lopen. Als er meer meisjes in de buurt van de 2.02 zouden lopen, zou ik me daarmee kunnen meten. Het oorspronkelijke plan was dat ik dit jaar, om ervaring op te doen, tegen de heren zou lopen, maar er waren genoeg buitenlandse wedstrijden, zodat ik mijn krachten heb kunnen meten met de sterk ste meisjes van Europa", besloot zij. Veel rust heeft Gerda niet, want zater dag loopt zij de 400 meter in Bergamo (Italië). De week daarna gaat ze naar Londen om daar aan de drielandenontmoe- ting Nederland-Engeland-Finland deel te nemen. Zelfs het bar slechte weer heeft het enthousiasme van duizenden Leidenaren dinsdagavond bij de huldiging van Gerda Kraan niet kunnen beïnvloeden. Een grote menigte wachtte de> atlete op het Stations plein op. Per auto werd de tocht naar de Stadsgehoorzaal gemaakt. De heer F. Jutte, bestuurslid van de KNAU, wenste Gerda mei ijk later mee, dat ook het district Zuid- Holland van de KNAU haar tot lid van verdienste heeft benoemd. Daarna kwam de stormachtige ontvangst in haar geboortedorp Hoogmade bij Lei den. Per auto, voorafgegaan door een Leids muziekkorps, reed de Europese kam pioene langs de verzamelde sportjeugd. In hotel „De Kromme Does" volgde het offi ciële gedeelte. Loco-burgemeester L. J. van Tol bood de Haagse politie-agente de erepenning in zilver aan. Als geschenk van haar woonplaats kreeg Gerda Kraan een Een gelukkig drietal op Schiphol: van rechts naar links Gerda Kraan, Fanny Blankers-Koen en Tilly van der Zwaard. gouden polshorloge met inscriptie. Com missaris D. Hans van het Haagse politie korps bracht de gelukwensen van haar Haagse collega's over. In Aalsmeer hebben duizenden enthou siasten Tilly van de Zwaard gehuldigd. Vergezeld door mevrouw Fanny Blankers- Koen maakte de 400 meter-loopster in een fraai versierde auto een ware triomftocht door haar woonplaats. Het sluitstuk van deze spontane huldiging was een ontvangst door het gemeentebestuur in het nieuwe raadhuis van Aalsmeer. «kv vx«fc - -y %y *.vv.-.■i&X&vt.v.w.v.v.vI De Europees kamvioene op de 800 me ter wordt op Sc' 'vhol het allereerste gelukgewenst door haar moeder. geluk en zei dat nu eindelijk na de suc cessen van Fanny Blankers-Koen en Wim Slijkhuis de „gouden" dagen voor de Ne derlandse atletiek waren teruggekeerd. Namens het KNAU-bestuur overhandigde de heer Jutte de Europese kampioene het gouden erekruis van de Atletiek-Unie. De heer Schuttenhelm, bestuurslid van de Nederlandse Katholieke Sportbond, kondigde aan dat de NKS Gerda Kraan tot lid van verdienste heeft benoemd. Het was niet het enige lidmaatschap van ver dienste dat de 29-jarige atlete deze avond ten deel viel. De heer J. Klein deelde na- Schaken In de derde ronde van de vijftiende „schaakolympiade" in Zlatin Pesci heeft het Nederlands team een 4—0 zege behaald op Cyprus. De gedetailleerde resultaten zijn: KleopasDonner 01; Bouwmeester Santsias 10; Lonnanides—Prins 01; KramerFieros 10. De afgebroken partijen uit de tweede ronde bleken voor de Nederlanders minder gunstig dan aanvankelijk verwacht was. Zowel Bouwmeester als Langeweg kwam niet verder dan remise. Het bleek dat de analyse niet geheel steekhoudend was ge weest. Na de dinsdagavond gespeelde partijen luidt de stand in groep C: 1. Tsjechoslo- wakije 9 pnt. (en een afgebr. partij); 2. Fin land 8 pnt. en een afgebr. partij; 3. Neder land 8 pnt.; 4/5. IJsland en Joegoslavië elk 7 pnt. (en twee afgebr. partijen); 6. Polen 6 pnt. 'en een afgebr. partij); 7. Uruguay 5Vï pnt. (en een afgebr. partij); 8. Frankrijk 2Va pnt. (en een afgebr. partij); 9. Luxem burg 2 pnt. (en een afgebr. partij); 10. Cyprus 0 pnt. Het „onmogelijke", is dinsdag, op de tweede dag van de 37ste internationale motorzesdaagse, van rijders en machines gevraagd. Opnieuw viel de regen bij stro men neer, opnieuw bestond het parkoers vrijwel louter uit bijna onbegaanbare, tot modderstroompjes veranderde binnenwe gen. De grootste moeilijkheden kregen de 279 in de vroege morgen bij het Olym pische ijsstadion van Garmisch Partenkir- chen gestarte deelnemers, toen de route hen de heuvels invoerde. Een sneeuwlaag van luim 10 centimeter maakte het bijna onmogelijk een redelijk tempo te .rijden. Ook de kou speelde de vermoeide deelne mers parten. ffet uitvallersaantal is op d^ze tweede dag dan ook opvallend hoog. Voor 24 „dap peren" kreeg de motorzesdaagse dinsdag al een voortijdig slot. Het zwaarst werd Engeland getroffen, dat maar liefst tien rijders zal moeten missen. Deze tweede dag bracht Nederland een tweetal uitval lers. De Rotterdammer Bub Moerkerk en de CZ-rijder Klaas Posthumus, die beiden reeds strafpunten hadden, waren ditmaal de onfortuinlijken. Voor Posthumus kwam het einde toen hij moeilijkheden met zijn ketting kreeg. Het achterwiel trok scheef, waarna de man uit Marum moest opgeven. Bub Moerkerk werd door een val uitgescha keld. Het stuur van de Zündapp brak, doch de Rotterdammer wist niet van opgeven, zette de handrem op het linker deel van het stuur over en reed door. De „repara tie", hoe snel ook uitgevoerd, kon in de ogen van de wedstrijdleiding geen genade vinden. Bij het begin van de klassements proef werd Moerkerk dan ook uit de strijd genomen. Het Vaasteam A bleef op deze moeilijke tweede dag zonder strafpunten. Weinig heeft het echter gescheeld of Van Dobben had het goud verspeeld. Toen de Maico- rijder zijn motor uit het pare fermé haal de bleek de achterband lek te zijn. Een grote spijker bleek de oorzaak. Een vloei baar vulcanisatie-middel verhielp echter alle moeilijkheden. Het B-team was minder gelukkig. Arie Vrolijk kwam namelijk in moeilijkheden en kreeg een zevental strafpunten op zijn lijst, zodat Nederland B is uitgeschakeld voor een hoge klassering in de strijd om de Zilveren Vaas. Van de individuele rijders is alleen nog de Maastrichtenaar Gerardu vrij van strafpunten. Van Rijssel, Van Ommeren en Zijdemans bleken helaas niet in staat de zware opgaven van de organisatoren volledig uit te voeren. West-Duitsland is op deze tweede wed strijddag de grote verliezer. Het West- duitsa Trophy-team, dat vorig jaar in Wa les de hoofdprijs won, raakte een rijder kwijt en loopt daardoor 100 strafpunten per dag op. Slechts Tsjechoslowakije en Italië zijn nu nog strafpuntloos. Ook één van de twee Westduitse Vaas teams is dinsdag in feite uitgeschakeld. Twee rijders van het A-team haalden de finish niet. Na twee dagen zijn nóg acht team strafpuntloos, t.w. Nederland A, Engeland A en B, Italië A en B, Tsje choslowakije E en B en West-Duitsland B. Voetbal Cas Woudsma, de doelverdediger van het Nyverdalse DES en sinds 13 jaar van het Nederlands zaterdagvoetbalelftal, zal dit seizoen geen wedstrijden spelen. In een dezer dagen gehouden buitengewone ledenvergadering gaven de leden het be stuur hun fiat op de maatregel Woudsma voor een jaar te schorsen. Reeds vóór de competitie had het bestuur deze maatregel aangekondigd, maar er waren stemmen in de vereniging die de straf te zwaar vonden. Oorzaak van de schorsing was de hou ding van de doelman in het veld ten op zichte van zijn medespelers. Het bestuur had hem al enkele keren gewaarschuwd, maar toen er geen verbetering intrad zag het geen andere weg dan deze zware straf. In een onlangs gehouden ledenvergadering werd bij het bestuur aangedrongen op gratie in verband met het aanstaande 40- jarig bestaan van DES, doch hierop wenste het niet in te gaan. De leden legden zich bij het bestuursstandpunt neer. Wel zegde het bestuur toe de beslissing nog eens onder de loupe te zullen nemen. Naar wij vernemen heeft DES de schor sing doorgegeven aan de KNVB, zodat de 33-jarige Nijverdaller dit seizoen niet voor het nationale zaterdagvoetbalelftal be schikbaar zal zijn. De uitslagen van de wedstrijden, die dinsdagavond werden gespeeld voor de En gelse League, luiden: tweede divisie: Bury —Leeds United 3-1; Charlton Athletic Stoke City 0-3; Grimsby TownCardiff City 1-2; Swansea TownScunthorpe Un. 1-0. Cricket Mr. Joseph Filiston heeft het afgelo pen seizoen verklaard dat hij tijdens het cricketseizoen van het volgend jaar we derom umpire zou zijn. Geen opzienba rende mededeling, maar wij hebben er nog niet bij verteld dat Joseph Filiston honderd jaar en zeven maanden oud is... „Over afscheid nemen", voegde hij een verslaggever toe die twee trappen had moeten opklimmen naar zijn flat, „heb ik zelfs nog nooit gedacht. Met de B.B.C. cricketclub heb ik afgesproken dat ik met scheidsrechteren doorga zolang ik me daartoe in staat acht. Als ik foute beslissingen ga nemen dan zal ik spor tief zijn en heengaan." „En hoe staat het nu met uw gehoor? Kunt u de vangen achter het wicket nog wel horen?". „Met m'n oren is het dik in orde. Laat ik u vertellen dat ik nog nooit één aan merking heb gehad in de achttien jaar dat ik umpire ben geweest voor de B.B.C. En verder... I don't need to wear glasses, either - I drink 'em". „Volgend jaar staat me bovendien een bijzonder plezierig reisje te wachten als ik met de B.B.C. op toer ga naar Sussex. Ik ben nog nooit van m'n leven op toer geweest en ik stel me er dan ook heel veel van voor' „Tijdens de wintermaanden heb ik het meestal niet al te best. Dan duren de dagen wel heel lang voor me. Maar één troost is er, ik kan dagelijks m'n wande ling' van twee tot drie mijl maken. En als ik dan 's ochtends maar naar de ver slagen van de testmatches uit Australië kan luisteren, dan heb ik de langste tijd tot het aanstaande criketseizoen al ge dood. Naar voetbal kijken doe ik name lijk nooit. Dat spel hebben ze grondig bedorven toen ze de buitenspelregels veranderden. Net als bij cricket. Het spelen voor de punten van de eerste in nings heeft het spel minder aantrekke lijk gemaakt. Maar een prachtig spel blijft het." „Weet u, als ik in het voorjaar de bomen en planten zie uitbotten dan kan ik eenvoudig niet meer slapen dan weet ik dat het cricketseizoen aanstaande is dan trek ik de witte jas weer aan en hebben ze maanden lang geen kind aan me, ondanks m'n honderd jaar." De vereniging van Nederlandse tennis leraren houdt van 3 t/m 6 oktober een in struetieweek op het tennispark Beekhuizen in Velp. Er zullen diverse lezingen worden gehouden, openbare lessen met o.m. een demonstratie door bondscoach Joop de Mos en op de laatste dag is er een onderling toernooi voor de deelnemers. Voorts zal de kleurenfilm van de Olympische Spelen in Rome worden vertoond. Bijna verbeterde Arthur Rowley, spe ler en manager van Shrewsbury Town (derde divisie Engelse League) onlangs het doelpuntenrecord van Jimmy McGro ry. Thans bleef het bij een evenaring Laatstgenoemde voetbalde tot voor 24 jaar geleden in Glasgow Celtic. McGrory schoot in 16 seizoenen het respectabele aantal van 410 maal de bal achter de kee per van de tegenpartij. Rowley deed er zeventien jaar over. Deze linksbinnen is 36 jaar, kwam uit voor West Bromwich, Fulham, Leicester en thans dus voor Shrewsbury Town en wil voorlopig nog geen punt achter zijn loopbaan als voetballer zetten. „Per slot van rekening", meent hij, „ben ik iets jonger dan Stanley Matthews." Mede door zijn nooit te stillen doelpun- tenhonger promoveerde Shrewsbury drie jaar geleden naar de derde divisie en het ziet ernaar uit dat hij zijn club ook nog naar de tweede divisie zal schieten. Zijn 410de doelpunt kwam in de allereer ste minuut na de rust tot stand in de wed strijd Millwall-Shrewsbury Town. Millwall delfde met 2-1 het onderspit. Velen van de 17000 toeschouwers applaudisseerden voor de goal, niet voor het evenaren van Mc Grory's doelpuntenrecord. Zij realiseerden zich dat niet. En wat dacht Rowley op dat moment? Ik concentreerde mij meer op het winnen van de wedstrijd dan op het evenaren van dat getal van 410". Overigens verbeterde hij nog bijna gelijktijdig ditzelfde record maar het schot, afkomstig van zijn linker voet (waar hij de meeste goals mee pro duceerde), vloog rakelings over de lat Zaterdag krijgt hij evenwel weer een kans een betere zelfs, want dan duelleert Shrewsbury thuis tegen Bournemouth. „Vergeet echter niet in de krant te zet ten", zei hij tegen een Engelse journalist, dat ik dat doelpunt met mijn rechtervoet zal trachten te maken, zodat jullie niet kunnen schrijven dat ik alleen maar links ben." Op de internationale militaire zwem- kampioenschappen in Parijs heeft de Dordtse zwemmer Jan Jiskoot aan de successen die hij daar al had behaald een nieuw Europees record op de 100 meter vlinderslag toegevoegd. Met 59,5 was hij de eerste Europeaan die onder de minuut bleef. In triomf wordt Jiskoot door zijn ploeggenoten op de schouders rondgedragen. (Telefoto) Met het doel op den duur te komen tot spelpeilverbetering heeft de keuze commissie amateurs, gevormd door de heren H. J. van Spaendonck (Rotterdam) voorzitter, B. Th. M. Berenschot (Breda) en M. L. YVierema (Groningen), met daaraan toegevoegd het sectie-bestuurs lid amateurs, de heer J. W. van Marle (Zwolle) in overleg met de bondsoefen- meester, de heer P. de Wolf, een nieuw opleidingsschema in overweging ge nomen. Daarbij is het oog onmiddellijk gericht op a.: deelneming aan een toernooi, dat in 1963 in Engeland zal worden gehouden en waaraan acht landen zullen deelnemen; b: spelen van districtswedstrijden in het laatst van november; c: deelneming aan de voorronden voor de Olympische Spelen van 1964 in Tokio. De trainingscampagne wil men voor het komende seizoen in drie perioden verde len, namelijk: le van september tot en met november, 2e van december tot en met februari en de derde van maart tot en met mei. Deze geheel nieuwe opzet is ge maakt met het oog op de gevoelde be hoefte, naast de a-selectie een b-groep te vormen, omdat het in het verleden steeds weer is gebleken, dat door studie en bles sures spelers van de getrainde selectie- groep op het laatste moment moesten uit vallen, waarvoor een beroep moest wor den gedaan op „tweede keus" en vaak dan op spelers, die in conditie en technische vaardigheid achterbleven. Bij de vorming van de b-groep denkt men in de eerste plaats aan de jeugd, ook al met het oog op de komende Olympische Spelen in To kio. Gehoopt wordt dat door dit nieuwe sche ma het Nederlands amateur-elftal op den duur een goede en hechte ondergrond kari worden gegeven, middels een a-groep van ongeveer 20 spelers en een b-groep van J15, eventueel aangevuld met jeugdspelers 1 onder achttien jaar. Met de eerste trainingsperiode van sep tember tot en met november is reeds een begin gemaakt, in de districtstrainin gen voor oost (in Apeldoorn) en voor west (Zeist). Noord begint woensdag en zuid zal eveneens spoedig volgen. Na de dis trictsontmoetingen komt er de vorming van de a- en b-groepen, waarbij het in de bedoeling ligt ongeveer 40 spelers te selec teren, die daarna in de tweede periode (van december tot en met februari) dis- trictsgewijs trainen. Is de groep te klein dan zal er aanvul ling met jeugdspelers volgen. Eén keer per maand zal de a-groep bovendien een cen trale training in Zeist volgen. De derde periode van maart tot en met mei, staat geheel in het teken van de voorbereiding van het Nederlands amateurelftal, waarbij naast de centrale training ook, districtsge- wi-js, eventuele individuele trainingen zul len plaatshebben met inschakeling van de b-groep en de jeugdspelers. Damt De uitslagen van de partijen uit de tien de ronde van het internationale damtoer- nooi in Hoogezand/Sappemeer die dinsdag avond zijn gespeeld, luiden: Holstvoogd (Ned.)—Verleene (Belg.) 1—1, Dionis (Frankr.)—Valois Smith (Sur.) 1—1, Baba Sy (Senegal)Hisard (Frankr.) 20, Saint Fort (Haiti)—Gordijn (Ned.) 02, De Jong (Ned.)—Goumier (Frankr.) 20, Verpoest (Belg.)Bergsma (Ned.) 11. De stand aan de kop luidt nu: 1. Baba Sy 16 pnt, 2. 3. en 4. Verpoest, Bergsma en Gordijn allen 14 pnt., 5. De Jong 12 pnt. Vandaag worden de partijen uit de laat ste ronde gespeeld, met als belangrijkste duel de strijd tussen de nummers 1 en 2, Baba SyGordijn. De lijst van de schotvaardigste spelers in Engeland geeft het volgende beeld: Goals Wedstr. Seiz. Rowley 410 557 17 McGrory 410 414 16 Gallacher 387 543 19 Dean 379 437 16 Ferguson 365 435 14 Bloomer352 600 22 De 27-jarige Clough (Sunderland) en de 22-jarige Greaves (Tottenham) ma ken als actieve spelers op het moment de meeste kans dit doelpuntenrecord eens in de toekomst te verbeteren. Clough schoot in 253 wedstrijden (8 sei zoenen) 235 maal raak, Jimmy Grea ves 150 keer in 187 wedstrijden (6 jaar). Zó schoot Rowley 410 maal raak: goals wedstr. seiz. goals wedstr. seiz. 0 2 1946-47 23 36 1954-55 4 21 1947-48 29 36 1955-56 0 1 1948-49 44 42 1956-57 19 22 1948-49 20 25 1957-58 8 34 1949-50 38 43 1958-59 28 39 1950-51 32 41 1959-60 38 42 1951-52 28 40 1960-61 39 41 1952-53 23 41 1961-62 30 42 1953-54 7 9 1962-63 Clubs: 1946-48: West Bromwich Albion; 1948-50: Fulham; 1950-58: Leicester City; 1958: Shrewsbury Town. De kampioen van de Engelse League, Ipswich Town, heeft zich door een 4-1 ze ge op Floriana (Malta) in de eerste wed strijd van de eerste ronde van de Europa beker voor landskampioenen dinsdag in Valetta (Malta) behaald zo goed als zeker voor de tweede ronde geplaatst. De Engelsen hadden bij de rust reeds een 2-0 voorsprong. De returnwedstrijd zal vol gende week dinsdag 25 september in Ips wich plaatsvinden. Het Deense Odense heeft in Kopenha gen, in de tweede wedstrijd voor de eer ste ronde van het toernooi om de Europe se beker voor landskampioenen, met 8-1 gewonnen van Dudelange, de kampioen van Luxemburg. De ruststand was 2-1. Odense, dat in de eerste ontmoeting te gen de Luxemburgers met 1-1 gelijk speel de, gaat over naar de tweede ronde. Het elftal van Jong Oranje, dat op dins dag 25 september in Veendam tegen het Deens elftal beneden de 23 jaar uitkomt, is als volgt samengesteld: Doesburg (Spar ta); P. de Groot (Sparta) en Ter Horst (Sparta); Zoetendal (GVAV), Borghuis (GVAV) en Vriens (Willem II); Heynen (ADO), Pelk (Volendam), Geurtsen (Velox), Bosveld (Enschede) en Adelaar (Sparta) Softbal Ook de tweede promotiewedstrijd heeft de softbalsters van DIO niet het gewenste resultaat opgeleverd. De TYBB-meisjes bewezen in deze beslissende wedstrijd op nieuw de sterkste te zijn. Voorts drong Vodo SC tot de bekerfinale door, waarin het tegen HHC uitkomt. Evenals in de eerste wedstrijd werd de beslissende tweede wedstrijd tussen TYBB en DIO in de eerste slagbeurt beslist. Weliswaar kon DIO in de eerste slagbeurt, mede door een honkslag van Toos Ban ning, met 2-0 de leiding nemen, doch de geel-zwarten lieten zich in de gelijkma kende innings niet onbetuigd. Een schitte rend drie-honkslag van Corrie Hezemans betekende al spoedig 2-2. Het DIO-veld maakte in deze innings niet minder dan zes veldfouten. Deze fouten hadden een achterstand van 6-2 tot gevolg. TYBB gaf DIO in de volgende vier slagbeurten zelfs geen kans gevaarlijk te worden. TYBB zelf echter liep, wederom door veldfouten, in de tweede innings uit tot 8-2. Goed slaan van opnieuw Corrie Heezemans en Joke van Zanten brachten TYBB in de vierde innings met 10-2 op fluweel. In de zesde innings opende DIO een laatste offensief. De honken liepen vol, maar de schade werd door goed veldspel beperkt. In de 10-3 stand kwam in de laat ste innings door goed werk van Ria Sam son geen wijziging meer. In de derde klasse is de beslissing nog steeds niet gevallen. SC Haarlem 2 zag een veilige voorsprong verloren gaan. Con currente DSS 2 klopte in de laatste fase van de wedstrijd de SC Haarlem-meisjes met 86. Een beslissingswedstrijd zal nu uit moeten maken wie de kampioen wordt. De verliezer krijgt zelfs nog een kans via promotiewedstrijden. Vermoedelijk zal de ze promotiestrijd dit seizoen niet meer gespeeld worden. Behalve gebrek aan speelgelegenheid, brengt ook de concurren tie van de wintersporten grote moeilijkhe den met zich mee. Het Amsterdamse De Geuzen begon de promotiestrijd goed. Te gen Onze Gezellen werd een overtuigende 91 overwinning behaald. Vodo SC bereikte tenslotte de bekerfi nale. Tegen de derdeklasser THB werd een 7—1 overwinning behaald. Een succes is deze bekerstrijd beslist niet geworden. Om tot het spelen van deze wedstrijd te komen, is een overleg van meer dan een maand noodzakelijk geweest. Een ingrij pen van het Bondsbestuur bij de vaststel ling van deze wedstrijd zou het geheel een vlotter verloop hebben kunnen geven. Waar en wanneer de finale wordt gespeeld is nog niet bekend. Hopelijk zal deze ech ter binnen afzienbare tijd plaatsvinden. I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13