Woningbouwplan voor '63 omvat 90.000 huizen AGE D vitamol Verkeer in ons land is relatief veiliger geworden Bedrijfsleven richtsnoer voor salarisbeleid der overheid Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! Polle, Pelli en Pinöo A u 1 Nieuwe recreatiemogelijkheden voor randstad Holland in studie Verbond voor Veilig Verkeer: Personeelstekort baart PTT zorgen Samenloop van overheidspensioen met A.O.W. wordt bestudeerd Koude nacht 1 li ■Hl Pracht handen A WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1962 2 Volkshuisvesting en Bouwnijverheid Martin Uittenbogaard de verlovingsringen specialist Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk W? Een huid y^die leeft is mooi! Hamea-Gelei Winst van 80 miljoen BEGROTING BINNENLANDSE ZAKEN Clectr. naaimachines, compl. ƒ175. Elektr. Zig-Zag machines compl. ƒ295. 48. „Zeg Hans Krab, denk je niet dat je moeder je zal missenJa, schild padje kun je rustig knijpen, die kan er tegen!" „Dank je wel voor het ver band, Slokop, ga maar vast naar Zeerob en de anderen, ik ruik de vissoep al!" „Zo, Hans Krab is getemd.Wat zouden we zonder jou beginnen, Schildpadje, je bent een slim kereltje!" Vrouw maakt dodelijk val door haken van schoenhak li Blijkens de begroting 1963 van Volks huisvesting en Bouwnijverheid verwacht de regering dat in 1963 90.000 woningen in aanbouw genomen kunnen worden. In 1963 zullen subsidies worden ver leend voor 40.000 woningwetwoningen en voor 25.000 premiewoningen. Voor 25.000 ongesubsidieerde woningen zal rijksgoedkeuring worden gegeven. De verhoogde bijdrage voor woningwetwo ningen, die gebouwd werden volgens aangewezen efficiënte plannen (keuze plannen) zal in 1963 voor 10.000 wo ningen toegekend worden. Van de 25.000 premiewoningen zullen er 5.000 mogen worden gebouwd door woning bouwverenigingen met een gemeente lijke garantie. In het bouwprogramma wordt uitge gaan van een totale produktie van 3950 miljoen. In de gebouwensector zal voor 3100 miljoen kunnen worden verwerkt, voor weg- en waterbouwkundige werken f 850 miljoen. Naar verwachting zal in 1963 de produk tie 10,7 percent hoger zijn dan in 1961, hetgeen wordt toegeschreven aan meer vakarbeiders (5,5 percent). Voor 1962 was de totale produktie op 3800 miljoen ge steld. Op de capaciteit in de gebouwen sector voor 1963 ad 3100 miljoen zal voor een belangrijk deel beslag worden gelegd door de produktie uit de „overloop", zo dat ook in 1963 een zeer stringent goed- keuringsbeleid zal moeten worden gevoerd om binnen de beschikbare capaciteit te blijven. Voor buitengewoon onderhoud en ver bouw van gebouwen is 125 miljoen uit getrokken of 5 miljoen meer dan voor 1962. Voor de woningbouw wordt 1640 mil joen uitgetrokken, voor agrarische gebou wen f 75 miljoen, voor handel en verkeer 260 miljoen, voor de nijverheidssector 470 miljoen en voor de gezondheidszorg 125 miljoen (verpleeghuizen en verpleeg sterstehuizen). Voor krotopruiming en sanering wordt 15 miljoen uitgetrokken. Voor de uitke ring van bijdragen voor dit doel is f 5,5 miljoen uitgetrokken. De kapitaalvoorziening voor de 40.000 in 1963 in aanbouw te nemen woningwetwo ningen zal het rijk verplichten tot het toe zeggen van een bedrag van 817 miljoen aan voorschotten. Voor de uitbeta- Advertentie Schoterweg 35 - Tel. 5.58.99 - Haarlem 1 i n g in 1963 van grond- en bouwvoorschot ten is een bedrag van 750 miljoen ge raamd. waarvan f 20 miljoen voor ach terstallig onderhoud en verbetering van woongerief van voor 1945 gebouwde wo ningwetwoningen. Verder is rekening ge houden met een bedrag van f 15 miljoen dat in 1963 aan voorschotten voor Ambo nezen-woningen zal worden toegekend en in hetzelfde jaar zal worden uitbetaald Deze woningen zijn door bemiddeling van de rijksgebouwendienst gebouwd en gefi nancierd. Het bedrag aan huursubsidies van wo ningen, uit te keren in 1963, wordt ge raamd op 226,5 miljoen. Daarvan is be stemd voor woningwetwoningen 138 miljoen, voor premiewoningen 84, mil ioen en voor verbetering en splitsing van bestaande particuliere woningen 4.5 miljoen. Ruimtelijke ordening De bevolking groeit snel. Het jaar 1961 heeft een nog sterkere groei te zien ge geven dan de ongeveer 140.000 waarmee onze bevolking de laatste tijd jaarlijks aangroeide, te weten rond 164.000 Een en ander werd veroorzaakt door het te ruglopen van de overzeese emigratie, het toelaten van meer spijtoptanten en het aantrekken van buitenlandse arbeiders. Over de ontwikkeling van de randstad Holland is in de afgelopen maanden con tact met de provinciale besturen geopend. Een der eerste onderwerpen, die hier bij voor nadere uitwerking aan de rijks en provinciale planologische diensten ter uitwerking zijn opgedragen, betreft de gro tere creatieve elementen in het kader van de randstad als geheel. Deze opdracht houdt mede verband met een der uitkom sten van de recreatiestudie bij de Rijks dienst voor het Nationale Plan. Het rap port is gebaseerd op een in de jaren 1954- 1959 uitgevoerde inventarisatie van de re creatieruimte en van de accommodatie voor weekend- en vakantieverblijven. Aan recreatiegebieden bleek daarbij aanwezig te zijn aan recreatiegebieden te land (waaronder duinen: 45.000 ha) 330.000 ha; strand 1.560 ha. en wateren 19.500 ha. In oppervlakte uitgedrukt komt dit neer op nauwelijks 300 m2 per hoofd van de Nederlandse bevolking. Het cijfer ligt nog lager als men ook rekent met het bezoek uit de dichtbevolkte gebieden vlak over onze grens. Het rapport beveelt o.m. aan, in en bij de randstad een aantal nieuwe elementen in de geest van het Amsterdamse Bos tot stand te brengen, sommige in de „buffer stroken". Hiernaast zouden nieuwe moge lijkheden dienen te worden geschapen voor recreatie aan en op het water. Het studierapport zal als basismateriaal dienen voor beleidsvoorstellen, die in de komen de maanden bij de interdepartementale coördinatiecommissie voor de openlucht recreatie en het toerisme (Incoret) en daar na bij de vaste commissie van de Rijks dienst voor het Nationale Plan ter tafel zullen worden gebracht. De minister zal een spoedig afdoening van deze voorstellen voor wat hem aangaat, zoveel mogelijk bevorderen. c Grote Kerk, donderdag 1617 u.: Orgel concert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De Perzische maagdenroof", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Rendez- vouz Oostzone", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De molen van de versteende vrouwen", 18 j. Luxor, gesloten. Minerva, vandaag besloten. Donderdag 20.15 u.: „Naked-city", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Moord- verhaal", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Misdaad en lokaas", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „U spreekt met uw moordenaar", 18 j. Monopole (Zandvoort) 20 u.: „Amerika zonder masker", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20 30- 22.30 u.; zondag 13-17 en 20.30-22.30 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.: zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum; 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van Herman Willemse. Dagelijks van 9-17 u. en tijdens klassieke grammofoonplaten- concerten op maandag, woensdag en vrij dag van 18-20 u. Tot 6 oktober. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand septem ber expositie van grafiek van A. J. Veld hoen. Dagelijks klassiek grammofoonpla- tenconcert van 21-22 u.: Bach. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen, Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u„ eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Minerva Theater, vandaag 20 u.: To neelgroep Studio met „Een leven voor de wind" (onder auspiciën van de Ned. Jeugd gemeenschap). Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. Hoofdwacht, Grote Markt: Tentoonstel ling „75 jaar Esperanto": brieven, doku- menten, boeken, foto's. Dagelijks geopend van 10.30—13 u., 14—17 u. en 19—21 u. Tot 24 september. Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne met zang door Cobi Schreyer en optreden poppentheater Baartmans. Vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 1 u. Overige dagen gesloten. Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 14 september). WOENSDAG 19 SEPTEMBER City, 20 u: „De rimboevechters van Bir ma". Rex, 20 u.: „Vallei van de zon". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 20 SEPTEMBER Rex, 20 u.: „Vallei van de zon". City, 20 u.: „Nooit op zondag". Pieter .Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het lokkend moeras". Luxor Theater, 19.30 u.: „The Alamo". (Eén voorstelling.) DONDERDAG 20 SEPTEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „The Alamo". (Eén voorstelling.) WOENSDAG 19 SEPTEMBER Marquette Theater, 20 u.: „Botsende jeugd". DONDERDAG 20 SEPTEMBER Marquette Theater, géén voorstelling. Advertentie Een jonge, levensfrisse huid - hoe kunt u die behouden of. herwinnen? Hier is het wetenschappelijke antwoord dat miljoenen vrouwen dankbaar stemt: Vitamol. Vitamine- cosmetica die het tekort aan opbouwstoffen in uw huid weer aanvullen. Nieuwe levenskracht door reddende vitaminen... nieuwe charme door Vitamol! v|/ Vitamine voor uw huid BESLIST OVER UW SCHOONHEID Vitamol Dagcrème: De volmaakte bescherming. Vitamol Nachtcrème: De beste voedingscrème. In tuben 4.25 „Bij alle wellicht hoopgevende tendensen en relatieve ontwikkelingen blijft de ver schrikking van de jaarlijks weerkerende en in omvang toenemende verkeersramp onverminderd van kracht", aldus het jaar verslag van het Verbond voor Veilig Verkeer, waaruit echter bleek, dat het verkeer in ons land de afgelopen jaren relatief veiliger is geworden. In het ver slag brak men onder meer een lans voor wetenschappelijk onderzoek ten behoeve van de verkeersveiligheid. De door de minister van Verkeer en Waterstaat toegezegde allesomvattende no ta betreffende de verkeersonveiligheid brengt het Verbond tot de volgende waarschuwing: van de nota mag geen direct effect op de verkeersonveiligheid worden verwacht, indien niet ingrijpende en werkelijk constructieve maatregelen daarop volgen. Advertentie Tube 95ct De P.T.T.-bcgroting voor 1963 laat een totaal winstcijfer zien van ruim 80 mil joen. De telefonie geeft een winst aan van 82.4, de telegrafie van 2.4 miljoen. Ver der zijn er slechts nadelige saldi; poste rijen 23.4 miljoen, draadomroep 8.9 mil joen en Postcheque- en Girodienst 3.7 mil joen. Hoewel de bedrijfswinst gezien het feit, dat de loonsverhogingen voor een belang rijk deel zijn opgevangen, niet ongunstig mag worden genoemd, zegt minister Kort hals in de toelichting op de begroting, dat de winst geflatteerd is. Het normale dienstbetoon kan niet steeds worden ge leverd, omdat de bedrijfsmiddelen tot de grens van hun capaciteit moeten worden benut, en door een tekort in de personeels bezetting. Het voordelig exploitatiesaldo is vrijwel uitsluitend te danken aan de bij de telefonie verkregen uitkomsten. Op zichzelf zou dit aanleiding kunnen zijn tot een verlaging van de telefoontarieven. De resultaten bij de posterijen zijn echter zo danig, dat zulks tot de grootste voorzich tigheid noopt bij het tarievenbeleid. Over het personeelsgebrek zegt de mi nister dat het ondanks de vele wervings acties, niet mogelijk blijkt de personeelsbe zetting in overeenstemming te brengen met de eisen welke de steeds toenemende omvang van het verkeer en de uitbreiding van de bevolkingscentra stellen. Bij de ramingen in de P.T.T.-begroting is men ervan uitgegaan dat de nationale economie over het algemeen een even wichtige groei zal vertonen, hetgeen ge paard zal gaan met een verdere toene ming van het gebruik van de P.T.T.-dien- sten. De groei van het binnenlandse brief- postverkeer ten opzichte van 1962 wordt op 3.5 pet. geschat. Dit betekent dat 70 miljoen binnenlandse poststukken meer moeten worden verwerkt. De geleidelijke daling in het binnen- en buitenlandse telegraaf verkeer, welke aan structurele oorzaken moet worden toege schreven, zal zich, naar verwacht wordt, verder voortzetten. De vraag naar telefoonaansluitingen blijft toenemen. Hoewel de aanvragen van particulieren de overhand hebben, is het aandeel van de aanvragen met een zake lijk karakter nog steeds aanzienlijk. Het beloopt 35 pet. van het totaal. Het Verbond acht het teleurstellend, dat nog in zoveel kringen ook in de beide Kamers der Staten-Generaal aan het nut van verkeersopvoeding en zelfs aan de mogelijkheid van mentaliteitsbeïnvloe ding wordt getwijfeld. Naar het inzicht van het Verbond dient aan de verkeers opvoeding en de verbetering van de ver- keersmentaliteit de grootst mogelijke prio riteit te worden verleend. Het Verbond verwijst hierbij naar de positieve resultaten van grootscheepse voorlichtingscampagnes in het buitenland en van de voetgangerscampagne, die in oktober en november '61 in Nederland werd gevoerd. Deze meest omvangrijke voorlichtingsactie hield verband met de invoering van de „zebra". Een enquête bij een representatieve doorsnede van de Nederlandse bevolking liet zien, dat 98 percent van de ondervraagden van de nieuwe regeling afwist en dat ruim 80 percent ook de inhoud van de nieuwe voetgangersregeling exact kon weergeven. EEN BELANGRIJKE plaats werd in het wer£ vap. h'gt Verbond voor Veilig Verkeer eveneens ingenomen door de zo genaamde kernthema-acties, waarin naar internationaal voorbeeld en op basis van statistisch materiaal op velerlei wijzen wordt gewezen op de gevaren van be paalde onvoorzichtige of onjuiste hande lingen in het verkeer. Voorts memoreert het jaarverslag de jaarlijkse bezinnings dag, de verkeersvoorlichting aan toeris ten en de uitgave van het boekje „De fatale seconde", waarvan binnenkort een herdruk noodzakelijk zal zijn. Filmdienst De filmdienst van het verbond voor veilig verkeer bezocht vier provincies, waar 95.000 kinderen en 30.000 volwasse nen de voorstellingen bezochten. Als een van de belangrijkste taken ziet het Ver bond de opvoeding van weggebruikers. Daar de bestaande politie-opleiding nog te weinig voorziet in de bijzondere ken nis en vaardigheden voor voorlichting aan weggebruikers, werd een cursus in methodiek en didactiek ingesteld. De be langstelling voor deze cursus was tien maal zo groot dan het verbond verwacht te. De regering meent, dat ook ten aanzien van de periode na 1 januari 1963 de al gemene „trend" van de loonontwikkeling in het bedrijfsleven uitgangspunt moet zijn voor het salarisbeleid in de overheids dienst. Dit verklaart minister Toxopeus in de toelichting bij de begroting van Bin nenlandse Zaken. Daar pas op 1 juli de waarnémingsperiode voor de algemene (trend) -verhoging van de ambtenarensala rissen per 1 januari 1962 is geëindigd, wordt thans nagegaan of het trendper centage moet worden herzien. In 1963 zal verwezenlijking moeten plaats hebben van de tweede fase van de gedif ferentieerde salarismaatregel voor het rijkspersoneel (onder wie de militairen) De kosten hiervan worden voor 1963 ge schat op f 75 miljoen. Een nota over de hoofdpunten van een ontwerp voor 'n nieuwe pensioenwet, ver gezeld van een voorlopig wetsontwerp, is toegestuurd aan de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtena renzaken. Het vraagstuk van de samenloop van het overheidspensioen met uitkeringen krachtens A.O.W. en A.W.W. wordt voor lopig los daarvan behandeld. Over het vraagstuk van de aanpassing van de pen sioenen aan het bezoldigingspeil is een rapport uitgebracht door 't Centraal Plan bureau. De begroting van Binnenlandse Zaken beloopt voor 1963 totaal f 986 mil joen, dat is ruim 100 miljoen meer dan voor 1962 werd toegestaan. In over grote meerderheid is deze verhoging van het budget noodzakelijk wegens toegeno men lasten voor het personeel. Politie De personeelssituatie bij de politie is er tot dusverre nog niet beter op gewor den, verklaart minister Toxopeus. Hij hoopt echter, dat nu tot een aanzienlijke verhoging van de salarissen van het politie personeel in de rangen van agent tot en met adjudant is besloten, een einde is gekomen aan het ongunstige effect dat het salarisprobleem op de aantrekkings kracht van een politieambt moet hebben gehad De' salarisverbetering en de ver snelde promotie tot hoofdagent en wacht meester eerste klasse zullen een positie ve factor vormen bij de werving. De sa larisverbeteringen kunnen worden gezien als voorlopig sluitstuk van een reeks van maatregelen, die mede zijn genomen om het aanzien van de politie te verhogen of het politieambt aantrekkelijker te ma ken, zoals bijvoorbeeld de veranderingen in de uniformen. Samenwerking van gemeenten op ver keerstechnisch gebied zal worden bevor derd door documentatie, voorlichting en wetenschappelijk onderzoek. Met een lan delijke voortgezette opleiding voor recher cheambtenaren wordt begonnen. Aandacht wordt besteed aan de, vak technische voort-* gezettê opleiding van de hogere politie ambtenaren. Een wijziging van de eisen voor het politiediploma-A, aangepast aan de moderne inzichten, en een aanbeveling over de opzet en inhoud van de eerste opleiding van de lagere politieambtenaar, zijn in voorbereiding. Minister Toxopeus wil de dienst Be scherming Bevolking in zijn huidige orga nisatievorm bevestigen. De bevelstaven Advertentie m. volle garantie, les enz 7273. Nu konden de twee zien, wat daar bij hun tent gebeurde. En wat zagen ze Er stond een man in een versleten pak bij hun wagentje, en nee maar, dat was brutaaldie was bezig, busjes en pakjes van hun voorraad uit het wagentje te halen! Oooo! fluisterde Swop veront waardigd. Wat 'n gemene dief! Hij steelt ons eten! Ssst! zei Snup. Pas op, dat hij ons niet hoort, hij ziet er gevaarlijk uit! De kerel bekeek tevreden de blikjes en stopte ze in een grote zak BU uj worden ondergebracht in daartoe bevei ligde commandoposten. Voor de eenheden van de overheidsorganisatie in A- en B- gebieden en de georganiseerde zelfbescher ming zullen uitgebreider oefeningen wor den georganiseerd, gericht op het op voet van paraatheid brengen van de organisatie en afgestemd op praktijkmoeilijkheden. Er komen ook oefenterreinen voor de BB- kringen, het eerste voor de drie noorde lijke provincies. De bouw van openbare schuilplaatsen wordt voortgezet. De voorbereiding van plannen voor eventuele evacuaties heeft voortgang. Er zijn gelden uitgetrokken voor uitbreiding van een alarmeringssysteem met sirenes tot alle in aanmerking ko mende bevolkingscentra. Totaal is op de begroting 30,7 miljoen bestemd voor de B.B. en 8,1 miljoen voor de mobiele colonnes. Voor het depar tementale apparaat is 1,85 miljoen no dig, f 16,75 miljoen voor bijdrage aan provincies, gemeenten en kringen en 12 miljoen voor algemene voorzieningen in de materiële sector. Bestuur Ten aanzien van bestuurstaken deelt de minister mee, dat de mogelijkheid van overlaten van enkele subsidietaken aan la gere organen zal worden besproken. Er wordt onveranderd gestreefd naar terri toriale decentralisatie in wetgeving en be stuur. Het overleg over hierziening van de Gemeentewet inzake plaatselijke belastin gen duurt nog voort. Er zijn plannen tot wijziging van de Gemeentewet inzake de gemeenteontvanger en toezicht op de ge meentebesturen. Definitieve conclusies over de uitwerking van de financiële-ver- houdingwet-1960 op de gemeentebegrotin gen zijn ook thans nog niet mogelijk. Een moeilijkheid bij het sluitend maken van gemeentebegrotingen blijven de lasten voortvloeiend uit investeringen voor open bare werken. In onderzoek is of hier aan leiding ligt voor een verfijning. Voor de probleemgebieden en de waddeneilanden zijn reeds verfijningen gereed, andere zijn in overweging. In een damesmodezaak in de Kalver- straat in Amsterdam is de 58-jarige me vrouw M. AsscherKnol van een trap ge vallen doordat de hak van een van haar schoenen bleef haken. Zij werd naar het Binnengasthuis overgebracht waar slechts haar overlijden kon worden geconstateerd. Het K.NM.I. deelt mede: Een kleine depressie, die over ons land naar Duits land is getrokken, heeft in Nederland op vele plaatsen 15 tot 20 mm. regen ge bracht. Alleen in het oosten en noordoosten van het land kwam vrijwel geen regen voor. Nachtelijke opklaringen veroorzaak ten in de uit de poolstreken afkomstige lucht plaatselijk lage minimum-temperatu ren. Op het vliegveld Twente daalde <Jiet kwik tot één graad boven het vriespunt. Na het wegtrekken van de depressie kwam het weer in Nederland meer onder invloed van een hogedrukgebièd dat over Engeland langzaam naar het oosten trekt. Onder in vloed van dit hogedrukgebied houdt het rustige weer aan, waarbij de komende nacht plaatselijk opnieuw lage minimum temperaturen zullen voorkomen. Nacht vorst behoort daarbij tot de mogelijkhe den. De regenkansen zijn over het alge meen klein. Slechts in de kustgebieden is nog een enkele bui mogelijk. WEERRA PPORTEN Maximum-temper* turen binnen- en buitenland. L* Neerslag laatste 34 uur. Den Helder onbewolkt n 14 16 Ypenburg onbewolkt n 14 14 Vlissingen nnhpwolkt n 13 22 Eelde mist nnw 12 2 De Bilt mist windst 13 8 Twente mist nno 13 0 Eindhoven na If bew. nno 11 8 Zd-Limburg motregen n 11 18 Helsinki zwaar bew no 14 0 Stockholm zwaar bew. n 16 0,1 Oslo licht bew. nw 13 0,1 Kopenhagen licht bew n 15 0 berdeen regen nnw 16 0,1 Londen zwaar bew. n 14 0 \msterdam licht bew. nno 13 21 Brussel geheel bew n 12 16 Luxemburg regen zzw 9 4 Parijs half bew. w 16 0 Bordeaux licht bew no 18 0 Grenoble licht bew. windst. 16 0 Nice half bew. nnw 24 0 Berlijn regen w 13 3 Frankfort zwaar bew zzw 14 4 Miinchen zwaar bew. zzw 9 9 Zürich mist windst 10 3 Gonève mist zw 13 1 Locamo zwaar bew. O 20 0 Wenen licht bew. w 11 1 Innsbruck half bew. ono 11 0,4 Belgrado geheel bew. n 11 0 Athene zwaar bew. windst. 28 0 Rome half bew. zzo 25 0 Ajaccio half bew. 0 22 0 Madrid half bew. windst. 29 0 Mallorca zwaar bew. windst. 27 2, Lissabon licht bew. wzw 24 0,3 Donderdag 20 september Zon op 6.21 uur, onder 18.45 uur. Maan op 22.46 uur, onder 14.07 uur. Maanstanden 20 sept. 20.36 uur laatste kwartier 28 sept. 20.40 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 19 september Hoog water 7.12 en 19.33 uur. Laag water 2.56 en 15.11 uur. Donderdag 20 september Hoog water 8.02 en 20.28 uur. Laag water 3.40 en 15.57 uur. H t hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2