Duitsers bouwen vissersvaartuigen voor Sovjet-Unie en Noorwegen Haarlemse Politierechter A anmeldingsfo rmulier Nylon spreien met volants DUSTERS en PEIGNOIRS Zevenkamp van VVB Hoe de duiven vlogen IJmond-teams niet erg goed op dreef IJmondverenigingen vandaag en morgen VERLICHTING Havenbërichten WISKER WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1962 v 17 - - „Wiadiwostok" ft g ff n „Hans Egede" SPECIALE AANBIEDING Terlenka gevuld twee-persoons Alleen donderdag en vrijdag 37.50 Wr OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Nieuw kantoor van de Amsterdamsche Bank geopend in IJmuiden OVERGOOI ERS in diverse kwaliteiten en modellen, o.a. pepita en streepdessins v.a. 13.50 TRICOT NYLON OVERHEMD BLOUSES met lange mouw in wit en marine 13.75 en 14.50 Uw modehuis PLEIN 1945 - TELEFOON 7541 ONTVANGEN DE NIEUWE COLLECTIE in nylon gewatteerd v.a. 23.50 PLEIN 1945 - TELEFOON 7541 Speciaalzaak corsetten - beha's betere lingeries Maatkonfektie - JOH. MEIJER Zoon Havenverkeer van Amsterdam Schoen en slof Klantenwerving' Park eer-presentje V uilnisbakkenras" Wasmachines - Centrifuges STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Nieuwe aanwinsten Gemeente Bibliotheek Bij de interessante nieuwbouwprojecten op Westdüitse scheepswerven behoort, in technisch en financieel opzicht beide, zeker de bouw van twee gecombineerde fabrieksschepen van 17.000 ton voor de Sovjet-Unie, die niet alleen vis maar ook walvissen zullen kunnen verwerken, aldus de Duitse Allgemeine Fischwirtschaftszei- tung. Howaldtswerke in Kiel kreeg deze bouwopdracht van de V/O Sudoimport in Moskou. Deze werf heeft sinds zij 24 fabrieksschepen van het type „Puschkin" (2556 ton )bouwde, goede contacten met genoemde opdrachtgever. De twee in Kiel gebouwde schepen, die inmiddels te water zijn gelaten en „Wiadi wostok" en „Daljnij Wostok" zijn gedoopt, zullen tijdens het walvisseizoen in de win ter werkzaam zijn in de wateren om de Zuidpool en in de zomer als vis-fabrieks- schepen. Zij zullen dus het hele jaar in gebruik zijn. Advertentie Marktplein Dit weekeinde hield de voetbalvereni ging VVB weer haar traditionele zeven kamp voor de herensenioren en de vier kamp voor de dames van de leden. De heer L. Spruit en de rekenmeesteresse mej. Th. Bakker zorgden voor de organisatie. Zondagavond kwamen de resultaten uit de bus. Deze waren: Dames B: 1. mevr. MeyerSanders 3090 pt, die in 1960 3040 punten verzamelde en hierdoor definitief de wisselbeker in bezit kreeg, 2. mevr. Zand 3070; 3. mevr. Roos 2720, 4. mevr. De Boer 2330; 5. mevr. Morlang 2300; 6. mevr. Loos 1820; 7. mevr. Spruit sr. 1770; 8. mej. De Greef 1510 punten. Dames A: 1. mej. E. Koster 3020 pt, die mevr. Altena met 2980 punten in 1960 ont troonde; 2. mevr. Koppen 2940; 3. mevr. R. Luitjes 2740; 4. mevr. Steinvoord jr. 2550; 5. mej. Smakman 2500; 6. mej. Van Vuuren 2190; 7. mej. Th. Bakker 2070; 8. mevr. Spruit jr. 1820 punten. Veteranen: 1. R. de Boer 3538 pt., die de vorige winnaar W. Zand, toen met 4147 pt, nu naar de tweede plaats verwees met 3290 pt.; 3. R. Meyer 3161; 4. C. Luntz 3068; 5. J. van der Linde 2794; 6. P. Helder 2699; 7. C. Paay 2479; 8. A. Nieuwenhuis 2446; 9. P. Vlietstra 2421 punten. Senioren: 1. A. Stet 4398 pt. Hij kwam boven de winnaar van 1960 R. Luitjes, toen met 4609 pt, die nu naar de derde plaats ging met 4162 pt. A. Luitjes bezette de tweede plaats met 4252 pt.; 4. B. v. d. Schans 4157; 5. J. Schipper 4060; 6. A. v. d. Boogaard 3757; 7. J. Roos 3733; 8. F. Mor lang 3618; 9. C. Koppen 3468; 10. G. van Alphen 3436; 11. J. Hoogendijk 3407; 12. A. Both 3223 punten. Omdat de schepen fabrieksschepen zijn is de bemanning groot. In voor- en achter schip zijn verblijven voor 408 personen. Behalve messrooms en ontspanningsruim ten zijn er een hospitaal met operatie kamer en tandartsenuitrusting, een druk kerij, een kleermakerij en een schoen makerij aan boord. De basis voor de schoorsteen wordt geconstrueerd als han gar voor helikopters, waarvoor op het achterdek mogelijk voor opstijgen en landen is. Twee andere vissersschepen voor het buitenland zijn hektrawlers voor Noor wegen. De „Hans Egede", gebouwd bij de Rickmers Scheepswerf, werd inmiddels opgeleverd aan de A/S Nordtral in Har- stad. Het zusterschip „Kr. Tonder" werd eind juni te water gelaten. Beide vaartui gen zijn de grootste vissersschepen van Noorwegen. De „Hans Egede" heeft reeds veel belangstelling gewekt en de grootste vangsten uit de Noorse geschiedenis ge daan. Dit schip is geen fabrieksschip zoals de Duitsers die gebruiken voor de verre visserij, maar voert verse vis aan naar be drijven aan de wal, die met de rederij samenwerken. De reizen van de „Hans Egede" hebben tot nu toe niet langer dan acht tot tien dagen geduurd. Het schip zal het hele jaar door in bedrijf zijn. In Noor wegen wordt de ingebruikneming van de „Hans Egede" het begin van een nieuw tijdperk in de Noorse trawlvisserij ge noemd. HULDIGING DCIJ-KAMPIOENEN* Het ligt in het voornemen van het DCIJ- bestuur a.s. zaterdag in het clublokaal Hotel Kennemerhof aan de Kennemerlaan het kampioenstiental met alle reserves, in het totaal 20 spelers, een grootse huldiging te geven. Nadere gegevens worden later nog bekend gemaakt. Alle leden met hun dames kunnen de feestavond meemaken. OVENBOUWERS VIEREN FEEST De afdeling ovenbouw van Hoogovens in IJmuiden telt een aantal mensen, die vijf entwintig jaar in het bedrijf werkzaam zijn. De jubilarissen zullen op vrijdag 28 september aanstaande gehuldigd worden in het Beverwij kse Kennemer Theater. Een deel van het programma zal door de oven bouwers zelf worden verzorgd. Het Atoom Van de postduivenhoudersver. Het Atoom te Velsen-Noord namen 84 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af (233 km.). Gelost tijdens zuidwesten wind om 7.50 uur. Eer ste duif van J. Asjes om 10.59 uur, laatste prijs- duif 11.13.45 uur. Met deze navlucht heeft Het Atoom het vliegseizoen beëindigd. De vogels hadden in deze vlucht de steun van de zuidwes ten wind, die de dieren een gemiddelde uursnel heid van 73,5 kilometer gaf. Een opmerkelijk re sultaat behaalde de heer J. Asjes, die behalve de eerste prijs drie andere vogels van de zeven meegegeven vliegers op heel goede plaatsen en dus in de puntentelling heeft gekregen. Vorige week was hij al even gelukkig met een eerste plaats. Ook de heer Martinius was even geluk kig als vorige week. Vier van de acht vogels deelden in de prijzen. Overigens waren alle prijs- vogels binnen het kwartier op het hok. Uitslag: J. Asjes 1 2 10 12; Ph. F. Martinius 3 6 11 15; D. van der Linde 4; J. Stijnman 5 7; P. Schoone 8 16; W. A. Schouten 9; A. Duineveld 13; L. Veldt 14 17. De Reisduif Van de postduivenhoudersver. De Reisduif te Beverwijk namen 235 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (235 km.). Ge lost om 7.50 uur. Eerste duif van D. Stiemer om 10.59 üur, laatste prijsduif 11.12 uur. Uitslag: D. Stiemer 1 6 12 16; D. Philippi 2 7 17; G. v. Win den 3; C. Westrate 4 9 11 24 31; B. Vinke 5 23 46; G. Visser 8; S. v. d. Kolk 10 15; G. Grapendaal 13 37 41; H Zillig 14; C. Castricum 10 21 39 45; P. v. d. Outenaar 19 36 42; J. Schoo 20 40; B. v. Vuu ren 22 29 35 43; R. Westrate 25 27 33; H. Beentjes 26 47; A. Six 28; Th. de Winter 30 34 38 44; P. Dekker 32. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersver. Ons Genoegen te Beverwijk namen 56 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (233 km.). Ge lost om 7.50 uur. Eerste duif van A. Goderie om 11.04 uur, laatste prijsduif 11.14 uur. Uitslag: A. Goderie 1 4; A. de Kraker 2 5 11; gebr. Vergonet 3; J. Wilhelm 6; J. Kramers 7 8; Fr. Blommaerts 9 10. De Snelvlieger Van de postduivenhoudersver. De Snelvlieger te IJmuiden namen 115 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (241 km.). Ge lost om 7.50 uur. Eerste duif van gebr. Boender om 10.59.30 uur, laatste prijsduif 11.16 uur. Uit slag: gebr Boender 1 7; H. in 't Velt 2; R. Jung 3 16 23; S. Voet 4 6; C. Zwanenburg 5 13 14 15 19; B. Visser 8 12 18 21 22; A. J. Koster 9; J. de Weers 10; J. Wijker 17. Kampioen navlucht: 1. gebr. Boender 489 p.; 1. C. Zwanenburg 489 p.; 2. A. J. Koster 467 p.; 2. S. Voet 467 p.; 5. B. Visser 459 p.; 6. H. in 't Velt 454 p.; 7. J. de Weers 410 p.; 8. R. Jung 401 p.; 9 J. Wijker 365 p.; 10. H. v. d. Wiele 349 p. Advertentie KONING8PIJBEN TELEFOON 18*6 Op Prinsjesdag werd het nieuwste kan toor van de Amsterdamsche Bank te IJmuiden, Lange Nieuwstraat 781, geopend. Het aannemingsbedrijf L. van der Vliet, Amsterdam, heeft volgens het plan van architect P. Gros een bestaande winkel tot een modern licht kantoor verbouwd en uitgebreid. Er is in grote mate rekening gehouden met de eisen van de efficiëncy. De cliëntenhal is licht en ruim, zoals ook de spreekkamers, die noden tot een rustig gesprek. Achter een 3 m. lange balie is een aan trekkelijke beambtenruimte. Vierentachtig safeloketten staan de cliënten ter beschik king. Er is een ruim archief aanwezig. De dienstruimten zijn eveneens modern en comfortabel. Advertentie Voor de Haarlemse politierechter heb ben maandag twee jongelui terecht ge staan, die respectievelijk wegens diefstal van een damesjas en een tas en heling werden veroordeeld. Beide Haarlemmers verblijven sinds 23 juli in het huis van bewaring in Haarlem. De politierechter veroordeelde de één, een 22-jarige chauf feur, tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek waarvan twee voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar en de ander, een wat oudere grondbewerker, tot drie maanden met aftrek waarvan zes weken voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Oorzaak van dit alles zou een overmoe dige bui zijn geweest waarin beiden ver keerden, toen ze op de avond van de 19de juli een biertje hadden gedronken. Toen ze als laatsten het café uit wilden gaan, hing daar nog een dames regenjas, die de chauffeur zich toeëigende evenals een damestas. De grondbewerker had deze stukken van hem „overgenomen". In zijn pleidooi voor de chauffeur vroeg mr. A.W. Luikinga een voorwaardelijke straf. Het liefst zag hij dat beide kna pen niet meer met elkaar in aanraking zouden komen, omdat zij, steeds als ze Advertentie i-j t oniyinu De directeur van het centrum voor be mande ruimtevaart, dr. Robert Gil- ruth, heeft in de Houston medegedeeld, dat er negen nieuwe toekomstige Amerikaanse ruimtevaarders zijn ge kozen. Foto boven v.l.n.r.: Majoor Frank Borman (34), luit. ter zee Ja mes A. Lovell (34) en Neil A. Arm strong (32). Midden v.l.n.r.: Luit. ter zee Charles Conrad jr. (32), luit. ter zee John W. Young (31) en kapt. James A. Mcdivitt (33). Onder v.l.n.r.: Kapt. P. Stafford (32), kapt. Edward H. White (32) en Elliot M. See jr. (35). Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wénst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant a i 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week '1 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Z(j. die zich met ingang van 1 oktober 1962 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnmmers tot en met 30 september 1962 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus ntet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. NIEUWE VIJVER BIJ HET CULTUREEL CENTRUM In een raadsvoorstel delen B. en W. van Velsen mee dat het schetsplan van de nieu we vijver bij het Cultureel Centrum in IJ muiden thans gereed is. Bij het ontwerpen van dit plan is uitge gaan van de gedachte, dat de fontein in de as van de Lange Nieuwstraat dient te wor den geprojecteerd, zodat vanuit deze straat het waterbeeld reeds op grote afstand te zien is. Door het gebruik van een niet te hoog spuitende fontein zal het verwaaien van het water worden voorkomen. De waterdiepte van de vijver is gedacht op 0,20 m, met uitzondering van een klein gedeelte in het midden van de vijver, waar in verband met de fontein en licht installatie een wat grotere diepte noodza kelijk is. Rondom de vijver is een wandelgelegen heid met banken, afgewisseld met enkele bloemvakken, ontworpen. De omranding van de vijver zal 0,30 m boven het maai veld uitsteken. De kosten van de vijver met fontein zul len naar raming een bedrag van 60.000, belopen. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR D A Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 I Cl CC Erkend installateur P.E.N. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Finn Germa van Dordrecht; Areas Rotterdam; Anna Henny, Leith; Arkadia, Bremerhaven; Breezand, Ro chester; Bleking, Gent, bijlegger IJmuiden; Vivat, Cork; Peregrine, Londen; Markab, Swansea; Ka- rimun, Bremerhaven; Cornisbrook, Londen; Eg- gebek, Delfzijl Anika, Kotka; Herro, Kotka; At las, Delfzijl; Audacia, Londen: Birka, Gothen burg; Annie F., Noordzee, bijlegger IJmuiden. Start Point, Rochester, laden Staalhaven Nebam IJmuiden; Willemstad, Antwerpen; Rote, Stock holm; Ammon Rotterdam; Calvijn, Herneborl; Helvetia S., Wismar; Rio Cuarto, Bremen; Mars, Bremerhaven: H.K.S. De Hoop, Noordzee, bijleg- legger IJmuiden; Driebergen, Londen; Beatrice, Oxelosund; R. E. Fritzen, Gefle, erts voor Hoog ovens. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Szezecin naar Stettin; Jaraconder, Gdynia; Friesland, Stet tin, van IJmuiden; Friendship, Londen; Orlik Wismaranda, Stavanger; Wedlooper, Kopenha gen; Bleking, Malmö, van IJmuiden; Thea, Ro chester, walsmateriaal; Concorde, West Hartle pool, walsmateriaal; Arkadia, Antwerpen; Oran- jeborg, Delfzijl; Kryptos, Newport; Liese, Bre men; Hinde, Londen; Emma Retzlaff, Hamburg; Aquidity, Londen; Pegasus, Antwerpen; La Pa loma, Rotterdam; Tilly, Hernösand; Heriot, Leith; Tantalus, Indonesië; Metropole, Esbjerg; Eem- stroom, Vlissingen; Breezand, Kolding. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Gisela Flint van Hernösand; Denwick Head, Sunderland: Alice, Dordrecht; Mellrose, Duinkerken, wals materiaal laden bij Hoogovens. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rijnstroom naar Londen; Texelstroom, Huil; Laarderkerk, Rotterdam; Zonnekerk, Rotterdam; Markab, Ant werpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Orig. Engelse en Italiaanse stoffen. Moderne dessins. Voor elk figuur elk gevfenst model vanaf 230.— Desgewenst coupeursbezoek aan huis. Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 - TELEF. 4453 In de week van 9 tot en met 15 septem ber zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 161 schepen (418.267 brt.) en ver trokken 160 schepen (458.861 brt.). iets gedronken hebben, kwajongensstre ken uithalen. Ook de raadsman van de grondwerker, mr. B. J. Lambers, vroeg een voorwaardelijke straf. De officier had vijf maanden met af trek waarvan twee voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar tegen de chauf feur geëist en tegen de grondwerker drie maanden voorwaardelijk met aftrek en een proeftijd van drie jaar. Het hondje van een 40-jarige huisvrouw uit Beinsdorp liep nooit aan de lijn als het werd uitgelaten. Een plaatsgenote had zich daar al meermalen aan geërgerd, temeer daar het hondje wel eens iets in haar tuin achterliet en in de grond groef. Op 22 mei nam ze revanche met enkele scherpe woorden. De eigenaresse liet zich niet beledigen, eenmaal bij de voordeur van de nijdige bewoonster gekomen, trok ze haar schoen uit om toe te slaan. Inmiddels stond de bewoonster al met een pantof fel voor de deuropening. Tot slaan is het echter niet gekomen. Wel tot een boete van f 25.- subsidiair vijf dagen voor de huisvrouw met het hondje. De officier had tegen haar een boete van 40.- geëist. Conform de eis werd een 25-jarige Zwanenburger veroordeeld tot f 50.- sub sidiair tien dagen hechtenis, omdat hij een bromfietsband zou hebben stukge slagen met een puntig voorwerp. Hij zou dit uit wraak hebben gedaan, omdat de bromfietseigenaar zijn vervoermiddel niet bij hem stalde. De getuige die vasthield aan zijn ver klaring dat hij de man naar de brom fiets zag lopen, behoedzaam om zich heen kijkend en hem toen op de band zag slaan, werd door verdachte tegengesproken. De Zwanenburger gaat in beroep. Bij verstek kreeg een 40-jarige Amster damse chauffeur conform de eis een boete van 100 of twintig dagen hechtenis. De Amsterdammer had zijn bestelauto in de Spörtlaan in Aalsmeer geparkeerd naast een personenauto. Toen hij wilde wegrijden had hij deze geraakt en was doorgereden zonder van de schade nota te hebben genomen. Een bewoonster van de Spörtlaan, die in deze zaak getuigde, ver klaarde dat de chauffeur eerst met een mede-passagier had overlegd door te rij den of niet. Ze had dit gezien, zo zei ze, nadat ze een harde klap had gehoord. Een 57-jarige bloemist uit Aalsmeer had in april zijn hondje met een halsband de keel dichtgeknepen, het daarna in het water gegooid en vervolgens enkele malen op z'n kop geslagen met een stok. Dit al les omdat z'n hondje, dat hij al vijf jaar had konijnen van de buren had gedood. „Wat voor hondje was het", vroeg de politierechter. „Och, gewoon, vuilnisbakkenras, een goed foppie", aldus de bloemist. De officier toonde zich zeer veront waardigd. Hij noemde het voorgevallene zeer vru. „Platweg gezegd heeft verdachte het dier verzopen. Hij toont allerminst spijt van dit optreden." De officier eiste een gevangenistraf van veertien dagen. De politierechter veroordeelde de man tot een boete van f 100.- en een voorwaar delijke gevangenisstraf van veertien da gen met een proeftijd van twee jaar. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor 149. met el. rem f 179. 100 service en garantie. Betaling ook ln overleg. Marktplein - Tel. 4262 BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: M. S. BantBrandwijk, d„ Willebrordstraat 24, IJmuiden-Oost. C. G. M. MaalmanVijzelaar, z„ Koningstraat 4, IJmuiden. A. de Wintervan Zomeren, z„ van den Vondellaan 14, Driehuis. G. C. RotteveelMeiring, d„ van Dalenlaan 212, Santpoort. J. D. BaesKemp, z„ Ensche- destraat 44, IJmuiden. C. G. Mapshanden Sijm, d„ Planetenweg 136, IJmuiden. J. J. RijsKorbee, d„ Reggestraat 18, IJmui den. C. C. DasGutteling, d„ Hageveld- iaan 2, Santpoort. O. BorelHaasbeek, z„ Ceramstraat 3, Haarlem. C. A. Ruigrok Sintenie, d„ Kieftendellaan 22, Santpoort. P. F. TimmerGieseling, d„ Satumus- straat 77, IJmuiden. P. BakkerKlumper, z„ Pleiadenplantsoen 51, IJmuiden. A. H. Doderervan Tol, z„ Lange Nieuwstraat 455, IJmuiden. J. M. van der LaanAps- woude, d., Bloemstraat 111, IJmuiden. M. J. SmitStruylaart, z„ Eindenhoutstraat 22, Haarlem. OVERLEDEN1 M. Knegt, 80 jr., echtge note van G. H. Vellema, Groeneweg 60 IJmuiden-Oost. J. A. Ursem, 58 jr., weduw naar van T. Greeuw, Weeg 7, Uitgeest. E. J. Mol, 80 jr., weduwe van C. L. Geiger, Conollyweg 2, Bloemendaal. A. C. Blink- hof, 71 jr., weduwnaar van M. Lettinga, Havenkade 43, IJmuiden. A. Jacobs, 71 jr., weduwe van J. F. van den Braber, Lek straat 36, IJmuiden. De handbalvereniging IJmond, die vorige week het nieuwe seizoen goed inzette met de volle winst in de vier gespeelde senio renwedstrijden, deden het zondag echter heel wat slechter. Niet alleen, dat de bei de eerste ploegen van de dames en heren, respectievelijk in de tweede klasse district West A en de Overgangsklasse A een ne derlaag leden, maar deze nederlagen wa ren in beide gevallen een debacle. Op het Koningsveld ontvingen de dames van IJmond 1 de ploeg van Vliegens Vlug uit Breezand. Gesteund door het belangrij ke windvoordeel kreeg de IJmond-doel- vrouwe L. Pesch het meteen zwaar te ver duren door hoog ingeschoten ballen, zodat de bezoeksters vrij spoedig met 2-0 voor stonden. Wel kwamen de IJmond-dames tot tegenaanvallen, maar dit bleef zonder effect. Vliegens Vlug daarentegen deed zijn naam eer aan, want de stand werd zelfs 0-3 en 0-4 voor de dames uit Breezand, alvorens de rust aanbrak. Ook na de hervatting wist de aanval van IJmond geen weg te vinden en boven dien was de verdedigster van het Bree- zand-doel in ongenaakbare vorm. Moege streden moest IJmond ervaren, dat de gas ten tot een 7-0 zege kwamen, zonder dat de IJmond-dames de eer wisten te redden. Voor de heren van IJmond 1, die een ontmoeting hadden met Swift uit Arnhem, was de debacle zowaar nog groter. Bij de rust was de stand namelijk al 6-2 voor Swift. Na de hervatting en nu met steun van de wind ontwikkelde Swift een doel- puntenregen, waarbij de IJmond-aanval geen kans zag door de Arnhemse verde diging te dringen. De reserve-doelman van het nationale handbalteam stond slechts één doelpunt toe. Daarentegen maakte Swift er nog eens 12 zodat IJmond smade lijk met 18-3 ten onder ging. De overige uitslagen zijn: Dames: IJmond 2HBC 1 1-6; Heren: Rapiditas 2IJmond 2 21-9; Rapiditas 3IJmond 3 7-10. Advertentie Excelsior, Holland Electro. Ruton. AEG Electrolux, Philips, Erres, Betaling eventueel te regelen. Voor '.00 °/n service: Lange Nieuwstraat 433 - 435 De Gemeentebibliotheek te Velsen heeft de volgende nieuwe boeken aangeschaft: Nederlandse romans en novellen: Baardman, De laatste telg; Campert, Het leven is vurruk- kulluk; Carlier, Het Kanaal; Funké-Bordewljk, Vlucht; van der Gucht, De moordenaar leeft ge lukkig; Warmond, Paspoort voor niemandsland; Cela. De familie van Pasqual Duarte; Konsalik, De laatste gevangene; Mackensie, Monster ge zocht; Modupe, Zoon van Afrika; Vaughan, De liefde is de brug; Willy en Colette, Claudine op school; Bordewijk, Vertellingen van generzijds; Lange, De platanen; May, Oom Soes heeft ge huild. Buitenlandse romans: Davies, Girl waiting ln the shade; Baalbaki, Je vis; Genevoix, Raboloit; Lartéguy, Les Mercenalres. Studieboeken: Tanner, Verliefd, verloofd, ge trouwd; Hoenderdaal, Het Christendom en het geloof in Europa; Bouyer, Woord, kerk en sa cramenten ln het protestantisme en het katholi cisme; Oecmeneu ln 't vizier; Congar, Zo gij mijn getuige zijt; van 't Oever, Documentatie— Voorpost van uw bedrijf; Morus, Achter de schermen; Blackman, The world's warships; Bladergroen, Bakvis en brasem; Mik, Onze no zems; Penkala, Naar de grenzen van het heelal; Adamson, Elsa's vrije leven; Goede en Pabbru- we, Eenvoudige warenkennis voor school en huis; Schreiner, Vastslaan en strakhouden; Pe- verelli, Ziekte en ongeval aan boord; Deketh, Grondslagen van de radiobuizentechniek; Twijn- stra, Bedrijfsorganisatie ln het bouwbedrijf; Pas- Toe-Foto-Pocket; Wamelink, Er is maar één Jan Klaassen; van Woolf, Death of the Moth; Buc- kinx, Paul de Mont; Closset, Raymond Herre- man; Haasse en Bernlef, Je leest het zó; Achter berg, Vergeetboek; Carmiggelt, Torren aan de lijm; Brecht, De weerstaanbare opkomst van Arturo Ui; Zadoks-Jozephus Jitta, Antieke cul tuur in beeld; Wouters, Mensen van Europa; Messer, Een troon van luipaardvel; Meyer, Cul turele ommetjes. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd). R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost: 14.30 tot 17.30 uur (ook volwassenen); Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. „Het Trefpunt", Willèmsbeekweg, 19.30 u.: Jaarvergadering K.A.J. Cultureel Centrum, 20 u.: Eerste vereni gingsavond aquariumvereniging „Velsen". DONDERDAG 20 SEPTEMBER Openoare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77: 10 tot 12 uur. R.-K. leeszaal, donderdag gesloten. Raadhuis, Velsen, 9.30 tot 12 u.: Spreek uur wethouder van openbare werken; 10 tot 12 uur: spreekuur wethouder van so ciale zaken (voor huisvesting, alleen na afspraak). Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Opening nieuwe cursusjaar Mater Amabilisschool. Driehuls, clubhuis Waterloolaan, 20 u.: Bloemenshowavond Tuinbouwstudieclub „Velsen".

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7