=UITGAAN IN HAARLEM- HOOFDPIJN ASPRO m Iti DE FILM... I Utrecht koopt werk van Ed. Heymans SAMEN NAAR JA, GEZELLIG SCHOUWBURGDIRECTEUR H. DEINUM 60 JAAR Film-expositie voor militairen Tentoonstelling in de Haagse rolzaal fit! MAX TAILLEUR in LEXI-TIME NEGEN MUZEN LEZEN EN LATEN LEZEN VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 i5 Orgelconcert in „De Hoeksteen' Amsterdamse Boek verkopers Vereniging 75 jaar er gaan van die hard-knappende, krachtig geurende bonen in SMITH'S GOUDBOON KOFFIE i pm 'u fiv,:v ^'mÊÊÊÊKÊ Televisieprijs 1962 wllf Prijzen voor Nederlandse componisten Culturele betrekkingen met het buitenland Zilveren Vriendschaps- kransen toegekend jqcaues Uoap r MUZIEK TONEEL CABARET AMATEURTONEEL TENTOONSTELLINGEN neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. Neem 2 ASPRO 5 DIVERSEN De radio geeft zaterdag elke zaterdagavond 18.30 op Radio Veronica Televisieprogramma De gemeente Utrecht heeft twee reliëf- schilderijen, waaronder het hierbij af gebeelde werk „Diepzeegeheimen", van de Aerdenhoutse kunstenaar Eduard Hey mans aangekocht. De heer Heymans heeft onlangs met enkele andere exposanten een tentoonstelling gehad in het Utrechts Cen traal Museum, die zich in een grote be langstelling, ook van zijde der gemeen telijke overheid verheugen mocht. Uit die belangstelling zijn de genoemde aanko pen voortgevloeid. Zoals wij eerder gemeld hebben, is er onlangs ook een schilderij van Eduard Heymans, „Shanty Town", uitverkoren om deel te nemen aan de Prix Suisse de Peinture Abstracte, die van 2 tot en met 31 oktober door de bekende Galerie Kasper in Lausanne gehouden wordt. De serie concerten die in het komend winterseizoen in de hervormde kerk „De Hoeksteen" te Santpoort-Zuid (nabij het Station) zal worden gegeven, wordt ge opend met een orgelconcert op vrijdag 28 september, uit te voeren door de organist Johan Timmerman uit Haarlem. Het programma omvat acht nummers, waaronder Fantasia op de manier van een echo van J. Pzn. Sweelinck; Concerto van J. G. Walther; Trio Sonate No. IV in e van J. S. Bach en Deel I uit de 2e sonate van Paul Hindemith, alsmede koraalbe werkingen van enige bekende geestelijke liederen. De toegang is vrij en het concert be gint om acht uur. De Amsterdamse Boekverkopersvereni ging heeft ter gelegenheid van haar 75- jarig bestaan een jubileumuitgave laten samenstellen, getiteld „Amsterdam om streeks 1900". De uitgave bevat 231 door L. W. R. Wenckebach tussen 1898 en 1907 vervaardigde tekeningen, verzameld en beschreven door A. M. v. d. Waal, en voorts foto's en litteratuurfragmenten uit onge veer 1900. De eerste exemplaren zullen donderdag 27 september in het Stedelijk Museum te Amsterdam worden aange boden, één speciaal fraai gebonden exem plaar ten behoeve van 't gemeentebestuur van Amsterdam en een aan de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Van Hall Tijdens de jubileumdagen van zater dag 29 september tot en met zaterdag 13 oktober zullen de Amsterdamse boek verkopers hun etalages aan Oud-Amster dam wijden. De Nederlandse Vereniging van Antiquairs zal ter gelegenheid van dit jubileum een expositie annex beurs houden in het gebouw van Max van Waay aan het Rokin. Deze tentoonstelling, ge titeld „Oud-Amsterdam in boek en prent", geeft een overzicht van het huidig bezit van de gezamenlijke antiquairs op dit ge bied. Advertentie Advertentie Primo 1.48 Moeca 1.88 Wk U zit er middenin... Weet u nog? De Kanonnen van Navarone... Machtig avontuur. Brullende wind, masthoge golven, intense spanning... Dat is film: Elk verhaal zo overrompelend echt, dat u er helemaal in bent. Ver van de alle daagse beslommeringen. Daarom gaan ruim 140.000 mensen dag na dag naar de bioscoop. En u? Blijft u thuis en laat u de goede films passeren? Bedenk, dat alleen de bioscoop de nieuwste films biedt. Tintelende komedies, adembenemende thrillers, pakkende drama's. Het zijn er meer dan ooit tevoren. EL CID - EEN FIJN STEL DOCHTERS - DE INSPECTEUR - IL POSTO - SERGEANTS 3. Kies uit. Film is een feest. - - mmi De Prins Bernhard-televisieprijs 1962 zal op dinsdagavond 2 oktober in het raad huis van Hilversum worden uitgereikt. Na het welkomstwoord door burgemeester J. J. G. Boot zal de voorzitter van de jury, de heer W. Vogt, de naam van de bekroon de bekendmaken. De uitreiking van de prijs geschiedt door de vice-voorzitter van het bestuur van het Prins Bemhardfonds, mr. dr. F. J. M. A. H. Houben. De prijs (2000 gulden) heeft betrekking op „die Nederlandse prestatie op televisie gebied, waarbij bijzonder fraai en doel treffend gebruik is gemaakt van het medium voor het verbreiden van enigerlei uiting van artistieke of van algemeen cul turele betekenis". Eerder werden prijzen toegekend aan Ton Lensink, Annie M. G. Schmidt, Milo Anstadt en de journaal- dienst van de N.T S. in de persoon van zijn hoofdredacteur Carel Enklaar. mmiéwJBhwP. JtüJ De in opdracht van het ministerie van Defensie door het Nederlandse Filminsti tuut ingerichte tentoonstelling „De film in beeld" die gedurende twee jaar in tal van legerplaatsen in ons land te zien zal zijn, is in de Doelenkazerne te Leiden officieel geopend. Zij blijft tot en met vrijdagavond in de kokschool te Leiden. Daarna begint dan de eigenlijke toernee. De tentoonstel ling is niet alleen voor militairen maar ook voor leerlingen van middelbare scholen toegankelijk. Deze laatsten kunnen er in groepsverband een kijkje komen nemen. De expositie omvat dertig panelen, waar op zwart-wit beelden zijn aangebracht met bijbehorende tekst. Verder zijn er oude filmaffiches uit binnen- en buitenland te zien en ligt een grote hoeveelheid lektuur op het gebied van de film ter inzage. De directeur van de afdeling sociale aan gelegenheden van het ministerie van De fensie, de heer P. P. Kuntze, zei bij zijn openingsrede dat deze tentoonstelling een bijdrage zal leveren tot de culturele vor ming van onze militairen. De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschapepn, mr. Y. Scholten, heeft op voorstel van de commissie van advies voor het verlenen van prijzen en opdrachten aan Nederlandse componisten in 1962 prijzen verleend aan: Hans Henkemans voor zijn Partita, Her man Strategier voor zijn Requiem, Léon Orthel voor zijn Musica Iniziale, Matthijs Vermeulen voor zijn 6e Symfonie, Henk Badings voor zijn 9e Symfonie, Marius Flothuis voor zijn Symfonische Muziek, Bertus van Lier voor zijn Divertimento Facile, Anthon van de Horst voor zijn 2e Orgelconcert en Guillaume Landré voor zijn concert voor klarinet en orkest. De adviescommissie bestond uit de heren Jan Mul (voorzitter), Johan van den Boo- gert, Jaap Geraedts en B. Wagemans (secretaris). DE DIRECTEUR van de Haarlemse Stadsschouwburg en het gemeentelijk Concertgebouw, de heer H. Deinum, wordt morgen zestig jaar. De laatste 23 van die 60 jaren heeft hij in Haarlem gewoond en gewerkt, en in die tijd is hij een bij duizenden toneel- en muzieklief hebbers in Kennemerland zeer geziene figuur geworden. Zijn werkzaamheden strekken zich overigens ook tot buiten dat gebied uit, want hij speelt een be langrijke rol in verschillende landelijke organisaties van verschillende aard. ALS ZOON van de exploitant van de Stadsgehoorzaal in Kampen heeft de heer Deinum al heel vroeg kennis kunnen ma ken met het beroep van schouwburgdirec- teur; maar het heeft toch nog lang ge-1 duurd vóór hij dat beroep zelf ging uitoefe nen. Twaalf jaar lang was hij werkzaam als leraar en tegelijkertijd als journa list hoewel toch ook in die periode zijn liefde voor de toneelkunst al bleek uit het enthousiasme waarmee hij in Kampen als regisseur (en schrijver van een jaarlijkse revue) aan het amateurtoneel meewerkte. IN 1933 was de Haarlemse Stadsschouw burg verpacht aan een oom van de heer Deinum, die ook al pachter van het Con certgebouw was, en deze benoemde zijn neef uit Kampen op 1 juli 1939 tot zijn assistent en gemachtigde. Op 1 september 1946 droeg de gemeente de exploitatie van beide kunstinstellingen op aan de heer H. Deinum, en de overeenkomst werd in 1953 met tien jaar verlengd, dus tot 31 augustus 1963. In de zestien jaar dat de heer Deinum nu zelf de verantwoordelijk heid heeft gedragen voor het beheer over schouwburg en concertgebouw is de wijze, waarop hij die taak heeft vervuld, een be langrijke bijdrage geweest tot de verster king van Haarlems positie als toneel- en muziekcentrum voor het gebied ten wes ten van Amsterdam. Dit wordt wel bewe zen door de grote aantrekkingskracht, die De directeur in zijn schouwburg. ter van die vereniging geweest, en nu is nij weer voorzitter ad-interim. Bij zijn of ficieel aftreden werd hem de medaille van verdienste van de vereniging toegekend. Ook is de heer Deinumral sinds 25 jaar bestuurslid van het Doopsgezinde Broeder schapshuis in Elspeet; voorts is hij lid van de kerkeraad der Doopsgezinde Gemeen te, bestuurslid van de Sociale Raad en van de afdeling Haarlem der Voogdijvereni ging „Tot steun". Naar aanleiding van een verzoek van enige parlementsleden om op aanschouwe lijke wijze te worden ingelicht over de ma nier waarop de regering de culturele be trekkingen met het buitenland behartigt, wordt in de rolzaal een tentoonstelling in gericht die deze relaties en de manier waarop zij in de praktijk uitwerken, in beeld brengt. De tentoonstelling duurt van 2 tot en met 5 oktober en is ook voor niet-parlements- leden te bezichtigen. Zij wordt op 2 okto ber om door minister Cals met een korte inleiding in de Kelderzaal geopend. Acteursuitwisseling. Het gezelschap „De jonge spelers" te Eindhoven heeft voor het komend seizoen vier jonge Antwerpse acteurs geëngageerd. Het zijn Eddy Ver- bruggen, die als regisseur bij de Konink lijke Vlaamse Opera te Antwerpen heeft gewerkt en als acteur aan het Jeugdtheater was verbonden; Rob Borremans, van de Vlaamse tv en Het Nederlands Kamerto neel te Antwerpen; Wim Meeuwisse uit Gent, die meewerkte aan de experimentele werkgroep voor toneel te Antwerpen en Rudy Corens, eveneens uit Antwerpen. Zij zullen voor het eerst in Nederland optre den in „Soubrette" van Jacques Deval, waarvan de Jonge spelers op 26 oktober de première geven. De Koninklijke Vlaamse Schouwburg te Brussel heeft op zijn beurt een vijftal Ne derlandse krachten aangeworven, nl. Mary E. Boduin, uit Rotterdam, Han Rijnbeek choreografe te Den Haag, Jozef van Del- sen en de twee jonge toneelspelers Theo Jacobs én George 'Lafnbrecht. Voor de onderscheiding van de Neder landse vereniging „Concertgebouwvrien den" de Zilveren Vriendenkrans, die wordt uitgereikt aan begaafde leerlingen van de Nederlandse conservatoria, zijn dit jaar gekozen de celliste Marijke Verberne, de bariton Meinard Kraak en de hoboist Han de Vries. De uitreiking der prijzen zal ge schieden na afloop van een door deze jon ge kunstenaars te geven concert in de Klei ne Zaal van het Concertgebouw op don derdagavond 27 september. Als begelei ders werken mede Anneke Uittenbosch (clavecimbel), Hans Broekman (piano) en Reinbert de Leeuw (piano). Advertentie Exclusieve TWEEDJASSEN v a. 149.00 BURBERRY REGENJASSEN ARROW SHIRTS v.a. 19.50 BREESTRAAT 138 BARTELJORISSTRAAT 5 BEVERWIJK HAARLEM de toneel- en muziekuitvoeringen in Haar lem tegenwoordig uitoefenen niet alleen op de inwoners van deze stad zelf en van de IJmondgemeenten, maar ook op die van verderaf gelegen plaatsen. En het is een feit, dat zelfs nogal wat Amsterdammers in Haarlem de schouwburg bezoeken om dat de directeur er elk seizoen weer in slaagt, een zo aantrekkelijke en gevarieer de agenda samen te stellen als zelfs de Amsterdamse Stadsschouwburg niet te bie den heeft. DE HEER DEINUM IS, sedert de Ver eniging van Schouwburgdirecteuren in 1947 werd opgericht, tot juni 1962 voorzit- Zaterdag 22 september, Grote Zaal van het concertgebouw, 20 u.: Concert door het P.T.T.-mannenkoor o.l.v. P. J. Pot gieter. Medewerking verleent de man- nenzangvereniging „Stahlwerk" uit Os- nabrück o.l.v. P. Baumer. De solisten zijn Peter Vos, bariton en Emmy van Eden, piano. Zondag 23 september, Hildebrandzaal res taurant Brinkmann, 14 u.: Concert door „Die Haerlemsche Musyckkamer" o.l.v. André Kaart. De solisten zijn Edo Ver- sprilde, fluit, en Kees Kuiper, hobo. Het concert wordt gegeven in het kader van het Esperantocongres. Dinsdag 25 september, Grote of St. Bavo- kerk, 20-21 u.: Albert de Klerk speelt vijf werken van Johann Sebastiaan Bach. Donderdag 27 september, Grote of St. Ba- vokerk, 16-17 u.: Orgelconcert door Al- bert de Klerk. Hij speelt werken van Felix Mendelssohn-Bartholdy, Max Re- ger, Paul Hindemith, en Hendrik An- driessen. Donderdag 27 september, Tuinzaal van de Stadsschouwburg, 20 u.: Nederlandse concertdirectie J. Beek, pianorecital door Zaidee Parkinson. Zij speelt wer ken van Beethoven, Chopin, Chopin, De bussy en Schumann. Vrijdag 28 september, Grote zaal Minerva Theater, 20 u.: Het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest met als solist Frans Brüggen, blokfluit, geeft een concert on der auspiciën van de Heemsteedse Kunstkring. Zaterdag 22 september, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Naar het u lijkt", een blijspel van William Shakespeare. De regie heeft Karl Gutt- man. Medewerkenden: Sigrid Koetse, Juliën Schoenaerts, Max Croiset, Jan Retèl, Cor van Rijn, Diana Dobbelman, Tom van Beek, Marja Habraken, Frans 't Hoen. Zondag 23 september, Stadsschouwburg, 20 u. Toneelgroep Ensemble met „Naar het u lijkt". Zie zaterdag 22 september. Donderdag 27 september, Stadsschouw burg, 20 u.: Optreden van het Haags Studentencabaret o.l.v. Rinus Fernan- dusse: „Met huis en Hagenaar", in het kader van de Onderwijsdag 1962. Vrijdag 28 september, Aula A. H. Ger- hardschool, Raaks, 19.45 u.: Openings avond van het NIVON met o.a. het op treden van het Haags Studenten Caba ret o.l.v. Rinus Fernandusse, „De Wil lem Kloos Broeders". Maandag 24 september, Stadsschouwburg, 20 u.: De toneelvereniging V.Z.O.D. met „In een andere wereld" van Johan Blaa sers jr. en sr. Dinsdag 25 september, Stadsschouwburg. 20 u.: Liefdadigheidsvoorstelling door de toneelvereniging „De Plankeniers" ten bate van het Sterhtiis Union Gespeld wordt: „Met eervol ontslag", van Te rence Rattingan. Frans Halsmuseum. Eeuwfeest van het museum met portretten, groepsportret ten en genrestukken van Frans Hals uit internationaal en particulier bezit. Da gelijks geopend van 10-17 u. en 20.30- 22.30 u. Zondag van 13-17 u. en 20.30- 22.30 u. Dag- en avondopenstelling tot en met 30 september, 's Avonds kaars licht, bloemen, floodlight, Klassieke mu ziek. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10-17 u., zondag van 13-17 u. Tot 30 september. Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16e t.m. 19e eeuw. Fossielen, hist, natuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons-Fok- kerorgel. Dagelijks van 11-17 u.; eerste zondag der maand 13-17 u. Wandelgang Stadsschouwburg: Expositie van aquarellen van Jan Loots. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: Expositie van schilderijen H J. Willemse. Dagelijks van 9-17 u. Tij dens concerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Tot 6 oktober. In de nieuwe expositiezaal: schilderijen, tekeningen, aquarellen, enz. voor ver koop. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Expositie van grafiek van A. J. Veldhoen uit Amsterdam. De hele maand september dagelijks geopend van 10-18 u. en 20-22 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstr. 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend (behalve maandag) van 10-12.30, 13.30-17 u. Zon- en feestdagen 14-17 u. Vishal, Grote Markt. Expositie van een keuze uit het modernde kunstbezit van de gemeente Haarlem. Dagelijks van Advertentie mm Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschaf te boeken. Romans: van der Geest, Attentiesein neer! Greene, Tweeëntwintig verhalen; Kray-Sijsma, Schaduwen op de weg; Rombi, Proces om vader Hellens, Les saisons de Pontoise, suivi des Con. tes de Frédéric; van der Meersch, Corps et Smes I, Enchainé a toi-même Moravia, II confirmis- ta; Pérez Galdós, Napoleon en Chamartin; Le comte du Noüy, Pierre Lecomte du Noüy de l'agnosticisme a la foil-Kaiser, Beleving van het evangelie als inwijding in de mysteriën van Je zus Christus naar Marcus: Renckens, De gods dienst van Israël; Djilas, Gesprekken met Stalin den Turk, Belastingtarieven, 12de dr.; Gamow, Het onvoorstelbaar kleine; Leeuwenhoek en De- richs, Atletiek, dl. 2, Het lopen en werpen; Cata logus van de bibliotheek van de Ned. Bond van filatelistenverenigingen; van de Weg. Glorie ter zee, van redders, slepers en bergers; Hildebrand, Een honderdtal examenopgaven. Frans-Neder lands voor gymnasia, H.B.S. en kandidaten voor de akte Frans L.O.; Michels, Filologische opstel len, I, Stoffen uit de Middeleeuwen', van Mierlo, Het Roelantslied; Hermans, De woeste wande ling. een scenario; Broer, Italië, spiegel van schoonheid: Brion, Albrecht Dürer, der Mensch und sein Werk; Rey. Maurice de Vlaminck Bourgogne-Morvan, (Guide Michelin); van den Broek, Zuid-Spanje: Zandstra. Zwervend door Nederland, dl. 1; van Lennep, Late regenten. 10-17 u., zondag van 13-17 u. Tot 30 september. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: expositie van schilde rijen, aquarellen en tekeningen van Wim van Aken uit Halfweg. Van 23 septetm ber t.m. 14 oktober. Dagelijks geopend van 10-12 u. en 14-17 u„ zondag van 14 17 u. Zondag 23 september, Tuinzaal van het Concertgebouw 20 u.: Dansavond. Maandag 24 september, Clubgebouw „jeugd en Muziek" afdeling Haarlem Kleverlaan, 19.30 m.: Eerste bijeen komst met voor de pauze klassieke grammofoonplaten en na de pauze con cert door de speelgroep o.l.v. dhr. G Michels. Gespeeld worden: het concert voor altblokfluiten in F gr. t. van G. F. Handel en enkele delen uit Our Time van Hans P. Keuning. Grote of St. Bavokerk, ingang Oude Groen markt 23: Te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17 u. Concerten op het Müller- orgel elke dinsdag van 20 tot 21 u. en elke donderdag van 16 tot 17 u. Toegang kosteloos. Stadhuis, Grote Markt: Op werkdagen te bezichtigen van 9-12.30 u., daarna mel den bij de portier. Zaterdag gesloten. R.-K. Kathedrale Basiliek, Leidsevaart: Voor bezichtiging aanmelden bij portier. Waagtaveerne, Damstraat-Spaarne: Vrij dag, zaterdag en zondag van 20-01u.: Optreden door Cobi Schreyer met folk loristische liederen (internationaal pro gramma) en poppentheater Baartman. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest 5, 20 u.: Iedere avond cabaret. „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplaten- concert van 20-21 u. Dagelijks open van 10 tot 18 en 20 tot 22 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1 rd.: maandag-, woensdag- en vrij dagavond van 18-20 u.: Klassiek gram- mofoonplatenprogramma. Dirigent voor Apollo De koninklijke mannenzangvereniging „Apollo" te Am sterdam heeft de 28-jarige Tom Bollen tot dirigent van de vereniging benoemd als opvolger van de verleden Fred. J. Roeske. Tom Bollen was sinds enige jaren als repetitor aan „Apollo" verbonden. HILVERSUM 1. 402 m. 746 KC/S. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 De zingende Kerk. 7.30 Pianorecital. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 Van en voor bejaarden: verzoekprogramma. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Moderne orkestwerken (gr.) 11.00 Voor de zieken. 11.45 Orgelspel: klassie ke muziek (gr.) 12.00 Middagklok - Nood klok. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen- nieuws. 13.25 Amateursprogramma. 13.50 Voor de jeugd. 14.10 Lichte grammofoon muziek. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Lichte grammofoonmuziek. 16.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.40 Licht instrumen taal kwartet en zangsolisten. 17.00 Gram mofoonmuziek. 17.10 Instrumentaal Octet. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Moderne ka mermuziek (gr.) 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Strijkorkest; moderne muziek. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Pianore cital (gr.) 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Promenade-orkest en trompetsolist; Popu laire klassieken. 20.50 Vragenbeantwoor- ding. 21.00 De Platenkoffer, licht pro gramma. 21.55 Operette-melodieën (gr.) 22.20? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Populaire klassieke grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws, postduivenberichten en socialistisch strijd lied. 8.19 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassiek pianoconcert (gr.). 9.40 Koorzang. VPRO; 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Bijbel overdenking. VARA; 10.20 Lichte muziek. 10.50 De wilde vaart, cabaret. 11.20 Sport nieuws. 11.45 Licht instrumentaal kwin tet. 12.15 Vragenbeantwoording. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aan sluitend; Postduivenberichten. 12.34 Jazz muziek. 13.00 Nws. 13.15 Vara-Varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Het is maar een dier, toespraak. 15.00 Opera-concert. 16.40 Boekbespreking. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Actualiteiten. 18,00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lich te grammofoonmuziek. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Grammofoonmuziek. 19.55 Deze week, praatje. VARA; 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole-orkest en piano-solist. 20.55 Nederlandse cabaretliedjes. 21.10 Socialis tisch commentaar. 21.25 Melodieën-Ex pres: lichte muziek en zang. 21.55 Muziek- mémoires. 22.20 Sport. 22.30 Nieuws. 22.40 Ballroomorkest. 23.10 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lich te grammofoonmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de jeugd. 14.00 Filmmuziek. 14.30 Symfonisch concert: moderne muziek. 15.30 Broer en Zus en zo. 16.00 Populaire orkestmuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Dagklapper en litur gisch bericht. 17.20 Lichte grammofoonmu ziek. 18.00 Orgelrecital. 18.30 Voor de sol daten. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte grammo foonmuziek. 20.00 Operette-concert. 21.00 Lichte grammofoonmuziek. 21.30 Omroep orkest: lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte orkestmuziek. 22.55 Grammofoon muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Amusements orkest. 23.35 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nws. Advertentie VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VARA: 20.20 Espresso. 21.00 Rudi CarreU Show. 21.45 Spiegel der kunsten. VOOR ZATERDAG KRO: 15.00 Anno: Beroemdheden uit de jaren dertig. 15.25 Méditerranée, film over Zuidfranse havenplaatsen. 15.45 De ge heimen van de Oceaan (The Mysterious deep), filmdocumentaire. 16.30 De laatste der Mohikanen, TV-film. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 De avonturen van Ivan- hoe, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weer overzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 Vi- co-Visite, muzikale instuif van Vico Tor- riani. 21.35 Sport, vandaag en morgen. NTS: 21.55 La revue perdue (De verloren revue), amusementsprogr. v. Tsjechoslo- wakije. 22.30 Inspecteur Bollinger van Scotland Yard (The Pursuers), politie film. 22.50 Epiloog.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5