Macmillan hield voet bij stuk tegenover Gemenebest-premiers Onderhandelingen met EEG in Brussel gaan door Imam van Jemen overleden Tendentie arbeidsbezetting licht stijgend volgens CBS HET KEUR-MEUBEL VAN DUIVENBODEN 0 iHELL K m ÏNKA O.deBOER PERMANENTE MEUBELSHOW a. EEN VR. KANTOORBEDIENDE b. EEN VLOT MEISJE Arabische heerser met opmerkelijke feodale allures Conjunctuurtest over augustus Hondenparade op zaterdag 6 oktober „Halve vrijheid is soms moeilijk te dragen" Amsterdams universiteit blijft groeien Huldiging van tien damkampioenen Men zoekt HET VOORNAME MEUBELSTUK VOOR IEDERE GENERATIE 1 - ZOMERWARMTE IN DE WINTER T. M. RITSKES VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 Geen bindingen Geen geestdrift Geen alternatief Order ontvangsten Geen wijziging z^~Tfrf1nr WASMACHINES LOENDERSLOOT ,,'t Dier op t podium' De open gevangenis SPAARNE 11 t/o DAMSTRAAT STIJL Immers DEGELIJKHEID en GRATIE §-§ CD_ CD -5' ■o met „SHELL* haardolie PK, de keus van mensen die Pure Kwaliteit wensen. Stipte aflevering en prima service worden u gegarandeerd door: K. de Boer F. J. Koks haardolie nieuws in dit dagblad en zoekt (Van onze correspondent) LONDEN De belangrijke Gemenebest- conferentie in de Britse hoofdstad is gis teren geëindigd met een lang communiqué, dat achter de schermen nogal moeilijkhe den had opgeleverd, doch door de pre miers in een slotzitting toch nog vrij snel kon worden afgedaan. Op deze manier redde de conferentie haar figuur, maar met een stuk papier zijn de problemen nog lang niet opgelost. Integendeel, de spe culaties over de toekomst van het Geme nebest duren voort. De meeste deelne mers zijn voorlopig tevredengesteld, al schorten de Gemenebest-premiers hun eind - oordeel over Groot-Brittannië's plan tot toetreding tot de Europese Economische Gemeenschap op, totdat de onderhande lingen in Brussel zjjn afgelopen. Zij erkennen nogmaals dat het Gemene best geen recht van veto heeft en dat al leen de Britse regering beslissen moet over al of niet toetreden tot de E.E.G. Londen gaf het Gemenebest de belofte, dat de Brit' se onderhandelaars volledig rekening met zijn verlangens zullen houden, maar een garantie, dat Groot-Brittannië erop zou staan dat alle Gemenebest-eisen zouden worden ingewilligd alvorens tot de E.E.G. toe te treden, is dit niet. Het zal een kwes tie zijn van geven en nemen. Macmillan kan vrijer ademhalen, omdat de conferentie niet heeft aangedrongen op een herhaling van deze bijeenkomst, voor dat het eindbesluit zal vallen. Alleen heeft hij zich verplicht tot het nauwste verdere overleg met het Gemenebest. De conferentie heeft de Britse positie in Brussel ongetwijfeld vergemakkelijkt, om dat het Gemenebest er niet aan denkt de Britse regering de voet onnodig dwars te zetten. Men kan niet zeggen, dat de con ferentie de handen van de Britse regering in Brussel heeft gebonden. Integendeel, zij kan met groter gezag dan tot nog toe voor bepaalde wensen van elk Gemenebest- land afzonderlijk in de bres springen, hoe wel deze wensen niets opzienbarends be vatten. De nadruk ligt op de totstandko ming van nieuwe algemene internationale goederenovereenkomsten. Aan de politie ke kant van de E.E.G. wordt in het com muniqué helemaal geen aandacht be steed. Versterking van de vrije wereld door middel van de opheffing van de econo mische tweedracht in Europa en opne ming van het Gemenebest in een we reldwijd handelssysteem, is reeds zijde lings een politiek belang van de bovenste plank. Eventuele verdere ontwikkelingen heeft men wijselijk laten rusten. Het grote voordeel van deze conferentie voor Londen is, dat er voor het eerst van een gezamenlijk beraad op het hoogste ni veau van het Gemenebest sprake is ge weest en dat men met de reacties op het geen tot dusver in Brussel bereikt is, beter dan ooit rekening zal kunnen houden. Van geestdrift voor Groot-Brittannië's eventuele toetreding tot de E.E.G. valt er in het communiqué echter weinig te be speuren. Hierin vormt de algemene econo mische ontwikkeling het uitgangspunt voor een betoog, waarin terloops schijnt te wor den opgemerkt, dat de voorgestelde ver groting van de E.E.G. misschien zo'n gek idee nog niet is. De Britse regering heeft zich, om het Gemenebest te ontzien, zo voorzichtig mogelijk uitgedrukt. Juist om dat men de meestal nietszeggende communiqué-stijl heeft laten varen, kon den de Gemenebestlanden met hun onder scheiden wensen aan hun trekken komen. Met name India, Pakistan en Ceylon drin gen aan op handhaving van de status quo in hun handelspositie op de Britse markt, totdat deze vervangen wordt door een wij dere regeling. Speciaal worden er ook vol doende waarborgen geëist voor de afzet van landbouwprodukten uit de gematigde zone. Alleen Canada kwam, zoals te verwach ten was, van de koude kermis thuis. Die- fenbaker kwam in de slotzitting niet meer op zijn voorstel voor een internationale han delsconferentie van dertig landen terug en van Canada's oppositie valt in het com muniqué niets te bespeuren. Dat Ghana en enkele andere Afrikaan se landen associatie met de E.E.G. heb ben verworpen, is geen ramp. In Brussel was reeds overeengekomen, dat in dat ge val op een andere manier een band met de E.E.G. zou kunnen worden tot stand gebracht. De conferentie hield ook voor het overige vast aan de algemene lijn van Brussel. Nieuwe denkbeelden werden niet geopperd. De hoop werd uitgesproken, dat de le den van de E.E.G. het belang zullen in zien van het voortbestaan van een sterk en groeiend Gemenebest als onderdeel van een zich uitbreidende, vredelievende wereldorde. Ook werd uitdrukking gege ven aan het vertrouwen, dat Groot-Brit- tannië niet zal toestaan, dat nauwere banden met Europa zouden leiden tot een verzwakking van het Gemenebest en van de invloed daarvan in de wereld. OppO' sitieleider Gaitskell verklaarde, dat de Ge menebestconferentie een bevestiging is van de mening, dat de tot nu toe in Brussel verkregen resultaten het Gemenebest te veel schade berokkenen. Volgens hem zou de Britse regering zich, indien geen be tere voorwaarden mogelijk zijn, buiten Europa moeten houden. Macmillan verklaarde na afloop van de conferentie zeer tevreden te zijn. „Alles is in orde", zei hij. De conferentie wordt door vrijwel alle Londense ochtendbladen, die in overgrote meerderheid Groot-Brit' tannië's aansluiting bij de E.E.G. steu nen, een succes voor Macmillan genoemd. Alleen Beaverbrook's Daily Express, die niets van een binding met het Europese vasteland wil weten, sputtert tegen. De Daily Mail juicht: „Met volle kracht vooruit!" Volgens de Daily Mail, die een oplaag van 4.500.000 heeft, blijkt uit het communiqué dat Macmillan geen centi meter heeft prijs gegeven. Zijn geloof dat het lidmaatschap van de E.E.G. de enige koers is voor Groot-Brittannië en zijn Ge menebest-partners is niet geschokt. De Britse regering staat vooral sterk omdat de concurrentie geeo enkel nieuw plan heeft ontwikkeld dat dit E.E.G.-plan zou kunnen vervangen, aldus de Daily Mail, ADEN (AFP) De Imam van het ko ninkrijk Jemen is gestorven. Tot zijn op volger is uitgeroepen kroonprins El Badr. Ahmad Ibn Jahja Mohammed Hamid Oed- Din was absoluut heerser over ongeveer vijf miljoen mensen. Hij werd dit in 1948, nadat zijn vader en drie van zijn vijf jon gere broers door rebellen waren doodge schoten. De gestorven Imam duldde geen verzet tegen zijn bewind in deze mohammedaan se theocratische staat, waar nog slavernij zou bestaan, overspeiigen worden geste- 1955 bij een staatsgreep tijdelijk hadden afgezet. In 1959 heeft hij drie maanden in een kliniek in Rome doorgebracht om be handeld te worden wegens jicht. De kuur zou hem meer dan tien miljoen gulden hebben gekost. Hij had in Rome 35 vrou wen, bijvrouwen en slavinnen bij zich, die bewaakt werden door lijfwachten met kromzwaarden. In 1958 trad Jemen toe tot de Verenigde Arabische Republiek van Egypte en Syrië. In december 1961 werd die band verbro ken. President Nasser noemde de Imam een reactionair. De Imam sprak zich uit tegen nationalisatie van privébezit en te gen het beginsel van gelijkheid van alle burgers. Hij achtte dit in strijd met de islamitische wet. De nieuwe heerser, kroonprins El Badr, mobiliseerde in 1955 de gezagsgetrouwe stammen, toen de Imam door zijn broe der Abdallah was gedwongen afstand van de troon te doen. Door toedoen van deze stammen kon de vorst in zijn waardigheid worden hersteld. In 1959 waren er berich ten dat El Badr van plan was zich van de macht meester te maken toen zijn va der in Rome verbleef, Geruchten over spanningen tussen vader ep £Qon hoofdzakelijk omdat El Badr zekere hervormingen zou willen invoeren bleven de ronde doen, totdat de Imam vorig jaar in een radiorede zijn zoon tot toekomstig heerser van Jemen benoemde. nigd, de vrouwen gesluierd moeten lopen en het bezit van alcohol een zware mis daad is. De Imam liet twee van zijn broers met een zwaard onthoofden omdat zij hem in De licht stijgende tendentie in de ar beidersbezetting hield „bij de in het on derzoek betrokken ondernemingen over het geheel genomen verder aan. Daarbij bleef het gemiddeld aantal per werkdag gewerkte uren der arbeiders (rekening houdend met overwerk, en dergelijke) vrij wel onveranderd. Voor september wordt door de ondernemingen dooreengenomen met een verdere toeneming der arbeiders bezetting rekening gehouden," aldus de conjunctunrtest van het C.B.S. over augus tus 1962. Hoewel de toeneming in de ontvangst van orders sinds enkele maanden tot stil stand is gekomen hield de stijgende tenden tie in de gemiddelde dagproduktie in augustus aan. Ook voor september wordt per saldo een toeneming verwacht. Ondanks een verdere toeneming in de omvang der voorraden onverkocht pro- dukt, is in de beoordeling van het niveau dezer voorraden (waarbij rekening is ge houden met seizoensinvloeden) ten op zichte van de vorige maand geen wijziging opgetreden. Zij worden door 70 percent der ondernemingen normaal, door 15 per cent der ondernemingen te groot en door eveneens 15 percent der ondernemingen te klein genoemd. De meldingen omtrent de ontwikkeling van de orderontvangst toonden evenals vo rige maand per saldo noch een stijgende noch een dalende tendentie. De ontvangst van orders uit het buiten land nam nog enigszins toe, die uit het binnenland toonde een lichte daling. Ten opzichte van vorige maand is de beoor deling van het niveau der orderontvangst (waarbij rekening is gehouden met sei zoensinvloeden) dooreengenomen niet ver anderd. Zij wordt door 20 percent der in dustriële ondernemingen groot, door 55 per cent ondernemingen normaal en door 25 percent der ondernemingen klein genoemd voor de tijd van het jaar. De beoordeling van het niveau der orderontvangst was in de sector „consumptiegoederen" enigs zins gunstiger, in de sector „investerings goederen" daarentegen enigszins ongunsti ger dan juli. Voor september wordt door de onderne mingen per saldo met een groter order ontvangst rekening gehouden. De bij in het onderzoek betrokken indus triële ondernemingen (exclusief de chemi sche industrie) wordt de orderpositie uit gedrukt in aantal maanden werk. De ook vorige maand gesignaleerde dalende ten dentie in deze grootheid zette zich voort. Ditmaal werd deze daling echter voorna melijk gevonden in de sector „consump- toegoederen. Vergelijking met de ontwikke ling in de overeenkomstige maanden van het vorige jaar doet veronderstellen dat seizoensfactoren hier mede een rol ge speeld hebben. Over het geheel gezien zijn de verwach tingen van de ondernemingen voor sep tember zodanig dat geen wijziging in de omvang van de orderpositie zal plaatsvin den. De beoordeling van de orderpositie voor de gehele industrie was ultimo augsutus enigszins ongunstiger dan ultimo juli. Zij werd evenals vorige maand door 10 per cent der ondernemingen groot, door 20 percent (vorige maand 15 percent) der on dernemingen klein en door 70 percent der ondernemingen normaal genoemd voor de tijd van het jaar, aldus het C.B.S. Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIKITW8TRAAT 41* - TE1.FF. «321 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: M. de Groot—Bakker, z., Tuindersstraat 97, IJmuiden-Oost; J. C. AaijWolterman, d., Dolfijnstraat 41, IJ- muiden; W. BaasSchipper, d., Trompstr. 165, IJmuiden-Oost; M. L. Bijl—de Zoete, z., Tollenslaan 155, Driehuis; L. van Nie- kerkenBruinink, d., Rijnstraat 67, IJmui- den; T. FaberZijlstra, d., Scheldestraat 58, IJmuiden; W. FaassenVerbaan, z., Tuindersstraat 102, IJmuiden-Oost; P. M. Quaijtaalvan Steensel, d., Rijnstraat 131, IJmuiden; C. Ostermannvan der Kroft, d., Bloemstraat 23, IJmuiden. ONDERTROUWD: A. H. Kablau, Tromp straat 9rd., IJmuiden-Oost en H. B. Ger ritsen, Koppelstraat 12, Zutphen, t.a. IJ muiden-Oost, Trompstraat 9 rd.; H. D. F. Bücker, Burg. Enschedelaan 33, Santpoort en A. A. Duijn, Burg. Enschedelaan 33 Santpoort; J. Vermeulen, Saturnusstraat 3, IJmuiden en M. Y. Dernier, Lange Nieuw- straat 319, IJmuiden; P. J. Lagerberg, Edi- sonstraat 27, IJmuiden en M. A. van der Maarel, Kievitlaan 22, IJmuiden-Oost; S. van Es, Beeresteinstraat 1, Haarlem en S. Piersma, Planciusstraat 18, IJmuiden-Oost, t.a. Haarlem, Beeresteinstraat 1; C. H. van Loon, Grote Hout- of Koningsweg 12, Vel sen-Noord en E. Johnson, Grote Hout- of Koningsweg 12, Velsen-Noord. GETROUWD: J. E. van der Kolk en D. G. H. Kleyn, IJmuiden-Oost, Lorentzstraat 32; P. van Nieuwburg en' J. M. Droog, Zaandam, Valkenstraat 42; A. Laan en L. Roggeveen, Santpoort, Paramaribostraat 22; J. P. M. de Vries en G. G. M. Clazing, IJ muiden-Oost, Mercatorstraat 5; H. A. M. Lubbers en M. J. Ruijgrok, Heemskerk, Dordognestraat 10; J. J. van Poelgeest en A. F. Hillebrand, Velsen-Noord, Strating- plantsoen 48; C. Hamerpagt en M. Rietman, Beverwijk, Beneluxlaan 100; M. J. van Leeuwen en A. T. van der Paard, IJmuiden Oost, Berkenstraat 1; A. C. van Horssen en L. C. Dukel, IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 125; T. Horeman en C. Bruijns, IJmuiden, van Poptaplantsoen 9; J. Koopen en E. M. Munnik, IJmuiden-Oost, Cederstraat 13; A. Bijl en F. Bakker, Santpoort, Hoofdstraat 9; W. T. M. van Schuilenburg en W. M. Godde, Velsen-Zuid, van Tuyllweg 13; G. Deriu en W. van der Smissen, Haarlem, Grebberstraat 45. OVERLEDEN: J. G. W. van der Pol, 66 j., echtgenoot van M. M. Daane, Bloemendaal- sestraatweg 23, Santpoort. Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU, Erres, Electrolux, Sema, Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 'lo service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 De kinderen in de IJmond-gemeenten, die er een hond op na houden, gaan uiteraard hun dier weer een extra goede wasbeurt geven, nu de afdeling Velsen- Beverwijk van Dierenbescherming de tra ditionele hondenparade heeft vastgesteld. Op deze manier wordt in de IJmond, zij het op bescheiden schaal, de Dieren dag gevierd. Dit jaar vindt de honden parade plaats op zaterdag 6 oktober aan staande en wei in de garage van de firma Van Oosten, Vechtstraat 2 in IJmui den. Precies om twee uur komt de eerste hond met eigenaar of eigenaresse op het podium. De juryleden zullen het dier keu ren op uiterlijke verzorging en ook wordt gelet of het dier geen worgende hals band om heeft. De inschrijving staat open voor kinderen (met hond) in de leeftijd van zeven tot en met veertien jaar. Die renbescherming heeft voor een aantal prachtige hoofdprijzen gezorgd, alsmede voor diverse versnaperingen en verrassin gen, zowel voor de hond als voor de eigenaar ervan. Gezien de successen in vorige jaren, rekent het bestuur van Die renbescherming ook dit jaar weer op een flinke toeloop van honden en hondjes liefst met de eigenaar erbij.De kin deren kunnen tot en met donderdag 4 oktober tot 18 uur inschrijven bij een van de onderstaande adressen: VOOR IJMUIDEN: Sigarenmagazijn Laan, Kon. Wilhelminakade 77, Wed. Stuut, J. van Heemskerkstraat 16, Mevr. Vel- zel, Orionweg 60, Kerbert Asiel, Heeren duinweg 8, Sigarenmagazijn Ooms, Ceder- 38. Café J. Kraak, Marktplein 38. VOOR DRIEHUIS: Mevr. Schonenberg, J. Catslaan 20. VOOR SANTPOORT: Loendersloots Wa renhuis, Hoofdstraat 162. VOOR BEVERWIJK-VELSEN-NOOJtD- EN HEEMSKERK: Mevr. Van Wagenin- gen, Boogaardlaan 10 te BEVERWIJK. „Het experimentele stadium van de open gevangenis, waarmee in het najaar van 1957 is begonnen, is nog niet voorbij, zo wordt in het verslag „Het Nederlandse gevangeniswezen in 1960 en 1961" vermeld. De selectie van de voor plaatsing in aan merking komende gevangenen blijft een van de belangrijkste punten. Een ander probleem wordt gevormd door de „mis lukte gevangenen" Tot en met 1961 wer den 49 gedetineerden verwijderd wegens wangedrag. Overigens, zo staat in het ver slag, wat hier mislukte gevallen worden genoemd, behoeven beslist niet gevallen te zijn, die ook uit reclasseringsoogpunt zijn mislukt, al werden zij naar de geslo ten gevangenis teruggeplaatst. Er zijn ge vangenen bij, die eenvoudig nog niet rijp waren voor verblijf in halve vrijheid, waar zij enerzijds gedurende een groot gedeel te vari de dag als vrij burger onder vrije mensen verkeren, doch anderzijds gevan genen blijven, die zich aan bepaalde re gels moeten houden. Voor sommigen is dit laatste te veel geweest. Misschien was het ook wel te veel van hen gevergd, al dus het verslag, om geen contact te mo gen leggen met vrouwen en meisjes, die zij ontmoetten, zich absoluut van het ge bruik van sterke drank onthouden en om andere beperkingen te begrijpen en te aanvaarden. Niet allen die daarin tekort schoten werden naar een gesloten gevan genis teruggeplaatst. Dit gebeurde alleen met diegenen, van wie het wangedrag te ernstig, het misbruik dat zij van het ver leende vertrouwen maakten te groot of de algemene instelling tegenover hun ver blijf in een open gesticht te negatief was. Vooral voor de jongeren is de overgang van gesloten gesticht naar halve vrijheid moeilijk te dragen. Het verlangen naar sterke drank is een belangrijke oorzaak van mislukken. Het aantal weglopers is bijzonder klein, namelijk slechts één per cent van het aantal dat in een open ge vangenis werd geplaatst. De belangstelling voor de universiteit van Amsterdam is ook in 1961/1962 ge stegen. Er lieten zich 8.170 studenten in schrijven, ruim zeven percent meer dan in 1961. In de eerstkomende jaren moet met een sterke stijging rekening gehou den worden in verband met de geboorte golf van direct na de oorlog. Het aantal studenten der universiteit van Amsterdam wordt voor 1965 geschat op 9.500. Hierbij zijn niet geteld de onvolledig ingeschre ven studenten en zij die voor een m.o.-ak- te studeren. In 1961/1962 vielen 709 studen ten onder deze categorie. Als men deze groep meetelt kan het aantal studenten in 1965 totaal 11.000 bedragen. De belangstelling voor de fadulteit der letteren steeg sinds 1952/53 van 13 tot 25 percent, die voor de faculteit der genees kunde liep terug van 31 tot 14 percent. Van de studenten was 17 percent gehuwd of gehuwd geweest; 15,5 percent der man nen en 9 percent der vrouwen een volle dige werkkring of maatschappelijke func tie hadden. Van de studenten waren 2.087 of 26 per cent protestant, 1.942 of 24 percent rooms- katholiek; 3.825 of 47 percent was niet bij een kerkgenootschap aangesloten. Het totaal aantal kamerstudenten in Amsterdam bedroeg bijna 3.900 of bijna 48 percent van alle studenten. Bij ouders in Amsterdam woonde 19 percent en bij ouders elders bijna 12 percent. Voorts was er 1 percent dat elders een kamer had. De overige 21 percent woonde zelf standig; 15 percent in Amsterdam en 6 percent elders. De zelfstandigen zijn meest oudere, reeds gehuwde studenten. Van de mannelijke studenten wordt ruim de helft lid van een studentenvereniging, van de vrouwelijke studenten 33 percent. Deze percentages lopen per faculteit sterk uiteen. Er lieten zich 1.694 studenten voor het eerst bij de universiteit van Amsterdam inschrijven waarbij 292 die reeds elders hoger onderwijs hadden gevolgd en 1.402 eerstejaars, die nog niet studeerden. Ver geleken met 1960/'61 betekende dit voor alle voor de eerste keer ingeschrevenen een toeneming met 17 percent en voor de eerstejaars onder hen met 18 percent. BRAZILIAANS OPLEIDINGSSCHIP NAAR AMSTERDAM Een opleidingsschip van de Braziliaanse marine, de „Custodio de Melle", zal op dinsdag 2 oktober voor een officieel be zoek van enkele dagen in Amsterdam aan komen. „OPVOEDEN TOT EENVOUD". De afdeling IJmuiden-oost van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond houdt maandag 24 september een ledenvergade ring in de Petrazaal. Wegens vertrek van mejuffrouw Fuldner moeten de dames eerst een nieuw bestuurslid kiezen, voor welke functie mevrouw A. van Stralen Dulfer werd kandidaat gesteld. Vervolgens houdt ds. D. ter Steege een causerie over het onderwerp „Opvoeden tot eenvoud". De start van de feestelijke optocht ter ere van het door de Damclub IJmuiden be haalde landskampioenschap zal zaterdag middag te drie uur van het Tiberiusplein af plaats hebben. De route blijft, zoals wij gisteren al heb ben gemeld. De IJmuider Harmonie in gala-uniform, zal de feestelijke tocht door de stad voor op gaan. wordt geëxposeerd op de zijn als een vicieuze cirkel, zij blijven hun waarde behouden stijlmeubelen Louis Seize CD m CD D Verantwoord modern «swswm 1111*1 de weg naar beter wonen Queen Anne O zr CD 3 Q. 5L O Empire Oud- HoHands Complete interieurverzorging Ged. Oude Gracht 108-110 - Kruisstraat 22 (alleen woningtextiel en bedden) - Meubelshow: Spaarne 11 Telefoon 13608- 17165-16657-17206 Huiskamers - Bankstellen - Eethoeken - Slaapkamers Salonkasten Bergmeubels Trawlerkade 58, IJmuiden, tel. 02550-4766 Alkmaarseweg 200-202a, Beverwijk, tel. 02510- 3625/4967 Indien hierboven geen „SHELL" htardolie PK-detaillïst in üw omgeving Js vermeld, belt of schrijft u dan even Shell Nederland Verkoopmaat schappij N.V., Postbus 69, 's-Gravenhage. Telefoon 18.34.00, toestel 367. Kantoor te Beverwijk vraagt voor spoedige indiensttreding beschikkende over een ruime ervaring; dat voornamelijk zal worden belast met de bediening van telef. en loket Voor goede krachten die bereid zijn een goede arbeidsprestatie te leve ren, bieden wij een aantrekkelijke werkkring, welke hoog zal worden gehonoreerd. Brieven onder nummer IJ 339. aan het bureau van de IJmuider Courant. Voor een tere huid Voor een onzuivere huid Voor een vette huid Voor de ouderwordende huid DROGISTERIJ Fr. Naereboutstraat 66 Telef. 5207 - IJmuiden daarom ook de advertenties nieuws uit het land van vraag en aanbod I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6