Schip van Ben Verhagen was beslist te snel voor anderen De Blinkert zonder verlies aan de top van overgangsklasse R.C.H.-HAARLE BMHC viel verder terug na nederlaag tegen Amsterdam Vier Nederlanders keerden met gouden medaille huiswaarts Senior Quicksilver S is weer kampioen Laatste zeilwedstrijden van dit jaar Wind veranderde beide keren van richting Ronsel-commissie van Honkbalbond kan aan de slag? Lijnden-Zandvoortmeeuwen gestaakt Honnebier hield stand op 1-2 Hockeybond heeft nieuwe voorzitter Voorl. Oranje-team tegen Travellers Selling en Schram zorgden op laatste dag voor vuurwerk Zondag 30 September a.s MAANDAG 24 SEPTEMBER 1962 12 Op de vuist Gregory oppermachtig in Grote Prijs van Canada Nederland-Frankrijk wordt in Amstelveen gespeeld Voorkom wachten aan het loket VANAF MORGEN zijn de kaar ten verkrijgbaar bij nevenstaan de adressen Sigarenmagazijn Argentijn, weer k.o. bokst waarschijnlijk niet meer Contract met Norris in 1963 verlengd In Bloemendaal INTERNA TIONA LE MO TORZESDA A GSE Voor de nationale zeilkampioenschappen 1962 werden dit weekeinde de laatste wed strijden gevaren op IJsselmeer en West einder. In de Olympische klassen, die op het IJsselmeer voeren, vielen de beslis singen in de vierde en vijfde race. Het was jammer dat in deze wedstrijden de wind beide keren van richting verander de, waardoor de banen vrijwel bezeild waren. In de Flying Dutrhmanklasse, zowel als in de Finnjollen zijn zeilers kampioen geworden, die dit uitsluitend aan hun be tere zeilcapaeiteiten te danken hebben. Dat waren Jan van Staveren, de winnaar van de primus inter pareswedstrjjden van dit voorjaar, die nu samen met Henk Kraan 'n geduchte reputatie heeft opge bouwd in de Flying Dutchmanklasse en Wim Maarse in de Finnjollen. Wat de Dra- kenklasse betreft, kan men zeggen dat de zege naar het snelste schip toeging, zonder daarbij overigens de capaciteiten van Ben Verhagen als wedstrijdzeiler in twij fel te trekken. Diens nieuwe schip, de ..Barco del oro" was echter beslist te snel in verhouding tot de andere schepen. Jan van Staveren wist in de vierde wedstrijd op zaterdag een fraaie zege te behalen en Bart Kraan, die van een vijf de positie naar voren kwam, kon hem niet meer benaderen. In de wedstrijd op zondagmorgen evenwel moest Van Stave ren genoegen nemen met 'n tweede plaats achter Kraan, maar toen was zijn punten- voorsprong reeds zo groot geworden, dat hij alleen al aan starten in de zesde wed strijd voldoende had. Van Staveren zeil de dan ook uiterst voorzichtig zonder enig risico te nemen. Maar in de fantastische wedstrijd werd hij toch weer eerste voor U. de Vries en daarmee overtuigend kam pioen. In de Drakenklasse won Ben Verhagen de vierde wedstrijd nadat hij aanvanke lijk door een fout in het voor-de-windse- rak op de derde plaats gelegen had. De vijfde wedstrijd werd gewonnen door Al- lard Warners, met op de tweede plaats Bier, die beiden tijdig gebruik hadden ge maakt van een windschifting en daarvoor ver voor de rest binnenkwamen. Verha gen werkte zich op tot de derde positie en had daarmee reeds voldoende punten om de eindoverwinning veilig te stellen. Ook in de laatste wedstrijd behaalde hij de zege. Wim Maarse had in de vierde wedstrijd van de Finnjollen het geluk dat zijn te genstander Dick Wayboer zich bij het aanlopen van de finishlijn vergiste. Way boer dacht dat de wedstrijd nog niet ten einde was en liep langs de finish-vlaggen in plaats van er tussendoor. Op deze wij- Hoewel het honkbalseizoen is afgelopen, betekent dit nog geenszins dat er nu vol ledige rust heerst in honkbalkringen. Voor het eerst in de geschiedenis der KNHB is de overschrijvingstermijn ingekort tot 1 oktober, een maatregel die genomen werd om het grote aantal overschrijvin gen tegen te gaan. Dit geschiedde op verzoek van een paar verenigingen die in enkele jaren tijds haar veelbelovende jeugdspelers naar hoofdklasseclubs zagen verdwijnen. Een verschijnsel overigens dat men niet alleen in de honkbalsport kent, maar de laatste jaren vrijwel al gemeen is, ook in amateur-sportkringen. Behalve eerdergenoemde maatregel gin gen de honkballers ook over tot het in stellen van een commissie voor bijzon der onderzoek inzake overschrijvingsaan- vragen, kortweg „ronsel-commissie" ge heten. Deze commissie kreeg de opdracht in enkele gevallen na te gaan hoe de overschrijvingsaanvragen tot stand waren gekomen! Alleen de omschrijving van de taak dezer commissie doet al belachelijk aan. In de voorbeschouwing van het honkbal seizoen 1962 hebben wij de instelling van deze commissie genoemd en daarbij ge schreven, dat deze commissie na instal latie genoemd en daarbij geschreven, dat deze commissie na installatie tijdens de conclusie zou komen, dat zij alleen zou kunnen werken, indien er overschrijvin gen tot stand waren gekomen door ge weldpleging. Ronselen is volgens het woordenboek „het op een minderwaardige manier over halen tot toetreding" of „met list en ge weld aanwerven". Deze ronsel-commissie kreeg geen werk, totdat de vorige week bij secretaris De Bie een brief van HCK- voorzitter Oosterhof in de bus viel. Werk aan de winkel. Ook wij kregen gelegen heid van de inhoud kennis te nemen. Er stond in: Op maandag 10 september jl. reed een 16-jarig HCK-lid, komende van school over de Boemendaalseweg te Bloe- mendaal op weg naar huis. Hij werd toen ingehaald door H. Beidschat, die het HCK-lid verzocht te stoppen". De schrik sloeg ons toen om het hart: wat zou er wel op de Bloemendaalse- weg zijn gebeurd en dat alleen maar om een overschrijving. Het bleek geluk kig mee te vallen: „Beidschat zei toen, dat er jonge spelers naar EHS moesten komen en'dat hij graag het HCK-lid er ook bij zag. Meer gebeurde er niet op de Bloemendaalseweg op 10 september jl. Gelukkig maar. De HCK-voorzitter ver zocht vérder om strenge straffen. Met commentaar willen wij kort zijn. Door dit voorval is gebleken dat het in stellen van de „ronsel-commissie" door enkele KNHB-leden te serieus is genomen. Het KNHB-bestuur doet er goed aan deze commissie zo snel mogelijk weer op te heffen. Mochten er inderdaad enkele gevallen bekend worden van spelers die voor geld of een betrekking van club veranderen, dan zal het bestuur der honkbalbond wel mans genoeg zijn deze zaak zelf te klaren. ze kwam Maarse aan een gemakkelijke overwinning voor Hans Willems. Zondag morgen won Maarse vrijwel zonder moei te voor Van Gelder en was na vijf wed strijden kampioen. Een zesde wedstrijd was toen niet meer nodig. Bij de nationale kampioenschappen op de Westeinderplassen kwamen verrassin gen voor bij de Olympia-jollen en de Fly ing Junior klasse. In de O-jollen had im mers Bert Toernier in fiet eerste weekein- Zeilen de een goede puntenvoorsprong verkregen. Maar C. A. A. Visser bleek zich nog lang niet gewonnen te hebben gegeven. Hij won driemaal in successie en werd daarmee zeer verdiend Kampioen. Eenzelfde lot onderging Huib Osinga in de Flying Ju niorklasse. Ook hij stond nt het eerste weekeinde betrekkelijk veilig, maar F. A. Meeuwissen won ook hier driemaal en Huib Osinga zag zich naar de tweede plaats in het klassement teruggewezen. Mevr. Plantenga-Tims werd zaterdag in de 12-voetsjollen derde achter F. Daniels en L. Hommels. Zij won de wedstrijd van zondagmorgen en behoefde toen in de zes de wedstrijd alleen nog maar te starten om kampioen te worden. Dat deed zij dan ook, en verliet kort na de start de race. In de 12 m2 klasse moest het wedstrijd comité een bijzondere beslissing nemen. Bij controle bleek dat geen van de jach ten in deze klasse aan de eisen voldeed en na enig beraad nam het wedstrijdcomi té toen de beslissing om alle jachten van alle reeds gezeilde wedstrijden uit te slui ten. Er zal dit jaar dus geen kampioen In de 12 m2 Sharpies worden aangewezen. Na drie wedstrijden telt de handbal- overgangsklasse nog slechts twee dames teams zonder verliespunten, namelijk; Verburch. dat Athleta de eerste nederlaag toebracht (4-2), en het Haarlemse De Blin kert. Zondag zullen de rivalen elkaar in het Noordersportpark in Haarlem ontmoe ten. In het duel met het Hengelose Olympia nam De Blinkert vanaf de afworp door Noortje Bos de leiding. Martie Bloem bracht later de voorsprong op 2-0, maar beide doelpunten vormden, de zwakke start van de gastvrouwen in aanmerking genomen, slechts een matig resultaat. Na de rust bracht Noortje Bos van 2-1 de score op 3-1, maar de spanning keerde weer toen Olympia de achterstand redu ceerde tot 3-2. Pas in de laatste seconde bracht Ria Samson De Blinkert buiten be reik van Olympia, 4-2. De Rapiditas-defensie treft geen blaam, doch de Haarlemse voorwaartsen hebben in het duel met het Utrechtse UD weinig goeds gepresteerd. De combinaties waren slecht en het schieten niet veel beter. UD zag kans tot 5-1 uit te lopen. Wel bracht Rap. de achterstand - voor rust terug tot De handbalcompetitie 5-3 en werd na de hervatting de" achter stand zelfs ingelopen tot 5-4, maar be paald in gevaar kwam de Utrechtse zege niet: 7-4. Doelman De Groot en Adrichem haalden rijkelijk een voldoende. Voor een goede verrassing zorgde de herenploeg van Concordia door in Hilver sum HHC zijn eerste nederlaag toe te brengen. Na 30 minuten leidde HHC met 6-5, maar direct na de thee sloegen de Haarlemmers, vooral door toedoen van de schotvaardige Bert Selier, hun slag. Zij stelden HHC voor een 9-6 achterstand, die de Hilversummers niet meer konden weg werken. Eindresultaat 12-10 voor Concor dia. Ook de damesploeg van de Concordia- nen heeft zich uitstekend geweerd, al moesten de roodwitten tegen het sterke VZV met een 6-3 nederlaag genoegen ne men. Tot de pauze hield Concordia de score in evenwicht (1-1), doch toen VZV met goede combinaties en voortreffelijke schoten het Haarlemse heiligdom belaag de, moesten de Concordianen na 2-2 de strijd gewonnen geven, vooral ook omdat de Haarlemse aanval meer dan eens paal en lat op haar weg tegenkwam. De heren van De Blinkert speelden met de UD-reserves een aantrekkelijke strijd, waarin De Blinkert met ruime en snelle aanvallen net iets meer bereikte dan UD en na een aanvankelijke 1-0 achterstand steeds een paar doelpunten voor kon blij ven. De Blinkert speelde zonder uitblin kers. UD 2 had in zijn doelman een voor treffelijke kracht. Scoreverloop: 0-1, 3-1, 3-3, 5-3, 7-4 (rust), 7-6, 9-6, 9-7, 10-7, 11-8 en 12-10. De strijd tussen Lijnden en Zandvoort- meeuwen is 10 minuten voor het einde gestaakt. De gemoederen waren dusdanig verhit dat de overigens goed leidende scheidsrechter het niet meer verantwoord achtte verder te spelen. Voor rust nam Zandvoortmeeuwen, steunend op een hech te defensie, een 5-1 voorsprong. Na de pauze gingen de gastheren over op man verdediging, dat veroorzaakte enige wrij ving, maar had goede resultaten want de Meeuwen moesten hun voorsprong volko men prijsgeven (6-6). Toch slaagde Zand voortmeeuwen er andermaal in om een voorsprong te nemen (8-6). Bij deze stand met nog ongeveer 10 minuten te spelen werd een van de Lijn den-spelers door de Zandvoortse achter hoede „gemangeld" en terecht kreeg Zandvoortmeeuwen een strafworp tegen. Toen de overigens fors gebouwde Lijnden speler na de afgeslagen aanval weer naar het middenveld wilde terugkeren, struikel de hij over de benen van Ernst v. d. Bos. Of hierbij opzet in het spel was moe ten wij in het midden laten, maar voor de betrokken Lijnden-speler was het te veel. Hij sprong de niets vermoedende v. d. Bos op de rug en gaf hem een drietal klappen. Er ontstond een groot tumult, waarme de ook de Lijnden-aanhang zich bemoeide. De arbiter nam geen risico, staakte het treffen en schoof de zaak toe aan de straf commissie. De Amerikaan Masten Gregory heeft zaterdag de Grote prijs van Canada voor formule 1-wagens, niet tellend voor de wereldtitel, met groots machtsvertoon ge wonnen. Zijn Lotus leidde van start tot finish. Gregory had voor de 402,33 km 2 uur 46 min. 28,3 sec nodig, wat neer komt op een gemiddelde van 153,64 km per uur. De tweede plaats was voor de jeugdige Mexicaan Pedro Rodriguez, wiens Ferra ri ruim anderhalve minuut na de win naar werd afgevlagd. Als starter fun geerde de Britse crack Stirling Moss, die in het voorjaar door een ernstig ongeluk op de Goodwood-baan voor lange tijd werd uitgeschakeld. Hockey De herenlandenwedstrijd hockey Neder land-Frankrijk, die in Eindhoven zou wor den gespeeld, wordt op dezelfde datum 4 november in het Wagenerstadion in Amstelveen gehouden. Het interlandprogramma van de Neder landse herenhockeyploeg is uitgebreid met een wedstrijd tegen Schotland, die op 23 maart in Glasgow zal worden gespeeld. Advertentie DE BACK, Botermarkt, Haarlem GROENEVELD, Oranjestraat, Haarlem DE JAGER, Zomervaart, Haarlem BUTTER, Timorstraat, Haarlem (N.) KONING, Belgiëlaan. (Schalkwijk), Haarlem KNEIJNSBERG, Binnenweg, H'stede In de hockeycompetitie berust de leiding sedert zondag bij Amsterdam, dat in Bloe- mendaal met 1-2 zegevierde over BMHC, en nu zeven punten heeft. Topclub Laren verloor in Bilthoven met 4-1 van SCHC, waardoor beide ploegen op zes punten kwamen-bleven, evenals HDM, de Haagse ploeg die in Delft een punt aan de stu denten moest laten. Voor de Delftenaren was dit het eerste winstpunt en omdat HGC op de Roggewoning met 0-1 van Hil versum verloor staat HGC met nul punten onderaan. Leiden en Kampong verdeelden de punten in een wedstrijd zonder doel punten. Een voor een talrijk publiek op Ael bertsberg beter spelend Amsterdam won verdiend van gastheer BMHC. Na twintig minuten spelen opende rechtsbinnen Nico Spits de score, toen hij bij een eerst af geslagen korte hoekslag midden in de cir kei de bal op zijn stick kreeg en onhoud baar inschoot. Dit werd tevens de ruststand, hoewel de ze in het voordeel van BMHC had kunnen zijn als aanvoerder Berkman twee opge legde kansen had benut. Nu gingen zijn schoten over en naast het doel. In de tweede helft bleef het een open wedstrijd met levendig, goed en sportief spel, waar bij halverwege deze speelhelft Amsterdam de voorsprong vergrootte door midden voor Frans Spits, die er na een solorush 0-2 van maakte. Het was aan de zeer goed spelende Honnebier te danken, dat Amsterdam niet verder uitliep. In het laatste kwartier was BMHC in de aanval en een der vele hoekslagen had succes toen Berkman een van de Amsterdamse doelverdediger terugkomende bal kon in schieten (1—2). De stand is: Amsterdam HDM SCHC Laren Hilversum Kampong BMHC Leiden D S H C HGC 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 3 2 3 3 2 1 1 0 0 0 0 0 1 1 2 1 2 1 3 4 7 6 6 6 4 4 3 3 1 0 7— 2 5— 3 13— 4 13—10 7— 6 5— 4 4— 7 5— 8 2—11 2—10 Bovenaan de ranglijst van de westelijke Jan Wagenaar met de dertienjarige bruine hengst Quicksilver S. eerste klasse dames geven de beide Bloe- mendaalse clubs BDHC en HBS de toon aan. De beide ploegen leiden met vier pun ten uit twee gespeelde en gewonnen wed strijden. HBS had weinig moeite weer met 0-2 te winnen, dit keer van rode lantaarn draagster Gooi. BDHC heeft een veel moei lijker strijd om de beide punten gehad. Pas in de laatste minuut van de ontmoe ting, die in het Heemsteedse sportpark te gen Alliance werd gespeeld, konden de meisjes van BDHC de overwinning en de punten veilig stellen. Kieviten uit Wasse naar blijft met drie punten de tegenspeel ster van de beide Bloemendaalse elftallen. In deze afdeling zijn nog twee elftallen met nul punten uit de twee gespeelde wedstrijden. Dat zijn Be Fair en Gooi. Amsterdam boekte een, Alliance en RBC elk twee punten in deze competitie. HBS vertoonde tegen Gooi sterker spel dan de thuisclub deed. De zege was ver diend. Deze werd bereikt omstreeks de rust. Tien minuten voor rust scoorde mid denvoor Martie Hofman, vijf minuten na rust maakten de Bloemendaalse meisjes er een doelpunt bij. Wie dat deed, weet niemand, want uit een doelworsteling, waaraan zeven HBS-speelsters deelnamen, raakte de bal plotseling achter de Gooise doelverdedigster. Voor de dames van Alliance was het sneu, dat BDHC op het laatste ogenblik de punten weghaalde. Gebullied werd er na dit doelpunt niet meer. De wedstrijd was spannend, maar stond niet op hoog peil. Ook Alliance-heren verloor op het laats te ogenblik de thuiswedstrijd tegen de re serves van SCHC. De gasten maakten het winnende doelpunt in de laatste minuut. SCHC nam in de eerste helft al kort na de aanvang de leiding. Twee tegenpunten van de thuisclub werden afgekeurd. Het derde niet afgekeurde doelpunt maak te Alliance tien minuten na de rust en dit bracht partijen op gelijke voet. In de laatste minuut nam SCHC opnieuw de lei ding. In de afdeling B van de overgangs klasse verloor BMHC II de uitwedstrijd te gen Amersfoort met 1-0. Boksen De Argentijnse zwaargewichtbokser Ale jandro Lavorante verloor vrijdagavond in Los Angelos voor de derde achtereenvol gende maal door knock-out, deze keer door de vrijwel onbekende Amerikaan Jonny Riggins. Hij werd bewusteloos uit de ring gedragen en onmiddellijk naar een zieken huis vervoerd. Er bestaat volgens de dok toren geen direct levensgevaar. Lavorante werd op 30 maart van dit jaar door Archie Moore en op 30 juli door Cas- sius Clay k.o. geslagen. Na de derde neder laag heeft zijn manager Pinky George aan de Amerikaanse bokscommissie ge vraagd de licentie van de Argentijn in te trekken. De algemene vergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Hockeybond heeft zaterdagmiddag in Amsterdam een nieu we voorzitter gekozen, mr. H. E. A. M. van Zinnicq Bergmann. Hij werd met al gemene stemmen de opvolger van de scheidende voorzitter drs. W. F. Wester- mann, die tot erelid van de Hockeybond werd benoemd. Alle overige bestuursle den werden herkozen. Er vonden alleen enkele functiewisse lingen plaats. Secretaris mr. C. M. Vlie- genthart werd nu vice-voorzitter en pen ningmeester. Zijn vroegere ambt zal in het vervolg worden waargenomen door mr. H. van der Heide. Om de openge vallen plaats door het aftreden van drs. Westermann aan te vullen werd gekozen de heer C. van der Haagen uit Heem stede. Tijdens de vergadering werd door het bestuur medegedeeld, dat het contract met trainer Rex Norris per 1 januari 1963 verlengd zal worden. In verband met een vraag over de eventuele toestemming voor het spelen op half-verharde velden bleek dat het bondsbestuur niet het voor nemen heeft in de naaste toekomst de toestemming hiertoe te verlenen. Ook in internationaal verband bestaat grote hui vering om deze velden officieel goed te keuren. Het voorlopig Nederlands hockeyelftal zal als voorbereiding voor de interland te gen Frankrijk, die zondag 4 november in Amstelveen wordt gespeeld, enkele oefen wedstrijden spelen. Zondag 30 september speelt de ploeg in Bloemendaal tegen de Travellers, een Britse combinatie. Zater dag 6 oktober zal op Klein Zwitserland in Den Haag het militaire elftal als sparring- partner optreden, een week later ontmoe ten de oranjekandidaten in Amersfoort het elftal van de Batavieren en voor zaterdag 20 oktober staat een wedstrijd tegen Laren op het programma. (Vóór de ontmoeting met de Travellers, zondag in Bloemepdaal, is het elftal als volgt: Veentjer (HDM); Leemhuis (SCHC) en Van Gooswilligen (SCHC); Fokker (La ren), Fiolet (HDM) en Herbers (SCHC); Van Rooyen (Hilversum), 't Hooft (Hilversum), De Keyzer (Breda), Voigt (Amsterdam) en Van Vroonhoven (SCHC). Het Nederlandse militaire elftal voor 6 oktober bestaat uit: Brederode (HHIJC); Both (SCHC) en Lim (Togo); Fokker (La ren). Overdijkink (SCHC) en Van Rossem (HHIJC); Coster van Voorhout (Amster dam), Beek (DSHC), Doodeheefver (BMHC) Koekebakker (Leiden) en Heemskerk van Beest (Amsterdam). Reserves: Boks (Am sterdam), Heijdeman (BMHC) en R. van Erveh Dorens (Be Fair). Het sterke Tsjechische team is winnaar geworden van de internationale trophy, de hoofdprijs van de 37e internationale mó torzesdaagse die deze week met Garmisch Partenkirchen als centrale startplaats is gehouden. Als enige bleef de Tsjechische ploeg strafpuntloos. De zilveren vaas was, voor het eerst sinds 1928, voor West-Duits- land. Het b-team van de Duitsers had het lang niet gemakkelijk de eerste plaats te verdedigen, omdat behalve Duitsland nog een vijftalploegen met een blanco straf- puntenregister aan de laatste dag van de zesdaagse begonnen. Dank zij een hoger aantal winstpunten, veroverd in de klasse mentsproeven, ging de zilveren vaas naar Duitsland b. De 13-jarige bruine hengst Quicksilver S, de senior van de zeven dravers aan de startlijn, heeft zondagmiddag met Jan Wagenaar jr. op de sulkey op Duindigt het kampioenschap van Nederland gewon nen. Reeds eerder won Quicksilver S dit seizoen het nationale kampioenschap voor Nederlandse paarden, de Grote Prijs van Nederland en de Gouden Zweep. Ook het Nederlandse kampioenschap voor amatrices, verreden in vier drave rijen, werd zondagmiddag op Duindigt be slist. Mej. Mary France uit Zeist, die in het klassement reeds de leiding had, zegevierde met Taky Erebus en werd daarmee onbetwistbaar kampioene. De tweede plaats in het kampioenschap was voor mevrouw P. J. Kooijmana-Wagenaar, die zich zondagmiddag met Wilster S ech ter niet onder de eerste drie kon scharen. Quicksilver S, gestart als de grote favo riet, heeft het in hem gestelde vertrouwen niet beschaamd. Bijna van start tot finish heeft hij de leiding in de 2.500 meter lan ge draverij gehad. De grootste dreiging school eigenlijk in het protest dat Jan van Dooyeweerd, die Marseille naar de twee de plaats leidde, na afloop indiende en waarin hij naar voren bracht, dat Jan Wagenaar Jr. (met startnummer 7) op hinderlijke wijze na de start zijn positie aan de kop zou hebben veroverd. Het protest werd verworpen en daarmee kon den Quicksilver S en zijn berijder in de bloemetjes worden gezet. Reeds dadelijk na de start viel Visuil S in de fouten en kort daarop overkwam dit ook Jour de Java. Toen na de eerste bocht de posities duidelijk waren, bleken in deze volgorde op kop te liggen: 1. Quick silver S, 2. Mitchouka, 3. Tabor, 4. Mar seille. In de eerste ronde slaagde alleen de zes jarige voshengst Marseille erin zijn posi tie te verbeteren, ten koste van Tabor. Onveranderd bleef het veld, tot in de laatste bocht Marseille zijn aanval inzet te en daarbij Jour de Java meekreeg. Mitchouka moest zwichten voor dit ge weld, maar Quicksilver S was onaantastbaar en zegevierde in grote stijl. Marseille bleef Jour de Java voor en finishte als tweede. Op de vierde plaats eindige Mit chouka. De kilometertijd van Quicksilver S was 1.21. De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen en rennen op Duindigt luidden: Priolaprijs (2040 m.): 1. Axel Hollandia 1.27.-; 2. Attila: 2. Ascure Winn. ƒ3.00; pi. 1.60. 2.60, 2.10; kopp, in.30: cov. 12.50. Double Six M-pr()s (2000 m.): 1. Zita H 1.25.6; 2. Zenithy Hollgnriia. 3. Zilo. Winn. 2.40; pl. 1.40, 1.90, 1.90; kopp. 4.40; cov. 5.90. Kampioenschap van Nederland (2500 m.): 1 Quicksilver S 1.21.-; 2. Marseille: 3. Jour de Java Winn. 1.80: pl. 1.50. 2.10: kopp. 5.40; cov. 4.10 Grote Z Y X-prijs (2500 m.): 1. Xon Messidor 1.24.8; 2. zippora; 3. Ylite Rose. Winn. (2.50: pi. 1.90, 1.60, 4.60; kopp. 8.80; COV. 5.30. Amatrice-kampioenschap (finale) (2100 m.): 1. Taky Erebus 1.23.7; 2. Wanda van Gonny; 3 Sja- kie Scott. Winn. ƒ2.10; pl. 1.40, 2.60; kopp 8.00; cov. 5.10. Theo MessidorprUs (1500 m.): 1. Brave Mac 1.30.7; 2. Baronet: 3. Bertha P. Winn. (4.80; pl. 2.00, 1.60, 1.40; kopp. 10.00; cov. 5.20 Hairos n-prijs (2120 m.): 1. Astyanax 1.27.-; 2. Zita Belwin; 3. X Lady Hollandia. Winn. 1.70: pl. 1.40. 1.90, 2.90: kopp. 3.10: COV. 4.30. SolferinoprUs (1800 m.) :1. Solita 1.59.6; 2. Agram; 3. Willibald. Winn. 6.10; pl. 2.30, 1.80; kopp. 8 00. cov. 3.80. Goudendroom (1350 m.): 1. Meriroka 1.26.2; 2. Susie Darlin'; 3. Electrified. Winn. 6.60: pl. 1.60. 1.30, 1.20; kopp. 15.80: cov 4.40. Cesarewitchpriis (3600 m.): 1. Peter Pan 4.06.4; 2 Karmystou: 3 Eratosthenes. Winn 1.40 (stal); pl. 1.10. 1.20: kopp. 3.60: cov. 3.50. Totallsator-omzet: 188.690. De Nederlandse teams werden respec tievelijk als negende en elfde geklasseerd. Al had Nederland dan dit maal geen kans op de felbegeerde vaas, de 37e zesdaagse leverde wel een viertal gtiuden medailles op. De a-rijders Simon Schram, Frits Sel ling en Jan van Dobben, alsmede Hein van Olst van Nederland b, hielden ook op deze laatste dag hun lijsten schoon. Arie Vrolijk (4 strafpunten), Henk Wendelgelst (2), Sjo Gerardu (9) en Henri Zijdemans (ca. 20) waren goed voor het zilver en Willy van Ommeren, die de rit regle mentair heeft uitgereden doch vele straf punten opliep, is zondag met een bronzen medaille de terugreis naar Limburg be gonnen. De laatste dag hebben de rijders het, mede dank zij het bijzonder goede weer, vrij gemakkelijk gehad. In de vroege och tend moest een 130 km lange route wor den gereden, die alle Nederlandse rijders zonder een strafpunt op te lopen volbrach ten. Even zag het er heel somber uit voor Frits Selling. Hij scheen kansloos, toen de ketting van zijn Greeves brak. In minder dan geen tijd repareerde de bekwame Am sterdammer het mankement en nog juist op tijd bereikte hij de finish-controle in Ettal. In de snelheidsproef, die volgde, zorg den Selling en teamgenoot Simon Schram voor vuurwerk. Zij reden in de vierde se rie. Selling had een erg slechte start, doch kwam in dp tweede ronde door als vierde, achter twee Finnen en Simon Schram. De officials aan de kant konden „seinen" wat ze wilden, het Nederlandse duo was te zeer geboeid door het gevecht. Een ronde la ter was het met de beide Skandinaviërs gebeurd. Vrijwel tegelijk gingen Schram en Selling over de finishlijn. De eindstanden in de competities om de international traphy en de zilveren vaas luiden: international trophy: 1. Tsjecho- slowakije 0 strafpunten; 2. Groot-Brittan- më 104; 3. Rusland 140; 4. Polen 432; 5. Italië 447. Zilveren vaas: 1. West-Duits- land b 0 strafpunten; 2. Groot-Brittannië b 3-. Jsieclloslowakije b 0; 4. Groot-Brit tannië a 0; 5. Tsjechoslowakije a 0; 6. Ita lië a 0; 7. Rusland 39; 8. Oostenrijk 87; 9. Nederland b 208; 10. Italië b 300; 11 Nederland a 400; 12. Zweden 400. In to taal namen er achttien vaas-teams deel aan de zesdaagse.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12