Mr Burger Commandeur in de orde van Oranje Nassau Tekst nieuwe bijbelvertaling niet in strijd met Gods woord AGE AUTONIEUWS en GAPERS! F0RDSH0WR00M Houtplein 24 Haarlem K?^T?Dampo Polle Pm Heer protesteert tegen annexatieplan van Maastricht Pastoor en dominee ruilden van kansel Duitse politieman ook in vakantie actief Minister Zijlstra sprak met president Kennedy Voetbalclub blijft op veel besproken terrein spelen Onschuldigen gepakt voor roofoverval Prof. Vondeling bedankt als statenlid Meer zon I MAANDAG 24 SEPTEMBER 1962 Vertrouwen Misverstand SYNODE CHR. GEREFORMEERDE KERKEN: Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Automobilist zaait paniek langs Stieltjeskanaal Unieke tentoonstelling vanaf 21 september t/m 27 september in de o.a. de geheel nieuwe en bijzonder handige CONSUL CORTINA en de nieuwe wagens van stijlklasse ZEPHYR „4", „6" en ZODIAC Publicatie van de n.v. HAGAM - HEEMSTEDE, official Engelse dealer producten, Zandvoortselaan 4 - 6, TEL. 38825 Door kolendamp overleden -""-uU 2. Slokop verschijnt boven aan de trap, helemaal onder de olie en Polle zegt: „Tsjonge, als de machine evenveel olie heeft gekregen als jijzelf, dan zal ons schip als de wind vooruit vliegen!" De Mary vaart weer verder en hoe..11 Ze vliegen vooruit.,Ha!", zeggen ze tegen elkaar, „Slokop is geweldig. ...Ja, ja, olie is een goed iets, vooral voor machines!!" „Jongens toch!! roept Polle. „Onze Alary vaart als de wind vooruit, wij staan maar te praten en er staat niemand aan het stuur..11" WERKRAPPORTEN ïo Mr. J. A. W. Burger, die met ingang van het nieuwe zittingsjaar is afgetreden als voorzitter van de Tweede-Kamer fractie van de Partij van de Arbeid, is wegens zijn grote verdiensten voor land en volk benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Tijdens een openbare vergadering van de partijraad van de P.v.d.A. in Krasna- polskv te Amsterdam heeft de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, mr. Burger een man genoemd met moed en doorzettingsvermogen, zo wel geestelijk als lichamelijk. Volgens de minister had mr. Burger de moed om zijn overtuiging uit te dragen ook wanneer hij wist dat zij niet populair was. Spreker herinnerde in dit verband onder meer aan het later juist gebleken standpunt van de toenmalige minister Burger (1944) dat het bij de zuivering niet ging om mensen, die fouten hebben ge maakt, maar om lieden, die fout zijn ge weest. „In de Kamer heb ik ervaren", zo ver volgde mr. Toxopeus, „dat bij alle verschil van inzicht, bij de felheid waarmee hij kon discussiëren, mr. Burger toch altijd de zaken en de personen heeft geschei den." Hij zei bewondering te hebben voor de bekwaamheden van de heer Burger als politicus. In dit verband noemde hij zijn bemoeienissen bij vaak heel moeilijke ka binetsformaties, waarbij hij een grote tact en politiek inzicht demonstreerde. Toespraken werden ook nog gehouden door de heren M. J. van Poelje („Wij heb ben in Zeeland altijd vertrouwen gehad in onze lijsttrekker"), Joh. Willems namens de P.v.d.A. Tweede kamerfractie („In het lied van schijn en wezen heeft mr. Bur ger altijd de schijn aan anderen overgela ten en zich tot het wezen bepaald" en „hij had een bewonderenswaardige moed, doorzettingsvermogen en visie, helaas mis te hij de laatste tijd de tegenspelers van formaat"), drs. Roemers namens het N.V.V. („Wij hebben waardering voor mr. Burger wegens zijn juiste inzicht in de be tekenis van de werknemersvakbeweging, en voor het feit dat hij de politiek zag om iets concreets te bereiken"), professor dr. A. Vondeling („Het streven om de parlementaire democratie zo gaaf moge lijk te maken, spruitte uit zijn handelen voort, in deze geest zal ik de fractie ver der leiden"), en J. G. Suurhoff („Er was niet altijd eensgezindheid in de fractie, maar wij volgden toch zijn mening omdat hij het prestige genoot van altijd het juis te te zien"). In zijn met geestige opmerkingen en anecdotes doorspekte afscheidsspeech wil de mr. Burger eerst „een misverstand" wegnemen: de door velen, en ook onlangs nog door het C.H.U.-Kamerlid Mellema verkondigde mening, dat hij als fractie leider zou zijn „weggeschreven". Mr. Bur ger zei dat het beslist niet zijn bedoeling is de politiek vaarwel te zeggen. „Daar waar politiek gemaakt wordt, denk ik niet te zullen ontbreken". Waanzinnig vond hij het dat een politicus vertrekt vanwege critiek van een buitenstaander. Naar aanleiding van de recente klacht van de Kamervoorzitter dr. Kortenhorst over de uittocht van prominente politici. zei mr. Burger, dat hü 't met deze opmer kingen volledig eens is. Het parlementa risme wordt naar zijn mening bevorderd als de ministers uit het parlement komen en er in terugkeren als ze zijn afgetreden. Hij voelde wel voor een regeling, dat de vergoeding voor het Kamerlidmaat schap niet meer in aftrek wordt gebracht op het ministeriële wachtgeld. Ook pleitte hij voor extra toelage voor de voorzit ters van de grote fracties. Hij zag de oorzaken van een verminder de belangstelling voor het Kamerlidmaat schap in de eerste plaats bij de politieke partijen, die ministers aanwijzen die het omgekeerde doen van wat zij beloofd hebben. Als tweede oorzaak van de verminderde belangstelling voor het Kamerlidmaat schap noemde hij de politieke berichtge ving. Er mankeert zijns inziens daaraan het nodige. Een sprekend voorbeeld noemde mr. Burger een artikel in het Al gemeen Handelsblad, waarin is verkon digd dat de V.V.D. drs. Korthals niet als lijstaanvoerder kan gebruiken als hij de zender Veronica het zwijgen oplegt. De gemeente Heer, die tuinduizend zie len telt heeft zaterdagmiddag op specta culaire wijze geprotesteerd tegen de an nexatieplannen van Maastricht. De leden van 31 plaatselijke verenigingen trokken in optocht en met harmoniemuziek door de straten van het plaatsje. Spandoeken met strijdleuzen als „Annexatie alleen over ons lijk", „Deze generatie geen an nexatie," en „Heer, bescherm Heer tegen Maastricht", werden meegedragen. Op het gemeentehuis bood het anti-annexatie- comité aan de burgemeester een verzoek schrift aan, waarin met aandrang werd gepleit voor de zelfstandigheid van de ge meente. Eén winstpunt kon men op deze middag in ieder geval reeds boeken. Voor het eerst in hun meer dan 60- a 70-jarig bestaan speelden de beide plaatselijke har monieën eensgezind en gezamenlijk een speciaal voor deze gelegenheid gecompo neerd strijdlied. Advertentie Uit raam. De zesjarige jongen M. A. Renalda is uit het raam van de ouderlijke woning op het Kanaleneiland in Utrecht gevallen en twaalf meter lager terecht ge komen op de betonnen luifel van een win kelgalerij. Hij is in zorgwekkende toestand naar het academisch ziekenhuis gebracht. Met 33 tegen 15 stemmen heeft de syno de van de christelijk gereformeerde ker ken te Santpoort vrijdag de conclusies aanvaard van een meerderheidsrapport, behelzende dtt niet gebleken is dat de tekst van de nieuwe vertaling van de Bij bel in strijd is met de heilige schrift als woord van God. Niettemin raadt de syno de, met het oog op de huidige situatie, aan in de eredienst de statenvertaling te ge bruiken. De synode verenigde zich voorts op een na met de zienswijze van de com missie inzake het werelddiaconaat en de hulp aan de onderontwikkelde gebieden, dat het niet op de weg van de kerken ligt los van de prediking aan deze gebie den of aan volken in nood hulp te ver lenen. De kerken werd geadviseerd om bij aanvragen om hulp zich van advies te verzekeren van deputaten voor de zen ding of bijzondere noden. Hier ligt naar het oordeel van de synode en de commis sie een taak voor charitatieve lichamen. De synode handhaafde voorts haar in 1912 genomen beslissing dat een door een vrouw bediende doop onwettig is. Deputa ten zullen drie leden aanwijzen voor het bestuur van de stichtingsraad voor gere formeerd sociale arbeid met machtiging aan de kerken jaarlijks een diaconale bij drage voor dit werk te vragen. Deputaten zullen desgevraagd de kerkeraden van voorlichting dienen bij eventuele moeilijk heden in de kerken als gevolg van struc turele veranderingen in de plaatselijke toestanden. Ook zullen deputaten de ker kerden instrueren orn op de juiste plaats invloed aan te wenden om niet noodza kelijke zondagsarbeid te voorkomen. Minderheidsvoorstel De synode zal opnieuw deputaten be noemen om de voortgang van het werk van de nieuwe vertaling bij eventuele re visie te onderzoeken, zo mogelijk in sa menwerking met andere kerken van de gereformeerde belijdenis, en het resultaat aan de volgende synode rapporteren. Het c Grote Kerk, dinsdag 20-21 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 19 en 21.15 u.: „Ma dame Sans Gêne", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „Het verborgen leven van Walter Mitty", 14 j. Lido, 14 19 en 21.15 u.: „Cartouche", 14 j. Luxor, gesloten. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Fanny", 14 j. Dinsdag 20.15 u.: „Twee parels van Insu- linde" a.l. (Met explicatie). Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De in specteur", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De bestor ming van de Alamo", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De humo rist", 14 j. Monopole (Zandvoort) 20 u.: „Alle zon den dezer aarde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): Frans Halstentoonstelling. 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 en 20.30-22.30 u. Tot en met 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum; 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van Herman Willemse. Tot 6 oktober. Da gelijks van 9-17 u. en tijdens klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand septem ber expositie van grafiek van A. J. Veld hoen. Dagelijks klasiek grammofoonpla- tenconcert van 21-22 u.: Oud-Spaanse Ka mermuziek. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen, Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne met zang door Cobi Schreyer en optreden poppentheater Baartmans. Vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 1 u. Overige dagen gesloten. Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret. Stadsschouwburg: dinsdag 20 u.: „De Plankeniers" met „Met eervol ontslag" (t.b.v. Het Sterhuis). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 september). MAANDAG 24 SEPTEMBER City, 20 u.: „La belle Americaine". Rex, 20 u.: „Carthago in vlammen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 25 SEPTEMBER City, 20 u.: „La belle Americaine". Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder maandag. MAANDAG 24 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een ondeugend vrouwtje". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „La belle Americaine". W.B. Theater, 20 u.: „Indianen van de Slangenrivier". DINSDAG 25 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mag ik me voorstellen, mijn naam is.... Cox". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „La belle Americaine". W.B. Theater: Geen voorstelling. MAANDAG 24 SEPTEMBER Marquette-theater: Geen voorstelling. DINSDAG 25 SEPTEMBER Marquette-theater, 20 u.: „Venus der piraten". minderheidsvoorstel, dat de synode ver wierp, wilde de uitspraak dat de nieuwe vertaling niet zonder meer vrij in gebruik bij de eredienst kan worden gegeven, me de met het oog op de gecompliceerde me ningen in de christelijk gereformeerde kerken, die dreigen het kerkelijk leven te verstoren. Daarom wilde de minderheid deputaten benoemd zien, die alsnog een vergelijkend onderzoek zullen instellen naar de zuivere vertaling, zo moge lijk in samenwerking met de andere kerken van gereformeerde belijdenis. Voorts wenste de minderheid dat de nieu we vertaling voor iedere predikant een voorwerp van nauwkeurig vergelijkend on derzoek op de studeerkamer behoort te zijn. Ds. C. Smits uit Sliedrecht verzocht om aantekening in de acta der synode dat naar zijn gevoelens de gevolgen van deze beslissing voor rekening van de synode zijn. Ten slotte werd van gedachten gewisseld over een instructie van de particuliere sy node van het noorden om het restant van de jubileumgave die in 1934 werd inge zameld bij de viering van het eeuwfeest der afscheiding, ter beschikking te stellen van het curatorium van de theologische hogeschool. Het gaat hier om een bedrag van ruim 56.000. De Synode besloot aan dit verzoek te voldoen. Dinsdagmorgen komt de synode weer bijeen. Op de straatweg langs het Stieltjeska naal tussen Nieuw-Amsterdam en Coevor- den heeft een automobilist uit Coevorden een bromfietser uit Nieuw-Amsterdam van achteren aangereden. De bromfietser sloeg over de kop en bleef liggen. Omwo nenden waarschuwden de politie, aange zien de auto was doorgereden. Enige hon derden meter verder veroorzaakte de auto mobilist een botsing met een melkauto. De botsing was zo hevig dat de personen auto over de kop vloog en in de berm te recht kwam. Twee jongelui, die op een bromfiets van uit de richting Coevorden kwamen zagen nog juist kans van de brommer af te springen. Hun bromfiets kwam terecht on der de over de kop vliegende personenauto en werd totaal platgedrukt. Beiden liepen lichte verwondingen op. De automobilist en zijn mede-inzittende werden uit de auto geslingerd. De mede- inzittende moest in ernstige toestand naar het ziekenhuis in Coevorden worden over gebracht. De bestuurder vluchtte direct na het ongeval. De rijkspolitie van Dalen heeft hem na een één uur durende klop jacht kunnen inrekenen. In het kader van een actie „Twee hui zen voor één Heer", waarin rooms-ka- tholieken en hervormden in St.-Oedenrode en in Son en Breugel streven naar een be tere verstandhouding, hebben bouwpastoor A. Klessens en dominee J. de Pater een gezamenlijke kanselboodschap voorgele zen. Deze werd vandaag in de katholieke kerk in St.-Oedenrode voorgelezen door de dominee en door de pastoor in de her vormde kerk in St.-Oedenrode en daarna in de hervormde kerkdienst in Son. In deze gemeenschappelijke boodschap werd gezegd: „Wij hebben gemeend dit stuk te moeten opstellen om hier en daar een misverstand weg te nemen. Pastoor en dominee zijn niet bij elkaar gekomen om theologische geschillen te bespreken, maar omdat zij elkander wensen te zien als broeders in de zielzorg en omdat zij hun parochie en kerkelijke gemeente zo graag zouden laten getuigen van de drang naar eenheid. Veel belangrijker dan wat ons scheidt, is datgene wat ons bindt. Door mede te werken aan eenheid in lief de tot elkander zullen theologische geschil len minstens hun scherpte verliezen. Een oud spreekwoord zegt „Vele wegen leiden naar Rome.'» Wij zouden dat moeten -ver anderen in een nieuw spreekwoord: „Vele wegen leiden naar Christus, maar elk van die wegen is geplaveid met liefde." Een in Amsterdam vakantie vierende Duitse politieman heeft zijn Amsterdamse collega's zondag een handje geholpen bij de opsporing van een in Vaals gestolen Duitse auto. De Duitse politieman wan delde met zijn gezin over het drukke Dam rak toen zijn aandacht werd getrokken door een paar jongelieden, die zich in zijn ogen verdacht ophielden bij een Duitse auto. De politieman-met-verlof verloochende zijn beroep niet en hield de jongens in de gaten. Toen zijn wantrouwen groeide, waar schuwde hij de vijfmaal acht alarmdienst, die even later wel de auto op het Dam rak aantrof, maar de knapen gevlogen vond. Later bleek, dat het voorgevoel van de Duitse politiefunctionaris juist was geweest, want de auto stond als gestolen gesignaleerd. 8081. Ik ga hem vragen, of hij ons helpt! zei Snup. Hij holde naar de boswachter. Meneer luister eens! zei hij haas tig. Die man daar heeft ons eten gestolen! Hij was bij ons tentje en heeft alles weg genomen en in die zak gestopt! Zo? zei de boswachter. Dat is niet zo mooi voor jullie. Wacht maar eens even, ik zal 'm helpen! En de boswachter liep met grote stap pen naar de dief. De minister van Financiën, prof. Zijl stra, die zich volgend jaar uit de politiek wil terugtrekken, heeft zondagochtend bij zijn terugkeer uit New York, waar hij de vergaderingen van het internationaal Mo netair Fonds en van de Wereldbank heeft bijgewoond, categorisch ontkend, dat hem in Washington een hoge functie bij dit fonds of bij de bank zou zijn aangeboden Donderdag hadden dr. M. W. Holtrop. president-directeur van de Nederlandsche Bank, die nog niet naar Nederland is te ruggekeerd, en de minister, samen met collega's uit nog negen andere landen in het Witte Huis aangezeten aan een lunch met president Kennedy. Prof. Zijlstra, had vrij diepgaand met hem over allerlei financiële aangelegenhe den, o.a. over de financiering van de Ame rikaanse begrotingstekorten, kunnen spre ken. In de vergadering van de Wereldbank was onder meer aan de orde gesteld de uit breiding van middelen van de International Development Association, die over een ka pitaal van een miljard dollar beschikte voor een periode van vijf jaar. Dit kapi taal is vrijwel verbruikt en medio-oktober 'SzWar "WAuVVilëld tibUig zijn,' V> deelde minister Zijlstra -piee. Daarover- is een re solutie aangenomen, waarin de opdracht wordt gegeven deze zaak nader te bestu deren. Prof. Zijlstra had gezegd, dat de ver deelsleutel voor ons land volstrekt onaan vaardbaar is. Ook pleitte hij voor een krachtige voortzetting van de multilatera le investeringsgaranties. Tot slot was op de vergadering van de Wereldbank het plan besproken voor de oprichting van een internationaal arbitra ge centrum, dat bemiddelend moet optre den tussen buitenlandse investeerders in een bepaald, meestal onderontwikkeld, land en de regering van dat land. In een andere vergadering, die van het Fonds, waren vele internationale montaire problemen besproken. De toestand op de valutamarkten en in het algemeen de in ternationale monetaire toestand sinds het einde van de tweede wereldoorlog is nog nooit zo rustig geweest als thans. Die rust op de valutamarkten is het grondmotief van de hele vergadering geweest. Ook de Amerikanen hebben er het volste ver trouwen in. Zij verwachten volgend jaar het einde van het tekort op hun betalings balans. Tot slot zei minister Zijlstra, dat de Amerikaanse minister van Financiën er thans blijk van heeft gegeven het grote belang in te zien van de financiering van tekorten op de Amerikaanse begroting „Voor de Amerikanen is het een ingrijpen de zaak. Men vindt daar dat de begroting moet sluiten. Een deficit wordt door het Amerikaanse publiek als een amorele zaak beschouwd." Advertentie De 75-jarige mevrouw F. Lentz uit Tuin dorp-Oostzaan is tengevolge van kolen dampvergiftiging om het leven gekomen. Haar 74-jarige echtgenoot is in bewuste loze toestand in het Wilhelminagasthuis opgenomen. In het Limburgse plaatsje Nieuwstadt is de rust weergekeerd. De plaatselijke voet balclub RIA mag de komende drie jaar weer normaal spelen op het veld van land bouwer J. Widdershoven. Deze laatste ont zegde RIA de toegang tot het terrein kort na de wethoudersverkiezing in het dorp. Volgens het 1600 inwoners tellende dorp was dit van landbouwer Widdershoven een rancunemaatregel, omdat raadslid Neiis- sen, ook bestuurslid van de vereniging, de landbouwer Widdershoven niet zou hebben gesteund bij zijn kandidaatsstelling tot wethouder. De heer Widdershoven heeft dit altijd ontkend. Volgens zijn zeggen kon hij het tegen betere financiële condities verpach ten aan een fruitkweker. De pacht, die de vereniging de komende drie jaar aan de landbouwer zal gaan betalen is verhoogd van 200.- tot 280.- Bovendien heeft de burgemeester van Nieuwstadt, de heer Hinsberg, die als bemiddelaar optrad, de beide partijen voorgesteld de hij de ge meenteraad zal verzoeken de voetbalclub jaarlijks een subsidie van 100.- te verle nen, om deze in de gelegenheid te stellen de jaarlijkse pacht aan de landbouwer nog maals te verhogen tot 400.-. Landbouwer en raadslid Widdershoven meent echter dat dit wel eens een mooie droom kan jplijven. Hij blijkt weinig ver trouwen te hebben in de dorpspolitiek van Nieuwstadt. De pro-voetballersgroep in de raad, die de meerderheid heeft, kon wel eens tegenstemmen, zo meent hij. De vijf jongemannen, die in de nacht van vrijdag op zaterdag door de Haagse politie waren aangehouden op verdenking de daders te zijn van de nachtelijke roof overval op een man van 66 jaar op het Buitenhof zijn zaterdagmiddag ruim twaalf uur na hun aanhouding, vrijgela ten. Onomstotelijk is komen vast te staan, dat zij met de roofoverval niets te ma ken hebben. Na de overval was de politie met twee getuigen terstond op onderzoek gegaan. Bij het kermisterrein aan het Malieveld werden vijf jongelieden gesignaleerd, waar van er twee, evenals de overvallers, een leren jack droegen. Op die aanwijzing heeft de politie hen aangehouden. De jon gens, zeventien tot twintig jaar oud, wa ren na het sluiten van de kermis wel ge- vijven de stad ingegaan, maar zij kon den aantonen niet op het Buitenhof te zijn geweest. Prof. dr. ir. A. Vondeling heeft bedankt als lid van de Provinciale Staten van Friesland nu hij in de Tweede Kamer mr. Burger zal opvolgen als fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid. Prof. Von deling was voorzitter van de P.v.d.A.-frac- tie. Als zodanig wordt hij opgevolgd door het' statenlid W. Harmsma, burgemeester van Opsterland. I .SIlTRdf 'ftr '-'P r".i Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in onze streken blijft onder in vloed van een hogedrukgebied waarvan het centrum boven Frankrijk is gelegen. Na het wegtrekken van de diepe depres sie bij IJsland in de richting van Spits bergen ondergaat het hogedrukgebied nu weer een uitbreiding over Duitsland. Het weer houdt daardoor een rustig karakter. De wolkenvelden in onze omgeving ne men langzaam in betekenis af. In de nacht zal bij opklaringen echter mist ontstaan, die in de loop van de ochtend op de mees te plaatsen weer verdwijnt, waarna later in vele delen van het land zonnige perio den zullen voorkomen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag- laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münehen Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. w 15 mist windst. 14 onbewolkt windst. 14 zwaar bew. wzw mist windst. geheel bew. wzw mist z mist z mist mist zwaar bew. mist regen zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. mist mist geheel bew. mist zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. regen regen onbewolkt geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt mist ono windst. windst. zw n windst. windst. windst. no nno no windst. no w windst. wzw wnw windst. windst. nw ozo zw n windst. o windst. windst. w 15 15 14 14 13 10 13 15 15 15 16 15 14 12 17 25 20 22 12 14 11 14 17 20 14 15 17 22 24 24 32 28 27 0 0 0 0,4 0 0 0 0 7 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0 4 0 11 0,3 0' 0 8 23 3 0 0 0 0 0 0 Dinsdag 25 september Zon op 6.29 uur, onder 18.34 uur. Maan op 2.37 ,uur, onder 17.41 uur. Maanstanden 28 sept. 20.40 uur nieuwe maan. Hoog en laag water In IJmuiden Maandag 24 september Hoog water 0.32 en 13.13 uur. Laag water 8.23 en 20.50 uur. Dinsdag 25 september Hoog water 1.40 en 14.10 uur. Laag water 9.33 en 21.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2