TYPEN STENO I inst PONT Waarom u zo krachtig rijdt op Caltex benzine: Methyl voorkomt „cilinder-ondervoeding!" PLATINUM. METMETHYL Garage GIESBERTS, dealer Wartburg Automobielen KEUR CORA MOORE's Offenberq Avond-Naailessen Havenberichten C'AWiEX In de vishal en op zee THUIS RADIO- en T.V.- REPARATIE TELER AM A DUITS I MIDDENST. ATTENTIE!! ENGELS NEDERL. DUITS FRANS STENO SPAANS tKBÊBBM school R.K. Vormschool „SI. Adalbert" AAMBEIEN 7 MAANDAG 24 SEPTEMBER 1962 Kerkelijk nieuws Klein meisje gewond LUIDSPREKERS AAMBEIEN; en u begrijpt waarom zo velen van CORA houden. Aanvoer van maandag Vanmorgen voerden 115 vaartuigen de volgende hoeveelheid vis in IJmuiden aan: I.210 kisten schelvis, 820 wijting, 240 kabel jauw en gul, 5.200 haring, 860 makreel, 2.960 schol, 170 tarbot, 380 diversen, 980 stuks kabeljauw en 62.000 kilogram tong. Pryzen van maandag In guldens, per kilogram: zalm 76, heilbot 3,40, tarbot 3,603,20, grote tong 65,60, grootmiddel tong 3,803,60, klein- middel tong 3,10—2,80, tong I 3—2,80, tong II 2,30—2. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 170 136, middel kabeljauw 140128, koolvis 140, witte koolvis 164. Per 50 kilogram: grote gul 6054, middel gul 5146, kleine gul 3626, grote en grootmiddel schol 4941, zetschol en schol I 46—38, schol II 3626, schol III 19—8, wijting gestript 24—16, wijting dicht 12— II, schar 30—27, poon 40—27, bot 11—7,50, radio 15—10, grote schelvis 4840, groot- middel schelvis 4742, kleinmiddel schel vis 4945, schelvis I 6048, schelvis II 4621, tarbot 18298, tongschar 8672, haring 30—23, kleine haring 21,60—12,60, grote makreel 4238, overige makreel 30— 16, kleine rode poon 2614. Per 40 kilogram: krabbepoten 10, inkt vis 62. Regels kabeljauw: grote 132110, middel 64—48. Een door de KW 144 Comelis den Duik aangevoerde tonijn bracht 108 gulden op. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 200 kisten wijting, 50 gul en kabeljauw. 250 schol, 200 makreel, 3000 haring, 2.500 kantjes haring. Buiten de markt om werden nog 5.000 kisten haring door trawlers aangevoerd. Er worden ern stige pogingen gedaan deze vis zoveel mo gelijk op te ruimen, anders moeten er sche pen blijven liggen tot morgen. Voorts werd in Scheveningen vanmorgen 7.000 kilogram tong afgeslagen. Op zee Zaterdag hebben de schepen vrijwel niets gevangen. Vandaar dat de meeste na verscheidene pogingen een visje te ver schalken gingen thuisvaren met de lading van de hele week aan boord. Zaterdagavond om zeven uur, toen het al begon te schemeren, deed de VL 142 toch nog een trekje en kon aan de thuis- vaarders melden dat dat trekje van een uur 300 kisten haring had opgeleverd. Ook de schepen die zondag doorvisten hebben zo goed als niets gevangen. De Ma rian Ellen verstoomde gistermiddag enke le uren zonder dat er ook maar iets op de echometer te zien was. Ten einde raad zette men toch maar uit met het resul taat dat tijdens het halen de achterlijn brak. Dit leverde weer een groot tijdver lies op. Vooral koste het veel moeite om het bord aan boord te krijgen. Vanmorgen zochten de VL 131 Petronella en de SCH 27 Onderneming 2 gezamenlijk naar een goede stek. Zij meldden uit hun eerste trekjes een vangst van enkele kantjes haring. De VL 110 Michiel Jan, die aanvankelijk te kampen had met een onwillige motor (men klaarde de storing zelf), gaf later advies aan de Rijnmond KW 15, die een kapotte plotter had. Ook deze beide sche pen zochten naarstig naar een zwart wandje. Zij hadden de hele zee voor zich alleen, want vrijwel alle andere vissers vaartuigen liggen in Scheveningen en IJmuiden. Vanavond om ongeveer kwart over zes wordt de IJM 99 Egmont in IJmuiden verwacht met aan boord 2200 kisten vis, bestaande uit haring, makreel, schelvis en een prachtige partij kabel jauw. De haring is voor een groot gedeelte in gevroren. De Egmont heeft gevist aan de onderkant van de koraalbank. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Metri van Noordzee; Vale, Pepel, erts voor IJmuiden; Yew- dale, Swansea; Arbon, Antwerpen; Port Talbot, Rotterdam, ledig naar Zaandam; Vadnajokull, Calais; Elbe, Bremen; Tubo, Fowey; Blitar, Rot terdam; Willy, Plymouth, bijlegger IJmuiden; Jupiter, Gravesend; Rijnstroom, Londen; Myra, Londen; Clione, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Julia Mary, Londen; Saint Pierre, Le Havre; Eva, Kotka, cellulose voor Velsen: Mutuatie, Barry, schroot voor IJmuiden; Rijnkerk, Rotter dam; Gerd, Londen; Sylt, Hamburg; Alpha, New- haven, schroot voor IJmuiden; Sirius, Londen; Startpoint, Boston, ledig voor IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Herman Buisman van Par; Braunschweig, Antwerpen; Idanel, Norwich; Rose, jSwansea; Pollux, Ar- hangel, hout voor Zaandam; Neder-Ebro, Ant werpen; Juno, Mantyluoto; Hinde, Londen; Te- xelstroom, Hull; Kalev, Antwerpen, ledig voor IJmuiden; Elli Ahrens, Norwich; Denwick Head, Sunderland; Craftsman, Londen; Sonja D., Lon den; Amstelstroom, Leith; Averdijk, Bremen; Panda, Newport; Northgate, Swansea; Noord- wijk, Monrovia, erts voor IJmuiden; Amstelland, Hamburg; Lappland. Lulea, erts voor IJmuiden; Cormoat, Londen; Neth. Coast, Newcastle; Eem- stroom, Shoreham: Kennemerland, Hamburg; Marathon, Paramaribo; Antares, Bremen; Nanu- sa, Hamburg; Pallas, Aarhus; Caltex Gorinchem, Kopenhagen; Amyntas, Kopenhagen; Skaansund, Mohirana, slabs voor IJmuiden; Biri, Kristian- sand; Heriot, Grangemouth; Harrogate, Goole; Tide, Stockholm; Annie Liebisch, Neith Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Konavli naar Gdynia; Verseau, Noordzee, bijlegger IJmui den; Le Sagittaire, bijlegger IJmuiden; Brou wersgracht, Kaskö, ledig van Zaandam; Spoor- singel, Rotterdam, walsmateriaal van IJmuiden; Aen Goue, Dakar; Christian Sartori, Montreal; Majorca, Granville, bijlegger IJmuiden; Karimun, Louclou: Ferra, Antwerpen; Neptunus, Rotter dam, ledig van IJmuiden; Zaanstroom, Shore- ham; Inge, Vitoria; Hunzeborg, Karlstad, zout van IJmuiden; Jean E., Londen; Jans, Londen; Frisia, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Jonrix, Southampton; Annegret 1, Urseno; Bo- gesund, Stockholm; IJstroom, Leith; Clione, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Nore, Stockholm; Njord, Stockholm; Willy Drammen, bijlegger IJmuiden; Henriette B. Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Bosworth, Nantes, walsmateriaal van IJmuiden; Conrad, Hamburg; Ruhr, Flens burg; Gouwestroom, Hull; Doris, Fort de France; Nabob, Bremerhaven; Gitana, Duinkerken. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Lingestroom naar Londen; Ubbergen, Klaipeda; Atlantik, Bremen; Anita Thyssen, Kirkeness; Sylt, Ham burg; Socrates, Rotterdam; Metri, Rotterdam Maandag kwamen in IJmuiden aan: Graveland van Hamburg; Dafny, Vasa, props voor Velsen; Belgia, Gothenburg; Vliestroom, Liverpool; Ank T, Köping, hout voor Zaandam; Superior Produ cer, Great Yarmouth; Birmingham, Grangemouth. Maandag vertrok uit IJmuiden: Antha naar Stockholm. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan) Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bergambacht W. Vroeglnde- wey te Bleiswijk te Tweede Exloërmond (toez.) H. L. Boonstra te Warmond te Nijehaske-Haskerdijken J. Jukema te Hol- wierde. Bedankt voor Bedum (toez.) A. Oskamp te Akersloot-Limmen. Ds. L. Doorn te Heiloo zal worden be noemd tot algemene secretaris van de Ver. „Volksonderwijs" en zijn ambt neerleggen. Twee kleine kinderen, een anderhalfja- rig jongetje en een driejarig meisje wer den zaterdagavond om halfzes gewond toen twee personenauto's op het kruispunt botsten, doordat een der bestuurders geen voorrang had verleend. Het meisje viel uit de auto en liep een hersenschudding op en een gebroken sleutelbeen. Het jonge tje kreeg schaafwonden. De bestuurder van dezelfde auto kwam er met een shock af. Beide kinderen werden door de onge- vallendienst naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. „Wacht nog even op mijn kauwgum, mams. Die zit aan de leuning van de roltrap". Snel en betrouwbaar 24 uur service Gen. Cronjéstraat 18 Nwe. Groenmarkt 2 Haarlem, Tel. 57900-15220 Gevraagd 'n prima werkster voor kantoor op zaterdag morgen. Brieven L 5025. Gevraagd 'n prima werkster voor kantoor, 's avonds 2 x per week 2 uur. Br. L 5026. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stukloon, hoog loon Voor direct gevraagd flink net winkelmeisje, 17 a 18 jr. Liefst enige verkoopervaring. Aanm. 7-8 uur. 't Kinder paleis, Kennemerlaan 54. Gevraagd voor het aftimme ren van 30 woningen enige vakbekwame timmerlieden. Hoog loon. Aanm. op het werk. Joh. v. Mauritslaan te Santpoort of na 6 uur Orion- weg 165. B.z.a. chauffeur, rijbewijs B- E. Goede rij-ervaring V.W.- bussen. Veel vrije tijd, min- tens halve dagen. Br. L 5016. Verlofganger i.b.v. alle rijbe wijzen, zoekt tijdelijk werk als chauffeur. Brieven L 5020. Chauffeur vraagt werk v. d. zaterdag. Brieven L 5030. Voor een onzer werknemers zoeken wij ongemeubileerde woonruimte, best. uit 2 a 3 kamers met keuken. Brieven L 5015. Cevr. net kosthuis door al- leenst. persoon (49 jr.), werkt op Hoogovens (dagdienst), bij alleenst. vrouw of kl. gezin, geen beroeps. Zo spoedig mo gelijk. Brieven L 5027. Spoed! Ruilen Beverwvjk- IJmuiden. 3-kamer flat, omg. Keuneplein. Brieven L 5018. Er kunnen nog enige leden op de Bridgeclub „Driehuis" geplaatst worden, te houden od woensdagavond 8 uur Café Kraak, Marktplein. Rademakers Autoverhuur. Klassewagens 4. 6 en 8 pers. Rijnstraat 91. Telef. 6285. Op woensdag 3 okt. hopen onze geliefde ouders en grootouders N. H. v. d. PUTTE en A. M. A. v. d. PUTTE- CASTIEN de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in de echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven wensen hun kinderen en kleinkinderen. Receptie woensdag 3 oktober in Café „De Uilenboom" (Westerhoven) Santpoort, van 2.30 uur tot 4 uur. Santpoort, 24 september 1962 Voorplaats G 24. Wij betuigen onze dank aan de Begrafenis-onderneming St. Josef voor de zeer goede verzorging v. d. uitvaart van onze zoon. Familie MEYER IJmuiden, 25 sept. 1962 Rijnstraat 141. EN/OF I OPLEID. EXAMEN 1963 beginners 26 sept. Prosp. op aanvr. Telef. 14517 Haarlem. Oude Gracht 71 systeem Pont of Groote. Dag- of avondlessen. Aanvang 1 okt. HANDELSCORRESP. ex. juni '63 (beg.) 28 sept. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder TRIJNTJE WENNIS Weduwe van ALBERT GERRIT KEUTER in de ouderdom van 75 jaar. Kinderen en Kleinkinderen. IJmuiden, 22 september 1962. Tasmanstraat 9. De crematieplechtigheid zal plaats hebben dinsdag 25 september te Velsen, na aankomst van trein 15.31 uur halte Driehuis-Westerveld. Aan huis geen bezoek en geen bloemen. Verloren: zilveren armband met 7 bedels. Terug bezor gen aan: Plutostraat 16, IJ muiden. Dinsdag: worteltjes, geschr. 30 cent p. kilo. Kalis, Tromp straat 71. Vesten en jumpers voor da mes en kinderen. Keus uit meer dan duizend stuks. Vraagt zichtzending. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Etalage-materialen. Moderne toonbanken. Vitrines. Interne verbouwingen. J. Mertens, Snelliusstraat 14. Telef 6140. Onzichtbaar stoppen, mot-, scheur- en brandgaten Kleer makerij Theo van Eek, Ken nemerlaan 176. Linnenkasten, 2-deurs, vanaf f 104.75, 3-deurs v.a. f 139.75, bergkasten v.a. f 43 75. „De Houthal", Kennemerlaan 159. Telef. 7770. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Telef. 5307. 1 liter goede Spaanse wijn 2.75. Ongelijke verdeling van oktaanwaarden, ofwel „cilinder-ondervoe ding", veroorzaakt pingelen, verlies aan kracht en benzineverspilling. Gelijke verdeling van oktaanwaarden bij Caltex Platinum N voorkomt „cilinder-ondervoeding", geeft maximum kracht. Elk benzine/lucht mengsel bevat lichte en zware benzine- frakties. Daarvan bezitten de zware de hoogste oktaanwaarde. Vooral echter bij snel optrekken bereiken niet genoeg zware frakties de buitenste cilinders, zodat deze een mengsel van te lage oktaanwaarde krijgen. Men noemt dit „cilinder-onder voeding". Het is de oorzaak van pingelen, verlies aan kracht en benzineverspilling. De Methyl in Caltex Platinum N zorgt voor een gelijke ver deling van oktaanwaarden over èlle cilinders. Dus ook de buitenste cilinders ontvangen nu een mengsel van uitgeba lanceerde samenstelling. De „cilinder-ondervoeding" is voorkomen en élke cilinder levert zijn maximum rendement, zijn maximum aan kracht. Ook u zult ontdekken: uw auto kan béter met Caltex Platinum N met Methyl Tussenbeeksweg 7 IJmuiden - Tel. 4156 SCHROMPELEN WEG j£ Pijn en jeuk wèg Bloeden houdt op De wetenschap heeft thans J een helende substantie ont-g dekt met de verbazingwek- f. kende eigenschap de aam- beien eenvoudig te doen weg- drogen - pijn verdwijnt, bloe- S den houdt op. Toegepast in SPERTI, doet dit weefsel- j? vernieuwende Bio-Dyne zelfs s de meest hardnekkige aam- beien ineenschrompelen, zó K afdoend dat ze thans geen J- probleem meer zijn. Sperti Zalf en Zetpillen >1' SPERTI ls zacht en desinfec- .1 terend - bevat géén verdo-5 vende middelen. Voor veili- S ge, rechtstreekse behande- j ling van aambeien, SPERTI S Zalf f 3.30. Zetpillen f 4.90. J Wjj leveren beeldbuizen met 1 jaar schriftelijke garantie. 43 cm f 87.50, 53 cm 137.50. 59 cm 147.50, inclusief mon teren. Velo, afd. Radio'Tele- visie, Trompstraat 68-69-9. Telef. 5198, IJmuiden. Hollandia ondergoed is voor het hele gezin „ondergoed van de bovenste plank" Ver krijgbaar bij C. Lodder, Driehuis. Voor 310.- nwe. mod. elektr. zigzag naaimachines met kleine lakfoutjes. Zonder zig zag f 195.-. Bekend merk, 15 jr. gar. Event, gem bet. Gra tis demonstr. Br. No. L 5529. Inruil televisie. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. Te koop gevraagd: antieke klokken, tafels, stoelen, kas ten, schilderijen, porselein, kristal etc. Na 5 uur: Maas straat 7. Telef. 7425. Te koop half-Eng. kinderwa gen. Planetenweg 235. Divan te koop. Iepenstraat 25 Te koop 12-st. gashaard. Ken nemerlaan 165, IJmuiden. Te koop ameublement (old- finish), best. uit 4 stoelen, 2 armstoelen, 1 uitsch.tafel, gr. dressoir, 2 ledikanten (lits- jumeaux), donker eiken, 90 cm br„ waskast m. spiegel, 2 haarden en zolderoprui ming. Stationsweg 85. Juwelen, Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES Kruisstraat 19, Haarlem b. d. Ridderstr. Telef. 16910 v.n ..JÉ.; De CORA schrijfstift is op scholen en kantoren de langschrijvende, efficiente ballpoint voor mooi schrift. Schrijft soepel, smetteloos en gelijkmatig, en kost slechts 50 Ct BON om Cora te keuren: Lever deze bon In bij de Coro-win- kelier. U ontvangt dan een Cora schrijfstift, naar keuze blauw, rood, groen of zwart schrijvend, voor da halve prijs dus voor slechts 25 cent 8029-40 umiiiiiiiinii Laatste cursussen: Spreekv. 2/3 j. Mulo 2 okt. Beginners 4 okt. Handelscorresp3 okt. Taal 1 okt. Spreekvaardigheid 1 okt. Handelscorresp26 sept. Nederlands 2 okt. Beginners 4 okt. BOEKH. - MIDDENST. TYPEN Frans Halsstraat 1, Tel. 61954 Haarlem I Schoterweg 152 tel. 54442 Zeeweg 140 A - IJmuiden-Oost Bij voldoende delname weer voor 1) meisjes 2) gehuwde dames 3) opleiding costumière Per week twee lesuren Per maand 7.50. Schriftelijk aanmeldingen aan bovenge noemde school. Bestrijdt ze snel met RECTO-SEROL de uit natuurlijke stoffen bereide aambeien-zalf, die door een com binatie van heilzaam werkende bestanddelen, klachten zoals jeuk. pijn en branderig gevoel direct wegneemt. Reeds na enkele dagen geregeld gebruik treedt verbetering op. Complete verpakking f. 3.95 Verkrijgbaar bij uw apotheker of dngisC i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 8