PIJPROKEN EEN WAAR GENOEGEN MET NIEMEYER BLANKE BAAI „De Langste Dag" met tank parade ten doop gehouden Songfestival eindigde in een vechtpartij Kroesjtsjev „zeer voldaan" over Strawinsky's muziek j| !!P!|iillP mm Wereldpremière van invasiefilm Huldeblijk voor prof Etienne Guilhou De negen Muzen Besloten concert in Kremlin «I II T fl M II I MINISTERS GEZOCHT Koffie K R E M E R Thee 1/ 11 1 n n r i miir üll WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1962 4 .--i Haarlems Bach Ensemble Meer Zwitsers en Italianen naar Nederland Zürich: rijk der vrouw T elevisieprogramma De radio geeft donderdag v •y nfif (Van onze correspondent) PARIJS. De oorlogsfilm, die onder de titel van „De langste dagde waar heidsgetrouwe herinnering bedoelt op te roepen aan de zesde juni 1944, toen de geallieerden in Frankrijk eindelijk land den om Europa van de nazihorden te bevrijden, heeft gisteren bij zijn wereld première Parijs tevens de langste nacht van het nieuwe seizoen bezorgd. Om half negen traden de ongeveer 2.000 Pa- rijzenaars, onder wie veertien ministers en dozijnen ambassadeurs (die ongeveer f 120 voor een entreebiljet hadden moe ten neerleggen) al aan bij het Palais Chaillot. En na de voorstelling van de film verplaatste het auditorium zich en bloc naar de Eifeltoren, waar vanaf de eerste etage Edith Piaf een paar nieuwe chansons ten gehore bracht. Tenslotte stond er dan nog een souper op het pro gramma, zodat het galafeest pas was afgelopen, toen vanmorgen de vuilnis mannen hun tournee al begonnen waren. MAAR DE FEESTELIJKHEDEN ter ere van de wereldpremière van deze film zijn niet alleen langdurig geweest. Ze gin gen ook gepaard met een demonstratie van militair vertoon en van rijkdom en weelde, die in zekere zin wel pas ten bij deze film, voor welks vervaardi ging de Amerikaanse producer Darryl F. Zanuck evenmin kosten moet hebben ge spaard. Men spreekt tenminste van een budget van 5 miljard oude franken, het hoogste bedrag dat ooit voor een zwart wit film moet zijn uitgetrokken! ZO KONDEN de Parijzenaars die die 15.000 oude franken voor het entreekaart je toevallig niet bij de hand hadden ge had, vanuit hun slaapkamers vannacht tenminste het vuurwerk gadeslaan dat, tijdens Piaf's optreden, op de top der Eifeltoren afgestoken werd. En ook de Amerikaanse, Engelse, Canadese en Fran se tanks, die 18 jaar geleden op die his torische dag aan wal waren gezet, kon den duizenden Parijzenaars gisteravond tijdens hun oorverdovende parade, waar aan ook nog detachementen parachutis ten, schutters en mariniers hebben deelge nomen, dan toch maar kosteloos voorbij zien trekken. Van het feest zelf werd Binnenkort zal prof. Etienne Guilhou, cultureel raadadviseur bij de Franse am bassade, directeur van de „Instituut Fran cais d'Amsterdam (Maison Descartes) en bijzonder hoogleraar aan de universi teit van Amsterdam naar Frankrijk ver trekken om in Parijs een hoge functie te aanvaarden bij het ministerie van Natio naal Onderwijs. Prof. Guilhou heeft hier vele jaren lang in de bres gestaan voor de belangen van de Franse cultuur en er on vermoeid naar gestreefd om de culturele betrekkingen tussen Frankrijk en Neder land te verstevigen. Vrienden van de hoogleraar hebben be sloten hem bij zijn vertrek te huldigen. Voor deze huldiging is naast een erecomi- té, een comité van aanbeveling opgericht. In het erecomité hebben onder meer zit ting de Franse ambassadeur Etienne Graaf de Crouy-Chanel, de ministers mr. J. M. A. H. Luns en mr. J. M. L. Th. Cals, mr. H. J. Reinink, directeur-generaal voor de culturele betrekkingen met het buiten land, de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall en prof.dr. F. L. R. Sassen. Leden van het aanbevelingscomi té zijn onder andere Oskar Back, prof.dr. E. H. P. Baudet, prof.dr. H. Brugmans, prof.dr. J. ten Cate, de predikanten G. Forget en M. Jospin, prof. dr. A. Charlotte Defresne-Ruys en S. de Gorter. Het uitvoerend comité staat onder voor zitterschap van prof. dr. A. H. van der Weel. De penningmeester, de heer J. H. Gaukstert, Herengracht 471, Amsterdam, zal gaarna giften ontvangen voor het prof. Guilhou aan te bieden huldeblijk. Dit huldeblijk zal de vertrekkende hoog leraar worden overhandigd tijdens een bij eenkomst op zaterdag 27 oktober in Mai son Descartes. Op 26 oktober zal prof. Guilhou zijn afscheidscollege geven in de aula van de universiteit van Amsterdam, waaraan hij sinds 1926 verbonden is ge weest. door de radio en televisie trouwens tot diep in de nacht een uitvoerig ooggetui genverslag uitgezonden. Behalve de falanx van sterren uit ou de en nieuwe wereld die, soms maar voor een bijkomstig rolletje, aan de film had den medegewerkt en die voor het meren deel nog wat extra luister kwamen bijzet ten aan de galapremière, waren ook ver scheidene Franse, Engelse en andere voor malige verzetslieden aanwezig, wier erva ringen en avonturen door de film worden verhaald en uitgebeeld. En verhaald, mag men zeggen, met een voor een Amerikaan se film zeer redelijke dosis waarheids liefde. Over het algemeen was tenminste de indruk van de toeschouwers die tot oordelen bevoegd zijn, dat deze film niet alleen imposant is door de gigantische, technische, organistorische en ook finan ciële inspanningen die ervoor nodig moe ten zijn geweest, maar ook vanwege de doorgaans aannemelijke wijze waarop de onvermijdelijke liefdesanecdotes en de romantiek met het verslag van deze ontzagwekkende historische militare ope ratie vervlochten werden. Voor Darryl F. Zanuck, de man met de onafscheidelijke sigaar, die geduren de de tien maanden van de opname de oppervisie over deze film waarvoor ook nog zes regisseurs waren ingeschakeld op zich had genomen, zal „de langste dag" tenslotte ook nog beslissend zijn voor zijn nieuwe positie bij de Amerikaanse Fox-maatschappij die hij als directeur-ge neraal nu van een bankroet hoopt te zullen kunnen redden. De eerste vooruit zichten voor de carrière van zijn miljoe nenfilm moeten echter niet onbemoedi gend zijn want een der grootste bios cooppaleizen van Parijs zou Zanuck een garantie voor 600.000 plaatsen hebben ge geven. Het Haarlems Bach Ensemble onder lei ding van George Robert zal op zondag 30 september medewerking verlenen aan een dienst in de Bakenesserkerk in Haar lem. De voorganger is ds. J. Streefland. Het Ensemble zal uitvoeren de Cantate nr. 99 van Joh. Sebastiaan Bach: „Was Gott tut das ist wohlgetan". Het Spaanse liedje „Nubes de colores" (gekleurde wolken) heeft dinsdag in Bar celona de songfestivalprijs van de Middel landse Zee gewonnen. De componist, Augusto Alguero, kon echter de prijs niet in ontvangst nemen omdat er een rel ont stond. Het publiek was namelijk van me ning dat het Franse liedje „Je t'aime" van Colette Mansar en Pierre Cour had moeten winnen. Men verwelkomde dit met luid gejuich en joelde naar hartelust toen het niet won. Men zette later op straat de argumenten met vuisten kracht bij, na dat de politie de zaal had ontruimd. c Compositie-concours. Teneinde het re pertoire van de oorspronkelijke muziek voor harmonie verenigingen te verrijken wordt onder auspiciën van de „Union Grand-Duc Adolphe" een compositie concours georganiseerd. Manuscripten die nen voor 1 december 1962 te worden ge zonden aan de heer Schoentgen, Avenue Pasteur 46, Luxemburg, waar tevens in lichtingen kunnen worden verkregen. Dolphin. In het Beneluxhuis te Den Haag is een tentoonstelling geopend van werk van de Belgische kunstschilder V. Dolphijn. De expositie duurt to 6 oktober. Sologoub-expositie. In galerie Lou- jetzky in Den Haag opent de kunstcriticus J. Verheijen op 29 september een tentoon stelling van nagelaten werken van Leonid Sologoub. Deze expositie van olieverfschil derijen en tekeningen is te bezichtigen tot 20 oktober. Pelgrom en Sierhuis. In „Galerie d'Eendt N.V." te Amsterdam worden tot maandag 15 oktober werken geëxposeerd van Karl Pelgrom (beelden, collages en te keningen) en van Jan Sierhuis (schilderijen en etsen). IN EEN DER ZALEN van het Mos- kouse Kremlin is gisteravond een Stra- winsky-concert gegeven ter ere, maar nog niet onder de persoonlijke leiding van de tachtigjarige Amerikaanse com ponist, die zich echter wel in de concert zaal bevond, evenals premier Kroesj tsjev die in de pauze Strawinsky hartelijk omhelsde en hem complimenteerde met zijn composities, aldus verluidt uit Mos kou. Daar het een besloten concert was, hadden westelijke journalisten namelijk geen toegang. Zij werden zelfs niet toe gelaten tot het Kremlin en kregen na afloop alleen te horen, dat de premier „bijzonder tevreden" geweest was. Uit gevoerd waren onder andere Stra winsky's De Vuurvogel en Petroesjka. „Volgzaam" VANAVOND echter zal Strawinsky in het Moskouse Conservatorium het eerste openbare concert van zijn werken leiden, die uitgevoerd worden door het Sovjet staatssymfonieorkest. De oude meester heeft maandag en dinsdag met dit orkest gedurende enkele uren intensief gerepe teerd en toonde zich na deze kennisma king zeer voldaan. Zowel hij als zijn as sistent Robert Craft, die de meeste repe tities leidt om 's meesters krachten te spa ren voor de concerten zelf, zeiden dat zij nog nooit zo'n volgzaam orkest hadden meegemaakt, hoewel Strawinsky aanvan kelijk beducht was, dat het orkest met zijn composities, die gedurende lange ja ren in Rusland taboe geweest zijn, zeer veel moeite zou hebben. Het viel echter hard mee en Strawinsky dirigeerde tijdens de repetities van dinsdagmiddag met zo veel geestdrift, dat hij het er warm van kreeg en eerst zijn jasje en vervolgens zijn vest uittrok. Hij veegde herhaaldelijk zijn kale hoofd met een grote handdoek af en riep enthousiast, in het Russisch: „Goed zo! Prima! Uitstekend! wanneer het or kest weer-een moeilijke passage tot zijn tevredenheid „genomen" had. De pers en de concertbezoekers in Moskou zijn vol spanning over het concert van vanavond dat wellicht hierover was gisteren nog geen zekerheid te krijgen in Moskou ook door radio en of t.v. zal worden uitgezon den. De grote zaal van het conservatorium, die enkele duizenden muziekliefhebbers kan herbergen, was uiteraard al weken van tevoren „besproken uitverkocht." Advertentie Een extra lichte melange van door-en door rijpe, geurige tabakken. Verfijnd van smaak. Lekker licht. Een pijptabak waar Niemeyer terecht trots op is per poucr» NIEMEYER KWALITEIT vrAPEtf Het bezoek van Zwitsers en Italianen aan ons land beweegt zich de laatste ja ren in stijgende lijn. Het aantal geregi streerde overnachtingen van deze nationa liteiten steeg van 1955 op 1961 met res- pektievelijk 2U/2 en 79'/s percent. De A.N.V.V. verwacht dit bezoek na verloop van tijd met behulp van een eigen kan toor in Zürich verder te kunnen doen toenemen. Onder de indruk van een paar ietwat spectaculaire bedankjes van ministers en andere politici die in de volgende parle mentaire periode niet zullen terugkeren, heeft de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, zijn bezorgdheid ge uit over een door hem verondersteld ge brek aan belangstelling voor de politiek bij personen die voldoende begaafdheden voor de behartiging van 's lands zaken zouden bezitten. Van de vele bladen die aan dit ver schijnsel aandacht schonken, waagt het weekblad DE LINIE een speculatie om trent de motieven van de politici die er geen zin meer in hebben én de toekomsti ge politieke constellatie: „Minister Zijl stro vermijdt alle risico's. Indien de A.R. niet deelneemt aan een volgende regering, wil Zijlstra niet de kans lopen in de nauwe kamerbanken zijn beurt af te wachten. Minister Van Aartsen wenst niet langer deel te nemen aan de landspolitiek. Hij werd als wethouder in Den Haag naar het Binnenhof geroepen om de A.R.-ministers- zetel te gaan bezetten. Hij zal nu in zijn hart naar een burgemeesterspost verlan gen, wat we van minister Zijlstra nog niet durven veronderstellen. Zit er in de sa- menstelling van de kieslijsten al een prog nose ten aanzien van de komende kabi netsformatie? Misschien is er een voor zichtige conclusie te trekken in de richting van een smallere basis". Het weekblad DE GROENE vindt dat de uitspraak van minister Zijlstra dat hij niets voelt voor een politieke loopbaan „Verrassend klinkt uit de mond van een minister die door vriend en vijand als hij die had steeds is beschouwd als een van onze bekwaamste bewindslieden. Men kan dus een uitstekend minister zijn en tegelijkertijd geen „homo politicus". Bij enig nadenken is de zaak natuurlijk zo vreemd niet. Het vakministerschap wordt nu eenmaal steeds belangrijker. Maar het klinkt op het eerste gehoor wat zonderling en voor de talloze politieke figuren, die heel wat minder bekwame bewindslieden zijn of zouden zijn ook ietwat bescha mend". Het HOLLANDS WEEKBLAD is het daarmee kennelijk niet eens: „Het woord beroepspoliticus heeft een slechte klank in Nederland. Zo een figuur wordt bij voor baat gediskwalificeerd als een immorele figuur, die het voor ,,de centen" doet, die intrigeert en wie het alleen maar om zijn baantje gaat en in geen enkel opzicht om de beginselen van zijn partij of, vice versa, alleen maar om de gunst van zijn kiezers. Het is typisch Hollands moralis me om een beroepspoliticus bij voorbaat als een minderwaardige sjacheraar voor te stellen, zonder dat men ooit een bewijs heeft kunnen leveren van die stelling. Men vindt het fatsoenlijker en begrijpelijker, dat iemand, die jarenlang als vertegen woordiger van een partij landspolitiek heeft bedreven, zijn vak verlaat als ware het slechts een intermezzo, een spring plank naar een andere carrière. Grote verbondenheid met zo een partij kan er dan toch niet bestaan". Het ALGEMEEN DAGBLAD zoekt de oorzaken van de blijkbaar in sommige kringen verminderde belangstelling voor de politiek in: „een te geringe wisselwer king tussen kiezer en gekozene. Er is mede onder invloed van enkele rabiaat- reactionaire persorganen een voortdu rende ondergraving gaande van het parle ment als hoeksteen van ons volksbestaan. Er is in de werkwijze van de Kamers te veel omslachtigs, te veel overbodigs, en pas nu, na vele jaren van studeren en praten, gaat men er iets aan doen. Te wei nig nog, en te traag. Er is een maatschappelijke onderwaar dering van het Kamerlidmaatschap die leidt tot een honorering welke het de bes ten onder ons financieel onmogelijk maakt, zich geheel aan het kamerlidmaat schap te wijden. Er is, na de weinige jaren direct na 1945 die een vernieuwing leken te brengen, weer een verstarring in ons politieke leven gekomen die soms bepaald benauwend De NIEUWE ROTTERDAMSE COU RANT vindt het vooral een kwestie van geld: „Het verschil nu tussen een minis terssalaris en de schadeloosstelling van een Tweede-Kamerlid is te groot. Een mi nister die Kamerlid wordt, ziet zijn „poli tieke" inkomen tot minder dan een derde teruglopen. Een Kamerlid kan nog wel in tegenstelling tot een minister tevens andere arbeid verrichten; hij kan bijv. zijn inkomen versterkt zien met revenuen uit commissariaten, terwijl een burge meesterschap ook wel als aanvulling dient. Maar eigenlijk is dat allemaal verkeerd. Wil een Kamerlid geheel onafhankelijk zijn, dan hoort hij geen financiële bindin gen met het bedrijfsleven te hebben (ter wijl het burgemeesterschap-naar-Neder landse-conceptie niet mag worden gede gradeerd tot aanvullende broodwinning voor parlementsleden). Daarom hebben wij al eerder bepleit, de schadeloosstelling van Tweede-Kamer leden op te trekken tot het peil van een ministerssalaris. Dat gaat iets kosten. Maar het zal de politiek ten goede komen als op een dergelijke manier een politieke carrière mogelijk wordt gemaakt." HET PAROOL meent echter dat de Kamervoorzitter onvoldoende onderscheid heeft gemaakt tussen oorzaak en gevolg: „Want men kan het wel ongezond vinden en het is ongezond dat ministers zich aan de continuïteit van het parle mentaire leven onttrekken; maar de grondfout ligt toch bij de onmacht van een Kamermeerderheid om uit haar mid den de nodige bekwame en geschikte be windslieden op te leveren en trouwens ook bij de onwil tot het vormen van behoorlij ke parlementaire kabinetten. Er is maar één partij in Nederland (vriend en vijand erkent het), die uit haar fracties in de Tweede Kamer en senaat zonder veel moeite een capabele regering zou kunnen samenstellen, nl. de P.v.d.A. Waarom de K.V.P. niet en waarom de V.V.D. niet?" Het onafhankelijk socialistische blad vraagt zich verder af: „Leggen de opvoe dingsmethoden in Nederland wel voldoen de de nadruk op het kweken van verant woordelijkheidsgevoel voor de gemeen schap? Zeer waarschijnlijk niet. Veel in tellectuelen verlangen van de maatschap pij veel meer dan zij bereid zijn aan haar welzijn bij te dragen. De gezindheid, die het dienen van land en volk hoger stelt dan andere doelen en strevingen, is veel te weinig algemeen. Vooral in de K.V.P. zou hierover wel eens een hartig woordje vallen te zeggen." DE WAARHEID tenslotte maakt zich minder zorgen over een ministerloos tijd perk dan wel over het „programma van de monopolies": „Links en rechts vallen de bedankjes en laat men graag de eer aan een ander over om de vuile was van Advertentie de bourgeoisie op te knappen. Wat Zijlstra, De Pous, Van Aartsen, Korthals en al de anderen die een betere baan gaan zoeken echter achter laten is het program van de monopolies. En daar gaat het in de eerste plaats, om. Ministers zullen wel weer ge vonden worden, daar zijn in Nederland altijd wel mensen voor te vinden. Maar voor het Nederlandse volk is het belang rijkste, dat het program dat deze week door de vertegenwoordigers van de mono polies op tafel is gelegd gaat verdwijnen. Op de valreep presenteerde Zijlstra ons hogere prijzen en huren, een rem op de lonen, meer militaire uitgaven, een dienst tijd die te lang blijft, atoomkoppen en Duitse soldaten op ons grondgebied. Dat programma van de monopolies en van de koude oorlog moet veranderen en daarvoor is een felle en harde strijd nodig". Zürich zal van 27 september tot 7 okto ber in het teken van de mode, het wonen en de huishouding staan. Hoewel de „Zür- cher Herbstmesse" voor alle gezinsleden interessant zal zijn, is deze tentoonstelling speciaal gericht op de vrouw. In een zo genaamd Modetheater zullen mannequins van vooraanstaande Europese modehuizen de laatste herfst- en wintercreaties op het gebied van dames-, heren- en kinderkle ding tonen. Meubelfabrikanten zullen speciaal ten behoeve van bruidsparen en jonggehuwden de laatste vondsten op het terrein van de woninginrichting exposeren. VOOR WOENSDAG VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 Internationaal jeugdjournaal. 19.00-20.45 Eurovisie: Reportage voetbal wedstrijd Denemarken—Nederland te Ko penhagen. 20.45 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 21.00 Memo. 21.10 Riedels en Fie dels, muziekprogramma met Nederlandse artiesten. 21.40 Belle van Zuylen, film documentaire. NTS: 22.15 F for Victory, documentaire film over de tweede wereld oorlog. 22.40 Dagsluiting. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 De Amsterdamse Jo denhoek, filmdocumentaire. 21.00 De men selijke stem (La voix humaine), éénakter. 21.55 Iemand die om je geeftfilm. A A tl KOU DIGtl GEfl En BESCHOU WlfiGEtl HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00- 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Bekende piano werkjes (gr.) 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammo- foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Grammofoonmuziek. 10.03 Klavecim belrecital. 10.15 Morgendienst. 10.45 Koor zang (gr.) KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middag klok - Noodklok. 12.04 Instrumentaal kwar tet en zangsolisten. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.38 Lichte orkestmuziek (gr.) 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Aqui Philipsburg: impressies uit het Caraïbisch gebied. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte or kestmuziek en zangsolisten. NCRV: 14.00 Metropole-orkest, lichte muziek. 14.40 Lichte orkestwerken (gr.) 15.40 Vocaal en semble. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Alt en klavecimbel: Oude muziek. 16.40 Voor de jeugd. 17.10 Hammondor gelspel met ritmische begeleiding (gr.) 17.20 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Sprookjesensemble. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Instrumentaal kwartet. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Gees telijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Po litieke lezing. 20.00 Promenadeork. en zang solisten: Torchlight-Music. 20.40 David van Bourgondië, Sonografie over kerken en kas telen. 21.00 Fragmenten uit Die lustige Witwe, operette. 21.30 Kerkorgelconcert. 22.00 Klassieke muziek (gr.) 22.30 Nieuws. 22.40 Meditatie. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Lichte orkestmuziek (gr.) 23.25 Het Kas teel van Gaasbeek bij Brussel, lezing. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Ochtend varia (gr.) VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymna stiek voor de vrouw. 9.15 Klassieke gram mofoonmuziek. 9.40 Morgenwijzing. 10.00 arbeidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Huishoudelijke zaken, lezing. 11.15 Radio-Kamerorkest: moderne mu ziek. 12.00 Trompetspel met ritmische be geleiding. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Instrumentaal sextet en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, actualiteiten of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Promenade-or kest en solist. 14.00 Klassieke kamermu ziek. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Pianore cital: moderne muziek. 15.30 Filmmuziek. 16.00 Van vier tot vijf: gevarieerd pro gramma. 17.00 Grammofoonmuziek. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Actu aliteiten. 18.20 Cosmopolitain-orkest. 18.55 Sportpraatje. 19.00 Grammofoonmuziek. 19.20 Pianorecital: lichte muziek. 19.40 Bayreuther Festspiele 1962: Lohengrin, opera. (20.50-21.10 Nieuws en actualitei ten; 22.30-22.45 Nieuws). 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL. 324 m.: 12.00 Nieuws. 12.03 Dansmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmuz. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamer- mermuziek. 14.00 Bayreuther Festspiele

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4