1ANGS SLUIZEN EN HAVENS m Kindermantels en Kinderjacks %uUda*t/ Nijmegen spreekt beweringen van ochtendblad tegen Donderdag vertrekt autobus uit Aalsmeer naar Perzië OPTANT Aanmeldingsformulier „Vogelvreugd" Felicitaties met muziek IJmondverenigingen vandaag en morgen Uitstapje voor invaliden Burgemeester ontkent dat het rijk met vergoedingen voor oorlogsschade is opgelicht Havenberichten WISKER Betaling abonnementsgeld per giro Loedgisfers- en Eledrscifeifswerkzaamheden WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1962 .5 naithi Maatkonfektie JOH. MEIJER Zoon Smalfilmers gaan weer aan het werk OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Elektro-technische werk plaats van de Hoogovens wordt dinsdag heropend Wasmachines - Centrifuges PERÉE in mohair, velours, flausch en Shetland, diverse modellen, gevoerd met prachtige wollen ruiten o.a. STURKA en HUNTER. Uw Modehuis ■jm uiden a PLEIN 1945 - TELEF. 7541 STOFZUIGERS LOENDEÜSLOOT Bart L. Joris Kerkelijk nieuws De in Bremerhaven gevestigde Rick merswerft heeft in april van dit jaar de hektrawler Hans Egede aan de Noorse opdrachtgever opgeleverd en het zuster schip Kr. Tonder zal weldra volgen. De zelfde werf bouwde ook een hektrawler voor een rederij in Huil. De Duitse wer ven hebben gedurende de laatste tien jaar heel wat trawlers voor het buiten land gebouwd. De grootste opdracht is uitgevoerd door de Kieler Howaldts- werke, die 24 grote fabrieksschepen bouwde voor Rusland, waarvan de eer ste in 1955 gereed kwam onder de naam Puschkin. Voorts treffen we in Duits land gebouwde trawlers aan in Enge land, Frankrijk, IJsland, Far-Oer en Noorwegen. Wat de Noorse schepen betreft, als eer ste kwamen de Möretral 1 en Möretral 2 gereed in het jaar 1951. Het is ook de Kieler Howaldtswerke geweest, die deze vaartuigen, elk groot 631 reg. ton bruto, bouwde voor Ingolf Alnaes in Kristiansund. Tegelijk bestelde Halfdan Backer, even eens gevestigd in Kristiansund, twee mo tortrawlers bij H. C. Stulcken Son te Hamburg en daarna kwam er nog een op dracht voor de bouw van een motortraw ler bij de werf C. Luhring in Brake voor de A/S Intrawl te Bergen. De twee motortrawlers die bij Stulcken gebouwd werden kwamen in 1951 gereed en werden Nordhav 4 en Nordhav 5 ge doopt; zij waren elk groot 617 reg. ton bruto en 263 netto. Deze schepen hebben een lengte over alles van 58,25 m., lengte tussen de loodlijnen van 52,00 m., breed te van 8,90 m., holte van 4,27 m. en een diepgang van 4,30 m. De voortstuwing ge schiedt door een Krupp motor van 1100 pk. Van een dezer Nordhav-trawlers is hierbij een silhouet afgebeeld. Tien jaar geleden waren het moderne schepen, die alleen over stuurboord kun nen vissen en waarvan het achterschip aan de bakboordzijde „dichtgebouwd" is. De Noorse rederij heeft beide trawlers vier jaar later verkocht. De Nordhav 5 is naar de Far-Oer gegaan en is tegenwoordig eigendom van Hjalgrim a Heygum te Vest- manhavn, onder de naam Joannes Fonds dal. In 1959 is deze trawler nog voorzien van een nieuwe Deutz motor. De Nordhav 4 werd in 1955 aangekocht door een Fran se rederij, Charles Prentout te Boulogne en kwam in bedrijf onder de naam Char les Prentout; maar vier jaar later veran derde de trawler weer van eigenaar. Sinds 1959 treffen we de oude Nordhav 4 aan in Livorno in Italië, toebehorende aan de Cia Generale Italiana Delia Grande Pes- ca, onder de naam Genepesca V. Deze Italiaanse visserijmaatschappij is in het bezit van 6 trawlers, de Genepes ca 1 t/m VI. De Genepesca II is met 1654 bruto reg. ton de grootste, welke in 1950 te Triëst is gebouwd. De Genepesca III is een van de eerste grote motortrawlers, die bij een Italiaan se werf gereed zijn gekomen. Dit schip 'Advertentie Orig. Engelse on Italiaanse stpffen. Moderne dessins. Voor elk figuur elk gcvtfenst model vanaf 230.— Desgewenst coupeursbezoek aan huis, Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 - TELEF. 4453 Maandagavond was de heer J. van Dijk uit Amsterdam, gast bij de volièrevere niging „Vogelvreugd", in het café„Sport" te Beverwijk. Een groot aantal leden was opgekomen om te luistere, naar de des kundige uiteenzettingen van de heer Van Dijk en bovendien te genieten van de prachtige opnamen, die spreker had ge maakt van de blauwe reigers in de Beem- ster. Voorts van alles wat leeft in het waterrijke gebied van de Zaan en de duinstreek. Naast een bekend cineast, is de heer van Dijk ook een goed verteller, zodat het een leerzame avond werd. Bij de aanvang heeft de voorzitter, de heer P. Nan, een en ander verteld over de voorbereidingen tot de deze winter te houden vogelshow. Het staat nu reeds vast, dat deze tentoonstelling die van het voor jaar 1962 nog zal overtreffen. Voor het Ministerie van Landbouw is een groot op pervlak gereserveerd en het ligt in de be doeling, ook veel aandacht te besteden aan de huisvlijt. Dank bracht de heer Nan aan de leden, die vrijwel elke dag in touw zijn om de honderden nieuwe kooien te maken. De leden van de Smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht", zijn eveneens weer met hun werkzaamheden begonnen. Maandagavond waren ze bijeen in hun clubhuis aan de Schans, waar de voorzitter, de heer C. Pauls, een toelichting gaf op het door het bestuur opgestelde werkprogramma voor de komende wintermaanden. Een aantal werkavonden werd vastgesteld en in af wijking van vorige jaren, denkt men nu ook iets te ondernemen met de geluids band, zodat naast het spel, ook het woord en mogelijk muziek ten gehore kan wor den gebracht. Een paar werkgroepen werden gevormd, die een en ander zul len voorbereiden. Voorts vermeldt het programma plannen, eens meer gevorder den uit andere afdelingen te vragen om voorlichting. Enook voor afwisseling is gezorgd door het vaststellen van een paar gezellige bijeenkomsten, waar niet zal worden gewerkt. heeft in Venetië op de helling gesstaan en kwam in 1932 onder de naam Umberto Lu- pi in bedrijf. In 1936 werd deze motor trawler herdoopt in Amba Aradam en kwam in 1947 bij de Genereale Italiana Delia Grande Pesca. De motortrawler die in 1955 gereed kwam bij C. Lühring in Brake voor de A/S Intrawl heette Havkern, welk vaar tuig eveneens van de Noorse visserijvloot is afgevoerd. In 1961 werd deze naar Is raël verkocht. Herdoopt in Azgad, heeft het vaartuig op weg naar de nieuwe thuis haven, IJmuiden en Amsterdam nog aan gedaan. De hoofdmotor is een „820 pk Werk spoor". ArL van der Veer Advertentie KONINGSPLEIN n TELEFOON 48M De Centrale Elektrotechnische Werkplaats van de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. heeft een complete vernieuwing ondergaan. Dinsdag 2 oktober a.s. te 15.30 uur zal de werk plaats, na een verbouwingstijd van een jaar, in gebruik worden genomen. De inrichting van het ruimer gewor den gebouw werd vernieuwd; de werk omstandigheden zijn belangrijk verbe terd. Tijdens de verbouwing moesten de gebruikelijke werkzaamheden normaal voortgang vinden, hetgeen niet eenvou dig was, maar door passen en meten én aanpassen toch steeds is gelukt. VISSERIJ ARCHIEF" ARIE VAN DER VEER Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor149. met el. rem 179. 100 service en garantie. Betaling ook in overleg. Marktplein - Tel. 4262 Het was een dubbele verrassing in Vel- sen-Noord, toen de actieve drumband van de speeltuinen „Schulpen-Meerweiden", na zaterdag in de tamboerwedstrijd de tam boerzuil voor de jeugdclubs definitief van de sectie muziek van de Velser Gemeen schap te hebben overgenomen, zich op maakte om twee jarige bestuursleden op een muzikale felicitatie te onthalen. Vanzelfsprekend trok de mars van de drumband een flinke belangstelling van de jeugd, die vergat, dat het al lang kin derbedtijd werd. Het korps bracht een serenade aan de penningmeesteresse van de speeltuin Schulpen, die zij al van het begin af trouw is gebleven. De pittige muziek vond uiteraard een gewillig ge hoor van de jarige en de verjaardags bezoekers. Direct daarop marcheerde het gezel schap naar de Van Rijswijkstraat, waar de verrassing voor de heer des huizes, die met belangstelling het feest van de Duinvlietstraat had gadegeslagen, was. Plotseling hield de drumband halt en maakte front voor zijn woning, waar de vrouw des huizes, bestuurslid van Schul pen, gelijktijdig haar verjaardag vierde. Het laat zich denken, dat de jeugdige tam boers en trompetters op de beide adres sen niet gering en gastvrij onthaal von den. WOENSDAG 26 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord 14 tot 17 u. (jeugd). R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost: 14.30 tot 17.30 uur (ook volwassenen). Raadhuis, Velscn, 19.30 u.Vergadering gemeenteraad. Velserend, 20 u.: Contactavond Neder landse Vereniging voor Huisvrouwen. DONDERDAG 27 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg: 10 tot 12 uur. R.K. leeszaal, Donderdag gesloten. Raadhuis, Velsen,' 9.30 tot 12 u.: Spreek uur wethouder van openbare werken; 10 tot 12 u.: spreekuur wethouder voor sociale zaken (voor huisvesting alleen na afspraak). Beverwijk. Kenncmcr Theater, 20 u.: Feestavond jubilarissen Hoogovens. Chr. L.T.S., Luxemburglaan, 20 u.: Film avond hervormde wijkgemeente Ooster wij 1: en Meerestein. Huize Spaarnberg, Wüstelaan, Sant poort, 20 u.: Ruilbeurs en veiling post zegelvereniging „Santpoort". U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De Umuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnees 8.15 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische giro betaling en (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: H. M. ThorborgVerkade, z., Dreef 32, Santpoort-Noord; G. J. Buis van der Wijden, z., Planetenweg 215, IJmuiden; E. Visservan der Plas, d., Ju- lianakade 28, IJmuiden; G. van der End Zwart, z., Stephenson plein 31, IJmuiden; H. P. Oudendijk-Goed, z., Meervlietstraat 35, Velsen-Zuid; F. M. van KempenMol len, z., IJmuiderstraatweg 41, IJmuiden- Oost; H. A. Vlotmanvan Beek, d., Kruid- bergerweg 94, Santpoort; W. Onderweegs— Moeke, d., Schoterweg 174 rd„ Haarlem; N. van WaardBroers, d„ Hagelingerweg 48, Santpoort; J. ZwartZeeuw, d., Van Ostadestraat 57, IJmuiden-Oost; N. Feits- maMudde, d., Reitzstraat 25, Haarlem; M. de Krijgerde Graaf, z., Herculesstraat 18, IJmuiden; A. BaxVerheij, d., Plei- adenstraat 91, IJmuiden; K. AllebesHel lingman, d.. Prinses Beatrixplein 25 II, Haarlem; D. C. A. M. ZwanenburgMol- lema, d„ Kruidbergerweg 22, Santpoort; A. C. A. ElferinkRutte, z., Nassaustraat 13, Dubbeldam; E. X. Zethofvan der Valk, z., Huis te Wissenlaan 21, Santpoort- Noord. OVERLEDEN: H. Klinkenberg, 77 jr., weduwnaar van L. Barnhoorn, Reggestraat I, IJmuiden; E. M. de Roon, 94 jr., weduwe van A. van der Mast, Westerwijkstraat 26, Velsen-Noord; T. Wennis, 75 jr., weduwe van A. G. Keuter, Tasmanstraat 9, IJmui den. Dank zij de goede zorgen van de Be- verwijkse afdeling van het Nederlandse Rode Kruis, hebben dinsdagmiddag onge veer zestig invaliden uit deze stad en om geving, een mooie autotocht door Kenne- merland gemaakt. Mede hiertoe in staat gesteld door enige autobezitters, die hun wagen spontaan voor dit doel beschikbaar stelden en bovendien zelf achter het stuur plaats namen. De deelnemers verzamel den zich op het Meerplein, waarna de stoet via Haarlem, Bennebroek en Aerdenhout, in het Zandvoortse paviljoen Zuid een kor te rustpauze hield. Zij, die gewend zijn zich in een invalidewagentje voort te be wegen, vonden dit hier al gereed, omdat de organisatoren met een speciaal busje voor het vervoer hadden gezorgd. Op de ze manier kon men ook nog even op de bou levard vertoeven. Nadat de deelnemers eni ge verversingen waren aangeboden, werd via het Bloemendaalse Kopje de terugreis weer aanvaard. Voor deze tocht waren twintig leden van de plaatselijke colonne ingeschakeld, die zich aldus voor de inva lide reizigers bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt. Voorts bevinden zich nog drie leden in het Henri Dunandhuis in Zeist, om hier be hulpzaam te zijn bij de vakantieweken voor invalide jongeren. Een hunner heeft de beschikking over een auto, welwillend in bruikleen afgestaan door een verhuur bedrijf in Velsen-Noord. Hij maakt hiervan een dankbaar gebruik, door met de inva liden mooie dagtochten in de omgeving te maken. Advertentie Gas- en Waterfitter KENNEMERLAAN 9 TELEFOON 5271 Installateur P.E.N. Advertentie De burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. M J. H. Hustinx, heeft de berichten in het ochtendblad „De Telegraaf" als zou de gemeente Nijmegen het rijk voor vele ton nen hebben opgelicht, categorisch ontkend. Volgens „De Telegraaf" zouden hoge Nij meegse gemeente-ambtenaren bij de af wikkeling van de oorlogsschade door op zettelijk vervalste stukken grote extra uitkeringen voor hun gemeente hebben verkregen. De publikatie berust op mede delingen van een niet meer in dienst zijnde Advertentie Excelsior. Holland Electro Ruton AEG Electrolux. Philips. Erres. Betaling eventueel te regelen Voor *00°/i> service: Lange Niruwstraaf 433 435 De chauffeurs N. v. d. Berg en A. H. v. d. Heuvel bij de bus, die zij naar Iran zullen rijden. ge- ons op- ge- het Ik heb het eerste rommel al weer gehoord van veel gedonder dat nu weer voor de deur staat. We zullen de mensen en mensjes van Nieuw-Guinea in midden moeten nemen. Ja, we hadden ze echt niet nodig en we zaten al zo krap, maar 't zal toch weer moeten. Ik heb namelijk deze week een gesprek hoord, dat mij aan peinzen heeft gezet. Een oudere dame, die in de bus zat te verkondigen, dat haar zoon binnen kort uit de tropen zou thuisvaren en het bruine wijfje zou meevoeren, dat hem al jaren in In donesië en 'Nieuw-Gui- nea terzijde had gestaan. De bewuste mevrouw liet haar opmerkingen vergezeld gaan van een politieke tirade, die ik maar laat voor wat deze is maar die weinig van realiteitszin getuig de doch de opmerkin gen zelf waren van een gehalte, die mij door merg en been gingen. Het schijnt de Neder landse huisvrouw soms niet duidelijk te zijn, dat zij beslist niet de enige is, die er „kraakzinde lijk" bijzit en dat alle andere bij voorbaat „toddiken" zijn en dat zo langzamerhand mijn kennissen en ik, die lang in het buitenland heb ben vertoefd, toch een andere opinie ren over de spreekwoor delijke Hollandse zinde lijkheid. Dat is één. Het tweede was, dat ik kon opmaken uit 't gesprek, dat de bewuste dame niet van plan was maar een pietsie in te schik ken voor het gezinnetje dat nu, door de omstan digheden uit het ver trouwde milieu gesmakt, op punt stond te arri veren. Kijk, dat is iets, waar ik me al jaren bont en blauw aan er ger. De schijnheiligheid namelijk. Wanneer me vrouw, gehoord haar politieke overtuiging, zo graag zoveel voor de arme Papoea's had wil len doen, dan zou ze zo mooi het woord bij de daad kunnen voegen, wanneer ze er straks één in het eigen hof zou hebben. Maar dat zinde dit propere wijfje niet. En alle ultimatums die aan nu wel voe- ze daar luidkeels toevoegde, doen mij de vinger tegen u allen die hierbij belang heb ben, opsteken. De mensen die straks terugkeren en de andere mensen die zij meebren gen en die daér eigenlijk hun vaderland hebben, zijn al zo geplaagd door duizend-en-één onrecht vaardigheden, die zij meestal niet zelf in de hand hadden. Daarom hebben ze meer dan wie ook onze steun nodig, meer onze steun dan alleen maar sympathie. Want met sympathie kom je nergens onder dak, nergens aan kost. Ik weet nog goed, toen ik zelf na een lang buitenlands ver blijf in het vaderland de heel terugkeerde en allerwe gen een houding ont moette van „wat doe je hier eigenlijk; je bent zwaar overcompleet" Mijn vrouw en ik had den het gevoel een soort verdreven per ren te zijn, op wie niet meer gerekend was en die dat beslist ook moesten weten. Nu had ik het geluk maatschappelijk nog zoveel verbindingen met het vaderland te hebben onderhouden, dat ik snel toch weer een kuleke had gegraven en met bladeren afge dekt. Maar velen van de mensen die nu arri veren, zullen er niet zo snel in slagen hun plekske te walsen. De meesten keren berooid weer en dan houdt heel vaak onze spreekwoor delijke gastvrijheid op. Kom. laat dat niet zo zijn. Maar méér nog: laat er eens één zijn stem durven verheffen, als een dame in de bus haar onbegrip zit uit te kramen en haar rustig wijzen op het feit, dat zij deel uitmaakt van een gemeenschap Jie gezamenlijk de schou ders onder deze erfenis moet zetten. De Ambo nezen, die ik lange tijd in hun kwartieren heb kunnen gadeslaan en die meer innerlijke be schaving in hun pink hadden dan velen van ons in hun hele body zijn niet altijd gelukkig terechtgekomen, meest al niet door hun schuld, maar de onze. Laten we onszelf en de thuisvaar- ders drama's besparen. Het zou een mooie overwinning zijn, want diep in ons hart zijn we zo kwaad nog niet. Donderdag 27 september vertrekt de autobus, die door de busonderneming Maarse en Kroon in Aalsmeer aan het Nederlandse Rode Kruis werd geschonken voor hulpverlening aan het door aard bevingen getroffen Perzië. De heren N. v. d. Burg en A. H. v. d. Heuvel, chauf feurs van Maarse en Kroon, zullen de bus naar Iran rijden, waar zij vrijdag 12 oktober hopen aan te komen. De afdeling Aalsmeer van het Rode Kruis heeft in de afgelopen dagen een geldinzameling op touw gezet, die tot nu toe 6.205,61 heeft opgeleverd. Voor dit geld zal het Rode Kruis materiaal ko pen voor de hulpverlening. Woensdag zal dit materiaal in de bus gestouwd wor den. Het omvat 6.450 meter stof, 45 naaimachines, 144 slaapzakken, 1.536 blik jes cacaopoeder, 380 kinderlakens, 50 ba bydekens, 600 eenpersoonslakens, 90 een persoonsdekens en 250 jeugdpaketten met stukjes zeep, tandpasta, toiletartikelen, e.d. Op verzoek van het Rode Kruis is de bus geheel wit geschilderd en zijn op de zijkanten rode kruisen aangebracht. De chauffeurs zullen door Duitsland, Oosten rijk, Joegoslavië, Bulgarije, Turkije en Iran een afstand van 5.520 kilometer af leggen en later per vliegtuig huiswaarts keren. VIJVER NIET 60 CM, MAAR 20 CM DIEP In de tekst die wij gisteren publiceerden onder de afbeelding van de nieuwe vijver nabij het Cultureel Centrum in IJmuiden is een fout geslopen. De vijver wordt niet, zoals wij vermeldden zestig centimeter, maar twintig centimeter diep. Een dus alleszins veilige vijver. gemeente-ambtenaar, H. van Mil, die bij de officier van Justitie in Den Haag, een aanklacht over deze zaak heeft ingedend. In het ochtendblad is ook een copie van een der documenten afgedrukt, een brief van de Dienst Gemeentewerken van Nij megen aan B. en W. gedateerd 19 oktober 1932. Deze brief zou vervalst zijn. De bur gemeester heeft een onderzoek ingesteld op het gemeente-archief. Daar bleek, dat de pagina's twee en.drie van de brief nog aanwezig waren. Pagina één was uit het archief verdwenen. In de publikatie in het ochtendblad wordt ook gesproken van een gevelschets. In het gemeentehuis zijn echter de origi nele en authentieke gevelschetsen aan wezig. Ten aanzien van „valse" claims over ver loren gegane inventarissen van het stad huis en het politiebureau zei de burgemees ter, dat er voortdurend overleg is geweest tussen de gemeente Nijmegen en het rijk. Kostbare inventarissen, die in de oorlog verloren gingen, zijn gewaardeerd en door nieuwe vervangen in zeer nauw overleg met de betrokken diensten in Den Haag. B. en W. van Nijmegen zullen overwegen tegen de heer Van Mil een aanklacht in te dienen. De burgemeester is van mening, dat de heer Van Mil het authentieke stuk van de correspondentie tussen de directeur van gemeentewerken van Nijmegen en B. en W. uit het archief heeft gestolen. Kort voor de heer Van Mil ontslag uit de gemeentedienst nam, heeft hij tegenover zijn chef verklaard, dat hij „over iets be schikte". „Als men het mij moeilijk maakt, dan kan ik ook wel wat doen", zou hij ge zegd hebben. Een onderzoek heeft uitge wezen, dat uit de gemeentearchieven geen andere documenten worden vermist. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heerewaarden G. Oudeman te Nieuwenhoom; te Haren (Gron.) T. Of- fringa te Katwijk aan Zee; te Oldebroek (vac. Joh, Verwelius) J. J. Poot te De Bilt; te Krimpen aan de Lek C. van Bart te Ter Aa. Aangenomen naar Heinkenszand H. Kwakkelstein, vicaris te Rotterdam-Vree wijk. Bedankt voor Hoogeveen (vac. dr. A. van der End) B. Eysinga te Barneveld. Be noemd tot predikant van het diaconessen- huis te Naarden ds. H. C. Valeton, doops gezind predikant te Baam-Soest. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Vogtland van Antwerpen; Lifana, La Pallice; Breehelle, Immingham; Salvonia, Rotterdam; Terschelling, Sunderland; Oostkerk, Antwerpen: Hans Bern stein, Sunderland; Bele, Skutskaer; Roselyne, Londen: Roosenburgh, Oskarshamn; Ivoorkust, Antwerpen; Helena, Antwerpen: Aquila, Rotter dam; Marie, Kotka; Esso Emden, Bremen, Norse Lady, Baie Comeau: Richard Kaselowski, Ham burg; Hohenhorn. Rotterdam; Marta Ahrends, Hamburg: Stella Maris, Hamburg. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Verseau van Noordzee; Ammen, Antwerpen; Taras, Rot terdam; Wilca, Londen; Orient, Vlissingen; Mi chael, Bremen; Ares, Rotterdam: Tasman, Al phen a. d. Rijn; Bjarmia, Kotka; La Sagitaire, Noordzee; Colmar, Le Havre; Tom Stromer, Swansea. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Geestdijk naar Rochester; Gunther, Lohse; Melrose, Grangemouth; Denwickhead, Sunderland; Wal- ma, Rine; Breehelle. Skudesnesshavn; Anna- creon, Rotterdam; Micra, Lorient; St. Pierre, Port Etienne; Elli Ahrens, Kristinahamn; Idanel, Norwich; Noordwijk, Monrovia; Cormoat, Dun- sten; Cieszijn, Stettin: Belgia, Rotterdam. Juno, Kotka: Nanusa, Antwerpen: Elbe, Antwerpen; Neder Ebre. Bremen; Gerd. Londen; Hinde, Londen; Heriot. Lelth; Port Talbot, Goole; Scheldeborg, Grimsby; Eemstroom. Vlissingen; Julia Mary, Londen: Diogenes. Nordenham: Hec- la. Leith; Braunschweig. Port Said: Harrogate, Goole; Rijnstroom, Londen: Superior Producer, Huil; Luben Cara veie. Moermansk. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Ameli Thijssen naar Norfolk: Anne Libieseh, New castle; Carrase, Udevalla: Rosalyne. Leith; Bli- tar, Bremen. HAVENVERKEER AMSTERDAM. In de week van 16 tot en met 22 septem ber zijn in de hoofdstedelijke haven aan gekomen 168 schepen (442.577 brt) en ver trokken 169 schepen (403.941 brt). Ondergetekende Naam: Straat: Plaats- wenst zich mei ingang van te abonneren op IJmuider Courant 4 t 7.65 per kwartaal of t 0.59 per week *1 *1 Doorhalen wat niet verlangd wordt Handtekening: Z(). die zich met ingang van 1 oktober 1962 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers to» en met 30 september 1962 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5