Washington waarschuwt Cuba en Sovjet-Unie De Gaulle's opponenten tegenactie overwegen Verdien 36 cent U MAG EEN UITWASSEN AM t ggm J ïlf< Tflifflan m Steeds minder advocaten worden parlementariër dpaK Journalisten geconsigneerd in Havana Massaal protest in de vorm van een nationaal manifest in voorbereiding Venusraket botste tegen een micro-meteoriet Mississippi weigert de neger Meredith Administrateur wegens oplichting aangehouden K.L.M.-luchtbrug naar N.-Guinea Vier doden in het verkeer Westduitse toenadering tot Oost-Europa Vierde arrestatie na inbraak boven café ten derde male Rechtersrecht speelt voorname rol Ideaal Persil verzorgt uw was ideaal DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1962 7 Executies op 2 dubbelgrote pakken Zelfs voor de vuilste ramen kunt u rustig een Enka zeem gebruiken. Even uitwassen (in welk wasmiddel u maar wilt) en hij is weer heerlijk schoon. Een reden temeer om die sterke Enka zeem nu te proberen. Pil Ij soepel en zacht III ijzersterk B gegarandeerd door Él Enka, goedgekeurd j| 11 door de Ned. Ver. van ffl Huisvrouwen li 3 formaten: 2,30-3,25-4,75 Twee fasen Reynaud aanvoerder Zondag voorbede voor Nieuw-Guinea „Everyman 3" op weg naar Amsterdam via Oostende Tien jaar voor ex-premier van Zuid-Korea Zware Russische kernproef bij Nova Zembla Oostberlijner bij poging tot vlucht neergeschoten Onbekende reed auto tegen schoolmuur Russische jagers hinderen Westelijke lijnvliegtuigen op weg naar Berlijn WASHINGTON (Reuter, AFP) Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met 384 tegen zeven stemmen een resolutie aanvaard, waarin de Sovjet-Unie en Cuba worden gewaarschuwd de veilig heid der Verenigde Staten, en die van het westelijk halfrond in het algemeen, niet in gevaar te brengen. De resolutie die verleden weck reeds door de Senaat met overweldigende meerderheid werd goedgekeurd, is thans ter ondertekening aan president Kennedy toegezonden. Het Huis verwierp de pogingen om de resolutie op te stellen in straffere bewoor dingen dan door de regering onderschre ven waren. Sommige sprekers eisten een volledige blokkade of ander rechtstreeks optreden. Maar het huis verwierp met 251140 stemmen een dergelijke motie. De Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken, George Ball, heeft verklaard, dat de nieuwe haven op Cuba mogelijk een grotere economische dan po litieke betekenis zou hebben voor de Sov jet-Unie. „Het is geen prettige ontwikke ling, maar de vestiging van een haven zal op zichzelf niet zo'n belangrijke ver betering voor de Sovjet-Unie zijn, verge leken met wat zij al tot haar beschikking heeft.-Er zijn ook andere havens op Cu ba die zij kan gebruiken", aldus Ball. Andere functionarissen van het State rie van Buitenlandse Zaken. De journalis ten zijn er voorts in kennis van gesteld, dat hun perskaarten niet meer geldig zijn en dat zij een nieuwe kunnen aanvragen. HAVANNA (AFP-AP) Op Cuba moe ten sedert 30 augustus meer dan tachtig mensen, burgers, militairen en politieman nen zijn terechtgesteld. Van officiële zijde bewaart men het stilzwijgen. Een groep van zes politiemannen is geëxecuteerd we gens het beramen van een komplot om premier Castro en andere regeringsleden te vermoorden. In een ander geval waren 26 burgers en militairen er van beschul digd dat zij opstanden hadden willen ont ketenen, die zouden worden ingeleid door sabotage aan elektriciteitsfabrieken. In to taal zouden er driehonderd arrestaties zijn verricht. LONDEN (AP) De Britse regering deelt de Amerikaanse bezorgdheid over de communistische activiteit op Cuba, gezien de Britse belangen in het gebied van de Caraïbische zee, zo heeft een woordvoer der van het Foreign Office verklaard. Tegelijkertijd bestaat er evenwel in Groot-Brittannië enige bezorgdheid over de martiale verklaringen ten aanzien van Cuba in het Amerikaanse Congres. Advertentie EN BOVENDIEN... waardevolle verrassingen! Wat denkt U b.v. van een prachtige reiswekker of een paar Phillips rolschaatsen? Zo goedkoop krijgt U ze nooit! Vraag een Persil-spaarkaart bij Uw winkelier en ga kostbare spaaremmertjes sparen. Koop direct 2 van die voordelige pakken! Department hebben meegedeeld dat de Amerikaanse patrouilles in het Caraibi- sche gebied zullen worden geïntensiveerd om na te gaan of de nieuwe haven als militaire basis zal worden gebruikt. HAVANA (AFP) De buitenlandse correspondenten op Cuba mogen Havana niet meer verlaten zonder speciale toe stemming, die zal worden versterkt door de persdienst van het Cubaanse ministe- Advertentie ZEEM - - vv,~~~S§fe ^jjp (Van onze correspondent) PARIJS Terwijl gistermiddag de mi nisters op het Elysée rond het staatshoofd, generaal Charles De Gaulle, verenigd wa ren om de referendumplannen voor een grondwetsherziening nader uit te werken, kwamen in het parlement vertegenwoor digers van enkele centrumpartijen bijeen om op uitnodiging van de bejaarde, onaf hankelijke oud-premier Paul Reynaud een tegenoffensief voor te bereiden. Die tegen actie, zal vermoedelijk de komende dagen al wel ingezet worden, aangezien de rege ring als datum voor het referendum de vierde november de maandag van de heilige Charles zou hebben vastgesteld. Over de beraadslagingen in het kabinet is uitgelekt dat van de 26 ministers alleen Pierre Sudreau, die sedert de laatste ka binetshervorming de protefeuille van On derwijs beheerde, de morele moed en misschien de politieke wijsheid zou heb ben weten op te brengen uit de regering te treden uit protest tegen de ongrondwet telijke plannen van het staatshoofd. In politieke kringen meent men te we ten dat de aanwijzing van de opvolger van de huidige president der republiek zich mettertijd in twee fasen zal voltrek ken. Om schertskandidaturen te vermij den zou iedere gegadigde voor het presi dentschap der republiek door een aantal, vermoedelijk honderd notabelen, kamer- en gemeenteraadsleden, die zo dus toch nog een vinger in de pap Zullen kunnen houden, moeten worden gepatroneerd. Als ze dan ook nog met goed gevoig het exa men van de Constitutionele Raad hebben afgelegd, zouden ze aan de wedloop naar het Elysée mogen deelnemen. Indien geen der mededingers bij de eerste ronde een volstrekte meerderheid verwerven zou, zal een tweede stemming worden gehou den tussen de twee best genoteerden. In die tweede ronde zal het hoogste aantal stemmen de doorslag geven voor de de finitieve overwinning. In het kamp der tegenstanders van een referendum en, eventueel van een grond wetsherziening, wordt naarstig op tegen maatregelen gebroed. Nu het, gelijk te verwachten was, echter geen simpele zaak blijkt te wezen alle grieven tegen De Gaul le's voornemens onder een en dezelfde noemer van een democratisch bevredigen der tegenontwerp te brengen, schijnt de oppositie zich voorlopig eerst te willen toeleggen op een plechtig en massaal protest, dat de vorm van een nationaal manifest zou kunnen aannemen. Paul Rey naud, die men politiek gesproken, zeker geen opgewonden standje zal mogen noe men, ontpopt zich als de voornaamste or ganisator van deze afweerstrategie en hij moet uit kringen van politiek, industrie, handel, wetenschap, kunst en journalis- LOS ANGELES (AP) Een micro-me teoriet met een gewicht van naar schat ting niet meer dan een halve gram heeft op 8 september de Venus-raket Mariner-2 getroffen en gedurende enige minuten uit zijn baan geslagen totdat het ruimtevoer tuig door middel van automatische correc- tieapparatuur zijn juiste koers naar de planeet Venus had hersteld. Het is echter ook mogelijk dat het niet een meteoriet maar een „zonnegolf" een plotselinge drukgolf van de zon is geweest, die de Mariner heeft getroffen. Door de schok werd het voertuig uit zijn koers geslagen doch de ingebouwde automatische stabilisatie systemen werk ten feilloos en na drie minuten was de Mariner-2 via zon-oriëntatie weer in de juiste koers. Advertentie Pindakaas wordt speciaal aan bevolen voor kinderen, zwak ken, herstellenden en mensen, die zwaar werk moeten ver richten. Koop echter de beste n.l. PINDAKAAS van tiek al aanmoediging en steun van vele prominente figuren hebben gekregen. Tot de toekomstige ondertekenaars van het manifest zouden de conservatieve oud-premier Antoine Pinay en De Gaulle's beide voorgangers onder de vierde repu bliek René Coty en Vincent Auriol beho ren. Oook de oud-minister van Binnen landse Zaken Gilbert Jules, die met Coty in de Constitutionele Raad zit, welke het staatshoofd met adviezen over de grond wet bijstaat, zou overwegen zijn zeter ter beschikking te stellen nu de generaal al zijn raadgevingen toch stelselmatig in de wind slaat. Ondertussen gelooft bijna nie mand dat al die protesten en tegen-acties De Gaulle ook maar één centimeter van de weg, die hij zelf heeft uitgestippeld, zul len vermogen te verdringen. Zolang de parlemantariërs er niet in sla gen een concreet tegenvoorstel in te dienen, heeft De Gaulle vermoedelijk gemakke lijk spel hun verzet in het negatieve dag licht van de politieke afgunst te plaatsen door te onderstrepen dat de democratie bij hem nog wel in de veiligste handen is, aangezien hij zijn opvolger niet door een kastje van kakelende politici, doch door het ganse volk wil laten aanwijzen. Een foto van dinsdag. Toen James Meredith (Ijnks) zich voor de tweede maal bij de universiteit van Missisippi kwam aanmelden, was gouverneur Barnett (tweede van rechts met bril) daar persoonlijk aanwezig om hem de toegang te weigeren. De 29-jarige Meredith heeft een luchtmachtcarrière achter zich, tijdens welke hij in Korea heeft gevochten. Hij wil nu medicijnen gaan studeren. De Amsterdamse centrale recherche heeft een 46-jarige administrateur gear resteerd die een groot aantal woningzoe kenden heeft opgelicht voor een totaal bedrag van circa 5.000.-. Het wordt waarschijnlijk geacht dat meer aangiften zullen volgen. De man hield zich bezig met het schrij ven van brieven en verzoekschriften naar het centraal huisvestingsbureau en het college van B. en W. in de hoofdstad. Zijn klantenkring bestond goeddeels uit een voudige lieden, die niet zo bedreven zijn met de pen. Zij moesten voor het schrij- van zo'n brief, die meestal ging over de toewijzing van een woning of het verkrij gen van een ruimere woning, 50,- tot 100,- betalen. De man vroeg voor zijn klanten een zo genaamde groene urgentieverklaring aan. Omdat deze mensen voor het merendeel in de „Pijp" woonden, waar slechte woon toestanden heersen, kregen zij prompt zo'n urgentieverklaring. De verdachte die nooit naliet er op te wijzen dat hij over uitstekende relaties met 't huisvestings bureau beschikte, kreeg hierdoor onder de arbeidersbevolking van de buurt een goe de naam. Van dit vertrouwen maakte hij opnieuw misbruik door vele woningzoekenden voor te houden dat hij via makelaars woningen kon krijgen, waarbij echter stoffering moest worden overgenomen. Hij incas seerde voor deze overname bedragen, die varieerden van 100,- tot 1.000.-, maar liet dan prompt niets meer horen. Wie later zijn licht kwam opsteken werd aan het lijntje gehouden met de medede ling dat zij in het geheel geen woning zou den krijgen als zij naar de politie zouden gaan. Slechts enkelen kregen hun geld te rug. Het vervoer van burgers en militairen uit Nieuw-Guinea naar Nederland vergt van de K.L.M. een grote krachtsinspan ning. Van 2 oktober tot 21 november zullen voor het militaire transport totaal 44 extra vluchten worden uitgevoerd met DC-8 en DC-7C vliegtuigen. Met de lijn diensten meegerekend zullen in deze pe riode 5700 militairen vervoerd worden. Voor het burger vervoer worden tot 4 no vember vier extra vluchten per week ge maakt. Samen met de lijndiensten kun nen 10.000 personen gerepatrieerd worden. Totaal zullen via deze luchtbrug, die in de 43-jarige geschiedenis van de K.L.N. zijn weerga niet kent, bijna 16.000 per sonen in een kort tijdsbestek vervoerd worden op een van de langste luchtrou- tes ter wereld. De K.L.M. heeft haar vliegend materieel en personeel zodanig ingedeeld, dat de normale dienstregeling vrijwel onaange tast kan blijven. In november moeten echter acht dien sten op de noordatlantische route ver vallen en wel op 31 oktober, 2, 5, 7, 8, 12, 14 en 15 november. Op deze data zal de K.L.M. één in plaats van twee dagelijkse DC-8 diensten tussen Amster dam en New York uitvoeren. De dage lijkse dienst per DC-7C op deze route blijft ongewijzigd: De tweede pre-adviseur is mr. J. P. Ho- gerzeil uit Zwolle, die onder meer stelt dat wat recht is of behoort te zijn tegenwoor dig mede wordt uitgemaakt en vastgesteld door de rechterlijke macht. Dit rechters recht beïnvloedt naar zijn mening ook de maatschappelijke orde. De balie levert aan het ontstaan van dit rechtersrecht een belangrijke bijdrage. Mr. Hogerzeil heeft in zijn pre-advies voor nog meer discussiestof gezorgd. Zo betoogt hij onder meer dat het gebruik van „geheimtaal" door rechters en advocaten niet geoorloofd is („herhaaldelijk ervaren wij dat cliënten niets of weinig begrijpen van de motivering van een vonnis of van een advies of van door advocaten gefor muleerde contractsbepalingen") en dat het motiveren van een oordeel met een pure verwijzing naar de billijkheid of re delijkheid beperkt moet blijven tot de ge vallen van werkelijke evidentie. Ook is mr. Hogerzeil van mening dat de advocaat de eventuele beslissing van zijn cliënt om te blijven ontkennen ten volle moet respecteren en zich daaraan moet conformeren. Hij mag voor de rechter niet tegen be ter weten in betogen dat zijn cliënt het feit niet heeft begaan, maar het respecte- Op de rijksweg Noord in Geleen is de 68-jarige heer J. P. L. Bemelmans uit Ge leen om het leven gekomen. Hij werd op zijn fiets van achteren aangereden door een personenauto, waardoor hij voor een daarachter rijdende personenauto kwam te vallen. In Steenbergen in de gemeente Roden is het 3'/2-jarige döchtertje van de heer L. van Wijk van een wagen achter een trac tor gevallen en onder een der wielen ge komen. Het kind was op slag dood. De tractor werd bestuurd door de \(ader. In het ziekenhuis Charitas te Roosendaal is overleden de 67-jarige M. Huysman uit Dinteloord die 's morgens vroeg op weg naar zijn werk in zijn geboorteplaats geen voorrang aan een auto had gegeven en met zijn bromfiets in een sloot was ge slingerd. De zeven-jarige Bruin Klaas Schuttinga uit Groningen is bij een verkeersongeval op de Kruissingel te Groningen zeer ern stig gewond geraakt. In het academisch ziekenhuis is hij aan zijn verwondingen bezweken. In hervormde kerken Het moderamen van de generale synode der Nederlands Hervormde kerk heeft voor de kerkdiensten op zondag 30 septem ber de gemeenten opgeroepen tot gebed en voorbede voor „het volk van westelijk Nieuw-Guinea in verband met de ingrij pende wijziging in de verhouding tussen Nederland en westelijk Nieuw-Guinea". Daarnaast wordt de voorbede gevraagd voor allen, „die onder verantwoordelijk heid van de Verenigde Naties de voorbe reiding en de uitvoering van de overgangs maatregelen voor de overdracht van het bestuur over westelijk Nieuw-Guinea aan Indonesië te verzorgen hebben". Gebeden zal worden voor de voortgang van het evangelie in westelijk Nieuw-Gui nea en voor de opbouw en uitbreiding van de Evangelisch Christelijke kerk, voor herstel van de goede verhouding tussen de volken van Indonesië en Nederland en voor de gemeenschap tussen de kerken van Westelijk Nieuw-Guinea, Indonesië en Nederland. ren van de beslissing van zijn cliënt houdt volgens mr. Hogerzeil wel in, dat hij de solidariteit met deze cliënt handhaaft en dat hij hem dus terzijde blijft staan met alle geoorloofde en oorbare middelen. De advocaat is in dit geval verplicht alles te doen om zijn cliënt vrijgesproken te krij gen. Mr. Hogerzeil vraagt zich in zijn pre advies ook af of het niet op de weg van de orde van advocaten ligt, aandacht te schenken aan het vraagstuk van de wen selijkheid van bijstand van de advocaat „na het vonnis" en van wijzigingen in de te dien aanzien bestaande wettelijke voor schriften, ook voor de honorering van die bijstand ingeval van minvermogenden. De pre-adviseur constateert dit naar aanleiding van de ervaring dat bij de eigenlijke uitvoering van het vonnis de re- classeringsorganen en de voorlichtings ambtenaren de advocaten vrijwel volko men hebben vervangen. Diefstal. Op klaarlichte dag heeft iemand kans gezien een dressoir op de bo venverdieping van een Chinees restaurant in Breda open te breken en daaruit een damestas met 6000 te stelen. BONN (Reuter) West-Duitsland zal pese landen te verbeteren, aldus een woordvoerder van het Westduitse ministe rie van Buitenlandse Zaken. De betrekkin gen met deze staten moeten „stap voor stap" worden ontwikkeld en handel en cultuur zijn de gebieden waarop dit kan gebeurden, zo verklaarde hij. Enkele Westduitse bladen melden, dat er met verscheidene Oosteuropese landen al overleg is geweest over uitwisseling van handelsmissies, in het bijzonder met Hongarije. GRAVESEND (Reuter en AP) Twaalf man twee Amerikanen, zes Britten, twee Fransen, een Deen en een Australiër zijn woensdag uit Gravesend bij Londen in „Everyman 3", een bootje van ruim 13'/2 meter lengte, vertrokken voor een tocht naar de Sovjet-Unie, waar zij willen protesteren tegen de kemproeven. De kapitein is dr. Earle Reynolds, een Amerikaan die in Hirosjima hoogleraar in de antropologie is. Het gezelschap wil via Oostende, Amsterdam, Hamburg, Kopen hagen en Stockholm via Leningrad naar Moskou varen over rivieren en kanalen. In Moskou willen de twaalf vergaderingen beleggen, vlugschriften verspreiden, de Russen proberen over te halen dienst te weigeren en tenslotte betogingéh tegen het vestigen van raketbases organiseren. De Everyman 3 voerde de vlag van het Britse comité voor afschaffing van kern wapens. SEOEL (AP) Oud-premier Johnx M. Tsjang van Zuid-Korea is door een krijgs raad tot tien jaar gevangenisstraf veroor deeld omdat hij een samenzwering tot om verwerping van het bewind van de sterke man generaal Tsjoeng Hee Park zou heb ben helpen financieren. Twee van de zes tien beklaagden die tegelijk met Tsjang terechtstonden, werden ter dood veroor deeld, en een tot levenslang. De oud-premier, die in mei 1961 door de militaire bevelhebber van het land afgezet werd, zei het geld een miljoen hwan (ongeveer drieduizend gulden) aan een van zijn vroegere leerlingen te hebben gegeven om hem in de gelegenheid te stellen een zaak te openen. Een der andere beklaagden kreeg vijftien jaar en vier werden vrijgesproken. De ove rige gevangenisstraffen varieerden van drie tot zeven jaar. De vonnissen moeten nog door hogere autoriteiten bekrachtigd worden. UPPSALA (AP) Het seismologisch instituut van Uppsala heeft vandaag een nieuwe Russische kernproef in het gebied van Nova Zembla opgetekend. De kracht van deze veertiende explosie in de huidi ge reeks wordt geraamd op 32 megaton. Alleen de Russische proef van 5 augus tus had een grotere kracht, namelijk 40 megaton. Volgens de Zweedse meteorolo gische dienst bestaat er voorlopig geen ge vaar voor radio-actieve neerslag. De ra dioactieve stofdeeltjes worden door een oostenwind naar Noord-Siberië gevoerd. BERLIJN (Reuter) De Westberlijn- se politie heeft bekendgemaakt, dat Oost- duitse wachtposten woensdagavond aan de grens tussen Oost-Berlijn en de Franse sector van het westelijk stadsdeel een Oostberlijnse vluchteling hebben neerge schoten. Nadat mén had horen schieten, had men gezien dat een ziekenauto van de Oostberlijnse politie een man van 25 tot 30 jaar wegbracht. Een onbekende is gisteren in de En- schedestraat met een auto tegen de pui van de Van Tuyll-school gereden. De Velser politie trof de aan de voor zijde beschadigde auto in eerdergenoemde straat aan. De eigenaar of bestuurder van de wagen is nog niet gevonden. De school- pui werd licht beschadigd. Enkele fietsers en bromfietsers zijn gis teren in de Wijkerstraatweg te Velsen- Noord gevallen, doordat er olie op 't weg dek lag. De politie stelt een onderzoek in. VOOR UW GEMAK GEMAAKT 000R Amerika protesteert BERLIJN (Reuter) Een Russische straaljager vloog woensdagmiddag in de luchtcorridor tussen Berlijn en Frankfort recht op een Amerikaans verkeersvlieg tuig van de Pan American Airlines af en week pas op korte afstand van het toestel scherp uit. Het incident deed zich voor ongeveer 80 kilometer van Berlijn. De Amerikanen hebben een protest in gediend bij de Russische vertegenwoor diger op het Berlijnse luchtveiligheidscen trum. Dinsdag werden een Amerikaans en een Frans lijnvliegtuig in de luchtcorridor tus sen West-Berlijn en West-Duitsland gehin derd door Russische straaljagers. Ook de ze incidenten zijn gerapporteerd aan het veiligheidscentrum. De Amsterdamse politie heeft opnieuw een arrestatie verricht in de zaak van de inbraak boven café Oporto aan de War moesstraat. Nu heeft men de hand kun nen leggen op een 20-.jarige kantoorbe diende, die bij een der andere verdach ten in huis woonde. De politie is er van overtuigd, dat de kantoorbediende degene is geweest, die de brandkast, die zondag uit de woning van de caféhouder is ontvreemd, heeft geledigd. Men heeft de inhoud in een kus sensloop gestort en later heeft men in een kamer de buit nader bekeken. Het is de politie wel duidelijk gewor den, dat de gearresteerde verdachten, drie mannen en een vrouw, elkaar niet vertrouwen en men vermoedt dan ook, dat één van hen kans gezien heeft tijdens de inspectie van de buit een groot aandeel weg te nemen. Nog steeds is namelijk een groot deel van de buit zoek. Wel is uit papieren, die in de brandkast zijn gevonden, komen vast te staan, dat de inhoud hiervan geen f 50.000, maar f 31.500 is geweest, maar men heeft in totaal bij de verdachten slechts 6.700 in beslag kunnen nemen en zij blijven volhouden, dat er niet meer geld in de brandkast heeft gezeten. De brandkast is door de politie inmid dels teruggevonden in een brede sloot, die de Nieuwe Oosterbegraafplaats van de Gooiseweg scheidt. MISSISSIPPI (V.S.) (Reuter-AFP) Aan de 29-jarige neger James Meredith is woensdag voor de derde maai de toegang geweigerd tot de universiteit van de Ame rikaanse staat Mississippi. Dit was de jongste ontwikkeling in de strijd die de regering van Mississippi en de autoriteiten in Washington voeren en die tot inzet heeft het breken van het ver zet van gouverneur Ross Barnett en de zijnen (,egen het opheffen van de rassen scheiding. Meredith was per vliegtuig van New Or leans naar de universiteitsstad gevlogen, om zijn derde poging te wagen. Vergezeld door zes federale politie-beambten begaf hij zich naar het universiteitsgebouw, waar hem door de waarnemend gouverneur Paul Johnson, die eveneens in gezelschap was van politiemannen, de toegang werd ge weigerd. Een advocaat van het ministerie van Ju stitie stelde zich aan Johnson voor. Hij zei tot viermaal dat hij Meredith moest toe staan het terrein van de universiteit te be treden. Johnson weigerde elke keer. Ten slotte zei de advocaat: „Wij willen hem naar binnen brengen." Johnson antwoord de: „Ik verstond u." Daarna stapten Me redith en de anderen weer in de auto's en reden terug naar het vliegveld. Gouverneur Barnett was ditmaal niet aanwezig. Toen hij van de komst van Meredith in kennis werd gesteld spoedde hij zich per auto naar de universiteit, maar hij kwam daar te laat aan. Het aantal advocaten dat volksvertegenwoordiger is neemt in alle landen af. Ook in Nederland is dit het geval. De Tweede Kamer telt nog maar negen leden advocaat. In het preadvies over taak en functie van de advocaat in de heden daagse maatschappij dat mr. H. F. Blaisse voor de vrijdag in Amsterdam te houden discussievergadering van de tienjarige Nederlandse orde van advocaten heeft uitgebracht, wordt als oorzaak van deze teruggang genoemd de steeds groeiende omvang van het werk van een Tweede-Kamerlid. Die omvang is volgens mr. Blaisse dermate toegenomen, dat voor een advocaat met een nor praktijk het lidmaatschap van de Tweede Kamer vrijwel niet meer is te llen. Hei male vervu colleges. Hetzelfde geldt in gelijke of mindere mate voor andere politieke

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7