Kosten Wereldomroep langs omweg uit de schatkist HOUDT UW «aar JON POLY-COLOB m Kunstsubsidies over de hele linie verhoogd AEG «UITGAAN IN HAARLEM KLEURSHANIPOO THUIS ZELF DOEI In toekomst toch hogere luistergelden Fa. B. J. VAN LIEMT Prof Van der Leeuwprijzen uitgereikt Pianospel door Zaidee Parkinson Alwin Bar solist in eerste N.Ph.O.-schoolconcert MAX TAILLEUR in LEXI-TIME Nederlandse film krijgt 150.000 méér mm ^SÊsÊSÊSÊ sterk... prachtig VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1962 17 T elevisie Aa-Be PLAIDS Zaalberg 195x 145 100% WOL 41.75 Afrikaanse maskers en beelden gestolen WÊKKÊEuÊMMm Doe het thuis - doe het zélf! NEGEN MUZEN Eerste N.Ph.O.-concert in het nieuwe seizoen elke zaterdagavond 18.30 op Radio Veronica Henk Bijvanck heeft zijn lessen hervat Lynne Turner wint harpconcours in Israel stijl, standing ook met was in Uw huishoudi Etruskische stad bij Bologna ontdekt MUZIEK TONEEL VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma 4'p r In 1964 zullen de kosten van Radio Ne derland Wereldomroep niet meer uit de luisterbijdragen worden bestreden, zoals thans nog het geval is. De regering zal dan nemelijk het bedrag dat voor de ex ploitatie van de Wereldomroep nodig is geheel voor haar rekening nemen. Er wordt echter geen rechtstreekse financi ele verhouding tussen het rijk en de We reldomroep gelegd. De staat zal steeds een op de kosten van de Wereldomroep gebaseerde bijdrage in het uit de op brengst der luister- en kijkgelden gevorm de fonds storten. Zo wordt zowel bereikt dat de financiering van de Wereldomroep niet ten koste van de luisterbijdragen voor de binnenlandse omroep gaat, terwijl toch de onafhankelijkheid van Radio Nederland Wereldomroep gewaarborgd blijft. Een verhoging van de luistergelden in de toe komst is desondanks onvermijdelijk. Aldus de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mr. Y. Schol ten in de memorie van toelichting op de onder zijn verantwoordelijkheid vallende begrotingsposten van het departement. De hier geschetste ontwikkeling heeft boven dien het voordeel dat ze niet vooruitloopt op een eventuele definitieve radio- en te levisiewetgeving. De staatssecretaris heeft ten dele het advies gevolgd van de Com missie radio- en televisiewetgeving. Deze stond een royaler bijdrage van het rijk voor de geest, namelijk „zoveel als nodig om de omroepcomponenten in staat te stellen hun belangrijke taak naar behoren te vervullen". Mr. Scholten vindt dat een formulering waarmee moeilijk te werken valt. Daarom wil hij uitgaan van een kos ten van de Wereldomroep in het vooraf gaande jaar als norm voor de rijksbijdrage. Daar de begroting van O.K. en W. voor 1963 de volledige financiering van de We reldomroep nog niet toelaat, wordt voor dat jaar met één miljoen gulden volstaan. Voor 1964 zal dan zeven miljoen nodig zijn. Het tekort van de omroepen zal in 1963 uit de reserve van de Nederlandse Radio Unie, die tweeëntwintig miljoen be loopt, worden bestreden. In afwachting van een beslissing over de vraag door wie het tweede televisienet zal worden gebruikt, heeft de regering de No- zema gemachtigd tot de bouw van een tweede televisiezendernet. Hiertoe is beslo ten om onnodig oponthoud te voorkomen. Het ligt in de bedoeling met de bouw van het tweede T.V.-zendernet dezelfde metho- Advertentie Grot. Hout.traat B n ff Tel. 10657 12838 de te volgen als die, welke bij de bouw van het eerste zendernet is toegepast, n.l te beginnen met de zender in de nieuwe mast in IJsselsteiQ^en daarna geleidelijk het zendernet uit te breiden. De staatssecretaris zegt voorts tot dat de memorie van antwoord over de nota inza ke reclametelevisie de kamer spoedig zal bereiken. Aangezien in deze memorie uit voerig zal worden ingegaan op de proble men waarmee de televisie heeft te maken, meent de staatssecretaris zich in de voor lopige begroting van nadere beschouwin gen te mogen onthouden. Tenslotte zegt de staatssecretaris toe in beginsel bereid te zijn ten behoeve van de schooltelevisie extra zendtijd ter beschik king te stellen, wanneer de plannen, die uiteraard voor een belangrijk deel liggen op het gebied van het onderwijs, zijn uit gewerkt. 9 Uit een kelder aan de Oude Zijds Ach terburgwal in de Amsterdamse binnenstad zijn 100 originele Afrikaanse zwarte hou ten negermaskers en 8 bruine houten beel den gestolen voor een gezamenlijke waar de van 20.000. De maskers en beelden waren in de kelder opgeslagen door de in Amsterdam wonende Nigeriaanse koopman S. A. Thompson. Advertentie A N wèg die eerste grijze haartjes gewoon thuis uw haar wassen nieuwe glans in uw eigen haarkleur of modieuze spoeling naar keuze zelf doen zonder tijd verlies tube voor 2 wassingen 1.95 Haar-Cosmetica Van Gogh's naar Warschau. Donder dag is de eerste zending schilderijen van Van Gogh van Schiphol naar Warschau gevlogen. Van 8 tot 18 oktober wordt in de Poolse hoofdstad in het nationaal museum een Van Gogh tentoonstelling ge houden. Het transport is begeleid door Jozef Kojdecki, conservator van het Natio naal Museum in Warschau. De volgende twee transporten naar Warschau, die op 30 september en 4 oktober plaats hebben, worden resp. begeleid door prof. dr. A. M. Hammacher, directeur van het Kröller- Müller museum en door Dr. C. H. van der Leeuw, voorzitter van de Kröller-Müller stichting. DE JONGE AMERIKAANSE pianiste Zaidee Parkinson is deze maand voor een korte tournee naar Europa gekomen, ken nelijk met het doel hier de eerste, zeer moeilijke stappen te doen op de weg, die naar een concert-carrière zou kunnen lei den. Zij heeft voor haar stoutmoedige on derneming ook enkele steden van ons land gekozen. DONDERDAGAVOND trad Zaidee Par kinson in de tuinzaal van het Haarlemse gemeentelijke concertgebouw op met een programma van romantische pianomuziek waartoe zeker ook de drie Préludes van Claude Debussy „La terrasse des audien ces du clair de lune", „Des pas sur la neige" en „Les collines d'Anacapri" ge rekend konden worden, die de pian .st-> voor de pauze na de Sonate in D op. 28 van Ludwig van Beethoven en de Barcarolle van Frédéric Chopin tot uitvoering bracht. Stellig is het merkwaardig en misschien wel typerend voor deze pianiste van even in de twintig, dat zij zich voor haar Euro pees debuut tot het spelen van exclusief romantische muziek bepaalde. Ook de tweede helft van de avond was met de „Davidsbündlertanze" van Robert Schu mann aan deze stijl gewijd. Ongetwijfeld is Zaidee Parkinson bij haar pianistische vorming, die de pianist Léon Fleisher vol tooide, toch ook geconfronteerd met de he dendaagse muziek. Hoe zij daar tegenover staat kon dus op deze avond niet aan het licht komen. Voor wat haar relatie tot de romantische muziek betrof, heeft zij nogal gemengde indrukken gegeven: van een voortreffelijk begrip voor het muzikale en expressieve karakter van de „Davidsbünd lertanze", maar ook van een onvolkomen contact met Beethovens Sonate en Chopins Barcarolle en in zekere zin ook nog met de muziek van Debussy. De reeks kleine stukjes die de „Davidsbündlertanze" vor- tnen, werden gespeeld met een natuurlij ke muzikaliteit die als met intuïtie de diepte van deze muziek kon peilen, en met een klankenfantasie, die mede aan haar vertolking inhoud geven. P. Zwaanswijk Op dinsdag 2 oktober a.s. wordt het nieu we winterseizoen van het Noordhollands Philharmonisch Orkest geopend. Het con cert, dat onder leiding staat van Henri Arends, vangt aan met de Symfonie in D gr. t. van de Tsjechische componist Vori- cek. De pianiste Ingrid Haebler is soliste in het Pianoconcert in d kl. t. KV 466 van Mozart. Na de pauze zal Dworsjaks 5e Symfonie „Uit de nieuwe wereld" worden uitgevoerd. Ingrid Haebler, geboren in Wenen trad reeds op 11-jarige leeftijd voor het eerst in het openbaar op. In 1954 behaalde zij bij het Internationale Muziekconcours te München en bij het Schubert-concours te Genève de eerste prijs. In 1957 werd zij onderscheiden met de Harriet Cohen Beet hoven-Medaille ter herinnering aan Artur Schnabel. Ingrid Haebler trad reeds ver schillende jaren achter elkaar te Salzburg op tijdens de Festspiele en gaf talrijke concerten in de meeste Europese landen. Bovendien maakte zij tournees door Ameri ka, Australië en Noord-Afrika. In de ontvangstruimte van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in Den Haag heeft staatssecretaris mr. Y. Scholten gisteren de Prof. Van der Leeuw- prijzen 1961 (elk f 4.000 en een door Jan Kuiper ontworpen oorkonde) uitgereikt aan de componisten Kees van Baaren en Oscar van Hemel. De bijeenkomst werd muzi kaal opgeluisterd door Theo Bruins (met Pijpers pianosonate en Van Baarens Pia nosonate in memoriam Willem Pijper) en door het Nederlands strijkkwartet dat Van Hemels Strijkkwartet nr. 4 uitvoerde. De voorzitter van de commissie van advies, de heer Guillaume Landré, zei in een toe spraak dat, „waar heden de zwart-wit-te- genstelling in de muziek bedenkelijk dreigt Onder auspiciën van de kunstcommissie voor voortgezet onderwijs zal ook in dit cursusjaar een serie van vier schoolcon- certen worden gegeven. Het eerste con cert heeft plaats op vrijdag 5 oktober a.s. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest, onder leiding van Marinus Adam zal dan uitvoeren: Suite no. 2 in b kl. t. jonge pianist Alwin Bar zal de pianopartij no. 1 in e kl. t. Op. 11 van Frédéric Chopin; Partita in modi par orchestra van Herman Strategier en Ouverture „Le Car naval Romain" van Hector Berlioz. De jonge pianist Alwin B r zal de pianopartij vertolken. De dirigent zal voor elk stuk een korte inleiding houden. Het program ma wordt tweemaal uitgevoerd: om 4.15 uur voor de leerlingen der lagere klassen en om 7.30 voor de oudere leerlingen. De schoolconcerten, die gelukkig steeds een grote belangstellingen genieten, zijn voor de muzikale vorming van de jeugd zeer waardevol. Toegangsbewijzen kunnen worden aangevraagd via de school. De prijs van de abonnementen bedraagt voor de gehele serie van 4 concerten 2,-, voor losse toegangsbewijzen (voor zover de plaatsruimte het toelaat voor het begin van het concert ook nog aan de zaal ver krijgbaar) bedraagt de prijs 0,60. Advertentie De bekende componist-pianist Henk Bij vanck, die vele jaren als repetitor aan de Staatsopera in Wenen verbonden is ge weest, heeft zich thans definitief in Heem stede gevestigd. Hij hervat daar zijn les sen in compositieleer en aanverwante vak ken, waarbij hij jonge vocalisten en pia nisten bij de verdere opbouw van hun car rière tot steun zal kunnen zijn. Het internationale toernooi voor harpis ten in het Israëlische deel van Jeruzalem is gewonnen door de Amerikaanse Lynne A. Turner. De tweede plaats was voor de Italiaanse Giuliana Albisetti. Brigitte Des- hais du Portail van Frankrijk werd derde. te worden, het goed is te constateren dat de prijzen zijn toegekend aan twee leerlin gen van Willem Pijper." Het kunstbeleid van de rijksoverheid, zoals zich dat afspiegelt in de ontwerp begroting van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voor 1963, toont zowel een consolidatie als een verdere uitbouw van wat in de afgelopen jaren is gerealiseerd. De leidende gedachte van de kunstbegroting is dat aan de bevordering van de scheppende kunst ruimere mogelijkheden moeten worden geboden. Zo heeft de minister ook nu weer hogere bedragen uitgetrokken voor posten als de aanvullende honorering van bijdragen aan letterkundige tijdschriften, stipendia voor componisten en letterkundigen, subsidiëring van kunstaankopen en steun aan de Nederlandse film. De rijksbijdrage aan het produktiefonds voor Nederlandse speelfilms is opnieuw met 100.000,- verhoogd; voor subsidiëring van korte films is 50.000,meer uit getrokken dan in het lopende begrotings jaar. Ook de subsidies ten behoeve van de kunstzinnige vorming van de jeugd zullen in 1963 aanzienlijk meer geld vergen dan in voorgaande jaren. Deze stijging wordt zoals alle subsidieverhogingen ten dele veroorzaakt door de salarismaatrege len per 1 januari 1962, maar tevens door de omstandigheid dat de groeiende be langstelling voor deze activiteiten een rui mere financiële armslag noodzakelijk maakt. In de muzieksector heeft de minister, hangende het overleg in het College van Rijksbemiddelaars, reeds rekening gehou den met de in het derde rapport-Witteman aanbevolen salarismaatregelen. In de kos ten van enkele zeer uitzonderlijke mani festaties van het Concertgebouworkest, ter gelegenheid van zijn vijfenzeventigjarig bestaan, zal ook door het rijk worden bij gedragen. Voor subsidiëring van de Nederlandse toneelgezelschappen is ruim 370.000, meer nodig, onder meer in verband met de versterking van de spreidingsgezel schappen. Het Nationale Ballet krijgt Advertentie wereldconcern 76 fabrieken 125.000 werknemers 718.500,uit de subsidiepot, een bedrag waarin tevens 91.000,voor de pen sioenvoorziening is verrekend; het Neder lands Dans Theater ontvangt een rijks subsidie van 40.000, De rijksmusea, de Koninklijke Biblio theek en het Nederlands Letterkundig Museum en Documentatiecentrum vergen voor 1963 hogere uitgaven voor het op peil houden van de collecties, een dringend noodzakelijke personeelsuitbreiding en het opvangen van de stijgende kosten. Voor restauratie van monumenten is een half miljoen meer uitgetrokken. Deze post be draagt nu 17 miljoen. Vooral het behoud van molens heeft de aandacht van de bewindsman. Voor 1963 is tevens voorzien in een ver hoging van de eregelden aan verdienstelijke bejaarde kunstenaars in verband met de stijgende kosten voor levensonderhoud. Een apart bedrag is voorts uitgetrokken ten behoeve van de tweejaarlijkse staats prijs voor filmkunst, die het volgend jaar weer zal worden uitgereikt. Een Franse archeoloog heeft een nieu we en wellicht belangrijke Etruskische stad ontdekt, die vermoedelijk dateert uit de zesde eeuw voor Christus. Jarenlang werden reeds stukjes aardewerk en ver spreide graven gevonden in de streek van Casalecchio Sulreno, 15 km van. Bo logna. Door de vondsten rees bij studen ten het vermoeden, dat in die streek een Etruskische stad lag. In het begin van deze maand begon prof. Raymond Bloch van de Parijse uni versiteit nieuwe opgravingen. Er werd een met platte stenen geplaveide weg ter breedte van zes tot acht meter bloot gelegd. De ongewone breedte leidde tot de conclusie dat de weg bij de ingang van een grote Etruskische stad gelegen moet hebben. Zaterdag 29 september, Grote Zaal van het Concertgebouw, 20 u.: Gala-avond van het Leger des Heils met medewerking van het stafmuziekkorps onder leiding van W. F. Palstra. Zondag 30 september, Bakenesserkerk, 19.30 u.: Het Haarlems Bach Ensemble onder leiding van George Robert verleent medewerking aan de kerkdienst. Uitge voerd wordt de Cantate nr. 99 van Joh. Seb. Bach: „Was Gott tut, das ist wohl- getan". Maandag 1 oktober, Grote Zaal van het Concertgebouw, 19.30 u.: Concert (beslo ten) door het Noordhollands Philharmo nisch Orkest onder leiding van Henri Arends. De soliste is Ingrid Haebler, pi ano. Op het programma staan werken van Benda. Mozart en Dworsjak. Na af loop receptie door B. en W. van Haarlem in het Frans Halsmuseum. Dinsdag 2 oktober, Grote Zaal van het Concertgebouw, 20.15 u.: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Or kest onder leiding van Henri Arends. De soliste is Ingrid Haebler, piano. Op het programma staan de Symfonie in D gr. t. van Voricek, het Pianoconcert in D K.V. 466 van Mozart en de Symfonie nr. 5 van Dworsjak. Zaterdag 29 september, Stadsschouwburg, 20 u.: Het Nieuw Rotterdams Toneel met „Een bitter uurtje", een thriller van George Ross en Campbell Singer. De regie heeft Pim Dikkers. Medewerkenden: Rie Gilhuys, Enny Meunier, Annet Nieuwen- huyzen, Steye van Brandenberg, Bern- hard Droog, Lo van Hensbergen, André van den Heuvel, Hans Tiemeyer, Johan Schmitz en anderen. Zondag 30 september, Stadsschouwburg 20 u.: Het Nieuw Rotterdams Toneel met „Een bitter uurtje". Zie zaterdag 29 sept. Maandag 1 oktober, Stadsschouwburg, 20 u: De Nederlandse Comedie met „De map, de vrouw en de moord", een blijspel van André Roussin. De regie heeft Fons Ra demakers. Medewerkenden: Mary Dres- selhuys, Ko van Dijk, Henk van Ulsen, Mien Duymaer van Twist, Pierre Myin. Dinsdag 2 oktober, Stadsschouwburg, 20 u.: Besloten voorstelling voor de Velser Kunstkring: De Nederlandse Comedie met „Midzomernachtsdroom" van Wil liam Shakespeare. De regie heeft Han Bentz van den Berg. Medewerkenden: Ellen Vogel, Henk van Ulsen. Peter Oost hoek, Ko van Dijk en anderen. Woensdag 3 oktober. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep „Theater" met „Voor engelen geen automaten", een blijspel van Dario Fó. De regie heeft Johan Wal- hain. Medewerkenden: Piet Kamerman, Wim Kouwenhoven, Paul Meijer, Inge borg Elzevier, Jurg Molenaar en anderen. Zaterdag 29 september, Muziekzaal van restaurant Brinkmann, 20-24 u.: Jonge- renclub „De Twintigers", waarin het op treden van „The Wanderers". Maandag 1 oktober, Hildebrandzaal van restaurant Brinkmann, 20 u.: De Nieuwe Komedie met „De Heer van Pourceau- gnac", een blijspel van Molière. Vrijdag 5 oktober, Frans Halsmuseum, 20 u.: Ir. H. A. Breuning spreekt over „Tegenstellingen in architectuur en stadsbeeld van Haarlem", met kleuren dia's. Frans Halsmuseum. Eeuwfeest van het museum met portretten, groepsportret ten en genrestukken van' Frans Hals uit internationaal en particulier bezit. Da gelijks geopend van 10-17 u. en 20.30- 22.30 u. Zondag van 13-17 u. en 20.30- 22.30 u. Dag- en avondopenstelling tot en met 30 september, 's Avonds kaars licht, bloemen, floodlight, klassieke mu ziek. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 10-17 u., zondag van 13-17 u. Tot 30 september. Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16e t.m. 19e eeuw. Fossielen, hist, natuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons-Fok- kerorgel. Dagelijks van 11-17 u.; eerste zondag der maand 13-17 u. Wandelgang Stadsschouwburg: Expositie van aquarellen van Jan Loots. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: Expositie van schilderijen H. J. Willemse. Dagelijks van 9-17 u. Tij dens concerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Tot 6 oktober. In de nieuwe expositiezaal: schilderijen, tekeningen, aquarellen, enz. voor ver koop. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Expositie van grafiek van A. J. Veldhoen uit Amsterdam. De hele maand september dagelijks geopend van 10-18 u. en 20-22 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstr. 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend (behalve maandag) van 10-12.30, 13.30-17 u. Zon- en feestdagen 14-17 u. Vishal, Grote Markt. Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem. Dagelijks van 10-17 u., zondag van 13-17 u. Tot 30 sep tember. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Rloemendaal: expositie van schilde rijen, aquarellen en tekeningen van Wim van Aken uit Halfweg. Van 23 septem ber t.m. 14 oktober. Dagelijks geopend van 10-12 u. en 14-17 u„ zondag van 14- 17 u. Zondag 30 september, Tuinzaal van het Concertgebouw, 20 u.: Openbare dans avond. Donderdag 4 oktober, Grote zaal van het Concertgebouw, 12.4013.20 u.: Orgel instructie door Piet Kee voor de Kunst commissie voor voortgezet onderwijs. (Besloten). Donderdag 4 oktober. Aula A. H. Gerhard- school aan de Raaks, 19.50 u.: Grammo- foonplatenconcert van de Haarlemse Discoclub. Het programma vermeldt: Verkorte uitvoering van Der Freischütz van Carl Maria von Weber; het Concert voor de linkerhand van Ravel en het Festival Season (dem.plaat). Vrijdag 5 oktober, Arbeiders Gemeenschap der Woodbrokers, Woodbrokershuis in Bentveld, en 6 oktober: Gesprekken met de Pleingroep. „Hoe kom ik Vanuit mijn geloof tot politiek denken en handelen", door P. Reckman en drs. H. M. Franssen; „Hoe dient de kerk het politieke denken en handelen te begeleiden" door pater S. Jelsma M.S.C. en ds. W. J. Overdiep. Grote of St. Bavokerk, ingang Oude Groen markt 23: Te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17 u. Stadhuis, Grote Markt: Op werkdagen te bezichtigen van 9-12.30 u., daarna mel den bij de portier. Zaterdag gesloten. R.-K. Kathelrale Basiliek, Leidsevaart: Voor bezichtiging aanmelden bij portier. Waagtaveerne, Damstraat-Spaarne: Vrij dag, zaterdag en zondag van 20-1 u.: Optreden door Cobi Schreyer met folk loristische liederen (internationaal pro gramma) en poppentheater Baartman. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest 5, 20 u.: Iedere avond cabaret door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger als gastsolist. Van zondag 30 september tot en met woensdag 4 oktober gesloten. Maandagavond besloten voorstelling. In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplaten- concert van 20-21 u. Dagelijks open van 10 tot 18 en 20 tot 22 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1 rd.: maandag-, woensdag- en vrij dagavond van 18-20 u.: Klassiek gram- mofoonplatenprogramma. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Geestelijke lie deren. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmu ziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichte orkestwerken (gr.) 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klassiek orgelspel (gr.) 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte gramm.muziek. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lich te grammofoonmuziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Accordeonmuziek. 13.45 Franse les. 14.05 Grammofoonmuziek. 14.10 Voor de jeugd. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Metropole-or- kest. 16.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.40 Lichte orkestmuziek (gr.) 17.00 Sportactualiteiten. 17.10 Fragmen ten uit Madame Butterfly, opera. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Moderne kamermu ziek (gr.) 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Instru mentaal trio en solist: jazzmuziek. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers, 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Pianore cital (gr): Moderne muziek. 19.45 Licht baken, lezing. 19.55 Populaire klassieken (gr.) 20.50 Vragenbeantwoording. 21.00 De platenkoffer: gevarieerd programma. 21.45 Operettemuziek. 22.20 Reportage land dag St. Adalbert 1962 te Rotterdam. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Moderne muziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje) 8.00 Nieuws en postduivenberichten. 8.19 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassiek pianoconcert (gr.) 9.45 Berlijns Radiokoor (gr.) VPRO: 10.00 Samen thuisDe rechten van het kind, lezing. 10.05 Een brief uit Galilea, bijbel overdenking. VARA: 10.20 Ballroomorkest. 10.50 De wilde vaart, cabaret. 11.20 Sport nieuws. 11.45 Lichte muziek. 12.15 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aanslui tend: Postduivenberichten. 12.34 Vers van de pers. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Streek- uitzending: Friesland. 14.30 Hammondor gelspel en zang. 15.00 Omroeporkest en so listen: Klassieke muziek. 16.40 Boekbe spreking. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Ac tualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Grammofoonmuziek. 18.30 Theater orkest. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling: Gesprek over her oriëntatie der Kerken. 19.45 Grammofoon muziek. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tango-Rumba-orkest en zangsolisten. 20.30 Grand Gala du Disque uit Scheveningen. (In de pauze: 21.45-22.00 Socialistisch commentaar; 22.00- 22.10 Nieuws). 23.30 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m.: 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde gram mofoonmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevarieerde grammofoonmuz. 12.50 Pro grammaoverzicht. 13.00 Nieuws'. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Filmmuziek. 14.30 Amusementsmuziek. 15.15 Programma v, platenliefhebbers. 16.30 Broer en zus en zo 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte gram mofoonmuziek. 18.00 Kerkorgelrecital. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Or kestmuziek. 20.00 Cabaretprogramma. 21.00 Muziek van Belgische componisten. 22.00 Nieuws. 22.15 Gevarieerde muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Amusementsmuziek. 23.35 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Advertentie VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 Grand Gala du Disque Classique 1962 in het Concertgebouw te Amsterdam: Residen tie-orkest met sopraan en violist. In de pauze: Uitreiking van de Edisons. VOOR ZATERDAG AVRO: 15.00 Weekend-kroniek: cultureel programma en reportages. 17.00-17.30 Voor de kinderen. 19.30 Langs berg en dal, die renfilm. NTS: 20.00 Journaal en weerover zicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Grand Gala du Disque 1962 te Scheveningen. 21.45 De Sjaal, film (dl. VI-slot). 22.15-23.30 C^rand Gala du Disque te Scheveningen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 17