Indonesische claim van Aniem beloopt f 37 min ft BOSCH - DE BEURS - Van Gelder voorspelt een dividendverlaging Mijnwerkersorganisaties vragen open beraad over kolensituatie f. 5800.- KOSTUUMS KOSTUUMS KOSTUUMS r Geen winsttransfer uit Peru Tels verwacht een ongeveer gelijk resultaat Onveranderd resultaat van Rheinische Kohlensaure Kredietverruiming in Engeland Forse stijging omzet Gevaert Advies Stichting over bakkersionen Knrt economisch nieuws Produktie daalde in eerste halfjaar Westduitse interesse voor Nederlands aardgas Zilver weer duurder Directies fel gekant tegen nota van Europesewerkgroep SCHEEP VAARTBERICHTEN Afgestemd op het hedendaagse verkeer Automobielbedrijven Gebr. BEEKMAN J VRIJDAG 28 SEPTEMBER 196 2 21 (de allernieuwste) (waarover mén spreekt) betere konfektie en herenmode ZIJLSTRAAT 71 HAARLEM BOUGIES fitermaBiastiC Energiecoördinatie nodig vier portieren, vier versnellingen, vier cylinders GEHEEL COMPLEET UITGERUST Bloemendaal - Haarlem - Tel. 63350 - 22087 Hooimeijer hervat dividendbetaling i t De directie van de Elektriciteitmaat- schappij Aniem gelooft, dat de nu zeer re centelijk met het sluiten van een over eenkomst tussen Nederland en Indonesië tot stand gekomen „ontknoping" aanlei ding mag geven tot de verwachting dat eerlang een herstel van de goede betrek kingen met Indonesië zal plaatsvinden. In elk geval is men thans weer een stapje verder gekomen dan verleden jaar. De directie heeft de indruk, dat het be drijf van de maatschappij in Indonesië normaal doorgaat. Over de staat, waarin het verkeert, is haar echter niets bekend. De restant-claim, die men op Indonesië heeft uit hoofde van de destijds door de Aniem mét de regering van Indonesië ge sloten overeenkomst, beloopt 37 miljoen. Tot en met december 1957 zijn de be talingen in het kader van deze overeen komst prompt voortgezet. In totaal zijn 18 maandelijkse termijnen, elk gróót 360.000 a 370.000 voldaan. In totaal zouden er 120 maandelijkse termijnen komen. De achter stand beloopt momenteel (per 1 sept.) 56 termijnen, zo werd verklaard in de alge-; mene vergadering. In deze vergadering werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de Peruaanse deelnemingen van de maatschappij. Het moeilijke punt aldaar is nog altijd de fi nanciering. De Peruaanse kapitaalmarkt biedt nl. geen mogelijkheid voor het ver- Advertentie Desgevraagd heeft de directie van L. E. Tels en Co's Handelmaatschappij N.V. op de jaarvergadering meegedeeld, dat de re sultaten in het lopende boekjaar in Kongo niet minder zijn dan die van het vorig jaar. In Nederland is een verdere vooruit gang van dc omzet en de winst te con stateren. Het eindresultaat van 1962 zal, aldus de directie, niet veel afwijken van dat over 1961. Ten aanzien van een van aandeelhou derszijde voorgestelde terugbetaling op de aandelen, mede in verband met mogelij ke moeilijkheden in Singapore, zei de di rectie dat het zeker niet verstandig zou zijn hiertoe over te gaan. Zij is van me ning dat er steeds middelen beschikbaar moeten zijn om zaken te kunnen doen. Het ondersteuningsfonds groot 500.000 dekt alle juridische verplichtingen. Om ook aan de overige verplichtingen te kun nen voldoen is r og een bedrag van 200.000 nodig. De directie zal zich gelukkig prij zen wanneer 100.000 per jaar aan dit fonds kan worden getransfereerd. Aangezien vanuit Kongo geen bedragen kunnen worden getransfereerd, wordt jaarlijks een zeker bedrag op dit bedrijf afgeschreven. Het risico ten aanzien van de Kongolese frank is, aldus de directie, niet te dekken, de schadeclaim bedraagt circa 6 miljoen. De financiële resultaten van de N.V. Maatschappij tot exploitatie van Rheini sche Kohlensaure-Werke over de eerste drie kwartalen van 1962 liggen op hetzelfde ni veau als in 1961. Dit heeft het bestuur mee gedeeld in de jaarvergadering. Het schat de investeringen voor het lopende boek jaar op rond DM 200.000. De daling van de gemiddelde verkoop prijzen van koolzuur in Duitsland in 1961 heeft zich niet in 1962 voortgezet. De prij zen zijn thans vrij stabiel. De maatschap pij heeft voldoende liquide middelen om de investeringen in 1962 te kunnen finan cieren. De loonstijging van het personeel in Duitsland schat de directie dit jaar op een kleine tien pet. Per 1 september is de arbeidsovereenkomst opgezegd en thans vinden onderhandelingen met de vakbon den in Duitsland plaats over een eventue le verhoging van de lonen. De vakbon den eisen 12 tot 15 pet. krijgen van enigszins belangrijke bedra gen. Met behulp van aangevraagde kredieten van de Interamerican Develop ment Bank hoopt men verlichting in de situatie te bewerkstelligen. Tot dat doel worden ook de bescheiden winsten van de Peruaanse deelnemingen voor herinvesta- ties in deze bedrijven aangewend. Er vin den derhalve geen overmakingen van be dragen uit de winst plaats, hetgeen tot vermoedelijke verliezen bij de Aniem zal leiden. (Van onze correspondent) LONDEN Maudling, de Britse kan selier van de schatkist, die voorzichtig aanstuurt op een politiek van meer eco nomische expansie en daarmee gewacht heeft tot na de bijeenkomst van het In ternationale Monetaire Fonds in Washing ton, heeft van de speciale deposito's, die de grote banken destijds als onderdeel van de algemene kredietbesnoeiing bij de Bank van Engeland moesten storten, thans de helft vrijgegeven. Door deze ontdooiing zal de geldcircu latie een injectie van 80 miljoen pond, 800 miljoen) ontvangen. Bankleningen aan particulieren zullen hierdoor iets ver gemakkelijkt worden, hoewel de invloed hiervan niet groot zal zijn, omdat de ban ken hun leningscapaciteit reeds enige tijd geleden aanzienlijk hebben vergroot. De omzet van Gevaert is over de eerste zes maanden van 1962 vergeleken met vorig jaar met 18 percent gestegen. De orderpositie blijft op een hoog peil. De directie verwacht dat de stijgende lijn van de omzet zal worden voortgezet. Advertentie De partijen bij de C.A.O. in het bakkers bedrijf hebben gisteren weer vergaderd over de werknemerseisen voor de nieuwe C.A.O., die per 1 oktober a.s. in zou die nen te gaan. Men is niet tot een akkoord gekomen en er is besloten het advies van de Stichting van den Arbeid te vragen, om zodoende te trachten een oplossing te krij gen voor de achterstand, die het bakkers- personeel ten opzichte van andere be drijfstakken heeft. Zoals bekend willen de werknemersor ganisaties: a. een verkorting van de werkweek van 48 tot 45 uur. b. een loonsverhoging van 5 percent; c. een toeslag van 50 percent voor het werk op zaterdag. De stichting zal woensdag bijeenkomen metrde partijen. Daarna zullen werkge vers en werknemers weer samen om de tafel gaan zitten. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,04 —10,14, Amerikaanse dollar 3,57—3,61, Canadese dollar 3,30'/!—3,35'/i, Franse frahk (100) 73,00—73,50, Belgische frank (100) 7,20'/!7,25'/i, Duitse mark (100) 89,65—90,15, Zweedse kroon (100) 69,30—70,30, Zwitserse frank (100) 83,0583,55, Italiaanse lire (10000) 57,25—59,25, Deense kroon (100) 51,60—52,60, Noorse kroon (100) 49,8050,80, Oostenrijkse schil ling (100) 13,92%14,02'/i, Portugese escudo (100) 12.50—12,65, Spaanse peseta (100, grote coupures) 5,92%6,07%. Het bestuur van het centraal pensioenfonds voor de Nederlandse Textielindustrie heeft mr. dr. B. J. M. van Spaendonck op zijn verzoek eervol ontslag verleend in verband met het be reiken van de 65-jarige leeftijd: In de vacature is benoemd mr. B. J. van Spaendonck jr., tot dusverre onder-directeur. AMSTERDAM: Internationals flauw De hoofdfondsen hebben gisteren, na de opleving van woensdag, wederom gevoelig lagere koersen te zien gegeven. Voor Phi lips, Unilever, Kon. Olie en Hoogovens was de stemming bepaald flauw echter met geringe omzetten. A.K.U. hield zich in dit milieu nog het best. De openingsprijs van 136,60 betekende voor de Philips- aandelen een koersverlies van circa vier gulden ten opzichte van de voorgaande slotprijs. Unilever 2,50 en Kon. Olie 2,20 lager op respectievelijk 128,30 en 138,60. Later werd voor Kon. Olie 139 betaald. Hoogovens werden op 525 geadviseerd het geen voor dit fohds een koersverlies be tekent van elf punten. De produktiebeper- king bij de Dortmund Hörder, in welk be drijf Hoogovens een belang hebben van ruim veertig percent, van profielen als ge volg van het verminderen van de orders, zal aan de koersdaling van de Hoogoven waarden wel niet vreemd zijn, aldus de beurs. Boeke en Huidekoper van 240 op 239; De papierproduktie van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. heeft in het eerste halfjaar 167.700 ton be dragen tegen 171.300 ton in dezelfde perio de van 1961. In deze cijfers zijn begrepen de produkties van de Berghuizer Papier fabriek van 17.800 resp. 17.100 ton. In het eerste kwartaal is de produktie ongunstig beïnvloed door een minder rui me orderportefeuille voor een aantal pa piersoorten, alsmede door een tijdelijke stilstand wegens uitvoering van de eerste DUSSELDORP (DPA) De gemeen telijke gasbedrijven van Duisburg, Dussel- dorp en Keulen willen zich met het doel deel te nemen aan de winning en ver werking van Nederlandse aardgasreserves verenigen in de „Westgas GmbH". De zetel van de „Westgas GmbH" wordt Dus- seldorp en het kapitaal zal DM 1 mil joen bedragen. In Dusseldorp is verno men, dat de gemeenteraad van de stad reeds zijn goedkeuring aan het plan heeft gehecht. De deelgenoten willen om te be ginnen 25 percent van het kapitaal in brengen. De nieuwe zilvernotering is, blijkens een opgave van H. Drijfhout en Zoon's Edel- metaalbedrijven n.v te Amsterdam, op nieuw verhoogd en wel van 136,50 142,00 tot ƒ138,50144.00 per kg fijn. De gioudnoteringen zijn wederom onveranderd gebleven. te couranfenpapiermachines te Velsen. Na voltooiing van de tweede en laatste fase in het derde kwartaal werden bovendien onvoorziene aanloopmoeilijkheden onder vonden. De produktie over 1962 zal dien tengevolge achterblijven bij het vergelijk bare cijfer over het voorgaande boekjaar. De prijzen van grondstoffen en eindpro- dukten zijn in het eerste halfjaar van 1962 vrijwel ongewijzigd gebleven. Door de stij ging der loonkosten en in verband met de lagere produktie zijn de bedrijfsresultaten lager geweest dan over dezelfde periode van 1961. Niet verwacht mag worden, dat in het tweede halfjaar r m belangrijke verbete ring zal intreden, zodat de resultaten over het gehele boekjaar zullen achterblijven bij die over 1961. Met een verlaging van het dividend over 1962 moet derhalve re kening worden gehouden, aldus de direc tie. De Europese Economische Gemeensch. (E.E.G.) zal haar katoentextielcontingenten onder de nieuwe langlopende internationale textielover- eenkomst in vergelijking met het peil van dit iaar met 88 percent vergroten. „Ofschoon de situatie voor de kolen thans moeilijk is, is zij zeker niet ho peloos", zo verklaarde ons een leiding gevende functionaris van één der Lim burgse mijnen donderdag in aansluiting op ons bericht over de voorgenomen reorga nisatie bij de „Hendrik" en de „Emma" Ondanks de strukturele crisis, welke in het begin van 1958 doorbrak op de kolen- markt van de Europese Gemeenschap voor kolen en staal zijn onze Limburgese mijnen in economisch opzicht kerngezond gebleven. Op het gebied van rationalisa tie en ondergrondse mechanisatie gaan zij in Europa al jaren aan de top. Tot die rationalisatie en mechanisatie werden zij onmiddellijk na de bevrijding en in de daarop volgende jaren gedwongen door het toen heersende tekort aan kolen en het chronisch gebrek aan mijnwerkers. Na het uitbreken van de jongste kolen- crisis kon van de doorgevoerde maatre gelen op het gebied van de uitgroei naar „kolenfabrieken" dankbaar geprofiteerd worden. De produktiviteit ging met grote spron gen omhoog. Mede dankzij prijsverlagin gen kon bereikt worden, dat er in het Limburgse mijnbekken niet één dag niet gewerkt behoefde te worden wegens ge brek aan afzetmogelijkheden. Het toenemend tekort aan mijnwer kers dreigt nu echter een kink in de ka bel te brengen. Want dit tekort bedreigt de uitwerking van de doorgevoerde ratio nalisatie, welke geen ander doel had en heeft dan door lagere kostprijzen de con- currentie-positie van de Limburgse kolen te versterken. Voor wat de huisbrandmij- nen betreft, is de afzet nog steeds niet voldoende om in de Nederlandse behoefte te voorzien. Antraciet blijft voor en na schaars, omdat de antracietmijnen tot de oudste en uitstervende mijnen beho ren. Onze eigen huisbrandmijnen worden nu geconfronteerd met de merkwaardige situatie, dat er buitenlandse antraciet moet worden ingevoerd, welke duurder is dan de Limburgse. Hun verzuchting is: „Waarom kunnen onze prijzen niet wat hoger om de rentabiliteit van onze mij nen beter te verzekeren?" De malaise voltrekt zich voornamelijk in de wereld van de industriekolen. Voor de staatsmijnen is het een voordeel, dat bijna de helft van hun vetkool-produktie in eigen onderneming blijft voor de ko- lenveredeling. Overigens gaan de staats mijnen wel aan de kop in de strijd voor altijd lagere kostprijzen en dus van la gere verkoopsprijzen. Ze moeten echter steeds dieper en dus kostbaarder delven. Met de ondergrondse mechanisatie liep alles uitstekend van stapel, maar nu het mijnwerkerstekort roet in het eten dreigt te gooien, is men zich gaan bezinnen op concentratieplannen. Reeds kennen de staatsmijnen twee geweldige produktie- eenheden, de staatsmijn Maurits in Geleen en de staatsmijn Emma te Heerlen, wel ke tot de grootste en modernste mijnen van West-Europa behoren. Intussen heeft de Katholieke Federatie, waarin de Katholieke mijnwerkersbond en de Katholieke vereniging van mijnbe ambten samenwerken, zich met een schrijven tot het bestuur van de mijnin- dustriëraad gewend, waarin aangedron gen wordt op een „open beraad" tussen de werkgevers- en werknemersorganisa ties over de rationalisatiemaatregelen. In dit schrijven is nog eens op het belang ge wezen van het tot stand komen van een gecoördineerd energiebeleid, een pro bleem, waarvoor ook de werkgevers zeer geporteerd zijn. Dat beleid moet de kolen hun plaats onder de zon geven als veilige energiebron voor West-Europa. In de kringen van de kolenproducenten is overigens hevige kritiek gelanceerd op het memorandum van de inter-executieve werkgroep terzake van het energiebeleid De opvatting van de Limburgse mijndi- recteuren is die van de werkgroep van de Westeuropese kolenproducenten, die in een memorandum voor de bijzondere mi nisterraad welke begin oktober over het energiebeleid gaat discussiëren aan de hand van het memorandum van de interexecutieve werkgroep vrijwel niets heeft heel gelaten van dat memorandum. Ofschoon het rapport van de werkgroep der Westeuropese kolenproducenten nog openbaar moet worden vernamen we, dat de kolenproducenten uit het mijnbedrijf niet alleen de teneur van het memoran dum veel te somber noemen, maar ook van oordeel zijn, dat de gestelde pro gnoses niet in de werkelijkheid zijn ver ankerd. Men maakt de „deskundigen" van de drie gemeenschappen, die zich in de intefexecutieve werkgroep verenigd heb ben, tussen de regels door een duidelijk verwijt van dilettantisme en herinnert aan de prognoses van de gemeenschaps-des- kundigen van 1956, die de mijnindustrie inspireerden tot produktieverhoging, waar op einde 1957 de kolencrisis intrad. Advertentie FIAT 1100 Aagtedijk 27 te Cochin. Abida 27 260 m. n.o. Curagao n. Rotterdam. Achilles 27 te Puerto Cabello v. Amsterdam. Acila 3/10 te Durban verwacht. Acmaea 28 te Puerto Miranda verwacht. Acteon 27 40 m. z.o. Ras Madraka n. Abadan. Adrastus 24 te Trincomalee. Alchiba 28 te Khorramshahr verwacht. Alcor 27 v. Aden n. Mombasa. Alnitak 27 rede Santos n. Las Palmas. Alpherat 28 te Kaapstad verwacht. Aludra 27 125 m. z. S. Martha Granda n. Santos. Aiwaki 27 v. Rangoon n. Calcutta. Amsteldijk 27 120 m. z.w. Mona Passage n. Lond. Amstelmeer 27 480 m. o. Mahe n. Durban. Amstelmolen 27 180 m. w. Colombo n. Madras. Andtjk 27 320 m. w. Bermuda n. Pt. Everglades. Angolakust 27 te Hamburg n. Rotterdam. Area 27 420 m. n.o. Barbados n. Napels. Attis 27 410 m. z.w. Azoreo n. Rotterdam. Atys 28 in Panamakanaal verw. n. Honolulu. Averdijk 27 te Antwerpen v. Amsterdam. Bali 27 v. Tandjong Mani n. Singapore. Banda 27 400 m. o.z.o. Sokotra n. Suez. Bantam 27 te Djibouti. Barendrecht-27 525 m. w.n.w. Azoren n. 1,'end. Bengalen 27 140 m. n.w. Cochin n. Karachi. Bennekom 27 270 m. n.w. Flores n. Antwerpen. Bintang 27 v. Madras n. Calcutta. Blitar 27 te Bremen. Caltex Amsterdam 27 15 m. o.n.o. Masira naar Mosselbaai. Calt. Arnhem 27 240 m. n.w. Alexandr. n. Sidon. Caltex Delft 27 v. Port Said n. Bordeaux. Calt. Eindhoven 27 113 m. n.o. Massawa n. Suez. Caltex Leiden 27 v. Cochin n. Kandia. Caltex Madrid 27 30 m. z. Finisterre n. Sidon. Caltex The Hague 27 45 m. w.z.w. Yittle Quoin naar Bec d'Ambes. Camerounkust 27 v. Monrovia n. Freetown. Camitia 27 in Straat Messina n. Alexandrië. Carrillo 27 v. Panamakanaal n. Golf Ito. Castor 27 180 m. n.n.w. Flores n. Rotterdam. Cinulia 27 180 m. n.w. Flores n. Rotterdam. Concepcion 26 50 m. z. Piraeus n. Marseille. Dalerdijk 27 te Vancouver. Delft 26 520 m. n.o. Guadeloupe n. Curagao. Diemerdijk 27 620 m. w.z.w. Balboa n. Plymouth. Drente 27 te Akaba v. Suez. Eemland 27 te Itajai v. Rio Grande. Esso Rotterdam 27 15 m. n.o. Algiers n. Brega. Eumaeus 27 dwars Kp. De Gata n. Avoumouth. Fina Nederland 27 50 m. z. Cochin n. Bahrein. Forest Hill 8/10 te Mena verwacht. Forest Lake 27 v. La Spezia n. Port Said. Forest Town 27 40 m. z. Ras Al Hadd n. Montreal. Fravizo 27 te Tarragona v. Benghazi. Friesland KRL 27 340 m. w.n.w. Azor. n. N. York. Gaasterkerk 27 v. Singapore n. Bangkok. Gaasterland 28 te Rotterdam verwacht. Ganymedes 27 v. Santo Domingo n. La Guaira. Garoet 28 te Colombo verwacht v. Penang. Gooiland 27 te Cartagena. Groote Beer 27 30 m. o.z.o. Nantucket n. R'dam. Groote Kerk 27 30 m. n. Malta n. Lissabon. Gulf Hansa 27 40 m. z. Colombo n. Mena. Gulf Italian 27 v. Mena n. Rotterdam. Gulf Swede 27 300 m. z.o. Mena n. Rotterdam. Hathor 26 200 m. z.w. Lissabon n. San Juan. Holendrecht 27 180 m. z.z.w. L. Palmas n. Genua. Hecuba 27 te Port of Spain. Hersilia 27 33 m. z. Finisterre n. Antwerpen. Hilversum 27 830 m. n.w. Azoren n. Le Havre. Hollands Dreef 27 v. Djibouti n. Singapore. Hollands Duin 28 te Sakaide v. Singapore. Houtman 27 te Singapore v. Penang. Irazu 27 te Balboa. Isis 26 v. Matanzas n. Tampa. Ittersum 27 v. Bremen n. Hamburg. Japara 28 te Aden verwacht v. Cochin. Java 27 180 m. n.n.w. Cristobal n. Havana. Joseph Frering 2/10 te Monrovia verwacht. Kabylia verm. 29 v. Berre n. Rotterdam. Kalydon 30 te Bonny verwacht. Kara 27 te Barry v. Thameshaven. Karimata 21 te Hsinkang. Karimun 27 v. Duinkerken n. Le Havre. Karossa 27 dwars eiland Billiton n. Timordilly. Katwijk 27 770 m. o.n.o. Singapore n. East-Lond. Keizerswaard 27 400 m. n.o. Pto. Rico n. Curagao. Kermia 6/10 ter hoogte Landsend verwacht. Koningswaard 27 60 m. z. Monrovia n. Bonny. Korenia verm. 28 v. Berre n. Malta. Kosicia 28 te Curagao verwacht. Kossmatella verm. 29 v. Stanlow n. Thames. Krebsia 27 165 m. n.o. Kp. Hatteras n. Curagao. Kreeft 27 130 m. n.n.o. Villano n. Vitoria. Kryptos 30 te Curagao verwacht. Kylix 6/10 te Buenos Aires verwacht. Laertes 27 v. Liverpool n. Dublin. Langkoeas 27 315 m. w. Minicoy n. Aden. Liberty Bell pass. 27 Khuria Muria eil. n. Suez. Loosdrecht 27 te Hamburg n. Rotterdam. Loppersum 27 600 m. n.n.o. Azoren n. Bermuda. Lycaon pass. 27 Lissabon n. Port Said. Maasdam 27 344 m. w. Fastnett.n. New York. Maaslloyd 27 95 m. n.o. Cook eil. n. Noumea. Madisonlloyd 27 270 m. z.o. Hainan n. Singapore. Mainlloyd 27 v. Penang n. Colombo. Maureen 27 200 m. n.o. Bermuda n. Londen. Meerdrecht 27 57 m. n.w. Rabat n. Genua. Mentor 27 60 m. z. Lissabon n. Antwerpen. Merwelloyd 27 te Sandakan v. Labuan. Mississippilld. 27 120 m. w.n.w. Alexandr. (best.). Mitra 28 te Cardon verwacht. Modjokerto 27 v. Cochin n. Madras. Moordrecht 27 v. Tynemouth n. Curagao. Musilloyd 27 340 m. o. Mindanao n. Cristobal. Mijdrecht 27 te La Salinas v. Paulsboro. Mylady 27 920 m. o.n.o. Kp. Race n. Belfast. Naess Comm. 27 80 m. n.w. Benghazi n. Mena. Naess Lion 27 60 m. z.w. R. Fartak n. Rastanura. Naess Tiger 27 55 m. n. Oran n. Antwerpen. Nashira 26 v. Las Palmas n. Rotterdam. Neder-Ebro 27 te Hamburg v. Bremen. Neder-Weser 27 te Suez v. Aden. Noordwijk 27 170 m. z.z.w. Ouessant n. Monrovia. Ondina 27 300 m. o.n.o. Aden n. Mena. Onoba 27 55 m. n.n.w. Daedalus n. Mena. Oranje 27 te Wellington v. Papeete. Oranjefontein 27 te Bremen v. Amsterdam. Oranje Nassau 27 v. Barbados n. Plymouth. Parthenon 27 150 m. z. Bermuda n. Montreal. Philidora 27 te La Skhirra. Philine 27 150 m. o. Gibraltar n. Skaramange. Philippia 27 120 m. o. Algiers n. Thameshaven. Prins Frederik Willem 28 te Montreal verwacht. Prins Johan Willem Friso 27 560 m. o. Belle eil. naar Le Havre. Prins Willem V 27 te Toronto v. Hamilton. Prinses Margriet 27 v. Montreal n. Toronto. Purmerend 27 90 m'. n.n.o. P'maribo n. Curagao. Pygmalion 27 v. Rhodos n. Napels. Raki 25 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Reza Shah the Great 27 240 m. n.w. San Juan n. New York. Riouw 2/10 te Aden verwacht v. Fremantle. Rondo 26 280 m. n.o. Mogadiscio n. Aden. Rossum 25 te Isle of Grain. Rijnkerk 27 v. Bremen n. Hamburg. Salatiga pass. 27 Muscat n. Kuwait. Sarpedon 26 480 m. w. Fayal n. Sint Thomas. Scheldelloyd 27 te Bremerhaven. Schielloyd 30 te Rejang verwacht. Senegalkust 27 150 m. z.w. Ouessant n. Le Havre. Sepia 27 verm. 27 v. Rotterdam n. Banias. Servaaskerk 27 90 m. z.o. Colombo n. Singapore. Sigli 27 dwars Sandakan n. Jesselton. Sinon 27 34 m. n.o. Casquets n. Antwerpen. Sinoutskerk 27 te Hamburg v. Antwerpen. Situla 27 v. Vitoria n. Las Palmas. Skadi 28 te Ceuta verwacht v. Nemours. Sloterdijk 27 635 m. w. Landsend n. New York. Sloterkerk 27 750 m. z.z.w. Colombo n. Aden. Socrates 27 te Hamburg v. Rotterdam. Soestdijk 27 350 m. w.z.w. Fastnet n. Antwerpen. Stad Alkmaar 27 840 m. z.z.o. K. Palm. n. Dakar. Stad Amsterdam 27 68 m. z. Lissabon n. IJmuid. Stad Leiden 27 100 m. n.o. Algiers n. Napels. Stad Rotterdam 27 v. Emden n. Catania. Statendam 27 v. Southampton n. New York. Steptor 27 v. Santo Domingo n. Port Au Prince Str. Clarence 27 200 m. n.w. Darwin n. Brisbane. Str. v. Diemen 27 70 m. o. Puluweh n. Mauritius Straat Johore 28 te Melbourne verw. v. Sydney. Straat Mozambique pass. 27 Amoy n. Nagoya. Straat Torres 27 te Port Harcourt v. Douala. Tahama 27 bij Kuria Muria eil. n. Abadan. Telamon 27 te Kingston n. San Juan. Tjimanuk 27 170 m. z.z.o. Sydney n. Sydney. Tjimenteng 27 470 m. z.z.w. Hongkong n. H'kong. Tjitarum 28 te Pointe Noire verwacht. Triton 26 65 m. w. Guadeloupe n. Nassau. Tweelingen 27 120 m. n.w. Trondheim n. R'dam. Utrecht 28 te Chalna verwacht v. Trincomalee. Van Cloon 27 te Wellington v. Napier. Van der Hagen 27 10 m. z.w. Wellingt. n. Nelson. Van Linschoten 27 1100 m. w. Singap. n. Singap. Van Riebeeck 27 v. Aden n. Mombasa. Van Waerwijck 28 te Lobito v. Conakry. Vasum 27 v. Port Said n. Rotterdam, videna 4/10 te Mena Al Ahmadi verwacht, vitrea 27 v. Bandar Mashur n, Montreal. Vivipara 27 te Suez v. Bandar Mashur. Vlieland 27 500 m. w.n.w. Fayal n. Stanlow. Vlist 27 570 m. o.z.o. Cayeune n. Curagao. Waibalong 28 te Dubai verwacht v. Muscat. Waingapoe 27 te Port Said v. Beyrouth. W. A. Jones 27 660 m. z.w. K.Verd. eil. n. P-h.delph. Waterman 27 70 m. n.o. Ouessant n. Port Said. Westerdam 27 640 m. n. Flores n. Rotterdam. Zafra 27 v, Port Said n. Rotterdam. Zonnekerk 27 te Marseille v. Rotterdam. Zuiderkerk 27 v. Mtwara n. Dar Es Salaam. Zuiderkruis 27 137 m. w. K. St. Vine. n. L. Palm. KLEINE VAART Anna Broere 27 40 m. z.w. Casquets n. Oslo. Ardeas 27 30 m. w.n.w. Corinthekan. n. Saloniki. Bab T. pass. 26 Gothenburg n. Zaandam. Batavier-l 17 20 m. n.w. Hoek v. Holl. n. R'dam. Binnenhaven 27 v. Roscoff n. Casablanca. Bloemgracht 27 te Abö. Carnissesingel 27 v Kingslynn n. Rotterdam. Coccinelle 27 dwars Leixous n. Duinkerken. Dintelborg 27 te Oland n. Hamina. Driebergen 27 v. Amsterdam te Kenitra. Erasmussingel verm. 27 v. Newross n. Teignmth. Eyo S. 24 v. Limerick n. Barry. Fiducia-2 27 20 m. n.w. Cromer n. Boston. Geestdam 27 te Corton n Maassluis. Gouwestroom 27 20 m. o.z.o, Smithknol n. A'dam. Heemraadsingel verm 28 v. Preston n. Cardiff. Heemskerk 27 v. Teignmouth n. La Spezia. Heerengracht 26 v. Boulogne te Stockholm. Inspecteur Mellema 23 te La Spezia. Joost pass. 27 JE-2 v. Amsterdam n. Lulea. Keizersgracht 27 v. Rotterdam te Poole. Kerksingel verm. 27 v. Gothenburg n. Antwerp. Leliegracht 27 v. Antwerpen te Abö. Leonid&s 27 te lie de Bas n. Rotterdam. Lindesingel 27 v. Rotterdam te Bayonne. Maas pass. 27 Noordhinder n. Rotterdam. Manto 27 40 m. n.o. Kp. Ortegal n. Bilbao. Meidoornsingel verm. 27 v. Bordeaux n. Casabl. Merwehaven 27 te Kp Mondego n. Duinkerken, Midas 27 50 m. o. Gibraltar n. Algiers. Nero 27 50 m. w. Trafalgar n. Antwerpen. Philetas 27 150 m. w. Kreta n. Catania. Plato 26 v. Barcelona n. Tarragona. Quo Vadis 24 te Oslo. Rijsbergen 27 v. Rouen te Londen Statenlaan 27 te Owers n. Amsterdam. Stella Maris 27 20 m. z.w. Flambor.h. n. N.castle. Stella Polaris 27 40 m. n.o. Villano n. Rotterdam. Tilly 24 v. Amsterdam te Karlsborg. Triton 27 25 m. z.o. Smithknoll n. Rotterdam Trompenburgh 27 dw. Beachyhead n. Rotterdam. Vermeersingel ^8 v. Teignmouth te Terneuzen. Wilpo 25 v. Gefle te Skutskaer. IJsel 27 dwars Calais n. Rotterdam. IJstroom 27 op Humber n. Amsterdam. Zevenbergen 27 dwars Texel n. Amsterdam. Zuiderzee 27 100 m. n.o. Villano n. Felixtowe. SLEEPVAART Cycloop en Junior 27 te Port Brega. Ebro 26 v. Rotterdam n. Sheerness. Friesland 27 110 m. z.w. Brest met olieraffinaderij naar Port Brega. Help 27 v. Las Palmas. Utrecht 27 150 m. z.w. Abidjan n. Kaapstad. Zeeland 27 825 m. w.z.w. Luanda n. Kaapstad. Boom-Ruygrok van 170 op 170 1 en Spaar- nestad van 785 op 781. VERHANDELDE FONDSEN 27 sept. v 26 sept. Totaal 425 449 Hoger 67(15,8%) 211(47,0%) Lager 263 (61,9%) 119(26,5%) Gelijk 95(22,3%) 119(26,5%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Kon. Olie138,50—139,70 Philips 136,50138,80 Unilever 128129,30 Hoogovens 527—529 VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U357 357 Kon. Olie138,50—139 138,80 Philips 136,40—136,80 136,70 Unilever f 128,30—128,50 128,20 Hoogovens Vorige slotkoers A'dam Rubber. 106 H.V.A 120% A.K.U 355% 142,— Hoogovens 526 Philips Gem. Bez. ƒ137,15 128.65 Dordtsche Petr. 631 K. Ned. Petr. Mij. 139,10 Holl. Am. Lijn 117% K.L.M 49,- K.N.S.M 131 Ned. Stoomv. Mij. 131V2 Ommeren, Phs. v. 246 Scheepv. Un. Ned. 120% 175,50 199,— Unitas 455,— Ver. Bezit v. 1894 125,— Amsterd. Bank 376 Ned. Handel Mij. 341 Rotterd. Bank 352% Twentsche Bank. 315 Albert Heijn 596 Amstel Brouwerij 445 Berkel's Patent 220 Bols 820 1 Bührmann Papier 701% 430 Ford 900 Gelder Kon. Pap. 280 Gist Spir.f. Kon. 323 Van der Heem 275 Heinekens Bier 450 Hoogenbosch Sch. 245 Indola 464 Kon. Zout-Ketjen 680 Müller Nat. Bezit 315 Ned. Kabelfabr. 495 Philips Pref f 53,80 Sikkens Groep 782 Stokvis 200 Thomassen Dr. 673 Ver. Machinefabr. 190 Wessanen 384 Wilton Fijenoord 260 Zwanenberg-Org. 871</2 Billiton Mij. II 421 Aluminium Ltd... 22% American Motors 16% Anaconda 39 Bethlehem Steel 29% Cities Service. 48% General Motors 51 Vs Kennecott Copper 62 Republic Steel 32VJ8 Shell Oil 31% U.S. Steel 41 Vs Gedane noteringen. (Verstrek' door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET: Grillig beloop Wall Street kenmerkte zich gisteren door „ups en downs". Geheel in overeen stemming met woensdag was de markt aan het begin lager. Later liepen de koer sen weer wat op, doch in de middag bleek dat de herstelpogingen op niets waren uit gelopen. Er. werd met kleine verliezen ge sloten. IBM daalde 5% punt tot 350 en Xerox 2% 131& Sears Roebuck moest 2 punten prijsgeven, American Telephone 1H, Reynolds Metal 2% en Korvette 2% pnt. Auto- en staalwaarden konden hun verlies beperken tot fracties. Het Dow Jo- nes-gemiddelde voor industriefondsen daalde 4.36 tot 574.12, dat van openbare nutsbedrijven 0.19 tot 117.46 en dat van spoorwegen 0.50 tot 115.44. Van de 1237 verhandelde fondsen waren er 674 lager en 308 hoger. Er waren twee nieuwe hoogtepunten voor het jaar en 67 nieuwe laagtepunten. De omzet beliep 3.54 miljoen shares tegen 3.55 miljoen woensdag. Voor A. Hooimeijer en Zonen n.v. zonder de dochterondernemingen heeft het exploitatiesaldo over 1961, blijkens het verslag, bedragen f 646.680 (v.j. f 749.251). Na afschrijvingen etc. resteert een winst van 165.320 (v.j. verlies 169.136). Voor het concern als geheel bedroeg het exploi tatiesaldo f 343.325 397.825). Afschrij vingen vergden 796.437 691.906). De winst is 165.302 (verlies 294.081). Voor gesteld wordt het winstsaldo toe te voegen aan de reserves. Daarmee is dan het ver lies van 1960 weer nagenoeg ingehaald. Om tot uiting te brengen, dat de onder neming het dieptepunt is gepasseerd, stelt de directie voor uit de agioreserve een dividend in aandelen van 5 percent uit te keren (v.j. nihil). De agioreserve is groot 376.080. De di rectie ziet deze uitkering als een symbo lische daad, waarin zij bij het bepalen van de omvang rekening heeft willen houden met de directe toekomst. Over de toekomstverwachtingen zegt het verslag dat na de reorganisatie de groep nu bestaat uit de moedermaatschappij met haar produktieplaatsen in Barendrecht en 1/I O o nrl i n mam i v w xwv^maciLöUllcippiJ HHle. Gezien de moeilijke omstandigheden waarin werd begonnen is de directie over de afgelopen maanden niet ontevreden. De omzet geeft een geleidelijke stijging te zien. Hoewel de export, vooral die naar Engeland, zich nog niet heeft hersteld van de grote teruggang van enkele jaren ge- eden, zijn toch enige hoopgevende aspecten aanwezig. V"" vat betreft de finar uitkomsten verkeert men nog in onzeker heid, al kan worden gezegd, dat het even wichtspunt is bereikt. Verwacht mag wor den, dat 1962 met een bescheiden winst kan worden afgesloten.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 21