Haarlemse Politierechter bender zeiisti ;at CODE PH. DE KONING SLIJTOIJ SWIER S, IJmondverenigingen vandaag en morgen Kort IJmondnieuws Fraaie resultaten van Suomi-atleten Schepen, rederijen en werven Winterprogramma Nutsdepartement Havenberichten Mulier-veldlopen op 21 oktober Betaling abonnementsgeld per giro VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1962 7 Winkeldiefstal Politieman geslagen ,De groeten OVERHEMD of WEEKENDER voor HALVE prijs UlLiU bsii j| i*r A fbetalingsschulden Slager stal luchtbed tf3 .12 2 D°a. CHINA SHOP HENNE IV! AN JUWELENKISTJES Nieuwe aanwinsten van Gemeentebibliotheek Medische verzorging tijdens het weekeinde 15.90 en 19.75 KENNEMERLAAN 24 Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezellighsidsleverancier DEKENS half wol en zuiver wol Woninginrichting A. J. BRASSER Bart L. Joris J. Henri Dunant weer naar IJmuiden Programma KMAG N. V. V.-V rouwenbond jubileert EXPOSITIE ARTISTIEKE IAPONSTOFFEN IN DE SUNART In de Sunart etalage van Stoutenbeek Woninginrich ting exposeren Ploeg, Paapje en Wim v. d. Doeff de nieuwste exclusieve ja- ponstoffen met originele dessins in warme verras sende herfsttinten. Hand gedrukt op prachtige nieuwe kwaliteit wollen stoffen. Heerlijk warm om nu te dragen; om mooi en apart gekleed te zijn op avonden en overdag. V W-activiteiten in Heemskerk Een 20-jarige winkeljuffrouw uit Velsen is woensdag door de politierechter in Haarlem veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstraf. Haar moeder, 60 jaar en wonen de in IJmuiden, werd tot dezelfde straf veroordeeld. De dochter had, toen zij als winkeljuffrouw werkte in een zelfbedie ningszaak in Velsen, in april en mei fruit meegenomen zonder te betalen. In juli voegde ze aan de boodschappen voor haar moeder wasmiddelen, margarine en ande re goederen toe zonder af te rekenen. De moeder zou op de hoogte zijn ge weest van de praktijken van haar dochter ofschoon ze op de zitting de verklaring, die ze bij de politie had ondertekend en waarin ze toegaf met het een en ander be kend geweest te zijn, herriep. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde, verduistering, bewezen. „De verdachte is klant geweest in de zaak waar zij zelf werkte, maar dan zonder te beta len", merkte hij op. Hij eiste tegen de win keljuffrouw een maand gevangenisstraf evenals tegen de moeder wie heling ten laste was gelegd. De rechter veroordeelde de winkeljuf frouw en haar moeder tot 14 dagen gevan genisstraf. Een 24-jarige betonwerker uit Hillegom werd overeenkomstig de eis: 100.- boete en een maand voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van drie jaar veroordeeld. De man stormde in juni met ontblote borst het politiebureau in Hille gom binnen om zijn fiets op te halen die door de politie was meegenomen. Tijdens het gesprek met een wachtmeester der eerste klasse zou verdachte zich zo hebben opgewonden dat hij een stoel greep waar mee hij dreigend zwaaide. Omdat de wachtmeester bang was dat de betonwer ker een op de schoorsteenmantel liggend pistool van een collega zou grijpen trok hij zijn pistool. De betonwerker sloeg toen met de stoel. De wachtmeester ving de klap op met gevolg dat hij het midden- handsbeentje van zijn linkerhand brak. Volgens de wachtmeester zou de verdach te niet dronken zijn geweest. „Ik wist niet goed wat ik deed" verklaarde de betonwer ker op de zitting. Omdat de verdachte toegaf fout geweest te zijn en een vrij gunstige indruk maakte, kwam de politierechter tot bovengenoem de veroordeling. In een enigszins geprikkelde stemming was een 49-jarige verkoper van natuur steen uit Heemstede bij het achteruitrij den met zijn auto tegen de bumper van een andere wagen gereden. De eigenaar van de licht beschadigde wagen was naar buiten gekomen. De verkoper stapte na het opnemen van de schade weer in zijn auto en 'zei „de groeten"! De verkoper stond nu terecht omdat hij na de aanrijding was weggereden zonder dat zijn identiteit behoorlijk had kunnen worden vastgesteld. De verkoper van na tuursteen belde de dag na het voorval de politie op maar was er niet rond voor uitgekomen dat hij bij de aanrijding be trokken was geweest. De officier van justitie veronderstelde dat verdachte mogelijk onder de invloed van sterke drank geweest kon zijn. De eigenaar van de beschadigde auto had na melijk verklaard dat hij een dranklucht had waargenomen. Voor hetzelfde geld had verdachte in plaats van „de groe ten" zijn naam kunnen zeggen, zei de officier. Hij eiste 100 gulden boete of 10 dagen. De verdediger bestreed de mening van de officier. Zijn cliënt zou de benadeelde autobezitter ruimschoots de gelegenheid hebben gegeven het nummer van zijn wa gen op te nemen. De rechter veroordeel de de Heemstedenaar tot 100 of 10 dagen. Advertentie Traditionele verjaardags-attractie Wie minstens 35.— besteedt ontvangt U 31771 acnai» HÈjheren- en jongens g kleding Bree straat 17.- 19 Beverwijk VRIJDAG 28 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei" Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Wij- kerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost: 14.30 ,tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 uur: K. E. König spreekt voor post zegelvereniging „IJmuiden" over „Opbouw van motiefverzameling". „Promenade", Meerstraat, Beverwijk. 20 uur: Feestelijke jaarvergadering „D.E.M." ZATERDAG 29 SEPTEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. R.-k. leeszaal. Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis' 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. „Terpsichore", Zeestraat, Beverwijk, 14.30 tot 16.00 uur: Receptie „Kunst Na Arbeid". „Statenhuis", Beverwijk, 15 uur: Recep tie „D.E.M.". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: „Kunst Na Arbeid" speelt: „Boeven en ma deliefjes". Een 24-jarige vrouw uit Haarlem werd door de politierechter tot betaling van een boete van 50 en een maand voor waardeiijke gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar veroordeeld omdat zij in de zomer, toen zij werkte in een Zand voorts restaurant, van een lid van het per soneel een bankbiljet van 100 gulden had gestolen. Bijna onmiddellijk was de dief stal opgelost. Op de rechtzitting bleek dat de vrouw door de aankoop van een televisieappa raat en een ameublement een afbetalings schuld had die in de duizenden guldens liep. Zij wilde deze schuld wat vlugger aflossen. Rekening houdende met de wei nig rooskleurige financiële toestand van de vrouw veroordeelde de rechter haar tot betaling van een lagere geldboete dan de 75 die de officier had geëist. Een 49-jarige slager uit Groningen had zich tijdens zijn zomervakantie aan het Zandvoortse strand met de hulp van zijn kinderen het luchtbed van een Duits ge zin toegeëigend. „Het is toch maar van Duitsers", zou hij gezegd hebben. Dat de politierechter het met deze opvatting niet eens was, bleek uit de boete van 100 die hij de slager oplegde. Advertentie BEVERWIJK - ZEESTRAAT 18 TEL. 02510-3993 De Velsense Gemeentebibliotheek kocht de volgende boeken aan: Nederlandse romans en novellen: van der Eb, De overval: Hermans, Drie melodrama's; éivir- sky, Terugkeer naar Boudapest; Visser, De hel met negen deuren; Zernike, Haar vreemdeling; Lartéguy, De centurio's; Murdoch De klok; Wie- sel. De nacht: Wingate, De regendokter; Zweig, Edith; Ajtmatov, Dzjamilja; de Maupassant, Boulevard en campagne; Uilenberg, Uit 't oude kabinet. Buitenlandse romans: Wolff, Alle Wasser lau- fen ins Meer; Durrell, Justine; Durrell, Baltha zar; Durrell, Mountolive; Durrell, Clea: Edtz. In the cool of the day. Studieboeken: Fortmann, Werkelijkheid en waarde; Rieker, Als bedelmonnik door India; Fortmann, Actuele geloof sproblemen; Jansen, Huwelijk in ballingschap: Déchanet, De weg naar de stilte; Hutin, Geheime genootschappen; Ro binson. Morton en Calderwood, Wegwijzer in de economie;Pen. Conflict en harmonie; Mussche, Gedenksteen voor Rost: Frankfort, Moderne Spaanse handelscorrespondentie; Het ontwerp B.W.! de Hey, Hoe leer ik mijn kinderen ken nen; Hage en Jonges. Dalton-onderwijs op de Uloschool; Groenendijk. Handleiding voor de rekenliniaal; Hermans, Humor in de geneeskun de; Brennan. Underwater Swimming; Petersen, Leerarbeid als hobby; Baart de la Faille, De toe passing van elektriciteit in de woning: Tönjes, Plastische vormgeving: van Krimpen en Ver meer, Elektrotechniek; de Bruin en Wilderom, Tussen afsluitdammen en Deltadijken; Laag of hoog bouwen en wonen; van der Woude, Eduard Verkade en het toneel: J. Slauerhoff; Kemp, Au paus du tendre Mosan; Sikkema, Seinen; Pagnol, César: Wolken, Kleine spelen; Herrmann, Nieu we ontdekkingen onder de middernachtzon; Martens, The silent war; Blixen, Een lied van Afrika; Brogan, Frankrijk; Kubly, Italië; Os borne, Engeland: Seidensticker, Japan; Thayer. Rusland, IJMUIDEN Artsen: D. J. Boosman, Stationsweg 7, Velsen-zuid, telefoon 4340 en P. Brou wer. Koningin Wilhelminakade no. 79, telefoon 4507. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Wijkverpleging: zuster M. van der Meu- len-van Gelder, Kanaaldijk 229, telefoon no. 4378 en zuster C. E. Th Man, IJssel- straat 23, telefoon 8028 (IJmuiden en IJmuiden-oost); zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175. Santpoort, telefoon 025606054 (IJmuiden-oost en Driebuis); zuster R Floor. Doodweg 53, Velsen- noord (Velsen-noord en Velsen-zuid) en zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, telefoon 02560—8756 (Sant- poort-zuid en Santpoort-noord) Verloskundigen: mejuffrouw J Winter, Evertsenstraat 3, telefoon 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon no. 5223 en mejuffrouw E. W. Engel- hardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Arts: J. J. Hekman, Hoofdstraat no. 236, Santooort-dorp, telefoon 8510. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaals°straatweg 145. Santpoort-zuid, telefoon 8249. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: C. M. Scherpenhuysen, Prinsenlaan 29, Beverwijk; uitsluitend voor spoedgevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J A. Hommes, Plantage 154. telefoon 6050. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: P. W. Fier- stra. Zeestraat 88, telefoon 3737, VELSEN-NOORD—BEVERWIJK en HEEMSKERK Apotheek: De zondags- en nachtdiensten wordt waargenomen door Apotheek Kroonenberg, v. d. Hoopstraat no. 123, telefoon 6851. HEEMSKERK en UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, tel. 025122266. Kraam- en Wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Wijkverpleging: zr. Boersma, Witte Kruisgebouw, J. van Scorelstr., Heems kerk, telefoon 02512—2247. Kraamverzorging: zr. Van Stegeren, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, telef. no. 4409. Xerion-feest. Het eenjarig bestaan van de hervormde vereniging Xerion, wordt gevierd met een feestavond in het Hervormd Wijkgebouw Radarstraat te IJ muiden. Er wordt gedanst op muziek van de „The Ted Tanic Combo". Zaterdag 29 september. Advertentie Onder de deelnemers aan de in Rotter' dam gehouden wedstrijden heeft de jeug dige Suomi-atlete Ilja Laman op het num mer meisjes A 100 meter voor een fraaie prestatie gezorgd door de eerste plaats te bezetten in 12,7 seconden en daarmede te vens haar eigen clubrecord met 0,2 secon de te verbeteren. Hans Keizer, die voor de eerste maal, uitkwam op de 3000 meter steeple-chase voor heren maakte eveneens een goede beurt door als debutant op dit nummer de zesde plaats te bereiken in 10 minuten 32 seconden. Vrijwel gelijktijdig streed er in het Beekmanstadion in Enschede bij interna tionale wedstrijden, waaraan veel Duitse atleten deelnamen, de IJmuidenaar Anton Blok op de 800 meter. Op prachtige wij ze kon deze Suomi-atleet de eerste plaats voor zich opeisen in de tijd van 1 minuut 56,2 seconde. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Hermanus H„ z. van J. J. Wellen en van A. D. Suelmann; Gerardus Th. F., z. van T. J. Koper en van G. J. Zuurbier; Sijbren, z. van H. Bloemsma en van A. Postma te Beverwijk; Sigrid K. D., d. van G. -H. Negrijn en van D. Heming; Rozanne C., d. van E. G. Hofman en E. Roesib; Richard, z. van C. W. Waterdrin ker en van A. N. Kooy te Beverwijk; Ar jen P., z. van T. Dijkgraaf en van C. Meyer te Beverwijk; Nicolaas P. M„ z. van H. N. Beentjes en van M. E. Hoogland te Bever wijk. ONDERTROUWD: P. N. Smit te Krom menie cn M. A. Stokman; P. Th. J. Koop man en S. Numan. OVERLEDEN: C. J. Eeltink, oud 15 jr; N. Fatels, oud 75 jr.. geh. met J. de Wit; P. Bakkum, oud 82 jr.. geh. gew. met M. Mientjes. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente De N.V. Rederij v/h Frank Vrolijk te Scheveningen heeft de motortrawler Mag nolia P 14 aangekocht die inmiddels in Maassluis is aangekomen en de naam Frank SCH 46 heeft gekregen. Het vaar tuig is in 1940 bij Cook, Welton Gemmell te Beverley gebouwd, meet 479 bruto reg. ton, is 46,83 m lang en is uitgerust met een Werkspoor motor van 750 pk. De Magnolia behoorde thuis in Portsmouth, voerde het merk P 14 en was het eigendom van Vos- per Ltd. De motorkotter Adriana Catharina KW 92 van H. van Beelen is van een dekhuis en nieuwe stuurhut voorzien en weer in de vaart gebracht. De aan de Rederij Samenwerking te Kat wijk aan Zee toebehorende motortrawler Jan Maria KW 171 is naar Canada ver kocht. Het schip, dat in 1959 te Alphen aan de Rijn bij D. Joh. Boot is gebouwd, 270 ton meet en uitgerust is met een 680 pk Industrie motor, vertrok woensdag uit IJ muiden naar de nieuwe thuishaven. Van 5 april tot 12 juni heeft de Jan Maria reeds proefgevist in de wateren van Newfound land. Advertentie In de merken: Van Wj)k - Good Night - Aabe KONINGSPLEIN 8 - IJMUIDEN-W. Het winterprogramma van de plaatse lijke afdeling van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, wordt vrijdag 5 ok tober, des avonds om half acht, geopend met een algemene ledenvergadering in de Petrazaal. Na afloop daarvan houden de dames Fijn en Rempt, stewardessen bij de K.L.M., causerieën over „Het leven van een stewardess" en „Reiservaringen in Thailand, Egypte en de Libanon". Bei de lezingen worden met een aantal fraaie kleurendia'a geïlustreerd. Maandag 29 oktober, komt ir. L. W. Lie- vense, hoofdingenieur bij Rijkswaterstaat spreken over „Problemen rond de haven mond IJmuiden". Het is nog niet bekend, in welke zaal deze bijeenkomst zal worden gehouden. Vervolgens vermeldt het pro gramma voor vrijdag 7 december een voor drachtavond, door mevrouw Diet Bouw knecht in de Petrakaal. Gegeven wordt „De kantélen kantelen", een novelle van Olaf J. de Landell. In dezelfde zaal zijn er dan nog twee lezingen op vrijdag 18 januari en vrijdag 8 maart. Respectieve lijk door de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmuseum te Haarlem over „Hoe benaderen wij Frans Hals" en de heer G. Houtman over „Zwerftochten door Noordholland". Ook op deze lezingen worden kleurendia's vertoond. Dinsdag 26 maart wordt dit programma dan door de heer J. Duinker besloten, met een boek bespreking in de zaal van de openbare leesbibliotheek aan het Plein ,1945. In samenwerking met de Volksuniversi teit en het Nederlands Instituut voor Volks ontwikkeling en Natuurvriendenwerk, zijn er ook nog twee bijeenkomsten in het Hervormd Jeugdhuis aan da Rembrandt- laan. En wel op vrijdag 23 november, waar onder de titel „De zwarte mensen" een programma wordt verzorgd door Do nald Jones, Otto Stermann en het Su rinaams orkest „Gyama" en vrijdag 22 februari, met een lezing met dia's over Japan door Jef Last. Onlangs heb ik een uitvoerige discussie ge had met een arts uit deze stad. Het ging over twee heel verschillende zaken, maar die als toe vallig raakpunt mijn krant hadden: de ach terpagina. Je ziet, zei hij, heel wat keren advertenties van doktoren en advo caten, die zeer nadruk kelijk op „die-en-die" datum, of voor „die-en- die„periode geen spreek uur te hebben. Oh neen, niet alleen hier in Haar lem, maar ook elders. En nu zijn er twee be denkingen. In de eerste plaats is het een stel regel van de medische en juridische ethiek, dat men voor de eigen dien sten en professie geen propaganda maakt. Goed, het is wellevend de vaste patiënten erop te wijzen, dat de dokter een poosje met vakantie is. Daarbij is het uiter aard gemakkelijker je te bedienen van de kran tenadvertenties dan van vijfduizend briefjes. Maar bedenkelijk wordt dit toch, als je weet (of later hoort) dat de dok ter eigenlijk maar één dag uitstedig was, of zo nadrukkelijk zijn uit- stedigheid (bij herhaling bijvoorbeeld) aan- en afmeldt, dat zo'n annon ce toch naar commercie riekt. Dit is toch wel in strijd met de opvattin gen, zoals dat ook is met het nadrukkelijk plaat sen van zoveel borden in de tuin, dat je haast kunt gaan denken dat cfe arts zich van uit hangborden bedient. Het zijn natuurlijk de wankelen die zich van deze methode bedienen en de kwaal is beslist groter bij advocaten dan doktoren, meende mijn zegsman. Ik heb er het zwijgen toe gedaan, want wat zél ik me gaan be moeien met de artsen, die altijd bewezen heb ben in hun eigen ge nootschappen de boon tjes best zelf te kunnen doppen De tweede zaak, die ik echter aanhangig heb gemaakt was ook al naar aanleiding van medische annoncen de volgende. Ik heb ge lezen dat bepaalde art sen hun zaterdagse spreekuur hebben opge heven en daarvan pu bliekelijk kennis hebben gegeven. Nu kan je zeg gen: houdt ziek-zijn op, wanneer 't lange week einde nadert? Sterker nog: is juist niet die vrije zaterdag voor vele mensen de dag gewor- den, dat zij zich eens rustig voor een onder zoek naar de specialis ten kunnen begeven? Als ik mijzelf naga, dan zit mijn week door die vijfdaagse zo volgepropt met afspraken, dat er onmogelijk nog een doktersvisite af kan. Ik zou dus het liefst 's za terdags naar oog- en tandarts gaan of naar de huisarts voor de jaar lijkse controle. Ik kan begrijpen dat ook de arts zijn vijf daagse wil hebben. De meeste doktoren hebben het druk en leven onder inmense spanning. Er is geen bezwaar tegen, mits de dokter dan (bij voorbeeld) de maandag neemt of zo-maar een dag midden in de week. Vele ouders zouden graag, nu de zaterdag vrij is, hun kind dat niet gezond is of kleine kwaaltjes heeft, op die dag naar de arts bege leiden. Dat gaat niet ten koste van de man-uren. Maar dan spit op die, dag de dokter zelf ook zijn tuintje om en laat het afweten. Het is ons een jaar geleden al duidelijk ge worden, dat de invoe ring van de vijfdaagse werkweek een ongeloof lijk aantal spanningen en onvolkomenheden te weeg zou brengen: de openbare diensten, het distributieapparaat, scholen, de commercie, fabrieken en werkplaat sen. Niemand heeft daar bij aan het vrije beroep gedacht. Wij journalis ten weten dat uit eigen ervaring. Dat nu ook de artsen of beter, sóm mige artsen op zater dag het loketje toe doen, schept een nieuw pro bleem. En dat heeft niets te maken met de „opvoe ding" van de patiënt, die nu zo langzaamaan getraind is in het tijdig opbellen voor de dok tersvisite -n de eerbie diging van de zondags rust. Het is zo zoetjes aan onmogelijk gewor den om nog in die vijf drukke dagen naar de specialist te lopen, want niet alleen dat overdag grotere inspanningen worden geëist; ook alles wat vergaderen en bij eenkomen wil heeft zich gestort op de eerste vijf avonden van de week. En je zal maar zitten met een kiesje dat op vrijdagnacht is gaan zweren of het vuiltje dat juist op zaterdagmorgen in het oog vloog. Juist op die dag, dat iedereen de tijd en de rust heeft om te overdenken wat hem eigenlijk scheelt.. Het hospitaalschip van het Rode Kruis, de J. Henri Dunant, brengt volgende week weer een bezoek aan IJmuiden. Woensdag tussen 16 en 17 uur meert het schip af aan de laad- en loskade bij de kleine sluis. Het komt van Enkhuizen en ver trekt de volgende ochtend naar Vianen. Aan boord zijn 70 patiënten uit Dordrecht en omgeving. Het Rode Kruis-Velsen heeft weer een mooie ontvangst op het program ma staan. De Chr. Muziekvereniging Wil- helmina gaat na aankomst van het schip spelen op de kade. Voor de laatste maanden van dit jaar heeft de K.M.A.C. het volgende op haar programma staan: Zondag 30 september, de laatste toer tocht in 1962. Vertrek 9 uur vanaf het Meerplein, richting 't Westland. Terug te 19 uur. Géén inschrijfgeld, deelname gra tis, ook voor niet-leden van de K.M.A.C. Zondag 21 oktober: Oriënteringsrit over 70 km, waarvan de uitslag tevens de be slissing moet brengen voor het K.M.A.C. clubkampioenschap 1962. Zondag 25 no vember: Oriënteringsrit over 65 km, waar van de uitslag meetelt voor het kampioen schap van de samenwerkende clubs in het district Zaanstreek van de K.N.M.V. Dit is tevens de laatste plaatselijke rit in 1962. De andere clubs bezetten tot en met 9 december alle wedstrijddagen. Verder staat er een feestavond voor de K.M.A.C. leden op de lijst, te houden tweede helft december of half januari. Te beginnen met maandag 8 oktober a.s. zullen om de twee weken kaartavon den worden gehouden in café Restaurant „Parkzicht", Zeestraat 77. Er zal o.a. ge streden worden om het klaverjaskampioen- schap K.M.A.C., tot de laatste avond op 8 april 1963. Over een filmavond op auto- en motor sportgebied wordt druk onderhandeld. Dus ook voor de donkere avonden brengt de K.M.A.C. haar leden de kans opgedane ondervindingen uit te wisselen, om in het komende voorjaar met meer kennis op de weg te komen, als de nieuwe ritten- competitie weer aanvangt. Ter gelegenheid van het twaalfeneenhalf jarig bestaan van de afdeling Velsen-IJ- muiden van de N.V.V.-Vrouwenbond, is er donderdag 4 oktober, des avonds van ze ven tot acht uur een receptie in het ver gaderlokaal aan de Abelenstraat. Na af loop daarvan wordt in dezelfde zaal voor de leden nog een gezellige bijeenkomst ge houden. Er is accordeonmuziek, het vrou wenkoortje zingt enige liederen en de af delingspresidente, mevrouw J. Harthoom houdt een toespraak. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Startroint van Colchester, laden staal- haven IJmuiden; Lingestroom, Londen; Alderney Coast, Londen; Gesche Rohden, Rotterdam; Erik Seayd 2, Great Yarmouth; Mathilde, Antwerpen; Astrid Naess, Ham burg; Zaanstroom, Dagenham; Bartenstein, Antwerpen; Zevenbergen, Vastervik; HK.S. De Hoop, Noordzee, haringhaven IJmuiden: Gouwestroom, Londen; Timp, Ne>vport (Mon.), laden staalhaven IJmui den; Dorine, Kotka, props lossen papier fabriek Velsen; Helemar-H., Rotterdam, laden binnenhaven IJmuiden; Pace, Con- stanza; IJstroom, Grangemouth; Cornelis Houtman, Rotterdam; Wiebold Böhmer, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Swietlik van Rotterdam, laden binnen haven IJmuiden; Radja, Avonmouth; Grohn, Harlingen; Berwick Hea-d, Sunder land. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Blackthorn naar Kopenhagen, walsmat. geladen, IJmuiden; Invicta, Port Churchill; Aletta Johanna, Lidköping; Ank-T., Delf zijl, ledig van Zaandam; Antilope, Ber wick, kunstmest geladen IJmuiden; Olaf, Rotterdam, bijgeladen te IJmuiden; Tas man, Kingslynn; Hoogland, Stettin; Geest- sluis, Boston, kunstmest geladen IJmui den; Helena, Flensburg, walsmat. geladen IJmuiden; Eva, Telkis, ledig van papier fabriek Velsen; Energie, Ipswich; Tubo, Londen; Startpoint, Faversham, kunstmest geladen IJmuiden; Swift, Harlingen; Mar tha Ahrens, Rotterdam; Kennemerland, Bremen; Tank Earl, Menah al Ahmadi; Bele, Rotterdam; Colmar, Rotterdam; Franka 2, Thorshamn, ledig van haring haven IJmuiden; Biri, Oslo; Kontiki, Go thenburg; Orient, Ipswich; Nancy-Lee, Helsinki; Draco, Alicante; Tugro, Den Hel der, geladen te Buitenhuizen; Oosterdiep, Kramfors. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Alderney Coast van Londen; Pos jus Nar vik, ledig van buitenhaven IJmuiden; An- tares, Rotterdam; Ammon, Barbados. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJ mulder Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnees f 8.15 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u don het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE 'Advertentie De atletiekvereniging Suomi zal zondag 21 oktober haar jaarlijkse nationale Mulierveldlbpen in het park „Velserbeek" houden. Het programma ziet er als volgt uit: Start om 12.30 bij het vroegere hotel Velserbeek, thans gebouw voor Openbare Werken, bij de hoofdingang voor scholie ren; 13 uur: 1000 meter voor jongens C; 13.15 uur: 1900 meter voor jongens B; 13.30 uur: 3650 meter voor jongens A; 14 uur circa 1000 meter voor meisjes A; 14.15 1500 meter voor dames, alle klassen; vete ranen 3000 meter (boven de veertig jaar). Men kan zich laten inschrijven bij de wed strijdsecretaris, de heer N. Adelaar, Creutz- berglaan 161 In Beverwijk. De Heemskerkse vereniging voor Vreem delingenverkeer heeft in het jeugdgebouw „De Magneet" een vergadering gehouden. Hier werden de statuten en het huishou delijk reglement, die door het bestuur wer den opgesteld, aan de leden ter goedkeu ring voorgelegd. Deze vaststelling is nodig indien men Koninklijke goedkeuring wil verkrijgen; hetgeen voor het bestaan van de vereniging noodzakelijk wordt geacht. Zowel statuten als huishoudelijk reglement werden goedgekeurd. Het bestuur maakte van deze gelegenheid gebruik om de leden te raadplegen bij de mogelijkheden tot het voeren van propaganda om Heemskerk als toeristenplaats bekendheid te geven. Uit cijfers !s gebleken dat dank zij de activi teiten van de VW meer vreemdelingen in het dorp zijn geweest dan voorheen het geval was.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7