Gerda Kraan toonde zich ook in Engeland ongenaakbaar Van verliezen kan je echt veel leren OVERBELAST BP Super Mix en gastvrijheid tanken bij uw BP man uw gastheer bij de pomp DAMES-LANDENA TLETIEK WEDSTRIJD Nederland heeft een kleine achterstand Moet ik nu weer verliezen Carillon Servette-Feijenoord niet op 3 oktober De opstellingen Antieke meubelen houden waarde ZATERDAG 29 SEPTEMBER 196 2 19 Floyd Patterson vroeg: Donner kan strijd tegen Oostenrijk beslissen BP Benzine BP Super Mix 25 BP Super Mix 50 BP Super Mix 75 BP Super BETAALD VOETBAL AM ATEURVOETBAL HANDBAL 99 99 Nog nooit Cirkel Samen Semiprofs A mateurs HOCKEY KORFBAL Nederlands amateurelftal in olympisch toernooi Advertentie De kersverse Europese kampioene, Gerda Kraan, wekte vrijdagavond op de eerste dag van de dames-landenatletiek- wedstrijd Engeland—Nederland grote bewondering bij het met 2500 toeschou wers maar mager bezette White City stadion van Londen. Grote bewondering, omdat zij op de door de regen bijzonder zware baan in een magnifiek gelopen race haar naaste rivale, de Engelse Joy Jordan, met zeker zes meter verschil op de 880 yards versloeg. De 29-jarige Haagse politieagente was, ter wijl zij liep onder sterk lamplicht, de ster van de avond. Het was daarom zo jam mer, dat zij onder zulke slechte weers omstandigheden moest lopen, want anders had zij ongetwijfeld het Europese record verbeterd op deze afstand, dat met 2 min. 06,1 sec. op naam van Joy Jor dan staat. Nu kwam zij tot een tijd van 2 min. 7 sec. Dit betekende, on danks de reeds gememoreerde omstan digheden, nog altijd een nieuw Neder lands record. Dat de Engelse dames over een ster ke ploeg beschikken, bewezen zij tijdens het verloop van de strijd. Na de eerste dag namen zij met 34 tegen 21 punten duidelijk de leiding; dit vooral door dub bele overwinningen op de 220 yards door Dorothy Hyman en Marianrfe Dew, en bij het verspringen door Mary Rand, Bignal en Sheila Parkin. Op de 220 yards snelde Dorothy Hyman, tweede op de 200 meter op de Europese kampioen schappen, naar een tijd van 24 sec. Tegen dit geweld waren Tilly van der Zwaard (25.3) en Wil Koster-Kapel (25,5) niet opgewassen. Een volkomen uit vorm zijnde en met een keelontsteking kam pende Joke Bijleveld reikte met haar 5,89 meter niet verder dan een derde plaats. Met dezelfde afstand plaatste de Het Nederlandse sportpubliek wij heb ben dat al meer betoogd is bijzonder eenzijdig. Slechts de voetbalsport trekt grote drommen mensen, terwijl andere sporten slechts behoorlijke belangstelling krijgen als er van werkelijke topevenemen- ten op Europees niveau sprake is. Eigen aardig is nu dat juist dat voetbal een im passe doormaakt. De smadelijke neder laag tegen het Deense nationale amateur elftal, deze week in Kopenhagen, sprak wat dat betreft duidelijke taal. Er is een tijd geweest dat de weg om hoog gevonden bleek te zijn, maar men dwaalt al weer lang rond in een niemands land en een knappe geest die een uitweg zal blijken te vinden. De kritiek op de verrichtingen van het nationale team is in het algemeen niet mals geweest en bij weer zo'n nederlaag zal men wel weer over vernieuwing beginnen op velerlei ge bied. Meestal zit er wel iets in die plan nen, maar van uitvoering komt veelal niet veel terecht. Trouwens, naar onze mening wringt de schoen op een plek die zelden of nooit wordt getoond. Een pijnlijke plaats in het voetbalbestel veroorzaakt door overbelas ting van de spelers en dan vooral de topspelers. Het is toch eigenlijk een be lachelijke zaak dat er voetbal wordt ge speeld tot een moment dat de zomerspor ten al lang aan hun seizoen zijn begonnen en dat er aj weer lang en breed aan de voorbereiding van een nieuw seizoen wordt begonnen als die beoefenaren van de zo mersporten nog lang en breed bezig zijn met hun toch al zo korte periode. Men moet eens aan de topspelers van het Ne derlandse voetbal vragen hoelang zij wer kelijk vrij zijn van voetbalzorgen, hoe lang zij werkelijk rust hebben... En is het dan zo verwonderlijk dat diezelfde spelers niet iedere week weer een maximum aan fysieke en psychische kracht kunnen op brengen voor volbrengen van een toppres tatie? Diezelfde spelers worden in slaap gesust door het idee dat iedere gespeelde wed strijd in competitie of toernooi geld op brengt, maar zij denken er niet bij na dat hun prestatiepeil zeer snel daalt. En het feit dat zij aan de top blijven doordat er zo bitter weinig concurrentie is werkt er bepaald niet aan mee dat zij snel wakker zullen worden. De taak die hun vereni ging, hun bond voorschrijft moeten zij als betaalde spelers uitvoeren. Maar diezelfde organisatoren van het Nederlandse voet bal moesten zelf verstandiger zijn. Zij zouden het voorbeeld moeten geven en een datum moeten noemen waarop het sei zoen gesloten is voor iedere voetballer. In Kopenhagen hebben de Nederlandse voetballers verbaasd gestaan over het enorme uithoudingsvermogen van de Deense amateurs, maar niemand bedacht zich dat juist die Denen wél een rustpe riode kennen dat die Denen niet overal aan meedoen als het om voetballen gaat. In Denemarken werkt men langzaam maar zeker toe naar een verhoging van het prestatiepeil en dus naar een verste viging van het prestige op hoger niveau. In ons land daarentegen wil men én goed competitievoetbal, én goede Europa cup wedstrijden én hoogstaande interlandwed strijden én spannende promotiedegradatie wedstrijden na afloop van de competitie. Het is allemaal te veel van het goede voor een toch al zo zwaar belaste topgroep, die, zoals gezegd, toch al zo weinig rust krijgt. Er rest slechts de hoop dat het gezonde verstand eens zal zegevieren, maar we re kenen daar vooralsnog niet op. Het pu bliek met zijn eenzijdige belangstelling vraagt voetbal en krijgt voetbal, bijna een heel jaar lang. En dan is men nog verbaasd als er geen verbetering in het spelpeil te bespeuren is. Onbegrijpelijk. jeugdige Corrie Bakker zich als vierde. Beiden werden overtroffen door Mary Rand (5.99) en Sheila Parkin (5,94). Dubbele overwinningen dus hier voor de Engelsen. Maar op de technische nummers bewezen Corrie van Wijk met 13,91 meter bij het kogelstoten en Wil Hulshof-van Montfoort met 44,37 meter bij het speerwerpen, dat zij zich niet zon der meer tot figuranten wilden laten de graderen. De 880 yards vormde voor Nederland het hoogtepunt. Direct na de start nam Gerda Kraan de kop, op de voet ge volgd door Joy Jordan. Spoedig ontstond er ruimte tussen dit tweetal en Made leine Ibbotson en Janny van Eyck. Even sterk als die van Gerda Kraan, die evenals in Belgrado met een fantastische laatste honderd meter haar voorsprong tot zeker zes meter vergrootte, was ook de finish van Janny van Eyck. De Hil- versumse versloeg uit vierde positie, ge balanceerd lopend, haar rivale Madeleine Ibbotson op de streep en dat betekende voldoende winstpunten om de toch reeds superieure Engelse ploeg niet verder te laten uitlopen. tt De onttroonde wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, Floyd Patterson is in de nacht na het gevecht bijna gearres teerd, toen hij vermomd met valse baard en snor per auto op weg was van Chicago naar New York. Dit schreef de kolom schrijver Milton Gross gisteren in de New- York Post. Gross heeft samen met Patter son diens memoires geschreven. Patterson zou de baard en de snor reeds vóór het gevecht tegen Liston hebben ge kocht. Na het voor hem zo ongelukkig ge- eindigde gevecht leende hij de auto van een familielid om nog in dezelfde nacht naar New York te rijden. Terwijl vrienden en journalisten naar hem in Chicago zoch ten, reed Patterson door de nacht oost waarts. Met de baard en de snor wilde hij voorkomen dat hij werd herkend. Toen hij even langs de weg stopte om zijn benen te strekken, kwam er een poli tiewagen achter hem staan. Patterson slaagde er niet in de baard helemaal voor zijn gezicht te doen, voordat de agent naast zijn wagen stond: De agent kreeg argwaan en vroeg ter inzage rijbewijs en autopapieren van de halfvermomde Pat terson. De autopapieren stonden op naam van een familielid en zijn rijbewijs had Patterson in Chicago achtergelaten. „Dan moet ik u arresteren", verklaarde de agent. Patterson haalde de baard en de Srio'r van zijn gezicht. „Bent u mis schien acteur?", vroeg de agent. Patter son nam toen ook zijn pet af. „Hé, bent u niet vroeg de agent toen. „Ja, die ben ik. Ik heb vanavond al een keer ver loren. Moet ik nu weer verliezen? Kan ik mijn rijbewijs niet opsturen?", wilde Pat terson weten. „Dat hoeft niet", antwoord de de agent. „Het is helemaal niet nodig dat u weer verliest. Maar de volgende keer komt u er niet zo makkelijk af". Het aloude AFC kan binnenkort bo gen op een primeur op de Neder landse voetbalvelden en misschien zelfs wel in de gehele wereld. Want op het op 6 oktober te openen nieuwe complex in Buitenveldert, waar ook de honkballers van ABC en de cricke ters van ACC terecht zullen komen, zal een door de leden aangeboden carillon worden opgericht, dat op de hele en halve uren de eerste maten van het AFC-clublied ten gehoren zal brengen. Ter geruststelling van be zoekende clubs: tijdens wedstrijden wordt het carillon afgezet Voetbal Het derde treffen tussen de kampioe nen van Zwitserland en Nederland, Ser- vette en Feljenoord, in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, dat op 3 oktober in het Rheinstadion in Diisseldorf zou plaats hebben, is naar een latere da tum verschoven. Dit op verzoek van de Zwitsers, die er, ondanks hardnekkige po gingen, niet in zijn geslaagd voor het voetbalgezelschap geschikt onderdak te vinden, daar er in Diisseldorf momenteel twee beurzen worden gehouden. De Europese Voetbal Unie zal op 2 ok tober, wanneer er in Bern de tweede ronde wordt verloot, in aanwezigheid van vertegenwoordigers van beide clubs over een nieuwe datum spreken. Het bestuur van de Nederrijnse voet balbond verklaarde, dat er van Zwitserse kant geen verzoek was ontvangen logies te verzorgen. Dit was ons zeker gelukt, aldus de woordvoerder van de bond. Feije- noord had zelf de logies verzorgd en ge vonden in hotel Eden. Voor de wedstrijd bestond in Diisseldorf grote belangstel ling. Alle tribuneplaatsen waren reeds uit verkocht. Schaken Vrijdagavond zijn in Varna (Bulgarije) de partijen voor de tweede ronde van de finale van de vijftiende „schaakolym piade" gespeeld. De uitslagen luiden: Bulgarije-Roeme- nië Vh-Vz (2), Nederland-Oostenrijk IV2- lVz (1), West Duitsland-Tsjechoslowakije 2-1 (1), Verenigde Staten-Argentinië 2-1 (1), Hongarije-Oost-Duitsland VzVz (3), Rusland-Joegoslavië 2Vz-lVz. De gedetailleerde uitslag van de wed strijd Nederland-Oostenrijk luidt: Euwe- Robatsch V2-V2, Donner-Dückstein afg., Bouwmeester-Gragger 1-0, Prins-Kinzei 0-1. (25% super) (50% super) (75% super) Sport tijdens het weekeinde Voetbalminnend Haarlem kan deze zon dag weer genieten van een derby. Haarlem „reist" immers naar RCH. De roodbroeken lieten hun zo succesrijke opstelling onge wijzigd. Ook de Racing bracht geen ver anderingen aan in de formatie, al blijft het meespelen van militair Meyer een dubieus geval. Een voorspelling van de uitslag? Op papier Haarlem, doch zelfs de sterkste club kan wel eens struikelen. Ook EDO speelt dit weekeinde voor eigen publiek. Als tegenstander treedt Helmondia op. Laatstgenoemde vereniging bevindt zich met haar vier punten uit vier wedstrijden ergens in de middenmoot. EDO houdt zich echter nog steeds bij de staartclubs op. Toch moeten de Haarlem mers zondag tenminste een punt rijker worden. De standen in de tweede divisie zijn NEC 5 8 Haarlem 5 9 VSV 5 7 HVC 5 7 Vitesse 5 7 NOAD 5 7 KFC 5 6 HDVS 4 6 ZFC 5 6 Helmondia 5 6 rl eerenveen 4 5 Hilversum 4 5 Zwolse Boy9 4 5 Baronie 4 5 Wageningen 5 5 't Gooi 5 5 Alkmaar 4 4 BW 5 5 Tubantia 5 4 RCH 5 5 AGOVV 5 4 DFC 5 5 Be Quick 5 4 Xerxes 4 4 Stormvogels 5 4 LONGA 5 3 Oldenzaal 5 4 EDO 4 2 Graafschap 5 3 SVV 5 2 Leeuwarden 4 2 PEC 5 2 Zwartemeer 4 2 Wilhelmina 5 2 A P •n In de eerste klasse amateurs gaat HFC een moeilijke uitwedstrijd tegemoet, on danks het feit dat Purmersteijn uit drie wedstrijden pas een punt heeft behaald met een doelgemiddelde van 3-6. Niette min geloven wij wel dat de Haarlemmers de volle winst ten deel zal vallen. In de tweede klasse B van West I staan voor de clubs uit Haarlem en omgeving mor gen weer enkele interessante krachtmetin gen op het programma. Vooral de plaatse lijke ontmoeting Schoten-Ripperda vraagt hierbij de aandacht. Beide elftallen zullen ongetwijfeld weinig voor elkaar onderdoen en een gelijkspel ligt dan ook in de lijn der verwachtingen. Op Schalkwijk treedt TYBB als gastheer op van het zo goed in de competitie begonnen Zandvoortmeeu wen. Of er opnieuw winst voor de bad gasten in het verschiet ligt, valt moeilijk te beoordelen, want de geel-zwarten ko men er steeds beter in. HBC moet naar Utrecht om de strijd aan te binden met het wisselvallige Celeritudo. Hillegom gaat in 3 A van West II op bezoek bij streekgenoot SJC in Noordwijk en kon daar wel eens op grote tegenstand stuiten. Niettemin hebben de blauw-witten weer de beste papieren. In 4 C van West I moet koploper Bloemendaal, dat nog zon der verliespunten is, het thuis opnemen tegen het debuterende IEV. Een niet te onderschatten tegenstander voor de „whites". ETO onjyangt bezoek .van EBS en Onze Gezellen speelt thuis tegen Hoofd- dorpse Boys, "terwijl THB en RénoVa res pectievelijk uitwedstrijden hebben tegen Zaanlandia en NAS. De damesploegen van De Blinkert en Verburch zullen zondagmiddag om twee uur in het Noordersportpark in Haarlem- Noord gaan strijden om de voorlopige lei ding in de handbal-overgangsklasse. Bei de teams behaalden tot nog toe de volle „Van verliezen leer je meer dan van winnen". Dit zegt geen speler van het nationaal voetbalelftal, maar de 34- jarige Vlissingse P .T .T .-ambtenaar Jaap van de Sande. En hij kan het weten! Van de tien jaren, dat hij nu al meedoet aan de nationale finales turnen, werd hij zeven keer tweede, twee keer derde en één keer was hij verhinderd door ziekte. Steeds eindigde hij in de eerste jaren achter kampioen Klaas Boot en toen die er mee ophield, schoot net de Limburger Willij Jaegers omhoog. Voor de wedstrijd van onze nationale turnploeg tegen Rijnland dit weekein de in Homberg staat de enthousiaste Zeeuw weer als tweede op de geselec teerde lijst. „Ondanks het feit, dat ik de drie maanden ervoor bijna niet getraind had, werd ik op de laatste nationale fi nale toch weer tweede. Dat bewijst twee dingen. Ten eerste, dat er helaas weinig opkomende turnsterren zijn. En ten tweede, dat bij het turnen de ervaring een geducht woordje meespreekt. Het feit, dat ik drie maanden voor de finale bijna niet trainde, vormt bovendien voor mij het bewijs, dat ik er snel mee moet stoppen. Dit seizoen maak ik nog af, maar dan houd ik er mee op. Mijn werk bij,de PTT gaat te veel aandacht vra gen en bovendien trekt het vak van turn- leider hoe langer hoe meer tijd weg". ,Veel mensen hebben mij reeds dik wijls gevraagd, waarom ik het zo lang heb uitgehouden, waarom ik er niet eer der mee ben gestopt, bijvoorbeeld toen Willy Jaegers mij ineens voorbijstreefde. Die vraag begrijp ik eigenlijk niet goed. Je doet in de eerste plaats toch niet mee om nummer één te worden, je turnt toch immers om de sport. Natuurlijk hoop je bij elke finale dat je een keer de titel kunt grijpen, hoewel je weet dat je een tegenstander hebt, die veel meer kan. Zoals Klaas Boot vroeger is nu Willy Jaegers een klasse apart. Deze laatste vooral door zijn enorme doorzettingsver mogen en zijn durf. Die man kent geen angst. Dat wil echter niet zeggen, dat hij automatisch kampioen wordt. Elke wedstrijd geeft nieuwe spanning en tal van zenuwachtige momenten". Samen gaan Jaap van de Sande en zijn vrouw naar de cursus voor keurturnleid(st)er in Utrecht; samen zitten ze vaak oefeningen uit te knobbelen voor hun vele jongens en meisjes van een Zeeuwse turnvereniging. goede turnleiders. Een leider maakt of breekt een vereniging". „Vroeger toen ik nog in Goes woonde hadden wij bij „Volharding" een leider, die één bonk enthousiasme was. Die man heeft bij mij de liefde voor de turnsport in het hart gegrift. Daarnaast hadden wij in onze vereniging een Jan de Keyzer, een keurturner uit de jaren '38-'40 met een prachtige stijl, die voor mij een idool werd. Geef elke beginnende jongen een „Jan de Keyzer" en zo'n enthousias te leider en hij zal zo als ik worden ge grepen door de turnsport en het zal hem dan net zo moeilijk vallen er een streep onder te zetten als met mij het geval is". „Ik zet er nu een streep onder. Defini tief. Maar voor mijn vereniging „As- trow" uit Souburg hoop ik nog vele jaren een „Jan de Keyzer" en een enthousiast leider te zijn. Als je me vraagt, wat mijn mooiste dag uit mijn 24-jarige turn loopbaan was, dan zeg ik zonder aarze len: die dag in '60 in Breda, toen ik na afloop van wedstrijden tussen Zuidneder landse en Belgische verenigingen met mijn club aangetreden stond en ik de ene na de andere beker voor mijn win nende jongens en meisjes in ontvangst mocht nemen". „Een keer ben ik heel dicht bij de na tionale titel geweest. Dat was in 1957 in Rotterdam. Toen stond ik met nog maar één oefening voor de boeg zó voor op Klaas Boot, dat die me al uitermate sportief als hij is toefluisterde: „Deze keer word jij het". Ik moest 9.2 punt halen voor mijn laatste rekoefening, geen bijzondere opgave, vooral niet omdat die oefening een safe onderdeel van mijn programma was. Nog nooit was ik bij een dergelijke oefening gevallen. Maar in Rotterdam bleef ik tijdens mijn „over- spreider tot stand" met mijn teen achter de rekstok haken. En zo viel mijn titel stuk. Ik wil je wel vertellen, dat het dan moeilijker is te verliezen, dan te win nen". „Van verliezen leer je echt veel meer dan van winnen. Zo'n wedstrijd tegen Rijnland is leuk ómdat je kans hebt op een overwinning, tnaar we zullen er wei nig van leren. Waarom laat men ons niet tegen sterkere landen uitkomen. Laten we dik op onze broek krijgen, maar dan kunnen we tenminste zien hetgeen we te kort komen. Twee jaar geleden zijn we met de selectieploeg naar de wedstrijd Duitsland-Rusland geweest. Dat is het! Dat moeten ze veel meer met ons dóen. Daar zag ik voor het eerst iemand een dislock met hele draai maken aan de rekstok. Nooit eerder gezien zelfs! Dat heb ik een paar keer geoefend en toen kon ik het ook. Dat nam ik van die wed strijd mee". „We moeten niet te veel aan overwin ningen denken, is mijn mening, we moe ten van onze sterkere tegenstanders pro beren te leren. Dan alleen is er moge lijkheid dat we eens doorstoten naar een hoger niveau. Natuurlijk streef je naar de top, maar daarom moet je niet gaan zitten mokkep als je die top niet snel be reikt. Ik heb ook steeds naar de natio nale top gestreefd, maar nog nooit ge treurd, omdat er telkens een betere was dan ik. Het klinkt misschien paradoxaal, maar ik was dikwijls blij iemand te heb ben, die zich beter toonde dan ik. Daar door bleef voor mij de mogelijkheid nog meer te leren. Vroeger was er geen geld voor, maar nu dank zij de sporttoto kan het misschien wel. Laat ons grote wedstrijden zien, laat de Nederlandse turners meedoen aan grote toernooien, laat ze leren!" HET IS IN elke sport zo: het is een vicieuze cirkel. Je hejjt een goede top nodig om een groot aantal be oefenaren te krijgen, maar je hebt ook 'n groot aantal beoefenaren nodig om een goede top te krijgen. Wat het aantal be oefenaren betreft, ziet de toekomst er ook niet zo rooskleurig uit. Een van de voornaamste problemen, waar wij hier in ons land mee kampen, is het aantal „Jarenlang ben ik nu minstens twee keer in de maand 's zondags om half zeven 's morgens de deur uitgegaan om in Utrecht met het keurkorps te trainen 's Avonds om een uur of acht kwam ik dan pas weer in Vlissingen terug. Met demonstraties en wedstrijden mee heb ik tenminste 42 weekenden gereisd en ge turnd. Je begrijpt dat ik dat nooit had kunnen doen indien ik geen vrouw had, die al even bezeten van deze sport is als ik. Samen gaan we nu in Utrecht op de cursus voor keurturnleider". „Ook mijn vrouw traint een vereni ging. Je begrijpt eveneens, dat al dat trainen, turnen en reizen als de jaren mee gaan spreken op het laatst wat te veel van het goede wordt. Daarom zet ik er na dit seizoen een streep onder. Begrijp me goed, die streep zet ik onder het deelnemen aan wedstrijden, onder het in conditie en training houden voor die wedstrijden. Wat mijn club betreft i» me nog niets te veel, ik zal alles doen om werkelijk wille.ide jongens of meisjes te helpen naar de top te klimmen. Alles zal ik voor ze doen, omdat ik in al die jaren wel heb geleerd, hoe moeilijk die top is te bereiken, maar ook hoe mooi, hoe vol inhoud alleen het streven naar die top al is". Jan Dassen RCH (thuis tegen Haarlem): Van der Schilden; Nanai en Honout; Wullems, Koning en Eeuwes; Doesselaar, Van der Berg, Engelsma, Maslo en Meijer. EDO (thuis tegen Helmondia): Amama; v. d. Oord en Leonhardt; Nijman, Be rends en Spiers; Van Beekum, v. d. Putten, De Klein, Breitner en Breeuwer. Haarlem (uit tegen RCH): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Angenent, Frie, Jaski en Jonker. HFC (uit tegen Purmersteijn): Van der Meulen; Winter en Van Baasbank; Van Schouwenburg, E. Thole en P. Thole; Geerling, Jansen, Lindeman, Honnef en Koenders. Schoten (thuis tegen Ripperda): Hoo ning; Dinkelberg en Verschure; Fla- der, Boekelaar en De Looze; Kops, Kossen, Blom, Kollaard en Willemse. Ripperda (uit tegen Schoten): Gerritse; Heezemans en Bouman; Koene, Van der Sluis en Dreyer; Meier, Hout kamp, Van Kampen, Kuyer en Peters. TYBB (thuis tegen Zand voortmeeuwen): Heemskerk; Rietvink en Honschoten; Van der Klugt, Veldhuizen en Pe- besma; Valent, Blom, Jansen, Schor nagel en Meier. Zandvoortmeeuwen (uit tegen TYBB): Vlug; Stokman en Water; Jansen, Kerkman en Schilpzand; Nijkamp, Van Duyn, Stobbelaar, Paap en Oos- terbaan. HBC (uit tegen Celeritudo): Warmer dam; Juffermans en Van der Eem; Böhm, Joh. Duindam en De Reus; Rotteveel, Kemp, Duivenvoorden, C. Duindam en Halderman. Hillegom (uit tegen SJC): Van der Waal; Blokker en Duyzers; Arnoldi, Tol en D. de Jong; Buis, Van Braam, B. de Jong, Snoeks en Peetoom. winst en zullen elkaar in krachten maar weinig ontlopen. In Velsen-Noord ontvangt IJmond WWV uit Winterswijk, dat belang rijk betere resultaten boekte dan de Vel- senaren. Begin: twee uur. In Amsterdam duelleert Rapiditas met het puntloze Niloc 2, zodat een Haarlemse zege is te verwachten. Concordia speelt in eigen omgeving tegen het Amersfoortse Arma. De gasten wachten nog op hun eer ste overwinning. De wedstrijd begint om twee uur. Zandvoortmeeuwen kruist om half een op eigen veld de degens met het Hilversumse HHC en mag met een pun tenverdeling tevreden zijn. Weinig per spectief biedt voor de herenploeg van De Blinkert het treffen in de hoofdstad met Vriendschap. Van de damesploegen in het district be zoekt Concordia het zwakkere Blauw Wit. Ook IJmond moet in Velsen-Noord (begin om 11 uur) geen moeite hebben met Lijn den. Voor de afdeling speelt Rapiditas om drie uur tegen ADO 2, bezoekt Blinkert 2 in Hoofddorp Samen Een (1 uur) en ont vangt Full Speed op Schoonenberg om halfdrie TIJBB. Bij de heren vermeldt het programma: IJmond 2-Tonegido (12.50 uur), de Blinkert 2-Rapiditas 2 (12 uur) en Alkmaar-Concordia 2. De hockeycompetitie staat zondag stil. Wel gaan er talrijke clubs strijden om de verschillende wisselprijzen. Tevens wordt er op de velden van BMHC aan de Ael- bertsbergweg in Bloemendaal een toernooi georganiseerd ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Batavieren. Bij de dames komt het Bloemendaalse HBC in het veld voor de strijd om de Parnassiaprijs. Dit gebeurt in Breda en wel tegen de gelijkluidende club. Voor de HTCC-beker lootten de eerste klassers he ren zich vrij. HBS ontvangt voor deze wis- selprijs de ploeg van Schaerweyde. Schey- beeck en Strawberries spelen uitwedstrij den tegen respectievelijk Ring Pass en Hudito (Delft). De lagere elftallen duel leren om de J. D. Treslongbeker (heren) en de Amsterdambeker (dames). In de eerste klasse staat van Watervliet de uitwedstrijd tegen het Utrechtse Sa- mos op het programma. De thuisclub heeft de leiding in de eerste klasse junioren, zodat de gasten een sterke tegenstander krijgen te bestrijden. Tweedeklasser Ani mo Ready gaat ook al op bezoek bij een kampioenspretendent, nl. ZKV in Zaan dam. Maar ZKV leeft boven zijn stand, zodat een gelijkspel voor de gasten niet onbereikbaar behoeft te zijn. Nieuw Flora visiteert de oud-eersteklas ser DTV, die vooral op eigen veld sterk speelt. Een Haarlemse nederlaag ligt in de lijn der verwachtingen. Tenslotte is nog vastgesteld de wedstrijd Aurora-Landlust. waarbij de Haarlemse kansen gunstig staan, indien de ploeg op schot is. O'kwar- tier I heeft een vrije zondag. De derde klasse ontmoeting Oosthoek- OBZB heeft als inzet de strijd van de de gradatiekandidaten. Indien Oosthoek kans ziet te winnen, staan de gasten nog vas ter op de onderste plaats. Het bond^bestuur van de KNVB heeft het Nederlandse amateurelftal ingeschre ven voor het olympisch voetbaltoernooi. De ploeg zal slechts Japan wordt als organiserend land rechtstreeks tot het eindtoernooi toegelaten zich via de voor ronden voor het toernooi in Japan moeten plaatsen Eind van dit jaar zal de FIFA de indeling vaststellen van het voortoernooi waarbij waarschijnlijk rekening wordt ge houden met de geografische ligging van de deelnemende landen. Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canape's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen Te lefoon 12223 Groot Heiligland 64, A Mudde, Gasthuisvest 45.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19