dravers op Nederlandse Belgen ver voor bleven de Duindigt 4 Waterloo en Concordia leden zondag de eerste nederlaag Zilveren Molen voor de vierde keer in handen van Le Champion Haarlemse korfbalploegen niet te best op dreef, want alleen Oosthoek haalde volle winst Atletiekploeg verloor ruim in tweekamp mm Km Eerenburg leidde Zippora naar prachtige zege Sonny Liston geen wereldkampioen in staat New York? Nelis van Oostrum ging driemaal neer Nieuw-V enneper s verrasten H'weg S. B. S. Blinde judoka eerste dan... Brumel bracht het wereldrecord op 2 meter 27 Kennemerland op tweede plaats Nederlandse Grote Prijs op 23 juni Nieuw Nederlands record van Gerda Kraan op de 400 meter MAANDAG 1 OKTOBER 1962 14 Amazones Zwolsman en Jansen naar Madrid A tletiek Gees Koch sloot atletiek- seizoen goed af Eef Kamerbeek kampioen op de 200 m horden Verjaardagswens van Brit Tulloh niet in vervulling Sprinter Jonsson tijdens auto-ongeluk gedood T weedeklassers Derdeklassers Herman Sjouwerman overleden De 26ste ontmoeting tussen de Neder landse en Belgische dravers op Duindigt heeft niet de spanning gebracht, welke verwacht werd. Reeds in de eerste koers, de Nederland-België-prijs voor 3-jarigen over 2000 m, namen onze landgenoten een duidelijke voorsprong (35-19 pnt) door een prachtige overwinning van Astyanax op Troubadour, met Remy Bals op de Sulkey, en Albatros (B. U. de Jong), die in de eindfase de aanvankelijk leidende Anne- mieke Hollandia naar de vierde plaats terugwezen. Minder groot was de Nederlandse supe- rioteit in de tweede draverij, de Benelux- prijs voor 4-jarigen over 2100 m, waaruit Nederland kwam_ met een winst van 4 punten (29-25). Glorieus was echterde wijze, waarop Freek Eerenberg Zippora naar de overwinning leidde. Met Sabreur en Sabe na op kop schenen de Belgen de strijd te gaan beheersen, terwijl zij vlak daarach ter Sakure in reserve hielden. Zippora scheen gevangen te zitten in de Belgische greep, maar op het laatste rechte eind kwam de vosmerrie zo onweerstaanbaar naar voren, dat de gesloten Belgische formatie uiteen werd gereten en naar de tweede (Sabreur), derde (Sabena) en vier de (Sang d'Or) plaats werd verwezen. In de prijs van Sterrebeek over 1600 meter voerden de Belgen dezelfde tak- tiek in de hoop op meer succes. Bij het ingaan van de laatste bocht schenen zij in hun opzet te slagen. Nico Veerle, Quel Due en Quenotte voerden in deze volg orde het veld aan, gevolg door Vita Kin- ley. De machtige Nederlandse aanval, waarin onze landgenoten samenspanden, kwam als een vloedgolf over de Bel gische formatie, die geheel werd opge rold. Met vier Nederlandse paarden op kop trok het veld op de finish af. Bij ver rassing ging YYV als eerste over de eindstreep, gevolgd door Yankee Maid, Vita Kinley en Victor Hollandia. Met de winst uit deze koers (34 pun ten) werd de stand: Nederland 108 pun ten, Belgie 54 pnt. De strijd was beslist. Door Panurge, die met Peggy Worthy de koers beheerste, ofschoon laatstgenoemde slechts als vierde zou finishen, eindigde de Prijs van Duindigt over 2600 meter wel iswaar in 'n Belgische overwinning, waar mee tenminste de eer was gered (31-22 punten voor Belgie), veel invloed op de balans had dit niet. Met 130 tegen 85 pun ten werd Nederland winnaar. De dames Tineke Zwolsman en Irene Jansen zullen de Nederlandse afvaardi ging vormen bij het Europees kampioen schap springen voor amazones, dat van 12 tot 20 oktober in Madrid wordt ge houden. Tineke Zwolsman komt uit met de paarden Medrano en Incompris, terwijl Irene Jansen rijdt met Icare F2 en Kai- rouen. Tevens gaan de paarden Misty E en Liquette mee naar de Spaanse hoofd stad. Titelhoudster is de Engelse Pat Smythe, die tezamen met Lady Sarah Fitzalan Howard de Engelse equipe vormt. Boksen De atletiekcommissie van de staat New York zal pas dinsdag na een verhoor van vier personen, die nauwe banden hebben met de prof-bokswereld, besluiten of zij Sonny Liston, die onlangs door een knock out overwinning op Floyd Patterson we reldkampioen in het zwaargewicht werd, als zodanig zal erkennen. Hayward Plumadore, de voorzitter van de commissie verklaarde zaterdag in New York dat de commissie geheime inlichtin' gen had ontvangen, die direct zouden kun nen beslissen over het wel of niet toe staan van prof boksen in de staat New York. Plumadore zei verder, dat een van de getuigen die zal worden gehoord, via de New Yorkse onderwereld nauwe con tacten zou hebben onderhouden met de nieuwe wereldkampioen. Zoals bekend weigerde de atletiekcom missie van de staat New York Liston en kele maanden geleden een licentie, waar door het titelgevecht tegen Patterson niet in New York kon worden gehouden. De Nederlandse bokser Nelis van Oos trum verloor zaterdagavond voor 16.000 toeschouwers in de Westfalenhalle in Dort mund door technische k.o. in de vijfde ron de van de Duitse halfzwaargewicht Helmut Ball. In de eerste twee ronden was Van Oostrum, die drie kilogram lichter woog dan zijn tegenstander, geenszins de minde re van Ball. De sterkere Duitser nam in de derde ronde echter de strijd in handen en voor de eerste keer moest Van Oostrum naar het canvas. In de vierde ronde ging Van Oostrum weer neer en nadat onze land genoot in de vijfde ronde op een zware kaakslag voor de derde maal door de knieën ging, wierp zijn helper als teken van overgave de handdoek in de ring. Beter brachten de Nederlanders Bas Dui venbode en Sugar Ray het eraf. In een gevecht over acht ronden werd Duivenbo- de alleszins verdiend tot winnaar op pun ten uitgeroepen over de Duitser Wasch- lweski, terwijl in het bantamgewicht de strijd over acht ronden tussen Sugar Ray en Klaus Jager onbeslist eindigde. Sugar Ray, die zuiverder en ook aanzienlijk meer zijn tegenstander trof dan omgekeerd, werd hiermee wel tekort gedaan. Een pun- tenoverwinning kwam hem stellig toe. De Belgen Sabreur en Sabena (op de voorgrond) met daarachter de winnaar Zippora met F. J. Eerenburg. Er zjjn in de HVB-competitie ditmaal enkele verrassende uitslagen te noteren geweest. Concordia en Waterloo leden hun eerste nederlaag respectievelijk tegen BSM en DSS, terwijl in de tweede klasse Half weg zich door Nieuw-Vennep liet verras sen De Vennepers wonnen met 10. De spanning is door deze resultaten enorm toegenomen. Eèn doelpunt van Willemse in de wed strijd ConcordiaBSM velde het vonnis over de Hillegommer ploeg, die nu nog wèl bovenaan de lijst staat, doch blij moet zijn dat Waterloo van DSS verloor. Daarnaast heeft ook DSS zich nu als ernstig kam pioenskandidaat aangemeld. DSS nam tegen Waterloo voor rust door Hoenderdos de leiding. Van Dongen scoorde later uit een strafschop de gelijkmaker, maar DSS had de langste adem en wist door Hout huizen en Van der Vooren met 31 te winnen. DSK veroverde de eerste winst door een 21 zege over Spaarndam. Deze laatste ploeg had aanvankelijk de beste kansen, H VB-voetbal maar de 01 achterstand van DSK werd door Timmer nog voor rust weggewerkt, waarna Wim Jansen DSK met 21 liet winnen. Alliance trof DIO in goede vorm en Schaaf in een produktieve bui. Deze scoorde namelijk twee doelpunten in deze ontmoeting, welke door DIO met 51 werd gewonnen. Hibma nam twee goals voor zijn rekening en Hendrikse één. Tigeloven redde de Alliance-eer. DCO was flink op schot tegen Terras vogels en won met 50. Huis in 't Veld scoorde driemaal, Voulon en Kuilboer elk één maal. Kinheim liet zich lelijk verrassen door DSOV. Nadat de rust al met 20 voor laatstgenoemde was ingegaan, zegevierde deze ploeg met 40, wat een lelijke streep door de Wijker rekening was. De stand is: Concordia 5—8 Kinheim 5—6 DSS 5—8 D I O 5—4 Waterloo 5—8 Spaarndam 5—2 BSM 4—6 Terrasvogels 5—2 DCO 5—6 DSK 5—2 D O S V 5—6 Alliance 4—6 In de eerste klasse B heeft ETO 2 zich aan de top weten te handhaven door een stevige zege op Hillegom 2 (60). DEM 3 bleef goed volgen dank zij een 31 zege op HBC 3, maar EDO 3 verspeelde een kostbaar puntje aan RCH 4 (0—0). EDO 4 klopte Schoten 3 met 42 en Stormvogels 4 stuurde Terrasvogels 2 met een 50 nederlaag huiswaarts. Onze Gezellen boek te de eerste winst. Deze reserves wonnen van DIO 2 met 10. De stand is hier: E T O 2 4—8 D I O 2 5—4 D E M 3 5—8 Hillegom 2 5—4 E D O 3 5—7 H B C 3 3—2 Stormvogels 4 5—7 O. G. 2 4—2 E D O 4 5—6 Schoten 3 4—1 R C H 4 5—5 Terrasvogels 2 4—0 Een doelpunt van Vastenhoud zorgde er voor dat Halfweg met 10 een verrassen de nederlaag leed tegen Nieuw-Vennep. Maar DIOS profiteerde er in de tweede klasse niet helemaal van, want deze club kwam tegen Vliegende Vogels niet verder dan een 33 gelijkspel. SVIJ, Vogelen zang en TZB komen hevig opzetten. Voge lenzang versloeg WH met 21. Vóór rust nam Vogelenzang door Beliën de leiding, Gras scoorde voor WH de gelijkmaker, maar Beliën liet Vogelenzang toch nog met 21 winnen. SVIJ scoorde tegen Geel Wit vöor en na de rust éénmaal en omdat de volgelingen van Ko Boot daar niets tegenover stelden, won SVIJ met 20 TZB zag kans een achterstand van 10 tegen DSB net nog om te zetten in een 21 zege en door deze manipulaties is de stand als volgt geworden: DIOS S V IJ Vogelenzang TZB V V H Halfweg 5—9 5—8 5—8 4—6 5—6 5—5 Nieuw-Vennep 5- Geel-Wit 4- V V D 4—2 VI. Vogels 4—1 DSB 4—0 Advertentie SONNEMANS BANDEN SERVICE Autobandenverkoop - Inruil Gasthuisvest 23 - Telefoon 17127 De 19-jarige blinde Eibert Pieper heeft zaterdagavond zijn jarenlange harde trai ning met resultaat beloond gezien. In de sporthal „De Hommel" in Utrecht haalde de judoka uit Zeist de eerste dan-graad. Valerie Brumel (Rusl.) heeft zaterdag tjjdens atletiekwedstrijden in Moskon het wereldrecord hoogspringen verbeterd en gebracht op 2,27 meter. Het oude wereld record stond sedert 22 juli van dit jaar (Palo Alto) met 2,26 m. ook al op naam van de Russische atleet, die veertien dagen ge leden tijdens de Europese atletiekkampi- oenschappen in Belgrado kampioen werd doch faalde in zijn pogingen om het we reldrecord te verbeteren. De 20-jarige Brumel (geboren 14 april 1942) heeft, centimeter voor centimeter, het wereldrecord hoogspringen, dat hij op 18 juni 1961 van de Amerikaan John Tho mas overnam met een sprong van 2,23 me ter, gebracht op 2,27 meter. Achtereenvol gens verbeterde hij zijn eigen wereldre cord op 16 juli 1961 in Moskou (2,24 m), 31 augustus 1961 in Sofia (2,25 m), 22 juli 1962 in Palo Alto (2,26 m) en voor de laatste maal op 29 september 1962 in Moskou (2,27 m). Cees Koch heeft zijn succesvolle atle- tiekseizoen zondag op de Nenijtosintel- baan tijdens de Rotterdamse atletiekkam- pioenschappen op voortreffelijke wijze af gesloten. Koch bereikte met de 2 kilogram zware discus een afstand van 56,76 me ter, terwijl hij bij het kogelstoten tot 15,76 meter kwam. Ook Peter Nederhand leverde enkele goede prestaties. Hij won de 110 meter horden in 14.9 sec. en bovendien zegevierde hij op de 100 meter in 10,9 sec. Jaap Noorden bos startte niet op de sprintnummers, maar veroverde toch een eerste plaats, n.l. op de 400 meter met 49,7 seconden. Eef Kamerbeek is zondag op de sintel baan van het Rijswijkse sportpark Prin ses Irene Nederlands kampioen op de 200 emter horden geworden. De Eindhcve- naar zegevierde in 24,9 sec. Henk Evers (AV'55 Heerenveen) legde in 25.3 sec. be slag op de tweede plaats terwijl Marius Bos (V. en L. Den Haag) met 26,6 sec als derde over de eindstreep ging. De barrevoets lopende Engelsman Bruce Tulloh, Europees kampioen op de 5.000 me ter, wilde zaterdag zijn 27ste verjaardag vieren met een nieuw wereldrecord op de 3 mijl, dat met 13 min. 10 sec. op naam staat van de Nieuwzeelander Murray Hal- berg. Tulloh zag zijn wens niet in vervul ling gaan. Er stond een hinderlijke wind en daar geen van zijn tegenstanders, onder wie de Pool Kazimierz Zimny, er idee in had vol uit te lopen, bleef Tulloh zelfs ver van het wereldrecord verwijderd. Hij zegevierde in 13 min. 26.8 sec. en bleef Zimny 1.6 sec. voor. De tweede Poolse loper, Boguszewicz eindigde in 13.28.6 als derde. De wedstrijd werd gehouden in het White City-stadion en ingelast in het programma van de in terland-wedstrijden EngelandNederland (dames) en EngelandFinland (heren). Ove Jonsson, de Zweedse atleet, die in Belgrado de Europese titel op de 200 me ter op zijn naam bracht, heeft zijn triomf slechts twee weken overleefd. Zaterdag middag kwam hij bij een auto-ongeluk in zijn woonplaats Vaexjoe om het leven. Ove Jonsson behoorde al op jeugdige leeftijd tot de topklasse van de Skandi navische sprinters. Als achttienjarige liep hij de 100 m. in 10.5 sec. In de herfst van 1961 liep hij in Boedapest de 200 m. in 20.8 en korte tijd later versloeg hij de sterke Pool Marian Foi. In juli van dit jaar bracht hij in Zurich het Zweedse 200 meter-record op 20.7 sec., dezelfde tijd waarmee hij Europees kampioen werd. Op het smalle en bochtige parcours in de Wijde Wormer hebben de wielerclubs zondagmiddag weer met elkaar slag ge leverd in het traditionele „Zilveren Mo- Wielrennen len"-toernooi van het Zaanse DTS. De snel le en homogene ploeg van het hoofdstede lijke „Le Champion", waarvan Henk Cor- nelisse, Freddy van Lachterop, Richard n Smirren en de nationale achtervol gingskampioen Jaap Oudkerk de race vol brachten, legde voor de vierde keer in successie beslag op de kostbare molen. Het Beverwijkse „Kennemerland" kwam met zijn amateurs Chris Duyker, Jan Timmer en Wim Vleesman op de tweede plaats. Dat „Le Champion" met favorieten als Oudkerk, Cornelisse, Van Smirren, Van Lachterop en Den Enting opnieuw een se rieuze greep zou doen naar de overwin ning, stond voor de insiders al bij voor' baat vast. Ondanks het feit dat de Am sterdammers de weinig benijdenswaardi ge eer te beurt viel om als eerste ploeg te mogen starten, waardoor elke stimu lans om een eerder vertrokken team te achterhalen ontbreekt, hebben zij toch doorlopend de leiding in handen gehad. Zij zijn daarbij geen enkele keer bedreigd geworden. De strijdvaardige Henk den Enting, die in het zicht van de finish zijn makkers moest laten gaan, heeft ook een werkzaam aandeel geleverd in de uitein delijke zege. De jonge Van Wijk was al eerder afgehaakt van de zegevierende ploeg. Alleen „Kennemerland" kon de ach terstand op „Le Champion" tot ruim twee minuten beperken. Alle overige ploegen hadden meer terrein prijs moeten geven De uitslag was: 1. Le Champion, Am sterdam (Cornelisse, Van Lachterop, Van Smirren en Oudkerk), de 80 kilometer in 1 uur 54 min. en 32,6 sec.; 2. Kennemer land, Beverwijk (Duyker, Timmer en Vleesman) in 1.56.42; 3. DTS, Zaandam (Van Dijk, Fontijn en Meier) in 1.58.11 4. Alcmaria Victrix, Alkmaar in 1.58.40,1; Olympia, Amsterdam in 1.58.45,8. De Duitse ploeg van de Radclub „Sprinter" uit Radevormwald werd zesde. De ploeg van het Haarlemse „De Kam pioen", die met slechts "ijf man aan de start verscheen, stelde teleur en reikte niet verder dan de twaalfde plaats. Aan voerder Coen Visser, Bert Bogaard en Henk Peters volbrachten de race. Bram Schenk en Eddy Riethoff hadden onder weg het contact verspeeld. Heel wat beter hebben de nieuwelingen van „De Kampioen" het gedaan in de voorwedstrijd om de „Ragetli"-molen. Zij bleven met bijna 'n minuut voorsprong op De Bataaf" aan de winnende hand. De jonge Haarlemse ploeg, die voltallig aan de finish arriveerde, bestond uit de ren ners Marcel Rutte, Chris Plus, Aad Bo gaard, Cor Baars, Gerard Nijssen en Ri- nus Stevens. A utomobilisme Tijdens een vergadering van de sport- commissie van de FIA (Int. Automobiel Federatie), waarvan de Nederlanders J. H. van Haaren (viee-voorzitter) en P. J. Nor- tier deel uitmaken, zijn de reeds vastge stelde data van de wedstrijden tellend voor het wereldkampioenschap der cou reurs 1962 (formule 1-wagens) veranderd. De Grote Prijs van Nederland, die voor zondag 12 mei op de agenda stond, zal nu zondag 23 juni op het circuit van Zand- voort worden gehouden. Als data voor de 15de internationale Tul- penrallye werden 22 tot en met 27 april vastgesteld. De Rallye Monte Carlo, de eerste wedstrijd tellend voor het Europese rallyekampioenschap van de FIA, wordt van 19 tot en met 26 januari gehouden. De Sauerland Rallye, die de Doetin- chemse automobielsportclub jaarlijks in samenwerking met de Duitse ADAC orga niseert, is bepaald op 21 en 22 september. Het korfballen van zondag is, wat be treft de resultaten der Haarlemse twaalf tallen, een zeer trieste dag geworden. In de eerste klasse verloren namelijk Haar lem en Watervliet resp. met 6-5 van ZKC en 10-3 van Samos. Ook in de tweede klas se vielen slechts nederlagen te noteren: Landlust versloeg Aurora met 6-5, Nieuw Flora verloor met 6-2 van DTV en Animo Ready leed een 8-4 nederlaag tegen ZKV. Het enige goede resultaat bracht Oost hoek, dat met 7-4 van OBZB wótt, waar door deze laatste ploeg nog vaster op de onderste plaats kwam. Haarlem leed tegen ZKC een verdiende nederlaag, hetgeen niet nodig was ge weest. Met wat meer overleg en met een iets zuiverder schot had het een 8-5 zege kunnen worden. Doch de Zaanse ploeg, die fel doch sportief speelde, won toch, omdat het beter van de weinige kansen profiteerde. Hoe schotloos Haarlem speel de, blijkt wel uit het missen van 5 straf- worpen. ZKC, dat de score had geopend, kwam vrij snel op 1-1, toen J. Souverein in schoot. De partijen gaven elkaar weinig toe en met de 3-3 ruststand kon ieder te vreden zijn. Onmiddellijk na de rust deed er zich een fel offensief van de gasten voor en dat betekende 5-3. Haarlem kwam er wat beter in en C. Otte en L. Regas haalden op tot 5-5. Een ver schot van ZKC betekende de inleiding van de verdiende 6-5 nederlaag, ook al omdat Haarlem vlak voor tijd nog een straf worp miste. Watervliet had weinig geluk daar Samos enorm op schot was. Na 17 minuten leidde Samos reeds met 3-0. Watervliet kwam nog voor de rust terug en haaide door D. v. Ladestein en I. Bakkenes tot 3-2 op. Na de hervatting schoot Samos raak. Een doelpuntlawine kwam los en bij het eind signaal van arbiter De Graaf wees het Een glanzend nieuw Nederlands 400 me ter-record van 53.7 sec voor de 29-jarige Europese kampioene Gerda Kraan, een prachtige verrichting van „bronzen" Til ly van der Zwaard met 53.8 en de mag nifieke race van Gerda Kraan, vrijdag op haar specialiteit, de 880 yards, in 2.07.0., ziedaar de enige, maar indrukwekkende Nederlandse topprestaties die in de twee daagse landen-atletiekwedstrijd tussen de damesploegen van Engeland en Nederland in het White City-stadion in Londen zijn verricht. De 400-metertijden werden afge drukt als tussentijden op de 440 yards, die door Gerda Kraan in 54.2 sec. werd gewonnen vóór Tilly van der Zwaard in 54.3 sec. De Nederlandse damesploeg kon in haar geheel niet tegen het geweld van de Engelsen op en met 72 tegen 46 punten ging de tweekamp kansloos verloren. Van de negen maal, dat een Engels meisje op de hoogste trede van het „scha votje' kwam, betrof het viermaal een dubbele zege van de gastvrouwen. Enge land beschikt over sterke sprintsters en met de superieure Europese 100 meter kampioene Dorothy Hyman in de gele deren was de Engelse damesploeg reeds tevoren zeker van overwinningen op de 100 en 220 yards. Ook op de springnummer was het Britse overwicht groot, want de Engelse van Nederlandse afkomst Francis Slaap won het hoogspringen voor haar landgenote Linda Knowles, derde in Belgrado, en Mary Rand Bignal versloeg voor de tweede maal in veertien dagen de volkomen uit vorm zijnde Joke Bijle- veld. Voor de Nederlanders was de race op de 440 yards het hoogtepunt. Reeds na de Europese kampioenschappen van Belgra do werd in Nederlandse atletiekkringen de pikante vraag gesteld wie nu wel de snelste 400 meter zou kunnen lopen: Ger da Kraan of Tilly van der Zwaard. Zaterdagmiddag in het met 3.000 toe schouwers zeer matig bezette White City stadion kwam het antwoord uit de bus. In een prachtige race, waarbij Gerda en Tilly tot op de streep een enerverend duel uitvochten, zegevierde Gerda Kraan in 54.2 De Engelse meisjes, en vooral Joy Grieveson, die in Belgrado tweede werd achter de wereldrecordhoudster Maria It- kina (Rusl), werden van dit duel de dupe. Zij telden in deze puur Nederlandse pres- tigeslag in het geheel niet mee. Het oude Nederlandse 400 meter-record stond met 54.4 op naam van Tilly van der Zwaard sedert de Europese kampioenschappen in Belgrado. Tilly bleef nu zelf met 53.8 dus eveneens ruim onder deze tijd. Gerda Kraan was met haar 53.7 slechts 0.3 sec. Gerda Kraan van het wereld- en Europese record van Maria Itkina af. De race zelf was het klassieke voor beeld van de tempoloopster tegen een at lete met iets meer snelheid op de korte afstand. Gerda Kraan vertrok goed, ver hoogde na een twintigtal meters het tem' po zodanig dat zij in de buitenbaan lopen de Jean Sorrell voorbij ging en een gat had geslagen tussen het volgende twee tal, Joy Grieveson en Tilly van der Zwaard die zich de sterke laatste 100 meter van de Engelse nog maar al te goed herinner de. Op 125 meter voor de finish schoof Til ly de Engelse loopster voorbij en trok zij zich langzaam maar .zeker naar Gerda Kraan. Toen ontspon zich een strijd waar bij Gerda wel iets voorbleef maar waar bij zij zich toch niet geheel los kon ma ken van de zich heftig teweerstellende Tilly van der Zwaard. Het was een ver rukkelijke race. Het atletiekjaar, dat met de laat op de agenda voorkomende landen wedstrijd te gen de Engelse dames na de Europese kam pioenschappen in Belgrado een anticlimax dreigde te worden, werd in Londen beslo ten met fraaie prestaties. Gerda Kraan en Tilly van der Zwaard verklaarden opge togen over hun tijden van vrijdag en za terdag, dat zij „volgend ;aar nog wel eens wat anders zullen laten zien". Men mag hieruit opmaken, dat nog menig du el tussen deze sportvriendinnen zal wor den uitgevochten. De heren-landen wedstrijd Engeland-Fin land, die gelijktijdig in het White City stadion in Londen is gehouden, is door de Engelse atleten gewonnen met 111 tegen 103 punten. Van de twintig nummers van het programma won Engeland er elf te gen Finland negen. scoringsbord een 10-3 zege voor de thuis- club aan. Samos 3 6 SVK 4 3 DDV 4 6 DED 2 2 KZ 3 4 Haarlem 3 2 BEP 4 3 ZKC 3 2 Watervliet 4 2 Met dezelfde cijfers, waarmee Haarlem loor Aurora van Landlust. Ook deze ne- tegen ZKC het onderspit delfde (6-5), ver- derlaag was verdiend, maar ook zij was niet nodig geweest. Vooral in de eerste helft speelde Aurora uitgesproken slecht, hetgeen de 5-1 achterstand dan ook ver- Aurora-ploeg in het veld. Constant werd klaart. Na de rust kwam er een herboren de achterstand kleiner; via 5-3 werd het nog wel 6-3, doch daarna was Aurora veel sterker. Landlust kwam met de 6-5 zege net met de hakken over de sloot. J. Sybrandi benutte 2 strafworpen, de an dere punten werden gescoord door de da mes Sybrandi, Vermeer en Zwart. DTV behaalde een verdiende 6-2 zege mogelijk iets geflatteerd op Nieuw Flora, dat alleen in A. Blauw en H. Duyff schutters had. ZKV, de jeugdploeg, won met 8-4 van Animo Ready. Nadat de Haar lemmers de leiding hadden genomen, liep ZKV tot 61 uit. Pas bij deze stand kon Animo Ready via een strafworp de rust met een 6-2 achterstand ingaan. Na de rust herstelde Animo Ready zich en liep in tot 6-4, doch de thuisclub be paalde de eindstand op 8-4. Jammer was het, dat de AR-speler G. Schoon bij 4-1 met een schouderblessure het veld moest verlaten. ZKV liet gelukkig ook een speler uitvallen. De gebrs. J. en W. Winterink scoorden elk twee keer. II A II B DTV 4 8 MEO 3 6 Hespa 3 5 ZKV 3 6 Aurora 4 5 Olympia 2 4 Landlust 3 4 O'kwartier 3 3 KVD 3 3 Victoria 4 3 Tovers 4 3 Altuis 4 2 KCN 3 2 Animo Ready 1 2 N. Flora 4 2 DVD 3 0 Vogel 4 0 De vereniging „Wittenburg" heeft zich uit de KNKB teruggetrokken. Oosthoek behaalde een kostbare 7-4 zege op OBZB. Aanvankelijk ging dat niet zo eenvoudig, want het bezoekende OBZB kwam met 2-0 voor te staan. Nadat Hen- driksen de achterstand tot 2-1 had terug gebracht. werd het nog 3-1 voor de gasten. Vanaf deze stand werden de Haarlemmers sterker, zodat bij de rust reeds een 4-3 voorsprong werd verkregen, die in de tweede helft tot 7-4 opliep. I. v. Iperen schoot 3 keer raak en de gebr. Meegdes tweemaal. BFC Excelsior KCO SKV 4 6 4 6 4 6 4 6 Oosthoek Amersfoort SKF OBZB 4 3 3 2 3 1 4 0 Op 66-jarige leeftijd is zaterdag in Amsterdam overleden Herman Sjouwer man. die in de jaren twintig de top be reikte bij het boksen, het worstelen en het gewichtheffen. Omstreeks 1920 werd hij amateur zwaargewichtkampioen van Nederland zowel bij de boksers als bij de worstelaars. Nadien heeft Sjouwerman nog een aantal jaren als beroepsbokser in de ring gestaan. Na zijn actieve sport- loopbaan keerde hij de krachtsporten de rug toe en werd voetbal- en honkbal- scheidsrechter.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 14