Voor kabinet-De Quay is de politieke herfst begonnen Beste wensen van Thant bij de bestuurswisseling Chauffeur van een ziekenauto veroorzaakte vijf aanrijdingen AGENDA 3 Snup, Swop en Sijple gaan op vacantie! Tienduizend kappers in RAI-gebouw bijeen B kOSRAM Kj Polle Morgen begint het laatste politieke steekspel in de Tweede Kamer Woning afgebrand Bijna de verkeerde bij legale ontvoering Ambassadeur in Rome Paniek in Weertse Stationsstraat Belgische politie houdt Nederlanders aan Oe Thant sprak voor de wereldomroep Kans op een bui I m ll MAANDAG 1 OKTOBER 1962 2 Kerkelijk nieuws Haarlem lampen V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Kort nieuws Mgr. Th. M. T. Bekkers overleden 8. Hans komt met een flink stuk hout aandragen en Polle zegt; „Ja, dat is een flinke plank, juist goed voor dit werk.... Geef maar hier!" Terwijl Pingo en Polle aan het timmeren zijn, probeert Hans om de mond van Klaas weer open te krijgen, maar het lukt niet. „Ab jullie klaar bent met het werk, kunnen jullie dan mbschien Klaas helpen zijn mond weer open te maken.Hij zit werkelijk muurvast!" 'iili! ul li (Van onze parlementaire redacteur) Het algemene politieke debat dat morgen in de Tweede Kamer begint zal de laatste volledige ontmoeting tussen het kabinet-De Quay en deze Kamer zijn. Immers, de in 1959 begonnen vier jarige parlementaire periode loopt ten einde. In mei 1963 zullen wij ter stem bus trekken voor de verkiezing van een nieuwe Tweede Kamer en tegen de tijd dat er weer algemene politieke beschou wingen zullen worden gehouden zoals gewoonlijk begin oktober zal een an der kabinet de plaats van het ministerie- De Quay hebben ingenomen. Er zal morgen waarschijnlijk geen po litieke storm opsteken. Het vraagstuk Nieuw-Guinea is uit onze vaderlandse po litiek verdwenen. Iets dat met „wereldpo litiek" heeft te maken zal voortaan geen rechtstreekse twistappel in ons parlement meer behoeven te zijn. Toch kan ook dit laatste parlementaire jaar nog wel inte ressant worden. De veteranen staan op het punt te vertrekken of zijn reeds ver trokken. Dr. Kortenhorst, zelf aan zijn laatste voorzittersjaar toe, heeft er op ge wezen dat het pas ingetreden parlementai re jaar een periode zal afsluiten waarin de oude garde haar plaatsen zal afstaan aan jongeren. Horgen zal men dus voor de laatste keer een algemeen politiek be toog kunnen horen van prof. Oud, de grote man van de V.V.D. en van dr. Tilanus, de fractieleider van de C.H.U., zij zullen na de verkiezingen niet meer in de Twee de Kamer terugkeren. Of dr. De Kort van de K.V.P. en dr. Bruins Slot van de A.R. volgend jaar oktober nog de mening van hun fractie bij het algemeen-politieke de bat zullen vertolken is nog onzeker. Voor het eerst zal morgen dr. ir. Vondeling het algemeen politieke standpunt van de P.v.d.A. voor het komende jaar uiteenzet ten. De heer Vondeling heeft dè taak van mr. Burger als fractieleider overgenomen. Veel veranderd Bij de eerste kennismaking van het ka binet-De Quay met de Tweede Kamer in 1959 werd de grote fractie van de K.V.P. nog geleid door prof. Romme. De P. v. d. A. als grootste oppositiegroep onder leiding van mr. Burger, de V.V.D. onder prof. Oud, de A.R. onder dr. Bruins Slot en de C.H.U. onder dr. Tilanus. De bejaarde ds. Zandt was toen de eer ste man van de S.G.P., de jonge ds. Van der Veen leidde de P.S.P. Paul de Groot was hoofdman van de C.P.N. Ds. Zandt en ds. Van der Veen zijn overleden, prof. Romme moest zich reeds begin 1961 op medisch advies terugtrekken, mr. Burger heeft pas afscheid genomen, prof. Oud en dr. Tilanus zijn aan het laatste jaar van hun langdurige parlementaire arbeid toe en Paul de Groot moet het wat kalmer aan gaan doen. Wat te zeggen van de komende acht maanden die ons nog van de verkiezingen scheiden? Een kabinetscrisis vóór die tijd is nogal onwaarschijnlijk. Mocht het niet temin op de valreep nog tot een conflict Te Vroomshoop is het gezin W. Zomer, bestaande uit zes personen, dakloos gewor den doordat de woning door brand geheel werd vernield. Ook de inboedel ging ge heel verloren. Toen de brand uitbrak was er niemand thuis, hetgeen tot gevolg had dat een hond, die het huis niet kon ver laten, in de vlammen omkwam. komen dan zou het kabinet de Kamer kunnen ontbinden en de verkiezingen een paar maanden vervroegen. Voor de grond wetsherziening zijn immers toch Kamer ontbinding en nieuwe verkiezingen nodig. Een reeds in het verleden vaak toegepaste methode is, dit soort verkiezingen te laten samenvallen met de gewone vierjaarlijkse stembus. Meestal ontgaat het de kiezers dan wel dat er een grondwetswijziging in het geding is. maar men bespaart zich ex tra verkiezingen. Voor het overige zal in de komende maanden minister Veldkamp nog proberen zijn pas ingediende Ziekenfondswet en an dere ontwerpen door de beide Kamers heen te krijgen, zal mejuffrouw Klompé een dergelijke poging doen inzake haar ontwerp-Bijstandswet en zal mr. Cals zijn Mammoetwet nog door de Eerste Kamer moeten loodsen. Verder zal mr. Toxopeus het behalve met de ontwerpen tot grond wetswijziging nog druk genoeg krijgen met zijn Rijnmond- en Bijlmermeer-voorstel len. Minister Beerman zal zich nog bui gen over het werk aan het nieuwe Burger lijk Wetboek. Op het programma prijkt verder nog de behandeling van het ont- werp-Kernenergiewet, om niet te spreken van het Nederlands-Duitse verdrag, waar tegen veel leden grote bezwaren hebben. Afgewacht moet worden of het experi ment met een nieuwe begrotingsbehande ling zal slagen. De eerste openbare com missievergadering zal op woensdag 17 ok tober gehouden worden. Nog juist op tijd heeft de man van een echtpaar, dat scheiding overweegt, ont dekt dat hij in Lollum de verkeerde baby poogde mee te nemen. Zijn vrouw is met hun twee kinderen bij een zuster in Lollum (gemeente Wonsera- deel) ingetrokken. De man wilde althans één van de kinderen bij zich hebben. Daar om reed hij naar het huis van de schoon zuster, en graaide daar uit een buiten staande kinderwagen een mollige baby. In de auto kwam hij echter tot de ontdek king, dat hij niet zijn eigen spruit, maar een kind van de schoonzuster te pakken had. Hij deponeerde het kleine familielid weer haastig in de kinderwagen en sleur de daarna zijn achtjarige zoontje in de auto. Ondanks opschudding en pogingen om de auto klem te rijden, gelukte het de vader met zijn zoon te ontkomen. Ofschoon de methode niet bewonderd wordt menen de autoriteiten dat de vader het recht had zijn kind mee te nemen. Vervolging kan niet worden ingesteld aangezien het een „legale ontvoering" be treft (Van onze Haagse redacteur) Tot ambassadeur in Rome is benoemd jhr. mr. H. F. L. K. van Vredenburgh, thans ambassadeur in Bonn. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oostwold-Westerkwartier S. den Blauwen, vicaris te Axel; te Odoorn H. J. Roodzant te Bellingwolde. Bedankt voor Zwartebroek C. van Bart te Ter Aa. In Weert heeft de chauffeur van het Sint Jansziekenhuis in Weert, toen hij met een ziekenauto een patiënt ging op halen, vijf aanrijdingen veroorzaakt, doordat hij de macht over het stuur ver loor. Hierbij werden vier personen ge wond, van wie twee zeer ernstig. De vijf aanrijdingen gebeurden in de Stationsstraat te Weert, waar het van wege de kermis drukker was dan an- ders. Bij het inkomen van de straat pas seerde de chauffeur volgens de politie een auto en kwam daarbij in botsing met een motorrijder, die zich op het laatste moment door een sprong op het trot toir in veiligheid kon stellen. De bestuur der schrok en trapte op het gaspedaal in plaats van op de rem. Hij raakte daarna een personenauto en achter de ze auto rijdende bromfietser uit Eindho ven. De man werd wel gewond, doch niet ernstig. Daarna peed de ziekenwagen ,^hu,i,n $e straat over naar rechts. Hier raakte hij op het trottoir de elfjarige Corrie Haaks uit Weert .Het kind, dat beide benen brak en inwendige kneuzingen opliep, is in zorgwekkende toestand in het Sint Jans ziekenhuis opgenomen. Van het trottoir reed de ziekenauto daarna weer de straat in waar de wa gen in botsing kwam met de 21-jarige wielrijder M. Douven uit Nederweert met op de bagagedrager de 20-jarige mejuf frouw G Weekers uit Weert. De wiel rijder werd met een schedelbasisfractuur opgenomen in het ziekenhuis. Zijn toe stand is zeer ernstig. Mejuffrouw Wee- kens werd eveneens met verwondingen in het Sint Jansziekenhuis opgenomen. Na het gebeurde heeft de chauffeur met een verpleegster de gewonden eerste hulp c Concertgebouw: vandaag 19.30 u.: Stich- tingsraad-concert N.Ph.O. o.i.v. Henri Arends (besloten). Dinsdag 20.15 u.: con cert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste In- grid Haebler (piano), werken van Voricek Mozart en Dworsjak. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Ne derlandse Comedie met „De man, de vrouw en de moord". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ma dame Sans Gêne", 14 j. Frans Hals, 14 en 19.30 u.: „Les enfants du Paradis", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Cartouche", 14 j. Luxor, gesloten. Minerva, 20.15 u.: „Aimez-vous Brahms?" 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Vier Pa- rijse meisjes", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In de scha duw van de hel", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „The connec tion", 18 j. Monopole (Zandvoort), van maandag tot en met donderdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van Herman Willemse. Tot 6 oktober. Da gelijks van 9-17 u. en tijdens klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand septem ber expositie van grafiek van A. J. Veld hoen. Dagelijks klassiek grammof oonpla- tenconcert van 21-22 u.: Oud-Spaanse Ka mermuziek. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen, Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u„ eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): van zondag 30 september af ge sloten tot 4 oktober. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 september). 'Advertentie MAANDAG 1 OKTOBER City, 20 u.: „Legioenen van de Nijl". Rex, 20 u.: „Zedenpolitie contra blond". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 2 OKTOBER City, 20 u.: „Legioenen van de Nijl". Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder maandag. MAANDAG 1 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een „fijn" stel dochters". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Nacht club „De Groene spin". W.B. Theater, 20 u.: „Kapo". DINSDAG 2 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een „fijn" stel dochters". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Nacht club „De Groene spin". W.B. Theater, géén voorstelling. Marquette-theater, 20 u.: Marathon". „De held van verleend en hen met zijn ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd. Er is proces-ver baal tegen hem opgemaakt. Twee kleine personenauto's zijn op de Bennekomseweg te Renkum met elkaar in frontale botsing gekomen, nadat een der wagens in een flauwe bocht een auto bus had geraakt en daardoor uit de koers was gekomen. Een van de passagiers van deze wagen, de 45-jarige heer A. Harde man, werd ernstig gewond en stierf ter plaatse De twee andere passagiers wer den zwaar gewond. De bestuurder bleef ongedeerd. De vier inzittenden van de te genligger werden eveneens ernstig ge wond. De vijftigjarige luchtmachtaalmoezenier P. B. Coppens uit Veghel is in Arnhem om het leven gekomen bij een verkeers ongeval. Komend van de vliegbasis Dee- len botste hij op de Zijpendaalseweg met zijn auto frontaal tegen een vrachtwagen. Een Nederlands gezelschap van vijf per sonen is op de weg Turnhout-Antwerpen onder Westmalle tegen een links van de ^Wr,-Sts«n<jp bfiom gereden. Qe bot.^ig was fataal voor de 24-jarige mejuffrouw Lippens uit Bergen op, £oom en voor de 25-jarige 'héer'j. van deF Jagf 'üilf'ïfredb. De drie anderen werden ernstig gewond. Het twaalfjarige meisje De Wildt is in Breda bij de Wilhelminabrug onder een vrachtauto geraakt en zodanig gewond, dat zij later in het St. Ignatiuszieken- huis is overleden. Op rijksweg 1 (AmsterdamHoevelaken) t,e Eemnes is de 45-jarige heer P. Dorleijn uit Amstelveen, hoofd van de afdeling do cumentatie van de KLM, bij een autobot sing om het leven gekomen. Agenten van de Belgische Politie heb ben een Nederlandse auto achtervolgd en tot stoppen gedwongen in Menen, vlak bij de Fianse Grens Ze vonden flessen ge smokkelde champagne en cognac in de wagen. Ze arresteerden de drie inzitten den en de eigenaar van de auto. De auto en de sterke drank werden in beslag ge nomen. (Vervolg van pagina 1) De heer Rolz Bennett las vervolgens een boodschap van V.N.-secretaris-gene raal Oe Thant voor waarin deze de beste wensen voor de toekomst van het land uit sprak. Hij hoopte dat de V.N ieders me dewerking zullen mogen ontvangen. De UNTEA zal naar beste vermogen trachten de welvaart van de bevolking te verzeke ren. Met de medewerking van alle betrok ken partijen zullen de V.N. zeker in staat zijn om de uitvoering van het akkoord overeenkomstig het handvest van de V.N. te volbrengen. Oe Thant verklaarde te ver trouwen „dat de geest van wederzijds be grip, die tijdens de onderhandelingen werd getoond, zou voortduren en dat het gebied in de komende jaren snelle vorderingen zal maken en ten volle zal kunnen genieten van zijn mate van vooruitgang". De heer Rolz Bennett hield hierna een redevoering, waarin hij sprak van een unie ke gebeurtenis, omdat het de eerste keer is.in de geschiedenis, dat aan de volken organisatie het absolute bestuur over een land wordt toevertrouwd. Het succes van de UNTEA zou volgens de heer Bennett in grote mate afhangen van de samenwerking van de regeringen van Nederland en Indonesië, de bijdrage van de plaatselijke bevolking, de Neder landse en Indonesische ambtenaren als mede van de internationale functionaris sen. Teleurstellend noemde hij het, dat de meeste Nederlandse ambtenaren hun post verlaten ondanks het aandringen van de Nederlandse regering en de UNTEA. Hij zei dat zoveel mogelijk Papoea's in tech nische en administratieve functies te werk gesteld zullen worden en dat ook dankbaar gebruik gemaakt zal worden van het aan bod van de Indonesische regering om het personeel beschikbaar te stellen. Hij ver trouwde erop, dat het normale leven zon der ernstige schokken zal doorgaan en sprak de beste wensen uit voor de voor spoed en de welvaart van de bevolking in de komende jaren. Hiermee was de bestuursoverdracht een feit geworden. De heer Bennett begon De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft zaterdag in een uitzending van Radio Nederland Wereld omroep gezegd dat de overdracht van het bestuur over Nieuw-Guinea niet alleen voor Nederland, Indonesië en de Papoea's, maar ook voor de Verenigde Naties een belangrijke dag is. Op de kwestie, die de betrekkingen tussen de twee landen ge ruime tijd heeft verbitterd, is het beginsel van de vreedzame regeling van geschillen toegepast, waarop in het Handvest zozeer de nadruk wordt gelegd. Een ander doel van het Handvest, de ontwikkeling van vriendschappelijke betrekking tussen de landen, zal worden verwerkelijkt, als ten gevolge van de regeling van het geschil de diplomatieke betrekkingen tussen de twee landen zullen worden hersteld, Hij herinnerde eraan dat er tweemaal een cpverdracht van gezag zal zijn, namelijk éérst* door de Nedèrlanders aan de' Ver enigde Naties en dan, na 1 mei 1963, door de volkenorganisatie aan Indonesië. Het tijdvak van het V.N.-gezag wordt in twee perioden verdeeld, die worden gesymboli seerd door een verschillend gebruik van vlaggen. Zij zijn een aanwijzing van een ordelijke en vreedzame overgang van de ene status naar de andere. Tenslotte zei Oe Thant dat het bijleggen van internationale geschillen, als men ze lang laat duren, steeds moeilijker en tenslotte onoplosbaar wordt. Dank zij de pogingen van de ver tegenwoordigers van de twee landen en ambassadeur Bunker kon dit vraagstuk te elfder ure worden geregeld, aldus Oe Thant. Tram begraven. De tram die van 1914 af de diensten heeft onderhouden tussen Steenwijk en Oosterwolde de laatste jaren slechts voor het vervoer van goede ren heeft voor het laatst gereden. Van Frederiksoord af maakten leerlingen van de hogere tuinbouwschool in begrafenis kleren de rit mee. 9-93. We moeten maar eens roepen! stelde Snup voor. Ze zetten hun handen aan de mond en riepen, zo hard ze konden. Dan luisterden ze, of ze antwoord kregen. Maar ze hoor den alleen de echo van hun stemmen; hoe ze ook riepen, Sijpie gaf geen antwoord. Vreemd, zei Swop. Waar zit die snij boon nou? Ik begrijp er niks van, zei Snup. We zullen hem moeten gaan zoeken! daarna een tocht langs verschillende in stellingen in Hollandia, waarbij bezoeken werden gebracht aan het ziekenhuis, de politiekazerne, een r.k.school, een protes tantse school en aan overheidskantoren. Via de radio werden de inwoners van andere steden enkele uren later op de hoogte gebracht van de bestuursover dracht. Mgr. Th. M. T. Bekkers, prato notarius apostolicus en ere-kanunnik van het ka thedrale kapittel van het bisdom Haar lem, is zondagmiddag in Voorschoten op de leeftijd van bijna 82 jaar overleden. Mgr. Bekkers was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De overledene is 58 jaar priester ge weest. In februari 1915 werd hij benoemd tot rector van het moederhuis van de zus ters dominicanessen in Voorschoten. Van 1927 tot 1950 was mgr. Bekkers nationaal directeur van de pauselijke missiegenoot schappen in Nederland. (Van onze Amsterdamse redacteur) Het Amsterdamse RAI-gebouw is drie dagen lang de grootste kapsalon ter we reld. Dames- en herenkappers uit negen tien landen zijn hier sinds zondagmorgen bijeen als deelnemers in de grote wed strijden om de wereldkampioenschap pen. Behalve die teams uit negentien landen, logeren er op het ogenblik in de hoofdstad naar schatting 5.000 dames- en herenkappers die niet aan de wedstrijden deelnemen, maar eenvoudig komen kij ken naar de vakbekwaamheid van hun collega's. Om dat te zien kwam men uit heel Europa, Noord- en Ztiid-Amerika, Japan en Australië. In totaal zullen tij dens de wedstrijden 759 hoofden worden gekapt. Zondag hadden zich bij die buitenland se belangstellenden nog eens een kleine 5.000 Nederlandse kappers gevoegd, zodat er bijna 10,000 bezoekers in het RAI-ge bouw waren, ondanks het feit dat de or ganisatoren, om een te grote toeloop te voorkomen: toegangsprijzen vroegen van 10.- of f 25.- voor een passe-partout. In de glazen zaal hebben wij de landen teams aan het werk gezien met de uit voering van een der opdrachten, het zo genaamde brossemodel. Zij hadden de be schikking over 60 mannelijke modellen, meest studenten, die zich in de vroege zondagochtenduren in groten getale had den gemeld. De uitverkorenen kregen niet alleen een prachtig hoofd, maar bovendien f 25.- voor het lange stilzitten. Zij die wer den afgewezen werden sportief behandeld: zij kregen een tientje als troostprijs. Concentratie v Zestig modellen met daarboven zestig van 's wereld beste kappers, wier kam men en scharen door en over de haren vlogen, kappers, die werken met de con centratie van een chirurg. Aan de kant honderden vakgenoten, die schier adem loos toekeken. De leek vroeg zich af, hoe het mogelijk was geweest, zoveel zwartha rige studenten ie vinden, maar de ingewij den weten dat de modellen eerst een voor behandeling ondergaan: blonderen of ver ven. De buitenstaander zal die ververij belachelijk vinden, zoals hij bij die kap perswedstrijden over veel zaken de schou ders zal ophalen. Dit is het voortdurende misverstand tussen de kappers en de le ken die wedstrijden zijn namelijk niet bedoeld om te laten zien hoe fraai de klant wel uit een kappersstoel kan komen, maar dienen uitsluitend om de vakbekwaamheid van de kapper te kunnen beoordelen. Bij de dames, die de grote zuidhal had den bezet, was dat al niet anders. Ruim 100 charmante meisjes, meestal door de teams uit eigen land meegebracht, dien den in de middaguren als model voor de tweede opdracht voor de dameskappers, het vervaardigen van een dagkapsel. Een „draagbaar" kapsel dus, maar ook hier wil de vakman laten zien tot welke pres taties hij in staat is. Wij zagen slechts één zwart kapsel; de meeste waren blond, van asgrauw tot goudkleurig toe en hier en daar was een opzichtig lila of oranje te zien. Ruim 100 kappers „bouwden" hier aan hun werkstuk, waarvan het resultaat eigenlijk moet worden bekeken alsof het een kunstwerk van een beeldend kunste naar is. Op de tribunes werden de verrichtingen door duizenden vakbroeders en -zusters ge volgd, vaak door toneelkijkers om de de tails maar niet te missen. Zoals die hon- 3* -1—Z-C— A 1 B A-, 4 Co„Bi,ofl.,v Een overzicht van de honderd model len voor de landenwedstrijd dagkapsels. derd dames zullen de meeste klanten van onze dameskappers wel niet de salons ver laten, maar wat gisteren, vandaag en mor gen in de RAI naar voren is en wordt gebracht, zal toch, in de vorm van tech nische kneepjes en grotere bekwaamheid, ten goede komen aan het hoofd van de Nederlandse huisvrouw en die van alle vrouwen ter wereld. De juryleden van de Conféderation In ternationale de la Coiffure gaan niet over één nacht ijs. Zij zullen pas dinsdagavond, na ingewikkelde berekeningen an langdu rige beraadslagingen, bekendmaken welk land de beste kappers voortbrengt. Het Ne derlandse team herenkappers bestaat uit de heren P. J. van Grundsven uit Tilburg, P. Kalle uit Weesp en D. Hauer en D. ter Maat, beiden uit Aalten. Het team voor dameskappen bestaat uit de dames W. Arends-Geerlings uit Amsterdam en W. M. Rademakers uit Soest en de heren A. B. H. Hilkman uit Amsterdam, J. Gol- Hewijk uit Hengelo, P. M. Lodewijk uit Meervetthoven <N.V:) en W. A. C. Spronk Aalsmeer, welke laatste de landskampioen 1962 is. De teams zijn door de gezamen lijke kappersorganisaties in Nederland, na strenge selectie, samengesteld. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het weekeinde bevond ons land zich aan de rand van een zeer diepe depressie, die langs Ierland naar het zeegebied ten zui den van IJsland trok. De laagste lucht- drukwaarde in het centrum bedroeg onge veer 943 millibar. Aan de flank kwam een aantal stormvelden voor. Ons land bleef daarbij juist buiten de invloedssfeer van een zuiderstorm die over de Noordzee trok. Het front van de depressie passeer de zondagavond ons land. Daarna stroom de drogere en iets koudere lucht binnen. Er trekken nu randstoringen, die verge zeld gaan van buien, langs Engeland naar het noorden. Dinsdag wordt het iets kou der. Er komt meer wind. Daar de rand storingen dichter langs ons land komen wordt de kans op enkele buien groter dan vandaag. WEFRRAPPORTEN Maximum-temperaturen a binnen- en buitenland. ■n Neerslag laatste 24 uur. 5 t-> Den Helder mist z 16 2 Ypenburg onbewolkt z 18 2 Vlissingen onbewolkt z 19 1 Eelde mist z 18 0,6 De Bilt onbewolkt zzo 17 0,3 Twente licht bew. z 19 0,1 Eindhoven onbewolkt zzo 19 0,1 Zd-Limburg onbewolkt z 20 0,2 Helsinki mist windst. 12 0 Stockholm zwaar bew. zo 13 0 Oslo regen O 12 3 Kopennagen regen zzo 13 1 Aberdeen regen zzo 14 1 Londen geheel bew z 16 5 Amsterdam onbewolkt z 17 0,1 Brussel onbewolkt z 19 0,1 Luxemburg half bew. zo 19 0,4 Parijs zwaar bew z 22 0,1 Bordeaux zwaar bew zo 26 0 Grenoole onbewolkt windst. 24 0 Nice motregen nnw 21 0 Berlijn zwaar bew. zo 18 0 Frankfort zwaar bew. windst. 22 0 München onbewolkt z 20 Zürich mist zw 16 0,1 Genève mist wzw 20 0 Locarno mist windst. 19 0 Wenen onbewolkt ozo 21 0 Innsbruck mist windst. 24 0 Belgrado mist zzw 22 0,3 Athene licht bew. windst. 27 Rome onbewolkt windst. 24 Ajaccio onbewolkt ono 23 0 Madrid half bew windst. 22 0 Mallorca half bew. windst. 27 0 Lissabon half bew zzo 23 0 Dinsdag 2 oktober Zon op 6.41 uur, onder 18.17 uur Maan op 10.10 uur, onder 20.09 uur. Maanstanden 6 oktober 20.55 uur eerste kwartier. 13 oktober 13.33 uur volle maan. 20 oktoher 9.48 uur laatste kwartier. 28 oktober 14.05 uur nieuwe maan.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2