Ubbink-Davo verwacht een bevredigend dividend HENSEN GRIEP! Ckefarine ,4 „Koelkastenacties behoeven niet tot marktverstoring te leiden" Sikkens aandelen inleveren tot uiterlijk 18 oktober - DE BEURS Conversiekoers converteerbare obligatielening bedraagt 180 pet Kort geding in Rotterdam over VS havenstaking HAL verlaagt vrachttarieven Bensdorp voelt niets voor massale aanbieding Trekking lening Breda 1954 Hagemeyer verwacht geen verliezen in Nw-Guinea Drs. Gijzeis vraagt advies aan Hoofdbedrijfschap Detailhandel Directie adviseert tot aanvaarding van het bod van Kon. Zout/Ketjen Sociale onrust in België Ook Senaat akkoord met rentetarieven Mij Nederland verhoogt passagetarieven Al 170 Beijnes- werknemers naar Hoogovens „Koelhuisboter met in veevoer SCHEEPVAARTBLRICHTEN Fusie „Kras" met Hotel Polen een feit DINSDAG 2 OKTOBER 1962 13 TRUIEN Werktruien 19.75 25.75 34.90 Jongenstruien natuurlijk Heffing Landbouwschap moet worden verhoogd Vier beroemde geneesmiddelen ondersteunen eikaar en werken daardoor bijzonder krachtig. Eén der middelen dient om de maag te beschermen. Chefarine „4" doet werkelijk wonderen! 1 Marijnen antwoordt Hoogovennieuwtjes Dinsdag 9 oktober zal, zoals in een groot deel van onze oplaag van gisteren al ge meld, de inschrijving worden opengesteld op nominaal 2.187.000, 5 percent in ge wone aandelen converteerbare obligaties Ubbink Davo in stukken van 500, tot de koers van 100 percent. De inschrijving is uitsluitend voor houders van claims van aandelen in de verhouding van twee obli gaties van 500 per aandeel van 1000. De claimhandel vangt aan woensdag 3 ok tober. De lening heeft, blijkens het prospectus, een looptijd van ten hoogste 15 jaren. Ver plichte aflossing zal zijn in negen jaar lijkse termijnen van 1968/1976. Vervroegde algehele of gedeeltelijke aflossing van 1964/1965 a 102 percent, 1966/1967 a 101 percent, daarria a 100 percent. Officiële notering zal worden aangevraagd. Van 1 november 1963 af zijn obligaties verwisselbaar in gewone aandelen. Tel kens drie obligaties, elk groot 500, onder bijbetaling van 300, kunnen worden ver wisseld in één aandeel groot 1000. De conversiekoers bedraagt derhalve 180 per cent. Advertentie met rol en sjaalkraag vanaf 20.85 Sporttruien Pullovers Vesten vanaf 12.80 Voor een goede keus PAARLAARSTEEG I De staking van de havenarbeiders aan de Amerikaanse oostkust heeft een staar tje waarmee de president van de recht bank in Rotterdam, mr. J. G. L. Reuder, gisteren te maken heeft gehad. Bij hem was namelijk een kort geding aanhangig gemaakt door de raad van bestuur van de scheepvaart, de bond van werkgevers in de geregelde lijnvaart ter koopvaardij en de Holland Amerika Lijn contra de centrale van zeevarenden ter koopvaar dij en visserij (C.K.V.). Deze had name lijk alle schepelingen die schepen beman nen, welke havens aandoen waar thans ge staakt wordt, aangeraden van werk, dat niet als bedongen arbeid kan worden aan gemerkt, in het bijzonder werk dat ge daan wordt door de stakende havenarbei ders, af te zien. De reders menen dat dit een aanspo ring is tot wanprestatie en eisen een dwangsom van 15.000 per uur. Deze kwestie kreeg een actueel karakter omdat twee schepen van de Holland Amerika Lijn, de „Statendam" en de „Maasdam" woensdag in New York zullen aankomen en de rederij vreest dat op grond van het advies van de C.K.V. de opvarenden zul len weigeren de bagage van de passa giers te lossen. De president zal vanmid dag vonnis wijzen. De ontwerp-begroting voor 1963 van het Landbouwschap sluit voor de gewone dienst met een bedrag vin 8.253.900 aan inkomsten en uitgaven. Het dagelijks be stuur van het Landbouwschap heeft zich in verband met de voortdurend stijgende uitgaven genoodzaakt gezien vermeerde ring van inkomsten te zoeken en heeft het bestuur voorgesteld de algemene heffing met ingang van 1963 te verhogen. Sinds 1957 bedroeg deze heffing 3,50 per ha. bouwland. Men wil dit bedrag nu stellen op 4,-. Ook de andere heffingsbe dragen zullen naar evenredigheid worden verhoogd. Een uitzondering hierop is'ge maakt voor de groep griend- en rietcul tuur. Hiervoor is het heffingsbedrag van 0,88 tot 1,50 per ha. gebracht. Men be oogt hiermede op bescheiden wijze de af zet van riet naar West-Duitsland te be vorderen. Op de uitgavenzijde van de be groting komt dan ook een bedrag van 10.000 ten behoeve van propaganda ter bevordering van de afzet van riet. Had men het heffingsbedrag van f 3,50 aangehouden bij het opstellen van de be groting, dan zou er een tekort van ruim 960.000 zijn ontstaan. Het dagelijks be stuur achtte het niet gewenst voor dit te kort een beroep te doen op de algemene reserve, aangezien hieruit reeds moet wor den geput voor het tekort over 1962. Dit zal naar men verwacht ongeveer 400.000 belopen. Doel van de uitgifte is het verkrijgen van middelen ter financiering der dochter ondernemingen, teneinde deze meer arm slag te verschaffen in verband met de verwachte grotere bedrijfsomvang, en voor de aanschaf van moderne outillage. Het saldo winst van het concern over de eerste zes maanden van 1962 bedraagt 350.000, tegen 628.700 over geheel 1961. Over 1962 mag, aldus de directie, een be vredigend dividend worden verwacht (1961: elf percent). Als gevolg van de omstandigheden in de vaart tussen de Noordcontinentale havens van Europa (Antwerpen/Hamburg/Range) en de oostkust van de Verenigde Staten, en als gevolg van het feit, dat de huidige Amerikaanse scheepvaartwetgeving onvol doende mogelijkheden toelaat om de vrachten te stabiliseren, hebben de leden van de North Atlantic Conference beslo ten hun vrachten te verlagen. De leden van deze conference zijn: Agence Maritime International SA, Black Diamond Steamship Corp, Cosmopolitan Line, Hamburg-Amerika Linie, Holland- Amerika Lijn, Norddeutscher Lloyd en de United States Lines Company. Het bestuur van Bensdorp Internatio naal deelde in een buitengewone aandeel houdersvergadering mee dat er een rege ling met de aandeelhouders van Blooker is getroffen, waarbij deze de nieuw ver worven aandelen Bensdorp niet binnen kort ter beurze kunnen verkopen, aange zien een massale aanbieding een gevoelige koersdaling zou kunnen veroorzaken. Advertentie Vier middelen in één tablei werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1,50 Voordelige flaoon 100 tabletten f 3.50 Bij een gisteren gehouden trekking zijn 77 obligaties van nominaal 100 van de 2V2 percent premielening Breda 1954 uit geloot. Op nr. 54666 viel de premie van 25.000, op nr. 15391 die van 1000, op nr. 28234 de premie van 500 en op de nrs 03275 en 38200 een premie van 250. De overige 72 obligaties lootten elk met 120 uit. De zaken bij Hagemeyer en Co's Han delmaatschappij hebben zich gedurende de afgelopen periode van het jaar 1962 gun stig ontwikkeld zodat, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, verwacht mag worden, dat het resultaat van dit jaar niet voor dat van 1961 zal onderdoen. Hoewel de situatie in Nieuw-Guinea moeilijk te beoordelen valt, zijn aldaar geen kapitaal verliezen te verwachten. Voor zover de toe stand zich thans laat aanzien verwacht de directie voorlopig in dat gebied door te kunnen werken. Uiterlijk donderdag 18 oktober kunnen houders van aandelen Sikkens Groep n.v. hun stukken inleveren ter omwisseling in aandelen van de Koninklijke Zout-Ketjen N.V. zulks ingevolge de nauwe samenwer king tussen beide maatschappijen, 1.000 aandelen Sikkens kan worden geruild te gen 1150 aandelen K.Z.K. Uiterlijk dins dag 23 oktober wordt bekendgemaakt of het aanbod gestand wordt gedaan. Note ring ter beurze van de uit te reiken stuk ken zal worden aangevraagd. In een bericht delen de directies mee, dat beide vennootschappen hun huidige vorm danken aan een reeks fusies, waar van verwacht mag worden dat zij in staat zullen zijn zowel de technische ontwikke ling als de groei van de Europese markt te volgen en zich ten nutte te maken. De commerciële contacten tussen beide groe pen zijn niet omvangrijk. Men kan echter aannemen dat de toekomstige expansie zal gaan in de richting van een verdere verti cale integratie. De Sikkens-groep zal haar eigen karakter bewaren en als zelfstandige eenheid deel gaan uitmaken van de K.Z.K. Gestreefd zal worden naar een snelle inte gratie van de sector der chemische fa briek Gembo N.V. (onderdeel van K.Z.K.) met de Sikkens-Groep. Het ligt in de bedoeling, indien het aan bod gestand wordt gedaan, de aandeel houders van K.Z.K. voor te stellen mr. J. Wilkens, president-commissaris van Sik kens, en drs. A. M. Mees, directeur van Sikkens, die binnenkort als zpflanig zal af treden, tot commissaris van K.Z.K. te be noemen. Commissarissen van K.Z.K. zijn voornemens ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren, voorzitter van de raad van commissarissen van de K.Z.K., de heer D. de Jong, voorzitter van de raad van com missarissen van Ketjen, en drs. Mees als gedelegeerd commissaris aan te wijzen. Commissarissen en directie van de Sik- kens-groep zijn ervan overtuigd dat het samengaan met K.Z.K. zowel de belangen van de vennootschap als die /an haar aan deelhouders zal dienen. Zij adviseren het aanbod te aanvaarden. Blijkens de geconsolideerde verlies- en winstrekeningen behaalde de K.Z.K. in het eerste halfjaar 1962 een nettowinst van ƒ13.64 min. (geheel 1961: 23.09 min.), de Sikkens-groep van 2.67 min. (geheel 1961: ƒ4.45 min.). Op 9 oktober houdt de Sikkens-groep een buitengewone algemene vergadering. De staatssecretaris van economische za ken, drs. Gijzeis, heeft naar aanleiding van de reclame-acties van enkele groot winkelbedrijven in de levensmiddelensec tor, waarbij zij het publiek in de gelegen heid stellen branchevreemde duurzame gebruiksartikelen (koelkasten e.d.) te ko pen, verklaard dat hij niet zonder meer tot het oordeel kan komen, dat de grenzen van de toelaatbare concurrentiemethoden worden overschreden. Hij heeft het hoofdbedrijfschap detail handel verzocht aandacht te wijden aan de recente ontwikkeling van de verkoop- akties en hem hierover van advies te die nen. De staatssecretaris is er hierbij van uit gegaan, dat de bestaande wetgeving niet in een bestrijding van deze verkoop acties voorziet. De staatssecretaris heeft dit meegedeeld in antwoord op schriftelij ke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Van den Heuvel (K.V.P.). Voor zover de staatssecretaris bekend is wordt bij de acties inderdaad een prijsbe paling gevolgd, waarbij wordt afgeweken van de tot nu toe gebruikelijke marges tussen in- en verkoopprijzen van de gespe cialiseerde handel in deze artikelen. Dit leidt nog niet tot de conclusie dat van een ongewenste verstoring van de marktver houdingen moet worden gesproken. Een veelheid van omstandigheden moet bij de beoordeling in acht worden genomen. De acties vertonen gelijkenis met verkoopak- (Van onze correspondent) Gisterochtend is in één van de grootste Belgische fabrieken voor elektrische en elektronische apparaten, de A.C.E.C. te Charleroi, onder het ongeveer 10.000 per sonen tellende personeel een wilde sta king uitgebroken. Bijna 8.000 werknemers hebben het werk neergelegd uit protest te gen een maatregel van de directie. Deze had nl. zes vakbondsafgevaardigden voor 14 dagen geschorst, omdat zij vorige week in werktijd een bijeenkomst tussen arbei ders en bestuursleden van de vakvereni gingen hebben gehouden. De socialistische en katholieke vakbon den hebben zich solidair met de geschorste functionarissen verklaard. Ook in de Belgische mijnen is het wat onrustig. De mijnwerkers eisen een ver nieuwing van de nieuwjaars-premie van 3.000 francs en een onmiddellijk ingaande loonsverhoging van 10 francs per dag, gevolgd door een nieuwe, ook van 10 francs ingaande 1 juli 1963. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse senaat heeft een wetsontwerp goedgekeurd dat voorziet in de opheffing van het huidige maximum op de rente tarieven, die de federal reserve board be taalt op deposito's van buitenlandse cen trale banken in de Verenigde Staten. Met het ontwerp wordt getracht middelen aan te trekken en in de Verenigde Staten te houden, die anders in goud uit de Ame rikaanse voorraden zouden worden omge zet. Het huidige rentetarief van de federal reserve Ijoard bedraagt ten hoogste 4 per cent op termijndeposito's, die in de Ver enigde Staten worden aangehouden door buitenlandse centrale banken of andere monetaire autoriteiten en internationale instellingen, waarvan de Verenigde Staten lid zijn. Alvorens het wetsontwerp te aanvaar den beperkte de senaat de looptijd tot 3 jaar. Het ontwerp gaat nu terug naar het Huis van Afgevaardigden, dat het eerder had goedgekeurd zonder een beperking op de tijd. ties die eerder zijn ondernomen door fabri kanten van merkartikelen en detailisten, aldus de staatssecretaris. Hij acht het niet uitgesloten dat door de acties een verschuiving in de overigens zeer dynamische sector van de levensmid delenhandel zelf optreedt. Dergelijke wij zigingen behoeven nog geen ongewenste verstoring te betekenen. Acht scheepvaartmaatschappijen, die zijn aangesloten bij de „Far Eastern Passenger Conference", zullen in verband met de sterke stijging van de kosten hun passage tarieven van Europa naar Singapore, Hongkong en Japan met 5 a 10 percent verhogen. Bij de Britse P and O Orient- Rederij is de maatregel gisteren ingegaan; bij de zeven andere gebeurt dat op 1 no vember. Dat zijn de Koninklijke Rotter- damsche Lloyd, de Stoomvaart Maat schappij Nederland (Nederland-line), de British India company (G.B.), de Ham burgAmerika line (Did.), de Nord Deut sche Lloyd (Did.), de Lloyd Triestino (It.) en de Messagerie Maritime (Fr.). AMSTERDAM: Stemming internationals viel tegen De stemming voor de internationale waarden is gisteren tegengevallen. Bij de opening was de tendentie voor de hoofd fondsen licht verdeeld. De omvang van de handel was, voor de eerste dag van de nieuwe beursweek, zeer kalm. Van arbi trage-zijde viel weinig activiteit te be speuren. De orders van het publiek waren dun gezaaid. Het waren vooral de Philips- aandelen die tegen vielen op een openings- prijs van 135.50, tegen een vorige slotprijs van (137,30 Kon. Olies daarentegen open den tachtig cent hoger op 140,20. AKU een puntje lager op 355%. Hoogovens wer den drie punten lager op 117 geadviseerd. Unilever bleef met een eerste koers op 128,20 circa veertig cent beneden de slot- koers van vrijdag. Gedurende de verdere beursduur bleef men op het Damrak vol harden in een gereserveerde houding. Ge ring aanbod deed de prijs van Philips verder inzakken tot 134.20, Unilever tot 127,60 en Kon. Olie tot f 139,60. AKU brokkelde verder af tot 355. Boeke en Huidekoper van 238 V2 op 233; Boom-Ruygrok van 169 op 168; Figée van 223 op 220. Tot begin september hebben zich onge veer 170 werknemers van de n.v. Beij- nes welke fabriek in Beverwijk de werk zaamheden heeft geëindigd uitgespro ken voor overgang naar de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden. Dit cijfer kan nog stij gen omdat de overgangsprocedure nog gaande is. Een commissie onder leiding van ir. Patoir zal de directie adviseren over het toekomstige gebruik van de fa brieksgebouwen van Beijnes. „Er wordt zeker niet overwogen koel huisboter in veevoeder te verwerken". Dit heeft minister Marijnen meegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer Egas (P.v.d.A.). De minister zegt verder dat in de laatste jaren een beleid is gevoerd, waarbij een zo stabiel mogelijk prijsbeloop van boter op de binnenlandse markt is nagestreefd. Dit heeft bevredigende resultaten opgele verd. De voorraad koelhuisboter bedroeg op 27 september 27.493 ton, die als bekend tegen 2.90 per kilo beschikbaar worden gesteld. Deze prijs komt overeen met die welke het Produktschap heeft geadviseerd. Minister Marijnen zegt tot slot dat hij het produktschap heeft gevraagd op welke ma nier het boterverbruik in ons land zou kun nen worden gestimuleerd. Aagtedijk 1 480 m. n.o. Cochin n. Aden. Aagetkerk 1 te Antwerpen. Abbekerk 1 180 m. z.w. Monrovia n. Kaapstad. Aibida 8 te Rotterdam verwacht. Achilles 2 te Guanta verwacht. Acila 3 te Durban verwacht. Acmaea 1 140 m. z. St. Eustatius n. Nynashamn. Akkrumdijk 2 te Le Havre. Alamak 1 ten anker Suez. Alca pass. 1 Ouessant n. Gibraltar. Alcor 2 te Mombasa verwacht v. Aden. Alkaid 1 365 m. w.n.w. Scillys n. Montreal. Alkmaar 1 te Maracaibo verwacht. Almdijk 1 100 m. z.w. Ouessant n. Marseille. Ammon 1 200 m. n.w. Finister ern. Barbados. Alnati 1 275 m. n.w. Dakar n. Las Palmas. Alpherat 1 v. Walvisbaai n Dakar. Amsteldijk 1 1000 m. w.z.w. Azoren n. Londen. Amstelhoek 1 600 m. z.z.w. Finisterre n. R'dam. Amstelland 1 v. Las Palmas n. Montevideo. Amstelmeer 1 190 m. z.o. Mozambique n. Durban. Andijk 2 te New Orleans. Angolakust 1 te Antwerpen. Annenkerk 1 te Marseille v. Genua. Area 1 820 m. w.z.w. Madeira n. Napels. Archimedes 1 350 m. n.o. Azoren n. Le Havre. Ares pass. 1 Ouessant n. Trinidad. Attis 1 450 m. z.w Landsend n. Rotterdam. Averdijk pass. 1 Finisterre n. Marseille.. Axeldijk 1 ten anker Bremerhaven. Banda 1 150 m. z. Djeddah n. Suez. Bantam 1 v. Suez n. Port Said. Barendrecht 2 te Thameshaven verwacht. Batu 1 80 m. o. Keelung n. Singapore. Bawean 1 60 m. w. Kp. St. Vincent n. Beyrouth. Bennekom 1 10 m. z.w. Startpoint n. Antwerpen. Calamares 1 te Los Angeles. Caltex Amsterdam 1 270 m. z.o. Mogadiscio naar Mosselbaai. Caltex Arnhem 1 250 m. o.z.o. Malta n. R'dam. Caltex Delft 1 65 m .w.n.w. Bizerta n. Bordeaux. Caltex Madrid 1 125 m. o. Malta n. Sidon. Caltex Naples 1 186 m. n.n.o. Kp. Villano naar Bahrein. Caltex Pernis 1 v. Bahrein n. Lorenco Marques. Calt. Rotterdam 1 150 m. n.o. R. Fart. n. R'dam. Camerounkust 1 70 m. n. K. Blanco n. Le Havre. Camitia 1 v. Alexandrië n. Curagao. Casamance 1 te Zguinchor (Senegal) verwacht. Castor 1 180 m. w.z.w. Landsend n. Rotterdam. Ce^res 2 v. Port of Spain n. Punta Cardon. Charis 1 te Piraeus. Chiron 1 te Paramaribo. Cinulia 3 te Rotterdam verwacht. Cirrus (weerschip) 1 v R'dam n. Atlant. Oceaan. Conception 1 te Marseille v. Izmir Congokust 1 v. Freetown n. Lagos. Cradle of Liberty 1 v. Mena Al Ahmadi n. Suez. Crania 1 26 m. w. Ouessant n. Curagao. Dahomeykust 2 te Abidjan v. Calabar. Delft 29 te Curagao. Deneb 1 70 m. w. Barbados n. Charleston. Dinteldijk 2 v. Antwerpen n. Londen. Diogenes 1 v. Bremen n. Hamburg. Dongedijk 1 v. Rotterdam n. Vancouver. Dorestad 1 te Curagao. Drente 30 v. Djeddah n. Kuwait. Echo 1 25 m. n..o Alger n. Koper. Esso Amsterdam 1 120 m. o.n.o. Massawa n. Suez Esso Rotterdam 1 v. Brega n. Fawley. Fina Nederland 1 240 m. z.o. Muscat n. Bahrein. Forest Lake 1 te Port Said. Forest Town 1 120 m. o. Massawa n. Montreal. Fravizo 2 te Valencia. Friesland KRL 1 540 m. o. New York n. N. York. Friesland SSM 1 v. Stettin n. Kopenhagen. Gaasterdijk 30 v. New Orleans n. Le Havre. Ganymedes 2 v. Balboa n. Punta Arenas. Geeststar 2 te Dominica Gooiland 1 96 m. n.o. Martinique n. Le Havre. Graveland 2 te Tenerife. Groote Beer 1 710 m. o. Kp. Race n. Rotterdam. Grote Dijk 1 v. Brownsville n. Delaware. Gulf Italian 1 130 m. o.n.o. Aden n. Rotterdam. Gulf Swede 1 45 m. o.z.o. Perim n. Rotterdam. Hector 1 te Alexandrië. Hecuba 1 v. Sint Vincent n. Kingston. Heemskerk 1 v. Rotterdam, 2 te Amsterdam. Helena 1 100 m. z. Landsend n. Sto. Domingo. Helicon 29 110 m. o.n.o. Caracas n. Campano. Hera 1 te Honduras. Hermes 1 v. Curagao n. Ciudad Bolivar. Hersilia 1 te Antwerpen. Hollands Diep 1 900 m. z.w. Umnak n. Vancouver. Hollands Dreef 1 800 m. z.w. Bombay n. Singap. Hoogkerk 1 300 m o. Albany n. Fremantle. Irazu 1 50 m. w. Cuba n. Houston. Isis pass. 2 Key West n. Mobile. Ivoorkust 1 te Bordeaux verwacht. Jacob Verolme 2 te Baltimore verwacht. Jagersfontein 1 320 m. w. Walvisbaai n. Tenerife. Japara 1 10 0m. z.o. Daedalus n. Suez. Jason 2 te Amsterdam verwacht. Joseph Frering 2 te Monrovia. Kaap Hoorn 1 v. Puerto Miranda n. Liverpool. Kabylia 1 70 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Karachi 1 te Djeddah v. Akaba. Karossa 2 te Timordilly verwacht. Katendrecht 1 ten anker Khorramshar. Katsedijk 2 te Le Havre verwacht. Katwijk 1 180 m. n.w. Cocos eil. n. East-London. Keizerswaard 1 v. Curagao n. Three Rivers. Kelletia 1 220 m. n.n.w. Natal n. Buenos Aires. Kenia 1 te Gothenburg. Kermia 1 500 m. w.z.w. Azoren n. Stanlow. Khasiella 1 te Rotterdam. Koratia 1 v. Maracaibo n. Curagao. Korenia 2 v. Malta n. Piraeus. Kosicia l 100 m. n.n..o Bonaire n. Rotterdam. Kossmatella 1 te Thameshaven. Krebsia 1 te Curagao. Kreeft 1 270 m. z.w. Las Palmas n. Vitoria. Kryptos 1 v. Cardon n. Baltimore. Kylix 6 te Buenos Aires verwacht. Laarderkerk 1 30 m. n.w. Lissabon n. Port Said. Langkoeas 1 v. Aden n. Port Said. Leiderkerk 1 95 m. o.n.o. R. Fartak n. P. Sudan. Liberiakust 1 te Freetown. Liberty Bell 1 200 m. n.w. Djeddah n. Suez. Loppersum 1 700 m. o.n.o. Bermuda n. Bermuda. Lycaon 2 te Port Said verwacht. Maasdam 1 80 m .z. Kp. Race n. New York. Maashaven 1 195 m. n.o. F. Noronha n. L. Palm. Maaslloyd 2 te Noumea verwacht. Madisonlloyd verm. 3 v. Singapore n. Penang. Marathon 1 v. R'dam, pass. Vliss. n. Antwerpen. Maureen 1 550 m. n.w. Azoren n. Londen. Medon 2 rede Port Au Prince. Meliskerk 1 25 m. z.z.w. Finisterre n. Le Havre. Memnon 30 v. New York n. Curagao. Mentor 2 te Rotterdam. Merseylloyd 1 80 m. n.n.w. Lissabon n. Pt. Said. Moh. Reza Shah 1 900 m. w.n.w. Noordwestkaap naar Kwinana. Moordrecht 1 105 m. n.w. Lissabon n. L. Palmas. Munttoren 1 180 m. w. Monrovia n. Durban. Musilloyd 1 790 m. w.n.w. Gilbert eil. n. Le Havre. Ouwerkerk 2 te Manilla verwacht. Mylady 1 te Belfast verwacht. Naess Comm. 1 40 m. n.w. The Brothers n. Mena. Nanusa l 10 m. n.w. Kp. Villano n. Freetown. Nashira 1 90 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Neder-Waal 1 v. Hongkong n. Kaosiung. Neder-Weser 1 te Alexandrië. Nias 1 v. Grand Bassa n. Monrovia. Noordwijk 1 240 m. z. Las Palmas n. Monrovia. Oberon 1 v. Dominica n. Santa Lucia. Ommenkerk 2 v. Amsterdam n. Bremen. Oostkerk l 33 m. z.z.w K. Finisterre n. L. Palm. Osiris 29 v. Hamilton n. Curagao. Onoba 1 85 m. z.w. Kuria Muria n. Mena. Ondina 2 te Mena. Palamedes 1 480 m. w. Finisterre n. Bremen. Papendrecht l v. Rostock. Pendrecht 1 350 m. o. Florida n.. Paulsboro. Peperkust 3 te Dakar verwacht. P. G. Thulin 1 195 m. z.w. Iquique n. Balboa. Philidora 1 12 m. z.w. Gibraltar n. Rotterdam. Philippia 2 te Thameshaven verwacht. Prins Fred. Hendrik pass. 1 Vliss. n. Antwerpen. Prins Johan Willem Friso 2 te Le Havre verw. Prins der Nederlanden 2 te Port of Spain Prins Willem II 1 22 m. z.o. Wight n. Glasgow Prins Will. Ill 1 209 m. n.w. Valentia n. Montreal. Prins Willem V 30 v. Montreal n. Londen. Purmerend 1 te Puerto Miranda v. Curagao. Pygmalion 1 v. Napels n. Livorno. Risa Paula verm. 2 v. Gr. Yarmouth n. Hamburg. Roebiah l v. Marseille n. Hamburg. Rondo 1 200 m. z.o. The Brothers n. Port Said. Rossum 1 230 m. n.n.w. Finisterre n. Aruba. Rotterdam l 520 m. z.o. Kp. Race n. South.ton. Rotti 1 te Djibouti. Salatiga verm. 3 v. Kuwait n. Damman. Saloum 1 v. Caen n. Duinkerken. Sanana 2 te Penang verwacht. Sarangan 1 v. Singapore n. Sorong. Sarpedon 2 te Sint Thomas verwacht. Schelp wijk 2 te Thameshaven. Schiedijk 30 v. Newport News n. Antwerpen. Schouten 1 te Abidjan. Seinelloyd 1 v. Cristobal n. Noumea. Senegalkust 2 .te Rotterdam. Sepia 1 100 m. o. Gibraltar n. Banias. Simonskerk 2 te Amsterdam. Sinon 1 te Amsterdam. Situla l 90 m. z.z.o. Fern. Noronha n. L. Palmas. Skadi l 150 m. n.o. Villano n. Antwerpen. Slamat 1 te Londen Sloterdijk 1 85 m. z. Kp. Race n. New York. Sloterkerk 1 335 m. o. Aden n. Aden. Socrates 2 te Antwerpen. Soestdijk 2 te Rotterdam. Stad Alkmaar 1 £70 m. z.w. Monrovia n. Dakar. Stad Amsterd. 1 16 m. w. Casquets n. IJmuiden Stad Delft 1 40 m. z.z.w. Ilha de Vicente naar Tenerife. Stad Gouda 1 70 m. o.n.o. Gibraltar n. Vitoria. Stad Den Haag 1 460 m. w.n.w. Flores n. IJmuid. Stad Kampen 1 270 m. z.z.w. Valencia n. Hampt.r. Stad Rotterdam 1 120 m. z.w. Brest n. Catania. Stad Vlaardingen 1 ten anker Vitoria. Statue of Liberty 2 te Suez verwacht. Steven 1 100 m. n.o. Finisterre n. Lissabon. Straat Bali 30 v. Santos n. Montevideo. Straat Clarence pass. 1 Cairns n. Brisbane. Straat Clement 1 70 m. z.o. Durban n. P. Elisab. Straat van Diemen 1 1300 m. w. Mauritius (best.). Straat Magelhaen 1 220 m. w. noordpt. Sumatra naar Singapore. Straat Rio 1 v. Santos n. Kaapstad. Straat Torres 2 te Lagos verwacht. Streefkerk 1 v. Tripoli n. Genua. Sumatra 1 te Chittagong. Tahama 1 te Abadan v. Rotterdam. Telamon 1 te Ponce v. San Juan. Tero 1 v. Bremen n. Hamburg. Theron 1 165 m. o. Hatteras. Tjiliwong 28 v. Fremantle n. Durban. Tjinegara 2 te Melbourne verwacht. Tjitarum 1 190 m. n. Lobito n. Lobito. Togokust 1 te Pointe Noire. Tweelingen 2 v. Rotterdam n. Narvik. Ulysses 1 te Buena Ventura verwacht v. Manta. Utercht 1 v. Chalna n. Penang. Van der Hagen 1 720 m. o. M'bourne n. M'bourne. Van Waerwijck 1 v. Walvisbaai n. Kaapstad. Vasum 1 80 m. n.o. Tunis n. Rotterdam. Viana 1 te Bombay. Videna 1 120 m. z.z.w. Masira eiland n. Mena. Vitrea 1 95 m. z.w. Rsa Fartak n. Montreal. Vivipara pass. 1 Malta n. Montreal. Vlieland 2 te Stanlow verwacht. Vlist 2 te Curagao. Waibalong 3 te Das eiland verwacht. W. A. Jones 1 960 m. z.o. Bermuda n. Ph.delph Waterman pass. 2 Malta n. Port Said/Hollandia Willemstad 1 1100 m. w n.w Kp. Verdische eil. naar Pt. Lucia Witmarsum 1 v. Brounsville n. Le Havre. Wonogiri 2 dwars Guatemala n. Balboa. Wonosari 1 v. Melbourne n. Sydney. Zaankerk 1 rede Beira. Zaanland 30 v. Sao Francisco do Sul n. Santos. Zafra 1 15 m. n.o. Bizerta n. Thameshaven. Zaria 1 81 m. z.z.w. Ushant n. Mena. Zuiderkerk 1 v. Zanzibar n. Mombasa. Zuiderkruis 1 80 m. n. Dakar n. Walvisbaai. KLEINE VAART Acas 1 te Amsterdam v. Gothenburg. Atlas 1 te Amsterdam v. Gothenburg. Groningen 3 te Nantes verwacht v. Stettin. Inspecteur Mellema 1 v. La Spezia n. Felixtowe. Manto 1 20 m. n. Villano n. Amsterdam. Marianne 1 60 m z. Sorong n. Sorong. Midas 1 in Savona v. Algiers. Nero 1 10 m. n.o. Ouessant n. Antwerpen Phidias 30 20 rri. n.o. Ouessant n. Rotterdam. Plato 30 te Valencia v. Tarragona. Twee Gebroeders pass. 1 Westhinder n. Antw. Wedloper 1 10 m. w. Borkum n. Amsterdam. Westland Producer pass. 1 Noordh. n. Maassluis. SLEEPVAART Cycloop en Junior 30 werkzaam te Port Brega. Friesland 1 150 m. n. Ferrol n. Marsa El Brega. Hector 1 te Brest. Help 1 ter hoogte van Villa Cisneros. Mississippi 30 v. Rotterdam n. zee en terug. Poolzee 30 v. R'dam n. zee, terug te Hk. v. Hóll. Steenbank 29 v. Rotterdam n. zee en terug. Stentor 1 t. h. Westhind.-lichtschip n. South.ton. Utrecht 1 10 Om. z. Monrovia n. IJmuiden. Zeeland 1 325 m. o.n.o. St. Helena n. Kaapstad. Naar wij vernemen is een naar de me ning van Grand Hotel Krasnapolsky N.V. voldoend aantal aandelen N.V. Hotel Polen Het Poolsche Koffiehuis ter verwisseling in gewone aandelen Grand Hotel Krasna polsky N.V. op de voorwaarden van het aanbod van 13 september 1962 aangeboden, zodat het aanbod wordt gestand gedaan. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,04 —10,14, Amerikaanse dollar 3,573,61, Canadese dollar 3,30—3,35, Franse fank (100) 73,00—73,50, Belgische frank (100) 7,20'/*7,25Vt, Duitse mark 89,65—90,15, Zweedse kroon (100) 69,30—70,30, Zwit serse frank (100) 83,0583,55, Italiaanse lire (10.000) 57,25—59,25, Deense kroon (100) 51,60—52,60, Noor se kroon (100) 49,8050,80, Oostenrijkse schilling 1100) 13,92'/*14,02'/*, Portugese escudo (100) 12,50 12,65, Spaanse peseta (100, grote coupures) 5,92'/* VERHANDELDE FONDSEN 1 oktober 28 sept. Totaal 395 474 Hoger 86 (21,8%) 141 (29,7%) Leger 225 (57,0%) 216 (45,6%) Gelijk 84(21,2%) 117(24,7%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U349—350 Kon. Olie138,30—139 Philips 132,90—134 Unilever 126—126,60 Hoogovens VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U349—350% 350% Kon. Olie137,90—138,40 138,80 Philips 132,70—133,20 133,70 Unilever 126,20—126,70 126,60 Hoogovens Vorige slotkoers A'dam Rubber. 106% H.V.A 118% A.K.U 353 139,80 Hoogovens 515 Philips Gem. Bez. 134,75 Unilever 127,60 Dordtsche Petr 634% K. Ned. Petr. Mij. 139,65 Holl. Am. Lijn. 113% K.L.M 48,60 K.N.S.M 129% Ned. Stoomv. Mij. 127% Ommeren, Phs. v. 241 Scheepy. Un. Ned. 115% 174,50 198,— Unitas 445,- Ver. Bezit v. 1894 124,50 Amsterd. Bank 376% Ned. Handel Mij. 336 Rotterd Bank.... 353 V2 Twentsche Bank. 307 Albert Heijn 585 1 Amstel Brouwerij 435 Berkel's Patent 212% Bols 810 1 Bührmann Papier 705 429 Ford 881 Gelder Kon. Pap. 250 Gist Spir.f. Kon. 330 Van der Heem 270% Heinekens Bier 443 Hoogenbosch Sch. 247 Indola 458 Kon. Zout-Ketjen 665 Müller Nat. Bezit 310 Ned. Kabelfabr. 407 Philips Pref 53,60 Sikkens Groep 765 V2 Stokvis 190 1 Thomassen Dr. 673 Ver. Machinefabr. 185 Wessanen 375 Wilton Fijenoord 258% Zwanenberg-Org. 840 Billiton Mij. II 418 Aluminium Ltd... 21 American Motors 16% Anaconda 38% Bethlehem Steel.. 2911/l6 Cities Service... 47% General Motors.. 52% Kennecott Copper 63 Republic Steel 31% Shell Oil 32 U.S. Steel 41% Gedane noteringen. (Verstrek door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET: Wederom flauw Bij een betrekkelijk bescheiden handel was Wall Street gisteren wederom flauw gestemd. Het aanbod was van beperkte omvang hetgeen echter niet verhinderde dat de markt een flink stuk achteruit liep. De verliezen liepen van fracties tot ongeveer twee dollar, maar de zgn. groeifondsen zakten scherper. IBM min 13% tot 340% en Polaroid min 5%. Som mige „blue chips" kregen ook ongewoon grote verliezen te incasseren. Du Pont ver loor 4% en Sears Roebuck 3. In de daling waren verder betrokken staal-, motor-, chemische-, rubber- en spoorwegaandelen. Van de 1254 verhandelde fondsen waren er 204 hoger en 845 lager. Er waren 4 nieuwe hoogtepunten voor het jaar en 91 laagte- punten. Het Dow Jon es-gemiddelde voor industriefondsen daalde 7.03 tot 571.95, dat van spoorwegen 0.82 tot 114.86 en dat van openbare nutsbedrijven 0.92 tot 116.69. De omzet beliep 3.09 miljoen shares tegen 2.85 miljoen shares vrijdag. De directie van Hoogovens alsmede de leden van de ondernemingsraad zullen op 7 oktober een excursie maken naar de Staatsmijnen in Limburg. Hedenmiddag wordt op het terrein van Hoogovens de grondig verbouwde Cen trale elektronische werkplaats officieel in gebruik genomen. Er is besloten tot de aanschaffing van een grote elektronische rekenmachine (een computor) voor Hoogovens. Meer ad ministratief werk zal kunnen worden ge mechaniseerd. De Larense kunstschilder Gerard Huysser landschap- en stillevenschilder zal een tentoonstelling houden in het restaurant van Walserij- Oost in Velsen- Noord. De expositie wordt op zondag 14 oktober geopend en is die dag van 2 tot 5 uur voor het publiek toegangelijk. I "V

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13