„Scheidsrechters werken soms onvoldoende mee bij de behandeling van protesten" t Damesploeg van OSS boekte de eerste zege in hoogste klasse Vijfde ronde „schaakolympiade eindigde slecht voor Nederland Di Stefano speelde 500ste wedstrijd Nieuwe spelers bij centrale training Nederlands elftal Belgische spelers geselecteerd Agente gehuldigd Meer betalen voor een amateur Samen ten val Wielerploeg gaat naar Zuid-Afrika Ere-voorzitter van afdeling Haarlem kwam in actie Voorsprong van 3-0 voor W.-Duitsland Geen concurrentie voor Aerolite B? Morgenavond start overgangsklasse Anton Geesink naar Japan r DINSDAG 2 OKTOBER 1962 15 JAARVERSLAG VAN KNVB: Toto onmisbaar Overschrijvingen Geen protesten meer van de zondagamateurclubs? Reeds 44 inschrijvingen voor olympisch toernooi Badmintonbond besluit tot contributie-verhoging VOLLEYBALCOMPETITIE BEGONNEN HERENSCHOENEN HAARLEM KRUISWEG 50 BEVERWIJK GOUDA Ook in Rotterdam is het boksseizoen nu geopend Bokser overleed tijdens eerste profwedstrijd Sport in het kort Uitslagen Stirling Moss ziet af van kandidatuur rectoraat Race om grote prijs van Syracusa gaat niet door In het jaarverslag van de Koninklijke Nederlandsche Voetbal Bond wijst de se cretaris van de protestcommissie erop dat de medewerking van sommige scheids rechters bjj het behandelen van protesten wederom onvoldoende was. „Deze heren schjjnen niet te begrijpen", zo wordt ge zegd, „welke gewichtige getuigen zij zijn. Onvolledige rapporten inzenden, wegbijj- ven zonder bericht of afschrijven op het allerlaatste moment kwamen nogal eens voor. Ook de houding van de scheidsrech ters tegenover de commissie tijdens de ver gaderingen was lang niet altijd zoals wij gaarne zouden wensen. Wij kunnen ons niet. aan de indruk onttrekken, dat som mige scheidsrechters ter vergadering ko men met een gevoel van ontstemming ten opzichte van de protesterende vereniging. Toch maakte die vereniging slechts ge bruik van een bepaling van het reglement en bovendien is het recht van hoger beroep in een democratische samenleving een on aantastbaar begrip! Sommige scheidsrech ters zijn niet bereid een gemaakte vergis sing toe te geven, ook al staat deze onom stotelijk vast. Zozeer hebben zij zich vast gebeten in hun opvatting van het geval". In het afgelopen seizoen werden 404 pro testen ingediend (vorig seizoen 395). Deze waren over de districten en het betaalde voetbal als volgt verdeeld: westen 120 (114), zuiden 120 (112), oosten 52 (63), noorden 84 (56) en het betaalde voetbal 28 (50). De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de aantallen van het vorige seizoen. Van de 404 ingediende protesten werden er toege wezen 86, afgewezen 234, niet ontvankelijk verklaard 41 en niet in behandeling ge nomen, doch wel belast 40, terwijl 3 pro testen buiten behandeling werden gesteld. Tenslotte werden door de scheidsrechters nog gemeld 39 protesten, die niet schrifte lijk werden bevestigd en dus niet in behan deling genomen konden worden. Tevens werden 13 protesten niet in duplo inge diend en dus evenmin behandeld. Van de behandelde protesten werd 27 percent toe gewezen, evenals het vorige seizoen het geval was. Dank zij de toto, die door de wederinvoe ring van het dubbeltje een ruimere arm slag kreeg, is de financiële positie van de bond, afdelingen en verenigingen gunstig te noemen. Het omzetcijfer van de toto be droeg ruim 30 miljoen gulden. Naar raming kregen de clubs, die als agenten een be langrijk deel van de werkzaamheden ver richtten, daarvan ruim 5 miljoen, terwijl ook bond en afdelingen belangrijke som men toevloeiden. De totogelden, die lang gekoesterde wensen in vervulling doen gaan, zijn onmisbaar geworden. Het aantal verenigingen liep terug van 4.580 in het seizoen 1960-1961 tot 4.467 in het verslagjaar. Het aantal elftallen nam toe van 21.665 tot 22.175 en het aantal leden der verenigingen nam af van 524.973 tot 512.366. Daarentegen steeg het aantal ge speelde wedstrijden van 176.185 tot 176.759. Het aantal aanvragen om toelating tot het bondsverband dat het vorige jaar reeds belangrijk hoger was dan voorheen, liet een verdere verhoging zien. Stellig is een verzadiging bereikt. In vrijwel elke plaats in Nederland is een vereniging gevestigd. Daarnaast wordt erop gewezen, dat het steeds moeilijker wordt een vereniging op te richten, die met succes een aanvraag tot toelating kan doen, voornamelijk als gevolg van het feit dat er in ons zeer dicht bevolkte land maar zeer weinig grond be schikbaar is voor speelvelden. De tendens van de laatste jaren dat het aantal verenigingen dat op zaterdag speelt, het aantal op zondag spelende verenigingen overtreft, kwam in het afgelopen jaar nog sterker tot uitdrukking. Na afsluiting van het seizoen 1961-1962 is gebleken, dat het aantal ingekomen ver zoeken om overschrijving in vergelijking met het voorafgaande seizoen, enige stij ging heeft ondergaan. Deze stijging bedroeg 322 verzoeken, hetgeen overigens niet on rustbarend moet worden geacht. Het aan tal overschrijvingen per seizoen schommelt namelijk tussen de 7.500 en 8.000. Behou dens een uitzondering is hiermede kenne lijk ook een verzadiging bereikt. Een aan tal verzoeken om overschrijving van 7.880 Alfredo di Stefano, de tot Spanjaard genaturaliseerde Argentijnse voetballer speelde zondag tegen Barcelona zijn 500ste wedstrijd voor Real Madrid. Het seizoen 19581959 is van de negen, die Di Stefano er voor Real heeft gespeeld, het drukst geweest. Hij kwam toen liefst 63 maal in het veld. In het eerste jaar (1953'54), dat hij voor de Madrilegnse club uitkwam, be droeg het aantal wedstrijden 43. In het lopende seizoen is Di Stefano reeds 12 maal in actie geweest. In de 500 wedstrij den, die hij speelde, zegevierde de ex- Argentijn 340 maal, verloor 90 keer en speelde 70 wedstrijden gelijk. Di Stefano maakte als midvoor van Real in de 500 ontmoetingen 424 doelpun ten, waarvan er 23 uit een strafschop, 22 uit een vrije schoo en 73 met een kopbal, terwijl hij bovendien uit aanvalsacties 306 maal de roos trof. Aan de agenda van de door de KNVB op zaterdag 3 november in Amsterdam te houden bondsvergadering is toegevoegd een voorstel van de heren J. C. Brinck- mann, G. Ph. Brokx, M. Hartsuiker, J. M. Schonenberg en S. de Wolf om de artike len 21, 22, 23, 24, 25, 26 en 27 van het reglement competitiewedstrijden voor het zondag-amateurvoetbal te doen vervallen. Indien dit voorstel wordt aanvaard, kun nen de zondagamateurvoetbalverenigingén niet meer protesteren tegen een scheids rechterlijke beslissing. (in 1960-1961: 7.558, in 1959-1960: 8.399 en in 1958-1959: 8.033) kan derhalve als nor maal worden beschouwd. Ruw spel, wangedrag, misleiding, moles tatie en tal van andere overtredingen heb ben tezamen een triest record gevestigd van niet minder dan 1660 strafzaken, een aantal, dat niet alleen het totaal van het vorig seizoen met 200 heeft overschreden, doch er bovendien oorzaak van is, dat het seizoen 1961-'62 als topjaar zal worden geboekt. Het aantal strafzaken steeg in: West I van 281 naar 317 met 36 of 12,8 pet.; West II van 371 naar 381 met 10 of 2,7 pet.; Oost van 229 naar 251 met 22 of 9,6 pet.; Zuid I van 188 naar 233 met 45 of 23,9 pet.; Noord van 197 naar 233 met 36 of 18,3 pet.; Zuid II van 194 naar 245 met 51 of 26,3 pet. De strafzaken waren in het afgelopen seizoen als volgt: betaald amateur zaterdag voetbal voetbal voetbal West I 41 224 52 West II 35 283 63 Oost 37 184 30 Zuid I 28 193 12 Noord 18 188 27 Zuid II 10 235 169 1307 184 Samen: 1660. Het aantal gestraften bedroeg: West I West II Oost Zuid I Noord Zuid II 1959/'60 401 525 346 244 234 343 2093 1960/'81 349 601 302 269 263 317 2101 1961/'62 402 491 323 314 318 342 2190 Voor de interland-voetbalwedstrijd Bel giëNederland zondag 14 oktober in Ant werpen heeft bondscoach Êlek Schwartz de volgende zestien spelers geselecteerd, die morgen voor de centrale training op het sportcentrum van de KNVB in Zeist bijeen zullen komen: De doelverdedigers Peter van der Mer- we (NAC) en Piet Lagarde (Enschede); de achterspelers Petterson (Blauw Wit), Oudertand (Ajax) en Renders (PSV); spil Tonny Pronk (Ajax); de halfspelers No- termans (Fortuna), Van Wissen (PSV), Muller (Ajax), Schrijvers (NAC); de voor hoedespelers Soetekouw (Volewi.ickers), Van der Kuil (PSV), Prins (Ajax), Kruiver (Feijenoord), Bosveld (Enschede) en Geurt- sen (Velox). Het drietal Bosveld, Geurtsen en Soete kouw maakt Voor het 'eerst deel uit van de selbctieploeg voor het Nederlands elf tal, terwijl na een lange afwezigheid hier in is teruggekeerd Jan Notermans. Van de spelers, die vorige week woensdag in de wedstrijd tegen Denemarken in Kopen hagen in de nationale ploeg speelden, treft men bij de geselecteerden niet aan Wiersma (PSV), Swart (Ajax), Groot (Ajax), Keizer (Ajax) en Van der Linden (DOS). Als enige voorhoedespeler hand haafde zich Prins. De centrale training van morgen wordt gevolgd door een soortgelijke training op dinsdag 9 oktober. De ploeg komt daarna op donderdag 11 oktober in het KNVB- sportcentrum in Zeist bijeen en blijft daar tot zaterdagmiddag, wanneer wordt afge reisd naar Antwerpen. Ter voorbereiding van de interlandwed strijd tegen Nederland op 14 oktober in Antwerpen zijn voor de training van 3 ok tober in Vorst de volgende 19 Belgische voetballers geselecteerd: Yves Bare (Luik), Fernand Boone (Brugge), Guy Delhasse (Luik), Felix Geybels (Beringen), Pierre Hanon (Ander- lecht), Georges Heylens (Anderlecht), Joseph Jurion (Anderlecht), Emile Lejeune (Luik), Martin Lippens (Anderlecht), Jean Nicolay (Standard), Richard Orlans (An derlecht), Marcel Paeschen (Standard), Guillaume Raskin (Beerschot), Leon Sel- leming (Standard), Jaques Stockman (An derlecht), Paul van den Berg (Union St. Gillis), Paul van Himst (Anderlecht), Lau rent Verbiest (Anderlecht) en Edward Wauters (Antwerp). Het gehele Haagse politiekorps onder leiding van de hoofdcommissaris bereid de gisteren Gerda Kraan een grootse huldiging. Dit geschiedde enigszins laat, doch de Europese kampioene op de 800 meter kwam pas maandag weer terug op haar werk. De foto toont enkele Haagse verkeersbrigadiertjes, die van de gelegenheid gebruik maakten Gerda om een handtekening te vragen. Op de bondsvergadering van de KNVB zal in behandeling komen eenvoorstel, ingediend door de heren J. C. Brinckmann, G. Ph. Brokx, M. Hartsuiker, J. M. Scho nenberg en S. de Wolf, om de door een semi-profclub bij aankoop van een speler van een amateurvereniging aan laatstge noemde vereniging te betalen vergoeding te verhogen van ten hoogste 3000 tot 5000. Het voorstel beoogt de thans be staande vergoeding, die te laag wordt ge acht, op te trekken tot een voor partijen aanvaardbaar bedrag. Voor het olympisch voetbaltoernooi, dat in oktober 1964 in Tokio wordt gehouden, zijn bij de internationale voetbal federatie (FIFA) tot nu toe reeds 44 inschrijvingen binnengekomen. Hieronder bevindt zich niet Engeland. De Britse federatie zal voor december 1962 de tijdlimiet voor,, inschrijving be slissen of het- een nationale of een club- ploeg zal sturen. Onder de voorlopige in schrijvers bevinden zich ook Nederland en de Nederlandse Antillen. Tijdens de jaarvergadering van de Ne derlandse Badmintonbond, die in Utrecht is gehouden, heeft de voorzitter, de heer F. W. Kusters, meegedeeld dat de bond bij de verdeling der totogelden door de Nederlandse Sport Federatie slechts 55 percent heeft ontvangen van het bedrag, dat was aangevraagd om in de meest noodzakelijke behoeften te voorzien. De Bond is hierdoor in grote financiële moei lijkheden gekomen. Eenstemmig werd besloten tot contributie-verhoging. Het beroep van jockey brengt zekere risico's met zich mede. Zeker wanneer, zoals op deze foto, een hindernis te moeilijk blijkt voor het paard. Merk waardig genoeg zagen beide paarden tijdens de vierde race in Fairfax (Amerika) geen kans dezelfde hindernis te nemen. Eerst wierp Wydown (links) Allan Duf ton af. Petite Meme vond dit schijnbaar een goede oplossing de strijd vroegtijdig te beslissen, want ook haar berijder, Robert S. McDonald, belandde in de houten stellage. Laatstgenoemde liep een bekkenfractuur op en Dufton verwondingen in het gezicht. De beide paarden bleven ongedeerd. Een sterke Nederlandse amateur-wieler ploeg vertrekt woensdag 3 oktober naar Pretoria (Z.-Afr.) om daar in diverse ste den gedurende twee maanden in wedstrij den uit te komen tegen Afrikaanse tegen standers. De Nederlandse formatie wordt gevormd door de renners: Aa'd de Graaf (R'dam), Jaap Oudkerk (A'dam), Theo Nik- kesen (Siebengewald), Gerard Koel (A'dam) en Maarten den Outer (Nieuwerkerk a.d. IJssel). Ploegleider is de heer Jan Buis. Er staan voorlopig tien ontmoetingen op het programma, dat de renners langs vele Zuidafrikaanse steden voert. In oktober zullen zij in Pretoria (6 okt.), Johannesburg (13), Bloemfontein (20) en Kimberley (27) in de baan komen. In november zetten zij de zware toernee voort met wedstrijden in Paarl (3 nov.), Kaapstad (10), Bellville (14) Port Elisabeth (17), Durban (20) en Pieter Maritzburg (24), waarna zij op 1 december weer worden terugverwacht in Pretoria, in welke stad zij tenslotte nog enkele dagen gastvrijheid zullen genieten van hun Afri kaanse wielervrienden. De eerste volleybal-competitieavond in het Krelagehuis heeft, vergeleken b(j het vorige seizoen, geen grote verschuivingen in de krachtsverhoudingen aan het licht gebracht. Van de drie nieuwe eerste klas- sers, die in het veld kwamen, bracht alleen de damesploeg van OSS het tot winst: de blauwen klopten met klein verschil De Blinkert 2, dat eveneens voor het eerst in de hoogste klasse van de afdeling uitkwam. De heren van WIK startten veelbelovend tegen Die Raeckse 2, maar moesten de vol le winst toch aan de rood-witte reserves laten. In de dames eerste klasse, die dit seizoen bestaat uit De Blinkert 1 en 2, Onze Ge zellen, Vesmia, Topscore, HBC 2, Velox, Gios, Set Up en OSS, begon Velox met een gedecideerde zege op de HBC-reserves (15- 9. 16-14 en 15-2). Spannender was het tref fen tussen de ploegen, die elkaar vorig sei zoen in de tweede klasse geen duimbreed toegaven. Was het toen De Blinkert 2, dat door een beslissingswedstrijd tegen OSS het kampioenschap veroverde, nu bleek het team van Els Bos iets sterker, al sleepte de geroutineerde ploeg van de groen-witten in de laatste set nog bijna een gelijkspel uit het vuur (15-9, 14-16. 9-15, 13-15). De heren eerste klasse bestaat dit sei zoen uit HVS 2, De Blinkert, Gios, CIOS. OSS. HBC, Die Raeckse 2, WIK en OVRA 2. De Blinkert trad tegen de HVS-reserves met een nogal gehavende ploeg aan wij zagen zelfs de ere-voorzitter van de afde ling Haarlem, de heer Beyen, bij de groen- witten in aktie en moest met een ruime nederlaag genoegen nemen (9-15, 2-15, 16- 14 en 4-15). WIK begon het optreden in de eerste klasse uitstekend: met 15-5 werd de eerste set vlot op Die Raeckse 2 veroverd. Daar na waren Koper c.s. echter duidelijk ster ker, zodat de formatie van de gebroeders Bank toch met een nederlaag genoegen moest nemen (3-15, 5-15, 13-15). Gios en CIOS duelleerden in een wat wisselvallige wedstrijd, die in een verdiende verdeling De vijfde ronde van de „schaakolympia de" in Varna is een slechte ronde voor de Nederlandse schakers geworden. De wed strijd tegen West-Duitsland leverde name lijk drie verliespunten op. Eén partij werd in een ongeveer gelijke stelling afgebro ken. De wedstrijd begon ongelukkig, door dat Kramer tegen Mohrlok in een voor bereide variant liep. Deze ernstige fout van de Nederlander leidde tot een snelle débacie. Ook Bouwmeester kreeg tegen Schmid een variant te bestrijden, die de Duitser in de rust van zijn studeerkamer had uit gewerkt. Wel kon Bouwmeester direct ver lies voorkomen, maar zijn stelling bleef onder zware druk. Ten slotte bleek de Ne derlander zich ondanks hardnekkige tegen stand niet te kunnen handhaven. Aanvankelijk leek het bij de partij Don- nerDarga voor Nederland goed te gaan. Donner kreeg een redelijke stelling en langzamerhand kwam de Duitser in moei lijkheden. Op het kritieke ogenblik greep de Nederlander echter mis. In plaats van de voortzetting te kiezen, die tenminste re mise zou hebben opgeleverd, liet hij zich een stuk ontnemen, hetgeen uiteraard tot een snelle nederlaag leidde. De partij Lan- gewegTröder werd afgebroken in een voor onze landgenoot iets betere stelling. Hij is tenminste zeker van remise. Maandagmorgen zijn de afgebroken par tijen voor de vierde ronde uitgespeeld. De Nederlandse vertegenwoordigers Donner Advertentie ook grote maten VRIJ PARKEREN Maandagavond is in het gebouw Odeon het Rotterdamse amateurboksseizoen ge opend. De uitslagen van de partijen in de A-klasse van deze wedstrijden, georgani seerd door promotor Theo Huizenaar, luiden: Zwaargewicht: Jongeneel (Rotterdam) verliest op punten van Kraus (Arnhem). Lichtweltergewicht: Schaay (Rotterdam) verliest door opgave in de derde ronde van Lally (Nijmegen). Weltergewicht: Pantekoek (Rotterdam) onbeslist tegen Gerrits (Arnhem). Zwaarweltergewicht: Veerman verliest door opgave in tweede ronde van Schreu- der (Arnhem). Tien minuten, nadat hij gisteravond zijn eerste partij als prof had gebokst, is de 26-jarige Henry Alvin Brown gestorven. Tegen het einde van de zesde en laatste ronde werd Brown door een linkse hoek en een korte rechtse tegen het canvas ge slagen. Hij kwam hard met zijn hoofd op de grond terecht. Direct werd hij uit de ring weggedragen. Tien minuten later stel den twee doktoren de dood vast. Onder de toeschouwers bevond zich de vrouw van Brown, een moeder van zes kinderen. en Prins kwamen beiden in hun partijen tegen resp. Tringoff en Colaroff remise overeen, waardoor de eindstand van de ontmoeting Bulgarije—Nederland 2-2 werd De stand in de finale-groep luidt thans: 1. West-Duitsland 13 pnt. en 1 afg. p.; 2 Joegoslavië 12 pnt. en 1 afg. p.; 3. Rusland IIVj pnt. en 2 afg. p.; 4. Amerika 10 pnt. en 3 afg. p.; 5. Bulgarije 9 pnt. en 2 afg. p.; 6, Roemenië 8Vi pnt. en 3 afg. p.; 7. Argen tinië 8</i pnt. en 1 afg. p.; 8. Hongarije 7'/i pnt. en 3 afg. p.; 9. Tsjechoslowakije 7Vj pnt. en 2 afg. p.; 10. N e d e r la n d 7'/j pnt, en 1 afg. p.; 11. Oost-Duitsland 7 pnt. en 2 afg. p.; 12. Oostenrijk 6 pnt. en 3 afg. p. Vandaag is een rustdag; de partijen voor de zesde ronde worden woensdag gespeeld Koersen in Hilversum Hoewel dinsdagavond in het sportpark in Hilversum niet minder dan negen num mers worden verreden, zijn zonder uitzon dering de koersen uitstekend bezet, wel een bewijs dat langzamerhand alle stallen nog het nodige willen doen om een graantje mee te pikken uit de rijke prijzenpot. Eén die dat haast wel zeker zal doen is Taky Erebus, die in de Deborah-prijs in zijn hui dige grote vorm Ybert D wel kan kloppen, evenals Xuthus T. Outsider is Yberflöte. Bij deze overwinning behoeft trainer Hof het niet te laten, want ook met Xenie Ere bus heeft hij in de Doffer-prijs een eerste kans Zénlth Williams en Y Rosemarjjn naar de tweede en derde plaats te verwij zen. De lang afwezig geweest zijnde Yan kee Boy zou kunnen verrassen. In het nummer voor driejarigen blijft er voor Aerolite B weinig concurrentie van betekenis over. Zijn eerste zege kan dan een feit worden, voor Adrie Norton en Arctic van 's Gravenhof. In het internatio nale nummer zal Vita Kinley, ondanks haar falen in het duel tegen de Belgen terecht de meeste aanhang op zich verenigen. De in sterk opkomende vorm lopende Sjakie Scott is haar grootste rivaal. Mede in de eindstrijd zullen te vinden zijn Very Nice en Walter Mitty, wiens laatste prestatie in Alkmaar niet vergeten mag worden. In 8e Dakota-prijs past Young Six zich het best aan de afstand aan. Vooral als de baan aan de zware kant is, zal hij Y Dunst en Witty Hanover achter zich kunnen hou den. De goede Zaroline G, die door een leerling wordt gereden, heeft een outsi derskans. In het eerste nummer voor de tweejarigen kan Buddy Six zijn vorderin gen honoreren met een zege over Balero Prise en Byou van 's Gravenhof. In de tweede afdeling gaat de voorkeur naar Baronet, die sneller is dan Bentoprise en Batonnlst K. In het nummer voor de betere driejarigen staat Atlas thans zo gunstig, dat mag worden verwacht dat hij als eerste door de finish komt. Tegen de goede Amigo, die een voorgift moet geven van veertig meter zal hij zich toch moeten reppen. De derde kandidaat is Adua Scotch B. In een met veertien paarden zwaar be zette autokoers krijgt Zion B de kans zijn tweede zege in successie te boeken, vóór Zibello Hanover en de trouwe Zita Belwin, die nimmer opvalt, doch steeds bij de voor sten te vinden is. Outsider in dit grote veld is Y Zella. VOETBAL De binnenspeler van Ath- letico Madrid, Joaquim Peiro, zal voor de Italiaanse club FC Torino gaan spelen. De bestuurders van de beide clubs kwamen een transferbedrag overeen van ongeveer 30 miljoen peseta's (1 miljoen 780.000 gulden). van de punten resulteerde (9-15, 15-1, 6-15 en 15-12). Zeer interessant belooft de competitie in de tweede klasse A heren te worden, waar in met uitzondering van Die Raeckse 3 al leen standaard-teams zijn ingedeeld: PSCB, Rapiditas, Set Up, PWN, Energie, PSVH, Velox, DSS en FES. PSCB blijkt plannen te hebben het eerste klasserschap te ver overen. Het toch echt niet zwakke Rapidi tas werd in drie sets door Post c.s. geklopt (9-15, 13-15 en 8-15). Ook Energie en Velox haalden de eerste winstpunten binnen, res pectievelijk ten koste van PSVH en DSS. Dames: VeloxHBC 2 3-0; OSSDe Blinkert 1 3-1; DSS—De Blinkert 3 1-3; Alliance '22Gios 2 3-0; DSS 2HBC 4 0-3; PSVH—De Blinkert 4 3-0; Alliance '22 2Die Raeckse 4 3-0; Alliance '22 3Top score 2 3-0; Alliance '22 4Set Up 2 0-3; Die Raeckse 5PSVH 2 3-0; Velox 2 HVS 2 3-0. Heren: De BlinkertHVS 2 1-3; Gios CIOS 2-2; WIK—Die Raeckse 2 1-3; PSVH Energie 1-3; DSSVelox 0-3; Rapiditas —PSCB 0-3; HSVC 2—FES 2 3-0; CIOS 2 —De Blinkert 2 0-3; HVS 3—Alliance '22 2 3-0. Morgenavond wordt ook een begin ge maakt met de distriktsovergangsklasse volleybalcompetities. Bij de dames zal OVRA, dat het dit seizoen zonder mej. Van de Herberg moet stellen, het niet gemakkelijk krijgen tegen SES uit Zaan dam. Ook de tweede nieuweling in het overgangsklasse-milieu, het herenteam van Alliance, heeft de handen vol met Octopus 2 uit Alkmaar als tegenpartij. De meeste belangstelling gaat ongetwijfeld uit naar het treffen tussen de heren van OVRA en Die Raeckse. Het resultaat van deze ontmoeting zal niet ver van een ge lijk spel afliggen. Dames: Overgangsklasse: OVRASES (8 uur); le klasse: Set UpGios (7.15 uur); Onze GezellenDe Blinkert (9 uur); 2% 3e en 4e klasse: BJSDie Raeckse 3; FES —OSS 2; Triumph—HBC 5; OVRA 2— HBC 3. Heren: Overgangsklasse: AllianceOc topus 2 (8 uur); OVRADie Raeckse (9 u.); 2e en 3e klasse: PWN—Set UP; OVRA 3— Gios 3; PWN 2—Die Raeckse 4; HSVC— Topscore; PSVH 2Alliance 2; ÓVrA 5 OSS 2; OVRA 4—JBS; FES—Alliance '22; Gios 2—HBC 2; WIK 2—Gios 2. De bekende autocoureur Stirling Moss deed gisteren afstand van zijn kandida tuur voor het rectoraat van de universi teit van Glasgow. Zijn volgelingen geven nu hun steun aan Albert Loethoeli, de Zoeloeleider die de Nobelprijs voor de vrede heeft gewonnen. De manager van Moss, Ken Gregory, verklaarde: „Sterling was van mening dat de heer Loethoeli, als veel oudere man, meer kwaliteiten heeft om kandidaat te zijn. Sterling vond dat de wijsheid de plaats van de jeugd behoort in te nemen." Andere kandidaten, die nog voor de ver kiezing op 22 oktober in aanmerking ko men, zijn de 80-jarige graaf Van Rose- bery, de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Edward Heath en dr. R. D. Mclntyre, voorzitter van de Schotse nationalistische partij. Het rectoraat is een erepost. De instal latie van de winnaar is een soort vuur proef, aangezien hij volgens de traditie, tijdens zijn inaugurele rede wordt be kogeld met zakken meel, rot fruit n andere nare zaken. De Utrechtse judo-wereldkampioen An ton Geesink zal medio mei 1963, onmid dellijk na de Europese kampioenschappen in Genève, een reis naar Japan maken. Dit is zondagavond besloten na een onder houd met Haku Michigami, de technisch adviseur van de NJJB. Geesink gaat in gezelschap van zijn echtgenote en zal in Japan in Tokio, Osaka en Kyoto demon straties geven. De race om de grote prijs van Eyracusa voor formule 1 wagens die 14 oktober zou worden gehouden, is afgelast. Als reden noemen de organisatoren de strengere vei ligheidsvoorschriften, die een extra uitga ve van 100 miljoen lire (600.000 gulden) zouden vereisen. „Wij hebben dat geld ge woonweg niet," zeggen zijn. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15