Verdronkenen" meldden zich bij Rotterdamse politie AGE KREYMBORG WOENSDAG KLEUTER BROEKJE Begroting Landbouwschap Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! Polïe» Pelli en PieMo en NU 5.*s NAAIMACHINES I Emigratiedienst op een laag pitje Dodelijke ongevallen in Halfweg en in de Haarlemmermeer „Niet alle spijtoptanten kunnen worden toegelaten" Visa voor Verenigde Staten per post Landbouwer ontsnapte aan de dood Het blijft nog warm ll JINSDAG 2 OKTOBER 1962 2 WITTE KRUIS DE 4Chte, PIJNSTILLER WITTE KRUIS Oud-Kamerlid W. van Koeverden overleden Meer leerlingen bij het v.h.m.o. Potgieterbeeld „geleend" door Kampenaren Haarlem Kerkelijk nieuws Velsen-IJ muiden Heemskerk Beverwijk Waarborg kwaliteit. Wollen kamgaren met nylon versterkt; oer sterk. Pepita's en ruit- dessins In frisse kleuren. Alleen geldig 3 okt. a.s. Te hoge rente berekend Oude trambaan door Wassenaar geen noord-zuid-weg Spaanse verstekeling ging er vandoor Zeven doden in verkeer Minister Beerman: 9. Potte steekt een breekijzer tussen de lippen van Klaas, maar daar komt Slokop aangelopen en roept: „Hé! Houd op!! Geen breekijzer.Je moet oom de dokter hebben!" Slokop komt met de peperstrooier en doet flink wat in de neus van Klaas.„Goed ophalen maar, flink zo, tegen etenstijd is je mond wel weer open!" „Peper is uitstekend en lekker, vooral in stamp pot(Klaas ziet onderwijl sterretjes!). „Ha.Daar barst het genies al los en meteen gaat zijn mond wijd open.Proost, proost, zie je wel, peper is een goede medicijn!" pii Api Grote Houtstraat 181 111 li EL L Haarlem - Tel. 14444 ld De dertigjarige eigenaar van een wasse rij in Dordrecht en zjjn negentienjarige assistente uit Alblasserdam, die precies een maand geleden in Hoek van Holland een verdrinking in scène zetten en sinds dien spoorloos waren verdwenen, hebben zich gemeld by de politie van het bureau Marconiplein in Rotterdam. Daarmee is voor beiden een einde ge komen aan een, wat in politiekringen ge noemd wordt „zeer naar en uitzichtloos avontuur", dat de recherche overigens veel werk heeft bezorgd. Aanvankelijk werd inderdaad aangeno men dat beiden bij het zwemmen van de pier af om het leven waren gekomeft, al waren er geen getuigen die ook maar de geringste aanwijzing in die richting kon den geven. Maar bij het verdere onder zoek kwamen dingen aan het licht, die als vaststaand maakten dat de man, gehuwd en vader van drie kinderen, met zijn vriendin naar het buitenland was gegaan. Van beiden waren namelijk de paspoorten verdwenen en bovendien bleek dat de man kort voor de „verdrinking" een oude auto had gekocht, die ook al nergens terug te vinden was. Men zocht het tweetal daarna vooral in België, waar enkele kennissen van de man wonen. Daar is het evenwel maar kort geweest, want terwijl de politie nog aan verdrinking dacht reisden de man en het meisje door naar Spanje, waar zij hun in trek namen in de omgeving van Barce lona. Gebrek aan geld de man had maar een paar honderd gulden meegeno men maakte tenslotte een einde aan de vlucht. Het paar keerde terug naar Neder- A^dvertentie Een maand gaat vlug! Stop dat opzien naar nare dagen met WITTE KRUIS, (poeders, tablet ten of cachets!) De Salieyl-vrije pijn- 'stiller, die géén maag klachten veroorzaaktl In zijn woonplaats Buren (G:) is op 80- jarige leeftijd overleden het oud-Tweede Kamerlid de heer G. W. J. van Koeverden. De heer Van Koeverden is ook lid geweest van Gedeputeerde Staten van Gelderland. De heer Van Koeverden was landbou wer. Hij heeft lange tijd deel uitgemaakt van de Staatscommissie Visserij tot uit gifte van Zuiderzeegronden. In 1933 werd hij lid van de Tweede Ka mer, waarin hij tot 1938 zitting had voor de rooms katholieke staatspartij. Thans is zijn zoon lid van de Tweede Kamer. land en arriveerde dit weekeinde zonder een cent op zak bij familie in Arnhem, die de man aanraadde zich bij de Rotterdamse politie te melden. Het meisje zal na een eerste verhoor naar huis worden gestuurd, zo werd mede gedeeld. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt wegens schaking. Hij zal wor den voorgeleid voor de officier van justitie in Dordrecht. De Nederlandse emigratiedienst, die en kele jaren geleden nog 220 man telde, is uitgedund tot 123 man. Juist de vorige maand zijn er 45 personeelsleden overge plaatst of naar andere betrekkingen afge vloeid. Hoewel het aantal emigranten sterk is teruggelopen houdt men de dienst toch in stand. Op advies van economische deskundigen heeft men de emigratiedienst „op een laag pitje" gezet. In slechte tijden kan men het apparaat dan weer snel op gang krijgen. Bij zijn vertrek naar Australië en Nieuw- Zeeland, waar hij twee maanden zal blij ven, heeft de directeur van de dienst, de heer D. H. Hofmeyer, medegedeeld dat er dit jaar slechts tweeduizend Nederlanders naar Australië zullen emigreren tegen dertienduizend in het topjaar 1952. De emigratie naar Nieuw-Zeeland is bijna constant gebleven, want tegen dui zend in 1952 zijn er nu nog negenhonderd. Naar de andere gebieden is de emigratie over het algemeen miniem ggworden: Ca nada vijftienhonderd, Zuid-Afrika vierhon derdvijftig en Zuid-Amerika vierhonderd Nederlanders. De heer Hofmeyer wil in Australië en Nieuw-Zeeland erkenning krijgen voor meer Nederlandse vakdiplo ma's. Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers telde het v.h.m.o. op 10 september 185.000 leerlingen tegen 178.000 een jaar tevoren. Het verschil in omvang van de geboortegeneraties, waaruit de toegelatenen in hoofdzaak af komstig waren speelt hierbij een rol. Het aantal toegelatenen liep met ruim 900 of 3 percent terug van 35.700 tot 34.800. Van de gemiddelde generaties 12- en 13- jarigen, waartoe de toegelatenen in 1961 en 1962 in hoofdzaak behoorden, ging in beide jaren ruim 15 percent naar het v.h.m.o. Plantsoenarbeiders en een politieman hebben in het plantsoen van de Potgie tersingel te Zwolle ontdekt dat het bron zen borstbeeld van de schrijver en dich ter E. J. Potgieter van zijn sokkel was verdwenen. Een onderzoek heeft uitgewe zen dat een groep Kampenaren zich in de afgelopen nacht uit wraak van het beeld heeft-.meester gemaakt. Vorige w.eek heeft namelijk een groep Zwolse HTS-ers de drie meterlange steur, die dwars boven de Oude Straat te Kampen hing, ontvoerd en opgehangen aan het balkon van het stadhuis te Zwolle. Toen de Kampenaren de steur kwamen terughalen ontdekten zij dat het dier vei lig opgeborgen was. Zij vergrepen zich toen aan de oude Potgieter. Da Kampena ren hebben inmiddels bekend gemaakt dat het beeld zal worden teruggegeven, zodra de Zwollenaren de steur naar Kampen hebben teruggebracht. c Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste Ingrid Haebler (piano), werken van Vori- cek, Mozart en Dworsjak. Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: To neelgroep Theater met „Voor engelen geen automaten", blijspel van Dario Fó. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ma dame Sans Gêne", 14 j. Frans Hals, 14 en 19.30 u.: „Les enfants du Paradis", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Cartouche", 14 j. Luxor, gesloten. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Aimez-vous Brahms?", 18 j. Donderdag 20.15 u.: „De wet der wildernis", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Vier Pa- rijse meisjes", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „In de scha duw van de hel", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „The connec tion", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van Herman Willemse. Tot 6 oktober. Da gelijks van 9-17 u. en tijdens klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand septem ber expositie van grafiek van A. J. Veld hoen. Dagelijks klassiek grammofoonpla- teneoncert van 21-22 u.: Oud-Spaanse Ka mermuziek. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen, Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Gesloten tot 4 oktober. Raadhuis Zandvoort: vandaag 20 u.: ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 september). Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Rotterdam- Delfshaven (wijkgem.-centrum) T. van Deelen te Sint Anthonypolder (Z.-H.). Ver. van Vrijz. Hervormden Benoemd tot voorganger te Tweede Exloërmond-Musselkanaal drs. J. Balke- stein, wetenschappelijk ambtenaar aan de R.U. te Leiden, die deze benoeming aan nam. DINSDAG 2 OKTOBER Roxy, 20 u.: „Legioenen van de Nijl". Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Stadsschouwburg, Haarlem, 20 u.: De Nederlandse Comedie speelt „Midzomer- nachtsdroom" voor Velser Kunstkring. WOENSDAG 3 OKTOBER Roxy, 20 u.: „Legioenen van de Nijl". Rex, 20 u.: „De man met het slangevel". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder dinsdag. DINSDAG 2 OKTOBER Marquette-theater, 20 u.: „De held van Marathon". WOENSDAG 3 OKTOBER Marquette-theater, 20 u.: „Afspraakje in september". DINSDAG 2 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een ,fijn" stel dochters". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: Nacht club „De groene spin". WOENSDAG 3 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21 15 u.: „Een ,fijn" stel dochters". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: Nacht club „De groene spin". Advertentie voor leeftijd 2 jaar ld. stijging p. m. GROTE MARKT 1-7 HAAR Het gerechtshof in Den Haag heeft een financieringsmaatschappij in Den Haag veroordeeld tot duizend gulden boete we gens het berekenen van te hoge vergoedin gen bij de financiering van jukeboxen. De rechtbank had de N.V. veroordeeld tot 130.000 boete, waarvan f 125.000 voor waardelijk, van welk vonnis de N.V. in be roep was gegaan. De procureur-generaal vorderde veertien dagen geleden een boete van 5.000, omdat 125.000 aan de bena deelden is gerestitueerd. In 304 van de 350 onderzochte gevallen bleek dat 26 tot 48 percent meer rente was geëist dan was toegestaan. De begroting van het Landbouwschap, die dezer dagen aan het bestuur is aan geboden, zal worden behandeld in de ver gadering van 17 oktober. Voor de financiering van de garantie regeling en de propaganda voor de ex port van pootaardappelen wordt voor 1963 in totaal een bedrag geraamd van 700.000. Er is, evenals in 1962, gere kend op een bestemmingsheffing van hon derd gulden per hectare. Ter financiering van de kwekersver goedingen is voor 1963 een bedrag van 1.000.000 op de begroting opgevoerd. Hieruit worden de kosten bestreden van bijdragen tot het verkrijgen van een re delijke beloning voor kwekers van nieuwe rassen van landbouwgewassen door sub sidies aan de kwekersvergoedingsfondsen voor aardappelen, granen en peulvruch ten. De heffing geldt voor alle bouwland, omdat het werk van deze kwekers in het bijzonder van belang is voor de akker bouwers. De dierziektebestrijding vormt een be langrijke post bij de bijzondere diensten. Een bedrag van 3.500.000 gaat naar de provinciale gezondheidsdiensten voor dieren. Ook wordt het onderzoek naar leverbot bij rundvee met 20.000 ge- subsideerd. De bestrijding van de abor tus bang onder het rundvee neemt een grote plaats in bij de dierziektenbestrij- ding. Er worden vergoedingen verstrekt als een besmet rund geslacht moet wor den. Hiervoor is 8.700.000 uitgetrokken op de begroting van het Landbouwschap. Ter bestrijding van pluimveeziekten is een heffing van 35 cent per honderd stuks broedeieren voorgesteld. De totale inkom sten voor het jaar 1963 worden geraamd op 460.000. Het grootste deel van dit bedrag gaat naar de gezondheidsdiensten die zich bezig houden met de ziekten onder het pluimvee. Voor vlasonderzoek en linnenpropagan- da is f 50.000 geraamd. Een aanzienlijk deel van dit bedrag wordt benut voor een campagne ter bevordering van het linnengebruik. De opbrengst van de heffing over 1963 voor de melkproduktiecontrole wordt be- Het tracé van de voormalige tramlijn door Wassenaar kan door zijn ligging binnen de bebouwde kom en zijn bochtig verloop niet in aanmerking komen voor het tot stand brengen van een voor het doorgaand verkeer zo belangrijke noord zuid-verbindingsweg. Dit natwoordt de mi nister van Verkeer en Waterstaat ad in terim, mr. Van Aartsen, op vragen van het Tweede Kamerlid jhr. mr. M. van der Goes van Naters (P.v.d.A.). De bewinds man zegt, dat het gemeentebestuur thans gebruik maakt van gedeelten van de oude trambaan voor het plaatselijk verkeer. De trambaan zal niet gebruikt worden voor de weg nr. 1 van het provinciale we genplan van Zuid-Holland. De marechaussee uit Terneuzen heeft met een politieboot enkele uren vergeefs de Westerschelde afgezocht naar een 26-ja- rige Spanjaard, een verstekeling aan boord van het Spaanse vrachtschip „Vizcaya", dat van Casablanca op weg was naar Gent met een lading fosfaat. Bij Terneuzen is hij waarschijnlijk over boord gesprongen. Twee dagen na het vertrek uit Casablan ca werd hij ontdekt. Hij had zich ver stopt in een sloep. De kapitein wilde hem naar Spanje terugbrengen en had hem ver boden ergèns aan land te gaan. Het vrachtschip moest omstreeks drie uur op geschikt tij wachten en lag onge veer 700 a 800 meter voor de haven van Terneuzen. De wachtsman merkte op een gegeven ogenblik dat de Spanjaard in het water lag en wierp hem een reddingsboei toe. De Spanjaard greep deze echter niet en zwom weg. Het is niet onmogelijk dat hij aan land is gekomen. De politie heeft ook de polders rond Terneuzen doorzocht, echter zonder resultaat. Aan boord van het vrachtschip vond men alleen het paspoort van de versteke ling. Het was sinds 1958 verlopen. 94-95. Snup en Swop verlieten hun kamp plaats en begonnen een speurtocht door het bos. Nu en dan stonden ze stil en rie pen Sijpie's naam, maar ze hoorden geen antwoord en zochten weer verder. Waar zit die nou toch? zei Snup, on gerust. Hij zal toch niet verdwaald zijn? be dacht Swop. Het viel niet mee, Sijpie op te sporen; het bos was zo groot. Opeens bleef Snup staan en keek verbaasd tussen de struiken door. groot op f 5.189.300. Hiermee worden de plaatselijke controleverenigingen en melk- controlestations gefinancierd. De dienst bestrijding aardappelmoeheid wij'st op de begroting van het landbouwfonds een to taalbedrag aan van 646.250. De in komsten van deze dienst zijn o.a. ge baseerd op een heffing van 2,75 per ha. aardappelen. De 34-jarige Amsterdammer R. Vlaan deren is dodelijk gewond tijdens een on geval op rijksweg 4a onder Burgerveen (Haarlemmermeer). De heer Vlaanderen, handelsvertegen woordiger, reed in zijn personenauto rich ting Rotterdam. Na enkele voor hem rij dende voertuigen te hebben gehaald slip te zijn auto, waardoor de heer Vlaande ren de macht over het stuur verloor. De auto sloeg enkele malen over de kop, waardoor de bestuurder er uit werd ge slingerd. Hij overleed ter plaatse. De driejarige J. M. Varkevisser uit Kat wijk is door een auto aangereden met dodelijk gevolg. Het meisje, dat met haar moeder over de boulevard wandelde, rukte zich plotseling los en stak de rijbaan over. Op de Meteorenweg in het Amsterdam se tuindorp Oostzaan is de vijfjarige Thea de Beurs bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Zij stak opeens de weg over, en werd aangereden door een met stalen buizen beladen truck met aanhang wagen. De zevenjarige Onno Anspacht uit Half weg is met zijn hoofd tegen een stilstaan de auto gelopen en in het Grote Gasthuis te Haarlem overleden. De jongen, die uit school kwam, stak de Oranjg Nassau- straat te Halfweg over en botste door on voorzichtigheid tegen de auto op. Het zesjarig zoontje van de landbouwer Jeurissen uit Venraij is op de provinciale weg Venraij-Deurne ter hoogte van IJssel- stein aangereden door een Duitse vracht auto. De verwondingen waren van dien aard dat de kleine vfijwel onmiddellijk overleed. Op, de hoek Hofweg-Voorschotenseweg te Voorschoten is de 58-jarige scheepstim merman J. Feenstra uit Leiden bij het oversteken van de Voorschotenseweg door een bus overreden. Hij was op slag dood. Op het Lijnheike te Tilburg is een taxi tegen een geparkeerde vrachtauto gereden. Van de inzittenden werd de 37-jarige me vrouw E. C. de RooijOtten uit Tilburg uit de wagen geslingerd en gedood. Op een in Gieten gehouden toogdag van de Christelijk Historische Kiesvereniging en de Christelijk Historische Jongeren groepen in Groningen en Drente heeft de minister van Justitie, mr. Beerman, onder meer gesproken over de toelating van spijtoptanten. Hij was van mening dat het beleid ten aanzien van de repatriëring uit Indonesië humaan kan worden genoemd. Met het oog op de bestaansmogelijkhe den kunnen niet alle mensen in ons land worden toegelaten, die hiertoe een ver zoek indienen. Terdege moet worden on derzocht of zij zich in ons land wel vol doende kunnen aanpassen en of de nood, waarin zij schrijven te verkeren, een rechtstreeks gevolg is van de soevereini teitsoverdracht. Na een diepgaand onder zoek moet het antwoord op de vraag om toelating nog vaak afwijzend zijn, aldus de minister, die toegaf, dat waar op een zo moeilijk terrein zoveel werk moet worden verricht, fouten worden gemaakt. Uit een mededeling van de Amerikaan se consulaten-generaal te Amsterdam en Rotterdam blijkt, dat de aanvragen voor reizigersvisa voortaan ook per post kun nen worden ingediend. In de meeste ge vallen zullen de visa reeds per kerende post aan de betrokkenen worden toege zonden. De in het Nederlands gestelde aanvraagformulieren zijh op schriftelijk of telefonisch verzoek verkrijgbaar bij de beide consulaten, bij de meeste reisbu reaus en bij de reizigerskantoren van de voornaamste scheepvaart- en luchtvaart- lijnen. Landbouwer A. Koops uit de buurtschap Drijben in Beilen is in leven gebleven, toen twee koeien, die aan weerszijden van hem stonden, door de bliksem werden getroffen. Zijn nieuwe boerderij met de oogst van twaalf hectare land en zijn landbouwin- ventaris zijn in vlammen opgegaan. ^1 !*&-, CopygM P.I B Bei 6 Commissaris. De heer G. Treffers is benoemd tot commissaris van de gemeente politie in Den Haag. Uit de mast. Op de scheepswerf van Verolme in Roozenburg is de 31-jarige Noorse zeeman P. C. Andraessen uit een mast van het Noorse schip „Mosibee" ge vallen, toen hij daar bezig was vlaggen aan te brengen. Op weg naar het ziekenhuis is hij overleden. Vrijgesproken. De rechtbank te Am sterdam heeft de directeur van een aanne mingsmaatschappij en zijn hoofduitvoerder vrijgesproken van de hen ten laste gelegde schuld aan de instorting van een deel van het dak van het in aanbouw zijnde Hilton Hotel te Amsterdam. Bij dit ongeval in mei 1961 werden twee arbeiders niet ernstig ge wond. Destijds was dakbedekkingsmate riaal opgeslagen geweest op het met beton platen afgedekte restaurant. De spanten daarvan hadden het onder deze last be geven. Arrestatie. Een uit de Rekkense in richtingen ontsnapte inwoner van Eibergen is door de Belgische politie gearresteerd. Kantine. Op het grote middenterrein van de etablissementen van de Koninklijke Nederlandse Stoombootmaatschappij is een nieuwe moderne bedrijfskantine in gebruik genomen. De grote zaal heeft een opper vlakte van circa 1000 m2. Zij biedt plaats aan 650 personen. Koningin naar Zwolle. De koningin heeft het voornemen op donderdag 8 no vember in Zwolle aanwezig te zijn bij een bijeenkomst die gehouden wordt in ver band met het gereedkomen van de miljoen ste na de oorlog gebouwde woning. Lokvogel. Op 20 september is in de Raamstraat te Amsterdam een 43-jarige koopman van 1.000 beroofd. In Antwer pen is nu een i9-jarig meisje gearresteerd, dat als lokvogel bij deze beroving was op getreden. Van de daders, drie jongens, zijn er twee gepakt. Drie jaar. Drie jaar gevangenisstraf en daarna ter beschikkingstelling van de regering heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof geëist tegen een 29-jarige Amsterdamse stratenmaker, die vorig jaar april een 14-jarig meisje in zijn woning verkrachtte. De stratenmaker had zijn vrouw de straat opgestuurd met de opdracht „een jong meisje voor hem te zoeken". Toen de vrouw een meisje ont moette, zei zij zich niet goed te voelen. Zij vroeg het meisje haar even naar huis te begeleiden. Daar vergreep de man, vader van drie kinderen, zich aan het kind. Officier. De directeur van de gemeen telijke geneeskundige en gezondheidsdienst te Arnhem, S. Boonzaaijer, is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Advertentie de beste Zweedse, Zwitserse en Duitse merken. Japanse zig-zag-naaimachines electrisch, in koffer 350. Terwijl bij IJsland een depressie aan wezig is, handhaaft zich boven Rusland een omvangrijk hogedrukgebied. Tussen de twee luchtdruksystemen in voeren zui delijke winden warme lucht naar onze omgeving. Deze lucht is geleidelijk on stabieler geworden, zodat er in ons land enkele regen- of onweersbuien voorkwa men. De luchtdrukveranderingen in on ze omgeving zijn op het ogenblik niet groot. Het ziet er daarom naar uit, dat de temperatuur ook morgen boven nor maal zal zijn, waarbij de kans op en kele regen- of onweersbuien blijft bestaan. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland- 2 H Neerslag: laatste 24 uur. a.fi Den Helder zwaar bew. zzo 19 0 Ypenburg mist windst. 22 0 Vlissingen zwaar bew z 20 0 Eelde onweer z 22 3 De Bilt half bew. zo 22 0 Twente licht bew. ozo 23 0 Eindhoven onbewolkt ozo 23 0 Zd-Limburg half bew. O 23 0 Helsinki geheel bew ozo 14 0 Stockholm mist zw 12 0,3 Oslo geheel bew z 15 0,6 Kopenhagen half bew zzo 15 1 Aberdeen zwaar hew zzw 15 0,2 Londen half bew z 18 10 Amsterdam licht bew. zzo 22 0 Brussel licht bew. zzo 2 Luxemburg licht bew. zo 22 0,3 Parijs half Hew. zo 25 0 Bordeaux licht bew. zo 29 0 Grenoole mist windst. 24 0 Nice onbewolkt nnw 22 0 Berlijn mist ozo 19 0 Frankfort licht bew. ono 24 0 München mist windst. 23 0 Zurich mist windst. 23 0,2 Genève mist windst. 21 0 Locarno mist ozo 0 Wenen mist zzo 23 0 Innsbruck mist windst. 24 0 Belgrado onbewolkt z 24 0 Athene regen n 26 0,1 Rome onbewolkt windst. 26 0 Ajaccio onbewolkt ono 23 0 Madrid licht bew. windst. 25 0 Mallorca licht bew. windst. 28 0 Lissabon onbewolkt wzw 0 Woensdag 3 oktober Zon op 6.43 uur, onder 18.15 uur. Maan op 11.16 uur, onder 20.37 uur. Maanstanden 6 oktober 13 oktober 20 oktober 28 oktober 20.55 uur 13.33 uur 9.48 uur 14.05 uur eerste kwartier, volle maan. laatste kwartier, nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 3 oktober Hoog water 6.07 en 18.21 uur. Laag water 1.59 en 14.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2