LANGS SLUIZEN EN HAVENS Tien verbouwde vliegdekschepen N.Ph.O.-voorzitter uit bezwaren tegen voorgestelde orkestclassificatie Minder t.b.c. in IJmond maar voorzichtigheid blijft geboden Engelsen drastisch willen hun havens gaan reorganiseren Uitzoeken Trommelkorps „Voorwaarts" viert eerste lustrum WOLLEN DEKENS Groenendaal's Superslagerijen IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberichten Beverwijk gaf geen reden tot juichen Gasgeisers en Gasfornuizen WISKER w DONDERDAG-RECLAME WOENSDAG 3 OKTOBER 1962 5 STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Examens Wasmachines - Centrifuges „Toonkunst^ wacht op 'nieuwe koorleden OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY VAN WIJK AABE en ZAALBERG uit doos 1 25.— uit doos 2 29.— uit doos 335.— BIEFSTUK TARTAAR - 3 stuks van 1.18 voor 98 ct. Dammen In onze koopvaadijvloot bevindt zich een tiental vrachtschepen, dat twintig jaar geleden onder de vlag der Verenigde Staten van Amerika dienst deed als vliegdekschip, de zogenoemde „baby flattop ships". Onder andere zijn dat ge weest de Aagtekerk en Almkerk van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Mij en de Raki, Rempang, Riouw en Roebiah van de Stoomvaart Mij Nederland. Toen de oorlog ten einde was, ondergingen deze schepen de verbouwing tot vrachtschip en gingen weer behoren tot hun oude C-3-klasse, een type schip, waarmee de Amerikanen in 1940 al met de bouw begonnen, de meeste, wat ae voortstuwing betreft, uitgerust met turbines. Maar ook motorschepen werden op stapel gezet. Een bekende werf in Chester, de Sun Shipbuilding en Drydock Corporation, die heel wat C-3-schepen opleverde, bouwde in 1940 een tweetal vrachtschepen van dit type, de Mormacmail en de Mormacland, toen groot 7.886 bruto reg. ton, 143 m lang tussen de loodlijnen. Deze schepen behoorden toe aan de US Marine Commission en werden geëxploiteerd door de rederij Moore McVormack te New York, waarvan de namen der schepen met „Mormack" beginnen. Tegelijkertijd kwamen er ook enkele stoomturbineschepen in bedrijf, onder andere de Mormacmoon en de Mormacport, eveneens behorende tot de C-3-klasse. Nemen we bijvoorbeeld de Mormacmail, dan heeft dit schip heel wat verbouwingen en veranderingen ondergaan. Zoals ge zegd was het oorspronkelijk een vracht motorschip van het C-3 type, maar in de oorlogsjaren wachtte het een andere en wel een heel bijzondere taak, want spoe dig werd het schip verbouwd tot vliegdek schip en kreeg de naam Long Island CVE 30. Als zodanig had het schip een water verplaatsing van 14055 ton. De Amerikaan se marine stelde in 1949 geen prijs meer op de Long Island en nu had men het Advertentie P/9t*/9/9 KENNEMERLAAN I I Uf UU TEL 8271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER WOENSDAG 3 OKTOBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd). R.K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmui- den-Oost: 14.30 tot 17.30 uur (ook volwas senen). Kennemer theater, Beverwijk, 20 uur: Operaconcert „Zang en Vriendschap". DONDERDAG 4 OKTOBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 u. R.K. leeszaal, gesloten. Raadhuis, Velsen, 9.30 tot 12 uur: Spreek uur wethouder van openbare werken; 10 tot 12 uur: spreekuur wethouder van so ciale zaken (voor huisvesting alleen na af spraak). Vergaderlokaal, Abelenstraat, 19 uur: Receptie Vrouwenbond N.V.V., afdeling IJmuiden. schip voor de vrachtvaart kunnen ver bouwen, evenals zovele andere vliegdek schepen, maar de Long Island promoveer de tot passagiersschip en kwam in bedrijf onder de vlag van Panama. Nieuwe eige naar was de Caribbean Land Shipping Corporation, aldaar, en de naam van het toen 11086 bruto reg.ton metende motor passagiersschip luidde Nelly, die in 1953 gewijzigd werd in Seven Seas. De accom modatie voor passagiers was 20 in de eer ste klasse en 1066 in de toeristenklasse. In het jaar 1955 verwisselde de Seven Seas de Panamese voor de Duitse vlag, werd hermeten en meet tegenwoordig 12575 reg. ton bruto en de naam van de rederij luidt: Europa-Canada Linie, geves tigd te Bremen, welke maatschappij een combinatie is van de Holland-Amerika Lijn, Koninklijke Rotterdamsche Lloyd en Fisser Von Doornum. Voor de nieuwe rederij vertrok de Seven Seas op 30 april 1955 van Bremen via le Havre-Southamp- ton en Quebec naar Montreal. Er is nog een dergelijk schip onder Ita liaanse vlag in de vaart onder de naam Fairsea van de Sitmar Lijn. Dit was oor spronkelijk het Amerikaanse motorvracht schip Rio de la Plata, dat later verbouwd werd tot vliegdekschip en de naam Char ger CVE 30 kreeg. Toen er voor een der gelijk schip geen emplooi meer was, werd het verkocht, om in 1949 als passagiers schip Fairsea in dienst te komen voor de Alvion Steamship Corporation te Panama, welke maatschappij het schip in 1957 over droeg aan de Societe Italiana Sitmar. De verbouwing aan de Seven Seas en de Fairsea, is te vergelijken met de Neder landse emigrantenschepen Groote Beer, Waterman en Zuiderkruis, die oorspron kelijk vrachtschepen zijn geweest van het Victory type en in 1960-61 een belangrijke verbouwing hebben ondergaan. Arie van der Veer Advertentie Excelsior. Holland Electro Ruton AEG Electrolux. Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen Voor *00°(» service: Lange Nieuwstraat 433 - 435 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Auguste Scjiulte van Liverpool; Yewmount, Swansea; Basse Indre, Antwerpen, ledig voor IJmuiden; Agis, Bremen; Peregrine, Londen; Jason, Suri name; Berkhout, Patenimle; Lori Dreyer, Nor- köping; South Africa Victory, Glasgow; Linge- borg, Londen, ledig voor IJmuiden; Vechtborg, Mantyluoto: Wiebolt Böhmer, Hamburg; Cordo ba, Bremen; Bollsta, Rotterdam; Mellrose, Rot terdam, ledig voor IJmuiden; River Afton, Pepel, erts voor IJmuiden; Mallard, Londen; Oldekerk, Rotterdam; Alcacer, Rotterdam; Rugen, Stettin. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Angola- kust van Antwerpen; Mundogas Sao Paulo, Rot terdam: Stad Amsterdam, Benisaf, erts voor IJmuiden; Marathon, Antwerpen; Magas; Rot terdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Faience naar Shoreham; Natale, Rotterdam, ledig van IJmui den; Atlantic, Rotterdam; Ubbergen, Klaipeda; Aquila, Bremen; Pace, Constansa; Wolanda, Lon den; Berkelborg, Delfzijl, ledig van Zaandam; Holland, Terschelling; Texelstroom, Huil; Fin- landia, Kotka; Britt, Antwerpen; Sporonia, Rot terdam; Bretagne, Rotterdam; Astrid Naes, Per zische Golf; Peter Swenden, Antwerpen; Visten, Rotterdam. Tika, Londen; Julia Mary, Londen; Bauca, Bremen; Hinde, Londen; Heriot, Leith; Bab T., Kristinahamn; Baarn, Bremen; Spica, Sundsvall; Eemstroom, Vlissingen; Heemskerk, Antwerpen; Rijnstroom, Londen. Woensdag vertrok uit IJmuiden: Harrogate naar Goole. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Haarlem. Aan de Rijkskweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen te Haarlem zijn ge slaagd voor het hoofdakte-examen de dames J. Robbers te Heemstede, H. Schaar te IJmuiden en L Steinhauser te Uitgeest en de heren H. N. Top en J. van Wijk, beiden te Haarlem. Her examen: 5 kandidaten; afgewezen: 1 kandidaat. Amsterdam. Aan de Universiteit van Amster dam zijn geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde: J. Beunk, Haarlem en mej. A. J. F. Rootlieb, Heemstede. af. ||iMr S \w v' W Alvorens maandagavond in het Concert gebouw te Haarlem het buitengewoon con cert van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest voor autoriteiten uit de pro vincie begon, heeft de voorzitter van de Stichtingsraad, de heer W. Mensink, het standpunt ten aanzien van de plannen tot verbetering van de salariëring van orkest leden uiteengezet en meegedeeld, dat de Stichtingsraad niet kan meegaan met de denkbeelden het ene orkest lager te be talen dan het andere. Enige maanden ge leden is het rapport van de commissie- Witteman verschenen, waarin onder meer geadviseerd wordt in plaats van vijf drie klassen voor de orkesten uit het land te vormen. De heer Mensink betoogde geen bezwa ren te hebben tegen de verhoging in het algemeen, maar hij verklaarde zich tegen een classificatie. Indien de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het advies van de commissie- zou overne men, dan meende hij dat er reden zou zijn om te protesteren. Daarbij merkte de heer Mensink op, dat de muziek van de provinciale orkesten niet minder behoeft te zijn dan die van orkesten uit de grote steden en het mag ook niet gebeuren dat in kleine plaatsen in een provincie muziek ten gehore gebracht wordt dat van een lager gehalte is dan die van de orkesten uit grote steden. In zijn inleidend woord begroette de heer Mensink leden van de Provinciale Staten, burgemeesters, wethouders en leden van gemeenteraden uit Noord-Holland, alsme de vertegenwoordigers van instellingen en colleges die met het orkest samenwerken. De voorzitter deelde mee dat de commis saris der Koningin in de provincie Noord- Holland, dr. M. J. Prinsen, aanwezig was bij de viering van het 75-jarig bestaan van het Concertgebouw-orkest te Amsterdam „Amsterdam kan hierop trots zijn, maar wij gaan het 149ste seizoen in en hopen het volgend jaar het 150-jarig bestaan van het orkest te herdenken," aldus de spre ker, die de wens uitsprak dat allen op wie een beroep wordt gedaan medewer king te verlenen aan de uitwerking der plannen voor het feest, hieraan gevolg zul len geven. De heer Mensink deelde mee dat er zich een mutatie in het bestuur van de Stich tingsraad heeft voorgedaan. Dr. J. R. H. de Smidt heeft zijn taak neergelegd en voor zijn vele werkzaamheden speciaal in de moeilijke jaren, toen wel eens de helft van het salaris aan de musici moest wor den uitgekeerd, bracht de heer Mensink hem dank. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voorf 149. met el. rem 179. 100 service en garantie. Betaling ook in overleg. Marktplein - Tel. 4262 Onder het motto „Als het nu niet lukt, lukt 't nooit meer!" schrijft de heer J. de Roos, voorzitter namens het bestuur van het voormalige Toonkunstkoor te Be verwijk, dat de verwachtingen uit een flin ke ledenwerfactie te komen tot een her oprichting van het koor, niet zijn beant woord. De heroprichting van het Toonkunstkoor, dat dit voorjaar wegens gebrek aan acti viteiten van de toenmalige leden is opge heven, zou een feit kunnen worden als er tenminste met nog tien tot vijftien leden het getal van vijftig leden zou worden be reikt. Thans is de bezetting met slechts drie tenoren volkomen ongeschikt om daar mede enig muziekwerk te gaan instuderen. In afwachting van de ledenwerfactie, waar toe nog eens dringend wordt aangespoord is wel reeds als nieuw repetitielokaal ge vonden de grote zaal van het kerkgebouw „De Opgang" aan de Florastraat, omdat het Harmoniegebouw aan de Groenelaan inmiddels is bezet. Het voornemen was om op 3 oktober met de repetities te begin nen, vandaag dus. Het naar een heroprichting strevende be stuur, nu terzijde gestaan door enkele oude leden, wacht op een antwoord van deze leden. Zij zullen ook daadwerkelijk de uitbreiding van het huidige ledental moeten bevorderen en daardoor tonen dat het hun ook ernst is. Mocht er jammer genoeg de komende dagen geen gehoor ge vonden worden dan is het bestuur ver plicht alle bij voorbaat gemaakte afspra ken te annuleren. In het district IJmond dat de gemeen ten Velsen, Beverwijk en Heemskerk om vat zijn vorig jaar 48 nieuwe gevallen van actieve tuberculose geconstateerd. In voorgaande jaren waren de aantallen nieu we actieve gevallen van tuberculose in ge noemd district: 1960-55, 1959-46, 1958-51, 1957-40, 1956-43 en 1955-52. In de gemeente Velsen, die 66.307 inwo ners had, werden vorig jaar elf gevallen van long-tbc aangetroffen, twee gevallen van primaire tbc en zeven gevallen van overige vormen van tbc, zodat het totaal 20 bedroeg. Voor Beverwijk (38.400 inwoners) en Heemskerk (14.533 inwoners) waren de cij fers vorig jaar respectievelijk: 15 en 6, 2 en 0, 3 en 2; totaal 20 en 8. Voor de gemeente Velsen krijgt men de neiging om van een gunstige tendens te spreken. Maar het jaarverslag van de Noordhollandse Vereniging tot Bestrijding van de Tuberculose, waaraan wij deze cij fers ontlenen, suggereert niet te spreken van toe- of afname, maar tevreden te zijn met het constateren dat gelukkig geen ge wag behoeft te worden gemaakt van een gróte toename. Grote waakzaamheid blijft geboden. In de gemeente Heemskerk zijn de cij fers natuurlijk nog kleiner, maar hier dringt zich toch wederom de indruk op, dat zij een neiging tot stijgen vertonen, ook al moet men rekening houden met de bevol kingstoename. Gelukkig werden in het ge heel geen gevallen van primaire afwijkin gen ontdekt en hebben de besmettelijke gevallen dus nog geen duidelijke besmet ting veroorzaakt. Ook hier blijft stellig een uiterste voorzichtigheid geboden! In Beverwijk was vorig jaar het totaal aantal nieuwe gevallen lager dan in 1960, maar voor de longtuberculose daalde het aantal niet, het bleef even groot. Redenen om te juichen zijn hier zeker niet aanwe zig, wanneer wij zien dat in deze gemeente waar slechts ongeveer 32 percent v$n-de- inwoners van de „IJmond" wonen, plus mi nus 42 percent van alle nieuwe gevallep van actieve tuberculose worden gevonden en zelfs bijna 47 percent van alle gevallen van longtuberculose Hopelijk zou bij een statistische beschou wing deze cijferver houding een minder be angstigende indruk maken. In elk geval geldt hier nog klemmender dan in de beide andere gemeenten de eis tot niet-aflatende en bijzonder aandachtige zorg, aldus het jaarverslag. Advertentie KONINGSPLEIN TELEFOON 48*6 DE KAMPIOENEN VAN „DE REISDUIF" De vereniging van houders van post duiven te Beverwijk, „De Reisduif" h aft aan de verschillende kampioenen reeds de prijzen toegekend voor de resultaten in het afgelopen seizoen. De Jan de Vries-wissel- beker gaat dit jaar naar de heer D. Phi- lippi. De heer C. Hoeks ontvangt voor een jaar de Tergnier-wisselbeker. Met 3634 punten behaalde de duif van de heer L. Kneppers het kampioenschap oude duiven. Een duif van de heer G. Grapendaal werd kampioen jonge duiven met 1949 punten. (Van onze correspondent) LONDEN. De Engelsen leren lang zaam hun les wat betreft het inhalen van hun industriële en technische achter stand bij het Europese vasteland op velerlei gebieden. Niet alleen de spoor wegen worden thans onder het mes ge nomen maar ditzelfde zal binnenkort het geval zijn met het gehele Britse haven bedrijf, dat sterk verouderd is. Een re geringscommissie heeft namelijk een drastische reorganisatie van Engelands havens aanbevolen. Hoofdpunten uit het rapport zijn slui ting van de havens in het Londense cen trale havenbekken; een voorstel om van Tilbury of Sheerness, tussen Londen en de Theemsmonding, de werkelijke diep- waterhaven van Londen te maken waar voor verder ook nog het eiland Sheppey als aanvulling in aanmerking komt, een voorstel om Southampton voornamelijk voor goederenopslag te bestemmen en het passagiersverkeer daar in te krimpen, een voorstel tot oprichting van een na tionaal gezagsorgaan voor het gehele Brit- s havenbedrijf- en een tien- tot vijftien- jarenplan tot verbetering van de havens, waarmee een bedrag van 150 miljoen pond sterling gemoeid zal zijn. De commissie heeft de toestand in Ant werpen, Hamburg en Rotterdam bestu- deerd en zegt dat de Britse havens veel hebben te leren van hun continentale bu ren. Betrouwbaarheid van de havenfa ciliteiten en snelle lossing en lading zijn oorzaak dat de drie genoemde havens op het vasteland aanzienlijk goedkoper zijn dan de Britse. De diensten, die ter be schikking staan van importeurs en expor teurs in de drie havens, overtreffen in een aantal opzichten die in Britse havens. Antwerpen, Hamburg en Rotterdam heb ben, zo zegt het rapport, met succes een doelmatige samenwerking tot stand ge bracht tussen scheepvaart en handel en stakingen tot een minimum gereduceerd. Eén van de klachten in het rapport is dat Engeland te weinig diepe droogdokken be zit. Onder andere wordt een verhoging van de Britse haventarieven aanbevolen. Het valt te betwijfelen of de regering deze vergaande voorstellen ongewijzigd zal overnemen, maar men is algemeen van oordeel dat Engelands in vele op zichten verouderde havens met spoed die nen te worden gemoderniseerd vooral met het oog op de Europese markt, of Enge land zich daarbij aansluit of niet. Want de meeste continentale havens waarmee Engeland concurreert of zaken doet zijn moderner en doelmatiger dan de meeste Engelse havens. Het rapport is van oor deel dat achteruitgang in de omvang van het goederenvervoer als gevolg van een kanaaltunnel of kanaalbrug zal worden goedgemaakt door de toeneming van het handelsverkeer met Engeland in het alge meen. Het plan voor Tilbury wordt op 20 mil joen pond geraamd en moet in vijf jaar worden voltooid. Eerst dient echter te worden nagegaan of Sheerness de voor keur verdient als diepwaterhaven voor moderne tankers met de Europoort als voorbeeld boven Tilbury. Sommigen dromen er reeds lang van om van Sheer ness een tweede Rotterdam te maken, waarbij het goederenverkeer met de in dustriegebieden in midden Engeland en het noorden om Londen heen zou kunnen geleid worden. De vergelijking van Lon den en de andere Theemshavens met Rotterdam gaat echter maar ten dele op omdat de smalle door talrijke kleine slui zen afgesloten Theems geen verbindings weg met het achterland vormt, zoals Maas, Lek en Rijn. Ook Tilbury zou eventuele nieuwe land verbindingen moeten krijgen zodat vracht auto's Londen zouden kunnen vermijden. Het beoogde nationale gezagsorgaan voor het Engelse havenbedrijf zal een heid moeten brengen in de industrie en de energieverslindende concurrentie tus sen de havens moeten tegengaan. Het feit dat bepaalde bestaande faciliteiten en ar beidskrachten in de Engelse havens niet ten volle benut worden is volgens het rap port schadelijker voor het havenbedrijf dan periodieke plaatselijke stakingen. De ze stakingen zijn volgens het rapport zo wel gevolg als oorzaak van het slecht functioneren van de Britse havenindustrie. Over de prestaties van het orkest in het afgelopen seizoen was de voorzitter zeer dankbaar. Wat het komend seizoen betreft deelde de heer Mensink mee, dat aan dacht zal worden besteed aan klassieke werken die minder bekend zijn. Een voor beeld ervan is dat deze avond een werk van de Tsjechische componist Jiri Anto- nin Benda ten gehore zal worden gebracht. Spreker hoopte dat de keuze der solisten goed zal zijn. Het concert begon met het Wilhelmus en het programma bevatte behalve de Sym fonie in B. gr. t. van Benda het Piano concert in d. kl. t. K.V. 466 van Mozart met solistische medewerking van Ingrid Haebler en de Symfonie no 5 in e kl. t. opus 95 (Uit de nieuwe wereld) van Dworsjak. Het grootste deel van het pro gramma zal vanavond ook ten gehore worden gebracht. In ons blad van morgen zal onze medewerker voor muziek hier over zijn oordeel geven. Na afloop van het concert begaven de gasten zich op uitnodiging van het ge meentebestuur van Haarlem naar het Frans Halsmuseum, waar zij voor de laatste maal een blik konden werpen op de werken van Frans Hals. Hier en daar was een schilderij reeds van de muur ver dwenen, want maandag was al een aantal ingepakt en voor verzending gereed ge maakt. 'Advertentie PARTIJ-AANBIEDING in iets afwijkende één- en tweepersoons maten; met kleine schoonheidsfoutjes. BELACHELIJK GOEDKOOP I Verkoop donderdag en vrijdag. Marktplein De bewoners van de Snelliusstraat en omgeving, zullen zaterdagmiddag door middel van luid tromgeroffel weer eens worden herinnerd aan het bestaan van trommelkorps „Voorwaarts", dat deze week zijn eerste lustrum herdenkt. Uiter aard wordt van deze mars door een deel van de gemeente, ook enig propagandis tisch effect door het bestuur verwacht, hetgeen dit energieke jeugdkorps overi gens van harte wordt gegund. Vooral, omdat men zich opnieuw heeft willen inzetten voor de sympathieke „Vara-speelgoedactie", waarmee verleden jaar met Sint Ncolaas een behoorlijk aantal kinderen gelukkig kon worden gemaakt. Het trommelkorps „Voorwaarts" werd 4 oktober 1957 opgericht, als onderdeel van de plaatselijke afdeling van de Nederland se Culturele Sportbond. Er bestond bij de ze kringen in IJmuiden stellig behoefte aan een eigen tamboerkorps, omdat voor bepaalde festiviteiten en gebeurtenissen, tot dusver altijd een beroep moest wor den gedaan op verenigingen uit omliggen de gemeenten. De heren A. Prins en J. Colegem, wisten aldus bij een twintigtal jongens en meisjes van acht tot zestien jaar, enig enthousiasme op te wekken voor het hanteren der trommelstokken. De heer Prins trad tevens op als instructeur en de eerste tijd werd in zijn huiskamer inten sief geoefend, om de leden van het nieuwe korps de eerste beginselen van het „slaet op den trommele" eigen te maken. Voor lopig geschiedde dit nog met behulp van met rubber bespannen plankjes. Niet al leen ter vermijding van gerechtvaardig de klachten door de buren, maar ook, omdat de financiën voor echte trommen nog ontbraken. En dit alles achttien we ken lang. Dank zij een bijdrage van de afdeling en diverse met succes ondernomen acties, konden in januari 1958 twaalf trommen worden aangekocht. Dit nieuwe bezit maak te een spoedige verhuizing naar een gara ge in de Toricellistraat noodzakelijk, want door de geluiden die nu door het korps konden worden geproduceerd, moest de huiskamer als repetitielokaal verboden ter rein worden geacht. Na zich hier gedegen op te hebben voorbereid, trad „Voorwaarts" op 1 mei voor het eerst in het openbaar. Dit verheugend debuut maakte echter wel duidelijk, dat het korps toch eigenlijk geen uniforme kleding kon ontberen. Opnieuw werd onder meer een oud-papieractie on dernomen, met als resultaat, dat begin 1959 de leden frisse roodgebiesde witte rokjes en pantalons konden worden ver schaft. Blijkbaar door hun nieuwe uit monstering gestimuleerd, namen zij daar op voor het eerst deel aan het door de sectie muziek van de Velser gemeenschap georganiseerde concours, waar „Voor waarts" al direct een uitstekende indruk maakte. Later werd deze kleding gecom pleteerd met fraaie rode jasjes, waarvoor de gelden op de bekende manier waren ver kregen en die door vier dames in haar weinige vrije uren werden vervaardigd. In deze uniformen hebben de leden in de betrekkelijk korte tijd van „Voor waarts" bestaan, reeds diverse prijzen voor hun vereniging veroverd. Om pre cies te zijn, één eerste, vijf tweede en twee derde prijzen. Ook organiseerde men in 1961 zelf een geslaagd concours, waar zeven korpsen aan hebben deelgenomen. De werkzaamheden daaraan verbonden, maakten uitbreiding van het bestuur nood zakelijk, dat thans nog altijd als volgt is samengesteld: J. A. Lindhout, voor zitter; A. van Markestein, secretaris; J. Colegem, penningmeester en J. Glas en W. Koekenbier, commissarissen; waarvan eerstgenoemde voor het materiaal. Het korps telt momenteel tweeëndertig trom melende leden, waarvoor de benodigde instrumenten echter nog niet geheel com pleet konden worden gemaakt. Maar met een dergelijk actief bestuur, lijkt ons dit nog slechts een kwestie van tijd. Nieuwe speelgoedactie. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum, zou „Voorwaarts" gaarne met zijn nieuwe speelgoedactie extra voor de dag willen komen. Evenals verleden jaar, heeft het bestuur de Amsterdamse Vakantiekolonie in Zandvoort geadopteerd, welke echter niét alleen voor vakantiedoeleinden wordt bestemd. Er is namelijk permanent een aantal kinderen ondergebracht, waarvan de huiselijke omstandigheden dit nood zakelijk maakten. En het zijn nu deze kin deren, die „Voorwaarts" opnieuw een prettige Sint Nicolaas zou willen bezorgen. Vandaar dat onze lezers wordt verzocht eens om te zien naar gebruikt speelgoed, dat nog in een behoorlijke staat verkeert. Er zijn bij het korps voldoende handige knutselaars aanwezig, die blaken van ijver om dit alles weer in nieuwe staat te rug te brengen. Op deze manier kon ver leden jaar aan tweeëntwintig kinderen, ieder vijf stuks speelgoed worden uitge reikt. Speelgoed, voor dit sympathieke doel bestemd, kan worden afgegeven bij de heer W. Koekenbier, Bonekampstraat 9. Na een telefonische opgave aan nummer 8099, is men eventeueel ook nog bereid, een en ander te komen afhalen. Advertentie ZEEWEG 229 - IJMUIDEN-OOST CEPHEUSSTRAAT 31 (tussen Orionweg en Planetenweg) Na de vierde ronde in de strijd om de provinciale damtitel hebben drie spelers met 6 punten de leiding. Dit drietal is: An- sem (Gezellig Samenzijn), v. Heerde (Jo- zeph Blankenaar) en v. Gerrevink (DCIJ). Ook Bus (HDC) staat er nog gunstiig voor met zij.i 5 punten uit drie wedstrijden. De uitslagen van de derde en vierde ronde luidden: Van Gerrevink remise met Zijp; Van Hal wint van Verhey; Van Heerde wint van Van Straten; Jonkhart remise met Stahlberg; Kiewitt verliest van Ansems; Beeke remise met Den Doop; Beeke wint van Zijp; Bus wint van Van Straten; Den Doop wint van Stahlberg; Van Gerrevink remise met Kiewitt; Van Hal wint van Jonkhart; Van Heerde remise met J. H. Ansems. De stand luidt: Gerrevink, Ansems en v. Heerde 6 punten; Bus 5 (uit 3); v. Hal 5; Den Doop 5; Beeke 4 (uit 3); Verhey 3 (uit 3); Stahlberg 3; Zijp en Kiewitt 2; Jonk hart 1 en Van Straten 0 uit 3 partijen. Zaterdag en zondag wordt het toernooi in Uitgeest voortgezet. De heer Berk heeft zich moeten terugtrekken. In zijn plaats speelt thans mee Kleen uit Heemstede. Het komend weekend speelt Gerrevink tegen Van Heerde, en Van Hal en Van Straten tegen Beeke en Zijp. I i 0

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5