Ontslag rechtsvervolging voor moord geëist HENSEN Piloten gaan praten over automatische landingen AGE J PULLOVERS 15? PeekjCloppenburg Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! n Q Polle» Pelli en Pin: ■m en bondig^ f! NAAIMACHINES ENGEL m Premier De Quay bij de heer Chatenet Vergiftigd vlees in Sterksel Vijf doden in het verkeer Jongensmarkt A.R.-centraal comité vindt mr. Roosjen te oud voor Kamerlid K.V.P. komt met vier lijsten met aparte lijsttrekkers 75 DINSDAG 9 OKTOBER 1962 STOFJASSEN en COLBERTS natuurlijk Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk elke woensdag I 15. „Hartelijk dank voor je hulp Bas, maar voor we verder gaan, moet ik nog even met je sprekenEn met een sprongetje komt Polle op de kant! „Het spijt me zo dat we zo'n groot gat in je huis hebben gemankt, dat was echt onvoorzichtig van ons, zullen we dat maar niet meteen maken?" „Neen, neen, Polle, het is beslist een mooi gat, met een paar jaar heb ik daar een deur van gemaaktEn dan heb ik een huis met drie deuren, waar men kan komen kloppen!!" Mooi herfstweer WEERRAPPORTEN De advocaat-generaal bfl het gerechts hof In 's-Hertogenbosch heeft tegen een 24-jarige kantoorbediende uit Oegstgeest in hoger beroep ontslag van rechtsvervol ging, plaatsing in een krankzinnigenge sticht en terbeschikkingstelling van de re gering geëist wegens het vermoorden van zijn ouders met messteken op de avond van 17 mei 1961. De rechtbank te Maas tricht had hem tot vijftien jaar gevange nisstraf en terbeschikkingstelling van de regering veroordeeld. Uit de verklaringen van verdachte, afge legd voor de rechtbank, en uit de verkla ringen van de getuige-deskundige, prof. Kloek uit Utrecht, bleek dat de verdachte, die in een formalistisch-godsdienstig gezin streng is opgevoed, reeds op zevenjarige leeftijd met de gedachte rondliep zich van zijn ouders te „bevrijden". Op zijn zeventiende jaar was hij dermate van die gedachte bezeten, dat hij zelf eens de politie verzocht hem een nacht in te slui ten, omdat hij ongelukken vreesde. Ook heeft hij een keer, om dezelfde reden, ge poogd zich het leven te benemen. Enkele dagen voor 17 mei vorig jaar was hij door een samenloop van omstan digheden bijzonder gedeprimeerd geraakt, zelfs zo dat prof. Kloek meent dat in die dagen van krankzinnigheid gesproken kon worden. Hij heeft toen in Den Haag een stilettomes gekocht en is naar Maastricht gereisd, waar hij zijn overjas en bagage in bewaring heeft gegeven, omdat hij ver wachtte dat er thuis wel eens moeilijkhe den konden komen. Advertentie sterke JEANS en NO-IRON kwaliteiten diverse modellen en kleuren stofjassen vanaf 14.25 colberts vanaf 13.50 Voor een goede keus PAARLAARSTEEG I Thuisgekomen heeft hij eerst in de woonkamer zijn moeder zestien maal met het mes gestoken. In het portaal ontmoette hij zijn vader met wie hij in een vechtpar tij verwikkeld geraakte, waarbij hij hem tien steken met het mes toebracht. Ver dachte kon slechts constateren, dat ook de dood van zijn ouders de oplossing voor hem niet heeft gebracht. De advocaat-generaal, mr. van Over- veld, noemde het de grootste moeilijkheid dat enerzijds de opzet tot moord duidelijk bewezen is, terwijl anderzijds onder deze omstandigheden geen verantwoordelijk heid aan verdachte kan worden opgelegd. Het hof zal 22 oktober arrest wijzen. De Internationale Federatie van Ver enigingen van Verkeersvliegers (IFAL- PA) zal op 17, 18 en 19 oktober in het Hiltonhotel te Amsterdam een conferen tie beleggen over het landen onder alle weersomstandigheden en speciaal over de laatste 35 meter van deze landingen. De vereniging van K.L.M.-vliegers ver zorgt de organisatie en zal als gastheer optreden. Nederland wordt door de internationale vliegers nog altijd gerekend tot de „gro te landen" in de luchtvaart. De conferen tie, die thans in Amsterdam wordt belegd, kan voor de toekomst van de wereld luchtvaart vérstrekkende gevolgen heb ben: de vliegers zelf zullen er zich name lijk uitspreken over de eisen, die naar hun mening gesteld moeten worden aan het automatische vliegen en het systeem dat men wil gaan toepassen bjj de lan dingen. Weliswaar rust op de I.C.A.O., de inter nationale organisatie der burgerluchtvaart, geen enkele verplichting de adviezen van de vliegers zelf op te volgen, doch het spreekt vanzelf, dat deze organisatie daar aan de grootst mogelijke waarde hecht. Ieder jaar komt de overkoepelende in ternationale organisatie der vliegers, de internationaal federation of airline pi lot's associations, bijeen. Dit jaar hield zij haar vergadering in Stockholm, in 1963 komt men bijeen in Salisbury. Op die vergaderingen worden studiegroepen ge vormd en de conferentie in Amsterdam is daarvan een uitvloeisel en een sluit stuk, 'iwt x 'jaorrnev [sx zeootq toH Op de komende conferentie zullen de pi- T-rr.t c Grote Kerk, vandaag 20.15 u.: Orgelcon cert door Marcel Dupré. Werken van Bach, Handel, Franck, Dupré en improvisaties. Concertgebouw, woensdag 20 u.: Concert door de Marinierskapel o.l.v. H. C. van Linschoten t.b.v. Marine Sanatorium Fonds. Programma: verzoeknummers. BIOSCOPEN Minerva theater, vandaag 20.15 u.: „Me- rijntje Gijzen's jeugd" a.l., woensdag 14.30 u.: „Jerry hou je roer recht" a.l. woensdag 20.15 u.: „Nooit op zondag" 18 jr. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Eenzaam zijn de ontembaren", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Lemmy Caution en verdovende middelen", 14 jr. Luxor, gesloten. Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Rififi in Amsterdam", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Privé leven", 18 jr. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vloek van de prairie", 18 jr. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: ,,'n Tikkel tje diefstal", 14 jr. Monopole (Zandvoort) geen voorstelling. Brinkmann, 20 "u.: de Scandinavische cultuurfilm: „12000 jaar geleden". TENTOONSTELLINGEN Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Schilderijenexpositie Naamloos. Dagelijks van 917 u. en tijdens de klas sieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18 20 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober tempera's en olieverfschilderijen van Hans Mulder. Dagelijks van 10-18 u. en van 20- 22 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 14 oktober Debussy. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen, Hollandse, Italiaanse en Franse School. Dagelijks van 11-17 u. Eerste zondag van de maand 13-17 u. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 158, Bloemendaal)expositie van schil derijen, aquarellen en tekeningen van Wim van Aken uit Halfweg. Tot 14 oktober, da gelijks van 10-12 en 14-17 u. Zondag van 14-17 u. Openbare leeszaal (Arendsstraat, Hoofd dorp): tot en met 21 oktober schilderijen en grafieken van o.a. Lucebert, Van Die deren, Schroder en Salinger. Dagelijks van 1417 u. en van 1922 u. DIVERSEN Café Chantant „Adam en Eva", iedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 20—2 u. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Letterlievende Vereniging Cremer „Stel je eens voor datvan Joop Spit en Henk Bakker. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvereni ging Thalia met „Mijn souvenir" van Hans Nesna. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Haar lemse Sportraad; demonstratie ritmische gymnastiek door de Medau Schule. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 5 oktober). DINSDAG 9 OKTOBER City, 20 u.: „Sappho, de Vénus van Les bos". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks geopend (behalve zon dag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 10 OKTOBER City, 20 u.: „Sappho, de Venus van Les bos". Rex, 20 u.: „Terreur in Portland City". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. Expositiezaal Heidestraat: 19 tot 21 u.: Tentoonstelling aquarellen en tekeningen Jan Budding. DINSDAG 9 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een „fijn" stel dochters". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Misdaad en striptease". WOENSDAG 10 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een „fijn" stel dochters". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Misdaad en striptease". DINSDAG 9 OKTOBER Marquette-theater, 19.30 u.: „Spartacus" WOENSDAG 10 OKTOBER Marquette-theater, 19.30 u.: „Spartacus" Advertentie Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT i loten, de vertegenwoordigers van de rijks luchtvaartdienst en last but not least de industrie, die de instrumenten voor het automatisch vliegen produceert, de kop pen bij elkaar steken. De vereniging van KLM-vliegers vér- wacht circa 200 congressisten uit de ge hele wereld. Doel is om tot slot van de referaten en discussies een aanbeve ling op te stellen, die in Salisbury op de komende jaarvergadering door de I.F.A.L.P.A. als resolutie kan worden aan genomen. Die resolutie moet dan ter ken nis van de I.C.A.O. worden gebracht in de hoop, dat dit lichaam het besluit van de vliegers in de praktijk zal brengen. De conferentie in het Hilton-hotel zal woensdag 17 oktober worden geopend door de president van de Vereniging van KLM- vliegers, gezagvoerder H. A. Hartogh Heys. Na hem volgen die dag referaten van Engelse en Amerikaanse deskundigen over nieuwe instrumentale systemen voor landingen bij slecht zicht, over de rol die de vlieger daarbij nog kan spelert en over het „all weather system", dat gebouwd is in een der nieuwste vlieg tuigen van de burgerluchtvaart, de Brit se VC 10 van de Vickers Viscount fa brieken. Daags daarna volgen soortgelijke refera ten, onder andere over de rol van radio hoogtemeters bij automatische landingen en de meteorologische aspecten bij deze lan dingen. Vrijdagochtend 19 oktober wordt de con ferentie met een algemene discussie beslo ten. De bijeenkomst is openbaar en dus voor iedereen, die er belang in stelt, toe gankelijk. De U.S.S.R. en Tsjecho-Slowakije zijn geen.-lid .<yan de I.F.A_L.P.A.. maar «tu ten 1 naar iedere^ jaarvergadering 'delega ties als toehoorders. Bij de komende con ferenties in het iHilton hotel,» zal».dam:ook Rusland vertegenwoordigd zijn. Op het programma staat voorts een in ternationale cocktailparty en wel op don derdagavond 18 oktober om 20 uur in het Hilton hotel te Amsterdam. De Nederlandse minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, heeft gebruik gemaakt van een verblijf te Brussel om particuliere redenen, om een bezoek te brengen aan de voorzitter van de commissie voor Eura tom, de heer Pierre Chatenet, aldus heeft Euratom bekend gemaakt. De minister-president was vergezeld van de permanente vertegenwoordiger van Ne derland bij de Europese gemeenschappen te Brussel, mr. J. Linthorst Homan. De heer Chatenet ontving zijn bezoekers in te genwoordigheid van mr. E. M. J. A. Sassen, Europees commissaris voor Eura tom. Zesenveertig kleuters, geboren in 1958, drielingen en de vierling Lauterbach uit Deinum (Fr.), zijn te gast geweest op een kinderpartijtje in de totohal van het Hilversumse sportpark. Aan leiding hiertoe was de opening van de driedaagse vierde Nederlandse baby- kleutervakbeurs. Op de foto de vier ling, Dirkje, Meint, Willem en Letje Lautenbach en daarachter de drielingen. In het Kempendorpje Sterksel heerst grote ongerustheid onder de bevolking nu dagelijks meer honden, katten en andere huisdieren worden vergiftigd door stukjes vlees die in vergif zijn gedoopt. Het vergiftigde vlees dat overal wordt gevonden, op de velden, in de bossen en ook langs de wegen, betekent ook een groot gevaar voor onze kinderen, zegt men in Sterksel. Elk najaar verdwijnt er wel eens een hond of een kat, maar nog nooit werd de slachting op zo'n grote schaal geconsta teerd. Men vermoedt dat verwoede stro pers hier de hand in het spel hebben. In het ziekenhuis te Sittard is de 21- jarige mejuffrouw T. Schreuers overleden ten gevolge van de verwondingen die zij zondagavond had opgelopen, toen haar verloofde met zijn bromfiets tegen een bus opbotste. Zij reed als duo-passagiere mee. De 72-jarige heer Jac. van der Weijde is door een auto op de Dubbeldamseweg te Dordrecht aangereden, waarbij hij dodelijk werd gewond. De zes-jarige Henk Boots uit Heerlen die zondagmiddag omstreeks twee uur door een motorrijder uit Valkenburg werd aangereden, toen hij plotseling de rijweg oprende, is in het Sint Josephziekenhuis te Heerlen aan de opgelopen verwondingen overleden. Het één jaar en negen maanden oude meisje J. G. M. Vergeer is op het erf van haar ouderlijke woning in De Mejje (ge meente Bodegraven) door een vrachtauto overreden. Zij was op slag gedood. In Nijmegen is op de Graafseweg de 34- jarige bromfietser W. G. Verkuyl Uit Wy- chen dodelijk verongelijkt. Hij werd ge vonden naast het rijwielpad. Aangenomen wordt dat hij de macht over het stuur heeft verloren en is gevallen. Advertentie *tt ,t>io blstwig in stoere Noorse dessins. Zware kwaliteit zuiver wol. Royaal gebreid (daar zijn alle jongens dol op), met dubbele boord en manchetten. Vele prachtige kleuren. Speciaal verlaagde J. M. prijs Ueftijd 5 jaar met kleine stijging fier maat by. 10 jaar 19.7* 106-107. Daar lag de schildwacht, be duusd door de opstopper, op de grond. Swop stond naast hem, met gebalde vuis ten. Zo, da's er vast één! zei hij dreigend. Als je er soms nog meer lust, kan je ze krijgen, hoor! Maar op dat ogenblik verscheen één van de andere indianen tussen de struiken; hij stak zijn handen omhoog. Oef! riep hij. Niet vechten! Rode mannen en bleekgezichten zijn vrienden, oef! Het centraal comité van de Anti-Revo lutionaire Kiesvereniging heeft thans een verklaring gegeven over het ontbreken van de naam van mr. A. B. Roosjen op het rapport inzake de kandidaatstelling voor de komende Kamerverkiezing, dat op 20 september aan de Kamercentrale is toegezonden. Volgens deze verklaring is het centraal comité van mening, dat gelet op de leeftijd van mr. Roosjen en gelet op hetgeen in 1959 met betrekking tot ds. J. Fokkema en ds. C. van der Zaal is gepasseerd, hetgeen goed beleid van het centraal comité zou zijn de naam van mr. Roosjen in het rapport inzake de kandidaatstelling te noemen. Deze verklaring is gepubliceerd in over leg met mr. A. B. Roosjen na diens te rugkeer van zijn reis naar Zuid-Afrika. Officier. De heer H. G. Boswijk, ge- neeshèer-directeur van de psychiatrische inrichting „Veldwijk" te Ermelo, is be noemd tot officier in de orde van Ofanje- Nassau. - Verdronken. In de Tweede Vissers haven in Scheveningen is het stoffelijk overschot gevonden van de 32-jarige W. Korving uit Scheveningen, die sinds 29 sep tember vermist werd. Vermoedelijk is hij destijds bij het aan boord gaan van de SCH 11 misgestapt en verdronken. Verkeerde trein. In Amsterdam heeft de Vreemdelingendienst zich ontfermd over een 51-jarige Duitse hotelbediende, die geen geld en geen paspoort bezat. De man was in Oberhausen met een kaartje voor een reis naar Altenahr in de trein naar Amsterdam gestapt en in slaap gevallen. Pas na Utrecht werd hij wakker en be merkte zijn vergissing. Advertentie de beste Zweedse, Zwitserse en Duitse merken. Japanse zig-zag-naaimachines electrisch, in koffer ƒ350.— Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 Bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer zal de K.V.P. met vier lijsten uitkomen, elk met een afzonderlijke lijsttrekker. Van 20 oktober tot 17 november kunnen nu de afdelingen kandidaten gaan stellen. De noordoostelijke lijst omvat de kies kringen Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle, Arnhem-Nijmegen en Utrecht, de westelijke lijst de kieskringen Den Helder, Haarlem, Amsterdam, Leiden, Den Haag, Dordrecht, Rotterdam en Middelburg, de Brabantse lijst de kieskringen Tilburg en Den Bosch. De kieskring Maastricht vormt de Limburgse lijst. In de samen voeging van de kieskringen is een wijzi ging gekomen in vergelijking met de voor gaande verkiezingen, doordat de kring Utrecht, die eerst bij de westelijke lijst gevoegd was, nu tot de noordoostelijke lijst zal behoren. Toegepast op de verkiezingsuitslagen van 1959 zou deze indeling van lijsten be tekenen, dat van de noordoostelijke lijst dan 12 kandidaten gekozen zouden zijn, van de westelijke lijst 15, van de brabant- se lijst 14 en van de limburgse lijst 8. Wie als lijsttrekkers zullen fungeren wordt bepaald door de verkiezingsraad en definitief vastgesteld door de uitslag van de groslijststemming. Het K.N.M.I.deelt mee: Het omvangrijke hogedrukgebied boven het vasteland van Europa neemt nu iets in betekenis af, maar van de oceaan na dert een nieuw hogedrukgebied, dat in de richting van de Shetlandseilanden koerst. Deze ontwikkelingen veranderen maar wei nig aan het huidige karakter van het weer in onze streken. De sterke nachte lijke afkoeling zal plaatselijk weer mist doen ontstaan, die in de loop van de dag verdwijnt, zodat over het geheel genomen het weer vooral in" de middag overwe gend zonnig blijft. In de temperatuur komt weinig verandering. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. «3 Neerslag: laatste'24 uur. afj Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaceio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt zo 15 mist windst. 17 onbewolkt ozo 17 mist mist onbewolkt onbewolkt ozo onbewolkt z o 16 windst. 17 16 18 16 geheel bew. zwaar bew. geheel bew geheel bew. geheel bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt mist zwaar bew. zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt half bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. motregen wnw w zw z z no ozo ozo nno ono o 16 15 13 14 13 20 16 17 16 19 23 windst. 16 22 16 21 19 18 17 ozo no zzo n wzw windst. 17 zw 21 windst. 20 windst. 21 windst. 24 o 19 windst. 28 windst. 27 zo 30 0 0,1 0 0,2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0,4 0,4 0 0 0 Woensdag 10 oktober Zon op 6.54 uur, onder 17.59 uur. Maan op 17.03 uur, onder 2.13 uur. Maanstanden 13 oktober 13.33 uur volle maan. 20 oktober 9.48 uur laatste kwartier. 28 oktober 14.05 uur nieuwe maan. Hoog en laag water In IJmuiden Dinsdag 9 oktober Hoog water 11.55 en uur. Laag water 7.00 en 19.33 uur. Woensdag 10 oktober Hoog water 0.32 en 13.06 uur. Laag water 8.32 en 20.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2