Israëlisch kunstechtpaar naar ons land 1 Scherpe critiek op rapport van voeitu zien van Orkestenverbond Commissie-Witteman DE PROGRAMMA'S uitL. qoed u voor u Romanprijs Amsterdam voor Willem van Maanen In tnemoriatn Maurits Dekker TELEVISIE DINSDAG 9 OKTOBER 1962 v 4 ----- Wereldconcours van moderne muziek B. Rijdes Gouden harpen uitgereikt Strawinsky in Leningrad Jan Damshuizer Intervisie-Eurovisie De radio geeft woensdag 7 elevisieprogramma EEN NAUW STRAATJE IN, een klein hofje over, een stenen trap op, en ik sta voor de huisdeur van Hannah en Abraham "iakin (spreek uit Jachien, met de klemtoon op de laatste let tergreep), het Jeruzalemse kunstenaarspaar, welks werk bin nenkort te zien zal zijn op tentoonstellingen in Nederland en misschien ook elders in West-Europa. Hier, in de schilder achtige, typische Jeruzalemse volksbuurt Machaneh Yehudah, zag Abraham achtendertig jaar geleden het levenslicht, in dezelfde ouderwets-grote kamer, die nu dienst doet als atelier en leslokaal. Want hij en Hannah, zijn Nederlandse vrouw, die in 1956 naar Israel kwam („hier is wat te doen") houden zich niet alleen bezig met tekenen, schilderen en het maken van houtsneden, maar geven ook les aan kinderen en volwassenen, onder wie verscheidene studenten van de kunstacademie Bezalel. Hannah maakt daarbij nog artistieke poppen („ze vliegen weg"!) en Abraham is beeldhouwer. DAT ALLES GEBEURT merendeels 's avonds. Niet alleen omdat dan hün drie hummels hun oudste is nog geen zes van de vloer zijn, maar ook, omdat Abraham overdag werkt op de geologische afdeling van de Hebreeuwse universiteit. „Ik houd er niet van om afhankelij k te zijn van wat ik met schil deren of beeldhouwen verdien, vandaar die baan. Trouwens, ook daar doe ik grafisch werk." Abraham Yakin is een rasechte Jeruzalemmer, zoals zijn vader en grootvader dat ook waren. Een jaar geleden kreeg hij in Parijs de Pr±x d'Art Adolphe Neuman. Hij is negen jaar ouder dan zijn vrouw, die eerst aan de Utrechtse Tekenaca demie „Artibus" en daarna in Parijs bij Paul Colin studeerde. Toen zij trouwden, gaf Hannah tekenles in een krankzinnigen gesticht in Jeruzalem. Ze moest er mee ophouden, toen hun eerste kind kwam. Niet in de eerste plaats om de baby. „Ik hield té veel van de mensen daar. Ik verdiepte 'me té veel in hen. Dat werkt op je. Ik heb veel tekeningen van hen gemaakt. En met sommigen houden we nog altijd contact." En ze laat mij een houtsnede zien van een der patiënten: een Jemeniet, tenger, met lange pijpekrullen. UIT EEN MAP op de plavuizen vloer haalt ze een andere houtsnede, een vrouw, die het leven geeft aan een kind. Hier is Hannah op haar best. Veel van haar werk heeft het moeder schap tot onderwerp. In het werk van haar man treft allereerst Abraham Yakin: „Dorp in de bergen van Judaea" Hannah Yakin: „Zwangere vrouwen" houtsnede de zin voor het detail. Hij is naar mijn mening het best in zijn aqua rellen, waarin het lyrisch element domineert: Beiden zijn nog jong en beiden kunnen nog leren. Hun werk toont 'een gestadige opgang. Dr. H. L. C. Jaffé, de vroegere onder-directeur van de Amster damse musea en sinds kort direc teur van het Joods Historisch Museum in Amsterdam („De Waag"), zag het en toonde er veel belangstelling voor. Dat moedig de hen aan. Een reeks tentoon stellingen wacht hen in het bui tenland. Hier in Israel hadden zij zojuist een geslaagde expositie in het Chagall-huis in Haifa. Daar vóór was hun werk geëxposeerd in het Artist Hgus.e itj ^ejrugalem en in een paar kleinere shows. Van zeventien november tot '"nègeri 'december' zulIèhKüft' pres taties in Utrecht te zien zijn (in de „Utrechtse Kring"), en voor de eerste helft van het volgend jaar staan nog drie andere tentoon stellingen in Nederland op het programma: in „Het Venster" in Rotterdam, het Goois Museum in Hilversum en bij Magdalena Sothmann in Amsterdam. Burgemeester en wethouders van Am sterdam hebben op advies van de jury voor de romanprijs-1961, bestaande uit mevr. Marie Schmitz, mevr. Hella S. Haasse en de heer C. J. E. Dinaux, be sloten deze prijs, groot 3000.- toe te ken nen aan Willem G. van Maanen voor zijn roman „De dierenhater". B. en W. van Amsterdam hebben de raad voorgesteld een subsidie van 20.000 beschikbaar te stellen voor het 37-ste con gres en het wereldmuziekfeest van de In ternational Society for Contemporary Mu sic, die volgend jaar van 8 tot 15 juni in Amsterdam worden gehouden. Het rijk heeft inmiddels een subsidie van 21.500 toegezegd: dit is de helft van de geraam de kosten. Het concertgebouworkest, het Omroep orkest en het Omroepkoor zullen aan de manifestatie^ meewerken, voorts zullen kamermuziekconcerten worden gegeven, waaraan bekende Nederlandse ensembles en solisten zullen meewerken. Er staat o.a. een orkestconcert van alleen Neder landse muziek op het programma. B. en W. van Amsterdam zeggen het voor het muziekleven van Nederland en in het bijzonder van Amsterdam van groot belang te achten dat de organisatie van dit congres en het muziekfeest aan de Sectie Nederland van de International So ciety Music wordt toevertrouwd. Het dierlijke in de TV rubriekjes en -filmpjes nog zo gezellig, onze televisie-organisaties mogen zich niet In de periode van 4 tot en met 10 okto- aansluiten bij de „oude rotten" van het ber (7 dagen) is bijna 10 percent van de bioscoopbedrijf, die bij hun programme- zendtijd gereserveerd voor het Dier. In rjng uitgingen van de overtuiging, dat het dit percentage zijn ook de onderhoudende publiek voor alles vraagt om mooie meis filmpjes opgenomen, waarin de acteurs jes kinderen en dieren, uitsluitend levende of getekende dieren zijn. Historische gebeurtenis Uit geen enkele publikatie is ons geble ken, dat de ruime aandacht, in deze week Ook in de geschiedenis yan de televisie aan het dier besteed, te maken heeft met 7a' donderdag, 11 oktober 1962 een belang de gevoelens, die op Wereld-Dierendag rijke plaats gaan innemen. Dan immers (4 oktober) sterker dan anders in ons op- 7-aI het modernste communicatiemiddel, de wellen. (Voor een goed begrip: wij heb- Televisie, miljoenen mensen in staat stel- ben een kanarie en goudvissen; en, als 'en> aanwezig te zijn bij de opening van wij een tuin hadden, zouden er zeker nog een Concilie, een algemene vergadering een hond en wat duiven bij komen). van de bisschoppen van Rome, de Paus. Wij moeten derhalve aannemen, dat de Ee« vergadering, waarbij ook tientallen omroepverenigingen door een reeds vaker waarnemers van andere Christelijke Ker- gesignaleerd gebrek aan onderling over- ken aanwezig zullen zijn. leg er toe gekomen zijn, zoveel dierlijk Groot is het getal der rooms-katholie- element voor de opbóuw van een week- ken, die hopen dat hun kerk door dit Con- programma te gebruiken. cilie een opbloei van het Christelijk leven Natuurlijk gunnen wij onze „trouwe 7al bewerkstelligen; zulks mede door aan- viervoeters" en onze „gevleugelde vrien- passing van de kerkelijke tucht aan de den" gaarne zoveel aandacht. moderne tijd. Gezien echter de behoeften van de rede- Nog groter is het aantal dergenen (bin- lijke tweevoeters, die ook wel mensen ge- °en en buiten de Rooms-Katholieke Kerk), noemd worden, vinden wij het genoemde die vur'g hopen, dat dit concilie zal bij- percentage van tien percent wel een beet- I dragen tot een hechtere samenwerking je aai: de hoge kant. Al zijn die dieren- Advertent ie na ,SddI isoma rrsrrtojf in tifjrj De schrijver Maurits Dekker is gestor ven. En ik moet afscheid van hem ne men, wil dat in het openbaar doen om dat hij daar recht op heeft. Want zijn le ven lang heeft hij ten overstaan van allen die hem lezen wilden uitgesproken wat hem bewoog. Wij, zijn vrienden, weten hoeveel hem dat kostte, hoeveel tegenstand hij moest overwinnen van een zwak li chaam en welke spanningen in hem leef den als hij schreef omdat hij moest schrij ven. Daarom dit eresaluut. Als vriend had Maurits Dekker bijzon dere kwaliteiten. Voor een deel dezelfde die ook in zijn werk tot uiting kwamen, een onuitputtelijke fantasie en belangstel ling waardoor hij zijn gesprekken een ori ginele inhoud gaf, en in het bijzonder een slagvaardige humor die op grote wend baarheid van geest berustte. Een avond met hem en zijn vrouw betekende bij voor baat een avond van opbeurende vrolijk heid. Maar meer dan dat. Wie de achter gronden van zijn leven leerde kennen be greep dat alleen een vitaliteit die zich voortdurend met tegenslag en teleurstel ling had gemeten, gevoegd bij een warm hart en begrip voor menselijke betrekke lijkheid, hem zolang staande kon houden. Ik heb mij er dikwijls over verbaasd dat een man, wiens beide ogen wijd openstonden en die bittere conclusies kon trekken uit wat hij waarnam, zo weinig van ver bittering blijk gaf, en dat een zo kwetsba re geest erin slaagde ten bate van ande ren sterk te blijven. Zijn spot en zelfspot waren een dubbele muur om zijn gevoe ligheid, maar in bijzondere ogenblikken schaamde hij zich niet voor de bressen daarin. In de samenleving was het de mens die hem in het geweer bracht, elke aan randing van diens vrijheid en veiligheid leidde onmiddellijk bij hem tot fel pro test, geschreven of gesproken. Binnen vier muren, in kleine kring, zoch hij even zeer de mens en oordeelde mild omdat hij hen, die hem nastonden, aanvaardde zoals ze waren, met hun goede eigenschap pen maar ook met hun tekorten. Hij was op zijn vrienden gesteld en liet dat niet bij woorden, zoals van hun kant zijn vrienden geprobeerd hebben iets voor hem te betekenen. Als een uit hen schrijf ik deze regels ten afscheid, omdat ik hem diep erkentelijk ben voor wat hij meer gaf dan nam, en omdat ik weet dat zij hem goed gedaan zouden hebben. Vale, Maurits, amicissime! De eerste exemplaren van „De gouden Harp", een nieuwe bekroning van hen die zich bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt voor de Nederlandse lichte muziek, zijn uitgereikt aan de onlangs gepensio neerde componist-musicus-dirigent Hugo Groot en de ruim 70-jarige componist-tekst schrijver Ferry van Delden, die ongeveer zevenduizend composities op zijn naam heeft staan („We gaan naar Rome", „Rats, Kuch en Bonen", e.d.). De uit reiking geschiedde tijdens de in Amster dam gehouden derde reünie der lichte muziek, georganiseerd door het 'Comité voor Nederlandse Amusementsmuziek Co- namus, die mede in het teken stond van het zilveren jubileum van de bijna 250 le den tellende vereniging van woord- en toondichters der lichte muziek (w.t.l.). Advertentie iviCCinn 3 rv/r.u/c.i\o ncipcn: l.i cijii Po«,£ tegen hc*fdpnn, kiespijn, Woest, ®rie| nep, bij geviBfe M Ver krijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een hanc#kepl^tic BUIS-4TO"M4EEK (met 6 verJflJiA V 9 mT verll JfJ %#a|tuwliSS1\ MEENK'S POEDER^Jjelpen! Er zijn Meenk's Poeders tegen hoofdi^Wkiespijn, hoest, griep, diarrhee, influenza, rht^iatiek, koortsigheid bij gevatte kou, periodieg pijnen enz. enz. Ver krijgbaar in etuis met*6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijs verhoging. Vraag uw drogist. ■leenk's aai_ook in een h (met 6 verschllen ndir prijs wrliAoim» Vm De 80 jaar oude maestro, Igor Strawins ky was tijdens zijn eerste concert in zijn geboortestad, de voormalige 1 tsaristische hoofdstad St. Petersburg, in topvorm. De Leningraders bereidden Strawinsky een daverende ontvangst. Na elke vertolking kreeg hij een staande ovatie van vijf mi nuten. Hoewel zichtbaar vermoeid gaf de dirigent nog een toegift, zijn eigen arran gement van de traditionele „Wolga Boots man". Van Gogh-expositie. Maandag is in het Nationale Museum van Warschau een tentoonstelling van honderd schilderijen en tekeningen van Vincent van Gogh ge opend. De werken zijn afkomstig van ver scheidene Nederlandse musea en particu liere collecties. HET VERBOND van Verenigingen van Leden der Nederlandse Symfonie-orkesten heeft thans een nota doen verschijnen waarin het zjjn mening heeft neergelegd over het derde rapport van de Commissie-Witteman tot advies aan de staatssecretaris inzake de positie der Nederlandse orkesten en hun leden. In deze nota wordt allereerst de vraag gesteld: waarom bestaat de Commissie-Witteman? De Raad voor de Kunst is competent om adviezen te geven, ook over het orkestwezen. Bovendien herinnert de nota eraan dat het Orkestenverbond meermalen bezwaar heeft gemaakt tegen de samenstelling van de commissie, waarin belanghebbenden en deskundigen uit de orkestwereld zijn geweerd. „De resultaten zijn dienovereenkomstig: het rapport geeft op een aantal punten bepaald niet bljjk van grote bekendheid met de situatie in de orkesten zelf". DE COMMISSIE heeft, aldus de nota het gebrek aan deze deskundigen zelf trachten op te vangen door het horen van orkestbesturen, -leiders, en organisaties van orkestmusici. Dat de commissie van het Residentie-Orkest afzonderlijk is ge hoordsnoemt het verbond een merkwaar dig meten met twee maten. De nota on derschrijft de conclusie van de commissie dat de subsidiëring niet alleen betrekking dient te hebben op de salarissen en so ciale lasten van de musici, maar ook op de pensioenkosten en salarissen van diri gent, zakelijk leider en administratief per soneel. Het ware te wensen dat de staats secretaris gehoor gaf aan de verlangens die de commissie in haar eerder versche nen rapporten op dit punt heeft geuit. Over de classificatie zegt de nota het verheugend te achten dat het aantal klas sen tot drie is teruggebracht en dat het salarispeil van de „overige orkesten" daar door wordt opgetrokken. Merkwaardig is alleen, zo zegt de nota, dat deze maat regel niet gepaard is gegaan met een al gehele optrekking van het salarisniveau tot een peil dat het verbond reeds vele jaren heeft bepleit. DE COMMISSIE VINDT dat de positie van het Concertgebouworkest voldoende wordt gegarandeerd door een salarisver houding van 20 percent boven dat van de orkesten in klasse drie. Dit standpunt geeft het Orkestverbond ernstig te denken „zeker wanneer men in aanmerking neemt dat vele leden van dit orkest lager gesa larieerd zullen worden bij handhaving van de voorstellen. Het verbond meent dat de salarissen van de leden van het Concertge bouworkest in een bepaalde verhouding moeten staan tot die van de volgende groep, waarbij inbegrepen alle orkesten van het Nederlandse orkestwezen. Een op het wereldpodium zo representatief en voor de culturele faam van Nederland zo onschatbaar orkest als het Concertgebouw orkest dient geheel anders te worden ge honoreerd. In ieder geval zou het sala rispeil van dit orkest ten opzichte van dat der overige orkesten zodanig moeten lig gen dafc het daarmee in staat wordt ge steld die krachten aan te trekken die het ter handhaving van zijn internationaaal niveau nodig heeft". De instelling van een zogenaamde tus- groep acht het Verbond onaanvaardbaar zeker wanneer wel de tuttistrijkers maar, om onnaspeurbare redenen de contrabas sisten en de tweede blazers niet daar van worden uitgesloten. „DE SALARIëRING van de orkestle den" noemt de nota het kernpunt. Het verbond vindt het dan ook begrijpelijk dat de commissie het salarisvraagstuk, hoewel dit niet tot haar opdracht behoor de, in haar beschouwingen heeft opgeno men. De conclusie waartoe zij komt acht het verbond echter zeer onbevredigend. „Sinds jaar en dag is door ons betoogd dat het beroep van orkestmusicus moet worden gewaardeerd op een salarispeil dat met dat van het middelbaar onder wijs overeenkomt. Zo lang dit niet het geval is zullen alle problemen blijven be staan". Het aanvangsalaris dat de com missie voorstelt voor de laagst bezoldigde musici is onaanvaardbaar. Heeft de com missie de orkestmusicus, aldus wordt in de nota gevraagd, vergeleken met een ongeschoolde aankomende schilder, die 5.028 verdient, met een reinigingsamb tenaar, die aan aanvangsalaris van 5.228 ontvangt, en met een politie- of brandweer employé wiens aanvangsalaris 5.822 'be draagt? (beide laatsten ontvangen boven dien vergoeding voor werkkleding enz.). In dit licht beschouwd zijn de salaris- voorstellen van de Commissie-Witteman beschamend". Jarenlang, zo vervolgt de nota, hebben belanghebbenden er boven- van alle Christelijke Kerken. Ofschoon de eigenlijke beraadslagingen later zullen be ginnen, juichen wij het toe. dat de K.R.O. a.s. donderdag door een rechtstreekse re portage (van 8.30-12.00 uur 's middags) ook Nederland de kans biedt, de openings plechtigheden bij te wonen. Want het gaat om een wereldomvatten- I de gebeurtenis, die voor het eerst in de geschiedenis van het Christendom door film en televisie in beeld gebracht kan worden. Intervisie, het Oosteuropese televisienet, heeft besloten met de Westerse Eurovisie te spreken over een formele uitwisseling van programma's. Het besluit werd verleden week genomen I tijdens een vergadering van de internatio- nale radio en tv-vereniging in Oost-Ber- lijn. Van een dergelijke uitwisseling tussen oöst en west zouden miljoenen kunnen profiteren. De besprekingen hierover zullen in het I voorjaar van 1963 te Helsinki gevoerd worden. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV7.00 Nieuws en SOS-berichten. 17.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammo- foonmuziek. 7.45 Vandaag, radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Volksliederen (gr.). 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrotlw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 1 Morgendienst. 10.45 Samenzang. 11.15 Voor de jeugd. 11.40 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- I en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en instru mentaal kwintet. 12.53 Grammofoonmu ziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Instrumentaal licht kwintet. 13.55 Moderne kamermuziek (gr.) 14.50 Wie luistert mee?, lessen in het muziek be luisteren. 15.20 Pianorecital: Moderne en klassieke muziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Beursbe richten. 17.45 Licht ensemble. 18.05 Klas siek pianorecital (gr.). 18.30. Het spec trum: lezingen. 18.45 Jodelzang en licht ensemble (gr.). 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Mededelingen of grammo foonmuziek. 19.15 Leger des Heilskwar- I tier. 19.30 Vandaag, radiokrant. 19.50 Licht instrumentaal kwartet. 20.10 Trompet met orkestbegeleiding (gr.). 20.20 Concertge bouworkest en solisten: Klassieke en mo- dien voor gestreden het aantal dienstja- derne muziek. 21.20 Het 21e oecumenische OMA WIL BEST OP DE KINDEREN PASSEN Gelukkig is de tijd voorbij, waarin een vrouw alleen goed was voor stoppen, koken en stofzuigen. Zij is uw com pagnon en kameraad. Vraag oma maar eens op de kinderen te passen (dat vindt zij heerlijk) en laat u zich met uw vrouw eens door en door verwennen in een leuk café of een gezellig restaurant, waar u desgewenst met de unieke Horeca-cheques kunt betalen. Chequeboekjes a 10.- of f 25.-, in coupures van 2.50 verkrijgbaar bij: Bedrijfschap Horeca, Koninginnegracht 58-59, Den Haag (giro 63.53.00; vermelden: Chequeboekje). i"nJnso guv esBjne concilie te Rome 1962 (III), lezing. 21.40 Lichte grammofoonmuziek. 21.50 Kante keningen. 22.05 Geestelijke liederen. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking 22.59 Concertgebouworkest (verv.). 23.20 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19:30 VPRO 20.00-24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws 7.10 Ochtendgym nastiek 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.35 Van ren gezien hef bescheiden salarisniveau te rug te brengen van 20 op 14. De com missie heeft met een slag het aantal ja ren weer op 18 gebracht". DAT DE COMMISSIE voorstelt de or kestbesturen in de gelegenheid te stellen de salarissen „indien zij de middelen weet te vinden in vrijheid van handelen te ver hogen met viaximum vijf percent, hetzij collectief, hetzij individueel" geeft, aldus het Verbond, blijk van onvoldoende in- zicht in de werking van een salaris-rege- I de voorpagina, praatje.)" 8.00 Nieuws en ling als de commissie heeft opgesteld. Dat socialistisch strijdlied 8.18 Lichte gram- het ene orkestbestuur de middelen daar- mofoonmuziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Och- voor wel weet te vinden en een ander niet tendgy'mnastiek voor de vrouw. 9.10 Kook- of slechts ten dele, maakt die classificatie praatje. 9.15 Klassieke orkestmuziek (gr) tot een farce. Nog kwalijker zaak vindt 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en het verbond het dat men individueel vijf uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding percent extra zou mogen krijgen; dit zou VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Specia willekeur, jalouzie en dergelijke verschijn- liteitentheater. (Herh. v. zaterdagavond selen in de orkesten tot gevolg hebben. jl.) 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte De commissie adviseert de toekomstige grammofoonmuziek (12.3012.33 Medede- ontwikkeling over enige jaren weer in stu- lingen ten behoeve van land- en tuinbouw) die te nemen. Het is echter naar de me- 13.00 Nieuws. 13.15 Italiaans ensemble met mng van het verbond ten enemale onjuist zangsolist. 13.45 Geproken portret. 14.00 met deze nieuwe studie enige jaren te Weerklank, muziek-revue. 14.45 Zang met wachten. „Men drage deze studie onmid- gitaarbegeleiding 15.00 Hoe worden we dellijk op aan het lichaam dat daarvoor geregeerd?, lezing. 15.10 Voor de jeugd is geschapen namelijk de Raad voor de 17.00 Promenade-orkest. 17.30 Tentoon- Kunst Wacht men enige jaren, dan zal stellingsagenda. 17.35 Licht instrumen- blijken dat de situatie zich steeds verder taal trio. 17.50 Regeringsuitzending: Geven in ongunstige zin ontwikkelt". en nemen. Nuttige wenken voor goedwil lende weggebruikers. (En wie wil dat niet zijn?). 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Tango-rumba-orkest. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-varia en lichte grammofoonmuziek. VPRO 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws 20.05 Lichte orkestmuziek met zangsolis- filmdocumentaire. NTS. 20.00 Journaal I fofo Ké£ 7AnlRk°?,2?620oTeleV1Zie;- 2°'3y MuzI®k"m°- de Pauze (22.30-2240): Nieuws. 23.45 We- zaïek 21.15 De vreemde zaak van de kos- reldkampioenschap biljarten Anker-kader 99*70 t fdmdocumentaire. 22.10- 71/2. 23.50 Filmmelodieën (gr.). 23.55-24 00 22.30 Toonkunst op de keien gefilmde Nieuws, reportage straatmuzikantenconcours in BRUSSEL 324 m. Amsterdam. 12.0o Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Filmmu- ziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws ^.OO Voor de kinderen. NTS: 13.15 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 1735 Jeugdjournaal. CVK/IKOR/RKK: 15.00 Gitaarmuziek. 15.40 Kamermuziek 17.45-18.05 Logboek, programma over de 16.00 Beursberichten. 16 06 Engelse les' Bijbel voor de jeugd. KRO: 19.30 Van on- 16.21 Lichte orkestmuziek 17 00 Nieuws' ze sportredacteur. NTS: 20.00 Journaal en 17.15 Hoorn en piano. 17.35 Kamermuziek' weeroverzicht. KRO: 20.20 Actueel beeld- 17.50 Boekbespreking. 18.00 Harprecital magazine. 21.00 Piste, variétéprogram- 18.10 Lekenmoraal en filosofie 18 30 Voor ma. 21.40 De grenzen van het leven, do- de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 cumentair programma (deel I). 22.30- Nieuws. 19.40 Amusementsorkest 20 00 Pi- 22.40 Epiloog, anorecital. 20.15 Wiener Festwochen 1962: VOOR DINSDAG AVRO: 19.30 Tot heil van mens en dier, VOOR WOENSDAG

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4