Kennedy zou de defensielasten Bonn willen verzwaren van Bondsrepubliek soeverein via een vredesverdrag f HET WEER Hervormde kerk zegt radicaal tegen kernbewapening „neen Ruim 8 miljoen dollar van Nederland voor de V.N. Spoorwegongeluk in Polen De Gruyter krijgt geen Kodakcamera's meer Luchtverontreiniging in Europa levensgevaarlijk Gunstig advies over éénmalige toetsing NS-lonen Zij blijft echter wel conventionele wapens aanvaarden tegen agressie Bronzen penning op tentoonstelling in Haarlem ontvreemd Ouders van vondeling in Eindhoven gevonden V erkeer slichten voor drukste plein Zaak-Van der Putten voor Centrale Raad van Beroep Voor steun aan en ontwikkeling van behoeftige landen Hoofdprijs toto in vier delen }foreyou êinj/ 47e JAARGANG NUMMER 286 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat 9-1 uur. Telef. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Haarlem: hoofdred. en alle afd. Telef. 15295. DAGBLAD VOOR VELSEN-IJMUIDEN, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMGEVING W-OENSDAG 10 OKTOBER -*42 Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 c., p. kwartaal 7,65, franco per post 8,15. Losse nummers 12 ct Giro-rekening IJmuider Courant no. 129288. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur: Sunon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L, Lodewijks Redactiechef te IJnnridem J. Kosak Uitgave: Cwfinji» Bedrijven Damiato N.V, Grote Houtstraat 93, Haarlem Directie: P. W. Peereboom en Mr. H. C. van der Mije Spoedberaad SUÈDE DAMES- EN HERENJASJES Nazomer Ochtendmist Rechter beslist: Crisis om Berlijn? y Vertrouwen Vredestaak Het woord is aan In de krant van heden: Weerrapporten 1, 2 Uit het binnenland 2 Agenda van IJmond en Haarlem 2 Beeldverhalen2, 15 Buitenlands nieuws3 Op de Praatsotel 3 Horen en Zien 4 Kunst 4 T opsy 6 Uit stad en omgeving7, 13 „Idee 62' 11 In de Vishal en op zee13 Feuilleton 15 Economisch nieuws17 Beurs 17 Scheepsberichten 17 Sport 19 Luidsprekers 6 Dit nummer bestaat uit twintig pagina's IJmuider Courant BONN (DPA en Reuter) Bonds kanselier Adenauer heeft van president Kennedy een persoonlijke brief ont vangen waarin de goede Westduits- Amerikaanse samenwerking wordt on derstreept, aldus een functionaris van het kabinet van de bondskanselier. In welingelichte kringen wordt echter ge zegd dat de president in zijn brief nog eens op de noodzaak van offers voor de gemeenschappelijke westelijke verdedi ging heeft gewezen. De Amerikaanse minister van Defensie, McNamara, heeft op een persconferentie na een kortge leden afgelegd bezoek aan de Ameri kaanse strijdkrachten in West-Duitsland *d dat het „zeker lijkt" dat de Isrepubliek haar defensie-uitgaven dient te vergroten. Niets nieuws, aldus onze correspondent, bracht gisteren de met spanning verwach te regeringsverklaring van Adenauer bij het begin van het parlementaire jaar. Over het buitenlandse beleid zei Aden auer niets opmerkelijks of het moest zijn dat hij België in de schoenen schoof dat de politieke unie nog geen feit is. De Ne derlandse oppositie tegen een overhaaste vorming van deze unie noemde Adenauer niet. Voorlopig moet de kwestie maar blij ven rusten, zo meent hij. Het was interes sant dat hij grote nadruk legde op de /Frans- Westduitse vriendschap. Hij zei dat Frankrijk en de Bondsrepubliek de hele vrije wereld een dienst bewijzen door mid den in Europa een sterke politieke dam op te richten tegen de communistische ex pansiedrang. Voor de bijeenkomst van de Bondsdag ontving de bondskanselier gistermorgen Willy Brandt, die verslag kwam uitbren gen van zijn reis naar de Verenigde Sta ten, waar hij onder andere met president Kennedy en de minister van Buitenlandse Zaken Rusk gesprekken voerde. Onver wacht liet Adenauer na zijn onderhoud met Brandt de fractievoorzitters van de twee regeringspartijen bij zich komen, waarschijnlijk om hen onmiddellijk op de hoogte te brengen van wat Brandt hem had verteld. In Bonn kan men overigens horen dat de bondsregering haar bezwaren zou heb ben opgegeven tegen de instelling van een orgaan van toezicht op het vrije verkeer van en naar West-Berlijn. Aanvankelijk had de bondsregering scherp gereageerd WARSCHAU (Reuter) Bij een spoor wegongeluk op 130 km ten zuidwesten van Warschau zijn gisteravond acht mensen om het leven gekomen en ongeveer 50 gewond. De exprestrein WarschauGliwice reed in volle vaart in op drie ontspoorde wagons van een tegemoetkomende exprestrein. Het ongeluk deed zich voor bij Piotrkow. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSKTRaAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM IEL 223596 op een Amerikaans plan tot instelling van een orgaan van dertien leden. (Naast de Grote Vier, West- en Oost-Duitsland, twee communistische landen, drie neutrale sta ten en West- en Oost-Berlijn). Een andere kwestie, die wordt bespro ken, is de door westelijke diplomaten ge uite wens om via een vredesverdrag de Bondsrepubliek volledig soeverein te ma ken. Of dit zal betekenen dat het Westen een Russisch-Oostduits vredesverdrag zou willen beantwoorden met een verdrag met West-Duitsland, is nog duister. Men ont veinst zich niet dat dit geen antwoord zal zijn, dat indruk op Moskou maakt. In te gendeel, het zou in zekere zin in de Russi sche kaart spelen. Door dit alles heen speelt dan nog het gerucht dat het binnenkort toch ernst gaat worden met uitgebreider handelscontacten tussen Oost- en West-Duitsland. Tegenover al deze speculaties was Aden- (Van onze weerkundige medewerker) Een sterk hogedrukgebied boven het vasteland van Europa en Scandinavië te kent zich nu op de weerkaarten af. Het hogedrukgebied zal na het midden van de week nog versterking kunnen krij gen van een ander hogedrukgebied dat van de oceaan komt. In de wintermaanden betekent zo'n ont wikkeling het begin van een flinke vorst periode. In oktober 1912 was het al bar koud met 's nachts 3 tot 5 graden vorst in ons land. Ook in 1920 leverde oktober in De Bilt al 11 vorstdagen. De temperatuur ligt nu enkele graden boven normaal- De lucht is wat droger geworden zodat de mist, die zich 's nachts kan vormen, niet zo dik is en de zon tijdig kan doorbreken. Er is bij de huidige luchtdrukverdeling kans op een langere periode met fraai herfstweer. Misschien wil oktober, de wijnmaand, nu eens geen water bij de wijn doen. Verwachting tot morgenavond: In de nacht en ochtend op vele plaatsen mist, maar morgenmid dag op de meeste plaatsen weer zonnig. Weinig verandering in temperatuur. Overwegend zwak ke wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. De Gruyter krijgt niet meer dan 500 Ko dak-fototoestellen voor zijn speelgoedactie. De n.v. Kodak uit Den Haag behoeft het restant van 9500 foto-toestellen van een or der niet aan De Gruyter te leveren. Dat heeft de president van de rechtbank in Den Haag beslist in zijn uitspraak in het kort geding, dat De Gruyter tegen Kodak aanhangig had gemaakt. De eis van Ko dak om De Gruyter te gelasten de reeds 500 geleverde camera's terug te zenden werd afgewezen. Volgens Kodak had De Gruyter in strijd met de afspraken gehandeld door de foto toestellen te distribueren op een wijze, waardoor het toestel bij De Gruyter maar 10 kost, hoewel voor dezelfde camera bij de fotohandel 16 moet worden betaald. Dat was nimmer de bedoeling van Kodak geweest, zodat de levering van de toestel len werd gestopt. De Gruyter verlangde dat alsnog de 9500 toestellen geleverd zou den worden. Kodak eiste, dat zij de 500 apparaten terug moest hebben. De president was bij het afwegen van de belangen van beide partijen tot de con clusie gekomen, dat zowel de eis van De Gruyter als die van Kodak niet moest wor den ingewilligd. auers regeringsverklaring voor iedereen een teleurstelling, daar algemeen verwacht werd dat een eventuele accentverschuiving in het buitenlandse beleid in de verklaring een neerslag zou hebben gevonden. LAS VEGAS (Nevada) (AP) De Ame rikaanse minister van Justitie Robert F. Kennedy heeft verklaard het heel wel mo gelijk te achten dat de werelcf in de ko mende weken een grote crisis in Berlijn mag verwachten. Hij zei niet welke moei lijkheden zouden kunnen ontstaan, maar voegde aan zijn opmerking toe: „Wij zien die mogelijke crisis met vertrouwen on der ogen". In een rede voor het Natio nale congres van het Amerikaanse Le gioen verklaarde Kennedy te geloven, „dat het getij gekeerd is en dat wij de midde len bezitten om het wereldcommunisme in het defensief te houden BRUSSEL (AP) Een conferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie in Brus sel is tot de slotsom gekomen, dat de lucht die in Europa ingeademd wordt der mate verontreinigd is, dat hij de ergste is van alle gevaren, die de Europeanen omringen. „Deze lucht is de oorzaak van vele te vermijden ziekten en van vroegtijdige sterfgevallen", aldus een perscommuni qué na afloop van de conferentie. De conferentie ter opsporing, metingen en bestrijding van luchtverontreiniging duurde een week en werd door deskundi gen uit 22 Europese landen bijgewoond. De conferentie concludeerde dat een to tale verdrijving van de luchtverontreini ging, hoewel mogelijk, kostbaar en on praktisch zou zijn. Deskundigen zijn het erover eens, dat aan het euvel van de uitlaatgassen van automobielen door bete re motorontwerpen en beter onderhoud een einde gemaakt zou kunnen worden. Een rapport over de technische en juri dische maatregelen ter bestrijding van de luchtverontreiniging zal later gepubliceerd worden. Een werkgroep, ingesteld door de staats secretaris van verkeer en waterstaat, de heer Stijkel, heeft geadviseerd de dubbele goedkeuring, die de lonen en andere ar beidsvoorwaarden bij de Nederlandsche Spoorwegen tot nu toe behoeven, te ver vangen door een enkele toetsing. De stu diegroep wil de noodzaak laten vervallen om te arbeidsvoorwaarden te laten goed keuren door de minister van verkeer en waterstaat. Staatssecretaris Stijkel be raadt zich thans over dit rapport. De wijzigingen van het reglement dienst- voorwaarden (de C.A.O. bij N.S.) behoe ven thans nog, volgens het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen van 1945, de goedkeuring van het college van rijksbe middelaars en volgens artikel 104 van het N.S.-Dienstreglement het fiat van de mi nister van verkeer en waterstaat. Dit heeft het afgelopen jaar moeilijkheden gegeven bij de goedkeuring van de arbeidsvoor waarden. Amerika, het land van de rages, heeft ook nu weer voor een nieuw spel gezorgd, namelijk de „Elastiek-Twist". Dit spel is speciaal iets voor de meisjes tussen zes en dertien jaar wordt met de schoenen uit gespeeld. Minimaal drie kinderen spelen met een stuk elastiek, waarvan de uiteinden aan elkaar zijn geknoopt. Het is de bedoeling, dat men eerst over en tussen het elastiek doorspringt zonder dit te raken. Dit moet steeds vlugger worden gedaan en daarna moeten de benen van het springstertje het elastiek kruisen en al opspringend van het elastiek los zien te komen. Op de foto beoefenen kinderen het spel achter het Stedelijk Museum. De Nederlands hervormde kerk zegt radicaal „neen" tegen de kernbewapening, maar blijft conventionele wapens aanvaarden als middel in een rechtvaardige oorlog ter bestrijding van onrecht en agressie. Dit is de grote lijn van een ge schrift, door de kerkleiding opgesteld over het vraagstuk van de kernwapens, aanvaard door de generale synode na langdurige besprekingen met slechts twee tegenstemmers, dat nu Kerk en Wereld wordt voorgelegd. Het gaat naar alle kerken in Nederland, naar buitenlandse kerken en, hoopt de kerkleiding, het zal in de komende maanden' punt van bespreking uitmaken op kerkelijke en andere bijeenkomsten en in oecumenische kringen. Want al heeft het probleem kernwapens of niet sinds de Tweede Wereldoorlog herhaaldelijk stof tot spreken gegeven aan kerken over heel de wereld, geen kerk heeft tot nu toe het probleem op zo bre de wijze benaderd en geen kerk bracht het tot op heden tot een zo unaniem neen tegenover de tactische en strategische kernwapens, waarvan het gebruik zonder restrictie wordt afgewezen. Synode-secretaris dominee F. H. Lands man zei er dinsdag op een in Den Haag gehouden persconferentie over: „Kernwa pens leiden tot massale vernietiging. Het kan niet de taak van een christen zijn om mee te. helpen aan de vernietiging van de wereld. Hij heeft een andere opdracht." In het geschrift dat officieel heet „Het vraagstuk van de kernwapenen, nadere be schouwingen over oorlog en vrede van de generale synode van de Nederlands Her vormde Kerk" wordt op die taak welbe wust ingegaan. De synode komt niet tot een pjeidooi voor eenzijdige ontwapening, wel wordt met klem aangedrongen op het nemen van meer risico's. Leidende gedachte: Men moet niet als maar aandringen op waterdichte controle bij atoomontwapening, maar uitgaan van het vertrouwen dat vertrouwen vertrouwen wekt. Daarbij wordt ook gedacht aan een positieve benadering van het Poolse Ra- packi-plan voor een atoomvrije zone in Europa. Het synodale geschrift wil geen politiek schrijven zijn, het is ten slotte een wat genoemd wordt „noodzakelijke aanvul ling" op het herderlijk schrijven van de hervormde kerkleiding van 3 juli 1952 over dit vraagstuk, maar wel wordt open inge gaan op politieke vragen van vandaag- De synode onderstreept de vredestaak van de kerk. Tien jaar geleden sprak de hervormde kerk voor het eerst over de vraagstelling van oorlog en vrede, dit ver- volg-geschrift wil thans een nadere niet temin nog voorlopige plaatsbepaling zijn. De synode meent: Het is een van de grote gevaren van onze tijd dat de oor logvoering ideologisch wordt toegespitst. Gewenst wordt dat men oog heeft voor ideologische verschuivingen ook aan de an dere zijde van het ijzeren gordijn, met na me in Joegoslavië, Polen en in toenemen de mate in Hongarije. Coëxistentie en oecumene worden in het geschrift in relatie tot elkaar gezien. Het gaat niet, meent de hervormde kerk, om een verzoening van ideologieën, maar van mensen aan beide zijden, die dwars door de oost-west-verhouding heen dezelfde heer der kerk belijden en willen dienen. Wens van de synode: het mag niet bij een declamatie blijven, het radicale neen tot de kernwapens moet nader gereali seerd worden. Het is een taak hier nade re wegen te zoeken voor een beter kli maat, meent de synode, die de collec tieve verantwoordelijkheid hier alle na druk geeft. De verschillen tussen tactische en stra tegische kernwapens worden in het syno dale schrijven tot nihil gereduceerd. Do minee Landsman zei: „Men zal dit be grijpen als men bedenkt dat de bom op Hirosjima ook slechts als een tactisch kernwapen beschouwd wordt Enkele formuleringen uit dit hervormde geschrift: Op grond van de vredestaak der kerk en de aard van de kernwapenen mag de kerk dan ook niet anders doen dan een radicaal „neen" ertegen uitspre ken. En: wij zijn van oordeel dat het onze taak als christenen en kerken is de publie ke opinie zo te beïnvloeden, dat redenen van binnenlandse politieke aard geen be lemmering meer kunnen zijn om in inter nationaal verband zo ven- te gaan als no dig en mogelijk is.Voorts: Het behoort tot de taak van christenen en kerken.... het risico aan het opgeven van de tac tische kernwapenen gebonden, te verkie zen boven het veel grotere risico dat deze wapenen eventueel zouden worden ge bruikt en een oorlog met strategische kern wapens zou worden ontketend. De synode pleit ten slotte voor doorbre king van het fatalisme, verantwoordelijk heid en solidariteit, goede beïnvloeding van de publieke opinie („Men wil geen nare dingen lezen maar de ernst van de zaak gebiedt het") en aanvaarding in ge loof dat het laatste oordeel niet aan men sen, maar aan God zelf gegeven is. Pas nu is bekend geworden dat om streeks een maand geleden op een tentoon stelling die in ,,'t Goede Uur" aan de Korte Houtstraat in Haarlem is gehouden, een bronzen penning op een marmeren voet stukje is ontvreemd. De penning die een middellijn van onge veer negen centimeter heeft is vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer Nico Onkenhout. De beeltenis stelt het zeilschip „De Zeven Provinciën" voor. De waarde van de penning wordt geschat tussen de f 300 en 400 gulden. De gegevens over deze penning is door de politie aan musea «n de kunsthandel doorgegeven. Het te vondeling leggen van een kind op het keukenaanrecht van het woonhuis van de familie Hendriks aan de Gestelsestraat 50 te Eindhoven is nu opgehelderd. De re cherche heeft ontdekt, dat het kind het tien dagen oude jongetje van een onge huwde moeder is. Zowel de moeder als haar minnaar is nu opgespoord. Zij hebben beiden het kind, dat in het ziekeniiuis verblijft, als het hunne erkend. Beiden zijn afkomstig uit een dorp in de omgeving van Eindhoven. Hun ouders had den zich tegen een huwelijk verzet. Het kind werd in een doos in het huis aan de Gestelsestraat binnengebracht, omdat men wist dat het aldaar wonende kinderloze echtpaar 's avonds van vakantie moest te rugkeren. De baby, een jongetje, zag er gezond en goed verzorgd uit. Van half november af zal het drukke ge motoriseerde tram- en voetgangersver keer op de Dam in Amsterdam door ver keerslichten worden geregeld- Er komen er in totaal 49, namelijk 23 voor de vier kruispunten, 21 voetgangerslichten en vijf oproepsemen voor de tram. Op de spits' tijden zullen de verkeerslichten met de hancTworden bediend uit een glazen huis je op het Damterrein. Als de verkeers lichten gaan werken komt een einde aan het werk van de verkeersagent op Neder lands drukste plein. Op 3 december 1912 deed de verkeersagent daar zijn intrede. Hij had het lang niet zo druk als zijn tegenwoordige collega, want het ging iri die tijd nog slechts om aanwijzingen aan de individuele weggebruikers. Pas in 1924 ging hij collectief aanwijzingen geven. Hoe druk het op de Dam kan zijn blijkt uit de cijfers. Tussen 8 en 18 uur passeren er 24.000 auto's. In het avondspitsuur zijn het maar liefst 650 auto's en 3500 fietsers per kwartier. Tussen 17 en 18 uur rijden bovendien nog eens 130 trams over de Dam. Ba con: De zuiverste menselijke ontspanning is het tuinieren; God plantte allereerst een hof. De Centrale Raad van Beroep in Utrecht is vanochtend onder grote belangstelling begonnen met de behandeling van het be roep, dat de minister van Defensie heeft aangetekend tegen de nietigverklaring door het Arnhemse ambtenarengerecht van het op 28 november 1961 aan de tech nisch hoofdambtenaar 1ste klasse F. H. van der Putten uit Bussum verleende eer vol ontslag. De minister ontsloeg de heer Van der Putten wegens ongeschiktheid omdat hij naar de mening van de bewindsman niet had voldaan aan zijn opdracht namen te noemen van officieren die zich in het voor malig Nederlands-Indiê aan collaboratie met de Japanners en na de capitulatie aan malversaties schuldig zouden hebben gemaakt en die thans nog belangrijke func ties zouden vervullen. Deze beschuldigin gen waren de heer Van der Putten in de mond gelegd in een artikel in het Alge meen Dagblad van 30 september 1961. Hij distantieerde zich daarvan evenwel on middellijk en diende een (nog niet behan delde) klacht bij de Raad voor de Journa listiek in. De heer Van der Putten verstrekte de minister wel een uitvoerig memorandum, maar het bevatte volgens de bewindsman geen namen van thans nog actief die nende officieren. Daarop volgde het ont slag. Het ambtenarengerecht in Arnhem verklaarde dit ontslag nietig, „omdat de feitelijke grondslagen voor de aan de heer Van der Putten gegeven opdracht niet zijn komen vast te staan". De ambtenarenrechter meede, dat de heer Van der Putten de ministeriële op dracht naar beste weten heeft uitgevoerd en dat de rechtszekerheid niet voldoende is beschermd, omdat de heer Van der Put ten niet in de gelegenheid is gesteld een nadere uiteenzetting van zijn nota te ge ven. Evenals bij de behandeling in Arnhem, wordt de heer Van der Putten, die thans een functie in het particuliere bedrijfs leven bekleedt, bijgestaan door mr. N. J. Geleynse uit Amsterdam. De landsadvo caat mr. G. R. C. Wijckerheld Bisdom treedt op voor de minister, inplaats van mej. mr. M. Wiggers van het ministerie van Defensie, die tot nu toe in de zaak Van der Putten de minister vertegen woordigde. (Van onze correspondent) NEW YORK De Nederlandse regering heeft in de algemene vergadering der Ver enigde Naties bekend gemaakt dat zij be reid is haar bijdrage aan het speciale fonds met vijftig percent te vermeerde ren. Voorts wil zij haar steun voor tech nische bijstand verhogen met twintig per cent. Verder stelt Nederland anderhalf miljoen dollar beschikbaar voor het We- reldvoedselfonds. Ook bood het de secre taris-generaal een miljoen dollar aan ten behoeve van een internationaal onderzoe kingsinstituut, dat zich zou moeten bezig houden met de sociale en economische ontwikkeling. Totaal bood Nederland, be houdens de goedkeuring van het parle ment, bijna 8V2 miljoen dollar aan. Dui delijker kon de Nederlandse woordvoerder, ambassadeur Schürmann, wel niet aanto nen dat Nederland werkelijk ernst maakt met het tienjarenplan van de Verenigde Naties voor de ontwikkeling der behoefti ge landen. Op het belang van dit ontwikkelingsplan legde mr. Schürmann veel nadruk. Daar naast ging hij na wat de consequenties waren van het sterk vergrote ledental der wereldorganisatie. Volgens Nederland zou den zowel de Veiligheidsraad als de eco nomische en sociale raad moeten worden uitgebreid. De behoeftige landen lijden er onder dat dit laatste lichaam niet is ver groot. Maar de Sovjet-Unie verzet zich hiertegen, naar zij zegt omdat Rood-China niet is toegelaten als lid der Verenigde Naties. Mr. Schürmann zag de logica daar van niet in. Hij had trouwens meer cri- tiek op de Sovjet-Unie: tot dusverre droeg Zweden vijf miljoen dollar bij voor het speciale fonds, Nederland 2,6 miljoen, maar de Sovjet-Unie slechts 1 miljoen. De Sov jet-Unie, aldus mr. Schürmann, voelt niets voor multilaterale hulpverlening, maar wenst bilateraal contact met de behoefti ge landen om op die manier te kunnen penetreren. Het grote aantal leden maakt de proce dure van de assemblee steeds moeilijker en langduriger. Deze kwestie is als punt op de agenda geplaatst. Mr. Schürmann toonde grote belangstelling voor de sug gestie, de assemblee het gehele jaar bijeen te houden. Men zou, zoals gebruikelijk is, gedurende een paar weken een algemeen debat kiuinen houden, maar in de andere maanden zouden de commissies aan het werk kunnen blijven. Vier deelnemers aan de sporttoto van zondag die alle dertien uitslagen goed had den, delen de eerste prijs, groot 162.660. De eerste prijswinnaars ontvangen elk een brutobedrag van 40.665. De tweede prijs van 88.725 wordt ge deeld door 88 winnaars, zodat een ieder ongeveer 1.000 krijgt. Voor de extra-prijs ten bedrage van ƒ44.360 waren 11 gegadig den. Zij ontvangen elk ongeveer 4.033. V

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 1