IJmuidense vestiging van Wals en Co in Hengelo WEEF Damesmutsen en hoedjes Kreeftachtigen winnen al meer aan populariteit Yanüer STOFZUIGERS Sport in de IJmond ederland IJmuiden ontmoetingsplaats voor speurders in haring-mysterie IJmuidenaar F. J. Otten krijgt f4200.- voor idee bij Hoogovens Voor al uw rijwiel- en IJmondverenigingen vandaag en morgen Kort IJmondnieuws Havenberichten Nationale vogel-show in Beverwijk °P een bromfiets-onderdelen I DONDERDAG 11 OKTOBER 1962 Kennemerlaan 19 - Telef. 6317 MATRASSEN MARKTPLEIN lanen TELEFOON 4262 De nieuwste modellen in Mohair imitatie bont vindt u oij Textiel Zelfbediening Marktplein 21 Tevens een grote collectie SJAALS en HANDSCHOENEN DE CEDER IX het VOORJAAR 1963: Gecoördineerd zoeken naar een bewijs Faillissementen Onder grote belangstelling is in Hengelo een nieuw bedrijf van de n.v. Wals en Co te IJmuiden officieel geopend door de burgemeester van Hengelo de lieer Th. Ph. baron Mackay. Wals en Co is producente van elektromotoren voor wasmachines, centrifuges enzovoort. Er werken in alle vier de fabrieken on geveer tweehonderd mensen, van wie honderdtien in IJmuiden. In het nieuwe bedrijf te Hengelo werken er vijfendertig. Het ligt echter in de bedoeling dit aantal binnen een jaar op honderd te brengen. De directieleden de heren C. E. Wals en N. Noordzij beiden 52 jaar ken nen elkaar reeds van de mobilisatietijd in 1939 en de vijf beruchte oorlogsdagen van 1940. Na het beëindigen van de krijg ver dwenen zij weer naar hun woonplaats. Dè vriendschap werd daarna voortgezet in een zakelijke samenwerking. Zij gingen zich bezig houden met het vervaardigen van winddynamo's voor boerderij verlichting. Voor die tijd was dat een goed produkt. Toen de tijden echter benarder werden, werden de dynamo's vrijwel alleen ge bruikt als ruilobject voor voedsel. Het was de directie echter duidelijk, dat bij een terugkeer van de normale omstan digheden er geen winddynamo's meer no dig zouden zijn. Aan de andere kant ver wachtten zij echter een verdere voort schrijding van de elektrifikatie van het huishouden. Met name rekenden zij niet al leen op een verdere toepassing van was machines, maar zij waren er ook van over tuigd, dat de motor dan aanzienlijk ver beterd moest worden. Daarom werd reeds in de oorlog begonnen met de inleidende werkzaamheden, zoals het maken van stempels etc. Onmiddellijk na de bevrij ding kon daarom met de produktie wor den gestart. Nog geen drie maanden daar na brachten de heren Wals en Noordzij de eerste wasmachinemotor op de Neder landse markt. In 1945 startte men in een klein fabriek je aan de IJmuider straatweg, waar het bedrijf thans nog is gevestigd. De zaken breidden zich uit en in 1951 moest de fa briek worden vergroot. In 1954 gebeurde dat nog eens, omdat de vraag naar moto ren en dus ook de afzet bleven toenemen. De stijgende lijn, die de groei aangaf ver toonde echter een knik, omdat uitbreiding in IJmuiden niet meer mogelijk bleek. De directie was dus gedwongen elders in ons land een assemblagebedrijf te vestigen en wel in Waarder in Zuid-Holland. Voorts zijn er sinds 1960 zowel in Hengelo (Gld.) als in Terborg wikkelafdelingen gevestigd. Nieuwe fabriek In Hengelo zat men echter in een ge huurd pand. Thans is dus een nieuwe fa briek gereed gekomen. De oppervlakte van de fabriekshal is 500 vierkante meter, ter wijl aan andere ruimtes nog 150 meter beschikbaar is. Binnen afzienbare tijd zal er ook nog een kantine worden gebouwd. Voor eventuele andere uitbreidingen, die reeds op papier staan, maar waarvan de realisatie nog in het duister van de toe komst ligt, staat in Hengelo nog 9.500 vier kante meter grond ter beschikking. In IJmuiden zijn de „verspannende" af delingen gevestigd, waar de onderdelen der motoren worden gemaakt. Het ruwe gietwerk komt van elders. De samenbouw van de motoren vindt plaats in Waar der, tferwijr in Hengelo de wikkel- en impregneerafdelingen zijn gevestigd. In middels is ook de servicewerkplaats haar Hengelo overgebracht. Dit betekent voor de onderneming een belangrijke verbete ring, omdat men thans dichter bij de af nemers zit. Een verdere vergroting van de onderneming ligt nog steeds in de lijn der ontwikkeling, doch zal pas plaats vin den als de thans aan de gang zijnde periode van consolidatie en stabilisatie zal zijn afgesloten. Zoals gezegd worden de onderdelen der motoren geheel in eigen bedrijf vervaar digd, evenals verscheidene speciale ma chines, die nodig zijn bij de fabricage. De produktie bedraagt thans 3.500 moto ren per week, alle bestemd voor wasma chines, centrifuges en combinaties daar van. Volgens de laatste gegevens lever de Wals Co. N.V. 70 percent van alle in Nederland voor dit doel gemaakte mo toren. De onderneming is dan ook van wege haar grote gespecialiseerdheid uniek in Nederland. Andere fabrieken van elek tromotoren maken grotere of kleinere exemplaren en hebben meestal een bre der produktieprogramma. De eenzijdig heid in de produktie van Wals Co. wordt door de directie doelbewust gehandhaafd, omdat zij meent dat hierin haar grote kracht ligt in verband met de voortschrij dende ontwikkeling van de Euromarkt. Advertentie DONDERDAG 11 OKTOBER Openbare leeszaal en R.-K. leeszaal: middag en avond gesloten. Patrnnaatsgebouw, 19.30 u.: Clubavond postzegelvereniging „IJmuiden". Raadhuis, Beverwijk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. Raadhuis, Heemskerk, 19.30 u.: Verga dering gemeenteraad. VRIJDAG 12 OKTOBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 +ot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaal straat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.: fi liaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u.; 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Raadhuis Velsen, 11 tot 12 u.: Spreekuur wethouder van financiën. De export van de onderneming is niet zo belangrijk, omdat het merendeel der motoren wordt afgezet op de Nederlandse markt. De vraag is in het binnenland zo groot, dat men hieraan nauwelijks kan voldoen. De indirekte export is daaren tegen wel groot, omdat veel wordt ge leverd aan fabrikanten met een grote bui tenlandse afzet. De directe uitvoer vindt voornamelijk plaats naar Duitsland, waarheen 400 tot 500 motoren per maand worden geleverd. Deze uitvoer is voor de onderneming van des te meer belang, wanneer men be denkt dat reeds zes jaar ononderbroken wordt geleverd naar een land dat bij uit stek als fabrikant van elektromotoren be schouwd mag worden. Voorts is er een vaste vertegenwoordiger in Dublin (Ier land), zodat men ook bij een eventueel toetreden van Engeland tot de Gemeen schappelijke markt, daar direkt al is in gevoerd. Ook zijn er contacten met Zuid-Afrika gesloten. De heren Noordzij (links) en (Wals) (rechts) worden gefeliciteerd door de burgemeester van Hengelo, baron Th. Ph. Makay, bij gelegenheid van de ope ning van het nieuwe bedrijf. X.V.V.-Vrouwenbond. De afdeling IJmuiden van de Vrouwenbond in het N.V.V. houdt woensdag 17 oktober in het Cultureel Centrum weer een bijeenkomst voor haar leden. Deze avond zal de vrou wenbond bij monde van mevrouw Duin uit Zandvoort, het onderwerp zijn van het gesprek, waarbij een en ander met een aantal dia's zal worden toegelicht. Voor november staat in het Cultureel Centrum eveneens een lezing op het pro gramma, welke woensdag 7 november wordt gehouden. Voor deze avond is „Ver werken van katoenprodukten" het onder werp, ook al met dia's geïllustreerd. GROENTEVEILING BEVERWIJK Andijvie 1018, sla 518, spinazie 11 28, tomaten 2038, snijbonen 30100, sperziebonen 45135, pronkbonen 2965, bosepen 1228, waspeen 1018, prei 12 34, bloemkool 2037, komkommer 1230. Advertentie Alle maten steeds voorradig bij Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie Wl C II C D MARKTPLEIN De tafeltennisvereniging VGZ heeft in gebouw Concordia het nieuwe competitie seizoen ingezet. Met belangstelling werd uitgezien naar de verrichtingen van het VGZ-damesteam, dat in de derde klasse speelt. Het ontving CSV 2 uit Castricum, waarvan de sterke speelster M. van Vloten reeds in de eerste game in T. Scheerman met 23-21, 22-20 op het nippertje de meer dere moest erkennen, In drie games won B. Schipper vervolgens (21-17, 16-21 en 22-20) van M. de Koning en ook L. Scheer man bleef tegen L. Kamps met 17-21, 21-19 en 21-18 niet achter. VGZ legde bovendien beslag op de dubbel, waardoor de stand al 4-0 voor VGZ werd. Aangezien de VGZ- dames even sterk bleven en slechts M. v. Vloten van L. Scheerman won, zegevierde het VGZ-team met 9-1. Advertentie De belangstelling voor de kreeftach- tigen wordt in de wereld steeds groter. De stijgende welvaart is van grote in vloed op deze toenemende lust kreeften, krabben en garnalen te eten. Men doet dan ook overal pogingen de visserij op deze dieren uit te breiden en dat brengt tal van problemen met zich mee. In Kopenhagen hebben deskundigen uit tal van landen zich het hoofd gebroken over de beste middelen om de visserij op deze dieren zo goed mogelijk te organiseren. En waarschijnlijk komt er binnenkort een wereldmeeting in Azië, waar men vooral de problemen van de garnalen visserij in de onderontwikkelde landen nader zal bestuderen. Eén van de indrukwekkendste verhalen, die de congressisten in Kopenhagen heb ben gehoord was wel de Russische mede deling over de krabtransporten, die men daar momenteel verricht. De beroemde Kamsjatkakrab wordt door de Russen na melijk overgepoot van de Beringzee naar de Barendszee. De Russen hebben krab- larven uit eieren verkregen en per vlieg tuig hebben zij larven, jonge en -vat on. e krabben over het Russische continent naar Advertentie ORIGINEEL DROGISTERIJ CEDERSTRAAT 31 IJmuiden-O. - Telefoon 5610 PLANETENWEG 70 IJmuiden - Telefoon 8107 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Brage van Gefle; Carnissesingel, Rotterdam, IJmui den, Groote Beer, Rotterdam; Stokksund Blon den, IJmuiden;den; Zingst, Gent; Transontario. Leningrad; Tilly Holmsund, Zaandam; Pra Ri ver, Hull; Aagtekerk, Rotterdam; Havelland, Antwerpen; I. W. Winck, Bremen; Berkel- stroom, Rouen; Europa, Londen; Patria, Sunds- vall, Velsen; Jans, Londen; Mentor, Hamburg; Jean E., Londen; Hohenhorn, Grimsby; Martha Ahrens, Hamburg. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Calchas voor Rotterdam; Tom Stroemer, Nordenham; Favoriet, Bollsta, Zaandam; Frankrig, Bremen; Zaanstroom, Shoreham. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Pirola Esbjerg; Julia Mary, Londen; Pollux, Rotter dam; Werrastein, Hamburg; Sagitta, Mantyluo- to; Mirmidon, Cardiff; Nestor, Hamburg; Tus- kar, Cardiff, IJmuiden; Gold Star, U. S. Gulf; Betty, Montreal; Bernhard Howald, Rotterdam; Hudson River; Blyth; Louise, Ventspils; An gularity, St. Cloth; Angularity, Silloth; Nero, Rotterdam; Nautic, Rotterdam; Nautic, Rotter dam, IJmuiden; Zingst, Stockholm; Santa Mar garita, Lidkoeping; Brouwersgracht, Antwerpen; Holdernith, Kirkaldy; Dumbaia, Rotterdam; Hilda Wesch, Londen; Hersilia, Hamburg; Fina Tunesië, Rouaan; Carnissesingel, Gothenburg, IJmuiden; Theano, Rotterdam; Embla, Stock holm; Kaap Falga, Delfzijl; Batavier, Hamburg: Vliestroom. Rouaan; Hontestroom, Plymouth; Belgia, Antwerpen; Phidias, Rotterdam; Taras, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: North Devon naar New Castle; Otto Nubel, Rotter dam: Peregrine, Harlingen; Vanessa, Kotka; Ubbergen, Klaipeda; Yewdale, Londen, IJmui den; Lauriergracht, Rieme. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). IJMUIDEN zal in het voorjaar van 1963 ontmoetingscentrum zijn voor bio logen uit Schotland, Engeland, Dene marken, Duitsland en misschien ook Frankrijk, Polen en Rusland, waarbij bet onderwerp van de gedachtenwisseling in nauwe betrekking staat met het tot dus ver onopgeloste haringmysterie in de zuidelijke Noordzee. In de gehele Noordzee is na 1954 een achteruitgang in de haringstand geconsta teerd, die in het zuidelijk gedeelte het be langrijkste is. Men is er tot dusver nog niet in geslaagd voldoende gegevens te verzamelen, die het bewijs zouden moeten leveren welke de oorzaken hiervan zijn. Is het de toegenomen bevissing, of komt het door veranderde klimaatsomstandighe den in zee? Door een voortgezet, gecoördineerd on derzoek hoopt men het bewijs dat de ene of de andere oorzaak onomstotelijk aan wijst eindelijk te kunnen leveren. Mochten de klimaatsomstandigheden er schuldig aan zijn, dan zou er natuurlijk niets aan te doen zijn. Maar indien bewe zen wordt, dat de toegenomen visserij de achteruitgang op haar geweten heeft, dan zou er wel degelijk een geneesmiddel voor zijn te vinden, welke mogelijkheid zou wor den geboden door de aanstaande nieuwe visserijconventie. De nieuwe conventie zal het namelijk mogelijk maken alle vissoorten te be schermen. Dus ook de haring, die thans vogelvrij is. Er zouden dan regionaal of voor de gehele Noordzee een beperkte ha ringvisserij zijn voor te schrijven. De per manente commissie van de conventie zou hiertoe het advies moeten inwinnen van de Internationale Raad voor het Onder zoek ter Zee. Deze raad zal zijn advies echter moeten gronden op bewijzen, en deze zijn, zoals gezegd, nog niet aanwe zig. Op de dezer dagen te Kopenhagen gehouden jaarvergadering van eerderge noemde internationale raad is men dan ook niet tot een uitspraak gekomen in de ze, vooral voor ons land brandende kwes tie. Met voorschriften ten aanzien van maas wijdten zoals bij voorbeeld reeds gel den voor platvis zal men er, wil men de haring inderdaad gaan beschermen, niet komen; er zouden veel ingrijpender maatregelen nodig zijn, zo menen de bio logen. Voor Nederland was de zuidelijke Noord zee als haring-reservoir uitermate belang rijk. Er kwam immers vijftig tot zestig percent van alle door Nederlandse vissers gevangen haring uit; de zo genoemde En gelse walvisserij was de ruggegraat van onze haringvisserij. Thans is de oogst uit de zuidelijke Noordzee echter gestonken tot omstreeks 25 percent. Het zou voor de Nederlandse haringvisserij dus van het allerhoogste belang zijn, wanneer in de zuidelijke Noordzee de haringstand op nieuw op het oude peil terug zou kunnen worden gebracht, zij het door maatrege len, die bepaald niet door alle haringvis- sende mogendheden onverdeeld zouden worden toegejuicht. De achteruitgang is mede-oorzaak geweest van het verdwijnen van onze drijfnetvisserij. Geen direct belang heeft Nederland bij de haringstand in de Noorse Zee, de wa teren tussen Noorwegen, de Far-Oer, IJs land en Spitsbergen. Uit deze zee werd vroeger anderhalf tot twee miljoen ton ha ring per jaar gehaald, tegen 600.000 ton die jaarlijks uit de Noordzee kwam. Ook in de Noorse Zee is een grote achteruit gang van de haringstand in de laatste ja ren. Zoal^ wij kortgeleden schreven (zie IJ.C. van 6 oktober) werden de visserijre derijen niet betrokken bij de Westeurope- se enquêtes met betrekking tot de voor bereiding van een verkeersregeling voor de scheepvaart in het Nauw van Calais, waarover op 18 dezer te Londen zal wor den vergaderd door de zo genoemde werk groep-Dover Strait. In betrokken visserij- kringen wijst men er op, dat in de perio de van medio november tot omstreeks Kerstmis honderden vissersschepen (traw lers, spanvissers en Engelse drijfnetvis sers), waaronder Urkers, Scheveningers, Katwijker en Vlaardingers, geconcentreerd zijn bij Sedettiebank en de Ruytingen, waartussen de, volgens 't plan-Dove noord- gaande verkeerslijn voor koopvaardijsche pen geprojecteerd is. Bij mist zullen, zo vreest men, ongelukken niet uitblijven. Alleen de Engelsen plegen daar ook na het invallen van de duisternis door te vissen. De volièrevereniging „Vogelvreugd" houdt van 29 december tot 4 januari een vogeltentoonstelling in het gebouw van de lagere technische school aan de Beverwijk- se Brink. Er zullen inzendingen zijn uit het gehele land. De vereniging zal tevens haar eer ste lustrum vieren. De gemeentebesturen van Beverwijk en Velsen hebben hun medewerking toege zegd. Het ministerie van Landbouw zal een zaaltje inrichten onder het motto „Mens en dier". Het provinciaal waterleidingbe drijf zal voor een natuurdiorama zorgen, waarbij getoond zal worden wat de duin reservaten hebben te bieden. Er zullen fraaie prijzen beschikbaar zijn voor de beste inzendingen. hun nieuwe verblijfplaats overgebracht. Een merkwaardige stunt hebben ook de Duitsers uitgehaald. Zij hebben grote Ja panse garnalen in vijvers gestopt. Daar men bij deze soort de kleiner blijvende mannetjes snel kan onderscheiden halen zij deze mannelijke exemplaren al tame lijk snel weg, zodat zij daardoor alleen zeer grote garnalen verkrijgen. De Fransen strekken hun visserij op kreeft momenteel zeer ver uit. Zij vissen namelijk op de kust van Brazilië met klei ne kotters, maar de grote moeilijkheid blijkt nog het transport van de kreeft naar Frankrijk te zijn. Tijdens het ver voer gaan er veel dood. De Nederlandse bioloog dr. R. Boddeke heeft tijdens de samenkomst in Kopenha gen een overzicht gegeven van de stand van zaken bij de Nederlandse garnalenvis serij. Hij is bij zijn onderzoekingen tot de conclusie gekomen, dat het wegvangen van de pufgarnalen schadelijk is voor de totale opbrengst van de garnalenvisserij. Daarom streeft hij nu naar een installa tie op de garnalenkotters, waarbij onder de zeef een goot wordt aangebracht, zo dat de pufgarnalen onmiddellijk over boord kunnen worden gespoeld. Het voor deel van deze installatie, die op een Wie- ringer kotter al is beproefd, is dat ook de zeer kleine tong wordt gespaard. De plannen van dr. Boddeke om de puf- visserij te bestrijden hebben overigens al reactie opgewekt. In Harlingen hebben pufvissers al een protestcomité gevormd. Een beetje vreemd, nu er op het gebied van de pufvisserijbestrijding nog niets tastbaars is gebeurd. Het eerste dat vol gens dr. Boddeke nodig is is de invoering van grotere mazen. Tijdens de bijeenkomst in Kopenhagen is gebleken dat de Kamsjatkakrab het meeste wordt gevangen door Rusland, Ja pan en de Verenigde Staten. Australië voert voor dertig miljoen dollar per jaar aan kreeft uit. De garnalenvisserij neemt ook sterk toe. Een sterke vooruitgang vindt men met name bij Groenland. Pa nama, Zuid-Vietnam, de Philippijnen, Hongkong en IJsland. De moeilijkheid bij tal van onderont wikkelde landen is echter, dat men eerst grote vangsten boekt en dat daarna die vangsten ineens weer wat teruglopen, om dat men de tot dusverre onaangetast ge bleven voorraad sterk heeft aangespro ken, een bekend verschijnsel in de visse rij. Dan wil men wetenschappelijke hulp en daarom is de FAO met het voorstel gekomen een wereldmeeting te houden. De onderzoekers, die in Kopenhagen bijeen waren, stonden sympathiek tegenover het idee. Zodat in de toekomst wel een derge lijke FAO-wereldmeeting over de garna lenvisserij kan worden verwacht. De 34-jarige heer F. J. Otten uit IJmui den, voorman onderhoud en reparatie bij Breedband N.V., heeft woensdag een be drag van 4.200,- voor een voortreffelijk idee ontvangen. Dit is de hoogste belo ning voor een idee die tot nu toe bij de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden en aan gesloten bedrijven werd uitgereikt. Ir. B. de Jonge hoofd walserijen-divi- sie, die het bedrag in aanwezigheid van talrijke chefs en betrokkenen aan de heer Otten overhandigde, wees er op, dat, met de voortschrijdende mechanisatie, het voor elk bedrijf steeds noodzakelijker wordt een beroep te doen op zijn medewerkers om mee te helpen denken over de machines. Een machine heeft, van de tekenplank ge komen en in werkelijkheid gebouwd, zel den of nooit zijn ideale vorm. Er valt altijd wel iets aan te verbeteren. Men beweert soms, aldus ir. De Jonge, dat tegenwoordig in de fabriek door de toenemende mechanisatie steeds minder initiatief van het personeel wordt gevergd. Het tegendeel is echter waar. Meer dan ooit tevoren het geval is geweest moet er een beroep op de mensen worden gedaan om mee te denken. De stormachtige ont wikkeling die zich op het ogenblik in de bedrijven voltrekt is nje+ alleen 't resultaat van het denkwerk van de mensen in la boratoria en onderzoekingscentra, maar ook de mensen die met de machines wer ken dragen een belangrijk steentje bij. Verheugend noemde de heer De Jonge de veranderde instelling ten opzichte vgn de ideeënbus in onze maatschappij. In het verleden werd een groot deel van de ge opperde ideeën waarschijnlijk onder de tafel gewerkt, waardoor veel nuttige ver beteringen verloren gjngen. Advertentie De heer J. G. Nolst Trenité, chef van de ideeënbus, noemde de heer Otten het voorbeeld van een doorzetter op ideeënge- bied. „Reeds in 1954 diende U een aantal ideeën in. U boekte niet direct succes maar U liet zich niet ontmoedigen. De afgelo pen negen jaar hebt U zeventien ideeën op gestuurd, waarvan er zeven werden be loond met in totaal f 380,-. Nu is de be loning van 4.200,- uit de bus gekomen voor een top-idee. U heeft het werkelijk verdiend, het was geen geluksschot maar het loon van jaren kijken en denken". De rake vondst betrof een verbetering van de schoonmaakbaan van Breedband. Een installatie waarin de vettige gewalste rollen staal in één lange band in een loog- oplossing worden schoongemaakt alvorens zij naai de gloeiovens gaan. De lagering van de dompelrollen werd aangetast door het loog waardoor herhaaldelijk storin gen optraden. De heer Otten kwam op het idee de lagering buiten de bakken te plaatsen. Tot 't verleden De grote kettinggeleidewielen, die die nen om de band staal bij het begin door de bakken te trekken en die met de lage ring als het ware één constructie vorm den op dezelfde as, werden op voorstel van de heer Otten door kleinere wielen onder in de bakken vervangen. Door de nieuwe opstelling behoren storingen tot het verleden. De vondst was bijzonder wel kom daar zij kon worden toegepast in een periode toen de schoonmaakbaan een knelpunt in het bedrijf vormde. De produktie van rollen was namelijk aanzienlijk verhoogd door de nieuwe koud- bandwalserij. Binnenkort komt een twee de schoonmaakbaan in bedrijf, waarin het idee van de heer Otten reeds is verwerkt. De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 9 oktober in staat van faillissement verklaard: P. A. H. Bruinsma, timmerman in Haarlem, thans Comelis van Noordestraat 30 zw. Rechter-commis- saris mr. J. Ph. Mullemeister. Curator mr. H. W. J. Droesen te Haarlem. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7