„Les frères Jacques" Ut De NeËen Muzen Spits en vaardig cabaret bij Lurelei: „O.K. en W." TONEEL IN HAARLEM KOSTUUMS KOSTUUMS KOSTUUMS Sint zoekt zwarte pieten! DE PROGRAMMA'S Een avond van puur genot Piet Kee opende serie orgel bespelingen in de Concertzaal Loos alarm tijdens een concert in Groningen Crematie van het echtpaar Maurits Dekker Kinderboekenweek 1962 TELEVISIE NOODKREET GIRO 308 VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 5 (de allernieuwste) (waarover mén spreekt) betere konfektie en Herenmode ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM Simon Koster voor Prinses Beatrix in de nieuwe Stefan Askenase opent de Meesterserie Radiomensen mogen niet voor Veronica werken Noordelijke musici boos 99 Hans van den Bergh ]an Damshuizer De radio geeft zaterdag 1elevisieprogramma EVENALS DRIE JAAR geleden hebben de Franse chansonniers „Les Frères Jacques" op hun tournee door ons land Haarlem aangedaan en ook nu hebben zij er weer een publiek van bewonderaars en men kan wel zeggen „kenners" gevonden, dat de schouwburg gisteren tot de laatste plaats vulde en in de loop van de avond steeds geestdriftiger reageerde op de prestaties van deze fenomenale artiesten, die in de wereld van de „grote kleinkunst" een, internatio naal erkende, unieke plaats innemen. MIMISCHE, plastische en vocale uit drukkingskracht, humor en artistiek be grip vormen de grondslagen waarop het werk van „Les frères Jacques" rust, maar dat werk dankt zijn bijzonder hoog peil en zijn trefzekerheid daarbij toch vooral aan de grandioze technische be heersing van het métier en de buitenge wone discipline waarmee het voor het voet licht wordt gebracht. Deze vier raskunste naars (en niet te vergeten hun voortref felijke pianist-componist-arrangeur Pierre Philippe, die hen zowel begeleidt als leidt) laten in hun collectieve prestaties niet de minste ruimte over voor improvisatie. Elk geluidje, elk gebaartje is beproefd en be studeerd tot het eindelijk muurvast is ko men te liggen, en dan kan niets er ook meer verandering in brengen. Wie zich ervan wil overtuigen, hoe sterk die disci pline bij hen is, kan dat doen door na het aanhoren van hun huidige repertoire, waarop nog enkele oude nummers voor komen diezelfde oude numers nog eens te beluisteren op grammofoonplaten, die jaren geleden zijn gemaakt; men zal in die oude opnamen alle, zelfs de kleinste details van de huidige voordracht terug vinden, ook die welke zo bedrieglijk de in druk maken, spontane invallen te zijn. En desondanks krijgt men bij de „levende" uitvoering geen moment het gevoel dat de technische beheersing vastgeroest zou zijn of ontaard in gladde routine; alles is zo fris en van een zo aanstekelijke levendig heid dat oude en nieuwe nummers niet van elkaar te onderscheiden zijn. KORT NA DE TWEEDE wereldoorlog heb ik „Les Frères Jacques" voor het eerst gezien in de tot cabaret ingerichte kelder in de Rue de Rennes te Parijs, waar zij toen hun carrière pas waren be gonnen. In de bijna vijftien jaar die in tussen zijn verlopen, hebben zij aan hun stijl nauwelijks iets veranderd; hun snor ren zijn ietwat anders van vorm gewor den en zij werken met een grotere varië teit van hoofddeksels dan toen, maar dat zijn geen essentiële zaken. Essentieel is dat zij, in vergelijking met de tijd van Aristide Bruant en de periode van diens navolgers, in het Franse chanson een vol ledige omwenteling hebben teweeg ge bracht. In de plaats van het zogenaamde „levenslied", waarbij alles stond of viel met de tekst, hebben zij een vorm van chanson-kunst gesteld die nauwe verwant schap vertoont met het toneel en de pan- Advertentie tomime, en waarbij de tekst geheel on dergeschikt is geworden aan bewegings kunst, mimiek en muzikale vormgeving. Niet voor niets noemen zij zich „les ath- lètes complets de la chanson", wat men zou kunnen vertalen met „de volstrekte acrobaten van het lied" en waarmee zij wellicht wijzen op de ongelooflijke acro batische toeren van spirituele aard die zij verrichten door hun (vaak onbeduidende) teksten als 't ware binnenste-buiten te ke ren om er een voordracht in hun stijl van te kunnen maken. Van het eerste uur af zijn zij die stijl trouw gebleven; wel hebben zij al die jaren aan hun kunst vorm gevijld en geslepen tot deze vrijwel de volmaaktheid heeft bereikt, en het is danook allerminst een wonder dat die per fectie zo sterk aanspreekt bij toeschouwers en toehoorders in vele landen van Europa en zelfs daarbuiten. HET IS HELAAS ondoenlijk, op de ze venentwintig nummers die „Les Frères Jacques" gisteravond brachten, afzonder lijk in te gaan. Door hun ontzaglijke ge varieerdheid van het zotte „La vierge éponine" en het op geestige woordspelin gen drijvende „Bain, amour, etc." tot de prachtig gezegde, diep indrukwekkende „Ballade des pendus" van Villon zou den ze stuk voor stuk een bespreking waard zijn. Maar daar is geen plaats voor. Laat ik daarom alleen maar zeggen dat het geheel een avond was van puur genot. Advertentie De enige, echte Sinterklaas vraagt of U hem wilt helpen. Ook üw kinderen rekenen op hem. Lees daarom m MARGRIET hoe U onder leiding van Sints beste PIET MARÉE alle kinderdromen waar kunt maken. Nu en in de komende weken biedt MARGRIET een rijke keus aan speelgoed en cadeaus, die U gemakkelijk zélf kunt maken. De duidelijke werktekeningen maken van iedere beginner een hele Piet! Binnenkort gaat prinses Beatrix op zich zelf wonen. In een kasteeltje - dicht bij het ouderlijk huis, maar toch helemaal vrijMARGRIET heeft alvast een kijkje genomen in het vernieuwde „Drakestein", dat prinses Beatrix geheel naar eigen smaak gezellig heeft ingericht. Kijkt U maar in MARGRIET! Ja, kijk in MARGRIET! U zult er nog véél meer in vinden dat U boeit! Abonneer U NU bij de bezorger in uw wijk of bij MARGRIET, Stadhouderskade 85, Amsterdam. U wéét het immers... M763 Na een uitgebreide en bijzonder succes volle tournee door Duitsland en vlak voor zijn vertrek naar Japan, waar hij gedu rende bijna twee maanden in de belang rijkste steden zal optreden, komt de be kende Poolse pianist Stefan Askenase nog voor een aantal concerten naar Nederland. Hij zal o.a. een recital in Amsterdam ge ven en een in het Gem. Concertgebouw te Haarlem op maandag 22 oktober a.s. Stefan Askenase is beroemd om zijn ver tolkingen van het oeuvre van Frédéric Chopin en ook dit jaar weer zal zijn pro gramma aan diens werken zijn gewijd: de sonate op. 58, enkele etudes, nocturnes en walsen. Dit zal het begin zijn van de traditionele Meesterserie, waarin de volgende concer ten door Hans Henkemans en Johanna Martzy verzorgd zullen worden. Het beëindigen van de gemeentelijke zomer-orgelconcerten in de Grote Kerk be tekent niet, dat de orgelvrienden uit Haar lem en omgeving het tot de zomer van het volgend jaar zonder uitvoeringen van orgelmuziek moeten stellen. Al enige ja ren achtereen worden er ook gedurende het winterseizoen gemeentelijke orgelbe spelingen gegeven maar dan in de ge meentelijke concertzaal. De eerste van de reeks concerten, waar van men deze winter in onze stad kan ge nieten, werd donderdagavond door de stadsorganist Piet Kee gegeven. Het pro gramma voor deze bespeling bevatte wer ken uit verschillende perioden van dè ont wikkelingsgang der muziek. Renaissancis tische en barok-muziek, werken uit de ro mantiek en uit onze tijd waren er op ge plaatst, over het algemeen in een verant woorde chronologische volgorde, de vier Intermezzi van Hendrik Andriessen en het Grande pièce symphonique" van César Franck, die na de pauze werden gespeeld, daar gelaten. Altijd weer is het een waagstuk om op het orgel van de concertzaal, waarin de klankidealen van de 19e eeuw door zijn eminente bouwer Aristide Cavaillé-Coll zo geprononceerd in een karakteristieke in strumentale eenheid tot uitdrukking zijn gekomen, muziek uit andere tijden met andere artistieke beginselen en verlangens te vertolken. Onze stadsorganisten. die de klankgeheimen van het orgel hebben kun nen doorgronden, verstaan echter meester lijk de kunst om de individualiteit van het orgel om te buigen en aan te passen aan de klank, die voor muziek uit verschillen de tijden werd bedoeld. Piet Kee heeft deze stijlgaafheid schep pende registratiekunst prachtig kunnen demonstreren met de uitvoering van de schone variaties over „Est-ce Mars" van Jan Pieterszoon Sweelinck, het Preludium en Fuga in Fis en de Trio's in D en in A van Johann Ludwig Krebs (1713-1780). Was het waarlijk dit gevoelige, romantische or gel, dat zo de zilveren, tintelende renais- sance-orgelklanken voor Sweelincks varia ties kon geven en de heldere, transnaran- te, ja mystiek gevoelige timbres voor de pure muziek van Krebs, de voortreffelij ke orgelmeester, die als jeugdige tijdge noot van Bach duidelijk de invloed van dit muziekgenie onderging? De tweede Orgelsonate van Felix Men delssohn Bartholdy, d ehiiu-meaototietv delssohn Bartholdy, die hierna tot uitvoe ring kwam, moest na deze verheven hoog te van muziekervaring wel een terugval len op een lager niveau betekenen, on danks het uitnemende spel, dat Piet Kee aan dit werk dienstbaar kon maken. Veel orgelcomponisten hebben zich voor het schrijven van orgelkoralen aangetrok' ken gevoeld tot de melodieën van „Herz- lich tut mich verlangen" en „Wachet auf ruft uns die Stimme". Ook Piet Kee koos deze melodieën voor twee koraalbewerkin gen, die in de geavanceerdheid van de klank uitnemend de muzikale essentie een- Nederlands Strijkkwartet. Het Neder lands Strijkkwartet, bestaande uit Nap de Klijn, Paul Godwin, Jaap Schroder en Ca- rel van Leeuwen Boomkamp zal in Enge land een tournee van drie weken maken tot 30 oktober; de serie omvat 16 concer ten o.a. in Londen, Liverpool, Manchester, Birmingham, Nottingham, Newcastle, Hull, Bristol. Ook voor de B.B.C. wordt een concert gegeven. Van Abbemuseum. Zaterdag 20 ok tober zal in het Stedelijk Museum te Eind hoven een tentoonstelling „Kompas-2 hedendaagse Schilderkunst in Londen" worden geopend. De tentoonstelling omvat schilderijen van Francis Bacon, Sandra Blow, William Crozier, Alan Davie, John Ernest, Perry Frost, Roger Hilton, Yvonn Hitchens, David Hockney, Ellen Jones, R. B. Kitaj, Peter Lanyon, Lin Sow Yu, Mary Martin. Henri Mundy, P. Nicholson, Victor Pasmore, Ceri Richards, William Scott, Richard Sfith, R. B. Sutherland en Joe Tilson. De expositie wordt uitsluitend in Eindhoven gehouden en wel tot 9 decern' ber a.s. Gregory Peck. De acteur Gregory Peck is door „theatereigenaren van Amerika" tot de ster van het jaar uitgeroepen. Deze on derscheiding is gebaseerd op spelkwalitei ten, aantrekkingskracht op het publiek, persoonlijk leven en andere activiteiten. Centrum speelt „De Meiden". De Toneelgroep Centrum zal op zaterdag 27 oktober in De Kleine Comedie te Am sterdam de première geven van „De Mei den" (Les Bonnes) van Jean Genét. Onder regie van Theo Kling werken hieraan me de Henny Orri, Karin Haage en Diny Sprock. De vertaling is van Hans Roduin Aan dit stuk gaat vooraf een modern Ja pans No-spel van Yukio Mishima „De Waaiers". Hierin spelen mee Elly van Ste kelenburg, Simone Rooskens en Frans Koppers. De regie en vertaling is van Wal ter Kous. traal bewaarden, in elk geval meer dan de woord-associaties, die koraal-bewerkin gen toch steeds onwillekeurig weer oproe pen. Na de pauze kwamen dan de vier reeds genoemde intieme, innige Intermez zi van Hendrik Andriessen in een voor treffelijk passend klankengewaad. En ten slotte de bekroning van het concert: een waarlijk meesterlijke uitvoering van het aan contrasterende stemming zo rijke Grande pièce symphonique" van de gro te improvisator van de Parijse „Sainte- Clotilde", de „maïtre angélique" César Franck. P. Zwaanswijk Een grappenmaker die kennelijk de be doeling had enige opschudding te veroor zaken uit protest tegen de Berlijnweek heeft de gemoederen tijdens het concert van het radio-symfonie-orkest van Berlijn in de Harmonie te Groningen nogal bezig gehouden. Er kwam namelijk een telefonische me dedeling dat er een plastic bom in het gebouw zou zijn geplaatst. De directeur achtte het uiteraard het best de politie te waarschuwen waarna men het hele ge bouw heeft afgezocht, zonder resultaat overigens. Advertentie TOT DE GEHELE NEDERLANDSE BEVOLKING door storting op giro 308 - van de stichting „HULP AAN LANDGENOTEN IN INDONESIË" Burgem. de Monchyplein 6, Den Haag, kunt U „ONZE EIGEN MENSEN", reeds jaren in bittere armoede levende, de behulpzame hand reiken JUIST NU WORDT REIKHALZEND NAAR UW HULP UITGEZIEN! VERHOOGT UW KERSTVREUGDE DOOR ONS IN STAAT TE STELLEN VOOR KERSTMIS TE HELPEN Sobere plechtigheid op Westerveld Hedenmorgen zijn in het crematorium te Driehuis-Westerveld de stoffelijke over schotten verast van de schrijver Maurits Dekker en zjjn kort na hem overleden, echtgenote. Terwijl op het orgel het alle gretto uit de zevende symfonie van Beet hoven gespeeld werd, daalden de beide kisten. De plechtigheid'was zeer sober en duur de kort. Niemand voerde het woord. Onder de ongeveer honderd aanwezigen bevonden zich de heren Gerard-Kornelis van het Reve, Joh an van der Woude, Barend Rij- des, C. J. E. Dinaux Jef Last, Robert de Vries, Ben Stroman (namens de PEN-Club Nederland), H. Fedder (namens de Vereni ging van Letterkundigen), Geert van Oor schot, M. Flothuis en Halbo C. Kool. Ook de uitgeverijen Bruna en Tjeenk Willink waren vertegenwoordigd. De Kinderboekenweek 1962 wordt gehou den van 27 oktober tot en met 3 november. Alle activiteiten zullen dit jaar opgebouwd zijn rond de figuur „Keesje Kruimel", de hoofdpersoon uit een verhaal dat de nu 10-jarige Hans Dijkhuis in 1961 schreef. Dit verhaal is tevens het Boekenweek-ge schenk voor de jeugd. Het boekje is voor zien van illustraties door Piet Klaasse. De Commissie voor de Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek maakt voorts bekend dat er enige dagen voor de Boekenweek op een groot aantal scholen een „Keesje Kruimel-krant" zal worden verspreid. De Kinderboekenweek wordt geopend in de Brakke Grond in Amster dam, de wethouder voor het Onderwijs in Amsterdam, dr. P. J. Koets, zal de prijs voor het Kinderboek 1962 uitreiken. Daar na treedt de Toneelgroep Studio op. Het hedenmorgen gelanceerde bericht over grote verontwaardiging onder het om- roeppersoneel in Hilversum na het uitlek ken van een zogenaamd opzienbarende maatregel der omroepverenigingen om me dewerkers aan de uitzendingen van Radio Veronica op een zwarte lijst te plaatsen, blijkt niet geheel op waarheid te berus ten. Bij informatie bij de vijf omroepen blijkt dat het hier gaat om het naleven van een maatregel die reeds enige maan den geleden is getroffen: medewerkers die in een vaste relatie staan tot de omroepverenigingen wordt niet toegestaan voor de „piratenzender" te werken. Het is slechts een kwestie van controle dat nu en dan een bandopname wordt ge maakt van Veronicauitzendingen. Van een „zwarte lijst" is, aldus werd ons me degedeeld, geen sprake. De musici, aangesloten bij de Neder landse Toonkunstenaarsbond in het Noor' delijk Philharmonisch Orkest, hebben er protest tegen aangetekend, dat het be stuur van het Orkestenverbond nog steeds de indruk zou wekken, dat het orkest aangesloten zou zijn bij dat verbond. Prof. Stuiveling. Prof. dr. G. Stuive ling heeft van de Zuid-Nederlandse Maat schappij voor Taal- en Letterkunde en Geschiedenis bericht ontvangen, dat hij tot lid van deze maatschappij is benoemd. BETER DAN DE meest optimistische cabaretfan had kunnen verwachten, is het jongste programma van Lurelei: „O. K. en W." uitgevallen. Hoewel ook vroeger al vele nummers vaak heel amusant wa ren, dreven die toch voor het grootste deel op het zeldzaam komische talent van Jasperina de Jong, die in deze voorstel ling verstek moest laten gaan, omdat ze, na vorig jaar de Cabaretwedstrijd van het I.C.C. te hebben gewonnen, geëngageerd is als understudy voor de rol van Eliza in „My Fair Lady". MAAR HET GEZELSCHAPJE bleek de ze klap manmoedig te hebben verwerkt en men heeft alle schadelijke gevolgen we ten te voorkomen door twee voortreffelij ke plaatsvervangsters op te nemen: Jea- nine van Wely en Silvia de Leur, die sa men door hun combinatie van charme en mallotigheid inderdaad haast de verdwe nen Jasperina deden vergeten en ten tweede doordat de overgebleven mannelij ke leden van Lurelei alle drie belangrijk aan persoonlijkheid en toneelervaring had den gewonnen. Na een bijzonder rake en puntige opening, waarin een onvoorstel baar aantal interpretaties van de bekende letters O. K. en W. de revue passeerden, gecombineerd met een prachtige serie pa rodieën op stijlen van openingsnummers in het algemeen, bleek al direct dat Ben Ro- wold die voorheen (en ook nu weer) spe ciaal uitblonk als tekstschrijver ditmaal ook een eigen gezicht als conferencier vertoonde. In tegenstelling tot het onge naakbare conferenciersidool Wim Kan, die dikwijls met zijn ongeëvenaarde techniek zwakke tekst enweet weg te werken, zit ten Rowolds teksten vol goede grappen die telkens zijn tekortkomingen op het punt van „plaatsen en timen" doen vergeten. OOK ERIK HERFST heeft zijn eigen schappen van droogkomiek verfijnd en be reikt zo met een sloom soort mimiek zeer trefzekere effecten. Daarentegen zijn twee van zijn drie pantomimes niet sterk ge noeg om de bestede tijd geheel te kunnen vullen. Een beetje inspelen en een wat nauwkeuriger afwegen van de effecten misschien een muziekje als achter grond?) zouden hier winst kunnen opleve ren. Frans Halsema begeleidt de ruim twintig nummers zeer kundig en muzikaal op de vleugel en zingt daarbij twee zeer goede eigen teksten. Een groot aantal num mers in het programma dat vagelijk in drieën is gedeeld volgen het principe „On derwijs, Kunsten en Wetenschappen" zijn voortreffelijk en slaan heel veel van wat op dit gebied door het volwassen beroeps cabaret wordt bereikt met stukken. Silvia de Leur moet nog luide geprezen worden om haar ondefinieerbare humor waardoor nummers als „de neider" en „Jij bent neurotisch" maar ook een ensemblenum mertje als „Vrienden van Veronica" on weerstaanbare hoogtepunten werden. Van het programma kan nog tot diep in de winter in theater Polonie (Bellevue) aan de Leidsekade genoten worden. Concilie De opening van de Algemene Vergade ring der meer dan 2500 gemijterde Kerk vaders werd ook op het beeldscherm een ongekend indrukwekkend schouwspel. De talloze landgenoten, die deze urenlange, boven de tijd verheven plechtigheden in hun huiskamer konden volgen, hebben zulks kunnen doen dank zij een uitvinding, de televisie, die daarmede opnieuw zijn grote waarde bewees. Het was jammer, dat men zich in Bus- sum niet aan de belofte kon houden, in een extra-uitzending, beginnend om 7 uur 's avonds, een korte samenvatting van de opening van het Concilie te geven. De ve len, die door hun werkzaamheden verhin derd waren, 's morgens bij de TV te gaan zitten, moesten nu, wilden zij deze samen vatting zien, 4'/2 uur wachten, tot half twaalf. En dat zal voor velen, midden in de werkweek, wel een te laat tijdstip ge weest ziijn. Goede (AVRO)-donderdag Met een nieuwe greep unieke opnamen uit hun onmetelijk grote collectie filmop namen hebben Armand en Michaela Den nis in hun serie „Luipaard op Schoot" weer voor een boeiend halfuurtje gezorgd. De Natuur, wreed en schoon tegelijk, werd o.i. een beetje geschonden door Michaela, die altijd in het beeld moet komen zon der een zinvolle functie te hebben. Daar dit echter een „ingeblikte" rubriek is, zul len we haar nog wel eens meer moeten zien. De Volkskrant-redacteur Bertina, een van Neerlands betere filmcritici, maakte als TV-medewerker een goede start, in de driedelige serie „De actuele camera". Of schoon nog niet geheel vrij van camera koorts, bewees Bertina een goed spreker te zijn, die steunend op een grote kennis van zaken, extra boeide door een vleugje ironie, een zekere reserve ten aanzien van filmfestivals en een vervaarlijke aanval op de Appel-film van Jaq Vrijman. (Een Stunt" van een rolprent, even over-ge- waardeerd als de „rotzooiende" schilder). Bertina wees in dit halfuurtje op de nieu we filmstijl, die ook bij de filmcritici zo en vogue" is. Wat precies Het karakte ristiek van de „Nouvelle Vague" is moch- ten de kijkers, die veelal geen echte film tijdschriften lezen, niet van hem verne men. Overigens zien wij graag de tweede uitzending van deze serie tegemoet. Arme Bitos Bitos, zoon van een wasvrouw, die het gebracht heeft tot substituut Officier van Justitie. Bitos, de keiharde dienaar van het recht. Bitos, even onomkoopbaar als de verschrikkelijke Robespierre. Bitos, die elk vergrijp tegen zijn Frankrijk meedogen loos straft. Bitos, voor zichzelf een „arme jongen" gebleven, die geen kans ziet zich de luchthartige, maar ook cynische le vensstijl van de „grote wereld" eigen te maken. Bitos, de rechtschapene, vervuld van haatgevoelens jegens allen, die hem op school en in de maatschappij hebben vernederd. Bitos, die zelfs wraak wil ne men op het meisje (Anouilh vindt altijd nog zuiverheid in deze cynische samenle ving) dat hem goede raad geeft. Bitos de man, die niet kan schipperen en niet kan leven. De meelijwekkende figuur, van wie men zegt: „Arme jongen." Aan deze wedergeboren Robespierre gaf Paul Steenbergen gestalte op een wijze, die wij niet snel zullen vergeten. Op een enkele uitzondering na (de vrouwenrollen waren o.i. niet zo goed bezet) zorgden ook zijn medespelers, allen leden van de Haag se Comedie ervoor de bedoelingen van de grote toneelschrijver Jean Anouilh sterk en duidelijk aan de kijkers (en luisteraars) door te geven. Deze (voor Bitos bijna fatale) botsing tussen gewetenloos, koud idealisme en cy nisch, maar warmbloedig „savoir-vivre' werd door Anouilh, bijna griezelig knap uitgewerkt in een vorm, die voor velen mis schien wel wat moeilijk waarneembaar was. Het was een spel-in-een-spel, dat bo vendien nog een schets van het leven van Robespierre vervatte. Deze door TV-regiS' seur Walter van der Kamp goed geregis seerde „droom" van de flauw gevallen Bi tos, deed het parallelisme van de twee „arme" mensen, Robespierre en Bitos, des te sterker uitkomen. Behoudens enige vloeiende overgangen en het inlassen van sterke close-up's be hoefden de TV-mensen niet veel te doen, om van dit meesterwerk een meesterlijke televisie-voorstelling te maken. De AVRO verdient lof voor het feit, dat zij velen in staat stelde (opnieuw) kennis te maken met Jean Anouilh, die ons met „arme Bitos" weer een boeiend, diepzin nig toneelwerk schonk. Strawinsky. De Amerikaanse compo nist van Russische afkomst Igor Stra winsky is van een bezoek aan de Sovjet- Unie, waar hij enkele malen als dirigent optrad en door premier Kroesjtsjev werd ontvangen, teruggekeerd. Hij kwam don derdag in Parijs aan op doorreis naar Ro me, waar hij eveneens concerten zal geven. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws 7.15 Geestelijke lie deren (opm.). 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging 8.00 Nieuws 8.15 Lichte grammofoonmuziek 9.00 Djinn, een programma, dat je niet loslaat. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33 Licht vocaal ensemble met zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen- nieuws. 13.20 Musicerende dilettanten: Ac cordeonvereniging. 13.45 Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Lichte grammofoon muziek. 15.30 Klassieke kamermuziek (gr.) 16.00 Als de dag van gisteren, kroniek van het leven. 16.30 Lichte grammofoonmu ziek 17.00 Voor de jeugd. 1715 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Sopraan en piano (gr.): Moderne Spaanse liederen. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Zweedse liederen (gr). 18.50 Praatje voor politieke voetgangers, politieke lezing. 19.00 Nieuws 19.10 Actualiteiten. 19.30 De Oele wappers, licht programma. 20.00 Populaire klassieken (gr). 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tierelantijnen, gevarieerd program ma. 22.00 Zigeunerorkest (gr.). 22.20 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws 22.40 Wij luiden de zondag in. 2300 Nouveauté's: nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr). (Om 7.35 van de voorpagina, praatje). 800 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Muzikale och tendpost (gr.). 8.40 Koperorkest (gr.). 900 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Pianoconcert (gr.): klassieke muziek. (VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Een brief uit Galilea, lezing met muziek. VARA: 10.20 Lichte grammofoonmuziek. 10.30 Van de wieg tot het graf, vragen- beantwoording. 10.45 Geknipt voor herha ling. 12.15 Tussen mens en nevelvlek, po- pulair-wetenschappelijke lezing. 12.30 Me dedelingen ten behoeve van land- en tuin bouw. 12.33 Actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Nieuwe grammo foonplaten 13.45 Voor de jeugd. 14.20 Ra dio Jazzclub. 14.50 Lichte grammofoonmu ziek. 15.05 Concertgebouworkest en solist: Klass'eke en moderne muziek. In de pau ze (plm. 16.10- plm. 16.30): Boekenwijs heid. 1715 Licht instrumentaal trio met zangsoliste: jazzmuziek. 17.30 Actualitei ten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Dansorkest en zangsolisten. 18.50 Lichte grammofoonmuziek 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Grammofoonmuziek. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Wals- orkest. 20.35 Tel uit je winst!, spelletjes programma 21.35 Socialistisch commen taar. 21.50 Lichte grammofoonmuziek. 22.05 Mammon en Cupido, hoorspelletje. 2230 Nieuws. 22.40 Zo maar een zater dag, cabaretprogramma. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-2400 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte or kestmuziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de jeugd. 14.00 Variété-orkest. 1430 Filmkroniek. 15.15 De Acadamie der Discofielen. 16.30 Broer en zus en zo.. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 17.45 Engelse les. 19.00 Bulgaarse volksmuziek. 18.28 Paar- desportberichten. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Grammofoonmuziek. 20.00 Cabaret. 21.00 Gevarieerd program ma. 22.00 Nieuws. 22.15 Omroeporkest 23.00 Nieuws. 23.05 Omroep amusements orkest. 23.30 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG NCRV: 19.30 Toekomstmuziek, teenager rubriek over beroepskeuze. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Alles draait om moeder, feuilleton. NTS: 20.45 Riedels en fiedels, Nederlands mu ziekprogramma met Nederlandse artiesten. NCRV: 21.25 Attentie, feiten, die de aan dacht waard zijn. NTS: 22.05 V for Vic tory, film over de tweede wereldoorlog (deel 25). NCRV: 22.30-22.40 Dagsluiting. VOOR ZATERDAG VARA: 15.00 Reisbeschrijving. 15.25 Ter minus, documentaire t.v.-film. 16.00 Tus sen de oorlogen, documentair programma. 16.20 Wells Fargo Een moeilijke jon gen, T.V.-film. 16.45 Lieve Oma, t.v.-film. 17.00 Voor de kinderen (-17.30). 19.30 Vrije nieuwsgaring Meer levend dan dood, t.v.-film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Drie oude vrijgezellen, muzikale komedie 21.50 Paul Morgan's lotgevallen Ontmoeting op het ijs, t.v.-film. 22.15-22.45 Wereldwijs, quiz

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5