Weekend-fauteuils BORST Vletterman Kok neemt afscheid Gevonden Glazenactie VELO PH. DE KONING 19.90 KOUSENPECH Uitspraken Haarlemse rechtbank Man poogde zijn vrouw te overrijden Havenberichten Kort IJmondnieuws Medische verzorging tijdens het weekeinde lüili IJmond verenigingen vandaag en morgen stoutrexibeek VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 HOE NIEUW IS LEKKER SLAPEN Woninginrichting A. J. BRASSER Reddingbrigade Heemskerk 15.90 en 19.75 KENNEMERLAAN 24 Oud-katholieke dienst in Beverwijk Examens Boeiende voordracht over clochards WONINGINRICHTING voor een apart geschenk v' BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. met Libelle dameskousen met of zonder naad tcvtici m TEXTIELMODE CEPHEUSSTRAAT 21 ni en tèch THUIS I 100% SERVICE Voorzitter Produktschap: „Zoek goedkope slagers" De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 20-jarige volontair uit Heemste de conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot 15 maanden ge vangenisstraf met aftrek. De jongeman reis de in juni in gezelschap van een even eens uit Heemstede afkomstige, vriend naar Rotterdam en vandaar naar Zee land. De jongens logeerden in hotels en kochten twee schepen. Het geld dat zij daarvoor gebruikten, 10.000, had de Heem- steedse vriend uit de kluis van zijn va der weggenomen. Op de zitting had de verdachte verklaard dat hij wel begreep dat het geld van diefstal afkomstig was. Hij wilde zich niet onder toezicht van de reclassering stellen. De dertigjarige zwervende circusknecht die in juni uit een weiland in de Haar lemmermeer een paard stal en tegen wie de officier van Justitie tien maanden ge vangenisstraf had geëist, werd veroordeeld tot acht maanden met aftrek. De man had het paard naar een veehouder ge bracht en nam het dier enige dagen la ter weer mee met de mededeling dat hij het paard even mocht lenen om het te gebruiken bij het maaien van een stuk grasland. Daarna verkocht hij het paard in IJmuiden voor de slacht en ontving f 750,-. De rechter veroordeelde een 50-jarige winkelier uit Beverwijk tot een maand en 25.000 boete. De man stond, evenals een directeur van een Haarlemse school, terecht omdat hij een gedeelte van zijn inkomsten voor de belastingen had verzwe gen. Tegen de winkelier had de officier van justitie drie maanden gevangenisstraf geëist en een boete van 30 000. De di recteur van de school kreeg 1.000 boete nadat de officier veertien dagen geleden zes weken gevangenisstraf had geëist. De 51-jarige bedrijfsdirecteur uit Bloe- Advertentie Droog - warm - behaaglijk. Zo wilt u zo moet u slapen in de winter. Kies daarom een keurkapok- matras van KONINGSPLEIN 8 - IJMUIDEN - TEL. 4540 Op de jaarvergadering van de Heems- kerkse Reddingbrigade bracht voorzitter D. A. Vos dank aan de leden, die op zondag 19 augustus vijf drenkelingen uit zee heb ben gered. In zijn jaarverslag constateerde de se cretaris, de heer R. Robart, dat de brigade kan terugzien op een actief jaar. Het Heemskerker strand is daardoor een veilig strand geworden. Ondanks de slechte weersomstandigheden werden veertien dienstdagen gemaakt, waarin vijf drenke lingen werden gered en tweeënvijftig maal eerste hulp werd geboden. Voorts werden vier verdwaalde kinderen terugbezorgd. Het ledental bedroeg 43. Bij de bestuurs verkiezing stelde de heer G. v. d. Giesen zich niet meer beschikbaar, hij werd opge volgd door de heer G. Kos. De heer Robart werd herkozen. Op een vraag uit de vergadering over het nog steeds ontbreken van een telefoonlei ding op het strand, deelde het bestuur me de, dat hieromtrent een verzoek werd ge richt tot het gemeentebestuur van Heems kerk. Tenslotte werd bekendgemaakt dat voor de oefeningen in het Velserbad, het bekende busje op de gewone avonden weer zal rijden. Advertentie Voor de leden van de Oud-Katholieke ge meente van de H. Engelmundus te IJmui den, die „boven het Noordzeekanaal" wo nen zal zondag 14 oktober, voor de eerste maal na de oorlog weer in Beverwijk een kerkdienst worden gehouden. Lang heeft het geduurd, alvorens de oud katholieken in de noordelijke IJmond de omslachtige reis naar de Wilhelminakade niet meer behoeven te maken. Van zondag aanstaande af, kunnen zij weer elke maand in de eigen omgeving ter kerke. Het was in de oorlogsjaren, dat de oud- katholieke gemeente van IJmuiden, we gens evacuatie en ontruiming van het gro te kerkgebouw, elders haar godsdienst oefeningen moest houden. In Beverwijk vond men gedurende enige jaren gastvrij onderdak in het kerkgebouw van de Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden aan de Prinsesselaan, toen nog Parklaan gehe ten. Het is een bijzonderheid, dat na de eerste dienst van de pastoors D. N. de Rijk en J. C. M. Keman vorig jaar op 15 oktober in IJmuiden, als opvolgers van pastoor C. F. Nieuwenhuijzen, juist een jaar zal zijn verstreken, dat na enig zoe ken naar een geschikte kerkgelegenheid, deze werd gevonden in het kerkgebouw „De Opgang" aan de Florastraat te Be verwijk. Zondag wordt hier om tien uur voor de eerste maal de hoogmis gevierd, waarbij pastoor J. C. M. Keman, voorzit ter van de Oecumenische Raad van Ker ken Beverwijk-Heemskerk,'de H. Mis zal opdragen. Vrije Universiteit Amsterdam. Doctoraal rech ten: K. de Kluit (Santpoort). mendaal die in beroep was gegaan van een vonnis van de Haarlemse kantonrech ter waarbij hij was veroordeeld tot twee maal vijftig gulden boete wegens overtre ding van de leerplichtwet werd veroordeeld tot dezelfde straf. De bedrijfsdirecteur stond in februari van dit jaar twee van zijn kinderen toe, zonder toestemming van de rijksinspecteur voor het lager onderwijs, de school te verzuimen om met zijn gezin een win tersportvakantie in Zwitserland te kunnen doorbrengen. In het K.S.A.-gebouw te Beverwijk heb ben de leden van de Katholieke Arbeiders Vrouwen (K.A.V.) donderdagavond in het K.S.A.-gebouw onder ademloze stilte ge luisterd naar de heer Henri G. van Leeu wen uit Amsterdam. Hij vertelde, hoe hij er toe was gekomen zijn vaderland voor een tijd vaarwel te zeggen en zich te ver diepen in het leven van de Parijse clo chards, onder de bruggen langs de Seine en van de Hallen. Het was volgens de pre sidente, mevrouw Wilgenburg-Krane, de 583ste voordracht van de heer van Leeu wen over dit onderwerp. De heer van Leeuwen vertelde onder meer, dat hij eerst probeerde als liedjes zanger en „peukjespikker" contact te krij gen. Voorts gaf spreker de moeders de raad, wanneer soms een dochter ook naar het buitenland zou willen, altijd de hulp in te roepen van de dames die in Parijs onder de gewelven van de grote kerk staan. Elk jaar zouden nog 900 tot 1200 meisjes met valse voorwendsels naar ver keerde plaatsen worden gelokt, aldus de heer van Leeuwen. Advertentie met armleggers geheel inklapbaar Planetenweg 38-42 - Tel. 5991 De Amsterdamse politie heeft een 42-ja- rige vertegenwoordiger wegens poging tot zware mishandeling in zijn woning aan gehouden. De 31-jarige echtgenote van de man had reeds enige tijd omgang met een Italiaan Toen de vrouw met haar vriend in de Jodenbreestraat liep bemerkte ze dat haar man hen in zijn auto achtervolg de. De wagen kwam met zo'n grote snel heid op hen af dat ze om niet te worden aangereden, snel opzij moesten springen. Ze vluchtten ieder in een andere richting. De vrouw liep het Waterlooplein op maar ook daar wist de man haar te vinden. Met zijn auto reed hij achter de vrouw aan tussen huizen en een benzinepomp door. De vrouw kon zich redden door achter een geparkeerde auto te kruipen. Korte tijd daarna werd de man aangehouden. Advertentie ketting WONINGINRICHTING - BEVERWIJK Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Lucas M van Huil, ledig voor IJmuiden: Libertas, Rotter dam; Baarn, Rotterdam; Camerounkust, Duin kerken; Philetas, Lissabon; Leliegracht, Ljusne; Frans v. Seumeren, Kopenhagen; Gouwestroom, Huil; Bifrost, Dordrecht; Suffolk Coast, Londen; Lingestroom, Londen; Oranjestad, Plymouth; Ella, Gothenburg; Swift, Londen; Pegel, Breda, naar Haarlem; Palamedes, Antwerpen; Wester dok, Par; Jarensk, Shoreham, ledig voor IJmui den; Antares, Gothenburg; Yew Forest, Swan sea; IJstroom, Grangemouth; Yewhill, Rotter dam, ledig voor IJmuiden; Wilhelmine, Xpila, bijlegger IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Dortmund van Antwerpen; Carelia, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Hilver sum naar Bremen; Glenlion, Noordzee, proef- vaarder; Nora, Helsinki, met walsmateriaal van IJmuiden; Castor, Rotterdam; Gardoy, Mur mansk: Minos, Rotterdam; Slesvig, Hampton Roads; Lucas M, Nykoping, met walsmateriaal van IJmuiden; Draka, Delfzijl; Ulla Rask, Oden- se, met walsmateriaal van IJumiden; Wilca, Lon den, met walsmateriaal van IJmuiden; Norro, Hamburg; Bollsta, Aruba; Hongkong, Mena el Almani; Groote Beer, Christobal; Martha Ah- rens, Rotterdam; Brinio, Heroa, met zout van IJmuiden; Saint Thomas, Rotterdam; Herman, Aarhus; Stadt Brake, Dagenham; Hondsbosch, Grangemouth, met cacao-afval van Zaandam; Aagtekerk, Bremen; Kennemerland, Santa Cruz; Octavius, Batoum; Brage, Rotterdam; Pergo, Simrisham, met kunstmest van IJmuiden; Stad Den Haag, Norfolk, ledig van IJmuiden; Tilly, Delfzijl, ledig van Zaandam; Biri, Skiën; Cal- chas Hamburg. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Dongeborg naar Harlingen; Anneliese, Vitoria; Guineakust, Bordeaux; Stocksund, Simonsvik, met walsmate riaal van IJmuiden; Niagara, Karlstad; Frans van Seumeren, Oxelosund: Bloemgracht, Rotter dam; Suffolk Coast, Londen. GEBOREN: Joannes R. J., z. v. J. G. H. Harsveld en van R. van den Oever te Vel- sen; Harm J., z. van J. Postma en van T. Borgman; Carolina J., d. van P. J. Faay en van M. J. W. Hoogeland; Catharina, d. van A. de Saegher en van A. M. Zwart te Beverwijk; John, z. van J. Sterk en van M. B. Koopman te Bever wijk; Erika A., d. van J. Hansen en van E. C. Stam; Crista I„ d. van G. D. Dekker en van M. Hoomans te Beverwijk; Rieky M., z. van E. B. Soffner en van B. Pieplen- bosch te Beverwijk; Catharina C., d. van H. C. Eist en van R. P B. Lafeber te Be verwijk; Nicolina E„ d. van A. J. Mous en van A. M. M. Olbers te Beverwijk; Erik J. A., z. van A. W. Zevenhuizen en van M. W. de Graaf; Francisca L. M. d. van J. Beentjes en van M. Commandeur. ONDERTROUWD: J. Beentjes en C. A. van Roon; J. S. Schouten te Akersloot en G. C. Groot; F. van Dessel te Beverwijk en A. M. de Ruvter. GETROUWD: J. P. Kuilen te Beverwijk en D. C. M. Beentjes. OVERLEDEN: C. Dam, oucf 84 jr., geh. gew. met J. Tromp; E. J. M. van Herpen, oud 4 mnd.; A. Blankendaal, oud 77 jr. Aquariumvereniging. De aquarium vereniging „Velsen" houdt woensdag 17 oktober een bijeenkomst voor haar leden in het Cultureel Centrum. De spreker voor deze avond is de heer A. van Nieuwenhui- zen, over het onderwerp „Showbak of ver zamelbak". Zijn lezing wordt met onge veer honderd kleurendia's geïllustreerd. Pluimveevereniging. Dinsdag 16 ok tober is er in café „Sport" aan de Kerk straat in Beverwijk, een ledenvergadering van de Kennemer Pluimvee Vereniging. De agenda vermeldt onder meer een tafelkeu ring en prijsuitreiking, gevolgd door het samenstellen van diverse tentoonstellings commissies. NCVB Velsen-Noord. Voor de leden van de afdeling Velsen-Noord van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond wordt maandagavond 15 oktober in het gemeen telijk wijkcentrum aan de Smidt van Gel derstraat de tweede maandelijkse bijeen komst gehouden. Evenals in de eerste bij eenkomst zal het oriderwerp „Verantwoor de gezinsvorming" worden behandeld, nu echter door dr. M. E. Kortenoever, vrou welijke vrouwenarts te Gouda. Advertentie HOEFT GEEN HANDICAP MEER TE ZIJN OM UIT TE GAAN Onze moderne kousen-automaat staat daq en nacht voor u klaar tussen Planetenweg en Orionweg IJMUIDEN Artsen: H. Paleari, Pegasusstraat no. 23, telefoon 8085; F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, telefoon 4290 en P. H. J. de Weerdt jr., Oosterduinweg no. 8, telefoon 6158. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: zuster M. van der Meu- len—Van Gelder, Kanaaldijk 228. telef. no. 4378 en zuster C. E. Th. Man, IJssel- straat 23, telefoon 8028 (voor IJmuiden en IJmuiden-Oost); zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, telefoon 025606054 (voor IJmuiden-oost en Driehuis); zuster G. Lammerts, Curagao- straat 18 b, Santpoort, telefoon 02560 8756 (voor Santpoort-zuid en Santpoort noord); zuster R. Floor, Doodweg no. 53, Velsen-noord, telefoon 025107276 (voor Velsen-noord en Velsen-zuid). Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telef. 5223; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen np. 143, telefoon 7949; mejuffrouw A. C. van Saasen, Rijnstraat 92 en mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, telef. 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: G. J. J- Diekman, Plantage no. 156, Beverwijk; uitsluitend voor spoedgevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-dorp, telefoon 8570. Apotheek: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-noord, telefoon 02500—52956. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: F. J. G. Swart, Kuenenplein 48, tel. 4169. Van zondag morgen tot 'savonds 12 uur: Verselewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK EN HEEMSKERK Apotheek: De zondags- en nachtdiensten wordt waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, U'tgeest, telefoon 02513-215. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Wijkverpleging: zuster Van Stegeren, Laan van Kanaan 107, telefoon 4409. Kraamverzorging: zuster De Ruyter, Laan van Kanaan 107, telefoon 4409. .\V C 'f 'V -. •- h. MM -/- - -ju 0 \AV Leendert Kok, Enschedé- straat 12 in IJmuiden, is al meer dan twee en dertig jaar vletterman. De gebeurtenis die de meeste indruk op hem heeft gemaakt is het omko men van zijn maat Piet Ree- kes. „We vertrokken uit de oostelijke binnenhaven in IJ muiden met het stoomschip Virgo, een Fin. Het was in mei 1947, je weet wel, in het jaar van die prachtige zomer. Een mooie dag, geen wolkje aan de lucht. We moesten naar Amsterdam, naar de Zeeburgerkade. Het was half zes. We wilden de brug van zeven uur bij de Hembrug halen. Ik had de eerste roer- torn, tot voorbij Buitenhui zen. Toen loste mijn collega mij af. Halfzeven waren we voor de Hembrug. Die was dicht. We wachtten. De ma chine werd gestopt. Ik ging beneden bij de stewardess een kop koffie halen. Daarna wilde ik mijn collega aflos sen. Het schip lag stil. Door de wind en het drijven van de Virgo was onze vlet langs zij andersom gedraaid. De achtersteven wees naar de voorsteven van de Fin. De vanglijn was onder de scheg van de vlet gekomen en on klaar geraakt. Piet Reekes trachtte in de vlet te komen toen de brug open ging en we vooruit moesten. Loods Engels zag wat Piet van plan was en riep: „Piet wacht nou tot we door de brug zijn". Hij antwoordde nog: „Ja loods, dat is goed". We passeerden de brug en de loods zag hem langs de stormladder afdalen en op de vlet stappen. De lijn die onder de vlet was ge raakt, tilde de vlet op dat moment onderste boven. „Daar gaat je collega", zei de loods. „Daar zwemt hij". Ik zag hem zwemmen tot ik hem uit het oog verloor. Ik dacht dat hij veilig aan wal gekomen was. Hij was een raszwemmer. Vanaf de pont werd echter geroepen dat Piet al verdronken was. Ik stapte gauw in de vlet met een matroos van de Virgo. We hoosden hem leeg en wa ren snel op de plaats waar we Piet voor het laatst had den gezien. We vonden niets. De Rijkspolitie te water was spoedig ter plaatse. Na tien minuten dreggen hadden ze hem. De recherche stond op ons te wachten op de Zee burgkade. Ik moest naar het Wilhelminagasthuis om hem te identificeren. De dagen daarna was ik geen mens meer". De heer Kok, die nu met pensioen gaat, is met zijn twee en dertig dienstjaren de oudste vletterman van IJ muiden. Hij ging op zijn der tiende voor het eerst naar zee, zo van de schoolbanken. Hij maakte vijf teelten mee, drie voor Katwijk en twee voor IJmuiden. In 1920 kwam hij bij Wijsmuller. Daar bleef hij acht jaar. Hij was daarna als reservedui ker tot 1930 in dienst van de baggermaatschappij Volker en Bos, die in vroeger jaren het onderhoud van de IJmui- der buitenhaven had. „Ik had altijd al vletterman willen worden", zegt Leen Kok. „In 1930 zette mijn broer een nieuwe ploeg op: de Boot- lieden Vereniging IJmuiden. B.V.IJ. Daar ging ik toen bij. Je had toen drie vletterploe- gen: de koperen ploeg, gou den ploeg en de B.V.IJ. On danks de hevige concurrentie hebben we ons altijd weten te handhaven". Leendert Kok was een van de drie vletterlieden die hun werk in de oorlog moesten voortzetten. Na de oorlog bundelden de ploegen zich tot de C.V.V., de Coöperatie ve Vletterlieden Vereniging. „Ik ben zelf ook enkele ke ren te water geraakt", ver telt de heer Kok. „Een maai werd onze vlet omgegooid door het schroefwater van een sleepboot toen we een schip vastmaakten op een Engelse boei. We werden ge red door de bemanning van de sleepboot. Verder ben ik een keer overstoomd door een motorboot van Bergman, recht tegenover het Centraal Station in Amsterdam. Een binnenschipper stak me een lange haak toe en trok me aan boord. De vlet werd ge borgen, ik met mijn natte plunje in de trein. En dat in het hartje van de winter". Wat de heer Kok ook nog helder voor de geest staat, zijn de gebeurtenissen rond de Van Renselaer in de eer ste oorlogsdagen. „De Van Renselaer was van Amster dam vertrokken en zou vast maken aan de Kanaaldijk. Mijn maat en ik moesten drie- tot vierhonderd broden met onze vlet aan boord brengen. Er gingen drie sol daten met geladen geweer met ons mee. Mijn maat ARIE EN ZIJN MOTOR De elfjarige Arie Ouds hoorn gaat in de banden sporen rijden van zijn vader, oude motorenverzamelaar Siem Oudshoorn, Tuinders hofje 12, IJmuiden. Zondag jongstleden deed hij mee op een uit 1921 stammende in Canada gebouwde Ner-A-Car in Esbeek bij Tilburg, op het landgoed de Utrecht. Er wa ren daar vijfentwintig stok oude motorfietsen, die wer den bereden door leden van de Veteraan Motoren Club, waarvan Siem Oudshoorn een enthousiast lid is. De oudste deelnemer was 65 jaar, de jongste, dat was Arie, elf. Hij bracht het er best af op zijn Ner-A-Car, hoewel dat toch bepaald geen gemakkelijke motor is om te berijden. Maar Arie heeft het gevoel voor machines in zijn vingertoppen. Hij staat zijn vader altijd ter zijde als die in zijn vrije uren bezig is met het opsnorren, opknap pen en in elkaar zetten van oude motoren. Dat dit niet gering is blijkt wel uit het aantal motorfietsen van voor 1930 die vader Oudshoorn in middels heeft verzameld: drie en twintig. Vele ervan kunnen nog rijden. Siem Ou,dshoorn heeft zijn zoon nu ook opgegeven als lid van de Veteraan Motoren Club. Volgend jaar krijgt Arie een andere motor van zijn vader, waarschijnlijk een Duitse Diamant uit 1925. Dochter Annie, vijftien jaar, mag dan op de Ner-A-Car. Bij Esbeek moesten de deelnemers eerst een rondrit maken van dertig kilometer. Daarna werd er een wed strijd gehouden over twee keer negen kilometer. Arie reed deze wedstr'id foutloos uit. Hij maakte allerwegen diepe indruk. roeide. We hadden de broden net afgeleverd of er kwam een Duits vliegtuig over, dat zijn bommen net over de Van Renselaer, die veel Joden aan boord had, gooide. De andere morgen, het was meen ik de eerste pinkster dag, gooiden we het schip los. Nauwelijks was de Van Ren selaer door de sluizen en ter hoogte van het semafoor, of het schip liep op een magne tische mijn. De kapitein bleef dood op de brug, waarschijn lijk door de schrik. De rest van de mensen aan boord werd gered". Leendert Kok, een eenvou dig, bescheiden man, heeft vandaag afscheid genomen in hotel Marijke aan de Ha venkade. Hij was het oudste lid van de C.V.V. Voorlopig blijft hij nog in zijn eigen werk. De 75-jarige Bram Kramer neemt namelijk af scheid. De heer Kramer deed al het vletterliedenwerk bij de IJbunker, een taak die Leendert Kok gaat overne men tot er een definitieve verVanger is. De heer Kok, die in de na oorlogse periode drie jaar lang opstapper van de IJ- muider reddingsboot was, is de laatste twee jaren als vletterman niet meer in ac tieve dienst geweest. Hij werkte in het kantoor van de vletterlieden bij de kleine sluis, hield telefoonwacht en hielp bij het verdelen van de diensten. Veel heeft hij in de loop der jaren zien verande ren. Ging in de vooroorlogse jaren alles met roeivletten, nu hebben de vletterlui de beschikking over drie motor- vletten, één in Amsterdam, één binnen en één buiten de sluizen. Voorts zijn er twee auto's om de mensen uit Am sterdam te halen. De C.V.V., voorzitter J. Clots, heeft thans ruim vijftig leden. Het werk van de vletterlieden: assisteren bij het vastmaken en meren van schepen in ka naal en havens en aan het roer staan van schepen die het Noordzeekanaal passeren. Van 29 september tot en met 5 oktober werden in Velsen de volgende voor werpen gevonden: Boodschappentas, bos sleu tels, pijptang, bril in etui, zijden sjaal, portemonnee met inhoud, gymschoen, sleutel (Wilka), dames handschoen, kinderzitje voor rijwiel, trouwring, hondje, voetbal shirt, dames polshorloge, ge vlochten armband, heren hoed, kinderschoentje, cow- boyriem, kinderslipper, da mesrijwiel, paraplu, beugel met schuif, 1 paar wollen handschoenen, ring met sleu tels, tas met inhoud, vulpen, zakje met bromfietsgereed schap, regenbroek, rozen krans, knipmes, zwembroek met handdoek, grijs katje, plastic pop, regenhoed, regen jas, bankbiljet van 10. bosje elektr. draad en een bril. Inlichtingen over deze voorwerpen kan men dage lijks krijgen bij het hoofd bureau van politie in IJmui- den-Oost. De daar gedepo neerde voorwerpen kan men elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur afhalen. Kennemer Kruimels In „D.K.V. Nieuws", het orgaan van de christelijke korfbalvereniging D.K.V. in IJmuiden wordt aangekon digd dat men een limonade/ bierglazen-actie gaat voeren ten einde reclame te maken en wat meer geld in kas te krijgen. De glazen, waarvan er duizend worden besteld, zullen zijn voorzien van het D.K.V.-wapen. VRIJDAG 12 OKTOBER Openbare leeszaal. Plein 1945, IJmuiden - Oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 13 OKTOBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Wijkgebouw, Radarstraat, 15 uur: Bazar dameshandwerkclub Bethlehemwijk. Advertentie Het PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voer het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 De heer R. Visser heeft op de openbare vergadering van het Produktschap voor Vee en Vlees in Utrecht zijn verontrus ting uitgesproken over de grote tegenstel ling die er, volgens hem, beslaat tussen de prijs die de boeren voor hun koeien krijgen en de prijs die de huisvrouw bij de slager voor het rundvlees moet betalen. De voorzitter van het Produktschap, de heer Joh. de Veer, zei hierop, dat er in Nederland zoveel slagerijen (9500) en groot-winkelbedrijven zijn, dat er zeker in de grote bevolkingscentra voldoende con currentie is. „Als de huisvrouw niets van de prijsverlaging merkt, moet ze op pad gaan en een andere slager zoeken," aldus de heer De Veer, „want er zijn slagerijen genoeg die de prijsverlaging wei hebben doorgevoerd. Daarvoor hoeft zij alleen maar de advertenties te bekijken." i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7