Goede IJmuidense prestaties bij bokswedstrijden Sport in de IJmond Men voe n; T BMW DEALER GARAGEBEDRIJF MAARSCHALK Scholte boekte twee overwinningen Metingspaal omgevaren door steenhopper Brandt in Groningen In de vishal en op zee FILM EN FILMWERELD Er gebeuren verrassende dingen rond de nieuwe BMW LS f5895 ZATERDAG 13 OKTOBER 1962 Kerkelijk nieuws Elftal van Stormvogels sterk gewijzigd L. Kok nam afscheid Milan Vidmar overleden Examens deze Komt het door de comfortabele mij - kan - niets - gebeuren"-zit, of door het sportieve model van de BMW LS, dat men zich jonger voelt in deze wagen? Of werkt de „pit" van de motor, het „popelende" gaspedaal, kort om de vitaliteit van de BMW LS aanstekelijk wagen rijdt? Hoe 't ook zij, het feit ligt er: rijden in een BMW LS geeft een gevoel van jeugdig optimisme en zelfvertrouwen, het gevoel „de wereld aan te kunnen"! Probeert u 't zelf maar eens en maak nog vandaag (gratis!) een proefrit! krachtig „raspaard van een vermaarde staH Importrice: N.V. ALIMPO - Parkstraat 91a - Den Haag - Tel. 070-184846 80 dealers, verspreid over het gehele lanc VRAAGT GEHEEL VRIJBLIJVEND inlichtingen of proefrit bij HOOFDSTRAAT 183 SANTPOORT TELEFOON 8230 (0 2560 De IJmuidense boksers Henk Schoorl en Ton Lodewijks hebben tijdens de in het Patronaatsgebouw in IJmuiden gehou den bokswedstrijden voor hoogtepunten gezorgd. Beiden scoorden zij een knock out op sterke tegenstanders. De IJmuide naar De Weers verloor op punten. Het zelfde lot trof de moedig boksende Haar lemse B-klasser Dolron. Het hoofdbestanddeel van de avond werd gevormd door een internationale ontmoe ting tussen Nederlandse boksers en een ploeg uit Bad Godesberg. Nederland won met 3-2. De partij tussen Wolters (Amsterdam) en Vogel (Godesberg) was fraai. De Duit ser was technisch de mindere, maar fel vechtend wist hij Wolters steeds weer tot het gevecht op korte afstand te dwin gen. De techniek gaf tenslotte toch de doorslag. De Amsterdammer Kuit bokste tegen Golombiewsky zeer snel, maar de rustig kijkende Duitser verdedigde zich goed stootte zuiver en won tenslotte op punten Henk Schoorl was tegen de Duitser Gunts steeds in de aanval. Hij scoorde doorlopend punten met mooie slagen op het lichaam en dat leidde er toe dat de Duitser zijn kwetsbare maag steeds angst valliger ging dekken. Schoorl maakte daar in de tweede ronde gebruik van door Gunts een flitsende rechtse op de kaak toe te dienen. Voor de Duitser op het canvas belandde moest hij ook nog met Schoorl's linkse kennismaken. De Duitser was totaal groggy, en kon pas minuten later weer op zijn benen staan De Amsterdammer Herman Schregar- dus nam tegen Ralf grote risico's, maar in de eerste twee ronden wist hij toch een kleine voorpsrong op te bouwen. De Duitser kwam in de laatste ronde ech ter fel opzetten, benutte nu zijn kansen beter, en was aan het einde duidelijk fitter dan zijn tegenstander. De Duitser werd winnaar verklaard, maar onbeslist had ons beter geleken. Rudi Lubbers (Amsterdam) had in Scholz een tegenstander, die op halve af stand bijzonder sterk bleek. Het werd een fraaie partij, waarin in tegenstelling met de meeste andere partijen van han gen en afklemmen geen sprake was waarin zuiver werd gestoten en een hoog tempo werd onderhouden. Toen Lubbers in de tweede ronde kans zag zijn tegenstander verder van zich vandaan te houden kwam hij in de meer derheid. Wel kwam Scholz in de laatste minuut nog even terug, maar de neder laag kon hij toch niet meer ontlopen, De Haarlemmer Dolron bokste tegen de Amsterdammer Kooyman agressief als altijd. Hij sloeg echter minder zuiver dan zijn tegenstander, die elke aanval goed opving en met deze taktiek een punten voorsprong opbouwde. Lodewijks zag er tegen Huybreghts in het geheel niet als een aanstaande win naar uit. Hij kwam een enkele keer in moeilijkheden, maar hield goed vol. Plot seling wist hij in de tweede ronde zijn Aangezien er zondag een technische handbaldag in Haarlem wordt gehóuden, zullen de elftallen van de handbalvereni ging IJmond deze dag benutten voor het spelen van onderlinge wedstrijden. Op het Koningsveld gaan een combinatie van dames en een team van meisjesjunioren elkaar bestrijden. Voor de heren is er een wedstrijd tussen het eerste en het derde elftal, dat aangevuld wordt met sterke spelers. Vrijdagavond toonde Scholte zich einde lijk in zijn ware gedaante in het wereld kampioenschap 71/2 in Oberhausen. De Belg Jos Vervest, die tot dan toe het sterk ste spel had laten zien en nog ongeslagen was, trad hij met een grimmige trek om de mond tegemoet, fel belust op de overwin ning om daarmee het bewijs te leveren tot 's werelds beste kaderspelers te behoren. Het is een prachtige demonstratie van de Eindhovenaar geworden, waarin hij niet alleen in het pure kaderspel zijn meester schap, maar ook zijn veelzijdigheid bewees wanneer de moeilijkste problemen om een oplossing vroegen. Frank en vrij, zeker van zich zelf, bond hij de strijd aan en in zijn tweede beurt reeds rees hij tot de grootste hoogten in een serie, die hij afsloot op 167. Niet door een misstoot, maar doordat hij het spel vervolgde met de bal van zijn tegenstan der. Het was niet ongezien gebleven en op aanwijzing van Vervest telde de arbiter terecht Scholte af. Scholte was op dat moment in een der gelijke vorm dat de records op wankelen stonden. De Belg was evenwel verslagen en niet meer tot een tegenaanval in staat. Met series van 18, 14, 40 en 44 palmde Scholte de zege in. Vooral met zijn slot- serie oogstte hij grote bewondering. De uitslagen luidden: Rudolph (Did.) 278 8 77 34.75 Scholte (Ned.)300 8 179 37.50 Diaz (Chili) 201 30 35 6.70 Eiter (Did.) 300 30 65 10.00 Galvez (Sp.) 128 7 77 18.28 Vervest (België) 300 7 83 42.85 Grivaud (Fr.)300 10 137 30.00 Girves (Arg.)88 10 48 8.80 De uitslagen van de zesde ronde luidden: Eiter.,170 11 55 15.45 Boulanger 300 11 137 27.27 Galvez 163 11 69 14.81 Girves 300 11 111 27.27 Scholte 300 6 167 60.00 Vervest 107 6 41 17.83 Grivaud300 8 116 37.50 Rudolph 39 8 14 4.87 Na de derde dag luidt de stand: 1. Grivaud 5 10 137 21.73 2. Boulanger 5 9 137 26.31 3. Vervest 5 7 154 30.39 4. Scholte 5 6 179 26.75 5. Girves6 6 121 15.12 6. Rudolph 5 4 101 17.87 7. Eiter 6 4 65 10.87 8. Galvez 6 2 166 14.67 9. Diaz5 0 77 7.58 tegenstander vol te raken en toen gaf deze er onmiddellijk de brui aan. De partij tussen de zwaarwelters Van Ispeleni (Haarlem) en A. Schoorl (IJmui den) was een weinig verheffende verto ning. Beide boksers horen nog niet in de ring thuis. Van Ispelen wist tenminste nog hoe hij moest staan, en hij werd dan ook winnaar verklaard. Veel leuker was de demonstratie tus sen twee Amsterdamse jeugdige boksers, Kesseler en Teters, die duidelijk toon den, hoe mooi boksen kan zijn. Geref. Gemeenten Tweetal te Amsterdam-Centrum P. Blok te Dirksland en G. A. Zijderveld te Capelle a. d. IJssel, van wie laatstgenoemde is beroepen. Beroepen te Borssele A. F. Honkoop te Goes. Aangenomen naar Zoetermeer L. Voge laar, kand. te Zoetermeer, die bedankte voor Nieuw-Beijerland, Rhenen en voor Sint-Annaland. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Noordscheschut W. Steen bergen te Meppel. I De IJmuidenaar Henk Schoorl Het elftal van Stormvogels dat vandaag voor de beker in Zwolle speelt, is sterk ge wijzigd. De volgende formatie komt in het veld: Egner; De Bruin en Smit; Haver kamp, Spruit, Van Duyvenbode, Wortel en Cleeren. Tijdens een zeer drukke receptie hebben de IJmuidense vletteriieden vrijdagmiddag in hotel Marijke afscheid genomen van hun collega Leendert Kok, die met pensioen gaat. De voorzitter van de Coöperatieve Vletteriieden Vereniging, de heer J. Clots, zei dat de heer Kok vijftien jaar lang een trouw en gezellig lid is geweest van de ver eniging en tevens de eerste van de ver enigde vletteriieden die met pensioen gaat. Hij overhandigde de scheidende vletterman prachtige geschenken, waaronder een wandklok. Velen drukten de heer Kok en diens echtgenote daarna nog de hand. Er waren tal van geschenken. Vrijdag Te IJmuiden werden vrijdag 9560 kis ten vis aangevoerd, waarvan 1173 kisten tong en tarbot, 1668 schol, 9 schar, 5665 haring, 74 makreel, 308 schelvis, 414 wij ting, 195 kabeljauw en gul, 23 poon, 31 diversen. De prijzen waren vrijdag: per 1 kg: gr. tong 54.50, grm. tong 4.203.70, kim. tong 3.803, kl. tong I 3.60—3.30, kl. tong II 3.70—2.50, tarbot I 3.703.10, zalm 7. Per 50 kg: Tarbot II 150, tarbot III 120 106, tarbot IV 116—92, gr. schol 52—50, grm. schol 45—44, kim. schol 4538, kl. schol I 4238, kl. schol II 288, schar 36—25, verse haring 3014, makreel 38 27, grm. schelvis 50, kim. schelvis 5248, kl. schelvis I 5654, kl. schelvis II 3513, wijting 27—9, gr. gul 6051, mid. gul 54— 41, kl. gul 3620, poontjes 12, kl. rode poon II 45—31. Per 125 kg: gr. kabeljauw 200156. De besommingen waren vrijdag: KW 112 1020, KW 124 13.300, KW 132 5870, KW 93 8450, KW 34 f 6540, KW 178 2210, KW 174 1800, KW 12 7810, KW 109 2800, KW 7 620, IJM 54 8590, IJM 61 3480. Op zee Voor de maandagmarkt is thuisvarende de VL 121 „Willem" vanuit de Ierse Zee met 450 kisten makreel, 370 kisten haring en 30 kisten andere vis. Bovendien wordt nog thuisverwacht de KW 8 „Deining" met 498 kantjes gezouten haring en 260 haring, 200 makreel en 40 kisten andere vis. Met onbekende vangst is thuisvarend de KW 3 Koraalbank". De visserij bij de Smalts, die donderdag zulke aardige resultaten had opgeleverd, is gisteren tegengevallen. De verwachtingen waren hoog gespannen, maar als dagvangst konden de schepen toch niet meer dan 50 tot 80 kantjes haring melden. Makrelen lieten zich gisteren in het geheel niet van gen. De schepen die voor Cork op makreel hebben gevist zijn, aangemoedigd door de successen van de schepen bij de Smalts, nu allemaal „aan hun knieën gaan trek ken". Ze zijn alle gaan verstomen. De KW 75 „Doggersbank", die na het in vallen van de duisternis toch bij de Silver- pit is gaan vissen, kon na een trek van anderhalf uur ruim vijftien manden schone haring uit de netten halen. Dit was dan ook aanleiding het afgelopen nacht weer te proberen. In de buurt waren twee Poolse drijfnet vissers, die alleen hun netten uitzetten in dien er op de visloep vis wordt waarge nomen. Begrafenis mevrouw De Boer Nadat in de Bethlehemkerk een rouw dienst was gehouden is vrijdag op de al gemene begraafplaats „De Biezen" ter aar de besteld het stoffelijk overschot van me vrouw Y. de Boer-van 't Slot. Onder de velen die mevrouw De Boer op haar laatste gang begeleidden, waren reders uit Katwijk vertegenwoordigers van rederijen en bedrijven rond de vissershaven. Mevrouw De Boer was eigenaresse van de bekende scheepsslagerij De Boer aan de zuidzijde. De rouwdienst werd geleid door ds. J. v. d. Berg. Aan de groeve heeft ds. Bronsgeest uit Haarlem, hervormd predikant, nog een afscheidswoord gesproken. De Joegoslavische internationale schaak grootmeester Milan Vidmar is in Ljublja na overleden. Vidmar, die 77 jaar is ge worden, heeft ook als wetenschapsman naam gemaakt. Hij was onder meer lid van de Sloveense academie voor weten schappen en kunst. Vrije universiteit te Amsterdam. Kandi daatsexamen klassieke taal en letterkun de: de heer M. Gravendeel (Wijde Wor- mer). R.-K. universiteit te Nijmegen. Kandi daatsexamen geneeskunde tweede gedeel te: de dames I. B. M. van Beekum (Zwol le); C. M. van Horck (Sluis); A. Th. M. de Jong (Bolsward); A. H. W. Kok (Ter- schuur); M. J. M. van Oosterhout (Til burg); M. H. C. L. Smeest (Heerlen) en de heren A. M. L. A. Beckers (Venlo); P. A. W. Dormans (Weert); J. I. Flos (Steyl-Te- gelen); P. P. W. Hoogma (Ruurlo); G. V. F. König (Maastricht); P. de Laat (Breda); H. J. M. van der Loo (Asten); J. J. Michiels (Wanroy); J. F. M. M. Miseré (Heerlen) en J. J. P. A. Smijers (Gendt). Rijksuniversiteit te Leiden. Doctoraal examen Nederlands recht: mej. M. E Rupp (Amsterdam) en de heer J. H. G. Molenaar (Almelo). Universiteit van Amsterdam. Kandi daatsexamen politieke en sociale weten schappen: de heer F. E. Corsten (Amster dam). Technische hogeschool te Delft. Propae- deutisch examen voor bouwkundig inge nieur: H. A. Abbas (Finsterwolde); E. E. van Ballegooijen (Rotterdam); J. J. Blee- ker (Voorburg); H. J. de Boer (Bolsward); mej. C. E. M. van den Brink (Rotterdam); A. E. H. Frencken (Weert); mej. N. E. Ger- ritsma (Sneek); W. F. H. Geutjes (Haar lem); P. Ie Grand en N. van der Horst (beiden Den Haag); A. de Jonge (Breda); J. A. de Keijzer (Gouda)J. A. P. M. Knik- kink (Silvolde); G. A. de Koning (Soest); P. Landweert (Rijssen); J. L. Maas (Mid delburg); J. J. H. M. Maassen (Sint Ai- thonius, N.-Br.); mej. M. van Marle (Den Haag); P. van der Meer (Leeuwarden); J. R. van den Oever (Harlingen); T. H. M. Prudon (Ede); H. van Rijn (Den Haag); R. Saariste (Eindhoven); C. H. Scheen (Loch/em); F. Straatemeijer (Vinkeveen); A. C. M. Tacke (Breda); T. J. M. Tap (Hoorn); J. W. Terwei (Zutphen); A. Ver- kuijl (Zeist); G. H. Vlug (Rotterdam); D. S. B. Vogelzang (Bilthoven); mej. G. A. de Vries (Nuenen, N.-Br.); F. N. Vroom (Eindhoven); D. A. van den Wall Bake (Den Haag); mej. M. van der Wolk (Oud- Ade, Z.-H.). Nederlandse economische hogeschool in Rotterdam. Kandidaatsexamen in de eco nomische wetenschappen: de heer J. Oost woud (Rotterdam); A. J. C. Brak (Rot terdam); J. Toebes (Rotterdam); en R. A. van der Harst (Voorburg). Technische hogeschool te Eindhoven. Werktuigbouwkunde, propaedeutisch exa men: B. D. van Schaik (Groenlo); A. van Willigen (Kampen); Th. M. Jonkers (Val- kenswaard). IJmuiden (R e x) Het weekprogramma in dit theater is weer van bijzonder uiteenlopen de samenstelling. Na het enerverend film verhaal „Dodend rendez-vous", dat hier tot en met maandagavond draait, volgt immers „Liebe, Sommer, und Musik", een echt produkt van Oostenrijkse bodem. Het is zo'n vriendelijke komedie, voorzien van wat sentimentele intermezzi, hartroerende onschuld en opgewekte liedjes. Kortom, plezierig amusement. Het zondagmiddag- publiek kan zijn hart dan ophalen aan „Met bloed geschreven". (City) Wanneer een nieuw avontuur van Eddie Constantine wordt aangekon digd, behoeft de inhoud al niet nader meer te worden omschreven. Hier volgt deze De steenhopper „Jane" van de Franse maatschappij „Frabeltra" uit Le Havre, heeft gistermiddag omstreeks drie uur een metingspaal omgevaren. Deze meetop- stand is vorige week door Rijkswaterstaat even buiten de zuiderpier van IJmuiden in de bodem van de zee geplaatst voor het verrichten van golf metingen. De steen hopper werd gesleept door een boot van Bureau Wijsmuller. De stalen paal was zodanig geconstrueerd, dat bij een even tuele aanvaring het bovenste deel zou af knappen. Dat is dan ook gebeurd, zoals het woensdag is gegaan met de lichtopstand ter vervanging van het licht op de zuider pier die tijdens de mist is omgevaren. Juist gisteren was Rijkswaterstaat doende de lichtopstand boven water te brengen, toen men moest zien, dat ook de meetop- stand het begaf. De burgemeester van West-Berlijn, de heer Willy Brandt, heeft ter gelegenheid van de Berlijnweek in Groningen een be zoek gebracht aan deze stad en in de stads schouwburg een rede gehouden over de si tuatie in Berlijn. aankondiging dan, het is „Lemmy houdt van dames", van welke voorkeur men tot en met zondagavond getuige kan zijn. Zon dagmiddag zowaar onze goeie ouwe Buf falo Bill, in „Het donderend geweld"; bloeddorstige roodhuiden en verraderlijke blanken dus. Maandag en dinsdag „Avon* tuur fn New York"; voor een routine-pro- dukt stellig niet ongeslaagd. Men leert et, het leven van de wereldstad in kennen, waar de liefde een jonge vrouw net vol doende leeftocht verschaft, om er niet tea onder te gaan. Een geluk, dat haar dooi! een ondernemende jongeman ten deel valt Omdat ze dit beiden verdienen, is de strek king van deze film bijzonder sympathiek. Donderdagavond tenslotte „Ik wil leven", waarin Susan Hayward de tot de gaska mer veroordeelde vrouw vertolkt, wier lot de openbare mening in Amerika destijds danig heeft beroerd. Beverwijk (Kennemer Theater) Tot en met zaterdag is hier lachen het parool, waar voor de klucht „School voor (f)linke jon gens" verantwoordelijk is. Vervolgens „De sadist" (zaterdagnacht) en „Aanval op het goudtransport" (zondagmiddag). Daarna voor de rest van de week „Carrousel van het nachtleven", een revue van show en amusement uit de wereldsteden. Reken maar, dat de censuur hier af en toe met vlijt de schaar hanteerde. (L u x o r) De beste film van deze week is hier ongetwijfeld „De ballade van een soldaat"; een Russische film ditmaal, waar de waanzin van de oorlog eveneens over tuigend mee wordt aangetoond. Prachtig van beeld en verhaal. Daarnaast maakt „Verleiding" in de eerste helft van de week, een veel traditioneler indruk. Even als „Lavastroom over Java", die zondag middag door de Krakatau wordt veroor zaakt. (W.B.-t heater) Jeep Jackson ver oorzaakt hier tot en met zaterdag de nodige deining in „Rekruut tegen wil en dank waarna zondagmiddag „De schrik der Sioux" ons aan de jaren herinnert, dat wij met roodgloeiende oortjes onze favo riete indianenverhalen verslonden. Zon dag- en maandagavond „De verdoemden", een navrante historie over de misdaad in de achterbuurten van Zuid-Europa. w* ««awSSÏWfissjW! «i (af Den Has inclusief verwarming, ruitesproeiers. achteruitrijlampen en diverse accessoir* snelheid: 120 km per uur benzine: 1 op 16 luchtkoeling-zonder-zorgen „rotsvaste" wegligging onverwoestbare motor „sportwagen-acceleratie" perfecte verwarming en airconditioning votop ruimte voor 4 vdwaswrran

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9