Kritiek in de Philippijnen over uitsluiting van Joegoslavische ploeg voor basketbalstrijd HENSEN MATADOR San Francisco Giants weer naast de New York Yankees L I Uitgeruste Quicksilver S en Theo Messidor weer aan start Sporttoto was even de tel kwijt Keeper wilde niet in midden van z'n doel gaan staan Scheidsrechters en spelers liggen met elkaar overhoop Hongaarse manager voor Engels team? De Hunze nog niet uit de financiële moeilijkheden Handicapwedstrijd voor atleet Cijs Zeslandenstrijd in 1963 in Enschede Berruti voor een maand geschorst Damesploeg is al uitgeschakeld voor finale Billy Pierce was heer en meester in Candlestick Park mi HBC leidt in de overgangsklasse voor dames Stirling Moss wordt geopereerd NEEM DAN lichter dan zwaar, pittiger dan halfzwaar. DINSDAG 16 OKTOBER 1962 15 Merkwaardig protest Een COLEMAN OLIEHAARD is zijn geld meer dan waard. ■ML' I en in Joegoslavië In Engeland Oost-Duitsland-Roemenië WITGOED natuurlijk PAARLAARSTEEG I Jaap Edenbaan open mmSr P* 1 1 4 t *Éf§S#PPisiÉ v Sport in het kort Voetbal Men was blijkbaar de tel kwijt bij de Stichting Nederlandse Sporttotalisator. Werd er zondagavond opgegeven dat er zich zes deelnemers van 12 punten hadden gemeld, maandagmorgen werd dit gerecti ficeerd met de mededeling, dat er slechts één deelnemer van 12 punten was. Tegen het middaguur kregen we echter de mede deling, dat er een „misverstand" was ont staan en dat er tien deelnemers met 12 punten waren. Vanochtend was dit aantal gestegen tot 23. Voor de extra prijs zijn al 40 gegadigden. De Amsterdamse derdeklasser Neerlan- dia heeft in Bussum na afloop van de voetbalwedstrijd SDONeerlandia gepro testeerd tegen de spelregelkennis van de scheidsrechter. De Utrechtse arbiter stond SDO een strafschop toe. De doelverdediger van Neerlandia stelde zich, om de Bussum- se penalty-specialist te misleiden, op de doellijn op, dicht bij een paal. De referee sommeerde de doelverdediger in het mid den van het doel plaats te nemen. Na de wedstrijd protesteerde Neerlandia. omdat volgens het spelreglement van de keeper alleen wordt verlangd dat hij zich tijdens de strafschop „ergens" tussen de palen ophoudt. Hij behoeft dus niet in het midden van het doel plaats te nemen. Neer landia wilde de strafschop na de wedstrijd overnemen. De scheidsrechter gjng hier alleen mee akkoord indien de doelverdedi ger zich in het midden van het doel op stelde. De Amsterdamse club weigerde, de straf schop werd niet overgenomen en het woord is dus aan de protestcommissie. De wed strijd eindigde onbeslist (2-2), al is er nog steeds een kansje dat de doelverdediger van Neerlandia, indien de strafschop ooit overgenomen zal moeten worden, erin zal slagen de SDO-er, die de strafschop gaat nemen, toch te misleiden. Advertentie Laat U vooral de Super-Straler tonen. Ideaal voor het Nederlandse klimaat. 'n Volmaakt begrip in oliestook Verkrijgbaar bij de erkende handet Een beslissing van de Philippijnse rege ring om Joegoslavië uit te sluiten van de vierde wereldkampioenschappen basket bal, heeft de kritiek uitgelokt van de Phi lippijnse pers en sportautoriteiten. Leonar do Quinto, vica-president van de Philip pijnse basketbalbond verklaarde, dat deze beslissing tot gevolg heeft dat de basket balbond in beroep zal gaan. Mocht de be slissing van kracht blijven dan zal hij af treden. Voorts zei hij dat de bond, even als iedere sportieve burger had gehoopt dat de regering de sport gescheiden zou houden van de politiek. De Philippijnse regering maakte zondag bekend dat zij zowel Rusland als Joegosla vië heeft geweerd van de kampioenschap pen op grond van nationale veiligheid. Sportverslaggevers en sportautoriteiten hadden er bij de regering op aangedron gen Joegoslavië toe te laten, er op wij zend dat de Philippijnen kritiek had uit geoefend op de uitsluiting door Indonesië van Israel en Nationalistisch China van de Aziatische spelen. Zij merkten op dat de Philippijnen zich aan dezelfde kritiek blootstelt indien Joegoslavië wordt ge weerd. „Wij doen precies hetzelfde hetgeen wij van Indonesië veroordeelden tijdens de laatste Aziatische Spelen," aldus de over zichtschrijver Teodoro Valencia. „Wij zijn lid van de wereldfederatie voor basketbal en toch weigeren wij ons te houden aan de bepalingen van de federatie." Salvador L. Marino, secretaris van pre sident Diosdado Macapagal van de Philip pijnen kwam nog met de verklaring: „De huidige regering heeft een waakzame en militante houding aangenomen bij het waarborgen van de veiligheid van het land tegen communistische ondermijning en agressie. Zij wil de bedreiging van de vei ligheid van het land tot minimale afme tingen terugbrengen." Hij verwierp vergelijkingen van de hui dige toestand met het optreden van Indo nesië tijdens de Aziatische Spelen van de hand. „De analogie bestaat alleen maar aan de oppervlakte. Afgezien van het feit dat de twee situatie's verschillen, is de be slissing van de Philippijnse athletiekfede- ratie, genomen met steun van de regering, om de Philippijnse athleten niet terug te trekken uit de Aziatische spelen, een er kenning van het fundamentele recht van een gaststaat wie hij in zijn midden wenst te verwelkomen." Politika, het grootste Joegoslavische dagblad, maakte er gisteren melding van dat de Philippijnse autoriteiten de spelers van het Joegoslavische basketbalteam vi sa hebben geweigerd voor de wereldkam pioenschappen „ondanks de waarschuwing can de internationale basketbalfederatie om het gehele evenement af te gelasten." „Dit is een onbegrijpelijke, ontoelaatba re daad, die aantoont dat politieke ver blindheid een buitenlandse produkt is en De Engelse voetballers en scheidsrech ters liggen met elkaar overhoop. Sedert het nieuwe seizoen is begonnen, zijn 40 spelers van het veld gestuurd en 400 za gen hun naam genoteerd in de boekjes van de scheidsrechters. In de overeenkom stige periode van het vorige jaar waren deze cijfers 20 en 100. Beroemde sterren zoals Bert Trautman, doelverdediger van Manchester City, en Drek Dougan, midvoor van Aston Villa, be horen tot hen die uit het veld zijn ge zonden. Volgens de spelers is het nieuwe, strenge optreden van de scheidsrechters niet gerechtvaardigd. De arbiters zouden bemoeizieker zijn dan nodig is. Cliff Lloyd, secretaris van de vereni ging van beroepsvoetballers „We maken ons zorgen over het groeiend aantal be straffingen en volgen de stuatie nauwlet tend. Scheidsrechters noteren nu al na men bij kleine overtredingen. Ik geloof dat het niet voor de scheidsrechters pleit, in dien zij geen respect kunnen afdwingen zonder namen te noteren". Volgens Lloyd is het slechte fluiten de oorzaak van heel wat moeilijkheden. De spelers raken geïrriteerd door verkeerde beslissingen en worden dan lastig. Dougan is de tweede speler van Aston Villa die dit seizoen van het veld werd gestuurd. Voorzitter Buckley van Villa meent dat het „scheidsrechteren" slechter wordt. De Engelse voetbalbond heeft Dougan 14 da gen geschorst, hetgeen betekent dat hij in zaterdag aanstaande niet in Belfast voor Noord-Ierland tegen Engeland kan uitkomen. Hij derft daardoor 600 gulden. Zal Engeland dan eindelijk een buiten lander aantrekken als manager van het Engels elftal? Zeker is het nog niet, maar het ziet er toch wel naar uit. Het Is raëlische blad „Yediot Ahronot" meldt na melijk dat de Hongaar Gyula Mandy, thans trainer van het elftal van Israël, een aanbieding van de Engelse Voetbal bond heeft aanvaard om als manager sa men met coach Allen Wade, de dezer da gen genoemde coach, te werken aan de opbouw van het Engelse voetbal. De F.A. ?ou de Hongaar een maand salaris van 500 pond (ruim 5.000 gulden) het dubbele van hetgeen de Israëlische Voetbalbond hem thans betaalt heb ben aangeboden, alsmede een bedrag van 2.000 pond sterling ineens, voor het slui ten van een contract dat een looptijd van slechts één jaar heeft. In juni 1963 als zijn huidige contract is afgelopen, zou Mandy in dienst treden van de FA Het Oostduitse voetbalteam zegevierdej in Dresden met 3-2 over Roemenië. Bij de rust, was de stand 1-0 in het voordeel van de Öostduitsers. Roeien De roeivereniging De Hunze te Gronin gen blijkt bepaald nog niet uit de financiële problemen. Weliswaar heeft een aantal leden in acht dagen tijds 25.000 aan rente loze leningen bijeengebracht, doch deson danks blijven de moeilijkheden bestaan. Het kost het bestuur van De Hunze enorme hoofdbrekens om de schuldeisers schade loos te stellen. De chaotische boekhouding van de penningmeester is nog niet ge heel ontward. Derhalve kon diens familie het Hunze-bestuur geen toezeggingen doen, hoewel zij tracht de tekorten aan te zui veren. Over de verblijfplaats van de voort vluchtige, die zoals men weet verdacht wordt uit de Hunze-kas ongeveer 35.000 verduisterd te hebben voor privé-uitgaven, tast men nog in het duister. Zelfs kan men niet met zekerheid zeggen of hij al of niet in Spanje vertoeft. De komende vrijdag zullen de leden van De Hunze in een al gemene vergadering bijeenkomen om het bestuursvoorstel tot herstel van de finan ciële positie te bespreken. onverenigbaar met de ethiek in de sport," aldus het blad. Er werd aan toegevoegd dat Joegoslavië als gastheer van grote in ternationale sportevenementen zijn poor ten altijd wijd heeft opengezet voor elke gast. Iedereen was er altijd welkom. „De sportieve strijd is altijd gepropageerd als een middel tot toenadering en vriendschap tussen de jeugd van de hele wereld. Maar deze principes zijn de Philippijnse autori teiten vreemd," zo schrijft Politika. „Een twaalftal basketbalspelers „gewa pend" met een bal brengen de veiligheid van het land in gevaar," zo luidde het commentaar op de officiële uitleg van de weigering. Deze daad komt voort uit „een ongebruikelijke beslissing en een onbegrij pelijk beleid." Advertentie Sterke JEANS kwaliteiten SANFOR Damesjassen 14.50 Laboratoriumjassen 14.90 Doktersjassen 17.75 Bakkersbuizen 11.90 Kruideniersjasjes 10.85 Slagersschorten 5.15 Voor al uw vakkleding Voor de tweede maal organiseerde de Haarlemse WSV OD de handicapwedstrijd om de Jan Klein Schiphorstbeker over een parkoers van 10 km in Aerdenhout. Jan Cijs, die een handicap had van 12 minuten, kon deze op de laatste 2 km omzetten in een overwinning. Opvallend waren de pres taties van de jeugdige OD-ers, die resp. de 3de, 4de en 5de plaats bezetten. De uitslagen waren: 1. Jan Cijs (LAT) 51 min. 6 sec.; 2. J. de Leth (UAT) 1 uur 4 min. 3. Mooyekind (OD) 1 uur, 4 min. 54 sec.; 4. 'T.' v. Gijlswijk (OD) 1 uur 5 min. 6 sec.; 5. A, v. d. M<eet (OD) 1 uur min. 1 sec,; 6. M. Horfiafftorft (RWV). De verenigtfigsprijs' werd gewonnen door de LAT. De stijlprijs werd door de jury toegekend aan A. v. d. Meer uit De Zilk. De Zeslandenwedstrijd atletiek,die om de twee jaar wordt gehouden, zal in 1963, op i3 en 14 juli in Enschede plaats vinden. In 1961 werden deze wedstrijden in Parijs gehouden. In deze wedstrijd, waaraan door West- Duitsland, Frankrijk, Italië, België, Zwit serland en Nederland wordt deelgenomen, is het gehele programma opgenomen met inbegrip van de tienkamp en de marathon. Het ligt in de bedoeling van het organi satiecomité voor de marathon nog een aantal Engelse atleten uit te nodigen. De Italiaanse atletiekbond heeft de Olym pische kampioen op de 200 meter, Livio Berruti, maandag met onmiddellijke in gang voor een maand geschorst omdat hij in het openbaar kritiek had uitgeoefend op de bond. Op de foto ziet men Berruti, die een groot sprinter is, de finale winnen van de 200 meter op de Olympische Spelen in Rome. Zeer duidelijk laat hij de Ameri kaan Carney en de Fransman Seye achter zich. Volleybal Het Nederlandse damesvolleybalteam is maandagmiddag uitgeschakeld voor de fi- nalegroep van de wereldkampioenschap pen. In de wedstrijd tegen Roemenië, dat evenals Nederland tegen Rusland verloren en tegen West-Duitsland gewonnen had, viel de beslissing. De Roemeense dames zegevierden met 3-0 (setstanden 15-4, 15-9 15-12), ondanks een voorsprong van de Nederlandse meisjes in de tweede en derde set. In de tweede set leidden onze landgeno ten met 6-2 en in de derde met 10-6. De keiharde, bijna mannelijke smashes van Ivonescu en Costic gaven de Roemenen steeds weer de leiding. De Nederlandse da mes reizen nu van Moskou naar Kiev waar de wedstrijden om de negende tot en met de veertiende plaats zullen plaats vinden. Bij de dames zijn de acht landen voor de finale-poule: Rusland, Japan, Tsjechoslo- wakije, Polen, Brazilië, Bulgarije, Oost- Duitsland en Roemenië. De Nederlandse dames strijden in Kiev om de negende tot en met de veertiende plaats. De landen die daar deelnemen zijn: West-Duitsland, Oostenrijk, China, Noord- Korea, Hongarije en Nederland. De kunstijsbaan Jaap Eden in Amster dam, die zaterdag door de toestand van het ijs nog niet geopend kon worden, zal van avond 16 oktober voor het publiek toe gankelijk zijn. Advertentie AH NIEMEYER In een nog enigszins vochtig Candlestick Park in San Francisco zijn maandagmid dag de World Series hervat. Onder ideale weersomstandigheden werd de zesde wed strijd gespeeld voor een uitverkocht huis en de Giants-fans kregen waar voor hun geld: hun favorieten wonnen de wedstrijd en behielden zodoende hun kans op het kampioenschap. Schitterend werpen van Billy Pierce, die de Yankees slechts drie honkslagen toestond, was er de oorzaak van dat de Giants na precies twee uur met een 5-2 zege naar de kleedkamers konden vertrekken. De Yankee-pitcher Whitey Ford moest voor het eerst sinds vele jaren verlies ac cepteren in een WS-wedstrijd. In de vier de en vijfde innings scoorden de Giants vijf runs in totaal, een score die vooral te danken was aan het plotseling uitste kende slaan van eerstehonkman Capeda, die in de voorgaande wedstrijden geen en kele maal succes had. Voor de Yankees sloeg Roger Maris in de vijfde innings een homerun en in de achtste innings waren het Boyer en Kubek die met honkslagen voor een run zorgden. In de overige zeven innings verschenen er slechts drie Yankee- hitters in het slagperk. De laatste (zeven de) wedstrijd wordt vandaag in San Fran cisco gespeeld. De werpers zijn dan: Ralph Terry voor de Yankees en Jack Sanford voor de Giants. Met behulp van drie helikopters is men er in San Francisco in geslaagd het Candlestick Park, dat zondagmorgen vroeg nog op een meertje leek, weer voor honkbal geschikt te maken. Maandagmor gen lagen er nog grote plassen, maar de helikopters, die door slechts enkele deci meters boven die plassen te blijven han gen, de verdamping bevorderden, bleken een probaat middel: er kon gespeeld wor den. Voor de thuisclub was deze wedstrijd een alles-of-niets-wedstrijd: er moest ge wonnen worden. Daarom was Billy Pier ce de werper voor de Giants. Niet alleen, omdat hij in een vorige wedstrijd zo goed heeft geworpen, maar vooral omdat Pier ce in dit seizoen geen enkele wedstrijd in het Candlestick Park heeft verloren. Dit ongeslagen record handhaafde Billy Pierce en hoe! Na vier innings was er nog geen enkele Yankee-speler op de honken gekomen en waren er slechts twee bal len in het buitenveld geslagen. In de vijf de innings moest Pierce zijn eerste honk- slag toestaan. Roger Maris liet eindelijk .v. zien waartoe hij in staat is: hij joeg de bal in de tribune. Even wankelde de Giants-defensie, want Elston Howard kwam door een fout van derdehonkman Davenport op het tweede honk en Boyer kreeg 4w. Een vangbal van tweedehonk- man Hiller maakte echter een eind aan deze moeilijkheden. Die homerun van Maris bracht de Yan kee-achterstand op 3-1, want in de tweede helft van de vierde innings was het pit cher Whitey Ford die door een foutieve aangooi Felipe Alou in staat stelde vanaf het tweede honk te scoren. Eerstehonk man Orlando Cepeda sloeg de bal te gen de afrastering en dat betekende 2-0. Cepeda zelf kon voor 3-0 zorgen op een honkslag van Davenport. Yankee-manager Houk bleef echter op Ford vertrouwen, Honkbal maar deze. bleek ook in de volgende Giants-slagbeurt niet in staat de tegenstan ders van de "plaat te houden. -Harvey Kuenn, Chuck Hiller, Felipe Alou en Or lando Cepeda gaven hits, die twee runs opleverden: 5-1 Ford werd vervangen door Jim Coates die de Giants geen schijn van kans gaf; de volgende zeven hitters bereikten de honken niet. Coates werd in de eerste helft van de achtste innings vervangen door een pinch-hitter en Marshall Bridges was de Yankee-pitcher die in de achtste innings orde hield. De Yankees kwamen alleen in de achtste innings nog tot sco ren. Cletis Boyer gaf een tweehonkslag en kon scoren op een hit van Tony Ku bek. In de laatste innings hadden de Yan kees op papier nog goede kansen op de zege. Een honkbalwedstrijd is niet beslist voordat de laatste brl geworpen is! Met Tom Trash, Mickey Mantle en Roger Ma ris als eerste drie slagmensen was de 52 voorsprong van de Giants niet onaan tastbaar. Maar Trash sloeg de bal te hoog, zodat hij werd gevangen en ook Mantle sloeg een vangbal en Billy Pierce zorgde voor een schitterend sjot: de man die een homerun op hem had geslagen Roger Maris schakelde hij uit op 3sl. De wer persresultaten van Pierce waren: 223. Dinsdagmiddag wordt de laatste wed strijd gespeeld in deze serie van zeven De beslissende wedstrijd „the battle for the gold an glory" brengt voor de San Francisco Giants Jack Sanford op de plaat, bij de Yankees is het Ralph Terry die de veidediging gaat leiden. SCHAKEN. Uitdaagster Nina Gaprins- dashvili (Rusland) is vrijwel zeker van de wereldtitel schaken dames. Zondag won zij in Moskou de afgebroken tiende partij van de tweekamp tegen haar landgenote en titelhoudster Elizabetha Bykova tijdens de tweede zitting, waardoor zij in de twee kamp thans met 82 de leiding heeft. ZEILEN. De Senaatsprijs in de Flying Dutchmanklasse, die de afgelopen dagen in Hamburg werd gehouden, is gewonnen door de Duitser Uwe Koglin. De beste bui tenlander was de Nederlander Jan Jong kind die op de tiende plaats eindigde. De volleybalcompetitie De dames van HBC, die het volleybal kampioenschap van de districtsovergangs klasse vorig seizoen na een langdurige nek-aan-nek-race aan het Alkmaarse Oc topus moesten laten, hebben zich reeds na twee wedstrijden in de nieuwe competitie aan het hoofd van de ranglijst kunnen plaatsen. In eigen zaal boekten de Heem- steedse volleybalsters een snelle zege op OVRA (15—9, 15—4, 15—2) en hiermede is het team van Loes Jansen het enige in deze klasse, dat nog zonder puntenverlies is. Het spelen in eigen omgeving blijkt trouwens toch een goede invloed op de prestaties te hebben. In Heemstede klopten de luren r HBC CIOS in 3 sets (15—10, 156, 15—13). In Zandvoort hadden de dames van OSS ook slechts drie sets nodig om Gios met lege handen huiswaarts te zenden (15—1, 15—2, 17—15). In het Krelagehuis in Haarlem leverde de damesploeg van Velox gisteravond een opvallende prestatie door ex-overgangs- klasser De Blinkert een punt afhandig te maken (915, 1513, IQ15, 1511). In een zeer wisselvallige wedstrijd kwamen de reserves van de groen-witten tot een zelfde resultaat tegen Gios (915, 151, 15—5, 4—15). De heren van De Blinkert begonnen de wedstrijd tegen Gios zwak, maar slaagden er toch in de volle winst op de ploeg van Mérkenhof te veroveren (915, 1513, 1511, 1115). De reserves van OVRA en De Blinkert bleken weinig voor elkaar on der te doen en kregen met een verdeling van de punten beiden loon naar werken (11—15, 15—13, 15—11, 11—15). In de tweede klasse A heren, die met uitzondering van Die Raeckse 3 geheel uit standaard-teams bestaat, komt PWN zeer sterk voor de dag. De ploeg boekte de derde zege in successie, ditmaal ten koste van Rapiditas, dat vorig seizoen opviel door langdurige wedstrijden, maar nu snel het veld moest ruimen (156, 158, 156). Ook Energie heeft nog geen puntenverlies geleden en lijkt de voornaamste concur rent van PWN te worden. De uitslagen waren: Dames: OSSGios 30, VeloxDe Blin kert 22, De Blinkert 2Gios 22, DSS JBS 0—3, OSS 2—DSS 2 3—0, HBG 3— OVRA 2 3—1, PWN—De Blinkert 3 3—1, Alliance '22Die Raeckse 3 13, FES DSS 2 30, Alliance '22 2Blinkert 4 2—2, Die Raeckse 4—HVS 2 0—3, Allian ce '22 3Set Up 2 13, Die Raeckse 5 HBC 5 0—3, Velox 2—HBC 4 3—0. Heren: HBC—CIOS 3—0, De Blinkert— Gios 31, OVRA 2Die Raeckse 2 22, Rapiditas—PWN 0—3, DSS—Set Up 1—3, Die Raeckse 3—Velox 2—2, HSVC 2—HSV 4 0—3, PSVH 2—Gios 3 2—2, WIK 2—Al liance 2 03. Voor morgenavond staan thuiswedstrij den op het programma voor de overgangs klasse-teams van OVRA. De Haarlemse dames achten wij in staat op het Bever- wijkse Kennemers de volle winst te ver overen. The Smash uit Casfficüm, dat bij de OVRA-heren op bezoek komt, behóór de vorig seizoen tot de sterkere overgangs- klassers; een spannend en op goed peil staand duel valt hier te verwachten. Bij de dames eersteklassers moet Vesmia van Set Up kunnen winnen en zal Top- score de volle winst wel op Onze Gezellen kunnen behalen. Als resultaat van het treffen tussen de heren van WIK en CIOS verwachten wij een puntenverdeling. Dames: Overgangsklasse: OVRA—De Kennemers (9.00); le klasse: Set UpVes mia (7.15), Onze GezellenTopscore (8.10). 2e, 3e en 4e klasse: PSVH—OSS 2, OVRA 2Vesmia 2, JBS 2Alliance '22 4, Die Raeckse 5—HSVC, JBS 2—HBC 5, PSVH 2HSVC, TriumphTopscore 2. Heren: Overgangsklasse: OVRAThe Smash (8.00), le klasse: WIKCIOS (7.15), 2e en 3e klasse: PWN 3Alliance '22 3, Gios 2OVRA 3, TriumphHSVC, OVRA 4—Alliance '22, HVS 4—OVRA 5, CIOS 2 Topscore, Energie 2Alliance '22 2. Stirling Moss zal een oogoperatie onder gaan. Dit betekent een nieuwe stap op de weg terug naar de race-baan. De 33-jarige Engelse snelheidsmaniak, die in april ern stig werd gewond bij een race-ongeluk, verklaarde: „Eén oog moet een beetje opgetrokken worden omdat het dieper in zijn kas ligt dan het andere. Als het omhoog is ge haald, zullen beide ogen op hetzelfde ni veau liggen en zal het gemakkelijker zijn naar links en naar rechts te kijken zonder dat er een oog in een verkeerde stand staat". Moss rijdt weer auto maar hij heeft on langs verklaard nog niet klaar te zijn om in wedstrijden te starten. Zijn vader, een chirurg, zei: „Sinds het ongeluk is Stifling nog niet in staat ge weest zijn ogen op de juiste wijze te rich ten. Als de operatie succes heeft, zal dat een grote stap zijn op zijn terugweg naar het race-circuit." Opnieuw heeft een splitsing het van avond in Hilversum te verrijden aantal nummers gebracht op negen. Na enkele weken rust verschijnen de beide cracks Quicksilver S en Theo Messidor weer aan de start. Hoewel hun handicap tachtig me ter bedraagt zullen zij de klassering wel onder elkaar uitmaken. Theo Messidor kan dit duel winnen. Op de derde plaats wordt verwacht Uranus. Outsider is Harley. In het amateursnummer is de driejarige Aleid Williams de vermoedelijke winnaar, vóór Yellowbird en Zus Scotch. Outsider is de goede X Messidor. Ook de trouwe Walnut Erebus zal zijn serie successen weer kunnen aanvullen met een zege, waartoe hij de snelle Yylon S en Xylander eerst tot overgave moet dwingen. Een volkomen open koers is het 2400 meter lange autostartnummer. Zaïta Han over en Zorro d'Aster lijken de aange wezen paarden, doch zij zullen het tegen Zahir, Yemen en Zion B niet gemakkelijk hebben. Voor Zéfa, die zo regelmatig is als een uurwerk, maar telkens sneeft door gebrek aan uithouding, ligt er nu een kans in het vijfde nummer, temeer daar haar belangrijkste rivaal Young Six niet tot de betrouwbaarsten behoort. Zalkestis en Zeeadelaar zijn mogelijke outsiders. In het nummer voor de betere driejari gen kan de trouwe en sterk opkomende Amigo opnieuw de baas blijven over Axel Hollandia en Anna Sofine. Outsider is Auerhen S. Het drietal overige nummers is gereser veerd voor de jonge garde. De eerste af deling voor de tweejarigen kan een prooi worden van Byou v. 's Gravenhof, die Belle Ami en Britomartis thans wel de baas moet blijven. In de andere nummers wor den nog overwinningen verwacht van Anne Emilie en Zoon van Hollandia.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15