Heden vijftig inentingen tegen hondsdolheid 3 PYJAMA'S Verkeer in Nederland relatief iets veiliger Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! AGE kOSRAM 1^ PeekiCloppenburg Pelli en Polile Pm Kort en bondig NAAIMACHINES Kamerlid stelt vragen over ontgroening Ongewone wisseltruc goed voor 1000,- Jongensmarki In Antwerpen werd Amsterdamse 22.000 ontstolen Lichamen van vier Engelse vliegers geborgen Voorzitter Veilig Verkeer pleit voor uitbreiding verkeersonderwijs Drie doden in het verkeer Vier jaar voor „Gerrit de Stotteraar" Nog geen uitkeringen aan nazi-slachtoffers Rotterdammer door steekvlam gewond Vrij zacht weer DINSDAG 16 OKTOBER 1962 2 HEEFT U KINDEREN Haarlem lampen V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk elke woensdag 11 van ijzersterke, „wol- warme" keperflanel. U kunt het wassen zo vaak u wilt - de kleur blijft fris. Fijne royale pasvorm. In leuke rui ten en effen kleuren. leeftijd 4 jaar 49S „De Blije Werelt" Uit bij Amsterdam neer gestorte Lancaster van „Dambuster"-squadron Haarlemmer gewond bij botsing Weer kerstgroeten voor militairen in Suriname en de Ned. Antillen r|AF| Grote Houtstraat 181 bHUCL Haarlem - Tel. 14444 21. „Gooi nu eindelijk je anker goed uit Polle, we moeten vlug aan land, om al die zieke hoofden te helpen„Voorzichtig toch, Polle, nu tref je juist die krokodil op zijn hoofd...." „Ja, hij kwam ook wel plotseling te voorschijn.„Wat grappig, hij gaat even vrolijk verder, wel of hij mets gemerkt heeftf' Het lijkt WEERRAPPORTEN De Amsterdamse GG en GD gaat alle Amsterdammers, die door een hond ge beten zijn en dit aan hun huisarts heb ben gemeld, inenten. Het zullen er van daag vijftig zijn, waarmee het totaal aantal tegen hondsdolheid behandelde Amsterdammers op 56 komt. Men wil zodoende het gevaar voor verdere geval len van hondsdolheid tot het uiterste be perken. Dit inenten zal een weeklang dagelijks geschieden. Is de hond, die ge beten heeft, bekend, en is deze in die week niet ziek geworden, dan stopt men met de vaccinatie want anders zou men juist door de inenting risico's gaan nemen. Is de hond niet bekend of is hij wel ziek geworden, dan moet men met de vaccinatie doorgaan. Vaccinatie tegen hondsdolheid is niet geheel onschuldig. De kans op hersenvlies ontsteking is hoogstens 1 op 2.000 en misschien zelfs maar 1 op 20.000. Maar dit is toch wel voldoende om voorzich tig te zijn met de inentingen. Tot heden waren zes Amsterdammers gevaccineerd. Het rijksinstituut voor de volksgezondheid verzorgt deze inentingen dagelijks in het G.G. en G.D.-gebouw te Amsterdam. Bij die zes Amsterdammers ia een vrouw, die op zaterdag 28 juli is gebeten door vrijwel zeker dezelfde hond, die het Amsterdamse jongetje heeft gebeten, dat aan hondsdolheid is gestor ven. De hond is later in het asiel afge maakt en het probleem voor de G.G. en G.D. is nu voornamelijk er achter te ko men hoe deze hond de ziekte heeft op gelopen. Men hoopt dat de hond in Duitsland besmet is en per Rijnschip naar Neder land is gekomen, maar erger zou het zijn als het dier uit een ander deel van het land is komen zwerven of in Am sterdam door een andere hond is gebe ten en besmet. Hoe moeilijk het is om verdachte hon den op te sporen blijkt wel hieruit, dat in Amsterdam in het asiel jaarlijks 1500 honden worden afgemaakt en verbrand, zodat er geen sporen overblijven. In het Binnengasthuis worden per dag vier hon debeten behandeld, de 360 Amsterdamse Advertentie en woont u in Haarlem-Noord Weet u dat wij u in ons filiaal Rijksstraatweg 539 de volledige collectie wintergoed kunnen tonen Met VAN WEERT's prijzen, dus niet duur Ruime parkeerplaats. voor baby, kleuter... en aanstaande moedor HAARLEM: Anegang 46 - Tel. 14651 Gr. Houtstraat 116 - Tel. 13339 Rijksstraatweg 539 - Tel. 54866 Thans ook Winkelcentrum „Delftwijk'' huisartsen krijgen tweemaal in de week melding van een hondebeet. Het hondje, waarmee de hele kwestie van de hondsdolheid in Amsterdam is be gonnen, zag er volgens twee meldingen als volgt uit: klein, wit en gladharig, 30 centimeter hoog en 60 cm lang, vuil door de modder en bloed aan de poten en tus sen de oren. Het dier had een spitse snuit en een ontstoken bek. Om de nek zat een dun vliegertouwtje. Het is voor de bestrijding van een mo gelijke hondsdolheid van het gróótste be- lang dat diegenen die iets over deze hond zouden kunnen vertellen hiervan melding doen aan de G.G. en G.D. in Amster dam. De jonge boxer, die zondag een acht tienjarige jongeman heeft gebeten en daarna in een politiebureau in Amster dam-Zuid is opgesloten, is maandag door een inspecteur van de veeartsenijkundige dienst onderzocht. De conclusie luidt: geen spoor van hondsdolheid. Toch blijft de boxer ter observatie nog twee dagen in het politiebureau opgesloten. Het Tweede-Kamerlid de heer Vermoe ten (P.v.d.A.) heeft verzocht mondelinge vragen te mogen stellen aan de ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen van Landbouw en Visserij en van Jus titie over de ontgroeningskwestie in Am sterdam. De heer Vermooten vraagt of de minis ters niet van mening zijn, gelet op de in de laatste jaren bij herhaling gehoorde ernstige klachten over kwalijke ontgroe ningspraktijken, dat er in het algemeen bij de ontgroening, met name van de manne lijke studenten, sprake is van een toene mende verruwing, die de grenzen van het strafbare bij herhaling bedenkelijk nadert en nu en dan zelfs overschrijdt? Zijn de ministers bereid, een commissie in het le ven te roepen, die een grondig onderzoek instelt naar de ontgrdeningspraktijken aan alle rijksuniversiteiten en hogescholen, voor zover 't de mannelijke stud^rVen be treft, en de Kamer van de resultaten van dat onderzoek in kennis te stellen?, zo vraagt het Kamerlid. Een weinig toegepaste wisseltruc heeft de heer C. van Lieshout, eigenaar van een benzinepompstation in het Brabantse plaatsje Leende, een strop bezorgd van f 1.000. Er stopte een man bij zijn benzinepomp, die de tank liet vulTen en zei dat hij een bankbiljet van 1.000 had om ermee te betalen. „Geen bezwaar", riep de pomp bediende, „in het kantoor is wisselgeld genoeg". :!r) De automobilist stapte naör binnen, waar men inmiddels iets van het gesprek had opgevangen. Ook de pompbediende kwam het kantoor binnen en nadat het geld goed was nageteld, een bonnetje uit geschreven en 18,- afgehouden verdween de man in een blauwe personenauto. Toen hij nauwelijks weg was, zei de eigenaar tot zijn knecht: ,Geef me het briefje van 1.000 maar, dan berg ik dat veilig op. .Welk briefje?" vroeg de knecht, „dat neeft u toch zeker zelf?" De auto mobilist is nog spoorloos. c Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: To neelgroep Studio met „Jeugdproces" van Manuel van Loggem. Regie: Peter Oost- Vi BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Rififi in Amsterdam", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Verboden verlangens", 14 j. Vandaag alleen 20 u. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Lulu", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Romance la carte", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Voor Johnnie geen liefde", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Rocco en zijn broers", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Gevaarlijk blond", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „De zon in het hart", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Schuttersstukken van Frans Hals en stijlkamers. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 1317 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Schilderijenexpositie Naamloos. Dagelijks van 917 u. en tijdens de klas sieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18 20 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober tempera's en olieverfschilderijen van Hans Mulder. Dagelijks van 10-18 u. en van 20- 22 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: vroeg-Duitse barokmuziek. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen, Hollandse, Italiaanse en Franse School. Dagelijks van 11-17 u. Eerste iondag van de maand 13-17 u. Openbare leeszaal (Arendsstraat, Hoofd dorp): tot en met 21 oktober schilderijen en grafieken van o.a. Lucebert, Van Die deren, Schroder en Salinger. Dagelijks van 1417 u. en van 1922 u. DIVERSEN Café Chantant „Adam en Eva", iedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 202 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 12 oktober). Advertentie DINSDAG 16 OKTOBER City, 20 u.: „Avontuur in New York". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)' 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 17 OKTOBER City, 20 u.: „De dame met het hondje" voor Velser Kunstkring „Voor Allen". Rex, 20 u.: „Liebe, Sommer und Musik". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg: 13.30 u.: Toneelgroep „Studio" met „Spel van liefde en toeval" voor Velser school jeugd. DINSDAG 16 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Car rousel van het nachtleven". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De bal lade van de soldaat". WOENSDAG 17 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Car rousel van het nachtleven". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De bal lade van de soldaat". DINSDAG 16 OKTOBER Marquette-theater, geen voorstelling. WOENSDAG 17 OKTOBER Marquette-theater, 20 u.: „De woeste hoogte". Advertentie Speciaal verlaagde J. M. prijs met kleine stijging per maat b.v. 12 jaar 6.'s Een 58-jarige Amsterdammer heeft bij de hoofdstedelijke politie aangifte gedaan dat zondagochtend, vermoedelijk ergens op de Keizerlei in Antwerpen, waar hij met zijn echtgenote in verband met de voetbalwedstrijd BelgiëNederland ver toefde, uit de handtas van zijn vrouw een portefeuille met 22.000,is gestolen. De Antwerpse politie, bij wie hij aangifte deed, adviseerde hem de politie in Am sterdam eveneens van de diefstal in ken nis te stellen. Het bedrag bestond uit 19 bankbiljetten van duizend gulden en 30 van honderd. In Lunteren heeft de staatssecretaris van O.K. en W. mr. Y. Scholten, het nieu we congres- en recreatiecentrum „De Blije Werelt" van de stichting „Evan- lisch Herstel en Opbouw", het overkoepe lende orgaan voor het gereformeerde jeugdzorgwerk, geopend. Het conferentieoord, ontworpen door de Rotterdamse architect H. van Hunnik, be vat een zaal met plaatsruimte voor 600 mensen. Als hotel kan het ingericht wor den met 45 kamers en maximaal 236 bed den. De keuken is berekend op maaltijden voor 400 personen tegelijk. Door een com binatie van vergaderzalen, hotel, restau rant speciale kinderslaapzalen en een kleutercréche is het mogelijk, dat confe rentiegangers hun gezin tijdens een con gres van een vakantie laten genieten. In het vliegtuigwrak dat eind vorige maand in Amsterdam-Noord is gevonden bij graafwerkzaamheden voor de IJ-tunnel zijn vier stoffelijke overschotten aange troffen. Bij onderzoek in Engeland is ko men vast te staan dat de vier nu gevon denen met drie in december 1942 te Am sterdam begraven leden van de Royal Air Force de bemanning hebben gevormd van een Lancasterbommenwerper die op of om streeks 20 december 1942, 's avonds om kwart over negen brandend is neerge vallen in het Volewijkspark in Amsterdam Noord. De viermotorige zware bommenwerper was die avond op de terugreis van een bomaanval op Duisburg. Boven het IJsel- meer waren er klaarblijkelijk al moeilijk heden: een der zeven leden der bemanning is daar uit het toestel gesprongen. Zijn stoffelijk overschot is later aangespoeld. Boven Amsterdam zijn nog twee leden uit de bommenwerper gesprongen. Bei den kwamen om het leven. Deze drie waren: luitenant-vlieger M. A. Harper en dé'sergeanten R. H. Barnbury-én G.-Hen derson. Thans zijn gevonden de commandant van het vliegtuig, luitenant-vlieger W. N. Eales, en de sergeanten J. Donals, S. V. Beeb en A. Mortimer. In het vliegtuigwrak, dat op ongeveer zeven meter diepte ligt, zijn ook enkele brandbommen en een grote hoeveelheid mitrailleurmunitie gevonden. Er bevinden zich voorts nog lichte brisantbommen en brandbommen in de bommenhoud'ers. Brieven, die enkele der nu gevonden be manningsleden bij zich droegen, waren niet verteerd. (Deze bemanning maakte deel uit van het 617de squadron van de R.A.F., dat vooral bekend is geworden door het bom barderen van de Möhne- en Ederdammen in Duitsland en later van de Duitse slag schepen „Tirpitz" en „Lütznow"). Ontvluchte gevangene. Tijdens een in braak in een boekhandel te Leeuwarden is 2.000 gestolen. Er zijn aanwijzingen dat deze inbraak is gepleegd door een ge detineerde, die zaterdagavond uit de Leeuwarder strafgevangenis is ontsnapt. Jaarlijks laten 100.000 mensen ter we reld het leven bij verkeersongelukken, waarvan 40.000 in Europa en 1900 in ons land. In de afgelopen 10 jaar vonden in Nederland 16.128 mannen, vrouwen en kin deren de dood in het verkeer. In datzelf de tijdsverloop werden 373.596 mensen ern stig of licht gewond. Dit zei heden de voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer, dr. G. van der Wal, tijdens de jaarvergadering in Dordrecht. Dr. Van der Wal verklaarde, dat het aantal doden en gewonden in Nederland in verhouding tot het sterk toegenomen aantal auto's en bromfietsen in 1961 iets terugliep in vergelijking tot vorige jaren. De cijfers van het eerste halfjaar 1962 wij zen in dezelfde richting. Deze teruggang is echter nog niet geruststellend, zelfs als men zich realiseert dat een absoluut veilig verkeer een utopie is. Niet ontevreden maar nog niet voldaan was dr. Van der Wal over het groeiende samengaan tussen verkeerstechniek, ver- keersopvoeding en verkeerswetshandha- ving>. Hij verwachtte heil van drastische Vetkeêrsteicfmische verbeteringen en strenger strafrechtelijk optreden. Sprekende over wetenschappelijk onder zoek naar en bestrijding van de oorzaken van ongelukken viel dr. Van der Wal de handel in „kneusjes" en de slechte tech nische staat van tal van andere automo bielen aan. Honderden in Duitsland als „to tal loss" beschouwde wagens rijden hier opgelapt rond. Het kentekenbewijs voor die „geïmporteerde" auto's zou niet zonder grondige keuring mogen worden afgege ven, zo zei hij. Ook over de uitwassen ;n de handel in tweedehands automobielen was hij zeer bezorgd. Het geknoei in tal van kleine bedrijfjes deed hem de wens uiten om een veel strenger toezicht op de naleving van het vestigingsbesluit te doen houden. Dr. Van der Wal hoopte dat het ver keersonderwijs spoedig ook verplicht zal zijn bij het voortgezet onderwijs. „Herha lingsoefeningen" in verkeersregels is drin gend nodig. De ontvankelijkheid van de ze groep jeugdigen is zijns inziens beslist groter dan bij velen, die niet qua jaren maar wel qua gedragingen hun leven lang ,brom- of autopuber" blijven. Dit onderwijs moet gericht zijn op een so- 118119. Het was een warme dag. Sij pie, die wat door het bos had gewandeld, kreeg er toch opeens zo'n slaap van En hij ging op een zacht plekje in 't zand liggen en was al gauw in de dut. Maar o wat kreeg hij een schrik! Toen hij wakker werd en z'n ogen open delieve help, toen ontdekte hij vlak voor zich een slang.' Sijpie's ogen rolden bijna uit z'n hoofd van schrik. Het dier kronkelde recht op hem. toe ciaal weggedrag. Eens zal de tijd komen, dat wij te dien aanzien het Amerikaan se voorbeeld van rijlessen op middelbare scholen met behulp van „drivetrainers" gaan volgen. Aan het slot van zijn rede kondigde dr. Van der Wal aan, dat het verbond overweegt om bij het tot stand komen van de nieuwe verkeerswetgeving- Belinfante aan alle Nederlandse gezinnen een populaire „wegcode" uit te reiken, als dit financieel mogelijk is. In het niemandsland tussen de Neder landse en Belgische grensposten b|j Wern hout (N.-B.) is een auto uit Haarlem op een geparkeerde Belgische truck met op legger gebotst. Een van de inzittenden, een 35-jarige Engelsman, is hierbjj om het ie ven gekomen. De chauffeur, de heer J. Joon uit Haarlem, die de Engelsman uit Oostende had gehaald, is ernstig gewond in het St. Ignatiusziekenhuis te Breda op genomen. Zijn toestand was vanmorgen redelijk. Bij een botsing tussen een personenauto en een vrachtwagen in Zoutkamp is de 35-jarige mevrouw S. TerpstraWieringa uit Riverton-Perth (West-Australië) zoda nig gewond dat zij na aankomst in het academisch ziekenhuis te Groningen is overleden. In Kerkradc is in het ziekenhuis over leden de 21-jarige marechaussee eerste klasse F. van Essen uit Kerkrade. Hij was zaterdag met een jeep, die een lekke band had gekregen, op de linkerwegheift terecht gekomen en daar tegen een boom gebotst. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 41-jarige Amsterdamse chauffeur, bekend als „Gerrit de Stotteraar", wegens een lange reeks diefstallen in begin 1961 in Amsterdam gepleegd, veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. De rechtbank had hem veroordeeld tot één jaar gevangenis straf en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering. Tegen dit vonnis had de officier van justitie appèl aangetekend. De procureur-generaal had een gevangenisstraf van drie jaar, voor waardelijke terbeschikkingstelling en psychiatrisch toezicht geëist. Ter vermijding van misverstand deelt de Rijksvoorlichtingsdienst mee dat de re geling van de uitkering aan nazi-slachtof fers overeenkomstig het rapport van de commissie-Drees door de regering aan het parlement is voorgelegd en nog in de Sta- ten-Generaal moet worden behandeld. Hiermeer zal nog enige tijd gemoeid zijn. Pas daarna zullen mededelingen worden gedaan over de verkrijgbaarstelling van aanmeldingsformulieren. Het heeft dus geen zin reeds thans verzoeken tot 't Cen traal Afwikkelingsbureau Duitse Schade- uitkering of aan enige andere overheids instantie te richten. CopyclqM P I 9 Boi 6 Gepaokoq*" Avontuur. In Winschoten kwamen een Duitse jongen van 19 en een Duits meisje van 16 jaar huilend op het politiebureau onderdak vragen. Zij waren vier weken geleden uit Düsseldorf weggelopen om naar Gretna Green in Schotland te gaan, waar ze wilden trouwen. In Gretna Green aangekomen bleek dat echter niet zo ge makkelijk te gaan. De jongen probeerde een baantje te vinden in Schotland, maar dat lukte niet. Zij reisden naar Nederland met de bedoeling te proberen om hier werk te vinden. Na een zwerftocht door het land belandden zij in Winschoten. Daar heeft de politie beiden aan de Duitse grens- autoriteiten overgeven. De dienst Welzijnsverzorging Leger houdt in samenwerking met de dienst Ontwikkeling, Sport en Ontspanning van de Koninklijke Marine evenals vorige ja ren een kerstgroeten-actie voor familie leden van militairen der zee- en land macht, die tijdens de kerstdagen in Su riname of de Nederlandse Antillen ver blijven. In Haarlem zullen de opnamen op maan dag 5 november van 11.30 tot 14 uur in het Prot Militaire Tehuis aan de Jans- weg worden gemaakt. Familieleden, die een groet naar Suriname of de Neder landse Antillen willen zenden, dienen zich aan deze „studio" te vervoegen, eventueel na eerst telefonisch contact (no. 20029) te heDben opgenomen. Daar alle militai ren :n Nieuw Guinea voor de kerstda gen terug zullen zijn, zullen voor hen geen groeten worden opgenomen. Door kortsluiting is in de kelder van het gebouw van de Amstcrdamsche Bank in Rotterdam een meterslange steekvlam ontstaan. De 44-jarige elektrotechnicus S. Goossen uit Rotterdam liep zeer ernstige brandwonden op en moest in zorgwekken de toestand naar het Dijkzigtziekenhuis worden overgebracht. De 36-jarige H. J. N. Labaar liep eveneens verwondingen op toen hij de brandende kleren van zijn col lega wilde blussen. Advertentie de beste Zweedse, Zwitserse en Duitse merken. Japanse zig-zag-naaimachines electrisch, in koffer 350. Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl het in de zuidelijke provincies- de gehele nacht helder bleef en de temperaturen tot een paar graden boven het vriespunt daalden stroomde elders in het land een zwakke noordwestelijke wind vrij zachte en voch tige lucht van de Noordzee binnen. Hier bij kwam ook bewolking mee. Er is in tussen nog weinig verandering gekomen in de luchtdrukverdeling. Boven Engeland handhaaft zich een hogedrukgebied dat ook in de hogere luchtlagen aanwezig is en de doortocht van oceaandepressies blokkeert. De depressies volgen dientengevolge een vrij noordelijke koers, maar de bijbehorende fronten weten van tijd tot tijd tot ouze omgeving door te dringen zonder van peel betekenis te zijn. Het ziet er naar uit dat het rustige en vrij zachte najaarsweer het komende etmaal nog voortduurt. M»xtmum-t«m,psrattiren SJ binnen- en buitenland. C 2 g Neerslag- laatste 24 u-u*. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. motregen mist mist geheel bew geheel bew. zwaar bew. motregen onbewolkt mist motregen licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. geheel bew regen geheel bew onbewolkt mist geheel bew geheel bew geheel bew. zwaar bew. geheel bew. regen onbewolkt geheel bew. zwaar bew. geheel bew. weerlicht onbewolkt v/nw 14 windst. 14 zzw 13 wzw 14 windst. 14 z 15 windst. 14 z 13 wzw 3 windst. 6 nnw 7 wzw 10 windst. 16 windst'. 16 z 16 ono 13 no 11 windst. 14 nno 19 windst. 14 nw 24 z ono ono nno no 12 14 7 10 12 windst. 17 o 14 windst. 10 windst. 10 windst. 25 z 23 ono 25 nno 19 windst. 26 nno 24 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0,3 23 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0 10 10 5 0 0 Woensdag 17 oktober Zon op 7.07 uur, onder 17.44 uur. Maan op 20.38 uur, onder 11.52 uur. Maanstanden 20 oktober 9.48 uur laatste kwartier. 28 oktober 14.05 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 16 oktober Hoog water 5.16 en 17.37 uur. Laag water 1.06 en 13.21 uur. Woensdag 17 oktober Hoog water 6.01 en 18.20 uur. Laag water 1.50 en 14.01 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2