Herman Krebbers en Theo Olof FL UITGAAN IN HAARLEM mm Cilli Wang: gedanste clownerie kreeg nu een „Weense stem" „Door Zang Vriendschap" excelleerde in de mis nr. 3 van Bruckner regenkleding voor heren DE PROGRAMMA'S imm TELEVISIE M VRIJDAG 19 OKTOBER 1962 13 Vioolduo-recital If. X "**4 v.a. 189.- DONEGAL TWEEDJASSEN ARROW SHIRTS v.a 19.50 Conflict bij „Free as Air" MUZIEK WW; TONEEL EN CABARET AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN J. Damshuizer Van 49.75-/ 185.00 Speciaalhuis Regenkleding De radio geeft zaterdag Televisieprogramma r ■i -J Het Haagse concertbureau Artivis heeft het aangedurfd om donderdag avond in het Minerva Theater een viool duo-recital te organiseren. Het was een waagstuk, waarvan het risico wel be langrijk kleiner gemaakt kon worden door de medewerking te vragen van de twee Nederlandse meester-violisten Her man Krebbers en Theo Olof. Hieraan is het ongetwijfeld te danken geweest, dat de zaal nog tamelijk goed bezet was. VIOOLDUO-AVONDEN zijn evenals pia noduo-uitvoeringen nimmer zo tot de tra ditionele concerten gaan behoren als de muziekuitvoeringen, waarbij een solist of een dirigent de aandacht op zich kan doen concentreren. Zij zullen zeer zeldzame mu zikale gebeurtenissen blijven, even zeld zaam als de artistieke, geestelijke assimi latie van twee eminente kunstenaars, die hiervoor noodzakelijk is. Deze kunstzinnige éénwording openbaar de zich bij de duo-vertolkingen van Kreb bers en Olof met een verrassende vol maaktheid. Maar de voorwaarde voor de ze binding werd bepaald door de eenvou dige, zuivere relatie van beide meester- violisten tot de muziek, een relatie, die geen dominerend subjectivisme toeliet of enige oppervlakkige uiterlijkheid. Zij schonk de toehoorders onvergetelijke ont moetingen met de gecultiveerde schoon heid van Handels Sonate in g en met de verfijnde, van onuitputtelijke muzikale fantasie getuigende duo's van Carl Philipp Emanuel Bach en Luigi Boccherini. RIJKE MELODISCHE en harmonische fantasie leidde ook Darius Milhaud, toen hij zijn Sonate voor twee violen en piano schreef, welke nu met haar overvloed van treffende sonoriteiten, haar ritmische stu wingen en haar onverstoorde muzikale continuïteit een prachtige vertolking kreeg, waarin het belangrijke aandeel voor de piano, uitnemend door de pianist Marinus Flipse werd gespeeld. DE UITVOERING van Roetheense, Roe meense en Servische dansen van Béla Bartók bracht op deze avond de dwingen de oerkracht der muziek in ruige, onver troebelde klanken en in onweerstaanbare ritmen. Naast deze natuur-muziek moest de geciviliseerde folklore van Navarra van Pablo de Sarasate wel verbleken. Het stuk werd gered door de weergaloos virtuoze vertolking door beide violisten en de pia nist. Het langdurige geestdriftige applaus noopte de kunstenaars tot het spelen van de finale van het Concert in d voor twee \nolen en orkest van Johann Sebastian Bach als toegift. P. Zwaanswijk tw. Jij Advertentie ANNEL COSTUUMS Londengrijs Parijs blauw BARTELJORISSTRAAT 5 BREESTRAAT 138 HAARLEM BEVERWIJK HET CABARET en de vrouw zijn twee verenigbare factoren, want ook vrouwen is de satire niet vreemd. Vrou welijke clowns echter zijn zeldzaam. Eén van die weinigen is Cilli Wang, die gisteravond een half gevulde Stads schouwburg te veroveren kreeg. Het luk te haar natuurlijk, want het is moeilijk om haar niet te bewonderen. Haar stijl is heel persoonlijk, een mengelmoes van dans, mime en clownerie', het laatst wel het meest en het best. WIE AAN EEN persoonlijke stijl in clownerie denkt, kan dat niet doen zon der Chaplin voor zich te zien en daarmee is dan tevens een vergelijkingsmogelijk heid gegeven. Cilli Wang is technisch knapper, sterker gevarieerd. Ze kan niet alleen „mannetjes maken" en dat voor een vrouw verbluffend goed maar ook „diertjes", zelfs het opbloeien en sterven van een plant. Ze doet dat knap, soms een tikje roerend. Het is clownerie met een „culturele bovenbouw", hetgeen haar kracht en haar zwakte is. Zij stoot nog net niet door het niveau, waarop zo'n knap voorgedanst typetje de menselijke tragiek krijgt, die wel het han delsmerk van Chaplin is geworden. Maar waarom zouden wij dat ook eisen van Cilli Wang, die alleen maar zichzelf wil zijn (en bovendien nog enige tientallen van haar personages) en verder genoe gen neemt met een zaal mensen, die be hagen scheppen in speelse humor op een uitstekend niveau. EEN DEEL VAN haar programma is in deze kolommen eerder besproken, om dat het eerder in de Stadsschouwburg te zien was. Nieuw echter was een zijde van haar talent, die tot nu toe in het verborgene is gebleven. Zij was een ta lent zonder stem. Vanaf nu zal dat wel anders worden, want haar debuut in Haar lem als voordrachtskunstenares mag ge slaagd worden genoemd, mits men het blijft zien als voordrachtskunst in haar eigen stijl en dus vermengd met ele menten uit dans en clownerie. Haar keu ze was uitstekend. Als ex-Wienerin had zij drie nummers gekozen uit werk van Johann Nestroy, Weens zanger, komisch acteur en schrijver van een groot aan tal kluchten. Nestroy was beroemd in het Wenen van de vorige eeuw. In 1801 is hij geboren, in 1862 is hij overleden en op de Weense podia worden dit jaar zijn stukken wéér gespeeld ter herden king van zijn sterfdatum, hoewel het moeilijk is om het luchtige karakter van zijn werk met de gedachte aan die da tum te verbinden. CILLI WANG verbrak die verbinding dan ook volkomen, want zowel in „Der Willibald" een héél eigenwijs scho liertje als in „Nestroy Walzer" en „Heurigenabend" was ze heel geestig. Een hele serie Weners maar nu ook gezongen in een heel plezierige cabaret stijl werd in haar gestalte springle vend. Al die Weners waren familie van de aapjeskoetsiers uit de Weense operet tes, maar dan op een hartveroverende wijze. Cilli Wang leende allen haar stem en daarmee heeft ze werkelijk een di mensie aan haar persoonlijke „salon clownerie" toegevoegd. Als zij op deze wijze doorgaat zal deze vernieuwing haar zeker een nog grotere populariteit bezor gen. In het gulle applaus mocht ook Wim de Vries delen, die haar niet alleen aan dp piano begeleide, msr die ook Nestroy bij de aanwezigen inleidde. Hein Steehouwer DE MUZEN De koninklijke subsidie. De koningin is gisteren enige uren tegenwoordig ge weest bij de jurering in Frascati te Am sterdam van werken die jonge kunste naars ter verwerving van de koninklijke subsidie van dit jaar hebben ingezonden. De vorstin heeft de beoordeling gevolgd van vijftien der binnengekomen schilder stukken. (Van een muziekmedewerker) DE CHRISTELIJKE Oratorium Vereniging „Door Zang Vriendschap" heeft haar zilveren jubileum, dat op 13 september al in intieme kring was gevierd, gisteravond luister bijgezet met een concert in het Concertgebouw te Haarlem. Onder leiding van Simon C. Jansen gaf het koor een uitvoering van de Grosse Messe nr. 3 in F-Moll van Bruckner. Dit werk, een van de hoogtepunten van de koorlitteratuur, stelt zeer hoge uitvoeringseisen. „Door Zang Vriendschap" heeft met haar uitvoering niet alleen bewezen dat zij die eisen technisch-kan hono reren, maar ook dat zij ruimschoots het inlevingsvermogen bezit, dat nodig is om de liturgische sfeer van deze rooms-katholieke eredienstbegeleiding tot uiting te kunnen brengen. Met dit jubileumconcert heeft het koor zich prominent ge toond en het jubileum de beste inhoud gegeven die bij een oratoriumvereniging past. Het was een heel mooi concert. IN AANMERKING nemend dat Bruck- kwamen. Maar voor het overige werd de ners harmonieën moeilijk zijn, dat de po- mis sterk gezongen; vooral in het Bene- iyfone structuur van zijn werk verre van dictus konden de mannenstemmen hun gemakkelijk is, moet men de uitvoering als kwaliteit laten horen, geheel bewonderen. Wel was er in het Cre- Het solokwartet, hier bestaande uit de do een gebrek aan spanning eri ontstond sopraan Annette de la Bije. de alt Aafje er een indruk van rommeligheid, onder an- Heynis, de tenor Arjan Blanken en de bas dere omdat de sopranen niet voldoende uit Herman-Schey, heeft in deze mis een be scheiden functie. Het is- meer een extra- register in het grote geheel en die functie werd door de vier kunstenaars voortreffe lijk vervuld. NA DE PAUZE werd de cantate „ïch habe meine Zuversicht" van Bach uitge voerd. waarin de solisten zich sterker kon den doen gelden. De aria's en recitatieven, waaruit deze cantate vrijwel geheel be staat, werden zonder uitzondering indruk wekkend gezongen. De cantate werd beslo ten met het koraal, waarbij het koor als het ware moeiteloos kon putten uit zijn be kwaamheid. In een der aria's kon de or ganist Rudolf Jansen zich onderscheiden. Wie weet dat aan dergelijke kooruitvoe ringen over het algemeen weinig repeti ties met het orkest vooraf gaan, zal de wijze waarop het N.Ph.O. de begeleiding verzorgde toch alle lof willen geven. Deze zeer succesvolle jubileumuitvoering, met de indrukwekkende mis van Bruckner als hoogtepunt, kan in de annalen van de öra- toriumvereniging met onderscheiding wor den te boek gesteld. Dirigent Jansen en zijn koor kunnen op dit concert met de grootste voldoening terugzien. De heer Theo Woldberg, die na een ruziek de directie van de musical „Free as Air" een paar maanden geleden heeft verlaten, heeft nu het faillissement aan gevraagd van zijn vroegere directeur. Joop Klein Essink. Het is (althans voorlopig) het laatste incident in een reeks van voor vallen die de musical een publiciteit be zorgen waar hij niet gediend is. Het con flict lijkt uit persoonlijke onenigheid te zijn ontstaan. Het financiële succes van de musical is hierbij dus niet in het geding. De heer Woldberg vordert van de direc tie van ..Free as Air" een bedrag van 5.000 wegens achterstallig salaris. De directie van de Groote Schouwburg te Rotterdam gaf ons als haar mening dat hier innerlijke conflicten wel op een zeer ongelukkige wijze openbaar worden. Met de financiële en artistieke resultaten van de musical heeft dit alles, zo meent zij, niets te maken. EEN TYPISCH V.P.R.O -PROGRAMMA Misschien is het beter te stellen: een programma, dat de V.P.R.O. typeert als een omroep, die zich van zijn zending be wust, de kijker altijd, „iets wil zeggen". En altijd betekent: niet alleen op het ter rein van de religie; maar ook en zelfs zeer sterk in hét vlak van de cultuur. Wij willen onmiddellijk vaststellen, dat die zendingsgedachte onze sympathie ver dient. Elke poging, de westelijke mens te redden uit de periode-van-koelkast-en-was automaat, die hoogconjunctuur wordt ge noemd, verdient o.i. alle steun. Deze lofwaardige gedachte straalt de V.P.R.O. uit in programma's, gemaakt door medewerkers, aan wie, creatief ge zien, zoveel mogelijk vrijheid gelaten wordt; uiteraard binnen de gëdachtensfeer van deze organisatie. Het is bijna logisch, dat die medewer kers, gevrijwaard van de druk van een re dactie-raad of een beleidscommissie, hun principes kunnen uitleven in T.V.-produc- ties, die een „top" of een „flop" kunnen worden (De VARA vergeve ons de over name van die termen). En daardoor krijgt elke V.P.R.O.-uitzending het karakter van een spannend experiment, niet bedoeld om Jan-en-Alleman te behagen. Zo was ook weer het programma, dat gisteravond door deze omroep verzorgd werd. Een programma overigens, dat zich ken merkte door zijn goede indeling. Het N.T.S.-journaal was niet omringd door ex tra nieuwsrubrieken en, het beslist niet „luchtige" hoofdnummer van deze avond was, mede daardoor, een opvallend pro grammaonderdeel. En nu dan onze, vanzelfsprekend aan vechtbare beschouwing van de program ma-onderdelen: afgezien van de gebrekki ge filmische vormgeving, gaf de reporta ge, gewijd aan het Griekse vluchtelingen- dorp Vigla, ons een hartverwarmend be wijs van- de daadkracht van de Wereld raad der Kerken, gesteund door enige Ne derlandse bedrijven (wij hadden er geen bezwaar tegen dat die bedrijven zonder meer genoemd werden). Voor ons was het optreden van Peter Pit een „flop". Met zijn Amerikaans accent, in drie jaar tijds gecultiveerd, en met zijn conferenciers- gags kon deze jongeman ons niet bekoren. Joes Odufré. die zoveel verdienstelijk TV- werk deed, had er aan moeten denken, dat wij zeer verwend zijn door een man, die zonder „kapsies", adembenemend goed goochelt en gewoon Nederlands spreekt. De goede muzikale prestaties van twee Engelse ensembles, die in een extra uit zending optraden, werden nadelig beïn vloed door erbarmelijk gemonteerde, be wegende plaatjes van Londen. Wij begre pen toch wel, dat het Britse musici wa ren, die zo goed speelden. En toen naderde het TV-toneelstuk, ge titeld „Hij zit aan de smeltkroes". Eerst kwam namelijk nog ds. Van Nieu- wenhuyzen, die ons overeenkomstig de bedoelingen van Kaj Munk uitnodigde te reageren op dit TV-toneelspel, nadat hij de artistieke waarde van deze predikant- toneelschrijver als minder belangrijke zaak terzijde geschoven had. En vervolgens kwam de vertaler Johan Winkler aan het woord, die, wel geformu leerd, een ontroerende schets gaf van het leven van deze grote figuur, Kaj Munk. Deze dubbele inleiding, die ons wederom ervan overtuigde, dat de Deense auteur een groot mens was, maakte het ons niet gemakkelijker, een eerlijk oordeel te vel len over dit toneelwerk. I En Jack Dixon, die zich duidelijk al te zeer verdiept heeft in de schrijver Munk, j maakte het ons door zijn opvatting van de j spelregie er niet gemakkelijker op. Hij I stond de spelers namelijk toe, te oharge- I ren, te overdrijven. Hans Culeman b.v. maakte daardoor van de Nazi-professor Dórn een man, waarin wij niet meer kun nen geloven. Datzelfde gold ook sterk voor Vrijdag 19 oktober, Concertgebouw (Turn zaal) 20 u.: Die Haerlemsche Musyck- camer o.l.v. André Kaart. Solist: Anner Bijlsma, cello. Programma: C. Bach, Stamitz, Vi.valdi, Greb, Telemann. Vrijdag 19 oktober, Hildebrandzaal van Brinkmann, 20 u.: Concert door Dever- kusener Kinderkoor als gast van jeugd koor „Inter Nos". Zaterdag 20 oktober, Concertgebouw (Grote zaal) 20 u.: Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap", concert m.m.v. Kon. Mannenkoor „La Bonne Espérance", Eindhoven; Kon. Mannenkoor „Kromme nie", Krommenie; Jeugdkoor „Lucia", Haarlem. Zondag 21 oktober, Concertgebouw (Grote Zaal) 20 u.: K.R.O.-revue-musical ,,'t Zit raar in elkaar", m.m.v. Gerard Walden, Berry Kievits, Riek Schagen, Herbert Joeks, Marian Berk, Joop van der Marei e.a. Maandag 22 oktober. Concertgebouw (Grote Zaal) 20 u.: Eerste concert Meesterserie dqor Stefan Askenase, piano. Program ma: Chopin. Dinsdag 23 oktober, Concertgebouw (Grote Zaal) 20.15 u.: Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, tweede concertserie D o.l.v. Henri Arends. Solisten: Trio Pasquier. Programma: Mica, Beethoven, Henze, Van Baaren, Ravel. Woensdag 24 oktober, Concertgebouw (Grote Zaal) 20 u.: Symfonie-orkest „Haerlem". Concert o.l.v. Marinus Adam. Solist: Jo Juda, viool. Programma: Beet hoven, Haydn, Schubert. Vrijdag 26 oktober, Concertgebouw (Tuin- zaal) 20 u.: Concert t.g.v. 60-jarig jubi leum van de zangvereniging „Stem des Volks"; „Messa de Requiem" van Verdi, m.m.v. Marijke van der Lugt, Wilhelmine Matthes, Jan Waayer en Herman Scheij, het N.Ph.O. en de koren van „De Stem des Volks" en de zusterkoren uit Amster dam en Rotterdam. Het geheel o.l.v. Dick Dekker. „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplaten- programma van 20-21 u. tot en met 21 oktober: Vroeg Duitse Barokmuziek, tot en met 28 oktober: Dvorak. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3, maandag-, woensdag- en vrij dagavond van 18-20 u.: Klassiek gram- mofoonplatenprogramma. Frans en Fiet Koster in een van de sketches die zij in hun cabaret „Adam en Eva" dagelijks brengen. Het caba ret is geopend tot 2 uur. Zaterdag 20 oktober, Stadsschouwburg, 20 u.: Nieuwe Komedie met „Warenar" van Hooft. Zondag 21 oktober, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Mensen Hee Mensen". Musical van Mies Bouhuys, onder regie van Walter Kous. Dinsdag 23 oktober, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Verlos ons van de boze" door Jan Staal. Woensdag 24 oktober en donderdag 25 ok tober, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneel groep Centrum met „3 x Koekoek" van Marcel Achard. Vrijdag 26 oktober, Stadsschouwburg, 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „De nacht van de leguaan" van Tennessee Williams. Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest 5: Iedere avond (behalve maandag) cabaret van 20-2 u. door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger. Maandag 22 oktober, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvereniging „Droste" met „Een dolle boel om de voetbalpool". Zaterdag 20 oktober, Frans Halsmuseum, 20 u.: Film: „Citizen Kane". Maandag 22 oktober, Frans Halsmuseum, 20 u.: Laatste voordracht in de serie van drie door dr. J. Smalbraak: „Drie essen tiële perioden in het leven van de vrouw". Dinsdag 23 oktober, Frans Halsmuseum, 20 u.: Laatste voordracht in de serie van drie door dr. C. J. H. v. d. Broek: „Bio logie van de mens" met lichtbeelden. Woensdag 24 oktober, Frans Halsmuseum, 20 u.: Laatste voordracht in de serie van drie door prof. dr. mr. J. A. Oosterbaan: „De verhouding van wijsbegeerte en ge loof". Vrijdag 26 oktober, Frans Halsmuseum, 20 u.: Tweede voordracht in een serie van drie door Ad den Besten: „Tenden sen in de naoorlogse Duitse letterkunde". Vrijdag 26 oktober, Minerva Theater, Heemstede, 20 u.: Lezing door W. Masch- haupt: „Kleuren hun taal, karakter en symboliek" (met kleurendia's). Zaterdag 20 oktober, ingang Ter Hoffstee- deweg 3, Bloemend aal, 14.30 u.: Padden stoelenexcursie op het landgoed Linden- heuvel. Zaterdag 20 oktober, Restaurant Zomer- lust, Zandvoort, 20.15 u.: Uitvoering Ac cordeonvereniging „Zandvoort". Zaterdag en zondag 20 en 21 oktober, 9 u.: A.N.W.B. herfstwandeling. Vertrekpunt Openluchttheater Bloemendaal. Zondag 21 oktober, Hervormde Kerk in Vijfhuizen: Bijzondere jeugddienst m.m.v. de vijftienjarige jongenssopraan W. de Ruiter uit Abbenes. Orgel: Chr. Tiele- man. Dinsdag 23 oktober. Gemeenschap Zand voort Humanistisch Verbond, 20 u.: Le zing door dr. P. J. van Praag uit Voor burg (Bondsvoorzitter): „Humanisme als praktische richtlijn". Dinsdag 23 oktober, Lorentzlyceum, Sant poorterplein, 19.45 u.: Haarlemsche weer- en sterrenkundige kring: Lezing van dr. J. Borgman: „Moderne instrumenten in de sterrenkunde". Woensdag 24 oktober, Brinkmann, 20 u.: Centrum voor internationale lezingen, Prof. dr. B. Landheer: „Wetenschap in dienst van de vrede". Frans Halsmuseum: Schuttersstukken van Frans Hals en stijlkamers. Dagelijks van 10-17 u„ zondag van 13-17 u. Teylers Museum, Spaame 16: Schilderijen 19e en 20ste eeuw, tekeningen Hollandse, Franse en Italiaanse school 16e t/m 19e eeuw. Fossielen, historisch natuurkun dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Dagelijks van 11-17 uur; eerste zondag van de maand 13-17 uur. Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Heiligland 1-3: Van 8 oktober tot 3 november ex positie schilderijen. Dagelijks van 9-17 uur. Tijdens concerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. In de nieuwe expositiezaal: schilderijen, te keningen en aquarellen enz. voor verkoop. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Gedurende de maand okto ber, tempera's en olieverfschilderijen van Hans Mulder. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Oude religieuze kunst schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks geopend (behalve maandag) van 10-12.30, 13.30-17 u. Zon- en feestdagen 14-17 uur. Openbare leeszaal, Arendstraat, Hoofd dorp 8 t/m 21 oktober: schilderijen en grafieken o.m, van Lucebert, van Diede ren Schroder en Salinger. Geopend van 14-17 u. en 19-22 u. Wandelgangen Stadsschouwburg: Gedu rende de maand oktober: expositie van Leen de Winter. Donderdag 25 oktober, Concertgebouw (Tuinzaal) 20.15 u.: Filmavond onder lei ding van B. J. Bertina onder auspiciën van de stichting Geloof en Wetenschap. Vrijdag 26 oktober, Bloemenheuvel, Bloe- mendaalseweg 158, Bloemendaal, 20 u.: Buurtvereniging „Overveen" geeft lezing door Bianca Dony over Sicilië en het werk van Danielo Dolci. Vrijdag 26 oktober, Brinkmann, 14 u.: Le zing door mevrouw M. Ouwehand-Hart ree: „Kris-kras door dê elektriciteits praatjes" voor de afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse Vrouwen- Electriciteits Vereniging Grote of St. Bavokerk, ingang Oude Groen markt 23: Te bezichtigen van 9-17 u. Stadhuis, Grote Markt: Op werkdagen te bezichtigen van 9-12.30 u„ daama mel den bij de portier. Zaterdag gesloten. R.-k. Kathedrale Basiliek, Leidsevaart: Voor bezichtiging aanmelden bij portier. Faul Meyer, die de bisschop moest spe len. Wij zijn er, door praktische ervaring, van overtuigd, dat zowel de anti-semitische nationaal-socialisten als de verzetsstrijders mensen waren, die resp. in hun waanzin en in hun morele weerbaarheid veel genu anceerder waren dan deze figuren. Alleen Max Croiset slaagde erin de bestaanbaar heid van een Duits-nationale kamergeleer de, die tot inzicht komt, waar te maken. „Hij zit aan de smeltkroes" is een zwart wit gestelde aanklacht tegen het krank zinnige Hitler-Duitsland, dat nu gelukkig vernietigd is. Een aanklacht, die in 1938 (toen ook het merendeel van ons volk de Nazi's nog niet „door" had) van bijzonder grote waarde was. Maar, hoewel wij weten dat de Jo denhaat én het fascisme nog steeds pro beren de kop op te steken, het blijft een aanklacht anno 1938. Advertentie ONZE NAJAARSCOLLECTIE omvat de nieuwste dessins in katoen, wol met trevira en tweed. DAMES- EN HERENMODES KRUISWEG 72 HAARLEM HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00- 24.00 KRO- KRO: 7.00 Nieuws. 7,15 Geestelijke lie deren. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nieuws 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Djinn, gevarieerd programma. 12.30 Mededelin gen ten behoeve van land- en tuinbouw. Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Musice rende dilettanten. 13.45. Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Promenadeorkest en soliste. 16.00 Als de dag van gisteren, kroniek van het leven. 16.30 Licht ensem ble met solisten. 17.00 Voor de jeugd- 17.15 Goudenplaten cabinet. 17.30 Boek bespreking. 17.40 Instrumentaal licht octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Corte metten, licht programma. 18.50 Praatje voor poli tieke voetgangers. 19.00 Nieuws. 19-10 Ac tualiteiten. 19-30 De Oelewappers, geva rieerd programma. 20.00 Populaire klas sieken (gr 20.40 Concilie en missie, ge sprekken. 21.00 Tierelantijnen, gevarieerd programma. 22.00 Lichte grammofoonmu ziek. 22.20? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nouveautés. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje.) 8.00 Nieuws postduivenberichten en socialistisch strijd lied. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.). 8.40 Dilettantenkoren uit Groot-Brittanië. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10 05 Een brief uit Galilea, lezing. VARA: 10.20 Tango-rum ba-orkest met zangsolisten. 10.45 Roton de, gevarieerd programma. 12.15 Tussen mens en nevelvlek, populair-wetenschap- pelijke lezing. 12.30 Mededelingen ten be hoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Licht ensemble. 13-45 Voor de jeugd. 14.20 Radio Jazzclub. 14.50 Eva Bonheur, hoorspel. 17.25 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Klassieke operamuziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19-45 Grammo foonmuziek. 19.55 Deze week praatje.' VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Oude en nieu we dansen. 20.40 Specialiteitentheater, ge varieerde radio-show. 21.35 Socialistisch ensemble. 22.10 IJdelheid, meneer, ijdel- heid, hoorspelletje. 22.30 Nieuws. 2240 Babysitten, licht programma. 23.10 Dans muziek. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m. 12.00 Nieuws. 12 03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerbericht. 12 35 Amuse mentsorkest. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14-00 Lichte orkestmuziek. 14.30 Filmkroniek. 15.15 De Academie der Discofielen. 16.30 Broer en zus en zo.17.00 Nieuws. 17.15 Liturgische gezangen. 17.25 Lichte muziek. 17 45 Engelse les. 18.00 Lezing. 18.28 Be richten. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Ca baret. 2100 Monte Carlo. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG VARA: 19.30 Top of flop. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Espresso. 21.00 Ge varieerd programma: Rudi Carrell Show. 21.45-22.35 Perry Mason - Het geheim van de bezeten dokter, TV-film. VOOR ZATERDAG NTS: 15.00 Stuttgarter Symphonie Or kest en solist: Opera-aria's. KRO: 15.45 Anno 1937. 16-05 De Jack Benny Show. 16.30 Filmverslag van pauselijke reis. 17.00 Voor de kinderen. (-17.30). 19.30 De avonturen van Ivanhoe, T.V.-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 De Boyd Bachman- Show. 21.45 Een aflevering van de teken filmserie „De Flintstones". 22.10 Inspecteur Bollinger van Scotland Yard, T.V.-film. 22.35-22.50. Epiloog. NTS: 22.55-24.00 Euro visie: Wereldkampioenschappen Ballroom-i dancing voor Amateurs te Berlijn.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13