Scheepvaart op de IJsel is sterk ingekrompen 3 Nu draait mijn motor 'uitgekiend' lekker! Ook in 1963 is er ruimte voor loonsverhogingen Snup, Swop en Sijpie gaai e! A G E N D A Pol le» Pelli en Pingo Kort en bondigj) MAATKLEDING I Mond- en klauwzeer in Siebengewald? Vakbonden éénsgezind Werkgevers willen een loonstop Vier doden in het verkeer Mr. Th. M. J. de Graaf geen Kamerkandidaat Portugees door Hof ver oordeeld tot twee jaar en drie maanden Vrij zacht weer Tot ziens... bij de BP pomp! A. J. van der Steur N.V. ZATERDAG 20 OKTOBER 1962 2 r/ Haarlem Kerkelijk nieuws V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk 't Is wat je noemt „gemengd" rijden op een bestelwagen. Dan weer stadsritten, dan weer de grote weg. Dat eist heel wat van je motor. Maar ik heb nu de juiste benzine gevonden: BP Super Mix 75. Knap uitge kiend van BP, die vijf soorten benzine. Probeer zelf ook eens welke soort het beste bij uw motor past. M'n woord er op, dat u dan veel plezieriger en economischer rijdt! Mogelijk ,Hoge winsten „Niet ingrijpen KLM-bemanning bedreigd 25. „Het is gewoon treurig, daar zitten we nu, drie man sterk, plus een flinke dokter, en nu is er wijd en zijd geen patiënt te zien!!" „Het is jammer voor Slokop, hij had er zich zo op verheugd, al die kapotte hoofden te bedokteren.„Kom, we gaan maar naar ons schip terug, er is hier toch niemand die onze hulp nodig heeft!" Kerkelijk nieuws Kenners dragen WEERRAPPORTEN Op de IJsel, ter hoogte van Katerveer bij Zwolle, is het scheepvaartverkeer tot een derde teruggelopen. De Katerveersluis, die de verbinding vormt tussen de rivier en de Willemsvaart, verwerkt nog slechts veertig tot vijftig; schepen per dag. Dat is de helft van wat de sluismeesters „de normale drukte" noemen. Het wegblijven van de schepen is een gevolg van de lage waterstanden op de IJsel, met name op het gedeelte tussen de IJselkop (Westervoort) en Doesburg. Woens dag was daar voor schepen boven de 400 ton een diepgang toegestaan van 1.05 meter, terwijl voor de kleinere schepen een diepgang van 1.10 meter gold. Dat betekende, dat voor geladen schepen de vaart onmogelijk was geworden. De kortste verbinding van de Rijn naar het noorden van Nederland en Duitsland leidt via de IJsel. zodat de rivier onder normale omstandigheden vrij veel door gaande vaart verwerkt. Nu echter deze verbinding door de lage waterstanden is uitgevallen zijn de schepen verplicht een moeizame en kostbare omweg te maken via het Amsterdam-Rijnkanaal en het IJselmeer. Op de IJsel is scheepvaart van enige be tekenis op het ogenblik nog mogelijk tus sen Zutfen en de IJselmond. Schepen boven de 400 ton mochten woensdag bij Zutfen een diepgang hebben van 1.55 meter, bij Deventer een diepgang van 1.60 meter. Voor kleine schepen lagen deze maten res- Advertentie PELGRIM, óók voor oliehaarden pectievelijk op 1.60 meter en 1.65 meter. Met het oog op deze beperking van de diepgang varen de schepen slechts ge deeltelijk geladen: bij Zutfen met 1/3 la ding, bij Deventer met ongeveer V2 lading. Ter hoogte van Katerveer toont de IJsel nog steeds het beeld van een forse rivier, waarvan de diepte weliswaar aanzienlijk is ingekrompen, maar waarvan de breedte nog altijd imponerend is. Bij Deventer en meer nog bij Zutfen, waar het water tus sen kademuren doorstroomt en de verhou dingen dus duidelijker spreken, is de IJsel veranderd in een armzalig stroompje, De kademuren staan droog en aan de voet er van zijn strandjes van rivierzand en kie zelsteen gevormd. Doordat de schepen slechts een deel van hun laadcapaciteit kunnen benutten is er op het ogenblik een vrij groot aanbod van vracht. In enkele havens is er zelfs meer vracht dan beschikbare scheepsruimte. Als gevolg hiervan zijn de vrachtprijzen vrij sterk gestegen, zodat een aantal schippers financieel van de lage waterstand profi teert, in het bijzonder de schippers van de kleinere schepen. Over het algemeen genomen is echter de lage waterstand voor de binnenscheep vaart geen opvallende meevaller. Welis waar is er meer werk aan de winkel door dat de aangeboden vracht door meer sche pen moet worden verwerkt dan onder nor male omstandigheden, maar daar staat te genover dat de uitkomsten per reis hoger liggen wanneer met volle lading kan wor den gevaren. De hogere vrachtprijzen en de zogenaamde laagwatertoeslag verte genwoordigen namelijk bepaald geen enor me kapitalen. De Katerveer-sluis bij Zwolle verwerkt op het ogenblik vrij veel kleinere sche pen, die zout vervoeren van Twente, via Twentekanaal en IJsel, naar Zwolle. In Zwolle wordt dit zout overgeslagen in gro tere schepen. c Concertgebouw, vandaag 20 u.: „Zang en Vriendschap", Kon. Mannenkoor „La bon ne Espérance", Kon. Mannenkoor „La bon menie" en het Jeugdkoor „Lucia". Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nieuwe Komedie met „Warenar" van P. C. Hooft. Regie Johan de Meester; zondag 20 u.: „Mensen, hee mensen" van Mies Bou- huys en Walter Kous. Regie: Walter Kous. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.; „Rififi in Amsterdam", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 31-15 u., zondag ook 16.15 u.: „Het moeras der liefde", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Drie is teveel", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Animeermeisjes", 18 j. Zondag 11 u.: „De levensroman van Richard Tauber", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Romance a la carte", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Liefdesavontuur in Rome", 18 j. Zon dag 14 en 16.15 u.: „G.I. Blues", a.l. Van maandag af 20.15 u.: „Als vrouwen lief hebben", 18 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Lolita", 18 j. Zondag 11 u.: „Afrika zonder genade", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u, en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u,: „Guerilla's tegen Jappen", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De schaduw van Zorro", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Een nacht van liefde", 18 j. Zon dag 11 u.: „Faja Lobbi", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Uit Hollywoods lachfabriek", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Geef 'm de sporen", a.l. Van maandag tot en met donderdag geen voorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Schuttersstukken van Frans Hals en stijlkamers. Dagelijks geopend van 10—17 u., zondag van 13—17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Schilderijenexpositie Naamloos Dagelijks van 917 u. en tijdens de klas sieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18 20 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober tempera's en olieverfschilderijen van Hans Mulder. Dagelijks van 10-18 u. en van 20- 22 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: vroeg-Duitse barokmuziek. Teylers Museum (Spaarne 16) Tekenin gen, Hollandse, Italiaanse en Franse School Dagelijks van 11-17 u. Eerste zondag van de maand 13-17 u. Openbare leeszaal (Arendsstraat, Hoofd dorp): tot en met 21 oktober schilderijen en grafieken van o.a. Lucebert, Van Die deren, Schroder en Salinger. Dagelijks van 1417 u. en van 19—22 u. DIVERSEN Concertgebouw, zondag 20 u.: KRO- revue-musical ,,'t Zit raar in elkaar" met Berry Kieviets en Gerard Walden. Café Chantant „Adam en Eva", tedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 20—2 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 19 oktober). Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Papendrecht (vac. H. C. Bultman) J. van Wier te Putten voor Oldebroek (vac. Joh. Verwelius) J. J. Poot te De Bilt voor Lisse (vac. G. Pettinga) (toez.) J. P. van Roon te Ermelo voor Brugge (Prot. Evang. Kerk) J. E. L. Brum- melkamp te Kethel. Beroepen te Reitsum G. J. Hintzbergen te Zwijndrecht te Tholen B. M. Meyndert te Waarder. Aangenomen naar Oostwold (Wester kwartier) S. den Blaauwen, vicaris te Axel. ZATERDAG 20 OKTOBER City, 19 en 21.15 u.: „Drie dolle tantes". Rex, 20 u.: „Maciste, de zoon van Hercu les". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 uur: Tentoonstelling aquarellep en tekeningen Jan Budding. ZONDAG 21 OKTOBER City, 14.30 u.: „Waar revolvers regeren"; 19 en 24.1^ u.: „Drie dolle tantes". Rex, 15 u.: „De mysterieuze planeet"; 20 u.: „Maciste, de zoon van Hercules". Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 uur: Tentoonstelling. MAANDAG 22 OKTOBER City, 20 u.: „De slag aan de Bloedkust". Rex, 20 u.: „Maciste, de zoon van Hercu les". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 13.30 u.: Toneelgroep „Studio" speelt: „Spel van liefde en toeval" voor Velser schooljeugd. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder za terdag. ZATERDAG 20 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ri fifi in Amsterdam"; 23.30 uur: „Liefde zoals een vrouw begeert". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Blonde meisjes voor Havana". W. B. Theater, 20 uur: „Spionnen slaan toe". ZONDAG 21 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Salvo des doods"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Rififi" in Amsterdam". Luxor Theater, 14.30 uur: „Tante's laatste stunt"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Blonde meis- jer voor Havana". W. B. Theater, 14.30 uur: „De scherp schutter El Passo"; 16.30 en 20 uur: „Fatale begeerte". MAANDAG 22 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ri fifi in Amsterdam". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De glim lach van een zomernacht". W. B. Theater, 20 uur: „Fatale begeerte". ZATERDAG 20 OKTOBER Marquette-Theater, 20 u.: „Te jong voor liefde". ZATERDAG 21 OKTOBER Marquette-Theater, 14.15 uur: „De laatste der Sioux"; 16 uur: „Te jong voor liefde"; 20 uur: „Uit angst voor de schande". Advertentie •jljqlWHfeiiii In verband met „een verdacht geval" van mond- en klauwzeer in Siebengewald heeft de directeur van de veeartsenij kundige dienst de gemeente Bergen in de provincie Limburg als gebied aangewezen, waarin het verboden is herkauwende dieren en varkens te vervoeren, zo deelt het ministe rie van Landbouw mede. Het ziet er duidelijk naar uit dat het door de regering gevraagde SER-advies over de begrenzing van de loonkostenstij ging een verdeeld advies zal worden. De kloof tussen werkgevers- en werknemers vertegenwoordigers in de commissie Ont wikkeling Nationale Economie van de So ciaal-Economische Raad lijkt onoverbrug baar. De organisaties van werknemers en werkgevers weten beide dat er maar een beperkte ruimte is voor loonstijgingen. Zij verschillen echter van mening over de vraag hoe groot deze ruimte is. Op de jaarvergadering van het Verbond van Nederlandse Werkgevers heeft de heer H. J. de Koster, voorzitter van deze or ganisatie, vorige week in Eindhoven ver klaard dat alle economische ruimte in we zen door de verhoging van de invaliditeits- uitkeringen, de looncompensatie voor de loonstijgingen (de anciënniteitsverhogin- gen en promoties) zou worden opgesou peerd. Ook op de jaarvergadering van de F.M.E., de werkgeversfederatie van Me taalindustriëlen, werd dit gezegd door de voorzitter van de sociale commissie van de metaalraad, ir. K. van der Pols. Vandaar dat de werkgevers achter het plan van de regering staan om voor de eerste helft van het komende jaar een loonstop in te voe ren. De werknemersorganisaties, die deze week hebben vergaderd hebben hun stand punt eensgezind bepaald. Zij zien wel in dat er niet veel ruimte is voor loonsver hogingen maar menen dat er toch wel her ziening van de C.A.O.'s kan plaatsvinden. Het standpunt van de werknemers wordt in grote lijnen weergegeven door het ar tikel dat de vice-voorzitter van het N.V.V., de heer A. H. Kloos, in de bladen van de bij het N.V.V. aangesloten organisaties de ze week heeft geschreven. De heer Kloos schreef dat een afzwak king van het groeitempo van de industrie onmiskenbaar was geweest in 1962, maar dat 1963 met een groeipercentage van 4 percent (geraamd door het Centraal Plan bureau) een iets aantrekkelijker beeld gaf. Uit de spanning op de arbeidsmarkt leidt de heer Kloos af dat het met de con currentiepositie van Nederland nog wel meevalt. De heer Kloos wijst op het over schot van de betalingsbalans, dat van 1962 op 1963 toeneemt van 450 min. tot 650 min. „Wij zouden struisvogels zijn", aldus de heer Kloos, „als wij de tekenen die tot be zorgdheid nopen niet wilden zien." „Het teruglopen van de groei der investeringen kan een teken aan de wand zijn". De te rugval van deze groei van 5percent in 1962 tot 2 percent in 1963 hoeft echter op zichzelf niet verontrustend te zijn, meent de heer Kloos. „Want", schrijft hij, „het investeringsni veau lag zeer hoog door de uitzonderlijk hoge winsten, die op hun beurt het gevolg waren van te late en te geringe loonsver hogingen. Hoewel de ontwikkeling te den ken geeft, zien wij deze toch gedeeltelijk als een terugkeer naar normale verhoudin gen." De heer Kloos becijfert dat van de 6'/s percent die voor de loonkostenstijging in 1963 als streefgetal is gesteld, maar 2 percent overblijft voor C.A.O.-verbeterin gen en dat dus de lonen niet spectaculair kunnen toenemen. „Maar", meent hij, „deze cijfers wijzen niet op de noodzaak van bijzondere be leidsmaatregelen". De heer Kloos gelooft dat de afremming al voortvloeit uit de te ruglopende winsten en investeringen, waar door de werkgevers wel weinig bereidheid 126127. Ja, dat werd zo een prettige vakantie. Maar aan alle dingen, ook de leuke komt een eind. Ook aan de va kantie. Overmorgen moeten Swop, Sijpie en ik weer terug naar huis! zei Snup. Jam mer, hè? Ja, wij hebben ook nog maar enkele dagen vrij, zei Rode Adelaar. Maar we hebben 't wel plezierig gehad! De laatste dag was aangebroken. De vrienden gingen nog voor het laatst een grote wandeling maken door het bos. zullen tonen forse loonsverhogingen toe te staan. Het is bekend dat de regering wèl een be leid voorstaat dat is gericht op afremmen van de loonstijgingen. De vraag is nu of de confessionele werknemersorganisaties, die door politieke banden nauwer met de regering zijn verbonden dan het N.V.V., het N.V.V.-standpunt blijven delen als de regering haar gewicht in de schaal gaat leggen. De Kamerverkiezingen in 1963 zijn ook een factor. Volgende week vrijdag zal als gemeld de SER-commissie zich op nieuw beraden over het advies, dat zij voor 1 november a.s. zal moeten uitbren gen. Op de weg tussen Vriezenveen en Al melo is vrijdagmiddag een verkeersonge luk gebeurd waarbij twee personen zijn omgekomen. Drie anderen werden zwaar gewond. De 65-jarige leraar E. Gloerveld uit Gel- senkirchen en zijn vrouw vonden de dood. De gewonden zijn twee zusters van het slachtoffer en de heer W. L. R. We- semann uit Stadt Lengericht. Het ongeluk gebeurde doordat de door de heer Gloerveld bestuurde auto tijdens het passeren van een grote vrachtwagen plotseling moest uitwijken voor een tegen ligger. De Duitsers haalde uit naar rechts, waardoor de vrachtwagen de kleine perso nenwagen een duw gaf, waardoor deze een slag omdraaide en ondersteboven in een sloot viel. De vrachtwagen raakte even eens in de berm en viel boven op de per sonenwagen, waarbij de lading over de ka- bine heen in de sloot viel. Voordat men bij de slachtoffers kon komen, moest de vrachtwagen worden weggetrokken. In Oude Niedorp is de 36-jarige verte genwoordiger K. van Truien uit Velsen om gekomen. Hij reed in een auto in de rich ting Alkmaar toen hij in de flank werd aangereden door een grote vrachtwagen die uit tegengestelde richting kwam. De bestuurder van deze vrachtauto moest links uitwijken omdat een voor hem rijdend busje plotseling stopte om lifters op te ne men. De heer Van Truien werd zwaar ge wond en is later in het centraal ziekenhuis te Alkmaar overleden. In Zundert wilde de in Wachtenbeke (Bel gië) wonende Nederlander W. Goossens met zijn motorfiets langs een geparkeerde auto rijden, toen van de andere zijde een truck met oplegger naderde. De motorrijder raakte beklemd tussen beide voertuigen en werd zo zwaar gewond dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is overleden. Het Tweede Kamerlid mr. Th. M. J. de Graaf heeft aan het bestuur van de Ka tholieke Volkspartij meegedeeld, dat hij zich bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer niet herkiesbaar zal stellen. Mr de Graaf wenst het politieke toneel te verla ten in verband met de drukke werkzaam heden, die hij reeds heeft als burgemeester van Lisse en als voorzitter van de stich ting „Keukenhof". In kringen der Katholieke Volkspartij werd Mr. De Graaf de laatste tijd ge noemd als mogelijke kandidaat voor het voorzitterschap van de Tweede Kamer voor de volgende zittingsperiode. De 31-jarige Portugees die op 16 april de bemanning van een KLM-toestel door bedreiging met een (alarm)pistool er toe trachtte te bewegen hem naar Oost- Berlijn te vliegen, is vanochtend door het Amsterdamse Gerechtshof veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest. De procureur-generaal had een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek ge- eist. De Haarlemse rechtbank veroordeelde de gebaarde Portugees, die te kennen gaf uit politieke overwegingen te hebben gehan deld, tot een gevangenisstraf van twee jaar en acht maanden onder aftrek. De Portugees werkte ongeveer een half jaar als bordenwasser in een van de KLM-keukens op Schiphol. Hij had ontslag genomen en was in een vliegtuig gestapt om terug te keren naar Portugal. In de bemanningsruimte bedreigde hij de radio telegrafisten en vervolgens de gezagvoer der met een pistool dat hij in zijn col bertjasje had. Hij gaf de gezagvoerder op dracht het toestel, waarin vijftig passa giers zaten, naar Oost-Berlijn te vliegen. Deze hield de Portugees aan een zoet lijntje en slaagde er in zijn vliegtuig vei lig op Schiphol aan de grond te zetten waar de Portugees kon worden overmees terd. 25-25 Inbraak. Een 22-jarige Duitser is door de rechtbank in Dordrecht veroor deeld tot twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek waarvan twee maanden voor waardelijk omdat hij in het kantoor van zijn werkgever heeft ingebroken. De buit was 1300. Brand. In Den Andel bij Baflo (Gr.) zijn twee grote boerderijen tijdens een he vige brand verloren gegaan. De schade zou meer dan een half miljoen gulden bedra gen. Aanrandingen. Conform de eis van de officier van justitie heeft de Bredase recht bank een negentienjarige inwoner van Zegge (bij Roosendaal) wegens twee aan randingen veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf en daarna terbeschikking stelling van de regering. Al te bont. Uit een groothandel aan de Zwarteweg in Den Haag zijn tien bont jassen gestolen die in waarde variëren van 2000 tot 10.000 gulden. Houtkever vreet kerk. De vermaar de Oude Kerk in Delft, die vorig jaar in gebruik werd genomen na een grondige restauratie, die ongeveer 3J/s miljoen gul den heeft gekost, is opnieuw in herstel. De zoldering van het noorder transept, waarvan men meende dat zij niet onder handen behoefde te worden genomen, blijkt nu zeer slecht te zijn. Spanten, bal ken en planken zijn door de houtkever aangevreten. Voor opheffing. Met zestien stemmen voor en vijf tegen heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Friesland een voorstel aangenomen om Ged. Staten van Friesland te adviseren de staatssecre taris van Verkeer en Waterstaat te be richten, dat er geen bezwaar bestaat tegen opheffing van de NS-veerdienst Staveren- Enkhuizen. Aan de NS zal in overweging worden gegeven de bootdienst in juni, juli en augustus bij wijze van proef met het oog op het toeristische verkeer te hand haven. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Hoorn (toezegging) en voor 't Zand (Groningen) M. Strikwerda te Oenkerk (Friesland). Beroepen te Den Burg op Texel, Edam, Oldeboorn en te Schoonrewoerd F. B. Fennema, kand. te Marrum (Friesland). Advertentie Maatkledingspecialisten Grote Houtstraat 48 - Haarlem Telefoon (0 2500) 10477 Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied boven West-Europa handhaaft zich onverminderd. Storingen trekken alle op grote afstand voorbij. Na dat het centrum van het hogedrukgebied zich de afgelopen dagen wat van ons land heeft verwijderd, komt het nu weer dich terbij. Het zal daarom morgen rustig en vrij zacht weer zijn. De kans op mist in de nacht en ochtend wordt weer groter. Maximum- temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag- laatste 24 uur. SJi Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar geheel zwaar zwaar geheel regen geheel geheel bew. bew. bew. bew. bew. bew. bew. regenbui onbewolkt licht bew. mist zwaar bew. mist geheel bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. onbewolkt mist onbewolkt zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. licht bew. geheel bew. mist zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt regen onbewolkt nno 16 windst. 14 windst. 15 nw 14 windst. 14 nnw 14 windst. 14 nno 14 nw 17 nw 11 windst. 14 n 12 nw 14 nno 15 windst. 14 windst. 14 no nno 16 ono 20 windst. 16 n nw no wnw wnw 20 13 17 12 13 17 16 16 no o nnw z windst. windst. 23 ono 22 windst. 23 nnw 23 nnw 23 0 0 0 0.1 0 0.1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.1 0 Zondag 21 oktober Zon op 7.14 uur, onder 17.35 uur. Maan op uur, onder 15.16 uur. Maandag 22 oktober Zon op 7.15 uur, onder 17.33 uur. Maan op 0.27 uur, onder 15.46 uur. Maanstanden 20 oktober 9.48 uur laatste kwartier. 28 oktober 14.05 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 20 oktober Hoog water 8.34 en 21.04 uur. Laag water 4.00 en 16.24 uur. Zondag 21 oktober Hoog water 9.48 en 22.25 uur. Laag water 5.02 en 17.39 uur. Maandag 22 oktober Hoog water 11.14 en 23.53 uur. Laag water 6.24 en 18.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort in 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2